Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

κορίτσια μου  να έχετε ολες Καλή πρωτοχρονιά!! Να σας βρει ο νέος χρόνος με υγεία ,αγάπη και ευτυχία στις οικογένειες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Τα νυχακια ποτε τους τα κόβετε;;εγώ μόνο αν κοιμηθεί τα καταφέρνω ..και κάτι άλλο τα babylino μυριζουν και εσάς με το που κάνει τσισα;;τα πήρα πρόσφατα γιατί ήταν πιο οικονομικα..αλλά μυρίζουν έντονα ..δεν ξέρω φταίει η ποιότητα η τα τσισα του;;

 

Εγώ χρησιμοποιω μόνο babylino Γιατί απ.όσα πήρα ή ταν τα πιο ποιοτικά στις οσμές. Δε μυρίζω τίποτα σε σχέση με τα pampers

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ εδώ εύχομαι να μην αρχίσουν τα μπαμ μπουμ μόλις αλλάξει ο χρόνος κ μας ξυπνήσουν!!! Εν τω μεταξύ κ πέρυσι τέτοια μέρα κοιμόμουν από τις 9,υπνηλία απίστευτη στις αρχές της εγκυμοσύνης! Όσο για τα νύχια κάθεται ήσυχη κ της τα κόβω, συνήθως κάτι της τραγουδάω εκείνη την ώρα! 

Α! @Mommy to be κ εγώ προχθές πήρα babylino έτσι για δοκιμή κ έχεις δίκιο κ εμένα μου μυρίζουν τα τσισα ενώ στα pampers όχι άλλα με τα pampers έχω διαρροές στα κακά της μερικές φορές... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! Μάλλον στα pampers θα γυρίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα πως είναι το στηθος σ; να μην αγχωθείς. Εχεις θεμα με την παραγωγή σου.. Το αίμα μπορει να μην φαίνεται, εάν εχεις υποψια μα πας για μαγιερ.. 

Ευτυχώς το στήθος συνήλθε, προς το παρον...θαυματουργό το λάχανο!!! 

Δεν έχω υποψία για αίμα αλλά με προβληματισαν αυτά τα κακά... Δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχουν να κάνουν με την παραγωγη μου ταυτόχρονα όμως αγχώνομαι! 

Να γίνει γρήγορα καλά η μικρούλα σου! Κ οι υπόλοιποι που έχουν κοβιντ 😍

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια!!!! Υγεία και ευτυχία για όλους μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Ευτυχώς το στήθος συνήλθε, προς το παρον...θαυματουργό το λάχανο!!! 

Δεν έχω υποψία για αίμα αλλά με προβληματισαν αυτά τα κακά... Δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχουν να κάνουν με την παραγωγη μου ταυτόχρονα όμως αγχώνομαι! 

Να γίνει γρήγορα καλά η μικρούλα σου! Κ οι υπόλοιποι που έχουν κοβιντ 😍

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια!!!! Υγεία και ευτυχία για όλους μας!!!! 

Κι εμένα η μικρή μου τις 2 τελευταίες μέρες κάνει κακά μετά από κάθε θηλασμό ενώ έως τώρα έκανε 5-6 φορές την ημέρα αλλα όχι μετά από κάθε θηλασμό...και τα κακά της είναι σκούρο καφέ κάποιες φορές. Εγώ νομίζω ότι ευθύνονται τα δόντια γιατί γενικά έχει πολύ γκρίνια όλη μέρα και μασάει ότι βρει μπροστά της ακόμα και τη γλώσσα της και την έχει κάνει πληγή μπροστά, δεν ξέρω τι να κάνω για να σταματήσει να τη μασουλαει με μανία 🙄 

Τα νύχια της τα κόβω κανονικά όταν είναι ξύπνια... Κάθεται ήσυχα και με κοιτάζει να της τα κόβω 😂 Μαλλιστα πολλές φορές όταν τελειώνω με το ένα δάχτυλο σαν να μου απλώνει και το άλλο... Ξεκαρδιζομαστε κάθε φορά, έχει πολύ πλάκα... Μου φαίνεται θα φτιάχνει νύχια κάθε βδομάδα όταν μεγαλώσει η κοκετα μου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

Αρνητικό το τεστ ε; κρύωσε μωρέ η μικρούλα μια ζέστη μια κρύο. Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

Έλα μωρέ η μικρούλα μας 😞 μακάρι να ηρεμήσει τώρα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

Περαστικά κοπέλα μου, ελπίζω αύριο να είναι εντελώς καλά το μικρούλι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Κι εμένα η μικρή μου τις 2 τελευταίες μέρες κάνει κακά μετά από κάθε θηλασμό ενώ έως τώρα έκανε 5-6 φορές την ημέρα αλλα όχι μετά από κάθε θηλασμό...και τα κακά της είναι σκούρο καφέ κάποιες φορές. Εγώ νομίζω ότι ευθύνονται τα δόντια γιατί γενικά έχει πολύ γκρίνια όλη μέρα και μασάει ότι βρει μπροστά της ακόμα και τη γλώσσα της και την έχει κάνει πληγή μπροστά, δεν ξέρω τι να κάνω για να σταματήσει να τη μασουλαει με μανία 🙄 

Τα νύχια της τα κόβω κανονικά όταν είναι ξύπνια... Κάθεται ήσυχα και με κοιτάζει να της τα κόβω 😂 Μαλλιστα πολλές φορές όταν τελειώνω με το ένα δάχτυλο σαν να μου απλώνει και το άλλο... Ξεκαρδιζομαστε κάθε φορά, έχει πολύ πλάκα... Μου φαίνεται θα φτιάχνει νύχια κάθε βδομάδα όταν μεγαλώσει η κοκετα μου 😅

Εμένα πάντως από όταν άρχισαν τα δόντια θέλει κ στήθος συνέχεια για παρηγοριά μάλλον κ γίνεται ένας χαμός κ με την παραγωγή 🙃

Χαχαχα.... Έλιωσα με τα νυχια της μικρής κοκέτας!!! 

Κ του δικου μου όταν είναι ξύπνιος τα κόβω, δε ρισκάρω να τα κόψω στον υπνο του κ να ξυπνήσει 😛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

Περαστικά της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

περαστικά !! Να γίνει σύντομα καλά.μέρες τώρα δεν ήταν καλά η μικρή Έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια κοριτσια.. Υγεια, αγαπη κ οτι αλλο επιθυμείτε να εχει η καινούρια χρονια. Να χαιρεστε τις οικογενειες σας κ να εχετε διπλα σας μονο ανθρωπους που σας αγαπουν!! 

Σας ευχαριστώ πολυ για το μικιο, μακαρι να ειναι καλα αυριο. Εχει σταθερά δεκατα κ οταν βηχει ποναει. Προχθες την ειχαμε παει παιδιατρο να την ακουσει. Σημερα μιλησα ξανα μαζι του γιατι σφυριζει καπως οταν βηχει. Πηγα πήρα αερολιν για παν ενδεχόμενο. 

@Lia5το τεστ αρνητικο ναι.. Απο καπου κολλησε σιγουρα..

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

περαστικά !! Να γίνει σύντομα καλά.μέρες τώρα δεν ήταν καλά η μικρή Έτσι;

Ειχε κολλησει πριν 2 εβδ ενα μπουκωματακι με μυξουλα κ βηχα.. Εβηχαν ολα κ εμεινε ο βηχας κ σημερα αυτο. 

Μακαρι να ειναι λαθος το ένστικτο μου αλλα νομιζω πως το τεστ ηταν λαθος. οι μονες επαφες που ειχαμε την τελευταία εβδ ηταν το σκ που ηρθαμε σε επαφη με κρούσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονιά κοριτσια!!Να ειναι γεματες οι αγκαλιες σας ,τα σπιτια σας ,οι τσεπες σας και οι καρδιες σας προπάντων! Μακαρι να έχουμε υγεια για να χαιρόμαστε τα παιδακια μας και αυτα να μεγαλωνουν και να εχουν τυχη!

Εύχομαι και του χρόνου να μαστε καλα και να μαστε εδω να τα λεμε! Και τωρα αφου σας ευχηθηκα παω να διαβασω ότι εχω χασει!!🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω να μπω μερες και τα θεματα πανε και έρχονται! Λοιπόν...

Τα παιχνίδια τα πλενω κατα κυριο λογο αν πεσουν αλλα δεν εχει και στάνταρ, της τα αλλαζω .Προτιμαει τις μπουνιτσες απο τα μασητικα !

Η αναδοχή ειναι φοβερη ιδεα ..μου εχει περασει απο το μυαλό και μενα ..λογω της δουλειάς ειχαμε πελάτισσες σε ενα νηπιοτροφειο και βλεπαμε πολλες φορες παιδακια..ξεκινας πας τα βλεπεις και μετα μπορει να παιρνανε και χρονο μαζι σας κανα 2ημερο και καταληγεις σε υιοθεσια κιολας αν θες.Εμεις για 2ο θα αργήσουμε..λογω οικονομικων κυρίως!

Για σεξ να μην μιλησω καλύτερα, ουτε το εχουμε βρει ουτε ορεξη υπάρχει..στην προσπάθεια μενουμε 🤣 

Μεχρι στιγμης 1φορα καθε διμηνο 🤣🤣

Βλέπω εχουμε επαφες με κρούσματα...μια απο τα ιδια ,έμμεσα βέβαια..λογω δουλειας ..η ανιψια της προισταμενης κολλησε,η κορη της αναπληρωτριας προισταμενης επισης..ειχε και μια συναδελφος πυρετο αλλα δεν ξερουμε τι παίζει ακομη..

Γενικα στα μεσα δεν μπαινω για να πω οτι θα κολλησω απο εκει..νιωθω σήμερα καπως..εκανα ενα ραπιντ αλλα βγηκε αρνητικό..θα ξεκινήσω να κανω καθε βδομάδα πλεον ..

@Μαριλου1 @lenaki92 συγνώμη κορίτσι μου τωρα τα ειδα ..

Εμεις 7,5 κιλα 66εκ ..4,5μηνων

Η δουλειά παει καλα..μαθαίνω γρηγορα ,μου αρεσει..εχω δει αρκετά πράγματα..καλα ,ασχημα..και εκτιμω πλεον την υγεια μου..αλλα ετσι είναι η ζωη..Σήμερα κανονικά δουλευα..αλλα ειχαμε θεματα και πηρα να ειδοποιήσω οτι δεν θα παω.

Σηκωθηκαμε και πηγαμε στην πεθερά μου κανονικά, κοιμηθηκε εκει η ανιψια για να συνηθισει γιατι θα γεννησει οπου να ναι η κουνιαδα μου και θα μεινει στην γιαγια...και την επιασε μουρλα..ουρλιαχτα,κλαμα...και πανω που ηρεμουσε και αποκοιμιοταν και η μπεμπα..ξεκινουσε παλι η ανιψιά..δεν μπορεσα να φυγω..γιατι και η μικρη θα εβαζε τα κλάματα αν την αφηνα γιατι τις χαλαγαμε τον υπνο..και την πηρα και γυρισα σπιτι...Ψιλο εκνευριστηκα γιατι θα μπορουσαν να το ειχαν κανονισει αλλη μερα που δεν δουλευω και να ειχαμε γλυτώσει την ταλαιπωρία...αλλα ειχαν να πανε σε εναν γαμο και εφοσον δεν ειχαν αλλα παιδια εκει δεν την πηραν και την αφησαν απο την προηγούμενη μερα εκει ..

Εσεις πως ειστε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία να έχετε.. Αγάπη τύχη και υγεία στις οικογένειες σας. Εγώ τελικά τον μικρό δεν τον άφησα κοιμήθηκε από μερικά λεπτά στο αμάξι και στην πεθερά μου μετά πήγαμε στο λιμάνι και στη μαμά μου. Γελούσε συνέχεια και είχε πολλή όρεξη. Τώρα μόλις κοιμήθηκε ελπίζω να ξυπνήσει το πρωί. 

@Tweema θεωρώ πως αν είχε κορονοιο θα είχατε και εσείς. Μήπως σας στο γύρισε σε βροχοτιδα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλη χρονια κοριτσια.. Υγεια, αγαπη κ οτι αλλο επιθυμείτε να εχει η καινούρια χρονια. Να χαιρεστε τις οικογενειες σας κ να εχετε διπλα σας μονο ανθρωπους που σας αγαπουν!! 

Σας ευχαριστώ πολυ για το μικιο, μακαρι να ειναι καλα αυριο. Εχει σταθερά δεκατα κ οταν βηχει ποναει. Προχθες την ειχαμε παει παιδιατρο να την ακουσει. Σημερα μιλησα ξανα μαζι του γιατι σφυριζει καπως οταν βηχει. Πηγα πήρα αερολιν για παν ενδεχόμενο. 

@Lia5το τεστ αρνητικο ναι.. Απο καπου κολλησε σιγουρα..

Ειχε κολλησει πριν 2 εβδ ενα μπουκωματακι με μυξουλα κ βηχα.. Εβηχαν ολα κ εμεινε ο βηχας κ σημερα αυτο. 

Μακαρι να ειναι λαθος το ένστικτο μου αλλα νομιζω πως το τεστ ηταν λαθος. οι μονες επαφες που ειχαμε την τελευταία εβδ ηταν το σκ που ηρθαμε σε επαφη με κρούσματα. 

μπορείς νανα επαναλάβεις το τεστ για να είσαι σίγουρη..πάντως να σου πω ότι τελευταία ακούω συχνά για λαρυγγιτιδα και βρογχιτιδα. Επειδή λες ότι όταν βηχει είναι σα να σφυριζει η λαρυγγιτιδα συνηθως το εχει αυτό. Όπως και το ότι σαν πρωιμο σύμπτωμα είναι το συνάχι αλλά Αφού λες ότι Την είδε κ ο παιδίατρος.Ίσως να είναι και μια απλή γριπουλα.οξυγόνο έχετε μετρήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κ επειδη πρέπει να μας απόχαιρετησει η χρονιά διαφορετικά, το μικιο ανεβασε πυρετό κ δεν το γλιτωσε το τεστ!!! Της εκανα ενα χλιαρο ντους κ μετα κομπρεσες κ της επεσε κ την εβγαλα κ λιγο εξω.. Αυριο οπως κ να είναι θα της κανω παλι τεστ κ ελπίζω να μην χρειαστεί τιποτε αλλο.

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή χρονιά με υγεία!! ❤️❤️

Πως είστε @Tweema

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία αγάπη ευτυχία φώτιση στις οικογένειες σας! Και του χρόνου με υγεία να χαιρόμαστε τα παιδιά μας να είναι γερα και φωτισμένα!!!

@Tweemaπως είναι η μικρή????

Η αλλαγή του χρόνου μας βρήκε κοιμισμένους όλους χαχαχχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Καλή χρονιά με υγεία αγάπη και ευτυχία στις οικογένειές μας! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας Να είναι γερά και καλότυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..

Θα απαντήσω εδω σε ολες.

Δεν ανέβασε πυρετο έχει λιγο βήχα, πνίγεται οταν ειναι ξαπλωμένη. Ουτε στην αγκαλιά μου δεν βολεύεται η καημενουλα. Την πηρα το πρωι κ βγηκαμε εξω αρκετή ώρα να παρει καθαρο αερα.μεχρι στιγμης σημερα περασε φάση που μας γελουσε οποτε λεω οτι κατι γίνεται. 

Λαρυγγιτιδα δεν εχει σιγουρα προς το παρον τουλάχιστον , παθαίνει ο ανηψιος του αντρα μου απο μωρο.

Κορονοϊο δεν εχει της εκανα παλι τεστ, νομίζω πως δεν χρειάζεται να επαναλαβω. @Clairy.Δεν ειναι απαραιτητο να έχουμε κ εμεις κορονοιο. Ο ανηψιος μου που εχει, όταν το περασαν οι γονείς του εκεινος δεν κολλησε κ κολλησε τωρα από την αδερφή μου. Το παιδι τότε ηταν ποσες μέρες σε ενα σπίτι κλεισμενο με 2 ανθρωπους να νοσουν. Ενος φιλικου ζευγαριού κολλησε ο ενας γιος στο νήπιο, ο αλλος γιος κ οι γονείς οχι... Βασικα είναι όπως ολες οι ιωσεις..

Βρογχιτιδα παλι δεν εχει προς το παρόν ελπιζω να μην γυρισει.

@Lia5εαν θυμαμαι καλα γιορταζεις, εαν οχι αγνοησε με, εγω θα ευχηθω😂 χρόνια πολλα κορίτσι μου πολυχρονη, να είσαι παντα ευτυχισμένη,να σε χαιρονται οι ανθρωποι σου κ  να χαιρεσαι τον τζιτζιφιογκο σου 🤣

Κ οι υπολοιπες να χαίρεστε οσους γιορταζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπερα κοριτσια..

Θα απαντήσω εδω σε ολες.

Δεν ανέβασε πυρετο έχει λιγο βήχα, πνίγεται οταν ειναι ξαπλωμένη. Ουτε στην αγκαλιά μου δεν βολεύεται η καημενουλα. Την πηρα το πρωι κ βγηκαμε εξω αρκετή ώρα να παρει καθαρο αερα.μεχρι στιγμης σημερα περασε φάση που μας γελουσε οποτε λεω οτι κατι γίνεται. 

Λαρυγγιτιδα δεν εχει σιγουρα προς το παρον τουλάχιστον , παθαίνει ο ανηψιος του αντρα μου απο μωρο.

Κορονοϊο δεν εχει της εκανα παλι τεστ, νομίζω πως δεν χρειάζεται να επαναλαβω. @Clairy.Δεν ειναι απαραιτητο να έχουμε κ εμεις κορονοιο. Ο ανηψιος μου που εχει, όταν το περασαν οι γονείς του εκεινος δεν κολλησε κ κολλησε τωρα από την αδερφή μου. Το παιδι τότε ηταν ποσες μέρες σε ενα σπίτι κλεισμενο με 2 ανθρωπους να νοσουν. Ενος φιλικου ζευγαριού κολλησε ο ενας γιος στο νήπιο, ο αλλος γιος κ οι γονείς οχι... Βασικα είναι όπως ολες οι ιωσεις..

Βρογχιτιδα παλι δεν εχει προς το παρόν ελπιζω να μην γυρισει.

@Lia5εαν θυμαμαι καλα γιορταζεις, εαν οχι αγνοησε με, εγω θα ευχηθω😂 χρόνια πολλα κορίτσι μου πολυχρονη, να είσαι παντα ευτυχισμένη,να σε χαιρονται οι ανθρωποι σου κ  να χαιρεσαι τον τζιτζιφιογκο σου 🤣

Κ οι υπολοιπες να χαίρεστε οσους γιορταζουν. 

Μπράβο που τα πάτε καλύτερα. Το ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο να κολλήσετε και εσείς γιατί νομίζω το είχα αναφέρει ότι είχε κολλήσει ο αδελφός μου και η γυναίκα του όχι ενώ ήταν κανονικα στο σπίτι. Βέβαια δεν το έχω ακούσει πολλές φορές. 

Όπως και να έχει φαίνεται να μην έχει κορονοιο το μικρακι.. Ελπίζω όσο περνάνε οι ώρες να είναι καλύτερα. 

Εμενα αυτές τις μέρες μου κάνει κάτι όταν ξυπνάει και κλαίει μέσα στον ύπνο του. Είναι σαν να εισπνέει και στο τελείωμα να ακούγεται σαν φρενάρισμα.. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Όταν σηκωθεί όμως δεν το κάνει πάλι.. Φαίνεται ότι κάτι τον δυσκολεύει εκείνη την στιγμή.. Σήμερα το έκανε πιο έντονα. Δεν ακούγεται κρυωμενος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπράβο που τα πάτε καλύτερα. Το ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο να κολλήσετε και εσείς γιατί νομίζω το είχα αναφέρει ότι είχε κολλήσει ο αδελφός μου και η γυναίκα του όχι ενώ ήταν κανονικα στο σπίτι. Βέβαια δεν το έχω ακούσει πολλές φορές. 

Όπως και να έχει φαίνεται να μην έχει κορονοιο το μικρακι.. Ελπίζω όσο περνάνε οι ώρες να είναι καλύτερα. 

Εμενα αυτές τις μέρες μου κάνει κάτι όταν ξυπνάει και κλαίει μέσα στον ύπνο του. Είναι σαν να εισπνέει και στο τελείωμα να ακούγεται σαν φρενάρισμα.. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Όταν σηκωθεί όμως δεν το κάνει πάλι.. Φαίνεται ότι κάτι τον δυσκολεύει εκείνη την στιγμή.. Σήμερα το έκανε πιο έντονα. Δεν ακούγεται κρυωμενος. 

Ναι το θυμαμαι κ εννοειται ότι με είχες ανεβασει κ ψυχολογικα. Γιατι κακα τα ψεματα εμείς οι ενηλικες κ να αρρωστήσουμε οκ αλλα οταν προκειται για τα παιδια κ ειδικα αν ειναι κ τα δικα μας ολα ειναι διαφορετικα.. Το μονο που συζηταμε ειναι το σφυριγμα που κανει στο τελειωμα του βηχα. Λεμε να παμε παιδων αλλα δουλευει στις 5 ο αντρας μου κ λεμε μήπως παμε βραδυ.. Σκέψεις θα δουμε.. 

Σιγουρα δεν εχει φλεμα; η περιγραφη σου αυτο μου θυμιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι το θυμαμαι κ εννοειται ότι με είχες ανεβασει κ ψυχολογικα. Γιατι κακα τα ψεματα εμείς οι ενηλικες κ να αρρωστήσουμε οκ αλλα οταν προκειται για τα παιδια κ ειδικα αν ειναι κ τα δικα μας ολα ειναι διαφορετικα.. Το μονο που συζηταμε ειναι το σφυριγμα που κανει στο τελειωμα του βηχα. Λεμε να παμε παιδων αλλα δουλευει στις 5 ο αντρας μου κ λεμε μήπως παμε βραδυ.. Σκέψεις θα δουμε.. 

Σιγουρα δεν εχει φλεμα; η περιγραφη σου αυτο μου θυμιζει.

Μίλησα με τον αδελφό μου και του είπα την κάνει ο μικρός και μου λέει μήπως είναι αλλεργία στα ακαρεα.. Έτσι εκδηλώνει και ο γιος του.. Και εμείς ήμασταν έτοιμοι και παίδων το πρωί όπως τον ακούσαμε. Θα δω μήπως πάρουμε τον παιδίατρο μήπως πρέπει να κάνουμε καμία μάσκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...