Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ έχουμε τέτοια γκρίνια εδώ και δύο μέρες..δεν κάθεται μόνος πουθενά..τον περνω με το ρηλαξ παντούστις δουλειές του σπιτιού  απλά για να με βλέπει!!!😢😏😢

Άσχετο μάλλον μόνο εγώ δεν πρόλαβα να κάνω τα νύχια μου ε🤪

Όχι κ εγώ δεν τα φτιάχνω από όταν έμεινα έγκυος!! Πολύ θέλω όμως.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Love32 είδα ένα ποστ στην ομάδα αλλεργιων που η μαμά κάνει αποχή μόνο για αναγωγες και στην αρχή πράσινα κακά. Έφαγε τα Χριστούγεννα λίγο τυρί και το μωρό έβγαλε πάλι και ηρεμίας μετά από 1 2 μέρες. Δοκίμασε να πάρει ένα συμπλήρωμα σόγιας και έγινε το ίδιο. Ρωτάει αν οι γουλιες μόνο δείχνουν αλλεργία ή αν φταίει η υπερπαραγωγή. Θα σε ενημερώσω όταν θα απαντήσουν γιατί μοιάζει με την δική σου περίπτωση. 

Ναι αμέ να Μ πεις ! Ευχαριστώ. Θα μπω και μήπως το βρω.Θα της το συζητήσω και εγώ όταν πάω δεν ξέρω νομίζω πως δεν μπορεί να είναι αλλεργία από την άλλη γιατί δεν σταματάει η παλινδρόμηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ τα κάνω κάθε μήνα 🤭

@Mommy to be Μην ανησυχείς και εγώ μια από τα ίδια,έχω να τα φτιάξω από Την περίοδο της εγκυμοσυνης😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα παρατήρησα πόσο πολύ έχουν αλλάξει τα κακά της,προς το πράσινο και γενικά αλλη σύσταση.προφανώς από τις στερεές που έχουμε ξεκινήσει εδώ και Τρεις μέρες,δηλαδή που να έτρωγε και ποσότητα😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Α όλα βολικά....🥰και εμένα κάνει η νύφη μου αλλά έχουμε να βρεθούμε πάνω από δίμηνο ζουν σε άλλη πόλη..φέτος δεν πήγαμε και στους δικούς μου γιορτές γιατί είχαν θετικό κρουσμα..καλά το λέιζερ ετσι το  λέω ο δερματολόγος που πάω κάνει με τις ώρες θα με χωρίσει ο άντρας μου🤪🤪

Πόσες συνεδρίες έχεις κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι κ εγώ δεν τα φτιάχνω από όταν έμεινα έγκυος!! Πολύ θέλω όμως.

Ναι αμέ να Μ πεις ! Ευχαριστώ. Θα μπω και μήπως το βρω.Θα της το συζητήσω και εγώ όταν πάω δεν ξέρω νομίζω πως δεν μπορεί να είναι αλλεργία από την άλλη γιατί δεν σταματάει η παλινδρόμηση?

Άμα πας με το μωρό και πάρεις και μια φίλη σου μαζι; Εγώ έτσι κάνω στην αποτρίχωση 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει δοκιμάσει καμία τα Pampers active baby; Εδώ και λίγες μέρες έχουμε διαρροές από τα Pampers premium care και υποθέτω πως είναι λόγω έντονης κινητικότητας 💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Σήμερα έβγαλε μια φορά πολύ λίγο κ έφαγα μόνο κάτι κοτομπουκιες π έγραφαν πρωτεινη γάλακτος . Δεν ξέρω τι να πω 

Η παλινδρομιση είναι από τα συμπτώματα της αλλεργίας που αργούν να φύγουν.. Αλλά και πάλι από μόνη της δεν είναι ένδειξη. Έχω φίλη που ο μικρός της έβγαζε ρουκέτες και δεν ήταν αλλεργία. Με το που μπήκαν στερεές τέλος μετά από λίγο καιρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Μακάρι να ξεκινήσουμε και να σταματήσει μια και καλή. Τι να πω! Εσείς τώρα τρώτε μήλο αχλάδι μπανάνα ? Πώς συνεχίζεται?

@Lia5 α ναι είμαστε κοντα εμεις κ η @nik_olνομίζω !!

 

Να σας πω κάτι κουλό βρε κορίτσια ? Έχω 2-3, μέρες π νομίζω ότι κουνιέται κάτι μέσα στην κοιλιά σαν όταν ήταν ο μπέμπης μ χτυπήματα κ στα κόκαλα της λεκάνης 🤣🤣 τι είναι αυτό τώρα χαχαχ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Αυτό λέω.

Screenshot_2022-01-08-12-30-02-483_com.android.chrome.jpg

Είναι πολύ όμορφο αλλά πιο αλμυρουτσικο στην τιμή!!!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ έχουμε τέτοια γκρίνια εδώ και δύο μέρες..δεν κάθεται μόνος πουθενά..τον περνω με το ρηλαξ παντούστις δουλειές του σπιτιού  απλά για να με βλέπει!!!😢😏😢

Άσχετο μάλλον μόνο εγώ δεν πρόλαβα να κάνω τα νύχια μου ε🤪

Εγώ πριν μείνω έγκυος στον μικρό και είχα μόνο την κόρη μου τα έκανα στις γιορτές γενέθλια δικά μας και Χριστούγεννα Πάσχα κλπ! Μετά τον μικρό τα κάνω κάθε μήνα!🤭 Μαλλιά δεν βάφω, από τα 13 μου έχω κάνει οοοολα τα χρώματα που υπάρχουν και 2φορες ντεκαπαζ μόλις έμεινα έγκυος στην κόρη μου(2018)βρήκα ευκαιρία να αφήσω το φυσικό κάστανο μου και έτσι τα έχω κρατήσει και δεν τα ξανά αλλάζω! Και με την θερμότητα πλέον δεν τα πάω καλά ίσως καμιά μπούκλα αν έχουμε κάπου να πάμε! Όταν δεν είναι σε έξαλλη κατάσταση τύπου ντοματοκοτσο θα το πω! Γιατι με τον μικρό μονίμως αγκαλιά τα κάνω δεν τα κάνω δεν θα τα δει κανείς! Βέβαια βάφομαι κάθε πρωί πιάνεται για περιποίηση αυτό???
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Μακάρι να ξεκινήσουμε και να σταματήσει μια και καλή. Τι να πω! Εσείς τώρα τρώτε μήλο αχλάδι μπανάνα ? Πώς συνεχίζεται?

@Lia5 α ναι είμαστε κοντα εμεις κ η @nik_olνομίζω !!

 

Να σας πω κάτι κουλό βρε κορίτσια ? Έχω 2-3, μέρες π νομίζω ότι κουνιέται κάτι μέσα στην κοιλιά σαν όταν ήταν ο μπέμπης μ χτυπήματα κ στα κόκαλα της λεκάνης 🤣🤣 τι είναι αυτό τώρα χαχαχ

 

 

Ναι και με τη Νικόλ μαζί! Εγώ αυτό το ένιωθα ανά διαστήματα για αρκετό καιρό αφού γεννησα, μπορεί και για 2-3 μήνες. Ήταν σαν να έκαναν οι μύες μικρές συσπασουλες. 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Είναι πολύ όμορφο αλλά πιο αλμυρουτσικο στην τιμή!!!

 

Εγώ πριν μείνω έγκυος στον μικρό και είχα μόνο την κόρη μου τα έκανα στις γιορτές γενέθλια δικά μας και Χριστούγεννα Πάσχα κλπ! Μετά τον μικρό τα κάνω κάθε μήνα!🤭 Μαλλιά δεν βάφω, από τα 13 μου έχω κάνει οοοολα τα χρώματα που υπάρχουν και 2φορες ντεκαπαζ μόλις έμεινα έγκυος στην κόρη μου(2018)βρήκα ευκαιρία να αφήσω το φυσικό κάστανο μου και έτσι τα έχω κρατήσει και δεν τα ξανά αλλάζω! Και με την θερμότητα πλέον δεν τα πάω καλά ίσως καμιά μπούκλα αν έχουμε κάπου να πάμε! Όταν δεν είναι σε έξαλλη κατάσταση τύπου ντοματοκοτσο θα το πω! Γιατι με τον μικρό μονίμως αγκαλιά τα κάνω δεν τα κάνω δεν θα τα δει κανείς! Βέβαια βάφομαι κάθε πρωί πιάνεται για περιποίηση αυτό???
 

Πώς δεν πιανεται; Ούτε ξέρω από ποτέ έχω να βαφτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Μακάρι να ξεκινήσουμε και να σταματήσει μια και καλή. Τι να πω! Εσείς τώρα τρώτε μήλο αχλάδι μπανάνα ? Πώς συνεχίζεται?

@Lia5 α ναι είμαστε κοντα εμεις κ η @nik_olνομίζω !!

 

Να σας πω κάτι κουλό βρε κορίτσια ? Έχω 2-3, μέρες π νομίζω ότι κουνιέται κάτι μέσα στην κοιλιά σαν όταν ήταν ο μπέμπης μ χτυπήματα κ στα κόκαλα της λεκάνης 🤣🤣 τι είναι αυτό τώρα χαχαχ

 

 

Την άλλη εβδομάδα ξεκινάω λαχανικά..ελπίζω να του αρέσουν περισσότερο.. 

Εγώ αυτό που λές το νιώθω πιο πάνω. Κοντά στον αφαλό.. Νομίζω το έντερο είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Έχει δοκιμάσει καμία τα Pampers active baby; Εδώ και λίγες μέρες έχουμε διαρροές από τα Pampers premium care και υποθέτω πως είναι λόγω έντονης κινητικότητας 💩

Κ ο δικός μου έχει κάποιες φορές όταν κουνιέται... Όταν καταλαβαίνω ότι έκανε κακά, τον ακινητοποίω μέχρι να τον σηκώσω να τον αλλάξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Μακάρι να ξεκινήσουμε και να σταματήσει μια και καλή. Τι να πω! Εσείς τώρα τρώτε μήλο αχλάδι μπανάνα ? Πώς συνεχίζεται?

@Lia5 α ναι είμαστε κοντα εμεις κ η @nik_olνομίζω !!

 

Να σας πω κάτι κουλό βρε κορίτσια ? Έχω 2-3, μέρες π νομίζω ότι κουνιέται κάτι μέσα στην κοιλιά σαν όταν ήταν ο μπέμπης μ χτυπήματα κ στα κόκαλα της λεκάνης 🤣🤣 τι είναι αυτό τώρα χαχαχ

 

 

Είχα διαβάσει κάπου ότι σε κάποιες γυναίκες συμβαίνει αυτό... Θα το βρω κ θα στο βάλω εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Είναι πολύ όμορφο αλλά πιο αλμυρουτσικο στην τιμή!!!

 

Εγώ πριν μείνω έγκυος στον μικρό και είχα μόνο την κόρη μου τα έκανα στις γιορτές γενέθλια δικά μας και Χριστούγεννα Πάσχα κλπ! Μετά τον μικρό τα κάνω κάθε μήνα!🤭 Μαλλιά δεν βάφω, από τα 13 μου έχω κάνει οοοολα τα χρώματα που υπάρχουν και 2φορες ντεκαπαζ μόλις έμεινα έγκυος στην κόρη μου(2018)βρήκα ευκαιρία να αφήσω το φυσικό κάστανο μου και έτσι τα έχω κρατήσει και δεν τα ξανά αλλάζω! Και με την θερμότητα πλέον δεν τα πάω καλά ίσως καμιά μπούκλα αν έχουμε κάπου να πάμε! Όταν δεν είναι σε έξαλλη κατάσταση τύπου ντοματοκοτσο θα το πω! Γιατι με τον μικρό μονίμως αγκαλιά τα κάνω δεν τα κάνω δεν θα τα δει κανείς! Βέβαια βάφομαι κάθε πρωί πιάνεται για περιποίηση αυτό???
 

Βάφεσαι;;;; βαριέμαι μόνο που βλέπω το κουτί με τα καλλυντικά 😛 γενικά βέβαια δε μου άρεσε ποτε να βάφομαι κ παντα βαριόμουν... Μπράβο σου πάντως ρε κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι τετοια η αίσθηση πράγματι όπως τον μπέμπη!! 🤣🤣

@Valxris ναι είναι αρκετά τσιμπημενο και όπως είπε και η @Clairy. Ανεβαίνει κιαλλο δεν το είχα προσέξει. Πχ +10 ευρώ με δικό μου γάλα.

Και εγώ δεν έχω ιδιαίτερη διάθεση θέλω να κάνω τα νύχια μ αλλά λέω πως να λείψω κλπ κ το αφήνω,τα φρύδια ασχολιαστω ! Τα μαλλιά επίσης. Έχω γίνει και σαν καλάμι 😂  άστα να πάνε ! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Είναι τετοια η αίσθηση πράγματι όπως τον μπέμπη!! 🤣🤣

@Valxris ναι είναι αρκετά τσιμπημενο και όπως είπε και η @Clairy. Ανεβαίνει κιαλλο δεν το είχα προσέξει. Πχ +10 ευρώ με δικό μου γάλα.

Και εγώ δεν έχω ιδιαίτερη διάθεση θέλω να κάνω τα νύχια μ αλλά λέω πως να λείψω κλπ κ το αφήνω,τα φρύδια ασχολιαστω ! Τα μαλλιά επίσης. Έχω γίνει και σαν καλάμι 😂  άστα να πάνε ! 

 

 

Πάντως σήμερα και εμένα μου έβγαλε 4 φορές γουλιες χωρίς να αλλάξει κάτι στη διατροφή μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ρε κορίτσια δεν έχω καθόλου όρεξη να ψάξω νυφικό.. Πήγα μόνο σε ένα και αυτό επειδή με πιεσαν.. Και ήμουν έτοιμη να το κλείσω να μην πάω αλλού 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ ρε κορίτσια δεν έχω καθόλου όρεξη να ψάξω νυφικό.. Πήγα μόνο σε ένα και αυτό επειδή με πιεσαν.. Και ήμουν έτοιμη να το κλείσω να μην πάω αλλού 😂

Χαχαχα και αν θυμάμαι καλά τον 3ο δεν έχετε το γάμο και την βάφτιση!

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις γουλιες αυτό π είναι σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ αλλο να τις βλέπω 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι και με τη Νικόλ μαζί! Εγώ αυτό το ένιωθα ανά διαστήματα για αρκετό καιρό αφού γεννησα, μπορεί και για 2-3 μήνες. Ήταν σαν να έκαναν οι μύες μικρές συσπασουλες. 

 

Πώς δεν πιανεται; Ούτε ξέρω από ποτέ έχω να βαφτω.

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Βάφεσαι;;;; βαριέμαι μόνο που βλέπω το κουτί με τα καλλυντικά 😛 γενικά βέβαια δε μου άρεσε ποτε να βάφομαι κ παντα βαριόμουν... Μπράβο σου πάντως ρε κορίτσι! 

Μου φτιάχνει την διάθεση κορίτσια,αλλιώς ουυυτε καν!!!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Είναι τετοια η αίσθηση πράγματι όπως τον μπέμπη!! 🤣🤣

@Valxris ναι είναι αρκετά τσιμπημενο και όπως είπε και η @Clairy. Ανεβαίνει κιαλλο δεν το είχα προσέξει. Πχ +10 ευρώ με δικό μου γάλα.

Και εγώ δεν έχω ιδιαίτερη διάθεση θέλω να κάνω τα νύχια μ αλλά λέω πως να λείψω κλπ κ το αφήνω,τα φρύδια ασχολιαστω ! Τα μαλλιά επίσης. Έχω γίνει και σαν καλάμι 😂  άστα να πάνε ! 

 

 

Μα αν δεν είναι με δικό μας γάλα τιιιιι να το κάνουμε??? Χαχχαχα φρύδια βγάζω μόνη μου πάω μια φορά τον χρόνο μου δίνει σχήμα η αισθητικός και από κει και πέρα μόνη μου ασχολιομουν από μικρή και έτσι τα βγάζω μια χαρά τώρα!!! Όσο για τα κιλά αφήστε το καλάμι μπροστά μου είναι χοντρό!!!! 42 ξεκίνησα και τις δύο εγκυμοσύνες στην κόρη μου έφτασα 60 και 40μερες ήμουν 42 στοΝ γιο έφτασα 57 και βγαίνοντας από το νοσοκομείο ήμουν 45 προχθές στο φαρμακείο που ζυγιζομαι έλεγε 43 μα γιατί να μην μου μείνουν 5κιλα πολλά ζητάω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ ρε κορίτσια δεν έχω καθόλου όρεξη να ψάξω νυφικό.. Πήγα μόνο σε ένα και αυτό επειδή με πιεσαν.. Και ήμουν έτοιμη να το κλείσω να μην πάω αλλού 😂

Γιατί όχι άμα σου άρεσε κλειστο! Περισσότερο από ότι βαριέμαι εγώ δεν παίζει να βαριέσαι! Εγώ το είχα αγοράσει ον λινε!!!! Θεωρώ πως είμαι η μοναδική νύφη στον κοσμο που το πήρε ετσι🤦‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ντε μα με αλλης το γάλα θα μου τι φτιαχνανε !! Ότι να ναι ! Κ εγώ το είδα στο ίντερνετ κ πήγα να μου το ράψουν δεν έκανα καν πρόβες να δοκιμάσω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

@lenaki92 με αυτό θα συνεχίσετε μετά το 6μηνο;

Screenshot_20220108-201319_Chrome.jpg

Λογικά ναι με αυτό. Του ταιριαξε κ δεν θα το αλλαξουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έλα ντε μα με αλλης το γάλα θα μου τι φτιαχνανε !! Ότι να ναι ! Κ εγώ το είδα στο ίντερνετ κ πήγα να μου το ράψουν δεν έκανα καν πρόβες να δοκιμάσω 🤣

Μωρέ πάει ακριβά το ράψιμο και δεν θέλω..και για μένα θα ήταν πιο εύκολο αυτό.. Τον Ιούνιο είναι ο γάμος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...