Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ναι του έκανα προγεμισμενα ταισαμε το καρεκλακι τα φρυδια μας την μύτη μας ακόμα και την φαλάκρα μας γιατί ο κύριος ενώ το έβαζε στο στόμα μια χαρά και έτρωγε αυτό που ήθελε μετά το πήγαινε όπου να ναι! Εμ βλέπεις εγώ η έξυπνη του έδινα να παίζει και ακόμα δίνω τα κουτάλια και τα σιλικόνης και τα πλαστικά,3σιλικονης και 4πλαστικα του τα αραδιαζω πάνω στο καρεκλακι και ασχολείται ώρα με αυτά!

Ευχαριστώ για τις συνταγές αγάπησα το μιλκ σεικ και τα σμουθις 🥰

Δλδ νομιζεις οτι επειδη παίζει, δημιουργησε το χάος; 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Δηλώνω αυπνη 2ο βράδυ.. Παρά πολύ ανήσυχος.. Ελπίζω να μην βγαίνει και 3ο δόντι τόσο γρήγορα.. Είμαστε και σε άλμα νομίζω. Αν και το πρωί δεν είναι ανήσυχος.. 

Κορίτσι εγώ νομιζω πως είναι καλύτερα να τα βγάζουν μαζεμενα. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλά εγώ τουλάχιστον 1.5 μήνα τώρα στα μησα της νύχτας τον παίρνω μαζί μου. Και κοιμαμαι ζαν ζαμπόν ανάμεσα σε ψωμακια 😂

Χαχαχα πολυ γελασα

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε???? 

Να ρωτήσω διάβαζα στην ομάδα θηλασμού ότι για διατηρήθει η παραγωγή πρέπει ν έχεις 8 με 9 θηλασμους την ημέρα κ σκεφτόμουν ένα μωρό π τρώει κάθε 3ωρο κ το βράδυ δεν ξυπνάει!μ? Πχ τρώει 8-11-2-5-8-11 6 θηλασμοι δηλ θα έχει θέμα με την παραγωγή??

8-10 θηλασμους λενε.. Πολυ πιθανόν να υπαρχει θεμα με την παραγωγή.. Εγω τουλάχιστον μεχρι τον χρονο που δεν εχω σκοπο να δωσ ω αλλο γαλα δεν θα το ρίσκαρα να μην κάνω 8 θηλασμους.εχω φιλη που εχει αποθηλασει 2 φορες πριν το 6 μηνο γιατί εκανε λιγοτερους θηλασμους, η παραγωγή της δεν κάλυπτε το μωρό οπότε αρχισε να προσφερει κ ξενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δλδ νομιζεις οτι επειδη παίζει, δημιουργησε το χάος; 

Κορίτσι εγώ νομιζω πως είναι καλύτερα να τα βγάζουν μαζεμενα. 

Χαχαχα πολυ γελασα

8-10 θηλασμους λενε.. Πολυ πιθανόν να υπαρχει θεμα με την παραγωγή.. Εγω τουλάχιστον μεχρι τον χρονο που δεν εχω σκοπο να δωσ ω αλλο γαλα δεν θα το ρίσκαρα να μην κάνω 8 θηλασμους.εχω φιλη που εχει αποθηλασει 2 φορες πριν το 6 μηνο γιατί εκανε λιγοτερους θηλασμους, η παραγωγή της δεν κάλυπτε το μωρό οπότε αρχισε να προσφερει κ ξενο. 

Αυτο μου λενε και οι γύρω. Και ότι είναι καλύτερα να τα βγαζει τώρα πάρα το καλοκαίρι. 

Σήμερα τον έβαλα για 5 λεπτά στο καρεκλακι. Του άρεσε.. Κοπανουσε τον δίσκο και ήταν σαν πασάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema πιστεύεις δηλ ότι αν κοιμάται συνεχόμενα την νύχτα να το ξυπνάμε ? Γιατί αν δεν θέλει πχ να φάει κ την μέρα δεν μπορείς να του δώσεις με το ζόρι. Σκέψεις τώρα κάνω. 

Πώς σκέφτεσαι να σταματήσεις τον θηλασμό στο χρόνο? Μαχαίρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Αυτο μου λενε και οι γύρω. Και ότι είναι καλύτερα να τα βγαζει τώρα πάρα το καλοκαίρι. 

Σήμερα τον έβαλα για 5 λεπτά στο καρεκλακι. Του άρεσε.. Κοπανουσε τον δίσκο και ήταν σαν πασάς 

Πότε θα αρχίσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Tweema πιστεύεις δηλ ότι αν κοιμάται συνεχόμενα την νύχτα να το ξυπνάμε ? Γιατί αν δεν θέλει πχ να φάει κ την μέρα δεν μπορείς να του δώσεις με το ζόρι. Σκέψεις τώρα κάνω. 

Πώς σκέφτεσαι να σταματήσεις τον θηλασμό στο χρόνο? Μαχαίρι?

Δεν θα ξυπνουσα το βράδυ με τιποτα. Εμενα εαν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο κ εφοσον δεν έπαιρνε στήθος κ αλλες φορές μεσα στην μέρα θα εβγαζα λιγο με το χερι ισα ισα να παρει ερεθισμα το στηθος. 

Μαχαίρι δεν το κανω με τιποτα, θα καταστρεψω τα παντα. Θα προσπαθήσω να μειωσω σταδιακα θηλασμους,να της αποσπωτην προσοχη οταν θέλει, θα της μιλαω  κ βλεπουμε. Σε καμια περίπτωση δεν θα πιεσω γιατί δεν το εχω σαν ανθρωπος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Πότε θα αρχίσετε;

Έλατα την αλλη Δευτέρα θα είναι 5 και 20 ημερών. Αλλά θα κάνουμε και εμβολιο την ίδια μέρα και φοβάμαι μην έχει κάποια αντίδραση από το εμβολιο και μπερδευτω.. Θα δω πως θα μου ερθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έλατα την αλλη Δευτέρα θα είναι 5 και 20 ημερών. Αλλά θα κάνουμε και εμβολιο την ίδια μέρα και φοβάμαι μην έχει κάποια αντίδραση από το εμβολιο και μπερδευτω.. Θα δω πως θα μου ερθει 

Άντε έφτασε ο καιρός 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Advance με δημητριακά στην κόρη μου όλα τα έβραζα στον μικρό μέχρι τώρα ατμό η παιδίατρος μου είπε στον ατμο είναι καλύτερα

το advance είναι πιο ευχάριστο σα γεύση στα μωράκια,αλλά δεν είναι αρκετά γλυκό ;; κάτι με λιγότερα Γλυκαντικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αα για κάποιον λόγο δεν βιαζόμουν γι αυτόν τον καιρό 😂😂😂

Με φρουτάκια θα ξεκινήσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Με φρουτάκια θα ξεκινήσετε?

Ναι μήλο μετα αχλάδι και μετά από 2 εβδομάδες μπανανα. Μου είπε επόμενο φρούτο ακτινίδιο. Και κάπου εκεί ξεκινάμε λαχανικά.. Πρέπει να θυμηθώ να παρω χαρτί να τα γράψω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

το advance είναι πιο ευχάριστο σα γεύση στα μωράκια,αλλά δεν είναι αρκετά γλυκό ;; κάτι με λιγότερα Γλυκαντικά;

Το πιο ευχαριστο ποιος το κρίνει ομως;απο την στιγμη που τα μικρα ξεκινούν τωρα τροφες, οτι τροφη κ να πάρουν γιαυτα η γευση τους ειναι πρωτογνωρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι μήλο μετα αχλάδι και μετά από 2 εβδομάδες μπανανα. Μου είπε επόμενο φρούτο ακτινίδιο. Και κάπου εκεί ξεκινάμε λαχανικά.. Πρέπει να θυμηθώ να παρω χαρτί να τα γράψω 😂

Πο πο ναι κ εγώ έχω ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι ξανα διαθεσιμο για οποια ενδιαφερεται

https://www.ikea.gr/proioda/vrefika-paidika-eidi-epipla/vrefiko-domatio/kareklakia-fagitou/antilop-kareklaki-fagitoy-me-disko/29067293/

Ειδα κ τι θα έχει το γερμανικο απο βδομάδα.. Θελω να κλαψω, δεν θα το γλιτωσω θα παω να ψωνισω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δλδ νομιζεις οτι επειδη παίζει, δημιουργησε το χάος; 

Κορίτσι εγώ νομιζω πως είναι καλύτερα να τα βγάζουν μαζεμενα. 

Χαχαχα πολυ γελασα

8-10 θηλασμους λενε.. Πολυ πιθανόν να υπαρχει θεμα με την παραγωγή.. Εγω τουλάχιστον μεχρι τον χρονο που δεν εχω σκοπο να δωσ ω αλλο γαλα δεν θα το ρίσκαρα να μην κάνω 8 θηλασμους.εχω φιλη που εχει αποθηλασει 2 φορες πριν το 6 μηνο γιατί εκανε λιγοτερους θηλασμους, η παραγωγή της δεν κάλυπτε το μωρό οπότε αρχισε να προσφερει κ ξενο. 

Ναι σίγουρα το είχε πολύ αέρα το κουτάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζει κάποια από Ποιο μήνα μπορούν να φάνε αποξηραμένα φρούτα (δαμάσκηνα,βερίκοκα,σταφίδες) ; και πώς προσφέρονται; δηλαδή σε φρουτοκρεμα σε συνδυασμό με αλλά φρούτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

το advance είναι πιο ευχάριστο σα γεύση στα μωράκια,αλλά δεν είναι αρκετά γλυκό ;; κάτι με λιγότερα Γλυκαντικά;

Ναι την επόμενη θα δοκιμάσω κατσικίσιο! Αφήνω τώρα λίγο γιατί είναι μπουκωμενος και μου κάνει εμετούς τις βλεννες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ειναι ξανα διαθεσιμο για οποια ενδιαφερεται

https://www.ikea.gr/proioda/vrefika-paidika-eidi-epipla/vrefiko-domatio/kareklakia-fagitou/antilop-kareklaki-fagitoy-me-disko/29067293/

Ειδα κ τι θα έχει το γερμανικο απο βδομάδα.. Θελω να κλαψω, δεν θα το γλιτωσω θα παω να ψωνισω 

Τιιι?? Εντομεταξυ πως το βλέπεις αύριο δεν βγαίνει το φυλλάδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι την επόμενη θα δοκιμάσω κατσικίσιο! Αφήνω τώρα λίγο γιατί είναι μπουκωμενος και μου κάνει εμετούς τις βλεννες!!!

κρύωσε ε;περαστικουλια!! γενικότερα Πώς τα πάτε με το φαγητακι; 

πάντως σχετικά με το γιαούρτι,Γιατί έχω Την εντύπωση ότι τ εισαγουν συνήθως λίγο πιο Μετά; τουλάχιστον ότι ξέρω από γνωστές. Η αλήθεια εχω μπερδευτεί με το τ πρέπει να δοθεί και Πότε. Εμείς θα ξεκινήσουμε σε ενα μηνα. 5 μηνών και κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

κρύωσε ε;περαστικουλια!! γενικότερα Πώς τα πάτε με το φαγητακι; 

πάντως σχετικά με το γιαούρτι,Γιατί έχω Την εντύπωση ότι τ εισαγουν συνήθως λίγο πιο Μετά; τουλάχιστον ότι ξέρω από γνωστές. Η αλήθεια εχω μπερδευτεί με το τ πρέπει να δοθεί και Πότε. Εμείς θα ξεκινήσουμε σε ενα μηνα. 5 μηνών και κάτι

Τα κορίτσια κάνουν blw... Δίνουν στα μωράκια όλα τα φαγητά (οχι ζάχαρη αλάτι κλπ) δεν έχουν κάποιο πρωτοκόλλο και δίνουν κομμάτια όχι αλεσμένα. Τα παιδιά τρώνε μόνα τους και δεν τα ταΐζουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Γνωρίζει κάποια από Ποιο μήνα μπορούν να φάνε αποξηραμένα φρούτα (δαμάσκηνα,βερίκοκα,σταφίδες) ; και πώς προσφέρονται; δηλαδή σε φρουτοκρεμα σε συνδυασμό με αλλά φρούτα.

Κ απο την αρχη μπορείς να δωσεις απλά προσεξε τα συστατικα. Σε κομματια ειναι λιγο να τα διαχειριστουν. Μουλιασμα κ μετα σε φρουτοκρεμα ανετα ή σε κάποια άλλη παρασκευη. Εγω του γιου μου του εβαζα μουλιασμενες σταφιδες κ χουρμαδες στο γιαουρτι. 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι την επόμενη θα δοκιμάσω κατσικίσιο! Αφήνω τώρα λίγο γιατί είναι μπουκωμενος και μου κάνει εμετούς τις βλεννες!!!

Περαστικά!! Κ μενα σήμερα μυξουλες ειχε αλλα εφαγε κανονικά. 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τιιι?? Εντομεταξυ πως το βλέπεις αύριο δεν βγαίνει το φυλλάδιο?

Στα καταστηματα υπαρψει το φυλλάδιο απο σήμερα. Το ανεβαααν αε κάποια ομαδα κ ειδα μερικα παιχνιδια. Θα σας τα βαλω σε λιγο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Πο πο ναι κ εγώ έχω ανχος.

Κορίτσια εμένα μου τα έδωσε γραμμένα εκτυπωμένα σε χαρτί απλά μου "διόρθωσε" τις ποσότητες γιατί ξεκινάμε νωρίτερα ενώ οι οδηγίες είναι για 5μιση μηνών ! Και πάλι αγχώνομαι και την έχω πάρει ήδη τηλέφωνο για διευκρινήσεις 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

κρύωσε ε;περαστικουλια!! γενικότερα Πώς τα πάτε με το φαγητακι; 

πάντως σχετικά με το γιαούρτι,Γιατί έχω Την εντύπωση ότι τ εισαγουν συνήθως λίγο πιο Μετά; τουλάχιστον ότι ξέρω από γνωστές. Η αλήθεια εχω μπερδευτεί με το τ πρέπει να δοθεί και Πότε. Εμείς θα ξεκινήσουμε σε ενα μηνα. 5 μηνών και κάτι

Γενικοτερα τα πάει αναλόγως την ημέρα και την όρεξη που θα έχει θα δούμε είναι νωρίς ακόμα!!!! Πιστεύω για αρχή μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια εμένα μου τα έδωσε γραμμένα εκτυπωμένα σε χαρτί απλά μου "διόρθωσε" τις ποσότητες γιατί ξεκινάμε νωρίτερα ενώ οι οδηγίες είναι για 5μιση μηνών ! Και πάλι αγχώνομαι και την έχω πάρει ήδη τηλέφωνο για διευκρινήσεις 😂

Ξεκινησατε; εσένα που είναι μικρακι ακόμα που σου είπε να την βάζεις για τάισμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...