Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις Just now, ο/η anna90 είπε:

Άστο άστο, τώρα είδα εκεί που λέει λήψη δείγματος, λέει την ώρα δίπλα, ίδια ώρα λέει. Απλά πήγα πιο νωρίς, αλλά περίμενα πιο πολύ ώρα.....! Λεει να διπλασιάζεται κάθε 48 με 72 ώρες.....Θέλω να θεωρώ ότι είναι καλα. Ήμουν ακριβώς στις 48 ώρες...τι να πω!!! Να φάω τέτοια πίκρα τώρα; Δεν σου φάνηκε καλή εσένα ε;;;;

Σου απάντησα εκ των υστέρων τωρα θα το δεις ολόκληρο το μήνυμα μου. Μια χαρά είναι η χοριακη σου. Μη στέκεσαι στο νουμερο αν μπορεις. Δε λέει κ πολλα για την εξέλιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Άστο άστο, τώρα είδα εκεί που λέει λήψη δείγματος, λέει την ώρα δίπλα, ίδια ώρα λέει. Απλά πήγα πιο νωρίς, αλλά περίμενα πιο πολύ ώρα.....! Λεει να διπλασιάζεται κάθε 48 με 72 ώρες.....Θέλω να θεωρώ ότι είναι καλα. Ήμουν ακριβώς στις 48 ώρες...τι να πω!!! Να φάω τέτοια πίκρα τώρα; Δεν σου φάνηκε καλή εσένα ε;;;;

Μία κοπέλα είχε ανοίξει ένα θέμα πριν ένα μήνα με χοριακες που δεν διπλασιαστηκαν σωστά. Την ρώτησα σε άλλο θέμα τι έγινε και μου είπε ότι είχε ακούσει καρδούλα κανονικά ❤️ νομίζω πρέπει να αυξηθεί κατά 70% στο 48ωρο.. Η γιατρός όμως θα σου πει την γνώμη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μία κοπέλα είχε ανοίξει ένα θέμα πριν ένα μήνα με χοριακες που δεν διπλασιαστηκαν σωστά. Την ρώτησα σε άλλο θέμα τι έγινε και μου είπε ότι είχε ακούσει καρδούλα κανονικά ❤️ νομίζω πρέπει να αυξηθεί κατά 70% στο 48ωρο.. Η γιατρός όμως θα σου πει την γνώμη της. 

Το 70% το έχω και με το παραπάνω.....Ούτε εσένα σου άρεσε του νούμερο πάντως,  το βλέπω!!! Αν ΠΡΕΠΕΙ  να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες αυστηρά, γιατί παντού δίνουν περιθώριο μέχρι και 72 ωρες;;;; πππφφφ......εντάξει αγχώθηκα τέρμα μέχρι να με πάρει η γιατρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Το 70% το έχω και με το παραπάνω.....Ούτε εσένα σου άρεσε του νούμερο πάντως,  το βλέπω!!! Αν ΠΡΕΠΕΙ  να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες αυστηρά, γιατί παντού δίνουν περιθώριο μέχρι και 72 ωρες;;;; πππφφφ......εντάξει αγχώθηκα τέρμα μέχρι να με πάρει η γιατρός!!

Οχι είναι μια χαρά.. Απλά νιώθω απόλυτα το άγχος σου.κάθε γυναίκα παράγει παραπάνω ή λιγότερη ορμόνη της χοριακης. Και μένα ίσα που διπλασιαστηκε στην 3η χοριακή με 2 μέρες καθυστέρησης. Ενώ από την 1η στην δεύτερη χοριακή είχε 3πλασιαστη και μου είχε πει ο γιατρός ότι όσο περνάνε οι μέρες ο ρυθμός μειώνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Οχι είναι μια χαρά.. Απλά νιώθω απόλυτα το άγχος σου.κάθε γυναίκα παράγει παραπάνω ή λιγότερη ορμόνη της χοριακης. Και μένα ίσα που διπλασιαστηκε στην 3η χοριακή με 2 μέρες καθυστέρησης. Ενώ από την 1η στην δεύτερη χοριακή είχε 3πλασιαστη και μου είχε πει ο γιατρός ότι όσο περνάνε οι μέρες ο ρυθμός μειώνεται. 

Άγχος στο ταβάνι τώρα, αληθεια!!!! Ο άντρας μου ο γλυκούλης μου λέει συνέχεια "όλα καλα είναι αγάπη, όλα καλα ειναι"!! 😂😂😂 Τι να πει κι αυτός ο δόλιος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Άγχος στο ταβάνι τώρα, αληθεια!!!! Ο άντρας μου ο γλυκούλης μου λέει συνέχεια "όλα καλα είναι αγάπη, όλα καλα ειναι"!! 😂😂😂 Τι να πει κι αυτός ο δόλιος!!! 

Μα ειναι όλα καλά... ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Άγχος στο ταβάνι τώρα, αληθεια!!!! Ο άντρας μου ο γλυκούλης μου λέει συνέχεια "όλα καλα είναι αγάπη, όλα καλα ειναι"!! 😂😂😂 Τι να πει κι αυτός ο δόλιος!!! 

Κορίτσι μου όλα καλά θα είναι. Το νουμερο μας δείχνει κάποια γενική εικόνα δεν μπορουμε να ξέρουμε τι θα γίνει. Εγώ σε όλες τις εγκυμοσυνες 4 τον αριθμό 1 τελειομηνη είχα διπλασιασμό. Δεν είναι ενδεικτικό. Άλλη κοπέλα με χοριακη που διπλασιάζεται με το ζόρι ακουει καρδιά και πανε ολα καλα στο τέλος. Εχω διαβάσει πολλα τέτοια εδώ μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef @Clairy. η γιατρός λέει ότι με βάση τις ημερομηνίες μου και τις χοριακες μου είμαι τέλεια λέει, μια χαρα!! 23 έκλεισα ραντεβού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Kostef @Clairy. η γιατρός λέει ότι με βάση τις ημερομηνίες μου και τις χοριακες μου είμαι τέλεια λέει, μια χαρα!! 23 έκλεισα ραντεβού!!!

Άντε μπράβο... Ξεαγχωθηκες τώρα;; έρχεται καλοκαιρινό το μωρακι 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Άντε μπράβο... Ξεαγχωθηκες τώρα;; έρχεται καλοκαιρινό το μωρακι 😍

Άναψα καντηλάκι.....το πρωί είχαμε πάει στην εκκλησία και ανάψαμε κεράκι!!!!! Ο Άγιος Νικόλαος και η Αγία Άννα, αυτούς θεωρώ προστάτες μας πλέον!! Έφυγε το άγχος ναι! Θα προσπαθήσω να έχω πολύ πιστή ότι όλα θα πάνε καλά!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Άναψα καντηλάκι.....το πρωί είχαμε πάει στην εκκλησία και ανάψαμε κεράκι!!!!! Ο Άγιος Νικόλαος και η Αγία Άννα, αυτούς θεωρώ προστάτες μας πλέον!! Έφυγε το άγχος ναι! Θα προσπαθήσω να έχω πολύ πιστή ότι όλα θα πάνε καλά!! 🙏🙏🙏

Εγω έχω την ζωνουλα της Αγίας Ειρήνης και φοράω... Παίρνουμε δύναμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγω έχω την ζωνουλα της Αγίας Ειρήνης και φοράω... Παίρνουμε δύναμη.. 

Τη ζώνη από που την πηρες? Την ήθελα κ εγώ αλλά είμαι Κρήτη. Εδώ δεν έχω ακουσει να έχουν κάτι τέτοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τη ζώνη από που την πηρες? Την ήθελα κ εγώ αλλά είμαι Κρήτη. Εδώ δεν έχω ακουσει να έχουν κάτι τέτοιο

Από το μοναστηρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου στην Κηφισια είναι κοντά. Είχα πάει μετά την δεύτερη ατυχία και είχα πει ότι με το που πιάσω θετικό τεστ την πρώτη Κυριακή θα πάω πάλι. όντως πήγα και με ρώτησαν αν προσπαθώ ή αν είμαι έγκυος. Μου έδωσαν την ζωνουλα την φοράω συνέχεια και μου είπαν να την κόψω στην γέννα. Μετά είτε να την πάω εκεί πάλι είτε στο εικονοστάσι. Αλλά θα ρωτήσω αν μπορώ να την κρατήσω σαν φυλαχτό. Έχω μια εντύπωση ότι μπορείς να γράψεις γράμμα και να σου στείλουν μηλαρακι και ζωνουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγω έχω την ζωνουλα της Αγίας Ειρήνης και φοράω... Παίρνουμε δύναμη.. 

Εγώ έχω τη ζώνη της Αγίας Αννας από την αντίστοιχη μόνη του Αγ. Όρους.!! Λες να τη φορέσω κι εγω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Από το μοναστηρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου στην Κηφισια είναι κοντά. Είχα πάει μετά την δεύτερη ατυχία και είχα πει ότι με το που πιάσω θετικό τεστ την πρώτη Κυριακή θα πάω πάλι. όντως πήγα και με ρώτησαν αν προσπαθώ ή αν είμαι έγκυος. Μου έδωσαν την ζωνουλα την φοράω συνέχεια και μου είπαν να την κόψω στην γέννα. Μετά είτε να την πάω εκεί πάλι είτε στο εικονοστάσι. Αλλά θα ρωτήσω αν μπορώ να την κρατήσω σαν φυλαχτό. Έχω μια εντύπωση ότι μπορείς να γράψεις γράμμα και να σου στείλουν μηλαρακι και ζωνουλα

Θα το ψάξω να δω αν έχει τηλέφωνο, έχω και μια φίλη στην Αθήνα ισως τη ρωτησω αν της πέφτει κοντά αν θέλει να παει για εμενα. Σε ευχαριστώ πολυ παντως. Αν ξαναπαςι αν θελεις ρωτα πως μπορώ να επικοινωνήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Εγώ έχω τη ζώνη της Αγίας Αννας από την αντίστοιχη μόνη του Αγ. Όρους.!! Λες να τη φορέσω κι εγω;

Όπως το νιώθεις ❤️❤️

 

@Kostef θα ήθελα σίγουρα να πάω ξανά αλλά έχουμε τώρα το Lockdown. Αν πάω όμως θα σε ενημερώσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια έχω το μέιλ απο το άγιο όρος που στέλνουν ζώνη της Παναγίας, αν θέλετε να σας το γράψω εδώ. 

Εγώ θα το ήθελα αν μπορεις!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ θα το ήθελα αν μπορεις!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!! 

monastery@vatopedi.gr

Λέτε ότι θέλετε κομμάτι από την Αγία ζώνη. Σας ζητάνε τα στοιχεία σας, στέλνετε πλήρη στοιχεία κ μετά από μερικές μέρες είναι σπίτι σας.. 

Ελπίζω να σας βοηθήσει όλες. Αν θυμάμαι καλά την πήρα τέλος Δεκεμβρίου το 2015 κ Μάιο του 2016 ήμουν έγκυος στον μικρούλη. Δεν σταμάτησα να την φοράω από τότε που την πήρα μέχρι την ημέρα που γέννησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κι εγώ κορίτσια μου φορούσα την ζώνη της Παναγίας σε ολόκληρη την εγκυμοσύνη μου. Μου την είχε φέρει ο κουμπάρος μου. Αλλά το πιο υπέροχο  για εμένα ήταν ότι μόλις έμαθα ότι ήμουν έγκυος έμαθα ότι θα φέρουν και την ίδια την ζώνη από το Άγιο όρος για προσκύνημα στην πόλη μας! Να βοηθάει όλες της γυναίκες η Παναγία μας να βιώσουν το θαύμα της μητρότητας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Έχω και μια απορία οποία ξέρει. Τη ζώνη τη φοράμε εμείς που προσπαθούμε η όταν μείνουμε με το καλό έγκυος? 

Δεν ξέρω για την ζώνη από το Άγιο Όρος. Εμένα μου είχαν δώσει 2 κομμάτια μηλαρακι και φάγαμε μετά από νηστεία εγώ και ο συντροφος μου. Και την ζωνη την πήρα μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σήμερα έκλεισα 34μέρες από την αρχή της περιόδου και 14 μέρες από την ωορρηξία,χθες έκλαιγα γιατί θα μου έρθει και σήμερα που μέτρησα τις μέρες ένιωσα μία μικρή χαρά...ψεύτικη αλλά μικρή χαρά 😏 ξέρω ότι δεν είμαι έγκυος από την θερμοκρασία και από απουσία συμπτωμάτων αλλά  γαμ...το είναι ωραίο αυτό το ψέμα 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Έχω και μια απορία οποία ξέρει. Τη ζώνη τη φοράμε εμείς που προσπαθούμε η όταν μείνουμε με το καλό έγκυος? 

Τη φοράς συνέχεια από πριν,,όσο προσπαθείς. Έχει και μια ευχή όταν θα σου έρθει με το καλό να διαβάζεις.🤞🙏👶❤️ Βοηθεια σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα σήμερα έκλεισα 34μέρες από την αρχή της περιόδου και 14 μέρες από την ωορρηξία,χθες έκλαιγα γιατί θα μου έρθει και σήμερα που μέτρησα τις μέρες ένιωσα μία μικρή χαρά...ψεύτικη αλλά μικρή χαρά 😏 ξέρω ότι δεν είμαι έγκυος από την θερμοκρασία και από απουσία συμπτωμάτων αλλά  γαμ...το είναι ωραίο αυτό το ψέμα 😥

Καλησπέρα,,,καταλαβαίνω ότι έχεις μεγάλο κύκλο γενικά αφού λες 14 μέρες από ωορηξια. Το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι γιατί δεν κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακη??? Και τι έγινε που δεν έχεις συμπτώματα?? Δεν έχουν όλες!!!! Εγώ μια φορά μέτρησα θερμοκρασία και μου χάλασε όλη η μέρα που δεν είδα αυξημένη και αποφάσισα να μην ξανακοιταξω. Μακάρι να μετατραπει σε απέραντη χαρά η αγωνία σου 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...