Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Clairy. Κάνω αποχή από αρχές Σεπτεμβρίου ! Από Αύγουστο είχα ελλατωσει και τον Σεπτέμβρη τα έκοψα όπως και μέσα Σεπτεμβρίου αυγό ξηρούς καρπούς μοσχαρί.  Δεν έχω προβλημα αν χρειαστεί να τα ξανά κόψω απλα νιώθω πως δεν θα έχω μέτρο 😥😂 και φοβάμαι μην ερεθιστεί πάλι ο οισοφαγος από τις γουλιτσες εσείς ηρεμισατε από αυτό από το διάβαζα ε?κ εμένα δεν είναι όπως στην αρχή κ η παιδίατρος μ είπε ότι είναι δύσκολο να ξανά συμβεί αλλά μπορεί... Κ αυτό ανχονομαι αλλιώς αν ξανά χρειαστεί να τα κόψω θα το κάνω τι να κάνω.  Έχω φάει πολύ στέρηση από την εγκυμοσύνη ! Έτσι κ απελευθέρωθω τρέμετε σούπερ και ζαχαροπλατεια χαχα.

 

@Tweema το πάθαινα συνέχεια το μούδιασμα στην πλάτη και το κεφάλι είναι από ανχος μ είχαν πει όταν προσπαθούσαμε για μωρουλι και τελικά μπήκαμε στον δρόμο της εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Κάνω αποχή από αρχές Σεπτεμβρίου ! Από Αύγουστο είχα ελλατωσει και τον Σεπτέμβρη τα έκοψα όπως και μέσα Σεπτεμβρίου αυγό ξηρούς καρπούς μοσχαρί.  Δεν έχω προβλημα αν χρειαστεί να τα ξανά κόψω απλα νιώθω πως δεν θα έχω μέτρο 😥😂 και φοβάμαι μην ερεθιστεί πάλι ο οισοφαγος από τις γουλιτσες εσείς ηρεμισατε από αυτό από το διάβαζα ε?κ εμένα δεν είναι όπως στην αρχή κ η παιδίατρος μ είπε ότι είναι δύσκολο να ξανά συμβεί αλλά μπορεί... Κ αυτό ανχονομαι αλλιώς αν ξανά χρειαστεί να τα κόψω θα το κάνω τι να κάνω.  Έχω φάει πολύ στέρηση από την εγκυμοσύνη ! Έτσι κ απελευθέρωθω τρέμετε σούπερ και ζαχαροπλατεια χαχα.

 

@Tweema το πάθαινα συνέχεια το μούδιασμα στην πλάτη και το κεφάλι είναι από ανχος μ είχαν πει όταν προσπαθούσαμε για μωρουλι και τελικά μπήκαμε στον δρόμο της εξωσωματικής.

Και εγώ κάπου εκεί ξεκίνησα. Νομίζω μέσα Αυγούστου και από συντηρητικα άρχισα Σεπτεμβρη. Εγώ ξηρούς καρπούς τρώω. Γαλακτοκομικα σογια αυγο μοσχάρι δεν τρώω. Εσύ είχες δει και αίματακι; Ναι τώρα σε λίγο κοντεύει 2 μήνες που σχεδόν έχουν εξαφανιστεί οι αναγωγες. Τώρα βγάζει μόνο αν τον κουνισουμε πολύ μετά από το φαγητό ή αν κάτσει μπρούμυτα αμέσως μετά το φαγητό. Και αυτό όχι πάντα. Και φυσικά όχι τις ποσότητες που έβγαζε. Τώρα πιο πολύ σάλιο με γάλατακι είναι . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ κάπου εκεί ξεκίνησα. Νομίζω μέσα Αυγούστου και από συντηρητικα άρχισα Σεπτεμβρη. Εγώ ξηρούς καρπούς τρώω. Γαλακτοκομικα σογια αυγο μοσχάρι δεν τρώω. Εσύ είχες δει και αίματακι; Ναι τώρα σε λίγο κοντεύει 2 μήνες που σχεδόν έχουν εξαφανιστεί οι αναγωγες. Τώρα βγάζει μόνο αν τον κουνισουμε πολύ μετά από το φαγητό ή αν κάτσει μπρούμυτα αμέσως μετά το φαγητό. Και αυτό όχι πάντα. Και φυσικά όχι τις ποσότητες που έβγαζε. Τώρα πιο πολύ σάλιο με γάλατακι είναι . 

Οχι δεν είχα δει κάνω για να είναι υποαλλεργικο το γάλα ώστε να μην του ερεθίζει τον οισοφάγο όπως ανεβαίνει. Εμένα 4μιση μηνών,εχτές έβγαλε 5-6 φορές σήμερα 1 . Πότε σταμάτησε εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλά εκεί σε έβλεπαν με δύο παιδιά και σε άφησαν να περιμένεις;; Απαράδεκτοι... Περαστικά σου... Απο την κουράσει θα είναι. Και εγώ που και που νιώθω μούδιασμα στο κεφάλι και νιώθω ότι είναι από αυτό συν αυχένα. Επίσης να σου πω ότι ο άντρα μου ειχε συνέχεια μουδιάσματα στο μισό μέρος του προσώπου και τελικά ήταν άγχος. Το συνειδητοποιησαι όταν πήρε άδεια από τη δουλειά... 

Σχετικά με τον μικρό και τον παιδικό μιλήσαμε και με τα πεθερικα μου. Και εκείνοι είπαν ότι θα βοηθήσουν για να μην πάει παιδικό ακόμα. Και παιδίατρος μας ειπε να το αποφύγουμε όσο μπορούμε απλά να προσπαθούμε να ερχομαστε σε επαφή με παιδάκια μετά το έτος πιο πολύ γιατί μέχρι το έτος το μόνο που θέλει είναι αγκαλιά και αγάπη.. 

@Love32πόσο καιρό κάνεις αποχή; ξέρεις τι εγώ σκέφτομαι ότι πολλές φορές τα γαλακτοκομικα κάνουν συσσωρευμενη . Σκέφτομαι ότι αν σταματήσω την αποχή και ξαφνικά βγάλει αίμα μετά από κάποιο καιρό δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο να αρχίσω από την αρχή. Οπότε να δώσω όσο πιο αργά μπορώ έτσι ώστε αν γίνει κάτι να μου είναι πιο εύκολος ο από θηλασμος.. 

Μου δίνεις κουραγιο! 

Πλατεία, οσο μπορείτε πλατεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μου δίνεις κουραγιο! 

Πλατεία, οσο μπορείτε πλατεία. 

Έχουμε αρκετά παιδάκια στο σοι γενικά. Όσο μπορώ βέβαια θα προσπαθήσω να βγαίνουμε. Γενικά και εμείς είμαστε αρκετά έξω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Κάνω αποχή από αρχές Σεπτεμβρίου ! Από Αύγουστο είχα ελλατωσει και τον Σεπτέμβρη τα έκοψα όπως και μέσα Σεπτεμβρίου αυγό ξηρούς καρπούς μοσχαρί.  Δεν έχω προβλημα αν χρειαστεί να τα ξανά κόψω απλα νιώθω πως δεν θα έχω μέτρο 😥😂 και φοβάμαι μην ερεθιστεί πάλι ο οισοφαγος από τις γουλιτσες εσείς ηρεμισατε από αυτό από το διάβαζα ε?κ εμένα δεν είναι όπως στην αρχή κ η παιδίατρος μ είπε ότι είναι δύσκολο να ξανά συμβεί αλλά μπορεί... Κ αυτό ανχονομαι αλλιώς αν ξανά χρειαστεί να τα κόψω θα το κάνω τι να κάνω.  Έχω φάει πολύ στέρηση από την εγκυμοσύνη ! Έτσι κ απελευθέρωθω τρέμετε σούπερ και ζαχαροπλατεια χαχα.

 

@Tweema το πάθαινα συνέχεια το μούδιασμα στην πλάτη και το κεφάλι είναι από ανχος μ είχαν πει όταν προσπαθούσαμε για μωρουλι και τελικά μπήκαμε στον δρόμο της εξωσωματικής.

Αυτο το αγχος πια θα μας φαει!! Εμένα το αγχος με χτυπάει σε ασθένειες δυστυχώς. 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έχουμε αρκετά παιδάκια στο σοι γενικά. Όσο μπορώ βέβαια θα προσπαθήσω να βγαίνουμε. Γενικά και εμείς είμαστε αρκετά έξω.. 

Κ αυτο οτι βγαίνετε συνέχεια τους κάνει καλο. Μθα χαρα θα ειναι ο μικρουλης σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Οχι δεν είχα δει κάνω για να είναι υποαλλεργικο το γάλα ώστε να μην του ερεθίζει τον οισοφάγο όπως ανεβαίνει. Εμένα 4μιση μηνών,εχτές έβγαλε 5-6 φορές σήμερα 1 . Πότε σταμάτησε εσένα?

26 Οκτωβρίου θυμάμαι το βράδυ ειχε βγάλει άπειρο γάλα γιατί τον παίζαμε κιόλας. Από την επόμενη ακριβώς μέρα σταμάτησε και για μια εβδομάδα δεν είχε βγάλει καθόλου. Λίγες μέρες πριν κλείσει τον 4ο Δηλδη. Μετά μου έβγαλε ελάχιστα και τώρα απλά έχω ξεχάσει ότι έβγαζε 😂 τώρα έχουμε σάλια σε σημείο που γίνεται μούσκεμα. 

Είχες κάνει υπέρηχο; 

Εντωμεταξύ εμένα ο οισοφάγος δεν ερεθιστικε καθόλου. Να κάνει δηλαδη οισοφαγιτιδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema από την κουραση κ το άγχος σου να τα προλαβεις θα είναι κορίτσι μου! Όλα καλά να είναι στη μαγνητική 😍

Πηγαμε κ εμεις παιδίατρο.... Κάναμε το εμβόλιο κ μας είπε ότι το επόμενο θα είναι το τελευταίο για το 1ο έτος (όντως; μου φάνηκε παράξενο). Μας είπε για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας να το κάνουμε αν πάει παιδικό. Για το πουλακι μας είπε να μην το πειράξουμε. Επίσης, μου είπε να μειώσω τα γαλακτοκομικά επειδή έχει βλέννες. Η ανάπτυξη του μια χαρά. Αυτααα...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Περαστικά! Πιστεύω πως είναι από την κούραση... Αύριο θα κάνεις μαγνητική;

Ο μπαμπάς πολλή γκρίνια σήμερα. Δεν τον ξανακραταει μου είπε γιατί είχε μυξουλα και δν μπορούσε να κοιμηθεί. Μου το έχει πει άλλες 2 φορές. Με αγχώνει κάθε τόσο για το τίποτα... Δεν ξέρω τι θα κάνω όταν το πει και θα το εννοεί.

Μα τι πάει να πει δεν τον κρατάει ξανά; μόνη σου τον έκανες; πες δεν τον κρατάω ούτε εγώ να δούμε τι θα γίνει.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μα τι πάει να πει δεν τον κρατάει ξανά; μόνη σου τον έκανες; πες δεν τον κρατάω ούτε εγώ να δούμε τι θα γίνει.. 🙄

Μα πραγματικά... Εχουν μπερδευτεί ότι είναι μόνο υποχρέωση της γυναίκας τα παιδιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema από την κουραση κ το άγχος σου να τα προλαβεις θα είναι κορίτσι μου! Όλα καλά να είναι στη μαγνητική 😍

Πηγαμε κ εμεις παιδίατρο.... Κάναμε το εμβόλιο κ μας είπε ότι το επόμενο θα είναι το τελευταίο για το 1ο έτος (όντως; μου φάνηκε παράξενο). Μας είπε για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας να το κάνουμε αν πάει παιδικό. Για το πουλακι μας είπε να μην το πειράξουμε. Επίσης, μου είπε να μειώσω τα γαλακτοκομικά επειδή έχει βλέννες. Η ανάπτυξη του μια χαρά. Αυτααα...... 

Εννοεις ότι έχεις ένα ακόμα το hexyon και μετά ένα ακόμα όταν κλείσει το έτος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εννοεις ότι έχεις ένα ακόμα το hexyon και μετά ένα ακόμα όταν κλείσει το έτος;; 

Μας είπε ότι θα κάνουμε τον επόμενο μήνα ένα εμβόλιο, δε συγκράτησα ποιο κ μετά δεν έχουμε άλλο μέχρι να κλείσει έτος. Μου φάνηκε περίεργο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μα τι πάει να πει δεν τον κρατάει ξανά; μόνη σου τον έκανες; πες δεν τον κρατάω ούτε εγώ να δούμε τι θα γίνει.. 🙄

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema από την κουραση κ το άγχος σου να τα προλαβεις θα είναι κορίτσι μου! Όλα καλά να είναι στη μαγνητική 😍

Πηγαμε κ εμεις παιδίατρο.... Κάναμε το εμβόλιο κ μας είπε ότι το επόμενο θα είναι το τελευταίο για το 1ο έτος (όντως; μου φάνηκε παράξενο). Μας είπε για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας να το κάνουμε αν πάει παιδικό. Για το πουλακι μας είπε να μην το πειράξουμε. Επίσης, μου είπε να μειώσω τα γαλακτοκομικά επειδή έχει βλέννες. Η ανάπτυξη του μια χαρά. Αυτααα...... 

 

Καλημερα!

Κ μας το ίδιο μας ειπε για τα εμβόλια. Απλα τελειωνει 7 μηνών η μικρή γιατι ξεκινησε τα εμβολια 3μηνων.

Έιχε ολο τον μηνα βλεννες; θα πω αυτο που είπα κ στην clairy, οτι ισως είναι από τα δοντια.. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μα τι πάει να πει δεν τον κρατάει ξανά; μόνη σου τον έκανες; πες δεν τον κρατάω ούτε εγώ να δούμε τι θα γίνει.. 🙄

Οι περισσοτεροι δεν καταλαβαινουν τιποτα!!! Εγω το εχω κανει αυτο που λες κ μου ειπε οτι θα φωναξει την προνοια!! Καταλαβαινεις συνεχεια.... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Μας είπε ότι θα κάνουμε τον επόμενο μήνα ένα εμβόλιο, δε συγκράτησα ποιο κ μετά δεν έχουμε άλλο μέχρι να κλείσει έτος. Μου φάνηκε περίεργο..... 

Το 5πλο εχει μεινει.. Του πνευμονιοκοκκου(prevenar) ειναι 2 δοσεις. Κ εμενα στο ραντεβου οταν μας το ειπε μου φανηκε παραξενο κ κοιταξα το βιβλιάριο του γιου μου κ κ το πρεβεναρ ηταν 1 παραπανω δοση κ επίσης ειχαμε κανει κ το bexsero. Δεν ειχε αλλο εμβολιο πριν τον χρονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μα τι πάει να πει δεν τον κρατάει ξανά; μόνη σου τον έκανες; πες δεν τον κρατάω ούτε εγώ να δούμε τι θα γίνει.. 🙄

Καλημέρα! Μου λέει εγώ δεν έχω πρόβλημα να  τον κρατάει η μάνα σου, δικό σου είναι το πρόβλημα, βρες λύση. Χθες αυτά. Σήμερα είναι αλλιώς. Είναι όπως τον πιάνει. Κυρίως είναι ψυχολογικός πόλεμος όπως λέει η @Tweema αλλά δε γίνεται να μην αγχώνομαι όταν τρωει τη φρίκη γιατί δεν έχω εναλλακτική σε αυτή τη φάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κανετε;; 

Εμεις κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα απο τις 3 κ μετά γιατι είχα κουραστει να την αφήνω κ να κλαιει,συν ότι την ειχε πιάσει βηχας,έκανε κ εμετό κ ηρέμησε. Ξύπνησε 7 παρα κ έκανε κακά αλλα το κλαμα δεν μας αφησε κ μολις κοιμήθηκε αγκαλια μου. 

Μια ερωτηση σε διαγνωστικο πρεπει να εχουμε τεστ οι ανεμβολιαστοι για να μπουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! Τι κανετε;; 

Εμεις κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα απο τις 3 κ μετά γιατι είχα κουραστει να την αφήνω κ να κλαιει,συν ότι την ειχε πιάσει βηχας,έκανε κ εμετό κ ηρέμησε. Ξύπνησε 7 παρα κ έκανε κακά αλλα το κλαμα δεν μας αφησε κ μολις κοιμήθηκε αγκαλια μου. 

Μια ερωτηση σε διαγνωστικο πρεπει να εχουμε τεστ οι ανεμβολιαστοι για να μπουμε; 

Καλημέρα 😁

Κι εμάς η γκρίνια συνεχίζεται.. Ο άντρας μου έχει μετακομίσει στην κόρη μας και καλά επειδή ξυπνάει κι αυτή αλλά μάλλον γτ δεν μπορεί να ακούει το μπέμπη χαχα

Χθες ομολογώ ήταν καλύτερα.. Ξυπνησε 3 φορές μόνο.. Ελπίζω να βρει τον παλιό καλό του εαυτό σιγά σιγά  🤣

Ο άντρας μου που πήγε βιοϊατρική για τεστ κοπώσεως του ζήτησαν ραπιντ αν και εμβολιασμενος.. Εγώ που πήγα για εξετάσεις αίματος σε συνοικιακο, ανεμβολιαστη δεν μου ζήτησαν κάτι.. Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Tweema μάλλον θα σου ζητήσουν τεστ. Πάρε τηλ. Πως είσαι σήμερα;

@Lia5 λογικό είναι να αγχώνεσαι κ πολυ ψυχραιμη είσαι.... Εσυ δε θέλεις καθόλου να σας βοηθήσει η μαμά σου; το λέω για να είσαστε πιο ήρεμοι... 

Κ εγώ πιστευω ότι οι βλέννες είναι από τα δόντια κ της το είπα αλλά μου είπε ότι θα προτιμουσε να περιριστουν τα γαλακτοκομικά μιας κ θα αρχίσει κ στέρεες.... Τι να πω! Θα δείξει.... Ευκαιρία να κόψω κ τα γλυκά 🤣

Όταν μου είπε για τα εμβόλια, έδειξα ότι μου φάνηκε περιεργο κ μου είπε ότι άλλαξε το εμβολιαστικο σχήμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα 😁

Κι εμάς η γκρίνια συνεχίζεται.. Ο άντρας μου έχει μετακομίσει στην κόρη μας και καλά επειδή ξυπνάει κι αυτή αλλά μάλλον γτ δεν μπορεί να ακούει το μπέμπη χαχα

Χθες ομολογώ ήταν καλύτερα.. Ξυπνησε 3 φορές μόνο.. Ελπίζω να βρει τον παλιό καλό του εαυτό σιγά σιγά  🤣

Ο άντρας μου που πήγε βιοϊατρική για τεστ κοπώσεως του ζήτησαν ραπιντ αν και εμβολιασμενος.. Εγώ που πήγα για εξετάσεις αίματος σε συνοικιακο, ανεμβολιαστη δεν μου ζήτησαν κάτι.. Πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις καλύτερα 

Χαχαχα κ μενα το κανει ο δικος μου αυτο!! Τις τελευταίες μερες δε εχει αρχισει κ μου λεει θελεις να παρω τον μικρο στο δωματιο να κοιμηθείτε εσυ με την μικρη εδω; ψεμααααα

Μακαρι να ηρεμήσει το μικρακι σας.. Ειναι δυσκολο αλμα μωρε αφου ξερεις. 

Θα παρω τηλ το ειχα στο μυαλό μου κ ειπα να ρωτησω κ εσας.. (

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Tweema μάλλον θα σου ζητήσουν τεστ. Πάρε τηλ. Πως είσαι σήμερα;

@Lia5 λογικό είναι να αγχώνεσαι κ πολυ ψυχραιμη είσαι.... Εσυ δε θέλεις καθόλου να σας βοηθήσει η μαμά σου; το λέω για να είσαστε πιο ήρεμοι... 

Κ εγώ πιστευω ότι οι βλέννες είναι από τα δόντια κ της το είπα αλλά μου είπε ότι θα προτιμουσε να περιριστουν τα γαλακτοκομικά μιας κ θα αρχίσει κ στέρεες.... Τι να πω! Θα δείξει.... Ευκαιρία να κόψω κ τα γλυκά 🤣

Όταν μου είπε για τα εμβόλια, έδειξα ότι μου φάνηκε περιεργο κ μου είπε ότι άλλαξε το εμβολιαστικο σχήμα

Λοιπον ξύπνησα καλά. Ξεκίνησα να την εχω αγκαλια, την κραταω απο αριστερα, ξεκινησε να μουδιαζει το χερι μου κ ανεβηκε το μουδιασμα στο πρόσωπο. 

Τρως πολλα γαλακτοκομικα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα κ μενα το κανει ο δικος μου αυτο!! Τις τελευταίες μερες δε εχει αρχισει κ μου λεει θελεις να παρω τον μικρο στο δωματιο να κοιμηθείτε εσυ με την μικρη εδω; ψεμααααα

Μακαρι να ηρεμήσει το μικρακι σας.. Ειναι δυσκολο αλμα μωρε αφου ξερεις. 

Θα παρω τηλ το ειχα στο μυαλό μου κ ειπα να ρωτησω κ εσας.. (

Λοιπον ξύπνησα καλά. Ξεκίνησα να την εχω αγκαλια, την κραταω απο αριστερα, ξεκινησε να μουδιαζει το χερι μου κ ανεβηκε το μουδιασμα στο πρόσωπο. 

Τρως πολλα γαλακτοκομικα; 

 

Από το βάρος θα είναι το μουδιασμα! 

Γενικά δεν τρώω αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω τσακίσει τα γλυκά κ έφαγα κ πιτσα απ έξω 2 φορές... Τώρα σκέφτομαι μήπως συσσωρευτηκαν αυτά γιατί από τότε που γέννησα έτρωγα αραιά κ που μόνο κατσικίσιο τυρί... Θα δείξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Tweema μάλλον θα σου ζητήσουν τεστ. Πάρε τηλ. Πως είσαι σήμερα;

@Lia5 λογικό είναι να αγχώνεσαι κ πολυ ψυχραιμη είσαι.... Εσυ δε θέλεις καθόλου να σας βοηθήσει η μαμά σου; το λέω για να είσαστε πιο ήρεμοι... 

Κ εγώ πιστευω ότι οι βλέννες είναι από τα δόντια κ της το είπα αλλά μου είπε ότι θα προτιμουσε να περιριστουν τα γαλακτοκομικά μιας κ θα αρχίσει κ στέρεες.... Τι να πω! Θα δείξει.... Ευκαιρία να κόψω κ τα γλυκά 🤣

Όταν μου είπε για τα εμβόλια, έδειξα ότι μου φάνηκε περιεργο κ μου είπε ότι άλλαξε το εμβολιαστικο σχήμα

Όχι κορίτσι μου δεν υπάρχει για μενα σαν ενδεχόμενο... δε θα είμαι ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Από το βάρος θα είναι το μουδιασμα! 

Γενικά δεν τρώω αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω τσακίσει τα γλυκά κ έφαγα κ πιτσα απ έξω 2 φορές... Τώρα σκέφτομαι μήπως συσσωρευτηκαν αυτά γιατί από τότε που γέννησα έτρωγα αραιά κ που μόνο κατσικίσιο τυρί... Θα δείξει! 

Δες το, μπορει να οφειλεται κ εκεί. 

Δεν χρειάζεται τεστ για την μαγνητικη τελικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema ναι, πάρε τηλ στο διαγνωστικό που θα πας απευθείας για να σου πουν, στην τελική εκεί κάνεις και το ράπιντ αν χρειαστεί. Το μούδιασμα είναι από τη μια πλευρά του σώματος; Καλό θα ήταν να ξεκουραστείς και να μην έχεις άγχος, αλλά με δύο παιδιά και μόνη σου όλη μέρα μοιάζει αδύνατο στην πράξη. 

@Lia5 εγώ στη θέση σου νομίζω θα έψαχνα για κοπέλα ή σταθμό, αν και είναι πολύ μικρούλης και σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα, αλλά θα του έλεγα ότι έχω έτοιμη τη λύση αν χρειαστεί και για να μην αγχώνομαι να ξέρω ότι έχω την εναλλακτική στη χειρότερη. Θα του έλεγα ότι τα λεφτά που παίρνω καλύτερα να τα δίνω στον σταθμό παρά να έχω την γκρίνια του, ε, νομίζω ότι όντως θα προτιμήσει να κάτσει αυτός παρά να δουλεύεις εσύ και να δίνετε τα λεφτά στο σταθμό, στην τελική θα του έλεγα ότι δε θα πάω στη δουλειά και προτιμώ να μεγαλώσω εγώ το παιδί. Μια συμβουλή δίνω γιατί και εμείς δεν προτιμάμε μητέρες πεθερές για βοήθεια, προτιμάμε μόνοι μας ό,τι κάνουμε, αλλά ευτυχώς έχουμε κοινή γραμμή με το σύζυγο, εγώ έχω αφήσει και τη δουλειά για να είμαι σπίτι με τα παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

@Tweema ναι, πάρε τηλ στο διαγνωστικό που θα πας απευθείας για να σου πουν, στην τελική εκεί κάνεις και το ράπιντ αν χρειαστεί. Το μούδιασμα είναι από τη μια πλευρά του σώματος; Καλό θα ήταν να ξεκουραστείς και να μην έχεις άγχος, αλλά με δύο παιδιά και μόνη σου όλη μέρα μοιάζει αδύνατο στην πράξη. 

@Lia5 εγώ στη θέση σου νομίζω θα έψαχνα για κοπέλα ή σταθμό, αν και είναι πολύ μικρούλης και σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα, αλλά θα του έλεγα ότι έχω έτοιμη τη λύση αν χρειαστεί και για να μην αγχώνομαι να ξέρω ότι έχω την εναλλακτική στη χειρότερη. Θα του έλεγα ότι τα λεφτά που παίρνω καλύτερα να τα δίνω στον σταθμό παρά να έχω την γκρίνια του, ε, νομίζω ότι όντως θα προτιμήσει να κάτσει αυτός παρά να δουλεύεις εσύ και να δίνετε τα λεφτά στο σταθμό, στην τελική θα του έλεγα ότι δε θα πάω στη δουλειά και προτιμώ να μεγαλώσω εγώ το παιδί. Μια συμβουλή δίνω γιατί και εμείς δεν προτιμάμε μητέρες πεθερές για βοήθεια, προτιμάμε μόνοι μας ό,τι κάνουμε, αλλά ευτυχώς έχουμε κοινή γραμμή με το σύζυγο, εγώ έχω αφήσει και τη δουλειά για να είμαι σπίτι με τα παιδιά.

Εδώ στους σταθμούς δεν τα παίρνουν από τόσο μικρά. Για κοπέλα μου το πρότεινε έτσι κι αλλιώς, εγώ δε θέλω. Και να αφήσω τη δουλειά μου πρότεινε. 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Lia5 ποιον υπνοσακο πηρες; ηθελα να σε ρωτήσω κ μολις το θυμηθηκα!! 

 

 

Πηρα τον grobag με τα ποδαράκια στο μέγεθος μου πήρες κι εσύ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

@Tweema ναι, πάρε τηλ στο διαγνωστικό που θα πας απευθείας για να σου πουν, στην τελική εκεί κάνεις και το ράπιντ αν χρειαστεί. Το μούδιασμα είναι από τη μια πλευρά του σώματος; Καλό θα ήταν να ξεκουραστείς και να μην έχεις άγχος, αλλά με δύο παιδιά και μόνη σου όλη μέρα μοιάζει αδύνατο στην πράξη. 

@Lia5 εγώ στη θέση σου νομίζω θα έψαχνα για κοπέλα ή σταθμό, αν και είναι πολύ μικρούλης και σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα, αλλά θα του έλεγα ότι έχω έτοιμη τη λύση αν χρειαστεί και για να μην αγχώνομαι να ξέρω ότι έχω την εναλλακτική στη χειρότερη. Θα του έλεγα ότι τα λεφτά που παίρνω καλύτερα να τα δίνω στον σταθμό παρά να έχω την γκρίνια του, ε, νομίζω ότι όντως θα προτιμήσει να κάτσει αυτός παρά να δουλεύεις εσύ και να δίνετε τα λεφτά στο σταθμό, στην τελική θα του έλεγα ότι δε θα πάω στη δουλειά και προτιμώ να μεγαλώσω εγώ το παιδί. Μια συμβουλή δίνω γιατί και εμείς δεν προτιμάμε μητέρες πεθερές για βοήθεια, προτιμάμε μόνοι μας ό,τι κάνουμε, αλλά ευτυχώς έχουμε κοινή γραμμή με το σύζυγο, εγώ έχω αφήσει και τη δουλειά για να είμαι σπίτι με τα παιδιά.

Δε θέλει ραπιντ. Με πιάνει στο προσωπο κ στο χέρι. Εχω αρχίσει κ πιστευω οτι ειναι απο το βαρος. Ενταξει μονη κ ξεκουραση δεν γίνεται. Εχω αφησει ούτως ή αλλως το σπίτι μας απλα το μικρούλι ειναι συνεχεια αγκαλιτσα, δεν κοιμαμαι κ πολυ καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
    • Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω μετά την εμβρυομεταφορα ποτε μπορεί να εμφανιστούν συμπτώματα; Με τόσα βέβαια ουτροτζεσταν μπερδεύω τα συμπτώματα! Έχει βάλει κάποια κοπέλα 4 έμβρυα με επιτυχία; 
    • @annitakianna @cat12 κορίτσια μου εσεις τι κάνετε; Έχουμε καιρό να μάθουμε νέα σας 
    • Καλησπέρα σας 🥰 και εμένα στο doppler είχε πολύ χαμηλά το κεφάλι αλλά δεν μου είπε κάτι μόνο να μην ανησυχώ και ότι αυτό δεν σημαίνει ότι θα γεννήσω άμεσα.  Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα ούτε έχω πλύνει τώρα αυτή την εβδομάδα θα ξεκινήσω  και να ετοιμάζομαι σιγά σιγά 😅 Κρεβατάκι και εγώ πήρα προεφηβικό που λένε αλλά κ εγώ το 120 λόγω χώρου που λένε ότι πάει μέχρι 5 6 κ εγώ αμφιβάλω αν πάει γιατί είμαστε και οι δύο ψηλοί. ( με συγχωρείτε που δεν έκανα παράθεση σε κάθε μία ξεχωριστά αλλά με δυσκολεύει από το κινητό)🙃
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...