Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Σήμερα έδωσα κουνουπίδι εντάξει δεν τρελαθηκε έφαγε όμως! Για αύριο ήθελα σπαράγγια πράγμα δύσκολο εδώ που μένω να βρω ίσως μπανάνα αύριο ιδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια εμένα μου τα έδωσε γραμμένα εκτυπωμένα σε χαρτί απλά μου "διόρθωσε" τις ποσότητες γιατί ξεκινάμε νωρίτερα ενώ οι οδηγίες είναι για 5μιση μηνών ! Και πάλι αγχώνομαι και την έχω πάρει ήδη τηλέφωνο για διευκρινήσεις 😂

 Αν θέλεις ανέβασε το κορίτσι μ να πάρουμε μια ιδέα 🙂 βέβαια κάθε παιδίατρος αλλιώς προχωρά αλλά έτσι στο περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ξεκινησατε; εσένα που είναι μικρακι ακόμα που σου είπε να την βάζεις για τάισμα; 

Την βδομάδα που μας έρχεται ξεκινάμε !! 🎉🎉 Όπου μας βολεψει είπε ! Είτε στο ριλαξ ,είτε στο καρεκλακι της άμα μας βολεψει είτε και αγκαλιά ! Απλώς η δικιά μου γενικά θέλει πάρα πολύ να κάτσει μόνη της ! Ξαπλωμένη δεν μένει σχεδόν καθόλου ,προσπαθεί μόνιμα να σηκωθεί ! Λέω να ξεκινήσω στο ριλαξ (στο οποιο είναι πιο εξοικειωμένη ) ,και αν δω ότι δεν μας βολεύει θα δοκιμάσω και στο καρεκλακι αλλά και αγκαλιά και ότι μας κάτσει καλύτερα !! 😅 Η αδερφή μου πάντως (που έχει δύο παιδάκια ) μου είπε πως και στα δύο αγκαλιά τα τάιζε στην αρχή ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

 Αν θέλεις ανέβασε το κορίτσι μ να πάρουμε μια ιδέα 🙂 βέβαια κάθε παιδίατρος αλλιώς προχωρά αλλά έτσι στο περίπου.

Εμείς κορίτσι μου θα ξεκινήσουμε με ρυζαλευρο για μια εβδομάδα απογευματινό  και την δευτερη εβδομάδα φρούτα δεκατιανο ! Οπότε δε ξέρω αν θα βοηθήσω καμιά ,Γτ γενικά ξέρω πως δεν δίνουν πλέον οι περισσότεροι ρυζαλευρο! Άμα θέλει κάποια φυσικά το ανεβάζω εννοείται ενδεικτικά 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Την βδομάδα που μας έρχεται ξεκινάμε !! 🎉🎉 Όπου μας βολεψει είπε ! Είτε στο ριλαξ ,είτε στο καρεκλακι της άμα μας βολεψει είτε και αγκαλιά ! Απλώς η δικιά μου γενικά θέλει πάρα πολύ να κάτσει μόνη της ! Ξαπλωμένη δεν μένει σχεδόν καθόλου ,προσπαθεί μόνιμα να σηκωθεί ! Λέω να ξεκινήσω στο ριλαξ (στο οποιο είναι πιο εξοικειωμένη ) ,και αν δω ότι δεν μας βολεύει θα δοκιμάσω και στο καρεκλακι αλλά και αγκαλιά και ότι μας κάτσει καλύτερα !! 😅 Η αδερφή μου πάντως (που έχει δύο παιδάκια ) μου είπε πως και στα δύο αγκαλιά τα τάιζε στην αρχή ! 

Πώς και σας πρότεινε να ξεκινήσετε έτσι νωρίς; είστε 4μιση ή κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Την βδομάδα που μας έρχεται ξεκινάμε !! 🎉🎉 Όπου μας βολεψει είπε ! Είτε στο ριλαξ ,είτε στο καρεκλακι της άμα μας βολεψει είτε και αγκαλιά ! Απλώς η δικιά μου γενικά θέλει πάρα πολύ να κάτσει μόνη της ! Ξαπλωμένη δεν μένει σχεδόν καθόλου ,προσπαθεί μόνιμα να σηκωθεί ! Λέω να ξεκινήσω στο ριλαξ (στο οποιο είναι πιο εξοικειωμένη ) ,και αν δω ότι δεν μας βολεύει θα δοκιμάσω και στο καρεκλακι αλλά και αγκαλιά και ότι μας κάτσει καλύτερα !! 😅 Η αδερφή μου πάντως (που έχει δύο παιδάκια ) μου είπε πως και στα δύο αγκαλιά τα τάιζε στην αρχή ! 

Στην κόρη μου επειδή είχα ξεκινήσει νωρίς λίγο μετά τους 4.5 μήνες με βόλεψε πολύ το ρηλαξ και εκεί την τάιζα μέχρι 7μηνων! Αγκαλιά δεν με βόλεψε ποτέ γιατί ήθελα να τη βλέπω όταν την ταιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! 

@Valxrisη δικη μου το παει μέρα παρά μέρα. Δηλτην μια μερα δειχνει ενδιαφερον κ ασχολείται κ την επομενη απλα καθεται. Χθες της εκανα ομελετα το πρωι, μολις την ειδα οτι δεν ασχολείται αλλο την εβγαλα κ κοιμηθηκε.. Κ το μεσημερι εφαγε σχεδον την υπολοιπη ομελετα με μοσχάρι σε ινες. Ζωμο δεν ηπιε καθολου κ νερο έχει να πιει 2 μερες, κ απορω πως εφαγε κιόλας. Σήμερα δεν θα της δώσω κατι καινουριο. 

 δευτερα, τριτη ηταν πολυ ηρεμη χωρις γκρινια αλλα καναμε το prevenar κ δεμ έχει σταματησει να κλαίει απο το βραδυ της τριτης. Χθες δε απο την ωρα που ξαπλωσε ξυπνουσε ανα 15λεπτο-30 λεπτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! 

@Valxrisη δικη μου το παει μέρα παρά μέρα. Δηλτην μια μερα δειχνει ενδιαφερον κ ασχολείται κ την επομενη απλα καθεται. Χθες της εκανα ομελετα το πρωι, μολις την ειδα οτι δεν ασχολείται αλλο την εβγαλα κ κοιμηθηκε.. Κ το μεσημερι εφαγε σχεδον την υπολοιπη ομελετα με μοσχάρι σε ινες. Ζωμο δεν ηπιε καθολου κ νερο έχει να πιει 2 μερες, κ απορω πως εφαγε κιόλας. Σήμερα δεν θα της δώσω κατι καινουριο. 

 δευτερα, τριτη ηταν πολυ ηρεμη χωρις γκρινια αλλα καναμε το prevenar κ δεμ έχει σταματησει να κλαίει απο το βραδυ της τριτης. Χθες δε απο την ωρα που ξαπλωσε ξυπνουσε ανα 15λεπτο-30 λεπτό. 

Εμείς είμαστε έτσι ανήσυχοι και ξύπνημα όσο εσείς χωρίς εμβόλιο πάλι στο κρεβάτι τον πήρα και κοιμήθηκαμε 12-6 πόσες φορές σηκωθηκε δεν ξέρω γιατί απλά είχα στήθος έξω και έτρωγε και κοιμόταν!!!! Πολύ μπούκωμα στην μύτη και δεν καθαρίζει καλά με ορό ενώ είναι υγρές και διαφανείς!

Σήμερα μπανάνα 🍌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εμείς είμαστε έτσι ανήσυχοι και ξύπνημα όσο εσείς χωρίς εμβόλιο πάλι στο κρεβάτι τον πήρα και κοιμήθηκαμε 12-6 πόσες φορές σηκωθηκε δεν ξέρω γιατί απλά είχα στήθος έξω και έτρωγε και κοιμόταν!!!! Πολύ μπούκωμα στην μύτη και δεν καθαρίζει καλά με ορό ενώ είναι υγρές και διαφανείς!

Σήμερα μπανάνα 🍌

Κ μενα παιδί μ το ίδιο ήταν μου έκανε μια παυση 2 μέρες, κ ειπα μεσα μου θα με λυπήθηκε κ τωρα υποθετω ειναι ετσι απο το εμβόλιο γιαυο στην 1η δοση ηταν χάλια.. Κ εννοείται εχει τις μυξες της κ ο γιος μου ειναι χαλια, τωρα παει να ανεβασει πυρετό.. Κάποιος μας εχει φτυσει δε γινεται.. Ο γιος μου δεν αρρωσταίνε κ τώρα είναι μονιμα χαλια ο καημένος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Πώς και σας πρότεινε να ξεκινήσετε έτσι νωρίς; είστε 4μιση ή κάνω λάθος;

Έχουμε παλινδρόμηση γι'αυτό ,θα βοηθήσουν οι στερεές ! Πάθαμε και οισοφαγίτιδα τώρα ,οπότε θεωρουμε πως θα ηρεμήσει πολύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Στην κόρη μου επειδή είχα ξεκινήσει νωρίς λίγο μετά τους 4.5 μήνες με βόλεψε πολύ το ρηλαξ και εκεί την τάιζα μέχρι 7μηνων! Αγκαλιά δεν με βόλεψε ποτέ γιατί ήθελα να τη βλέπω όταν την ταιζω

Και εγώ πιστεύω στο ριλαξ θα μας βολεψει γτ ήδη που της δίνω το biogaia με κουταλάκι με βολεύει πολύ ! Φυσικά θα ξεκινήσουμε και βλέπουμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια η γκρίνια χτύπησε και την δική μου πόρτα!!! Το βράδυ κλάμα και ανήσυχο ύπνο είχε. Πρέπει να την ενοχλούν κ τα δόντια της, είμαστε κ 16η εβδομάδα και τρέμω για την 17η που έρχεται!!! 😱😄🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κ μενα παιδί μ το ίδιο ήταν μου έκανε μια παυση 2 μέρες, κ ειπα μεσα μου θα με λυπήθηκε κ τωρα υποθετω ειναι ετσι απο το εμβόλιο γιαυο στην 1η δοση ηταν χάλια.. Κ εννοείται εχει τις μυξες της κ ο γιος μου ειναι χαλια, τωρα παει να ανεβασει πυρετό.. Κάποιος μας εχει φτυσει δε γινεται.. Ο γιος μου δεν αρρωσταίνε κ τώρα είναι μονιμα χαλια ο καημένος. 

 

Εφαγε μια ολόκληρη μπανάνα πολυ λίγο χάσιμο είχαμε του γλυστρουσε όμως παρά πολυυυυυ εντάξει ήμουν σιγουρη ότι θα την φάει είναι γλυκιά γεύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Και εγώ πιστεύω στο ριλαξ θα μας βολεψει γτ ήδη που της δίνω το biogaia με κουταλάκι με βολεύει πολύ ! Φυσικά θα ξεκινήσουμε και βλέπουμε 😁

Καλή αρχηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αχ κορίτσια η γκρίνια χτύπησε και την δική μου πόρτα!!! Το βράδυ κλάμα και ανήσυχο ύπνο είχε. Πρέπει να την ενοχλούν κ τα δόντια της, είμαστε κ 16η εβδομάδα και τρέμω για την 17η που έρχεται!!! 😱😄🙏

Υπομονη! Μήπως ειχε μπει νωριτερα στο αλμα κ είναι τωρα στην κορυφωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Εφαγε μια ολόκληρη μπανάνα πολυ λίγο χάσιμο είχαμε του γλυστρουσε όμως παρά πολυυυυυ εντάξει ήμουν σιγουρη ότι θα την φάει είναι γλυκιά γεύση!

Πως την εδωσες; εμενα με τα φρουτα δεν ενθουσίαζεται κ τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλως ήρθες μαστίτιδα..😔😔ποσσες μέρες πηρατε αντιβίωση και σε ποσσες είχαν υποχωρήσει τα συμπτώματα;;

 

 

Πήρα αντιβίωση 5 μέρες την πρώτη φορά κ αντιφλεγμονώδες πρωί βράδυ έφτιαξε κ ξανά έπαθα στις 2 μέρες ξανά μόνο με αντιφλεγμονώδες κ κομπρεσέρ ζεστες κρύες έφτιαξε στις 3 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Υπομονη! Μήπως ειχε μπει νωριτερα στο αλμα κ είναι τωρα στην κορυφωση; 

Μακάρι να είναι αυτή η κορύφωση γτ αλλιώς θα τρελαθώ με αλματώδη ταχύτητα😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλως ήρθες μαστίτιδα..😔😔ποσσες μέρες πηρατε αντιβίωση και σε ποσσες είχαν υποχωρήσει τα συμπτώματα;;

 

 

Μια εβδομάδα,ένα χάπι την ημέρα. Από τη δεύτερη μέρα ήμουν και πάλι καλά! Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το μικιο εκανε 2 πράγματα κ μας τρέλανε. 

1ο την ειχα στο καρεκλακι κ έπλενα πιατα κ ερχεται ο άντρας μου στο σαλονι κ μόλις τον βλεπει από μακρια ψευτογκρινιαζε.Δεν της δίνει σημασια, παει να βαλει στο σκυλι να φάει κ εχει γυρει η μικρη στο καρεκλακι για να τον βλεπει κ γυρίζει την κοιταζει κ κανει παλι το ιδιο. Σταματαει να την κοιτάει, σταματαει κ εκεινη .την κοιταζει κάνει το ίδιο παει κοντα της κ απλώνει χερια το μικιο κ κανει χαρές για να την παρει.. Αυτο το ζουζουνισμα το εχουμε καταλάβει οτι το κανει απο 3,5 μηνων αλλα ηταν η 1η φορά που ηταν τοσο ξεκάθαρο.. Περιττο να σας πω ο μπαμπας ακομα κυκλοφορεί με πανα.. 

2ο αφου εφυγε ο μπαμπας καποια στιγμη την εβαλα ξανα στο καρεκλακι για να κανω καφε(δεν καθεται καθολου ξαπλα! Κ επειδη ακομα δεν σηκωνεται μονη της στον ποπο δεν την αφήνω τοσο μονη γιατί κυκλοφορεί κ το αλλο βελζεβουλι στο σπιτι που νομιζει οτι ειναι γιγαντας κ την τραβαει απο τα χερια να την σηκωσει!) την εχω που λετε στο καρεκλακι κ αρχιζει να γκρινιαζει κ να φωμαζει μααααααα με σηκωμενα χερια να την παρω. ❤️ Τρελαθηκα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μακάρι να είναι αυτή η κορύφωση γτ αλλιώς θα τρελαθώ με αλματώδη ταχύτητα😄😄😄

Στο εύχομαι να είναινστην κορυφωση κ να ηρεμήσει μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...