Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Tweema δώσε καλυτερα μόνο τα λαχανικά αφου σκεφτόσουν για εισαγωγές. Μη δώσεις κατευθείαν κ κιμά. 

@Lia5 γι αυτό μου φάνηκε περίεργο που ρωτησες για το ποτηράκι. Ο δικός μου συμπληρώνει 180 μέρες στις 15/1. Αν είναι έτοιμος θα αρχίσουμε. 

Σήμερα μου βγάζει πολυ έντονα τη γλώσσα έξω, σαν παιχνίδι. Να προσπαθεί να με μιμηθεί; μου φαίνεται πολυ νωρίς 🤔🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema δώσε καλυτερα μόνο τα λαχανικά αφου σκεφτόσουν για εισαγωγές. Μη δώσεις κατευθείαν κ κιμά. 

@Lia5 γι αυτό μου φάνηκε περίεργο που ρωτησες για το ποτηράκι. Ο δικός μου συμπληρώνει 180 μέρες στις 15/1. Αν είναι έτοιμος θα αρχίσουμε. 

Σήμερα μου βγάζει πολυ έντονα τη γλώσσα έξω, σαν παιχνίδι. Να προσπαθεί να με μιμηθεί; μου φαίνεται πολυ νωρίς 🤔🤔🤔🤔

Εαν το κάνεις εσύ σε εκείνον ναι σε μιμείται αλλα ειναι κ το αντανακλαστικο της γλωσσας αυτο.. Απο νεογεννητα μας μιμουνται😉 απο 2 ημερων της το εκανε αυτο ο αντρας μου κ το έκανε η μικρή. 

Τελικά η μικρουλα ειχε γκρινια δικαιολογημενα. Ξυπνησε πριν με αρκετη μυξα χρωματιστη. Ελπιζω να μην ανεβασει πυρετό γιατι αυτη η μυξουλα δεν μου αρεσει. Δεν της εφτιαξα μπιφτέκι εννοειται. Την εβαλα λιγο στο καρεκλακι κ της αφησα λαχανικά μηπως και, αλλα δεν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Εχουν κλεισει ραντεβου τα δοντια τους με τους γιατρους 😂   εγω στο κρεβατι δεν μπορω να την βαλω γιατι είναι κ ο γιος μας μαζι. 

 

Ειναι η 1η φορα.. Δωστου λιγο χρόνο. Σαν της φώτο.. 

6-month-chart.thumb.jpg.a8416b85a2aa52184f6f09b7838411cc.jpg

Του πρόσφερα ξανά τώρα που τρώγαμε και εμείς το έπιασε πολύ πιο καλά και έφαγε 2κομματια από 5εκ χωρίς να κάνει ότι πνίγεται αύριο και μεθαύριο καρότο και για το Σαββατοκύριακο πήρα γλυκοπατάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εαν το κάνεις εσύ σε εκείνον ναι σε μιμείται αλλα ειναι κ το αντανακλαστικο της γλωσσας αυτο.. Απο νεογεννητα μας μιμουνται😉 απο 2 ημερων της το εκανε αυτο ο αντρας μου κ το έκανε η μικρή. 

Τελικά η μικρουλα ειχε γκρινια δικαιολογημενα. Ξυπνησε πριν με αρκετη μυξα χρωματιστη. Ελπιζω να μην ανεβασει πυρετό γιατι αυτη η μυξουλα δεν μου αρεσει. Δεν της εφτιαξα μπιφτέκι εννοειται. Την εβαλα λιγο στο καρεκλακι κ της αφησα λαχανικά μηπως και, αλλα δεν.. 

Περαστικά σας και εγώ με μυξα ευτυχώς διαφανής τον έχω εδώ και 3μερες ζοριζεται στον ύπνο και ξενυχταμε με τον ορό αγκαλιά! Δεν πηραζει για το φαγακι έχουν να τρώνε όλη τους την ζωή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εαν το κάνεις εσύ σε εκείνον ναι σε μιμείται αλλα ειναι κ το αντανακλαστικο της γλωσσας αυτο.. Απο νεογεννητα μας μιμουνται😉 απο 2 ημερων της το εκανε αυτο ο αντρας μου κ το έκανε η μικρή. 

Τελικά η μικρουλα ειχε γκρινια δικαιολογημενα. Ξυπνησε πριν με αρκετη μυξα χρωματιστη. Ελπιζω να μην ανεβασει πυρετό γιατι αυτη η μυξουλα δεν μου αρεσει. Δεν της εφτιαξα μπιφτέκι εννοειται. Την εβαλα λιγο στο καρεκλακι κ της αφησα λαχανικά μηπως και, αλλα δεν.. 

Ναι είναι κ το αντανακλαστικο αλλά δεν το έκανε όμως τις προηγουμενες μέρες γι αυτό μου φάνηκε περίεργο... Θα δείξει... 

Έλα ρε, γιατί χρωματιστή μυξουλα; θα της βάλεις ορο; καλυτερα που της έδωσες μόνο λαχανικά, σιγά να μην έχει όρεξη για φαγητό το μικράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Του πρόσφερα ξανά τώρα που τρώγαμε και εμείς το έπιασε πολύ πιο καλά και έφαγε 2κομματια από 5εκ χωρίς να κάνει ότι πνίγεται αύριο και μεθαύριο καρότο και για το Σαββατοκύριακο πήρα γλυκοπατάτα!

Τέλεια!! Μπράβο στο αγόρι!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Του πρόσφερα ξανά τώρα που τρώγαμε και εμείς το έπιασε πολύ πιο καλά και έφαγε 2κομματια από 5εκ χωρίς να κάνει ότι πνίγεται αύριο και μεθαύριο καρότο και για το Σαββατοκύριακο πήρα γλυκοπατάτα!

Μπραβο το αγορι.. Πολυ καλα τα πηγε. 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι είναι κ το αντανακλαστικο αλλά δεν το έκανε όμως τις προηγουμενες μέρες γι αυτό μου φάνηκε περίεργο... Θα δείξει... 

Έλα ρε, γιατί χρωματιστή μυξουλα; θα της βάλεις ορο; καλυτερα που της έδωσες μόνο λαχανικά, σιγά να μην έχει όρεξη για φαγητό το μικράκι. 

Κ μας το εκανε εντονα τον περασμένο μήνα κ εχει μερικες μερες πιυ το κάνει παλι. Ααα είναι κ τα ουλα..

Είναι ο γιος μου απο την κυριακη με μπουκωμα κ βηχα πολυ, αλλα δεν ειχε τετοιες μυξες εκείνος.. Ορο εννοείται οτι της εκανα κ θα της κανω ξανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μπραβο το αγορι.. Πολυ καλα τα πηγε. 

Κ μας το εκανε εντονα τον περασμένο μήνα κ εχει μερικες μερες πιυ το κάνει παλι. Ααα είναι κ τα ουλα..

Είναι ο γιος μου απο την κυριακη με μπουκωμα κ βηχα πολυ, αλλα δεν ειχε τετοιες μυξες εκείνος.. Ορο εννοείται οτι της εκανα κ θα της κανω ξανα. 

Υπάρχει περιπτωση τα ουλα να τα ενοχλούν κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα πιο έντονα;

Περαστικά σας! Θα πάτε τη χριστουγεννιάτικη σας βόλτα σήμερα ή αλλάζουν τα σχέδια λόγω κρυωματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema δώσε καλυτερα μόνο τα λαχανικά αφου σκεφτόσουν για εισαγωγές. Μη δώσεις κατευθείαν κ κιμά. 

@Lia5 γι αυτό μου φάνηκε περίεργο που ρωτησες για το ποτηράκι. Ο δικός μου συμπληρώνει 180 μέρες στις 15/1. Αν είναι έτοιμος θα αρχίσουμε. 

Σήμερα μου βγάζει πολυ έντονα τη γλώσσα έξω, σαν παιχνίδι. Να προσπαθεί να με μιμηθεί; μου φαίνεται πολυ νωρίς 🤔🤔🤔🤔

Εμένα 21/1 και ρώτησα την παλιά για ν είμαι προετοιμασμένη 😁 Πλέον ξεκαρδιζεται και μιλάει όλη την ώρα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα 21/1 και ρώτησα την παλιά για ν είμαι προετοιμασμένη 😁 Πλέον ξεκαρδιζεται και μιλάει όλη την ώρα 😍

Αχ, είναι τόσο τέλειο όταν ξεκαρδιζονται 😍😍😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Υπάρχει περιπτωση τα ουλα να τα ενοχλούν κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα πιο έντονα;

Περαστικά σας! Θα πάτε τη χριστουγεννιάτικη σας βόλτα σήμερα ή αλλάζουν τα σχέδια λόγω κρυωματος;

Δεν ξερω να σου πω... Την βολτα τηη ακυρωσαμε πριν κοιμηθεί. Ενταξει πως να βγεις με ενα παιδι εξω που τσιριζει κ γκρινιαζει ασταματητα;δεν γινεται.. οποτε καναμε κατι αλλο εντός.. Η μικρή εχει καλη διαθεση καθισαμε παλι κ εφαγε αρκετα, αλλα εχει το μυξι της 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν ξερω να σου πω... Την βολτα τηη ακυρωσαμε πριν κοιμηθεί. Ενταξει πως να βγεις με ενα παιδι εξω που τσιριζει κ γκρινιαζει ασταματητα;δεν γινεται.. οποτε καναμε κατι αλλο εντός.. Η μικρή εχει καλη διαθεση καθισαμε παλι κ εφαγε αρκετα, αλλα εχει το μυξι της 😜

Να γίνουν καλά κ θα πάτε κ τη βόλτα σας! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δεν ξερω να σου πω... Την βολτα τηη ακυρωσαμε πριν κοιμηθεί. Ενταξει πως να βγεις με ενα παιδι εξω που τσιριζει κ γκρινιαζει ασταματητα;δεν γινεται.. οποτε καναμε κατι αλλο εντός.. Η μικρή εχει καλη διαθεση καθισαμε παλι κ εφαγε αρκετα, αλλα εχει το μυξι της 😜

Χαζή ερώτηση: έκανε κακά του δύο φορές απανωτές στην δεύτερη πάνα είδα 7κομματια καρότο δεν θα έπρεπε να είχαν διαλυθεί στο έντερακι του? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Χαζή ερώτηση: έκανε κακά του δύο φορές απανωτές στην δεύτερη πάνα είδα 7κομματια καρότο δεν θα έπρεπε να είχαν διαλυθεί στο έντερακι του? 

Καμια ερώτηση δεν είναι χαζή 😉

Βρε θηριο καθισες κ μετρησες τα κομματια; 😂😂Οχι δεν χρειαζεται να διαλυθει. Αυτο σημαίνει οτι ο μικρουλης εφαγε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Καμια ερώτηση δεν είναι χαζή 😉

Βρε θηριο καθισες κ μετρησες τα κομματια; 😂😂Οχι δεν χρειαζεται να διαλυθει. Αυτο σημαίνει οτι ο μικρουλης εφαγε.. 

Ε δεν χρειάστηκε και πολύ προσπάθεια το μέτρημα αφού ήταν στο μέγεθος του μεγάλου μου νυχιού χαχαχχα!!!! Αυτό σημαίνει ότι έφαγε ε? Μάλιστα δεν το ήξερα στην κόρη μου έδινα αλεσμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ε δεν χρειάστηκε και πολύ προσπάθεια το μέτρημα αφού ήταν στο μέγεθος του μεγάλου μου νυχιού χαχαχχα!!!! Αυτό σημαίνει ότι έφαγε ε? Μάλιστα δεν το ήξερα στην κόρη μου έδινα αλεσμένα!!!

Στα αλεσμενα φαινεται να εχει χωνευθει το φαγητο κ δεν φαινεται στα κακα σαν κομματια λογω της υφης. Εφαγε  δεν χωρα καμια αμφιβολια. 

Ειμαι σιγουρη οτι θα σε διευκολυνει πολυ αυτος ο τροπος σιτισης γιατί μέχρι κ τωρα παιδεύεσαι με την κορη σου. Κ πιστευω οτι κ η κορη σου βλεποντας τον μικρο να σιτιζεται μονος του θα αρχισει κ εκεινη να ανεξαρτητοποιειται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Στα αλεσμενα φαινεται να εχει χωνευθει το φαγητο κ δεν φαινεται στα κακα σαν κομματια λογω της υφης. Εφαγε  δεν χωρα καμια αμφιβολια. 

Ειμαι σιγουρη οτι θα σε διευκολυνει πολυ αυτος ο τροπος σιτισης γιατί μέχρι κ τωρα παιδεύεσαι με την κορη σου. Κ πιστευω οτι κ η κορη σου βλεποντας τον μικρο να σιτιζεται μονος του θα αρχισει κ εκεινη να ανεξαρτητοποιειται. 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα φοβάμαι λιγάκι μην μου πνίγει κλπ ο άντρας μου σήμερα έτυχε να είναι εδώ και δεν μπορούσε καν να τον βλέπει φοβάται πολύ! Τον είδε η μεγαλη την δεύτερη φορά που πρόσφερα και μου λέει αααα τρώει καρότο και της λεω ναι τρώει μόνος του(αυτό είναι που μας καίει θέλει τάισμα κατά τα άλλα τα τρώει κανονικά) ναι μου λέει μεγάλωσε τώρα, αλλά το αυτί της δεν ίδρωσε να πει θα φάω και εγώ μόνη χαχαχχα τρώει μόνο γιαούρτι μακαρόνια πατάτες και ότι ψιλολοιδι υπάρχει μόνη της τα άλλα θέλει από εμένα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα φοβάμαι λιγάκι μην μου πνίγει κλπ ο άντρας μου σήμερα έτυχε να είναι εδώ και δεν μπορούσε καν να τον βλέπει φοβάται πολύ! Τον είδε η μεγαλη την δεύτερη φορά που πρόσφερα και μου λέει αααα τρώει καρότο και της λεω ναι τρώει μόνος του(αυτό είναι που μας καίει θέλει τάισμα κατά τα άλλα τα τρώει κανονικά) ναι μου λέει μεγάλωσε τώρα, αλλά το αυτί της δεν ίδρωσε να πει θα φάω και εγώ μόνη χαχαχχα τρώει μόνο γιαούρτι μακαρόνια πατάτες και ότι ψιλολοιδι υπάρχει μόνη της τα άλλα θέλει από εμένα!!!! 

Αφού δε σου είπε να την ταΐσει κ εκείνη πάλι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αφού δε σου είπε να την ταΐσει κ εκείνη πάλι καλά

Χαχαχχαχα παααααλι καλααα😅 βέβαια κάθε τρεις και λίγο αν τρώει αυτήν κάποια χαζομάρα τύπου σοκολατάκι το πάει κοντά στο στόμα του και τον ρωτάει μπέμπη θες?φάε μετά σκέφτεται μόνη της και λέει: αααα ο μπέμπης δεν έχει δόντια δεν μπορεί να φάει από αυτό εγώ που έχω μπορώ!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αφού δε σου είπε να την ταΐσει κ εκείνη πάλι καλά

Χαχαχα ενα θα σου πω.. Είμαι αναμεσα στα παιδια κ ξεκαρδιζομουν αθόρυβα 😂

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα φοβάμαι λιγάκι μην μου πνίγει κλπ ο άντρας μου σήμερα έτυχε να είναι εδώ και δεν μπορούσε καν να τον βλέπει φοβάται πολύ! Τον είδε η μεγαλη την δεύτερη φορά που πρόσφερα και μου λέει αααα τρώει καρότο και της λεω ναι τρώει μόνος του(αυτό είναι που μας καίει θέλει τάισμα κατά τα άλλα τα τρώει κανονικά) ναι μου λέει μεγάλωσε τώρα, αλλά το αυτί της δεν ίδρωσε να πει θα φάω και εγώ μόνη χαχαχχα τρώει μόνο γιαούρτι μακαρόνια πατάτες και ότι ψιλολοιδι υπάρχει μόνη της τα άλλα θέλει από εμένα!!!! 

Κάτσε ειναι 1η μερα ακομα.. Θα μπει στην φαση του ανταγωνισμού καποια στιγμη. Καλα εμενα ο αντρας μου ειχε ρεπο σήμερα  πηγε κ ηρθε στον αλλο κοσμο ουου πολλές φορές αλλα μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλος, τον περιμενα χειροτερα. Απλα του ειπα να σταματήσει να την κοιτάει γιατι τον κοιτουσε κ εκεινη κ δεν ηθελα να της μεταδίδει το φόβο κ το άγχος του. Ο χαζούλης στον γιο μου μου ειχε βγάλει το λάδι  τοτε ομως συμβιβαζομουν, τωρα δε. Απο κοντα δεν εχω κανει πρώτες βοήθειες αλλα εχω δει επανειλημμένα βιντεο κ στον γιο κ στην μικρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα ενα θα σου πω.. Είμαι αναμεσα στα παιδια κ ξεκαρδιζομουν αθόρυβα 😂

Κάτσε ειναι 1η μερα ακομα.. Θα μπει στην φαση του ανταγωνισμού καποια στιγμη. Καλα εμενα ο αντρας μου ειχε ρεπο σήμερα  πηγε κ ηρθε στον αλλο κοσμο ουου πολλές φορές αλλα μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλος, τον περιμενα χειροτερα. Απλα του ειπα να σταματήσει να την κοιτάει γιατι τον κοιτουσε κ εκεινη κ δεν ηθελα να της μεταδίδει το φόβο κ το άγχος του. Ο χαζούλης στον γιο μου μου ειχε βγάλει το λάδι  τοτε ομως συμβιβαζομουν, τωρα δε. Απο κοντα δεν εχω κανει πρώτες βοήθειες αλλα εχω δει επανειλημμένα βιντεο κ στον γιο κ στην μικρη. 

Ευτυχως έχω πτυχίο από το 2015 για πρώτες βοήθειες καρπα και χρήση απινιδωτη είχα παρακολουθήσει 12 ώρες σεμινάριο και το είχα χρυσοπληρωσει κιόλας! Τώρα θυμήθηκα ότι λήγει 31 Δεκεμβρίου πρέπει να πάω για ανανέωση,να ξανακάνω επίδειξη το τι έμαθα και να ανανεωθεί! Ότι θυμηθώ είμαι μην δίνετε σημασία!!🤣 Σε αυτά τα 6χρονια μου χρειάστηκε 1 φορά σε τροχαίο που ήμουν αυτόπτης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris αχρείαστες να είναι πάντα οι πρώτες βοήθειες... 

Κορίτσια κ εμένα το παίζει χαλαρός τώρα όταν του εξηγώ κάτι αλλά όταν έρθει η ώρα θα με τρελάνει όπως πάντα κ με όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εσάς έχουν ανακαλύψει τον αντίχειρα;;; Εδω και 3 μέρες το βάζει με στυλ κιόλας στο στόμα και του δίνω κάτι να τον απασχολώ να μην το βάζει. Δεν το πιπίλαει.. Το δαγκώνει αλλά θα το βρει φαντάζομαι και αυτό αν τον αφήσω... 

Κι εμένα πριν λίγες μέρες έβαλε τον δείκτη για να ξυσει  τα ούλα!! Έχει βγάλει και τα δύο δοντάκια και με δάγκωσε έτσι όπως μασουλουσε για να ανακουφιστει και έχει δύναμη η ατιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Valxris αχρείαστες να είναι πάντα οι πρώτες βοήθειες... 

Κορίτσια κ εμένα το παίζει χαλαρός τώρα όταν του εξηγώ κάτι αλλά όταν έρθει η ώρα θα με τρελάνει όπως πάντα κ με όλα. 

Εννοείται αχρειαστες να είναι δεν το συζητώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Εμείς είχαμε ένα πολυ ανήσυχο βράδυ 😕 ξυπνουσε κλασσικά ανά δίωρο αλλά έκλαιγε ο γλυκός μου... Κ από τις 5:30 κοιμήθηκε ξανά 7:30... Ήθελε να μασουλάει τα δάχτυλα μου 🙃 σηκώθηκα, κοιμισμένη εννοείται, του έδωσε ένα μασητικό αλλά δεν..... 

Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
    • 12 κορμάκια πήρα. 10 0-3 και 2 newborn.    φορμάκια πήρα 5 κοντομάνικα Και 10 μακρυμάνικο.   Τωρα δεν ξερω. Πρεπει να παρω κι Αλλα newborn; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...