Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Τον παρακολουθώ όλη μέρα σήμερα.. Το κάνει μόνο όταν γελάει και όχι πάντα . Το έκανε και στον ύπνο του.. Έβγαλα κι άλλο βίντεο.. Αν θέλει κάποια να δώσω το βίντεο μπορώ να το στείλω σε μέιλ ή και fb.. Δε φαίνεται πάντως να έχει κάτι. Ούτε βήχα έχει κλπ.. Θα δείξει 

Μήπως δοκιμάζει κάποια καινουργια δεξιότητα; πχ τη φωνή του; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Καλή χρονιά με υγεία, τύχη και ευημερία!!! Να είμαστε γερές να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας...

Περαστικά σε όλα τα μικρουλια και χρόνια πολλά στις εορταζουσες 🥰🥰

Εμάς κορίτσια χάλασε πολύ ο ύπνος της μικρής τελευταία και τα έχω παίξει λίγο..άντε να σκάσει το πρώτο δόντι μήπως και ηρεμήσει λίγο το καημένο..σε αλλά νέα, θα γυρίσω στη δουλειά σε λίγες ημέρες αλλά δε θέλω 😭😭 χρειάζομαι και άλλο χρόνο με την μικρή και με βόλεψε που τα πρωινά έχω λίγο χρόνο και για μένα γιατί από δω κ πέρα με βλέπω να μη βρίσκω καθόλου...

Αχ, δυσκολο που θα γυρίσεις στη δουλειά! 8ωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! 

Χθες το βραδυ της εκανα αερολιν δεν ηταν καλα. Λιγακι τα θυμαμαι κ απο τον γιο μου αλλα μιυ ειπε κ ο παιδιατρος.. Η διαθεση της ειναι λιγο καλυτερα, το σφυριγμα εχει σχεδόν υποχωρήσει, της κανω συνεχεια ορους κ απεκτησε κ φουλ μύξα κ επισης κανει εμετους  απο τις μυξες. @Valxrisδεν πηγαμε, ετσι μας ειπε ο παιδίατρος κ να σου πω καλυτερα!

@nik_olκ εμας μας τριγυριζουν.. Ειναι θεμα χρόνου να κολλήσουμε.. Οταν δεν ανοίξουν κ τα σχολεια θα ειμαι σίγουρη. Θα παω απο τωρα να οαρω βιταμίνες κ βοτανια εγω😊

@Clairy. Εστειλες τ βίντεο στον παιδιατρο; εαν το κανει οταν γελαει μονο εγω θα ελεγα οτι παιζει, δοκιμαζει. Τα κανει κ η δικη μου αυτα.

@Smurf88η μαμα αου πως είναι;  καλη χρονια να εχετε!! Εγω θα πω ιτι κ δοντάκια που πεταξε η μικρη διαφορα δεν ειδα! Κ γενικα δεν πιστεύω οτι στον υπνο φταινε μονο τα δοντια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Μήπως δοκιμάζει κάποια καινουργια δεξιότητα; πχ τη φωνή του; 

Αυτο μου είπε ο παιδίατρος.. 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γεια σας κοριτσια!! 

Χθες το βραδυ της εκανα αερολιν δεν ηταν καλα. Λιγακι τα θυμαμαι κ απο τον γιο μου αλλα μιυ ειπε κ ο παιδιατρος.. Η διαθεση της ειναι λιγο καλυτερα, το σφυριγμα εχει σχεδόν υποχωρήσει, της κανω συνεχεια ορους κ απεκτησε κ φουλ μύξα κ επισης κανει εμετους  απο τις μυξες. @Valxrisδεν πηγαμε, ετσι μας ειπε ο παιδίατρος κ να σου πω καλυτερα!

@nik_olκ εμας μας τριγυριζουν.. Ειναι θεμα χρόνου να κολλήσουμε.. Οταν δεν ανοίξουν κ τα σχολεια θα ειμαι σίγουρη. Θα παω απο τωρα να οαρω βιταμίνες κ βοτανια εγω😊

@Clairy. Εστειλες τ βίντεο στον παιδιατρο; εαν το κανει οταν γελαει μονο εγω θα ελεγα οτι παιζει, δοκιμαζει. Τα κανει κ η δικη μου αυτα.

@Smurf88η μαμα αου πως είναι;  καλη χρονια να εχετε!! Εγω θα πω ιτι κ δοντάκια που πεταξε η μικρη διαφορα δεν ειδα! Κ γενικα δεν πιστεύω οτι στον υπνο φταινε μονο τα δοντια. 

Όχι γιατί το Έβγαλα σήμερα. Αν δω κάτι περίεργο πάλι θα του το στείλω. Αν και είναι καλά όλη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, δυσκολο που θα γυρίσεις στη δουλειά! 8ωρο;

Όχι δε θα πάω 8ωρο για αρχή, αλλά και πάλι μου κακοφαινεται 😭😭

@Tweema περαστικά στην μικρή..η μαμά μου έκανε την επέμβαση και περιμένουμε τη θεραπεία που θα ακολουθήσει..στα άσχημα νέα είναι ότι μετά την ιστολογική είδαμε ότι είναι λίγο πιο επιθετικό από ότι μας είπαν στην αρχή, αλλά ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή και το βγάλαμε! 

Για τον ύπνο συμφωνώ σ αυτό που λες, το ζω και με την μεγάλη ακόμα αλλά λέω μήπως βρω παρηγοριά κάπου 😂😂 μου κακοφαινεται γιατί ήταν άψογη μέχρι τον 5ο μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Όχι δε θα πάω 8ωρο για αρχή, αλλά και πάλι μου κακοφαινεται 😭😭

@Tweema περαστικά στην μικρή..η μαμά μου έκανε την επέμβαση και περιμένουμε τη θεραπεία που θα ακολουθήσει..στα άσχημα νέα είναι ότι μετά την ιστολογική είδαμε ότι είναι λίγο πιο επιθετικό από ότι μας είπαν στην αρχή, αλλά ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή και το βγάλαμε! 

Για τον ύπνο συμφωνώ σ αυτό που λες, το ζω και με την μεγάλη ακόμα αλλά λέω μήπως βρω παρηγοριά κάπου 😂😂 μου κακοφαινεται γιατί ήταν άψογη μέχρι τον 5ο μήνα!!

Ευχαριστώ κοριτσι μου.. 

Περαστικά στην μαμα να γινει γρηγορα καλα κ μονο θετικα αποτελέσματα απο εδω κ περα! 

Κ εμενα ο γιος μου παρόλο που τελειωσε νωρίς με τα δόντια ο συνεχόμενος υπνος ηρθε μετα απο 6 μηνες αφου τα ειχε βγάλει.. Οποτε λεω δεν φταινε μονο τα δοντια. Εμεις με την μικρή ειχαμε καλα βράδια μεχρι που μπηκε στο αλμα 15-19.τωρα μπορω να πω οτι επαθα ανοσια.. Αυτο που τραβαω μια εβδ τωρα ειχα να το ζησω απο το 1ο τρίμηνο του γιου μου.. Κ νομιζω κ στον γιο μου το πηρα αποφαση οταν αρρωστησε 1η φορα κ τα ειδα ολα. Σταματησαν να με ενοχλουν τα ξυπνηματα. Καπως ετσι αισθανομαι κ με το μικρο. Ας γινει καλα κ ας ξυπνάει κ 10 φορες δε με νοιαζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι μου.. 

Περαστικά στην μαμα να γινει γρηγορα καλα κ μονο θετικα αποτελέσματα απο εδω κ περα! 

Κ εμενα ο γιος μου παρόλο που τελειωσε νωρίς με τα δόντια ο συνεχόμενος υπνος ηρθε μετα απο 6 μηνες αφου τα ειχε βγάλει.. Οποτε λεω δεν φταινε μονο τα δοντια. Εμεις με την μικρή ειχαμε καλα βράδια μεχρι που μπηκε στο αλμα 15-19.τωρα μπορω να πω οτι επαθα ανοσια.. Αυτο που τραβαω μια εβδ τωρα ειχα να το ζησω απο το 1ο τρίμηνο του γιου μου.. Κ νομιζω κ στον γιο μου το πηρα αποφαση οταν αρρωστησε 1η φορα κ τα ειδα ολα. Σταματησαν να με ενοχλουν τα ξυπνηματα. Καπως ετσι αισθανομαι κ με το μικρο. Ας γινει καλα κ ας ξυπνάει κ 10 φορες δε με νοιαζει. 

Να είναι γρήγορα περαστικά γιατί όσο την βλέπεις έτσι θα είσαι και εσύ στην τσίτα.. 

@Smurf88@Smurf88  περαστικά να είναι της μαμάς σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γεια σας κοριτσια!! 

Χθες το βραδυ της εκανα αερολιν δεν ηταν καλα. Λιγακι τα θυμαμαι κ απο τον γιο μου αλλα μιυ ειπε κ ο παιδιατρος.. Η διαθεση της ειναι λιγο καλυτερα, το σφυριγμα εχει σχεδόν υποχωρήσει, της κανω συνεχεια ορους κ απεκτησε κ φουλ μύξα κ επισης κανει εμετους  απο τις μυξες. @Valxrisδεν πηγαμε, ετσι μας ειπε ο παιδίατρος κ να σου πω καλυτερα!

@nik_olκ εμας μας τριγυριζουν.. Ειναι θεμα χρόνου να κολλήσουμε.. Οταν δεν ανοίξουν κ τα σχολεια θα ειμαι σίγουρη. Θα παω απο τωρα να οαρω βιταμίνες κ βοτανια εγω😊

@Clairy. Εστειλες τ βίντεο στον παιδιατρο; εαν το κανει οταν γελαει μονο εγω θα ελεγα οτι παιζει, δοκιμαζει. Τα κανει κ η δικη μου αυτα.

@Smurf88η μαμα αου πως είναι;  καλη χρονια να εχετε!! Εγω θα πω ιτι κ δοντάκια που πεταξε η μικρη διαφορα δεν ειδα! Κ γενικα δεν πιστεύω οτι στον υπνο φταινε μονο τα δοντια. 

Περαστικά σας μωρέ! Και εγώ όταν τον ακούω με βηχαλακι αμέσως μάσκα κάνω μετά από τότε που πήγαμε νοσοκομείο δεν θέλω να βρεθουμε πάλι εκεί!!!

Καλημέρα κορίτσια αύριο το πρωί έχουμε εμβόλιο!!! Για να δούμε τι κάνουμε από βάρος γιατί τελευταία φορά ήμασταν στάσιμοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Tweema  περαστικά στη ζουζουνιτσα να γίνει γρήγορα καλά!!! .

@Clairy. Κορίτσι μ έφαγα την πρωτοχρονιά γαλακτοκομικο όπως μ είπε η γιατρός κ ήταν σκέτη αποτυχία! Έβγαλε αρκετές φορές στεναχωρεθηκα πολύ κ ξανά σταμάτησα από μόνη μ! Μπορεί ν ήταν η πρώτη μέρα? Κ σιγά σιγά ν τα συνιθισει? Δεν ξέρω. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Tweema  περαστικά στη ζουζουνιτσα να γίνει γρήγορα καλά!!! .

@Clairy. Κορίτσι μ έφαγα την πρωτοχρονιά γαλακτοκομικο όπως μ είπε η γιατρός κ ήταν σκέτη αποτυχία! Έβγαλε αρκετές φορές στεναχωρεθηκα πολύ κ ξανά σταμάτησα από μόνη μ! Μπορεί ν ήταν η πρώτη μέρα? Κ σιγά σιγά ν τα συνιθισει? Δεν ξέρω. 

 

 

Έφαγες ποσότητα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Περαστικά σας μωρέ! Και εγώ όταν τον ακούω με βηχαλακι αμέσως μάσκα κάνω μετά από τότε που πήγαμε νοσοκομείο δεν θέλω να βρεθουμε πάλι εκεί!!!

Καλημέρα κορίτσια αύριο το πρωί έχουμε εμβόλιο!!! Για να δούμε τι κάνουμε από βάρος γιατί τελευταία φορά ήμασταν στάσιμοι!!!

Καλημερα κορίτσι μου... Τρωει ο μικρούλης; εγώ να πω την αλήθεια δεν εχω καλη σχέση με τα φαρμακα. Αλλα ξέρω οταν φτανουν σε αυτο το σταδιο δεν την γλιτωνεις εύκολα την μασκα. 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Tweema  περαστικά στη ζουζουνιτσα να γίνει γρήγορα καλά!!! .

@Clairy. Κορίτσι μ έφαγα την πρωτοχρονιά γαλακτοκομικο όπως μ είπε η γιατρός κ ήταν σκέτη αποτυχία! Έβγαλε αρκετές φορές στεναχωρεθηκα πολύ κ ξανά σταμάτησα από μόνη μ! Μπορεί ν ήταν η πρώτη μέρα? Κ σιγά σιγά ν τα συνιθισει? Δεν ξέρω. 

 

 

Αιμα εβγαλε πολύ; νομιζω οτι θα πρέπει να το αφησεις κ να κανεις εισαγωγη αργοτερα. Θα σας πει κ ο γιατρος που σας παρακολουθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα κορίτσι μου... Τρωει ο μικρούλης; εγώ να πω την αλήθεια δεν εχω καλη σχέση με τα φαρμακα. Αλλα ξέρω οταν φτανουν σε αυτο το σταδιο δεν την γλιτωνεις εύκολα την μασκα. 

Αιμα εβγαλε πολύ; νομιζω οτι θα πρέπει να το αφησεις κ να κανεις εισαγωγη αργοτερα. Θα σας πει κ ο γιατρος που σας παρακολουθει. 

Ναι τρώει κανονικά κομμάτια αλλά να μην πω ψέματα τρώει και κρέμες από την κόρη μου αφού όταν την ταιζω θέλει και εκείνος να τρώει γενικά τρώει ότι και εκείνη μπορεί να έχει φάει από το δικό του και μετά να δώσω μεσημεριανό π.χ τραχανά ή φιδέ με κοτόπουλο σου λέω τώρα περιπτώσεις που έγινε και να θέλει και αυτός θα του δωσω εννοείται το βράδυ π.χ μπορεί να κάνω στην μεγάλη φρούτο κρέμα με φαριν λακτε ή βρώμη θέλει και αυτός χτυπάει το χέρι στο τραπεζάκι και περιμένει να του δώσω ή φωνάζει και γλυφεται πάντως μια χαρά τα τρώει και τα κομμάτια!!!! Εσείς τρώτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..όσες δίνετε φόρμουλα...ξεπερναυε τα μλ που σας έχει προτείνει ο παιδίατρος;;

εγώ αντιλαμβάνομαι ότι κάποιες φορές δεν του φτάνουν τα μλ που φτιάχνω ..αλλά δεν ξέρω ποσσο μπορώ να τα υπερβω...γιατί και εμείς δεν πεινάμε πάντα το ίδιο...Τετάρτη έχουμε ζύγιση και πάλι ...αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι τρώει κανονικά κομμάτια αλλά να μην πω ψέματα τρώει και κρέμες από την κόρη μου αφού όταν την ταιζω θέλει και εκείνος να τρώει γενικά τρώει ότι και εκείνη μπορεί να έχει φάει από το δικό του και μετά να δώσω μεσημεριανό π.χ τραχανά ή φιδέ με κοτόπουλο σου λέω τώρα περιπτώσεις που έγινε και να θέλει και αυτός θα του δωσω εννοείται το βράδυ π.χ μπορεί να κάνω στην μεγάλη φρούτο κρέμα με φαριν λακτε ή βρώμη θέλει και αυτός χτυπάει το χέρι στο τραπεζάκι και περιμένει να του δώσω ή φωνάζει και γλυφεται πάντως μια χαρά τα τρώει και τα κομμάτια!!!! Εσείς τρώτε???

Πήγατε γιατρο;

Χθες μετα απο 2 μερες την εβαλα, ορμησε κλασσικά αλλα αρχισε να  κλαίει κατευθειαν. Ενταξει δεν ειναι καλα για να φαει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Έφαγες ποσότητα;; 

Έφαγα 2 κουταλιές του γλυκού τζατζίκι κ ένα κομμάτι βασιλόπιτα! Π φαντάζομαι είχε μέσα γάλα.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

 

Αιμα εβγαλε πολύ; νομιζω οτι θα πρέπει να το αφησεις κ να κανεις εισαγωγη αργοτερα. Θα σας πει κ ο γιατρος που σας παρακολουθει. 

Γουλιες έβγαλε! Εγώ έκανα αποχή λόγω παλινδρόμησης! 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έφαγα 2 κουταλιές του γλυκού τζατζίκι κ ένα κομμάτι βασιλόπιτα! Π φαντάζομαι είχε μέσα γάλα.

Γουλιες έβγαλε! Εγώ έκανα αποχή λόγω παλινδρόμησης! 😥

Είχε σταματήσει να βγάζει;  μήπως το σκόρδο έπεσε βαρύ; 

Επίσης μήπως την έπαιζαν μετά το τάισμα;; 

Εγώ πιστεύω έχω φάει ίχνη αυτές τις μέρες γιατί έφαγα στην πεθερά μου και δυστυχώς δεν έχει καταλάβει καλά τι μπορώ να τρώω. Και μέσα στο χοιρινό είχε ζαμπόν που το πήρα μετά χαμπαρι.. Δεν αντέδρασε πάντως κάπως ο μικρός. Αλλά δε σκοπεύω να το χαλάσω ακόμα.. Μια σκέψη που κάνω είναι να κάνουμε το τελευταίο εμβόλιο να περάσουν οι 20 μέρες και μετά να δοκιμάσω.. Αλλά δε θα το πάω τόσο άμεσα.. Απευθείας με γαλακτοκομικο. Ίσως φτιάξω κάποιο κέικ με ψημένο λίγο γάλα ή να δω το αρχείο που έχουν στην ομάδα με τις αλλεργίες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Πήγατε γιατρο;

Χθες μετα απο 2 μερες την εβαλα, ορμησε κλασσικά αλλα αρχισε να  κλαίει κατευθειαν. Ενταξει δεν ειναι καλα για να φαει. 

Αύριο το πρωί μας έβαλε στις 10:30 για να δούμε!!!! Και εμένα βαριέται γρήγορα τα πετάει παντού και μετά τον σηκώνω αφού κάνω δέκα ώρες να μαζέψω το φαγητό από παντού χαχα!!!

Ναι μωρέ και εγώ προχθές και την προηγούμενη δεν του έδωσα κάτι γιατί μου έκανε δυσκοιλιότητα μιλάμε για πολύ ζόρι και αν κάνει είναι μικρά και σκληρά σαν της κατσίκας και τώρα που στέλνω πάλι προσπαθεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Αύριο το πρωί μας έβαλε στις 10:30 για να δούμε!!!! Και εμένα βαριέται γρήγορα τα πετάει παντού και μετά τον σηκώνω αφού κάνω δέκα ώρες να μαζέψω το φαγητό από παντού χαχα!!!

Ναι μωρέ και εγώ προχθές και την προηγούμενη δεν του έδωσα κάτι γιατί μου έκανε δυσκοιλιότητα μιλάμε για πολύ ζόρι και αν κάνει είναι μικρά και σκληρά σαν της κατσίκας και τώρα που στέλνω πάλι προσπαθεί!!!

Να σου πω κάτι που διαβάζω στην ομάδα αλλεργίες και θηλασμός αναφέρουν ότι η δυσκοιλιοτητα και τα κακά έτσι κατσίκας είναι έμμεση αλλεργία. Ξέρεις αν ισχύει αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..όσες δίνετε φόρμουλα...ξεπερναυε τα μλ που σας έχει προτείνει ο παιδίατρος;;

εγώ αντιλαμβάνομαι ότι κάποιες φορές δεν του φτάνουν τα μλ που φτιάχνω ..αλλά δεν ξέρω ποσσο μπορώ να τα υπερβω...γιατί και εμείς δεν πεινάμε πάντα το ίδιο...Τετάρτη έχουμε ζύγιση και πάλι ...αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς εδώ. 

Εμενα μου έχει πει όσο θέλει να του δινω αλλά από την αρχή ήταν λεπτουλης, οπότε δεν ξέρω τι θα ίσχυε σε αντίθετη περίπτωση. Αλλά και ο δικος σου λεπτουλης είναι οπότε δεν έχεις λόγο να τον περιορίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σου πω κάτι που διαβάζω στην ομάδα αλλεργίες και θηλασμός αναφέρουν ότι η δυσκοιλιοτητα και τα κακά έτσι κατσίκας είναι έμμεση αλλεργία. Ξέρεις αν ισχύει αυτό; 

Δεν γνωρίζω κάτι! Νομίζω η μπανάνα μας έκανε πάλι την ζημιά και η κόρη μου έτσι και ακόμα την πηραζει η μπανάνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Δεν γνωρίζω κάτι! Νομίζω η μπανάνα μας έκανε πάλι την ζημιά και η κόρη μου έτσι και ακόμα την πηραζει η μπανάνα!!!

Διάβασα ξανά στην ομάδα.. Σε συνδυασμό με άλλα συμπτώματα θεωρείται έμμεσου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εμενα μου έχει πει όσο θέλει να του δινω αλλά από την αρχή ήταν λεπτουλης, οπότε δεν ξέρω τι θα ίσχυε σε αντίθετη περίπτωση. Αλλά και ο δικος σου λεπτουλης είναι οπότε δεν έχεις λόγο να τον περιορίσεις.

Εμενα δεν ήταν τοσσο χαλαρή στα ml.ναι ναι για αυτό και ξεκινήσαμε φόρμουλα..την περασμένη φορά πήρε μισό κιλό στο 15ημερο...θα το συζητήσω και μαζί της ..γιατί δεν ειναι και τα γεύματα 5 -6...ξυπνάει σίγουρα δύο φορές το βράδυ....μπαίνει και στήθος πριν μετά η στα ενδιάμεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εμενα δεν ήταν τοσσο χαλαρή στα ml.ναι ναι για αυτό και ξεκινήσαμε φόρμουλα..την περασμένη φορά πήρε μισό κιλό στο 15ημερο...θα το συζητήσω και μαζί της ..γιατί δεν ειναι και τα γεύματα 5 -6...ξυπνάει σίγουρα δύο φορές το βράδυ....μπαίνει και στήθος πριν μετά η στα ενδιάμεσα...

Μήπως τότε σου είπε να μην του δίνεις πολύ για να μην χορταίνει μόνο με τη φορμουλα και μετά δε δείχνει ενδιαφέρον για το στήθος; Ενώ εγώ όταν τον είχα ρωτήσει είχα σταματήσει ήδη το δικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Έφαγα 2 κουταλιές του γλυκού τζατζίκι κ ένα κομμάτι βασιλόπιτα! Π φαντάζομαι είχε μέσα γάλα.

Γουλιες έβγαλε! Εγώ έκανα αποχή λόγω παλινδρόμησης! 😥

Αχ συγνωμη νομιζα οτι σ εβγαλε αιμα. Θυμαμαι για την παλιδρομηση. Μιλησες με τον γιατρό του; 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Αύριο το πρωί μας έβαλε στις 10:30 για να δούμε!!!! Και εμένα βαριέται γρήγορα τα πετάει παντού και μετά τον σηκώνω αφού κάνω δέκα ώρες να μαζέψω το φαγητό από παντού χαχα!!!

Ναι μωρέ και εγώ προχθές και την προηγούμενη δεν του έδωσα κάτι γιατί μου έκανε δυσκοιλιότητα μιλάμε για πολύ ζόρι και αν κάνει είναι μικρά και σκληρά σαν της κατσίκας και τώρα που στέλνω πάλι προσπαθεί!!!

Βασικα την πιανει βηχας γιαυτο κλαιει. Γενικά κάθεται αρκει να ειναι το σωστο timing πχ δε νυσταζει. 

Αχ τραβα ζόρι ο μικρουλης. Αφου λες οτι ειναι η μπανανα μήπως να την σταματησεις;; σε πολλα μωρα κανει δυσκοιλιοτητα η μπανανα. 

Στην δικη μου συμβαινει κατι που δεν το περιμενα...μονο με θηλασμο δυσκολευοταν να κανει, απο τοτε που ξεκίνησε να τρωει τροφες κανει ανετα κ συνηθως 2 φορες την μερα.ή η φακη ή το προβειο γιαουρτι την εχει πειράξει κ ειχε μια φορα να κανει 2 μερες κακα συν οτι ειχε αερια. Τωρα που δεν τρωει καθολου τροφες κανει 5-6 φορες κακα.. Κουραστηκα να αλλαζω πανες, ειχα ξεσυνηθισει!! 

@nik_olπως εισαιμε το στηθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Να ήταν το σκόρδο? Είχα φάει κάποια στιγμή τον προηγούμενο μήνα σκορδοψωμο δεν τον είχε ενοχλήσει! Δεν είχα σταματήσει τελείως αλλά έβγαζε πχ 1-2 φορές την ημέρα η και καθόλου είχε ηρεμισει πόλη δηλαδή. Τώρα φαντάσου έφαγα το Σάββατο κ έβγαλε όλη μέρα κ 10 φορές. Σήμερα π δεν έφαγα τίποτα πάλι έβγαλε 2 . Δεν ξέρω πίστευα ότι θα περνάει με τον καιρό και έχω στεναχωρεθηκα πολύ .

@Tweema δεν μίλησα ξανά σταμάτησα να τρώω και είδη σήμερα έβγαλε μόνο 2 φορές. Έχουμε ραντεβού την επόμενη εβδομάδα οπότε θα της το πω. Πότε σταματάει κ αυτή η παλινδρόμηση δεν με νοιάζει τόσο το φαγητό αν κ έχω χάσει πολλά κιλά . Αλλά πιο πολύ δεν μπορώ να βλέπω να βγάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...