Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Λες να τα παραγγείλαμε τζάμπα τα τεστακια ωορρηξίας και να μας αρκούν μόνο τα εγκυμοσύνης! Αχ μακάρι lacostaki μου! Εμένα πάντως περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά. Αν ήταν περίοδος δεν θα σου είχε έρθει ως τώρα;🤗

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ όταν μπήκα να παραγγείλω τα τεστακια ωορρηξίας σκέφτηκα βρε δεν παίρνεις το πακέτο που έχει και τα εγκυμοσύνης μπορεί να χρειαστούν....τώρα ένστικτο;; Τι να πω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Αύριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα. Έχω να πω ότι δεν νιώθω έγκυος. Έχω κάποιες καουρες που και που...είχα λίγη διαρροια...λίγες ζαλάδες κάποιων δευτερολέπτων....λαχανιαζω εύκολα, αλλά όλα αυτά όχι σε μεγάλο βαθμό και όχι κάθε μέρα. Το στήθος μου δεν είναι πρησμένο ούτε πονάει. Γενικά νιώθω καλά, κλαιω εύκολα όμως. Ελπίζω να είμαι από τις τυχερές που δεν θα παιδευτουν πολύ από την εγκυμοσύνη. Από την άλλη, φίλες μου λένε ότι είναι νωρίς ακόμα και ίσως τα συμπτώματα ξεκινήσουν σε ξανά 2 εβδομάδες...!! Γενικά δεν είναι ανησυχητικό που δεν έχω συμπτώματα ετσι;;;;

Να μην ανησυχείς καθόλου...κ εγώ έτσι ήμουν στην αρχή...μετά την 7η άρχισα να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου!!κ παρόλο που σταμάτησαν αισθητά τα περισσότερα, μου έμεινε λίγη κούραση κ λίγο το στομάχι που κ πού.. είμαι στην 15η πλέον!!! 

Να το απολαύσεις όσο μπορείς κ να το διασκεδάσεις 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Αύριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα. Έχω να πω ότι δεν νιώθω έγκυος. Έχω κάποιες καουρες που και που...είχα λίγη διαρροια...λίγες ζαλάδες κάποιων δευτερολέπτων....λαχανιαζω εύκολα, αλλά όλα αυτά όχι σε μεγάλο βαθμό και όχι κάθε μέρα. Το στήθος μου δεν είναι πρησμένο ούτε πονάει. Γενικά νιώθω καλά, κλαιω εύκολα όμως. Ελπίζω να είμαι από τις τυχερές που δεν θα παιδευτουν πολύ από την εγκυμοσύνη. Από την άλλη, φίλες μου λένε ότι είναι νωρίς ακόμα και ίσως τα συμπτώματα ξεκινήσουν σε ξανά 2 εβδομάδες...!! Γενικά δεν είναι ανησυχητικό που δεν έχω συμπτώματα ετσι;;;;

Όπως έχω ξαναπεί η μητέρα μου μετά από 3 εγκυμοσύνες και μάλιστα η μία σε δίδυμα την 4 εγκυμοσύνη την ανακάλυψε τυχαία στον 5 μήνα κι αυτό γιατί το μόνο σύμπτωμα που είχε ήταν η απουσία περιοδου που πίστευε ότι απλά μπήκε στην εμμηνόπαυση...κι άλλη μια κοπέλα μου έλεγε το καλοκαίρι ότι δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα σε όλη την εγκυμοσύνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια ακόμα στον άντρα μου δεν έχω πει κουβέντα νομίζει ότι έχει έρθει η περίοδος το μόνο που ξέρει είναι ότι δεν έχω πολύ αίμα αλλά δεν έχει καταλάβει ότι ίσως να σημαίνει κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντως κορίτσια ακόμα στον άντρα μου δεν έχω πει κουβέντα νομίζει ότι έχει έρθει η περίοδος το μόνο που ξέρει είναι ότι δεν έχω πολύ αίμα αλλά δεν έχει καταλάβει ότι ίσως να σημαίνει 

.....Γιατί δεν παίρνεις ένα τεστ από φαρμακείο να κανεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

.....Γιατί δεν παίρνεις ένα τεστ από φαρμακείο να κανεις;;

Δεν έχουμε ανοιχτό φαρμακείο σήμερα άσε που είναι σπίτι ο άντρας μου και δεν θέλω να το δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλέ, σχεδόν ξεχνάω ότι είναι έγκυος!! Γενικά προσέχω παααααααρα πολύ!!! Και Ο αντρουλης μου βασίλισσα με έχει!! Ο άτιμος ο υπέρηχος είναι μακριά ακόμα....ααααχχχχχ !!! Θα σκέφτομαι θετικά. Δεν ξέρω αν θέλω να έχω συμπτώματα ή οχι....χαχαχαχχα

Υπομονή;; εγώ να σου οω την αλήθεια τον έπρηξα τον γυναικολόγο. Έχω κάνει 4 υπερηχους και είμαι στην 10η εβδομάδα.. Και κανονικά μου έχει πει ότι θα με δει μετά από την αυχενική αλλά μπορεί να πάω πάλι εγώ 😂😂 μου δίνει όμως το ελευθερο γτ καταλαβαίνει το άγχος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Υπομονή;; εγώ να σου οω την αλήθεια τον έπρηξα τον γυναικολόγο. Έχω κάνει 4 υπερηχους και είμαι στην 10η εβδομάδα.. Και κανονικά μου έχει πει ότι θα με δει μετά από την αυχενική αλλά μπορεί να πάω πάλι εγώ 😂😂 μου δίνει όμως το ελευθερο γτ καταλαβαίνει το άγχος.. 

Αααα....τόσο σπάνια θέλουν να μας κάνουν υπέρηχους δλδ;;;; Καλέ θα σκάσω εγώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Αααα....τόσο σπάνια θέλουν να μας κάνουν υπέρηχους δλδ;;;; Καλέ θα σκάσω εγώ!!!!!

Κοίτα εμένα ήθελε να δει στην 5η εβδομαδα ότι είναι ενδομητριο γιατί κάνω τα ενεσακια μετά στην 6η να ακούσουμε καρδιά ε μετά ψιλό πήγα μόνη μου άλλες δύο. Νομίζω ανά 3 εβδομάδες θέλουν κανονικά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @anna90 είναι ανάλογα την περίπτωση. Μέχρι την αυχενική, εφόσον δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι συνήθως σε βλέπουν κάθε 2 βδομαδες κ μετά μια φορά το μήνα. Στα δίδυμα είθισται να σε βλέπουν κάθε 2-3 βδομαδες αλλά κ πάλι δεν είναι στάνταρ. Εμένα μετά την αυχενική και μέχρι και την β επιπέδου μ έβλεπε στο μήνα. Μετά λόγω ανεπαρκειας τραχήλου κ περιδεσης πήγα στις 2-3 βδομαδες κ τώρα που πλησιάζει ο καιρός πάλι με παρακολουθεί κάθε 2 βδομαδες. Όλα είναι σχετικά κ διαφορετικά σε κάθε περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Κορίτσια είδα ένα όνειρο δεν το θυμάμαι και πολυ καλα βέβαια, αυτό που θυμάμαι είναι ότι είχα μόλις γεννήσει ένα μωράκι!! Ημουν κάπου σαν κλινική!! Αχ τι σου κανει η επιθυμία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Ήρθε κανονικά σήμερα το πρωί βέβαια το μόνο που με εντυπωσιάζει είναι ότι ακόμα η θερμοκρασία είναι στο 36.4 αλλά εφ όσον έχω κανονικό αίμα δεν συζητάμε για κάτι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Ήρθε κανονικά σήμερα το πρωί βέβαια το μόνο που με εντυπωσιάζει είναι ότι ακόμα η θερμοκρασία είναι στο 36.4 αλλά εφ όσον έχω κανονικό αίμα δεν συζητάμε για κάτι αλλο

Δεν πειραζει παμε για τον επόμενο μήνα! Θυμισε μου σαλπιγγογραφια έχεις κανει καθόλου? Θυμάμαι το χειρουργείο αλλά δε θυμόμουν έχεις κανει και σαλπιγγογραφια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δεν πειραζει παμε για τον επόμενο μήνα! Θυμισε μου σαλπιγγογραφια έχεις κανει καθόλου? Θυμάμαι το χειρουργείο αλλά δε θυμόμουν έχεις κανει και σαλπιγγογραφια? 

Όχι και ούτε σκοπεύω σκιαγραφικά και τέτοιες αηδιες δεν βαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι και ούτε σκοπεύω σκιαγραφικά και τέτοιες αηδιες δεν βαζω

Οκ εγώ το είπα γιατί βοηθάει κάποιες φορές, εγώ είχα κάνει σαλπιγγογραφια με υπέρηχο όχι ακτινογραφία. Την πρωτη φορα που έμεινα εγκυος είχα κάνει σαλπιγγογραφια σε εκείνο τον κυκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Οκ εγώ το είπα γιατί βοηθάει κάποιες φορές, εγώ είχα κάνει σαλπιγγογραφια με υπέρηχο όχι ακτινογραφία. Την πρωτη φορα που έμεινα εγκυος είχα κάνει σαλπιγγογραφια σε εκείνο τον κυκλο. 

Εγώ ήξερα μόνο αυτή με την ακτινογραφία!!! Ο γιατρός σου σουτην έκανε ή άλλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ ήξερα μόνο αυτή με την ακτινογραφία!!! Ο γιατρός σου σουτην έκανε ή άλλος;

Στο μητέρα είχα παει εδώ στο Ηράκλειο. Λέγεται υπερηχο-υστεροσαλπιγκογραφια αν δεν κάνω λάθος. Σου βάζουν παλι σκιαγραφικο αλλά δεν τρως ακτινοβολία γιατί είναι υπέρηχος και μπορείς να κάνεις προσπαθεια στον ίδιο κυκλο. Οχι ο γιατρός μου στο μητέρα έγινε δεν ξέρω ακριβώς την ειδικότητα του κάνει και αυχενικες παντως ο συγκεκριμένος γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι και ούτε σκοπεύω σκιαγραφικά και τέτοιες αηδιες δεν βαζω

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα φιλενάδα... 👶❣️Βέβαια είναι στη κρίση του καθενός!! Όπως σου είπε κ το άλλο το κορίτσι μπορείς να κάνεις κ την άλλη σαλπιγγογραφια αλλά αν χρειαστεί εξωσωματική δεν πιάνεται..πρέπει να κάνεις την κλασσική. Βέβαια αν θυμάμαι καλά δεν έχεις σκοπό για κάτι τέτοιο οπότε θα Σαι οκ κ Μ αυτή.. δε ξέρω με ποιο τρόπο γίνεται αλλά σίγουρα δε βοηθά τόσο όσο η άλλη για σύλληψη γιατί δεν περνάει υγρό, ουτε ξεβουλωνει αν υπάρχει θέμα.. απλά γίνεται διάγνωση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα φιλενάδα... 👶❣️Βέβαια είναι στη κρίση του καθενός!! Όπως σου είπε κ το άλλο το κορίτσι μπορείς να κάνεις κ την άλλη σαλπιγγογραφια αλλά αν χρειαστεί εξωσωματική δεν πιάνεται..πρέπει να κάνεις την κλασσική. Βέβαια αν θυμάμαι καλά δεν έχεις σκοπό για κάτι τέτοιο οπότε θα Σαι οκ κ Μ αυτή.. δε ξέρω με ποιο τρόπο γίνεται αλλά σίγουρα δε βοηθά τόσο όσο η άλλη για σύλληψη γιατί δεν περνάει υγρό, ουτε ξεβουλωνει αν υπάρχει θέμα.. απλά γίνεται διάγνωση.. 

Περναει κανονικότατα υγρό ακόμα δεν το έχω ξεχάσει πως ήταν η αίσθηση όταν έστελνε το υγρό στις σάλπιγγες. Απλά γίνεται η απεικόνιση με υπέρηχο. 

Κάνει διαστολή σε όλο το συστήμα το υγρό όταν το περνάει, σάλπιγγες τράχηλο μήτρα κλπ. Εκεί αποδίδω εγώ ότι μετά από αυτή την εξέταση κάποιες κοπέλες μαζί και εγω πέτυχαν εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Περναει κανονικότατα υγρό ακόμα δεν το έχω ξεχάσει πως ήταν η αίσθηση όταν έστελνε το υγρό στις σάλπιγγες. Απλά γίνεται η απεικόνιση με υπέρηχο. 

Κάνει διαστολή σε όλο το συστήμα το υγρό όταν το περνάει, σάλπιγγες τράχηλο μήτρα κλπ. Εκεί αποδίδω εγώ ότι μετά από αυτή την εξέταση κάποιες κοπέλες μαζί και εγω πέτυχαν εγκυμοσύνη. 

Αααα ναι?? Δε το ήξερα , λέγοντας υπερηχογραφικά νόμιζα κάτι γίνεται από πάνω μονο.... το είχες κάνει κ εσύ.. ναι αν δεν υπάρχει άλλο θέμα όπως Μ εσενα βοηθάει πάρα πολύ ξεβουλωνει το σύστημα χαχαχαα... Κ είναι πιο εύκολη η σύλληψη για 3 μήνες Μ είχαν πει..  σ εμάς δεν.... Χαχαχαχαχαχ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα φιλενάδα... 👶❣️Βέβαια είναι στη κρίση του καθενός!! Όπως σου είπε κ το άλλο το κορίτσι μπορείς να κάνεις κ την άλλη σαλπιγγογραφια αλλά αν χρειαστεί εξωσωματική δεν πιάνεται..πρέπει να κάνεις την κλασσική. Βέβαια αν θυμάμαι καλά δεν έχεις σκοπό για κάτι τέτοιο οπότε θα Σαι οκ κ Μ αυτή.. δε ξέρω με ποιο τρόπο γίνεται αλλά σίγουρα δε βοηθά τόσο όσο η άλλη για σύλληψη γιατί δεν περνάει υγρό, ουτε ξεβουλωνει αν υπάρχει θέμα.. απλά γίνεται διάγνωση.. 

οχι φιλεναδα ο αντρας μου οπως κι εγω δηλαδη ουτε να ακουσει για σκιαγραφικο....πριν 2χρονια επαθε αλεργικο σοκ η κουμπαρα του απο σκιαγραφικο και την προλαβαν στο τσακ και οπως καταλαβαινεις ουτε να το ακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειναι επισημο πλεον οτι καποιος παιζει με τα νευρα μου....θυμαστε που σας ειπα το πρωι οτι ηρθε αιμα?? αμ δεν....σταματησε παλι....και σημερα στη δουλεια ημουν 8ωρες ορθια και σηκωσα και βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

κοριτσια ειναι επισημο πλεον οτι καποιος παιζει με τα νευρα μου....θυμαστε που σας ειπα το πρωι οτι ηρθε αιμα?? αμ δεν....σταματησε παλι....και σημερα στη δουλεια ημουν 8ωρες ορθια και σηκωσα και βαρος

Δεν περνάς από ένα φαρμακείο  lacostaki μου να πάρεις ένα τεστακι! Πολύ περίεργο που σου σταματάει έτσι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

κοριτσια ειναι επισημο πλεον οτι καποιος παιζει με τα νευρα μου....θυμαστε που σας ειπα το πρωι οτι ηρθε αιμα?? αμ δεν....σταματησε παλι....και σημερα στη δουλεια ημουν 8ωρες ορθια και σηκωσα και βαρος

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα....μακάρι αυτό το "παίξιμο νεύρων" να είναι μόνο για καλό 🙏👶💓...να προσέχεις λίγο με το βάρος όσο γίνεται. Φιλάκια πολλά κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...