Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ακριβώς αυτό!!! Και το πιο ωραίο είναι όταν είδα εκτός σπιτιού 😩😩 και λες τώρα μου φύγανε πάει 😂😂😂😂

Χαχαχαχχα εγω πλεον καθε 20 λεπτα με μισαωρο θελω να παω τουαλέτα ειτε τρωω κλωτσιες ειτε οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημέρα σε όλες! 

Ξέρει κάποια αν παίρνεις δώρο Πάσχα από το ΙΚΑ για το διάστημα που ήσουν σε αναρρωτικη; βέβαια ακόμα δε με έχουν ειδοποιήσει από την επιτροπή για τον ένα μήνα που πήρα αναρρωτική.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα! Έχει κάποια πονάκια/τραβήγματα στο ύψος περίπου του αφαλού; Γενικά νομίζω ότι έχει αρχίσει να βαραίνει πολύ η κοιλιά, πονάω και όταν γυρίζω πλευρό. Σήμερα μπήκα 28η εβδομάδα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Έχει κάποια πονάκια/τραβήγματα στο ύψος περίπου του αφαλού; Γενικά νομίζω ότι έχει αρχίσει να βαραίνει πολύ η κοιλιά, πονάω και όταν γυρίζω πλευρό. Σήμερα μπήκα 28η εβδομάδα :)

Ειχα κατι τραβηγματα πριν μια δυο βδομάδες στο υψος του αφαλου σαν να μου πειραζαν τον αφαλο λογικα ειναι το μωρο γιατι ύστερα πηγα στο γιατρό και ολα ηταν εντάξει ισως να ακουμπησε κατι το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Έχει κάποια πονάκια/τραβήγματα στο ύψος περίπου του αφαλού; Γενικά νομίζω ότι έχει αρχίσει να βαραίνει πολύ η κοιλιά, πονάω και όταν γυρίζω πλευρό. Σήμερα μπήκα 28η εβδομάδα :)

Αν πάντως σε ανησυχεί πολυ παρε τον γιατρό σου, αλλα δεν νομίζω να ειναι κατι ανησυχητικό. Η 28η ειναι ο 7ος; τι περιμένεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα! Έχει κάποια πονάκια/τραβήγματα στο ύψος περίπου του αφαλού; Γενικά νομίζω ότι έχει αρχίσει να βαραίνει πολύ η κοιλιά, πονάω και όταν γυρίζω πλευρό. Σήμερα μπήκα 28η εβδομάδα :)

Αρχίζουν και οι προπαρασκευαστικες συσπάσεις κοπέλα μου. Θα τα χεις αυτά... Εμένα. Με. Γυρίζει πλευρό ο άντρας. Μου😂😂 είμαι και πολύ γριά εγω😅 νομίζω πως από ρούχα κ προικα τελείωσα!!!!!! Σήμερα πήγα. Πήρα νομίζω τα τελευταία.... Πηρα κ ποτζαμες για μένα. Η μπλούζα ίσα ίσα μπαινει στη κοιλιά. 😂 Και την πήρα λέει για το μαιευτήριο. Ούτε καν. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχ εγω εχω μια πιτσαμα που ειχα παραγγειλει πριν μεινω εγκυος η οποία μου ηρθε φαρδια κ θα δω αν μου κανει.. 

Αχ ωραία πρέπει να ησυχασες εσυ τωρα😂 ποτε γεννας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ εγω εχω μια πιτσαμα που ειχα παραγγειλει πριν μεινω εγκυος η οποία μου ηρθε φαρδια κ θα δω αν μου κανει.. 

Αχ ωραία πρέπει να ησυχασες εσυ τωρα😂 ποτε γεννας; 

😅😅 Γειωθηκα σήμερα με τις πιτζάμες. Παρακολουθώ τα κιλά μου κ την πίεση μου. Μη μου βγει καμία προ εκλαμψια τελευταία στιγμή κ τρέχουμε. Έχω κ ένα ταρζανακι κ δεν μπορώ να πηγαινω οπότε θέλω για ψώνια... Οπως επίσης η μέση δεν ακολουθεί πλέον το σώμα μου.... Μου έδωσαν κ κάποια ρούχα. Είχα κ λίγα σεντονακια από το μικρό μου. Κ 1 πετσετα καπα που δεν τον χωραει πια. Κ του τα πήρα κ τα έβαλα στη συρταριερα της μικρης. 🤣 Τώρα πήρα κάποια κολαν μακρυά κ μέχρι γόνατο, 1 πετσετα καπα, 1 σεντόνι, 1 πάνα αγκαλιάς, 1 μπλουζάκι. Όλα ροζ. Καταλαβαίνετε τα χα όλα μπλε γαλάζια γκρι κιτρινα. Ήθελα να βάλω ένα ροζ κ εγώ στη συρταριερα της. ❤️ Τώρα θέλω μόνο από τζάμπο κάποια φθηνα πράγματα που έχει κ σκέφτομαι να τα παραγγείλω να μην πηγαίνω από κει..... Και Λητώ έχω βρει τι θέλω, τύπου πιπιλες, θηλες μπιμπερο κ άλλα τέτοια... Κ μετά το πραγματικό τελοςςςςς. 🤓 Απλά ήθελα τα ρούχα κ τη προικα να την έχω σπίτι. Τώρα που μπήκα κ στον 7ο. Γιατι με τον ταρζαν μου ποτέ δεν ξέρεις πότε θα γεννήσω 🤣 είμαι 28η εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια τα είχες τα περισσότερα κ από πριν!! Εγώ βρε κορίτσια 24η κ νιώθω ότι δεν μπορώ να κουμαντάρω είδη το σώμα μου!! Το καλοκαίρι βθα βελαξουμε το ξέρετε ε??? Χαλάλι τους τα κουτσουνακια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

😅😅 Γειωθηκα σήμερα με τις πιτζάμες. Παρακολουθώ τα κιλά μου κ την πίεση μου. Μη μου βγει καμία προ εκλαμψια τελευταία στιγμή κ τρέχουμε. Έχω κ ένα ταρζανακι κ δεν μπορώ να πηγαινω οπότε θέλω για ψώνια... Οπως επίσης η μέση δεν ακολουθεί πλέον το σώμα μου.... Μου έδωσαν κ κάποια ρούχα. Είχα κ λίγα σεντονακια από το μικρό μου. Κ 1 πετσετα καπα που δεν τον χωραει πια. Κ του τα πήρα κ τα έβαλα στη συρταριερα της μικρης. 🤣 Τώρα πήρα κάποια κολαν μακρυά κ μέχρι γόνατο, 1 πετσετα καπα, 1 σεντόνι, 1 πάνα αγκαλιάς, 1 μπλουζάκι. Όλα ροζ. Καταλαβαίνετε τα χα όλα μπλε γαλάζια γκρι κιτρινα. Ήθελα να βάλω ένα ροζ κ εγώ στη συρταριερα της. ❤️ Τώρα θέλω μόνο από τζάμπο κάποια φθηνα πράγματα που έχει κ σκέφτομαι να τα παραγγείλω να μην πηγαίνω από κει..... Και Λητώ έχω βρει τι θέλω, τύπου πιπιλες, θηλες μπιμπερο κ άλλα τέτοια... Κ μετά το πραγματικό τελοςςςςς. 🤓 Απλά ήθελα τα ρούχα κ τη προικα να την έχω σπίτι. Τώρα που μπήκα κ στον 7ο. Γιατι με τον ταρζαν μου ποτέ δεν ξέρεις πότε θα γεννήσω 🤣 είμαι 28η εβδομάδα! 

Όχι βρε συ μη λες τέτοια, έχουμε καιρό ακόμα για τοκετό! Με γεια τα καινούργια πράγματα κιόλας! Πάντως ρε παιδι μου εγώ αυτές τις νυχτικιές δεν τις βολευομαι, και λόγω της καισαρικής μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μην πάρω πυτζάμες για τον τοκετό, τι θα τις κάνω τόσες νυχτικιές μετά τη γέννα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Όχι βρε συ μη λες τέτοια, έχουμε καιρό ακόμα για τοκετό! Με γεια τα καινούργια πράγματα κιόλας! Πάντως ρε παιδι μου εγώ αυτές τις νυχτικιές δεν τις βολευομαι, και λόγω της καισαρικής μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μην πάρω πυτζάμες για τον τοκετό, τι θα τις κάνω τόσες νυχτικιές μετά τη γέννα;

Πάρε 2 φορέματα. Κ 2 πάνω κάτω.... Γιατί μετά που θα σου βγάλουν τον ουροκαθετηρα θα εισια οκ. Θα μπορεις να βάλεις. Πάνω κάτω... Κ στα φορέματα να έχουν άνοιγμα στο στήθος εάν θα θηλασεις..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μια από τα ίδια ο αιματοκριτης. Μην σε αγχωνει θα ανέβει στο τέλος της εγκυμοσύνης αυτόματα μόνος του... Μην αγχώνεσαι... 32 κ γω με 2 σίδηρο τη μέρα..... Ραντεβού έχω σε μια εβδομάδα!!! Κ θα μου γραψει εξετάσεις αίματος!! 🤓❤️

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εγώ είχα πάντα πρόβλημα με το σίδηρο, δλδ πάνω από 34-35 δεν ανέβηκε ποτέ πριν την εγκυμοσύνη. Τώρα έφτασε 36 με 1 ferrosanol την ημέρα κ αύξηση της συχνότητας κ της ποσοτητας του κρέατος που τρώω. Δλδ τρώω μέρα παρα μέρα κ βάζω στο πιάτο μου όσο τρώει κ ο άντρας μου! Πάντως κ εγω εχω ακούσει ότι προς το τέλος ανεβαίνει. 

Κορίτσια δεν πιστεύω να μου ανέβει ο αιματοκριτης. Είμαι 32εβδ όταν θα κάνω πάλι εξετάσεις θα είμαι 34 ή 35 δεν θα έπρεπε ήδη να ανεβαίνει;  στην 1η μου εγκυμοσύνη είχε ξεκινήσει την άνοδο πιο νωρίς σίγουρα. Θα μιλήσω κάποια στιγμή κ με τον γιατρό με αυτό. 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Θα έρθουν και τα προς τα πάνω και τα προς τα δεξιά και τα προς τα αριστερά 🤣🤣 είναι θέμα χρόνου τελικά. Κι εγώ δεν τη νιώθω σε όλα τα σημεία της κοιλιάς το ίδιο, από αριστερά για παράδειγμα, ας πούμε κάτω από τα πλευρά δεν τη νιώθω καθόλου, αντίθετα από δεξιά πλευρά, γενικά με ταράζει, την ουροδόχο κύστη μου την έχει κάνει μπάλα ποδοσφαίρου.. 

Ακριβώς τα ίδια κ μένα!! Δεξιά πλευρά κ κύστη είναι τα αγάπημενα της σημεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πάρε 2 φορέματα. Κ 2 πάνω κάτω.... Γιατί μετά που θα σου βγάλουν τον ουροκαθετηρα θα εισια οκ. Θα μπορεις να βάλεις. Πάνω κάτω... Κ στα φορέματα να έχουν άνοιγμα στο στήθος εάν θα θηλασεις..... 

Λες να πάρω δύο φτηνά φορεματακια με άνοιγμα; Πολύ καλή ιδέα.. ευχαριστώ! που ξέρεις μπορεί να μου μείνουν και για μετά.. γιατί έτσι και πω να αγοράσω τέσσερις νυχτικιές 100 € θα πάνε έτσι, μη πω και παραπάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Αν πάντως σε ανησυχεί πολυ παρε τον γιατρό σου, αλλα δεν νομίζω να ειναι κατι ανησυχητικό. Η 28η ειναι ο 7ος; τι περιμένεις; 

Ναι έχω ραντεβού μαζί του από εβδομάδα οπότε θα τον ρωτήσω. Δεν ανησυχώ πολύ να σου πω την αλήθεια, απλά ήθελα να δω αν το έχετε κι άλλες. Μεγαλώνει τώρα πολύ η μήτρα, θα πιέζει και ό,τι όργανο βρίσκει :D Μπήκα 7ο ναι και περιμένω κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Ναι έχω ραντεβού μαζί του από εβδομάδα οπότε θα τον ρωτήσω. Δεν ανησυχώ πολύ να σου πω την αλήθεια, απλά ήθελα να δω αν το έχετε κι άλλες. Μεγαλώνει τώρα πολύ η μήτρα, θα πιέζει και ό,τι όργανο βρίσκει :D Μπήκα 7ο ναι και περιμένω κοριτσάκι!

Κι εγώ κάποιες μέρες νιώθω λες και παίζει με τον αφαλό μου από μέσα το μωρό, έχω ενόχληση εκεί γύρω. Κι εγώ δεν ανησυχώ για αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Λες να πάρω δύο φτηνά φορεματακια με άνοιγμα; Πολύ καλή ιδέα.. ευχαριστώ! που ξέρεις μπορεί να μου μείνουν και για μετά.. γιατί έτσι και πω να αγοράσω τέσσερις νυχτικιές 100 € θα πάνε έτσι, μη πω και παραπάνω.. 

Θα κάνεις καισαρική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Θα κάνεις καισαρική? 

Ναι στάνταρ, έχω ένα ινομυωμα 7,5 εκ ορός το παρόν ακριβώς πάνω στον τράχηλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

😅😅 Γειωθηκα σήμερα με τις πιτζάμες. Παρακολουθώ τα κιλά μου κ την πίεση μου. Μη μου βγει καμία προ εκλαμψια τελευταία στιγμή κ τρέχουμε. Έχω κ ένα ταρζανακι κ δεν μπορώ να πηγαινω οπότε θέλω για ψώνια... Οπως επίσης η μέση δεν ακολουθεί πλέον το σώμα μου.... Μου έδωσαν κ κάποια ρούχα. Είχα κ λίγα σεντονακια από το μικρό μου. Κ 1 πετσετα καπα που δεν τον χωραει πια. Κ του τα πήρα κ τα έβαλα στη συρταριερα της μικρης. 🤣 Τώρα πήρα κάποια κολαν μακρυά κ μέχρι γόνατο, 1 πετσετα καπα, 1 σεντόνι, 1 πάνα αγκαλιάς, 1 μπλουζάκι. Όλα ροζ. Καταλαβαίνετε τα χα όλα μπλε γαλάζια γκρι κιτρινα. Ήθελα να βάλω ένα ροζ κ εγώ στη συρταριερα της. ❤️ Τώρα θέλω μόνο από τζάμπο κάποια φθηνα πράγματα που έχει κ σκέφτομαι να τα παραγγείλω να μην πηγαίνω από κει..... Και Λητώ έχω βρει τι θέλω, τύπου πιπιλες, θηλες μπιμπερο κ άλλα τέτοια... Κ μετά το πραγματικό τελοςςςςς. 🤓 Απλά ήθελα τα ρούχα κ τη προικα να την έχω σπίτι. Τώρα που μπήκα κ στον 7ο. Γιατι με τον ταρζαν μου ποτέ δεν ξέρεις πότε θα γεννήσω 🤣 είμαι 28η εβδομάδα! 

Θηλες για μπιμπερό να κοιταξεις κ στα jumbo ειναι της NUK και πιπιλες εχει βέβαια εγω τις πηρα απο βρεφικο κατάστημα! Μια που πηρα κ μια που μου εφεραν κ αλλη μια που θα δωσουν στο μαιευτήριο και αλλη μια που θα παρω σίγουρα γιατι καποια θα μου γυαλισει😂 

Τα ουδετερα χρώματα σωζουν τελικα! Τωρα εχεις να αγορασεις λιγοτερα! Εγω απο τα τζαμπο σκέφτομαι να αγορασω τα πρωτα της κορμακια που θα ειμαστε σπίτι και που μετα απο 1 μηνα δεν θα της κάνουν! Σκέφτομαι μηπως παρω 5-6 για 0μηνων κ αλλα τοσα για 1 μηνων και ύστερα να παω για τα κανονικα ψωνια που θα της βαζω και κανα τσαχπινικο φορεματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Ναι έχω ραντεβού μαζί του από εβδομάδα οπότε θα τον ρωτήσω. Δεν ανησυχώ πολύ να σου πω την αλήθεια, απλά ήθελα να δω αν το έχετε κι άλλες. Μεγαλώνει τώρα πολύ η μήτρα, θα πιέζει και ό,τι όργανο βρίσκει :D Μπήκα 7ο ναι και περιμένω κοριτσάκι!

Αχ τι ωραια! Με το καλο κορίτσι! Απο ποτε εκανες κοιλιά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina είναι σιλικονατα συνήθως με θήκη αν τυχόν σε τραυματίσει στο θηλασμό η δεν μπορεί να πιάσει την θηλή πχ μικρή βάζεις αυτα θηλές σιλικόνης!!! Πήρες κ πιπιλακι χχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina είναι σιλικονατα συνήθως με θήκη αν τυχόν σε τραυματίσει στο θηλασμό η δεν μπορεί να πιάσει την θηλή πχ μικρή βάζεις αυτα θηλές σιλικόνης!!! Πήρες κ πιπιλακι χχαχα! 

Τα βαζεις οταν δεν θηλαζεις; ή την ωρα που θηλαζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τα βαζεις οταν δεν θηλαζεις; ή την ωρα που θηλαζεις; 

Όταν θηλάζεις έχω καταλάβει. Και είναι κ τα άλλα π λέγονται κοχύλια π τα βάζεις όσο δεν θηλάζεις για το γάλα π τρέχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Θηλες για μπιμπερό να κοιταξεις κ στα jumbo ειναι της NUK και πιπιλες εχει βέβαια εγω τις πηρα απο βρεφικο κατάστημα! Μια που πηρα κ μια που μου εφεραν κ αλλη μια που θα δωσουν στο μαιευτήριο και αλλη μια που θα παρω σίγουρα γιατι καποια θα μου γυαλισει😂 

Τα ουδετερα χρώματα σωζουν τελικα! Τωρα εχεις να αγορασεις λιγοτερα! Εγω απο τα τζαμπο σκέφτομαι να αγορασω τα πρωτα της κορμακια που θα ειμαστε σπίτι και που μετα απο 1 μηνα δεν θα της κάνουν! Σκέφτομαι μηπως παρω 5-6 για 0μηνων κ αλλα τοσα για 1 μηνων και ύστερα να παω για τα κανονικα ψωνια που θα της βαζω και κανα τσαχπινικο φορεματακι

Από τζάμπο δεν παίρνω ρούχα. Γιατί τα φοβάμαι λίγο.. Ειδικά ζιπουνακια.. Θέλω βαμβακι οινόπνευμα. Σερβιέτες. Θηκες για πιπιλες αλυσίδα για πιπιλες. Μπιμπερό έχω από το μικρό μου. Οπότε θα αλλάξω τις θηλες από πάνω είναι nuk αλλά όχι first choice Που εχει Το τζαμπο.... Αλλά τα nature sense.. Ειναι ειδικα αντικολικα κ ιδανικά για θηλασμο αυτά βόλεψαν το μικρό μου. Αυτά λέω να χω καβατζα κ στη μικρή μου. Οπότε μόνο λητω βρίσκω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...