Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κλεισαμε προχθες τους 4 και μπηκαμε στους 5. Και εγώ μεχρι τον 6ο νομιζα ηταν η αποστείρωση και παραξενευτηκα αλλα λεει δεν εχει νοημα βάζει πλέον τα παντα στο στόμα

ισχύει,αλλά επειδή δίνω μπιμπερό αυτά τα αποστείρωνω ακόμη κανονικά.Την άλλη εβδομάδα κλείνουμε και εμείς τους 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις On 29/12/2021 at 4:32 ΜΜ, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα.. Εγώ κ του γιου κ της μικρης που κανω ορο τις βγάζουν. Καμια φορα η μικρή της κατεβαζει. Δεν το μπορω αυτο το πραγμα. Παρολα αυτα πηρα μηπως χρειαστει να της κανω τεστ..

Χαιρομαι παρα πολυ που ηρεμησε το μωρό ❤️ νομιζω κ εγώ αν ημουν στην θεση σου θα περιμενα να γυρισω στην βαση μου για να ξεκιμησειντο μωρο στερεες. Καλα να περνατε😘

Εαν δεν υπαρχει βοηθεια πιστεψε με κ τα μωρά πανε σε κλειστό χωρο.. Εγώ την μικρη την πηγαινοφερνω σχολειο, κολυμβητηριο, σουπερ(σπανια γιατι παραγγελνω) αυτα ειναι κλειστοι χωροι.. Απο 8 ημερων καθημερινα παιδικη χαρα. Δεν γίνεται διαφορετικα... Κ πουυυ οταμ ειχα τον γιο μου μωρο τον τραβουσε σε δημοσιες υπηρεσιες λεωφορεία.. Τωρα ευτυχως δεν εχω τετοια. 

@Valxrisτο ξεχασα οτι σταματησατε κ εσεις το σχολείο κ τρέχεις.. Σε καταλαβαινω... Να σου πω εμενα μου αρεσει κ με βολευει που δεν εχει ο γιος μ σχολειο. Ειδες δεν βγαινουν οι εισαγωγές οταν εχεις ενα, το καταλαβα απο την αρχη!! Εγω ηρθα σε επαφη διαφορετικες μέρες με κρούσματα θα δειξει.. Δεν με νοιαζει βασικα οτι είναι να γινει θα γινει. Ο άντρας μου εχει χεστει πανω του αλλα ξεχνιεται. 

@vasiliki 16εμενα η μικρη κανει blw. Δεν εχουμε ωρα, δεν εχουμε γευματα συγκεκριμενα, δεν εχω άγχος αν θα φάει συγκεκριμενη ώρα κ τι θα φάει.. Στην μικρη δεν εχω κρατησει εισαγωγες. 

Σε κάτι που είναι αναγκαίο ναι θα την πάρω μαζί γιατί κ εγώ δεν έχω βοήθεια αλλά επίσκεψη σε σπίτι σίγουρα θα το απέφευγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Βρε μπραβοοο!! Εμενα ισα με την δικια σου και ειναι 7 κιλα και 64 πόντους κ μου λεει καλα ειναι πολυ μεγαλος φαντασου η δικια σου. Μπραβο κ της δινεις νομιζω δικο σου γαλα ε? 

Και εγώ παιχνίδια την 1η φορα που τα αγορασαμε. Αν ειναι μικρο παιχνιδακι μασητικο τα βαζω αποστειρωτη. Αν ειναι αρκουδακι θα τα πλένω μια τον μηνα. Τωρα του πηραμε 2 αρκουδακια. Αν πεσουν μεσα στο σπιτι που προσεχουμε κ δεν παταμε με παπούτσια δεν θεωρω σημαντικο να πλενονται συνεχεια.

Ναι δικό μου της δίνω, ευτυχώς μου πήγε καλά ο θηλασμός! Εσύ τι κάνεις; Πως τα πας με τη δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

ποσο εύκολη είναι η διαδικασία της υιοθεσίας όμως;; φαντάζομαι χρονοβορα. μπράβο όμως!!!

Δεν το έχω ψάξει τόσο ακόμα να σου πω την αλήθεια, ότι ξέρω από ιστορίες άλλων αλλά θα ήθελα πολύ να υιοθετήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

ποσο εύκολη είναι η διαδικασία της υιοθεσίας όμως;; φαντάζομαι χρονοβορα. μπράβο όμως!!!

Ναι είναι αρκετά ..οπότε για αρχή λέμε να κοιτάξουμε την ανάδοχη μόλις πάρει τα πάνω του ο μικρός...και αυτό και πάλι δεν είναι σίγουρο .είναι περίπλοκα τα πράγματα ακόμη στην Ελλάδα...καποια στιγμη διάβασα μια συνέντευξη μιας κυρίας που δουλεύε σε βρεφοκομείο ..αναρωτήθηκε ο δημοσιογράφος πως και δεν κλαίνε τα μωρά....εκείνη απάντησε....ότι μπορεί στις αρχες Που έρχονται να κλαίνε....αλλά μετά από κάποιο διάστημα σταματάνε γιατί δεν μπορεί να ανταποκριθεί πάντα κάποιος και να τα πάρει αγκαλιά γιατί το προσωπικό είναι μειωμένο..οπότε το περνουν απόφαση ότι με το κλάμα δεν θα ανταποκριθεί κανεις ...😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι δικό μου της δίνω, ευτυχώς μου πήγε καλά ο θηλασμός! Εσύ τι κάνεις; Πως τα πας με τη δουλειά;

Ωραία μπράβο σας πήγε καλα!! Εμείς μεχρι πριν 2 βδομαδες περιπου επινε ξενο και του εδινα κ μια δυο φορες τη μερα γαλα δικο μου. Τωρα μονο ξενο. Επικρατει μια τρελα αλλα οχι οσο χαλια νομιζα. Μπηκαμε σε προγραμμα και ο μικρος εχει γινει πολύ συνεργασιμος κοιμαται κ τα βραδια. Εσας τα μικρα σε τι φαση ειναι? Εμας τρελαινεται να τον κρατας και να βαζει ορθιος δυναμη στα ποδια. Τα παντα θελει να τα βαλει στο στομα. Εχει αρχισει και τραβαει πραγματα δεν καθεται ησυχο. Δεν εχει γυρισει ακομα απλα σηκωνει τα ποδαρακια και στριβει ως εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; μπήκα 6μηνο τώρα, 9 Δεκέμβρη, εγκρίθηκε η αίτηση, πήρα και δώρο Χριστουγέννων. Τον Δεκέμβρη πότε θα τον πληρωθώ; 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θελαμε 2ο παιδι καποια στιγμη, κ νομίζω πως ο αντρας μ το ηθελε παραπανω. Το είχαμε συζητήσει αρκετές φορές αφου έκλεισε τα 3 ο γιος μ αλλα δεν το πήραμε ποτε απο κοινου αποφαση. Νομίζω πωσ κ οι 2 μας παθαμε σοκ, γιατι προσπαθούσαμε αρκετα (λαθος μέρες) για την 1η εγκ κ δεν περιμεναμε να γινει τοσο ευκολα η 2η. Έμεινα έγκυος στην μικρη με την 2η προσπαθεια κ νομίζω πως έμεινα κ στην 1η αλλα ηταν βιοχημικη.. Εμεις σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να κανουμε 3ο παιδι κ δε νομιζω να το θελήσω! 

Αχ αυτο ειναι γραμμενο απο το πρωι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Το πρωί περνάει και 4ωρο χωρίς να θέλει στήθος.. Δεν είναι καθόλου απαιτητικός τα πρωινά. Όλο γελάει. 

Σήμερα είναι 25 και 6 τελειώνει το άλμα ή έχουμε μια εβδομάδα ακόμα; μπερδεύομαι.. 

Εγώ τα παιχνίδια μόνο αν έχει πέσει έξω στο δρόμο τα πλένω.. 

Τελειώνει το άλμα.. Δωσε λιγο χρονο να δεις πως θα ειναι... Μην αγχωνεσαι ομως.. Πιστευω οτι θα επανελθει μονος του. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Τελειώνει το άλμα.. Δωσε λιγο χρονο να δεις πως θα ειναι... Μην αγχωνεσαι ομως.. Πιστευω οτι θα επανελθει μονος του. 

 

Μακάρι.. Γιατί πραγματικά κοιμόταν πολύ ωραία μόνος του... Θα δουμε.. Τουλάχιστον τη μέρα δεν γκρινιάζει. Και ένα περίεργο πράγμα τη μέρα κοιμάται χωρίς στήθος.. Η μαμα μου τον κοιμίζει πάνω της γρήγορα σχετικά γρήγορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Ξυπνησα με πονο στο στήθος, ευτυχώς έχω λάχανο κ πηρα κ νουροφεν... Κάπως υποχώρησε. Νομίζω είναι σε άλμα (23-26) κ βγάζει κ τα δυο πανω δόντια.. Σε κάποιες φάσεις θέλει συνέχεια στήθος 🧐 

@Love32 το κάγκελο για το κρεβάτι σας;

Για δευτερο δε σκέφτομαι καν (3πλα προφυλακτικα όταν κ αν 😂).... Γενικά τώρα που το σκέφτομαι είχα κ ευκολη συλληψη κ ευκολη εγκυμοσύνη αν εξαιρέσω το στομάχι αλλα δε θέλω άλλο παιδί.... 

Πως είσαι κοπελα μου; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; μπήκα 6μηνο τώρα, 9 Δεκέμβρη, εγκρίθηκε η αίτηση, πήρα και δώρο Χριστουγέννων. Τον Δεκέμβρη πότε θα τον πληρωθώ; 🤔 

Αν πληρωνόμαστε όπως τις δουλειές μάλλον αρχές Ιανουαρίου. Δεν έχω μπει ακόμα εγώ αλλά έτσι υποθέτω. Έγινε γρήγορα η έγκριση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου λέει ο άντρας μου τι συζητάτε ποια με τα κορίτσια;;;;σήμερα λέω λένε για δεύτερο και ενώ αρχικά ήταν αρνητικό...σήμερα λέει όλα θα γίνουν στο χρόνο τους...βέβαια μου λέει πρέπει να γίνει και κάτι άλλο πριν. Δεν ξέρω εμείς; Δεν προλαβαίνουμε(δικαιολογία μαλλον).  Δεν έχω καθόλου διάθεση και γω. Ενώ μετά τον τοκετό είχα αρκετή. Τώρα κάνουμε μπάνιο το μικρό και έτσι και κοιμηθεί το αργότερο στις 10κοιμομαστε και εμείς.  Να σημειώσω ότι επιστρέφει κατά τις 7 μισή εκτός σκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μακάρι.. Γιατί πραγματικά κοιμόταν πολύ ωραία μόνος του... Θα δουμε.. Τουλάχιστον τη μέρα δεν γκρινιάζει. Και ένα περίεργο πράγμα τη μέρα κοιμάται χωρίς στήθος.. Η μαμα μου τον κοιμίζει πάνω της γρήγορα σχετικά γρήγορα.. 

Εμενα κοιμάται χωρις στηθος μεχρι στιγμης κ μακαρι να μεινει ετσι. Οταν βγαίνουμε εξω την παιρνει ο ύπνος στο καρότσι χωρις να την θηλασω. Αυτο ολο βέβαια δεν το είχα ζήσει ποτε στον γιο μου, κοιμοταν μονο με στηθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Μου λέει ο άντρας μου τι συζητάτε ποια με τα κορίτσια;;;;σήμερα λέω λένε για δεύτερο και ενώ αρχικά ήταν αρνητικό...σήμερα λέει όλα θα γίνουν στο χρόνο τους...βέβαια μου λέει πρέπει να γίνει και κάτι άλλο πριν. Δεν ξέρω εμείς; Δεν προλαβαίνουμε(δικαιολογία μαλλον).  Δεν έχω καθόλου διάθεση και γω. Ενώ μετά τον τοκετό είχα αρκετή. Τώρα κάνουμε μπάνιο το μικρό και έτσι και κοιμηθεί το αργότερο στις 10κοιμομαστε και εμείς.  Να σημειώσω ότι επιστρέφει κατά τις 7 μισή εκτός σκ. 

Εγώ πλέον έχω όρεξη απλά το θέμα είναι ότι νυστάζω όταν φτάνει το βραδυ 😂

@Tweema στις βόλτες και εμενα κοιμάται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Μου λέει ο άντρας μου τι συζητάτε ποια με τα κορίτσια;;;;σήμερα λέω λένε για δεύτερο και ενώ αρχικά ήταν αρνητικό...σήμερα λέει όλα θα γίνουν στο χρόνο τους...βέβαια μου λέει πρέπει να γίνει και κάτι άλλο πριν. Δεν ξέρω εμείς; Δεν προλαβαίνουμε(δικαιολογία μαλλον).  Δεν έχω καθόλου διάθεση και γω. Ενώ μετά τον τοκετό είχα αρκετή. Τώρα κάνουμε μπάνιο το μικρό και έτσι και κοιμηθεί το αργότερο στις 10κοιμομαστε και εμείς.  Να σημειώσω ότι επιστρέφει κατά τις 7 μισή εκτός σκ. 

Περίμενα να το αναφέρει κάποια για να μην ξεκινήσω και πάλι εγώ αυτή τη συζήτηση 🤭 Ειπε κι αυτός να σε πάρει με το καλό 😆 Εγώ έχω τελειώσει τα λιπαντικά του κόσμου και σωστή δουλειά δε γίνεται. Λες και είναι δεμένο με σπάγκο. @Valxris πόσο καιρό μετά την πρώτη σου γέννα επανήλθε η ευρυχωρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πως είσαι κοπελα μου; 

 

Το νοιώθω κάπως βαρυ ακόμα κ συνεχίζω λάχανο. Αν δω ότι συνεχίζει η ενόχληση θα παρω ξανά νουροφεν. 

Ρε κορίτσια εμένα κοιμάται μόνο με στήθος.. Γιατί;;;

@PanB εγώ μπήκα στο 6μηνο μέσα Νοεμβρίου κ πληρωθηκα 2 Δεκεμβρίου. 

Σεξ; κάθε βράδυ είμαστε κουρασμένοι... Πάνε οι καλές εποχές 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αν πληρωνόμαστε όπως τις δουλειές μάλλον αρχές Ιανουαρίου. Δεν έχω μπει ακόμα εγώ αλλά έτσι υποθέτω. Έγινε γρήγορα η έγκριση;; 

Αμέσως, ούτε μια βδομάδα δεν πήρε 

 

Και μένα το σύστημα δεν δουλεύει καλά πάντως 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Κάπως ησύχασα..νόμιζα μόνο εμείς δεν το είχαμε βρει ακόμη!!🤪🤪

Τι λες καλέ.. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει γυναίκα να το βρίσκει αμέσως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Το νοιώθω κάπως βαρυ ακόμα κ συνεχίζω λάχανο. Αν δω ότι συνεχίζει η ενόχληση θα παρω ξανά νουροφεν. 

Ρε κορίτσια εμένα κοιμάται μόνο με στήθος.. Γιατί;;;

@PanB εγώ μπήκα στο 6μηνο μέσα Νοεμβρίου κ πληρωθηκα 2 Δεκεμβρίου. 

Σεξ; κάθε βράδυ είμαστε κουρασμένοι... Πάνε οι καλές εποχές 🤣

Μακαρι αύριο να είσαι καλα! 

Κ ο γιος μ τα ιδια... Δεν νομίζω πως υπάρχει απάντηση!! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τι λες καλέ.. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει γυναίκα να το βρίσκει αμέσως.. 

Κι ομως υπάρχει! Δεν ξερω πως γινεται αλλα γινεται! 

Εγω δεν το εχω δεν θελω, εαν δεν επανέλθω ετσι οπως θελω να ειμαι δεν.. Εκεινος εχει αρχίσει να παραπονιέται λιγάκι. Οπως εστρωσε θα κοιμηθει, τα εχει περασει ξανα 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Θα το κοιτάξω γιατί εμείς θα παρουμε κ για την κούνια-κρεβατι κάγκελο. Μήπως αγοράζαμε μόνο ένα. Εγώ το λίκνο το αφήνω ακόμα γιατί με κρατάει μην πέσω κάτω το βράδυ 😂 

Κορίτσια εγώ δεν τα πλένω τα παιχνίδια. Μόνο αν πεσουν στον δρόμο ή κάπου εκτός σπιτιού. Μόνο τα μασητικά πλενω με βρεφικο απορρυπαντικό πιατων 

Χαχαχ κ εμένα έτσι με κρατούσε τώρα θα με κρατάει το προστατευτικό χαχα!! Κ εμένα μόνο με στήθος κοιμάται.

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

είχες επιτυχία Την πρώτη προσπάθεια;εγώ ναι και έτσι ελπίζω και την επόμενη φορά. πάντως ήμουν αρκετά χαρούμενη Στην ολη διαδικασία και δε μου φάνηκε καθόλου ψυχοφθορα όπως ακούω συνήθως. 

Με την 3η προσπάθεια ασε ! Βάλαμε 2 κ έπιασε ο μπομπιρακος μου ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Περίμενα να το αναφέρει κάποια για να μην ξεκινήσω και πάλι εγώ αυτή τη συζήτηση 🤭 Ειπε κι αυτός να σε πάρει με το καλό 😆 Εγώ έχω τελειώσει τα λιπαντικά του κόσμου και σωστή δουλειά δε γίνεται. Λες και είναι δεμένο με σπάγκο. @Valxris πόσο καιρό μετά την πρώτη σου γέννα επανήλθε η ευρυχωρια;

Στην πρώτη ήμουν ένα δράμα! Είχαμε δοκιμάσει στις 40μερες αλλά ούτε καν μετά το αφήσαμε λίγο δοκιμάσαμε στους 2μηνες αλλά έπεφτε δουλίτσα πριν γίνει το πράγμα! Ένα 6μηνο πήρε για να επανέλθει βέβαια πάλι δεν ήταν όπως θα ήθελα! Σίγουρα εραψε παραπάνω ο γιατρός και μετά πόσο να ανοίξει πχιααα αφού ήταν ραμμένο!

Τωρα είμαι ανετηη από την αρχή (ευτυχώς) γιατί είχα τραβήξει ζόρι το λιπαντικό φουλ και σε εμένα αλλά και πάνω στο προφυλακτικό!

Εμείς κορίτσια είμαστε οκ παρόλο τα δύο παιδιά! έρχεται αργά από την δουλειά π.χ 6-7, βάζω τα παιδιά για ύπνο μπορεί να κοιμηθεί στις 9 και αυτός αλλά ότι ώρα κοιμηθεί το τελευταίο παιδί θα ξυπνήσει να κάτσουμε ήρεμα να μιλήσουμε, ναα,,,,,🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Στην πρώτη ήμουν ένα δράμα! Είχαμε δοκιμάσει στις 40μερες αλλά ούτε καν μετά το αφήσαμε λίγο δοκιμάσαμε στους 2μηνες αλλά έπεφτε δουλίτσα πριν γίνει το πράγμα! Ένα 6μηνο πήρε για να επανέλθει βέβαια πάλι δεν ήταν όπως θα ήθελα! Σίγουρα εραψε παραπάνω ο γιατρός και μετά πόσο να ανοίξει πχιααα αφού ήταν ραμμένο!

Τωρα είμαι ανετηη από την αρχή (ευτυχώς) γιατί είχα τραβήξει ζόρι το λιπαντικό φουλ και σε εμένα αλλά και πάνω στο προφυλακτικό!

Εμείς κορίτσια είμαστε οκ παρόλο τα δύο παιδιά! έρχεται αργά από την δουλειά π.χ 6-7, βάζω τα παιδιά για ύπνο μπορεί να κοιμηθεί στις 9 και αυτός αλλά ότι ώρα κοιμηθεί το τελευταίο παιδί θα ξυπνήσει να κάτσουμε ήρεμα να μιλήσουμε, ναα,,,,,🤭

Δηλαδή μέχρι που ξαναεμεινες έγκυος δεν είχε επανέλθει όπως ήταν στην αρχη; Φαντάσου εγώ που ήμουν από πριν στενή... Με προφυλακτικό είναι καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Δηλαδή μέχρι που ξαναεμεινες έγκυος δεν είχε επανέλθει όπως ήταν στην αρχη; Φαντάσου εγώ που ήμουν από πριν στενή... Με προφυλακτικό είναι καλύτερα;

Όχι τελείως δεν είχε επανέλθει αλλά ήταν μια χαρά δηλ δεν μου ήταν δυσάρεστο όλα καλά!Δεν ξέρω πως θα ήταν χωρίς γιατί εμείς 10χρονια μαζί δεν το χρησιμοποιήσαμε μόνο όταν θέλαμε παιδί! Φαντάσου ότι δεν είχαμε ελεύθερη επαφή για το 2ο απλά έσπασε η προφύλαξη! Φαντάζομαι όμως επειδή το προφυλακτικό έχει και από μόνο του λίπανση επάνω του πως είναι καλύτερα γιατί γλιστράει?!

Ναι καλά φανταζεστε έχουμε ξοδέψει μία περιουσία στα προφυλακτικά αλλά είμαστε και οι δύο τέτοιοι τύποι ποτέ χωρίς,εφόσον δεν θέλουμε παιδί🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια καλημερα να ρωτησω κατι? Παιρνω τα dostinex μισο χαπι 2 φορες τη βδομαδα γαι 1 μηνα λογω ανεβασμενης προλακτινης (48.8) ηταν ...ισχυει οτι κετα τη διακοπη τπυς πρεπει να περιμενει 1 μηνα μεχει να προσπαθησεις παλι γ εγκυμοσυνη...το ειδα τ γραφει στις οδηγιες αλλα ο γιατρος μ δε μ ειπε κατι...ετσι κ αλλιως εχω σταματησει κ τη προκληση ωορηξιας 
    • Σχετικά με τον αιματοκρίτη, ναι δεν ανησυχώ.  Εγώ να σου πω την αλήθεια έτσι είμαι. Δεν μπορώ ούτε λεπτό να το ξεχάσω και σκέφτομαι όταν αρχίσει με το καλό τις κλωτσιές και να θέλω δεν θα ξεχνιέται. Κάθομαι και διαβάζω πολλά γιατί είναι όλα άγνωστα αλλά δεν είναι όλα ευχάριστα. Φοβάμαι πολύ τον τοκετό και με φρικάρει η διαδικασία πριν (μετρήσεις με χεράκια, κλύσμα, πόνοι) αλλά και μετά (ανάρρωση, ράμματα). Δεν ξέρω πως αλλά αυτά πρέπει να τα διαχειριστώ. Προς το παρόν έχω πολλές τύψεις πάντως για ΄ότι κάνω παρά τις διαβεβαιώσεις του γιατρού ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις. Δηλαδή, σκέψου ότι το Σάββατο παντρεύεται ένα άτομο της οικογενείας μου. Και θέλω να τον ρωτήσω, μπορώ να χορέψω???? Ξέρω θα με βρίσει αλλά εγώ θα ρωτήσω🤣  
    • Όχι βρε!! 😅😅😅 Ιστολογική εξέταση είναι αυτό ακριβώς που λέει.. εξετάζουν το είδος των ιστών που συλλέχθησαν.. εφόσον θα κάνεις αποξεση εμβρύου ο ιστός που θα στείλουν είναι το έμβρυο.. κάπου πρέπει να έχω τη δική μου αν θέλεις να σου πω πως ακριβώς το γράφουν.. αυτό που λες εσύ είναι σε περίπτωση όγκου (φτου φτου φτου μακριά!!) από βιοψία ή αφαίρεση που στέλνουν δειγμα ιστού να γίνει εξέταση ιστολογικής για το αν πρόκειται για καλοήθης ή κακοήθης όγκος.. καμία σχέση!!! 😅😅😅
    • Θαρρώ πως κάτι φαίνεται.. αυτό νομίζω κ εγώ. Και θέλω να το νομίζω κιόλας μέσα από την Καρδιά μου ❤️❤️❤️ λες να βγει αληθινό κ να προλάβεις ν μπούμε μαζί με ΠΗΤ πάλι στον ίδιο μήνα; Φεβρουάριο;  ή να γίνει το θαύμα κ να έχεις πάλι πητ Μάρτιο όπως τότε που ήμασταν μαζί 🙏🏼❤️   ότι από τα δυο κ να είναι εύχομαι πραγματικά μα πραγματικά να ειναι αληθινό ❤️❤️❤️ ανυπομονούμε μαζί σου!!!!   
    • Έτσι λέγονται;;; Έκτακτες;! Τι είναι αυτό το πράγμα βρε παιδάκι μου!!! Σου λέω με έπιασε ξαφνικά και από το πουθενά!! Τη μια φορά πετάχτηκα χαράματα από τον ύπνο μου.. την άλλη μέσα στο μπάνιο.. τρόμαξα!! Σήμερα ως τώρα δεν είχα τίποτα... Χθες μόνο το πέρασα τουλάχιστον 4 φορές μέσα στη μέρα... Τι σου είχαν πει εσένα οι γιατροί σχετικά; Πότε χρειάζεται να αρχίσω να ανησυχώ..;; Σ' ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! Μη "χαθείς" από την παρέα μας ε;!... Χρειαζόμαστε τα φώτα της εμπειρίας σου!!!!😥😥😌😌😌 ❤️❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...