Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Νομίζω ότι είναι επειδή πίνει ξενο γαλα πάντως 😏

και εμείς που πίνουμε ξένο; ξυπνάει μια και δύο φορές,κοιμάται μετα απο κανένα δίωρο αφού φάει κάνω κάτι λάθος;; αναρωτιέμαι..Τον κουράζεις πολύ με παιχνίδι πριν κοιμηθεί;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

είδα κατι για σπιτική μαρμελάδα και λεω μπράβο αχαχαχαχ 😂 αναρωτήθηκα τι δεν κάνω σωστά. 

πάντως για μεσημεριανό και εγω απλά φαγητά κάνω. Καλά λαχανοντολμαδες ούτε πριν Την μπέμπα έκανα😛

Όχι καλέ.. Κοίτα εγώ μαγειρεύω από φαγητά τα πάντα. Μου αρέσει.. Με τα γλυκά δεν το έχω.. Μου αρέσει να τα τρώω όμως.. 

@Lia5 αν του απλώσεις κάτω κουβέρτα και τον έχεις να αλωνίζει;; εγώ έτσι τον έχω κάθομαι και εγώ κάτω του έχω μερικούς κύβους υφασμάτινους και προσπαθεί να τα πιάσει κάνει συνέχεια πέρα δώθε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Υπάρχει περίπτωση η γουλιες ΜΟΝΟ χώρις κάποιο άλλο σύμπτωμα να δείχνουν αλλεργία?

Μπορεί να του πέφτει βαρύ το γάλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμείς σταματάμε τη μπανάνα και το μήλο γιατί μας έσφιξαν τα κακακια μας και ειμαστε χάλια ! Αχλάδι μόνο ! Μην αγχώνεσαι για το μήλο ούτε εμένα το έφαγε χθες που της έβαλα ,την ενοχλεί η υφή σίγουρα ! Σήμερα με το αχλάδι ήταν κάπως καλύτερα αλλά και πάλι επειδή πάλι δεν γίνεται τελείως βελουδινος πουρές , δεν το έτρωγε τόσο πρόθυμα πιο πολύ γεύση έπαιρνε και το κρατούσε όπως λες στο στόμα ! Θέλουν το χρόνο τους νομίζω να συνηθίσουν την νέα υφή μην στεναχωριέσαι!! 

πόσες μέρες έχεις που δίνεις; 

Ναι,σίγουρα θέλουν το χρόνο τους. σήμερα μπορώ να πω ότι φάγαμε 8-9 κουταλάκια αλλά Την έβλεπα ότι δεν τρελαινόταν ιδιαίτερα,της έπαιζα κάποια παιχνιδάκια για να ξεχνιέται να το καταπινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι καθεται και δε θελει καθόλου ξάπλα τώρα. Ειχε 2 μήνες που έπαιζε αρκετή ώρα στο γυμναστήριο και έκανα καμία δουλειά. Τώρα θέλει να τον κρατάω συνέχεια καθιστο/όρθιο οπότε δε θελει να παίζει στο γυμναστήριο και δε βρίσκω κάτι να του παρω κατάλληλο για τώρα.

Τωρα τι να σου πω κ εγω... Κ μένα δεν καθεται ξαπλα ούτε μπρουμυτα τσατίζεται γιατί παει να πιάσει αυτα που θελει, προσπαθει κ ξανατσατιζεται. Σημερα ηταν ξαπλωμένη κ της δινω τα χερια μου κ σηκωθηκε καθιστη δεν την βοηθησα δεν εβαλα δύναμη καθόλου. Μετα στηριχτηκε πάνω μου κ σηκωθηκε ορθια. Εχω παιχνιδια κ για πιο μεγαλη ηλικια ασχολείται λιγακι κ μετα τσατίζεται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εκεί με Την πιπίλα Την πατάω και εγώ και αφού ξυπνήσει τελείωσε μόνο με γαλα μου ξανακοιμαται. 

πάντως μπράβο σας,όντως πολύ καλό πρόγραμμα. Έτσι ήταν εξαρχής; οπότε Ίσως είναι αυτό που λενε ότι είναι στο παιδί; Δεν ξέρω ,Ίσως να έχει συνηθίσει να ξυπνάει; προσπαθώ να της δίνω ενα καλό γεύμα πριν κοιμηθεί για να Μην πεινάει,αλλά πάνω από 120 δεν τρώει με.τίποτα.Πόσο σου τρώει τελευταίο γεύμα

Υπναρας ήταν πάντα. Όσο τον θηλαζα τον ξυπνούσα με το ζόρι ανά 3 ώρες και τον επαιρνε ο ύπνος όρθιο. Αλλά τόσες ώρες σερί πιστεύω είναι από το ξενο γάλα και τα μεγάλα γεύματα. Τρωει 5 Φέρες την ημέρα 200-300 ml.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

Υπναρας ήταν πάντα. Όσο τον θηλαζα τον ξυπνούσα με το ζόρι ανά 3 ώρες και τον επαιρνε ο ύπνος όρθιο. Αλλά τόσες ώρες σερί πιστεύω είναι από το ξενο γάλα και τα μεγάλα γεύματα. Τρωει 5 Φέρες την ημέρα 200-300 ml.

Παντως κ εγω πιστευω οτι οφειλεται κ στο ξενο.. Τόσες ώρες τοσο μωρακι μονο θηλασμο δεν εχω δει να κανει κανενα.. Να τον φτυσουμε ολες μαζι 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Όχι καλέ.. Κοίτα εγώ μαγειρεύω από φαγητά τα πάντα. Μου αρέσει.. Με τα γλυκά δεν το έχω.. Μου αρέσει να τα τρώω όμως.. 

@Lia5 αν του απλώσεις κάτω κουβέρτα και τον έχεις να αλωνίζει;; εγώ έτσι τον έχω κάθομαι και εγώ κάτω του έχω μερικούς κύβους υφασμάτινους και προσπαθεί να τα πιάσει κάνει συνέχεια πέρα δώθε.. 

Τον ξαπλωνεις και σου γυρίζει μπρούμυτα ανασκελα,κινειται Δηλαδή στο χώρο; 

φαγητά κάνω και εγώ αρκετά,βέβαια τώρα επειδή δεν εχω τον απόλυτο χρόνο με τη μικρή κ είμαι λίγο μανιακη με καθαριότητα κάνω τα απλά,οχι Τύπου παστίτσιο γεμιστά τέτοια πράγματα. 

τώρα για γλυκά δεν το συζητώ καν.Ούτε το έχω ούτε μ αρέσουν να τρώω. αν κάνω κάτι σε κεικ ή μπάρες αυτό.προς το υγιεινό είναι η κουζίνα μου γενικότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπορεί να του πέφτει βαρύ το γάλα... 

 @Love32 αυτό σκέφτηκα κ εγώ,τι γάλα δίνεις;τι ποσότητες τρώει; ρευεται καλά μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τωρα τι να σου πω κ εγω... Κ μένα δεν καθεται ξαπλα ούτε μπρουμυτα τσατίζεται γιατί παει να πιάσει αυτα που θελει, προσπαθει κ ξανατσατιζεται. Σημερα ηταν ξαπλωμένη κ της δινω τα χερια μου κ σηκωθηκε καθιστη δεν την βοηθησα δεν εβαλα δύναμη καθόλου. Μετα στηριχτηκε πάνω μου κ σηκωθηκε ορθια. Εχω παιχνιδια κ για πιο μεγαλη ηλικια ασχολείται λιγακι κ μετα τσατίζεται.

 

είναι 6 μηνών και σηκώνεται όρθια;; μπράβο!!! είναι ανήσυχη θέλοντας να κανει πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

και εμείς που πίνουμε ξένο; ξυπνάει μια και δύο φορές,κοιμάται μετα απο κανένα δίωρο αφού φάει κάνω κάτι λάθος;; αναρωτιέμαι..Τον κουράζεις πολύ με παιχνίδι πριν κοιμηθεί;; 

Πριν κοιμηθεί μπανακι κάνουμε. Γενικά παιζουμε καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας όμως. Όταν δεν γκρινιαζουμε!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Όχι καλέ.. Κοίτα εγώ μαγειρεύω από φαγητά τα πάντα. Μου αρέσει.. Με τα γλυκά δεν το έχω.. Μου αρέσει να τα τρώω όμως.. 

@Lia5 αν του απλώσεις κάτω κουβέρτα και τον έχεις να αλωνίζει;; εγώ έτσι τον έχω κάθομαι και εγώ κάτω του έχω μερικούς κύβους υφασμάτινους και προσπαθεί να τα πιάσει κάνει συνέχεια πέρα δώθε.. 

Το κάνουμε αυτό όταν παιζουμε μαζί και πλέον καθεται πολύ ώρα μπρούμυτα. Κανει και ένα πράγμα σαν ραχιαιους! Αλλά στο γυμναστήριο έπαιζε και μονος του λίγο ενώ έτσι μολις πάω να σηκωθώ με φωνάζει ο μικρούλης. 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τωρα τι να σου πω κ εγω... Κ μένα δεν καθεται ξαπλα ούτε μπρουμυτα τσατίζεται γιατί παει να πιάσει αυτα που θελει, προσπαθει κ ξανατσατιζεται. Σημερα ηταν ξαπλωμένη κ της δινω τα χερια μου κ σηκωθηκε καθιστη δεν την βοηθησα δεν εβαλα δύναμη καθόλου. Μετα στηριχτηκε πάνω μου κ σηκωθηκε ορθια. Εχω παιχνιδια κ για πιο μεγαλη ηλικια ασχολείται λιγακι κ μετα τσατίζεται.

 

Εμένα του αρέσει καθιστός στα πόδια μου, είναι πιο μικρούλης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Υπναρας ήταν πάντα. Όσο τον θηλαζα τον ξυπνούσα με το ζόρι ανά 3 ώρες και τον επαιρνε ο ύπνος όρθιο. Αλλά τόσες ώρες σερί πιστεύω είναι από το ξενο γάλα και τα μεγάλα γεύματα. Τρωει 5 Φέρες την ημέρα 200-300 ml.

εε παίζει ρόλο και η ποσότητα για αυτό. εμένα είναι λίγο και πάλι.τόσα μλ ποτέ δεν τα είδα ,νομίζω ούτε θα τα πιει ποτέ χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

είναι 6 μηνών και σηκώνεται όρθια;; μπράβο!!! είναι ανήσυχη θέλοντας να κανει πολλά. 

7 σε 2 μερες. Ο γιος μου 8, 5 σηκωθηκε ορθιος.. 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πριν κοιμηθεί μπανακι κάνουμε. Γενικά παιζουμε καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας όμως. Όταν δεν γκρινιαζουμε!

 

Το κάνουμε αυτό όταν παιζουμε μαζί και πλέον καθεται πολύ ώρα μπρούμυτα. Κανει και ένα πράγμα σαν ραχιαιους! Αλλά στο γυμναστήριο έπαιζε και μονος του λίγο ενώ έτσι μολις πάω να σηκωθώ με φωνάζει ο μικρούλης. 

 

Εμένα του αρέσει καθιστός στα πόδια μου, είναι πιο μικρούλης. 

Κ στην δικη μου αρεσει πιο πολυ πανω μου εκτος κ αν βλεπει τον μεγαλο να τρέχει που θελει ορθια κ τρέχουν τα πόδια της😂😂 κοντοζυγωνει κ ο δικος σου κ ολων σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπορεί να του πέφτει βαρύ το γάλα... 

Το γάλα μου? Αφού θηλάζει λόγου ων γάλακτοκομικων πχ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

7 σε 2 μερες. Ο γιος μου 8, 5 σηκωθηκε ορθιος.. 

Κ στην δικη μου αρεσει πιο πολυ πανω μου εκτος κ αν βλεπει τον μεγαλο να τρέχει που θελει ορθια κ τρέχουν τα πόδια της😂😂 κοντοζυγωνει κ ο δικος σου κ ολων σας. 

εμείς είμαστε 5 και δύο ημερών,ακόμη δε γυρίζει μπρούμυτα ανάσκελα ,μόνο καθιστή είναι αν.της πιάσω τα χέρια σηκώνεται και κάθεται στον ποπο με ευκολία χωρίς να.τηη βοηθήσω καθόλου.να γυρίσει Πώς μπορώ να τη βοηθήσω ;δε μοη δίνει.και.σημάδια καθόλου ότι προσπαθεί να το κάνει.θα έπρεπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Το γάλα μου? Αφού θηλάζει λόγου ων γάλακτοκομικων πχ?

Αχ μπερδεύτηκα.. Δε θυμάμαι ποιες θηλάζουν 😂 τώρα στο κάνει ή καιρό. Έντονη ροή μήπως έχει;; 

@vasiliki 16 ναι γυρίζει γύρω γύρω. Έχω κάνει στην άκρη τραπεζάκι σαλονιού έχω απλώσει σε μια έκταση πικε κουβέρτακι και κάνει γύρω γύρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Αχ μπερδεύτηκα.. Δε θυμάμαι ποιες θηλάζουν 😂 τώρα στο κάνει ή καιρό. Έντονη ροή μήπως έχει;; 

@vasiliki 16 ναι γυρίζει γύρω γύρω. Έχω κάνει στην άκρη τραπεζάκι σαλονιού έχω απλώσει σε μια έκταση πικε κουβέρτακι και κάνει γύρω γύρω 

Σαν να μπουσουλαει ενα πράγμα; ποσο ησασταν.Όταν στα ξεκίνησε αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

7 σε 2 μερες. Ο γιος μου 8, 5 σηκωθηκε ορθιος.. 

Κ στην δικη μου αρεσει πιο πολυ πανω μου εκτος κ αν βλεπει τον μεγαλο να τρέχει που θελει ορθια κ τρέχουν τα πόδια της😂😂 κοντοζυγωνει κ ο δικος σου κ ολων σας. 

Αυτό με τα ποδαράκια το κάνει αλλά έχει γίνει και ασήκωτο για να τον κρατάω όλη την ώρα όρθιο και φοβάμαι μην του πονέσω τις μασχάλες κιόλας. 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Σαν να μπουσουλαει ενα πράγμα; ποσο ησασταν.Όταν στα ξεκίνησε αυτά;

Εμένα μετακινείται χωρίς να μπουσουλαει! Φέρνει σκούρες και σέρνεται. Άμα τον αφήσω στο γυμναστήριο που τον αφηνα και έκανα καμία δουλειά τώρα τον βρίσκω παραπέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 νομίζω πως η αλλεργία έχει κ κάποιο άλλο συμπτωμα...

@Lia5 κ ο δικός μου εδώ κ καιρό σέρνεται κ με την όπισθεν κιόλας οπότε δε μένει μόνος του στο γυμναστήριο για όσο κάθεται γιατί φοβάμαι  να απομακρυνθω... Βέβαια την τελευταία εβδομάδα σώθηκα νομίζω... Του βάζω το καρεκλάκι του φαγητου δίπλα μου στον  νεροχυτη κ μαγειρεύω. Δουλειές μόνο αν καταφέρω όταν κοιμάται, λέμε τώρα κ όταν γυρίζει ο άντρας μου! Ωστόσο μόνο φαγητό θέλω να κάνω έτσι κ αλλιώς όταν τον έχω μόνη μου κ μετά να τον έχω στο πατωμα γιατί δε θέλω να στερείται αυτά τα ερεθίσματα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

εμείς είμαστε 5 και δύο ημερών,ακόμη δε γυρίζει μπρούμυτα ανάσκελα ,μόνο καθιστή είναι αν.της πιάσω τα χέρια σηκώνεται και κάθεται στον ποπο με ευκολία χωρίς να.τηη βοηθήσω καθόλου.να γυρίσει Πώς μπορώ να τη βοηθήσω ;δε μοη δίνει.και.σημάδια καθόλου ότι προσπαθεί να το κάνει.θα έπρεπε;

Δε νομιζω οτι χρειάζεται να κανεις εσυ κατι. Είναι ενα αναπτυξιακό σταδιο..θα τυχει μια μερα να ειναι μπρουμυτα κ να γυρισει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Love32 νομίζω πως η αλλεργία έχει κ κάποιο άλλο συμπτωμα...

@Lia5 κ ο δικός μου εδώ κ καιρό σέρνεται κ με την όπισθεν κιόλας οπότε δε μένει μόνος του στο γυμναστήριο για όσο κάθεται γιατί φοβάμαι  να απομακρυνθω... Βέβαια την τελευταία εβδομάδα σώθηκα νομίζω... Του βάζω το καρεκλάκι του φαγητου δίπλα μου στον  νεροχυτη κ μαγειρεύω. Δουλειές μόνο αν καταφέρω όταν κοιμάται, λέμε τώρα κ όταν γυρίζει ο άντρας μου! Ωστόσο μόνο φαγητό θέλω να κάνω έτσι κ αλλιώς όταν τον έχω μόνη μου κ μετά να τον έχω στο πατωμα γιατί δε θέλω να στερείται αυτά τα ερεθίσματα 😉

Κι εγώ όταν είμαι στην κουζίνα στο καρεκλάκι φαγητού τον έχω και του βάζω παιχνίδια στον δίσκο. Εμένα όπως είναι ανασκελα σηκώνει κάπως τα πόδια του και όταν τα προσγειώσει βρίσκεται πιο πάνω και βγαίνει από το γυμναστήριο, το ίδιο και στο κρεβατι πάει πάνω πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγώ όταν είμαι στην κουζίνα στο καρεκλάκι φαγητού τον έχω και του βάζω παιχνίδια στον δίσκο. Εμένα όπως είναι ανασκελα σηκώνει κάπως τα πόδια του και όταν τα προσγειώσει βρίσκεται πιο πάνω και βγαίνει από το γυμναστήριο, το ίδιο και στο κρεβατι πάει πάνω πάνω.

Αχ, λιώνω! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

7 σε 2 μερες. Ο γιος μου 8, 5 σηκωθηκε ορθιος.. 

Κ στην δικη μου αρεσει πιο πολυ πανω μου εκτος κ αν βλεπει τον μεγαλο να τρέχει που θελει ορθια κ τρέχουν τα πόδια της😂😂 κοντοζυγωνει κ ο δικος σου κ ολων σας. 

Τα δικά μας είναι κοντά! 7μηνων σε 7μερες πιάνεται από πάνω μου και σηκώνεται χωρίς να τον κρατάει κανείς,και σηκώνεται από ξαπλωτος σε καθιστός!!!! Βέβαια μπρούμυτα ανάσκελα δεν γυρνάει αλλά άμα τον πιάσεις από τις μασχάλες τρέχει μέσα στο σπίτι με τις ώρες!!! Πόσο διαφορετικά τα παιδια όμως μεταξύ τους η κόρη μου γυρνούσε από εδώ και από εκεί από 5μ έκατσε κοντά στον 7ο και σηκώθηκε γύρω στους 9 όπου εκεί μπουσουλησε κιόλας!

Οσο για τον ύπνο σας τα έχω πει η κόρη μου 40ημερων κοιμόταν 10παρα είκοσι ακριβως κ έκανε ένα ξύπνημα στις 4! 3μηνων κοιμόταν σερι 21:40-7με8 και το κράτησε έτσι μέχρι τώρα πλην μερικών περιπτώσεων δοντιων ή αλμάτων αλλά ποτέ δεν ήταν δύσκολη στον ύπνο!Έπινε μόνο ξένο! Στον μικρό με μόνο θηλασμό αφήστε τα,δεν είχα μάθει έτσι και έκανα λίγο καιρό να καταλάβω ότι ετσι θα είναι και τώρα δεν με πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...