Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Τα γλυκάκια πώς μεγαλώνουν , απίστευτο είναι! Και μεις πρώτη μέρα αν και αργοπορημένα ξεκινήσαμε στερεες, αλεσμένη πατάτα, καρότο, γλυκοπατάτα, καλά τα πήγε για αρχή ευτυχώς, καμία σχέση με την κόρη! Να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι, λάδι επιτρέπεται ε;; Εμένα τώρα έχει άλλο θέμα, έχει συνηθίσει το βράδυ που καταλήγουμε πάντα στην συγκοίμηση για να κλείνω λίγο και μάτι και ουσιαστικά ψευτοτρώει και κυρίως πιπιλάει συνέχεια με αποτέλεσμα να κοιμάμαι πότε στο ένα πλευρό, πότε στο άλλο. Πώς το περιορίζω τώρα αυτό μπας και κοιμηθούμε σαν άνθρωποι; Να του δίνω λίγο νερό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Πως την εδωσες; εμενα με τα φρουτα δεν ενθουσίαζεται κ τόσο. 

Κανονικά ολόκληρη απλά την εκωψα στην μέση την πρώτη μισή που ήταν χωρίς φλουδα ζοριστηκε λιγάκι και του έδωσα ένα χεράκι γιατί όλο του γλιστρούσε του καημενου και νευριαζε την δεύτερη μισή που ήταν με την φλούδα την έφαγε άνετα μόνος του

IMG_20211216_120902.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σήμερα το μικιο εκανε 2 πράγματα κ μας τρέλανε. 

1ο την ειχα στο καρεκλακι κ έπλενα πιατα κ ερχεται ο άντρας μου στο σαλονι κ μόλις τον βλεπει από μακρια ψευτογκρινιαζε.Δεν της δίνει σημασια, παει να βαλει στο σκυλι να φάει κ εχει γυρει η μικρη στο καρεκλακι για να τον βλεπει κ γυρίζει την κοιταζει κ κανει παλι το ιδιο. Σταματαει να την κοιτάει, σταματαει κ εκεινη .την κοιταζει κάνει το ίδιο παει κοντα της κ απλώνει χερια το μικιο κ κανει χαρές για να την παρει.. Αυτο το ζουζουνισμα το εχουμε καταλάβει οτι το κανει απο 3,5 μηνων αλλα ηταν η 1η φορά που ηταν τοσο ξεκάθαρο.. Περιττο να σας πω ο μπαμπας ακομα κυκλοφορεί με πανα.. 

2ο αφου εφυγε ο μπαμπας καποια στιγμη την εβαλα ξανα στο καρεκλακι για να κανω καφε(δεν καθεται καθολου ξαπλα! Κ επειδη ακομα δεν σηκωνεται μονη της στον ποπο δεν την αφήνω τοσο μονη γιατί κυκλοφορεί κ το αλλο βελζεβουλι στο σπιτι που νομιζει οτι ειναι γιγαντας κ την τραβαει απο τα χερια να την σηκωσει!) την εχω που λετε στο καρεκλακι κ αρχιζει να γκρινιαζει κ να φωμαζει μααααααα με σηκωμενα χερια να την παρω. ❤️ Τρελαθηκα💖

Μεγαλώνουν μωλεεεε!!! Το πρώτο το κάνει οοοολη την ώρα ρίχνει τα παιχνίδια από το καρεκλακι και μετά σκύβει και τα φωνάζει (μάλλον για να ανέβουν μόνα τους πάνω???) Όπως επίσης και όταν είναι η μεγάλη στο οπτικό του πεδίο της εχει τρελή αδυναμία την κοιτάει και λιώνει!Το δεύτερο ακόμα όχι χαχαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Τα γλυκάκια πώς μεγαλώνουν , απίστευτο είναι! Και μεις πρώτη μέρα αν και αργοπορημένα ξεκινήσαμε στερεες, αλεσμένη πατάτα, καρότο, γλυκοπατάτα, καλά τα πήγε για αρχή ευτυχώς, καμία σχέση με την κόρη! Να ρωτήσω γιατί δε θυμάμαι, λάδι επιτρέπεται ε;; Εμένα τώρα έχει άλλο θέμα, έχει συνηθίσει το βράδυ που καταλήγουμε πάντα στην συγκοίμηση για να κλείνω λίγο και μάτι και ουσιαστικά ψευτοτρώει και κυρίως πιπιλάει συνέχεια με αποτέλεσμα να κοιμάμαι πότε στο ένα πλευρό, πότε στο άλλο. Πώς το περιορίζω τώρα αυτό μπας και κοιμηθούμε σαν άνθρωποι; Να του δίνω λίγο νερό;;

Για το λαδι μπορω να σου πω πως επιτρεπεται. 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Μεγαλώνουν μωλεεεε!!! Το πρώτο το κάνει οοοολη την ώρα ρίχνει τα παιχνίδια από το καρεκλακι και μετά σκύβει και τα φωνάζει (μάλλον για να ανέβουν μόνα τους πάνω???) Όπως επίσης και όταν είναι η μεγάλη στο οπτικό του πεδίο της εχει τρελή αδυναμία την κοιτάει και λιώνει!Το δεύτερο ακόμα όχι χαχαχαχ!!!!

Ναι ρε συ κ μένα λιώνει με τον αδερφό.. Αυτος μπορεί να κανει κάτι άλλο, να βλεπει τηλεόραση κ αυτη καθεται κ τν κοιταει κ του μιλαει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς πολύ καλύτερα ..δεν πήρα την αντιβίωση μάλλον δεν θα χρειαστεί ..άρχισε να φεύγει και η ερυθρότητα...κατά τα άλλα είμαστε όλη μέρα με το στήθος έξω..θηλασμός άντληση και πάλι από την αρχή..δεν έβρισκα και σακουλακια σε 5 φαρμακεία πηγα..πήρα από το ίντερνετ μπόλικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Τι κάνετε;

@Mommy to be πως είσαι σήμερα;

 

Καλημερα!! 

Μαγειρέψα κ καθισα για λίγο αφού κοιμάται το μικιο. Τα μικρά ειναι πολυ καλυτερα κ εγω ξυπνησα σήμερα με πονολαιμο. Ελπιζω να μείνω σε αυτο μόνο. 

@Valxrisτωρα το θυμηθηκα.. Μπορείς σε οτι του γλιστράει να κανεις εγκοπές ή καποιο τριμμα ξηρων καρπων, βρώμης, σπορους τσια κ.α. Εγω της έχω βαλει σε 2 φρούτα αλεύρι αμυγδαλου κ σημερα ηθελα να της τριμμα καρυδιου αλλα το ξεχασα. 

Κ μεχρι να γράψω το μήνυμα το μικιο ειχε ξυπνήσει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Ευτυχώς πολύ καλύτερα ..δεν πήρα την αντιβίωση μάλλον δεν θα χρειαστεί ..άρχισε να φεύγει και η ερυθρότητα...κατά τα άλλα είμαστε όλη μέρα με το στήθος έξω..θηλασμός άντληση και πάλι από την αρχή..δεν έβρισκα και σακουλακια σε 5 φαρμακεία πηγα..πήρα από το ίντερνετ μπόλικα...

Βάλε κ λάχανο, κάνει δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

 

Καλημερα!! 

Μαγειρέψα κ καθισα για λίγο αφού κοιμάται το μικιο. Τα μικρά ειναι πολυ καλυτερα κ εγω ξυπνησα σήμερα με πονολαιμο. Ελπιζω να μείνω σε αυτο μόνο. 

@Valxrisτωρα το θυμηθηκα.. Μπορείς σε οτι του γλιστράει να κανεις εγκοπές ή καποιο τριμμα ξηρων καρπων, βρώμης, σπορους τσια κ.α. Εγω της έχω βαλει σε 2 φρούτα αλεύρι αμυγδαλου κ σημερα ηθελα να της τριμμα καρυδιου αλλα το ξεχασα. 

Κ μεχρι να γράψω το μήνυμα το μικιο ειχε ξυπνήσει 😂

Αχ, περαστικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

 

Καλημερα!! 

Μαγειρέψα κ καθισα για λίγο αφού κοιμάται το μικιο. Τα μικρά ειναι πολυ καλυτερα κ εγω ξυπνησα σήμερα με πονολαιμο. Ελπιζω να μείνω σε αυτο μόνο. 

@Valxrisτωρα το θυμηθηκα.. Μπορείς σε οτι του γλιστράει να κανεις εγκοπές ή καποιο τριμμα ξηρων καρπων, βρώμης, σπορους τσια κ.α. Εγω της έχω βαλει σε 2 φρούτα αλεύρι αμυγδαλου κ σημερα ηθελα να της τριμμα καρυδιου αλλα το ξεχασα. 

Κ μεχρι να γράψω το μήνυμα το μικιο ειχε ξυπνήσει 😂

Αααα πανάρισμα ε??? Ωραία ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Έσκασε τι πρώτο δόντι, γι αυτό η γκρίνια (λέμε τώρα) 😍

Άντε καλη αρχη ❤️ 

Λοιπον εμενα ξύπνησε με κλαματα κ δεν σταματουσε να τσιριζει κ να κλαιει.. Μου φαίνεται οτι η γκρίνια του εμβολιου ειναι δικαιολογία 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Αααα πανάρισμα ε??? Ωραία ιδέα

Ναι κορίτσι μου, δεν τους γλιστραει ετσι.. Κ είναι κ μια πολυ ωραια ιδεα για εισαγωγή ξηρων καρπων,που δεν ειναι εύκολα να τα δώσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Άντε καλη αρχη ❤️ 

Λοιπον εμενα ξύπνησε με κλαματα κ δεν σταματουσε να τσιριζει κ να κλαιει.. Μου φαίνεται οτι η γκρίνια του εμβολιου ειναι δικαιολογία 😭

Παρηγοριά για σένα θα έλεγα κ ελπίδα ότι θα περάσει 😝 τι τρώτε σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Παρηγοριά για σένα θα έλεγα κ ελπίδα ότι θα περάσει 😝 τι τρώτε σήμερα;

Χαχα καπως ετσι.. 

Λοιπον το πρωι της εκανα ομελετα κ αχλάδι με αλευρι αμυγδαλου 

Μεσημερι ειχαμε σουπα(κοτοπουλο, καροτο, γλυκοπατατα) σημερα της εδωσα 1η φορα σελινο, αχλάδι, λεμόνι. 

Αυριο λεω μπιφτεκάκια φακης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχα καπως ετσι.. 

Λοιπον το πρωι της εκανα ομελετα κ αχλάδι με αλευρι αμυγδαλου 

Μεσημερι ειχαμε σουπα(κοτοπουλο, καροτο, γλυκοπατατα) σημερα της εδωσα 1η φορα σελινο, αχλάδι, λεμόνι. 

Αυριο λεω μπιφτεκάκια φακης. 

Θέλω να τα φάω όλα εγώ αυτα🤭 την σούπα πως την έφαγε μόνη της????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Έσκασε τι πρώτο δόντι, γι αυτό η γκρίνια (λέμε τώρα) 😍

Καλοριζικο!!🥰🥰με κανέναν πονο τα υπόλοιπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Έσκασε τι πρώτο δόντι, γι αυτό η γκρίνια (λέμε τώρα) 😍

Καλορίζικα ❤️❤️ νωρίς νωρίς και εσένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.. Εσείς που θηλάζετε χρόνια υπέρηχο μαστού έχετε κάνει; εμενα ο γυναικολόγος μου ειχε πει όταν σταματήσω τον θηλασμό να τον πάρω να μου γράψει υπέρηχο αλλά το ξέρω ότι δεν ισχύει αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;

Καλησπέρα!!! Πως τα πας στην πρακτική; Η μπέμπα σου καλά είναι; Έχετε εσείς σημάδια άλματος; Γτ εμείς έχουμε 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Εσείς που θηλάζετε χρόνια υπέρηχο μαστού έχετε κάνει; εμενα ο γυναικολόγος μου ειχε πει όταν σταματήσω τον θηλασμό να τον πάρω να μου γράψει υπέρηχο αλλά το ξέρω ότι δεν ισχύει αυτό.. 

Ναι κορίτσι μου εγώ κανονικά, καθε χρόνο. . Κ εχω κ ινοαδενωμα, το οποίο ή εχει μεγαλώσει κ αλλο ή συμβαίνει κατι αλλο.. Μονο περσι δεν ειχα κανει που ημουν εγκυος.(δική μου χαζομαρα).. Να σε ρωτησω κάτι, σε διαγνωστικό κανουν τεστ παπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Θέλω να τα φάω όλα εγώ αυτα🤭 την σούπα πως την έφαγε μόνη της????

Στερεα στον δίσκο κ τιν ζωμο σε ποτήρι.. Αλλα προς το παρον δεν εχει καλη σχέση με το ζωμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι κορίτσι μου εγώ κανονικά, καθε χρόνο. . Κ εχω κ ινοαδενωμα, το οποίο ή εχει μεγαλώσει κ αλλο ή συμβαίνει κατι αλλο.. Μονο περσι δεν ειχα κανει που ημουν εγκυος.(δική μου χαζομαρα).. Να σε ρωτησω κάτι, σε διαγνωστικό κανουν τεστ παπ; 

Γιατί σε προβληματιζει το ινοαδενωμα; έχω κ εγώ γι αυτό ρωτάω. @Clairy.Εμένα μου είπε να παω στο εξάμηνο μετα τον τοκετό για τον ετήσιο έλεγχο. 

@Diana_caterina πες μας τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εννοείται θα σας ενημερώσω!!!! Ανυπομονούμε τώρα για αυτό εμένα τώρα θα με φάει η αγωνία!!! 🤪🤪🤪   Εννοείται θα σας πω!!! Έχω βάλει σύνολο 5.5 κιλά!! Σε ευχαριστώ όλα καλά θα είναι με τις εξετάσεις τώρα αν σε αυτό γλιτώσω την πίεση και  έχω διαβήτη θα πηδήξω από το μπαλκόνι μας 😂😂😂
    • εγώ είχα γράψει ότι η d-μανόζη λέγεται ότι μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση άλλά εφόσον βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης. Εάν είσαι στην 16η μέρα του κύκλου έχεις ακόμα, κι επιπλέον το σώμα αποβάλλει αυτή την ουσία σε 4 ώρες, άρα είσαι κομπλέ. Σε κάθε περίπτωση όμως, συμβουλεύσου και το γυναικολόγο/φαρμακοποιό σου, γιατί εγώ γιατρός δεν είμαι προφανώς, απλά αυτή την πληροφορία έχω. Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε συμπλήρωμα d-μανόζη με την οδηγία να το παίρνω προληπτικά μετά την επαφή κατα τις γόνιμες μέρες για να προφυλακτώ από τυχόν ουραλοιμώξεις. 
    • σε άλλα νέα κορίτσια η γυναικολόγος μου ακύρωσε το ραντεβού για α΄υριο 💔 της έτυχαν γέννες εκτάκτως, και ακύρωσε όλα τα ραντεβού της για αύριο 🥲 Το θέμα είναι ότι μετά η ίδια δεν έχει ραντεβο΄υ μέχρι τις 2/07 που εγώ ούτως ή άλλως έχω την αυχενική στη 1/07.... δε ξέρω, κάπως στεναχωρέθηκα γιατί περίμενα πώς και πώς να πάω αύριο για την ηρεμία της ψυχής καταλαβαίνετε, αλλά απ την άλλη δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να πάω και σ αυτήν μετά την αυχενική. Πφφφφ  Στην αρχή είπα μήπως και πάω σε κάποιον άλλο έτσι για να πάρω την επιβεβαιώση, αλλά το πιο κοντινό ραντεβού είναι 25/06 που πάλι είναι πολύ κοντά στην αυχενική. Ο σύζυγος λέει να έχουμε εμπιστοσύνη και πίστη και η 1η Ιουλίου δεν είναι μακριά ούτως ή άλλως 😫 Να σκάσω μύτη στα επείγοντα;;;!! 🤪
    • Τί καλά @Raf123  Μεγαλώνουνε σιγά σιγά τα μικράκια
    • Στην Πορτογαλία μένω! είναι πολύ κοντά στον ελληνικό τρόπο ζωής, αν και πιστεύω ότι οι Ισπανοί τελικά είναι ακόμα πιο κοντά σε εμάς, ειδικά στους τρόπους διασκέδασης και μαγαζιών. Κέρκυρα ε; έχω πάει με γονείς όταν ήμουν 11 και δε θυμάμαι πολλά, αλλά πολύ καλή επιλογή! έχει πολύ ενδιαφέρον σαν νησί και αρκετά γραφικά τοπία 😍
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...