Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη φορά εξωσωματική


Μαριλου31

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Καλησπέρα και καλή αρχή στην προσπάθεια σας. Παρόλα αυτά νομίζω ότι η ΑΜΗ σου δεν είναι καθόλου χαμηλή. Το αντίθετο θα έλεγα. Έχετε κάνει γενικά εξετάσεις προγεννητικου ελέγχου είναι όλα καλά? Εκτός από βιταμίνες για μένα να κάνετε και διατροφή όσο μπορείτε. Εύχομαι να σας πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Καλημέρα κοπέλα μου! Τι θεμα είχατε κ μπήκατε σε αυτήν την διαδικασία? 

Παίζει ρόλο κ η ηλικία σου! 

Την Αμη σου η εξέταση πως αναφέρει την τιμή στο τέλος ? ng γραφει?γιατί κ εγώ είχα 8,2 κ μου είπε ο γιατρός ότι είναι μικρή  .αλλά μου την ανέφερε pmol. .δεν ξέρω γιατί την εξέταση αυτή την αναφέρουν με άλλη τιμή σε κάποια εργαστήρια...

Εγώ έπιασα με την πρωτη οπως κ πολλές κοπέλες από το φόρουμ..Η εξωσωματική έχει προχωρήσει πολύ .

Μην κοιτάς τιμές γιατι απλά θα αγχονεσαι κ δεν μπορεί να αλλάξει κ κάτι. .Καλή διατροφή μην κουράζεσαι .είναι πολύ εύκολη διαδικασία απλά να τα κάνεις όλα σωστά με τα φάρμακα ..καλη επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΜΗ με ανέφερε κ έμενα με pmol 

από θέματα είναι πρώτον η ηλικία 

είμαι 40 ,η μια σάλπιγγα όχι καλή 

στον άνδρα μου η κινητικότητα στο σπερματογραμμα έδειξε χαμηλή αλλά για εξωσωματική είπε ικανοποιητική

γενικά αυτός είναι καλός γιατρός 

δεν ξέρω εάν επιτρέπεται να λέω ονόματα 

Απλά με άγχωσε πολύ ο γιατροσ με αυτό το ΑΜΗ όταν ρώτησα κ μου λέει ξέρεις ότι οι πιθανότητες είναι λίγες 

αλλα προχωράμε 

Προσπαθώ να μην σκέφτομαι τίποτα 

Να κάνω τώρα όλα σωστά 

 

το Γενάρη θα περάσω επιτροπή για τις ενέσεις κ μετά με το καλό η διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα και καλή αρχή στην προσπάθεια σας. Παρόλα αυτά νομίζω ότι η ΑΜΗ σου δεν είναι καθόλου χαμηλή. Το αντίθετο θα έλεγα. Έχετε κάνει γενικά εξετάσεις προγεννητικου ελέγχου είναι όλα καλά? Εκτός από βιταμίνες για μένα να κάνετε και διατροφή όσο μπορείτε. Εύχομαι να σας πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε.

Σας ευχαριστώ παρά πολύ 

τις κάνω τώρα τις εξετάσεις αυτές 

(αυτές τις μέρες ) 

Όσο για τη διατροφή παίζει ρολο τελικά ε 

κοιταξτε είναι 1,57 κ 78 

τωρα πάω κάθε μέσα περπάτημα κ προσέχω όσο μπορώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Τι θεμα είχατε κ μπήκατε σε αυτήν την διαδικασία? 

Παίζει ρόλο κ η ηλικία σου! 

Την Αμη σου η εξέταση πως αναφέρει την τιμή στο τέλος ? ng γραφει?γιατί κ εγώ είχα 8,2 κ μου είπε ο γιατρός ότι είναι μικρή  .αλλά μου την ανέφερε pmol. .δεν ξέρω γιατί την εξέταση αυτή την αναφέρουν με άλλη τιμή σε κάποια εργαστήρια...

Εγώ έπιασα με την πρωτη οπως κ πολλές κοπέλες από το φόρουμ..Η εξωσωματική έχει προχωρήσει πολύ .

Μην κοιτάς τιμές γιατι απλά θα αγχονεσαι κ δεν μπορεί να αλλάξει κ κάτι. .Καλή διατροφή μην κουράζεσαι .είναι πολύ εύκολη διαδικασία απλά να τα κάνεις όλα σωστά με τα φάρμακα ..καλη επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλη επιτυχια κοριτσιιιι θελω να σου πω πως σε καταλαβαινω ολες την περναμε αυτη τη φαση ...αγχους χαρα και παλι ντουπαλιν .Κοιτα να απολαυσσεις καθε στιγμη απο αυτες γιατι αξιζει ο στοχος !!!δεν υπαρχει !!!προσπαθησε να εισαι οσο το δυνατον χαλαρη !!επισης να σου πω κατι????μην ασχολεισαι με νουμερα κλπ αυτα ειναι των γιατρων 

Το σημαντικο ειναι να εχετε κανει την επιλογη γιατρου κεντρου που σας ταιριαζει καλυτερα ...και να εχετε στα χερια σας ολες τις εξετασεις πριν ξεκινησετε .Μην βαζεις τον ευατο σου στη διαδικασια αν πετυχε η πρωτη κλπ .Πολλες κοπελες πετυχαν οπως και εγω δεν σημαινει τιποτα ο αγωνας ειναι σκληρος και εχει αρκετο δρομο !βημα βημα και ολα θα πανε περιφυμα!Σηκωσε μανικια και προχωρα!!!πολυ καλη επιτυχια°°°♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Καλησπέρα, καλώς ήρθες!!!! καλή αρχή σου εύχομαι!!! Να πάνε όλα καλά και χωρίς αγχος! Και εγώ τέλος Γενάρη πάω για πρώτη εξωσωματική!!!!! 🙏Είμαι στα 32. Η ΑΜΗ κ μένα κάπου εκεί είναι. Εσύ τι βιταμίνες περνεις; και μένα έτσι ήταν η διάθεση μου 🙄 αλλά σκέφτομαι ότι τα δύσκολα πέρασαν, ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού και βήμα βήμα περνάει γρήγορα ο καιρος!!!εδώ τα κορίτσια είναι καλή παρέα και θα πάρεις και εσύ πολύ θετική ενέργεια!!! Φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Γεια σου κορίτσι μου! Κι εμενα η ΑΜΗ 2,8 ειναι.. απλα σου λεω πως εδωσα 17 ωοθηλακια, 9 γονιμοποιήθηκαν και 7 έγιναν βλαστοκυστες! Αυτο που μας ενδιαφερει σε μια εξωσωματικη ειναι 1) να σου ταιριάξει το προτοκωλο του γιατρου 2) να βγαλεις αυγουλακια ικανά να γονημοποιηθουν  ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ποιότητα κι οχι απαραίτητα ποσότητα.. δλδ εγω με τα 17 μονο τα 9 γονημοποιηθηκαν και θεωρείται καλο. 3) να προχωρήσουν ειτε σε 3ης, 4ης, 5ης ημερας αναλογως τι θα αποφασίσετε να βάλετε! Σκεψου θετικα, ηρεμησε, τρώγε καλα και το μωρο σας ειναι στο δρομο.. αυτο να σκεφτεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Kαλη επιτυχια κοριτσιιιι θελω να σου πω πως σε καταλαβαινω ολες την περναμε αυτη τη φαση ...αγχους χαρα και παλι ντουπαλιν .Κοιτα να απολαυσσεις καθε στιγμη απο αυτες γιατι αξιζει ο στοχος !!!δεν υπαρχει !!!προσπαθησε να εισαι οσο το δυνατον χαλαρη !!επισης να σου πω κατι????μην ασχολεισαι με νουμερα κλπ αυτα ειναι των γιατρων 

Το σημαντικο ειναι να εχετε κανει την επιλογη γιατρου κεντρου που σας ταιριαζει καλυτερα ...και να εχετε στα χερια σας ολες τις εξετασεις πριν ξεκινησετε .Μην βαζεις τον ευατο σου στη διαδικασια αν πετυχε η πρωτη κλπ .Πολλες κοπελες πετυχαν οπως και εγω δεν σημαινει τιποτα ο αγωνας ειναι σκληρος και εχει αρκετο δρομο !βημα βημα και ολα θα πανε περιφυμα!Σηκωσε μανικια και προχωρα!!!πολυ καλη επιτυχια°°°♡♡♡

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια 

καλη επιτυχία σε όλα τα κορίτσια κ το 2012 να κρατήσουμε ένα αγγελούδι όλες στην αγκαλιά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα, καλώς ήρθες!!!! καλή αρχή σου εύχομαι!!! Να πάνε όλα καλά και χωρίς αγχος! Και εγώ τέλος Γενάρη πάω για πρώτη εξωσωματική!!!!! 🙏Είμαι στα 32. Η ΑΜΗ κ μένα κάπου εκεί είναι. Εσύ τι βιταμίνες περνεις; και μένα έτσι ήταν η διάθεση μου 🙄 αλλά σκέφτομαι ότι τα δύσκολα πέρασαν, ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού και βήμα βήμα περνάει γρήγορα ο καιρος!!!εδώ τα κορίτσια είναι καλή παρέα και θα πάρεις και εσύ πολύ θετική ενέργεια!!! Φιλιά! 

Καλησπέρα κορίτσι μου!

σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια 

καλη επιτυχία εύχομαι ολόψυχα κ σε εσένα 

λοιπον παίρνω FertiliMax k Inofert σε με συνδυασμό glucophage

εσένα σου έδωσε κάτι πριν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!

σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια 

καλη επιτυχία εύχομαι ολόψυχα κ σε εσένα 

λοιπον παίρνω FertiliMax k Inofert σε με συνδυασμό glucophage

εσένα σου έδωσε κάτι πριν;

Καλησπέρα, Αντεύχομαι για ότι καλύτερο και για σένα 🙏 Α μια χαρά!!! Το inofert το έχω ακούσει... Εγώ το iofolen παίρνω και βιταμίνη Ε, άλλαξα επίσης και διατροφή (που έτρωγα ότι να ναι). Αυτά μου πρότεινε 🤔 Όλα καλά πάνε προς το παρόν. Θα χαρώ να δω πάλι νέα σου...

Φιλικά🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαριλου31 είπε:

Σας ευχαριστώ παρά πολύ 

τις κάνω τώρα τις εξετάσεις αυτές 

(αυτές τις μέρες ) 

Όσο για τη διατροφή παίζει ρολο τελικά ε 

κοιταξτε είναι 1,57 κ 78 

τωρα πάω κάθε μέσα περπάτημα κ προσέχω όσο μπορώ 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία! Με νούμερα μην ασχολείσαι όπως είπαν και τα κορίτσια.. Δεν λένε πάντα κάτι. Άστα για τους γιατρούς.. 

Επικεντρώσου στην καλή ψυχολογία και την ηρεμία σου και όσο μπορείς καλύτερη διατροφή και περπάτημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Καλημέρα κορίτσι ❣️

Και εγώ θα προχωρήσω σε εξωσωματική μετά από 1 χρόνο προσπαθειών.

Βουλωμενες δύο σάλπιγγες και σπέρμα με ελάχιστη κινητικότητα μονόδρομος η εξωσωματική..

Τώρα βρίσκομαι στην φάση που περιμένω να περάσω επιτροπή.

Έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη. 

Να μην έχεις καθόλου άγχος όλα καλά θα πανε❤️

Όλο τον Καιρό που προσπαθούσαμε φυσιολογικά ήμουνα κάθε μέρα μέσα στο άγχος...αν θα πιάσω, αν πετύχαμε γόνιμες, αν τελικά έμεινα έγκυος και πάει λέγοντας..   

Από την ημέρα που καταλήξαμε πως θα κάνουμε εξωσωματική ως διά μαγείας το κουμπάκι του άγχους έκλεισε και είμαι πιο χαλαρή από ποτέ.

Θα αφεθω στα χέρια του γιατρού μου και θα μείνω εγκυουλα...

Άσε που απολαμβάνω πάλι τις "αγκαλίτσες" με τον άντρα μου ❤️😁

Γιατί γίνεται πλέον καθαρά για απόλαυση και δεν υπάρχει άγχος για παιδί!

Όλα καλά θα πάνε θα δεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία! Με νούμερα μην ασχολείσαι όπως είπαν και τα κορίτσια.. Δεν λένε πάντα κάτι. Άστα για τους γιατρούς.. 

Επικεντρώσου στην καλή ψυχολογία και την ηρεμία σου και όσο μπορείς καλύτερη διατροφή και περπάτημα! 

Καλημέρα ❣️❣️

Πραγματικά δεν ήξερα ότι πρίν την εξωσωματική χρειάζεται διατροφή και περπάτημα..

Η αλήθεια είναι ότι είμαι γλυκατζου και του έχω δώσει να καταλάβει τον τελευταίο μήνα 🙈🙈🙈🙈

Κορίτσια εσείς που γνωρίζετε κάτι παραπάνω κάθε συμβουλή σας πολύτιμη 💓💓😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα ❣️❣️

Πραγματικά δεν ήξερα ότι πρίν την εξωσωματική χρειάζεται διατροφή και περπάτημα..

Η αλήθεια είναι ότι είμαι γλυκατζου και του έχω δώσει να καταλάβει τον τελευταίο μήνα 🙈🙈🙈🙈

Κορίτσια εσείς που γνωρίζετε κάτι παραπάνω κάθε συμβουλή σας πολύτιμη 💓💓😁😁

Η διατροφή κι η σωματική άσκηση ενδείκνυνται για όλα 😊 φυσικά, δεν σημαίνει αυτό πως η εξωσωματικη θα πετύχει αν έχεις την ιδανική διατροφή κι αν περπατάς ή το αντίστροφο.! Το μόνο που μου έχουν πει οι κατά καιρούς γιατροί είναι φυσιολογικό βάρος, όχι κάπνισμα κ μακρυά από τη ζάχαρη. 

Κι εγώ δυστυχώς είμαι γλυκατζου κι όσο πλησιάζουν τα Χριστούγεννα παθαίνω τρέλα με τα γλυκά ❤️δίαιτα από Γενάρη ξανά 😆

P, S. Δεν έχω κάνει ακόμα εξωσωματικη, κι ούτε έχω ιδιαίτερες γνώσεις, μοιράζομαι απλά ό,τι μου έχουν πει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Καλημερα τι βιταμίνες παίρνεις ο γιατρις σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2020 at 10:05 ΜΜ, ο/η Μαριλου31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Απόφασησα να κάνω εξωσωματική 

κ για αρχή μου έχει δώσει κάποιες βιταμίνες (για 3 μήνες ) έπαιρνε καμία από σας 

Έχω χαμηλή ΑΜΗ 2.8 

Συνεχίζω με τις εξετάσεις 

Γενικά τη μια είμαι πολύ αγχωμένη 

την άλλη χαλαρή 

Ποια από δω μέσα τα πήγε καλά κ πετυχε με την πρώτη ; 
Να πάρω δύναμη ♥️

 

Κορίτσι μου με το καλό να ξεκινήσεις την προσπάθεια σου κ χωρίς άγχος. Κ εγώ με βιταμίνες είμαι. Έχω πάρει όλα τα φάρμακα κ λογικά σε κάνα 2μηνο λέω να ξεκινήσω για να χάσω κ κιλά πρώτα 😉 πολλές κοπέλες έχουν πετύχει με τη πρώτη. Εγώ έχω 2 ΑΜΗ κ ο άντρας μου ολίγο ασθενοζωοσπερμια αλλά ο γιατρός είναι θετικός. Η Αμη νομίζω δεν έχει τόση σημασία, το λέω με την έννοια ότι κοπέλες με χαμηλή ΑΜΗ έχουν δώσει ποιοτικά ωάρια. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...