Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημερα κορίτσια.. Εμεις χθες είχαμε πολυ καλη μερα κ αρκετα καλο βράδυ..σήμερα δεν πάμε πολύ καλα αλλα δεν πειραζει, θα περασει.. Σήμερα πηγε κ ο μικρός σχολειο, ευτυχως την βγαλαμε μονο με μπουκωμα κ βηχαλακι. Δεν εχει φυγει τελειως ο βηχας του κ δε νομιζω να φυγει γρήγορα.

Εμενα το μικιο ηταν 7 κιλα 3 μηνών παρα 1 μερα.. Κ αυτο τον μηνα 5 μην κ 8 ημ 8230γρ κ 69,5εκ... Κοντευει να τριπλάσιασει βαρος γεννησης το μικράκι.. Χθες καναμε το 1ο μας κοτσιδι!! Τρελάθηκα😍 περιμενα πως κ πως να αρχίζει να φεύγει η νινιδα. 

@PanBπως είναι η μικρη σου; 

@Clairy.Μακαρι να μην τον πειραξει τον μικρούλη αυτο που εφαγες..

CollageMaker_20211129_125307425.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Εμεις χθες είχαμε πολυ καλη μερα κ αρκετα καλο βράδυ..σήμερα δεν πάμε πολύ καλα αλλα δεν πειραζει, θα περασει.. Σήμερα πηγε κ ο μικρός σχολειο, ευτυχως την βγαλαμε μονο με μπουκωμα κ βηχαλακι. Δεν εχει φυγει τελειως ο βηχας του κ δε νομιζω να φυγει γρήγορα.

Εμενα το μικιο ηταν 7 κιλα 3 μηνών παρα 1 μερα.. Κ αυτο τον μηνα 5 μην κ 8 ημ 8230γρ κ 69,5εκ... Κοντευει να τριπλάσιασει βαρος γεννησης το μικράκι.. Χθες καναμε το 1ο μας κοτσιδι!! Τρελάθηκα😍 περιμενα πως κ πως να αρχίζει να φεύγει η νινιδα. 

@PanBπως είναι η μικρη σου; 

@Clairy.Μακαρι να μην τον πειραξει τον μικρούλη αυτο που εφαγες..

CollageMaker_20211129_125307425.jpg

Χαμογελακιιι🤗😁😍 έχουμε το ίδιο συνολακι😂 εύχομαι με το καλο και δεύτερο κοτσιδι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Εμεις χθες είχαμε πολυ καλη μερα κ αρκετα καλο βράδυ..σήμερα δεν πάμε πολύ καλα αλλα δεν πειραζει, θα περασει.. Σήμερα πηγε κ ο μικρός σχολειο, ευτυχως την βγαλαμε μονο με μπουκωμα κ βηχαλακι. Δεν εχει φυγει τελειως ο βηχας του κ δε νομιζω να φυγει γρήγορα.

Εμενα το μικιο ηταν 7 κιλα 3 μηνών παρα 1 μερα.. Κ αυτο τον μηνα 5 μην κ 8 ημ 8230γρ κ 69,5εκ... Κοντευει να τριπλάσιασει βαρος γεννησης το μικράκι.. Χθες καναμε το 1ο μας κοτσιδι!! Τρελάθηκα😍 περιμενα πως κ πως να αρχίζει να φεύγει η νινιδα. 

@PanBπως είναι η μικρη σου; 

@Clairy.Μακαρι να μην τον πειραξει τον μικρούλη αυτο που εφαγες..

CollageMaker_20211129_125307425.jpg

Αχ θα τρελαθώ!! 😍😍 Ανυπομονώ κι εγώ να κάνουμε κοτσιδάκια αλλά η δικιά μου είναι ξανθιά και δεν έχει πολλά μαλλιά 😅 Μου φαίνεται θα φτάσουμε χρόνο για να τα καταφέρουμε 🤦‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Εμεις χθες είχαμε πολυ καλη μερα κ αρκετα καλο βράδυ..σήμερα δεν πάμε πολύ καλα αλλα δεν πειραζει, θα περασει.. Σήμερα πηγε κ ο μικρός σχολειο, ευτυχως την βγαλαμε μονο με μπουκωμα κ βηχαλακι. Δεν εχει φυγει τελειως ο βηχας του κ δε νομιζω να φυγει γρήγορα.

Εμενα το μικιο ηταν 7 κιλα 3 μηνών παρα 1 μερα.. Κ αυτο τον μηνα 5 μην κ 8 ημ 8230γρ κ 69,5εκ... Κοντευει να τριπλάσιασει βαρος γεννησης το μικράκι.. Χθες καναμε το 1ο μας κοτσιδι!! Τρελάθηκα😍 περιμενα πως κ πως να αρχίζει να φεύγει η νινιδα. 

@PanBπως είναι η μικρη σου; 

@Clairy.Μακαρι να μην τον πειραξει τον μικρούλη αυτο που εφαγες..

CollageMaker_20211129_125307425.jpg

Χάλια, μας έχει γονατίσει 3 μέρες.. Πολλή γκρίνια 😭 το βράδυ ξυπνάει ανά 10λ, τα έχουμε δει όλα 😛 και εννοείται κόλλησε και ο μπέμπης.. Μυξες μόνο και ελπίζω να μείνει εκεί..

Θύμισε μου, τι έβαζες για τη νινιδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Αχ θα τρελαθώ!! 😍😍 Ανυπομονώ κι εγώ να κάνουμε κοτσιδάκια αλλά η δικιά μου είναι ξανθιά και δεν έχει πολλά μαλλιά 😅 Μου φαίνεται θα φτάσουμε χρόνο για να τα καταφέρουμε 🤦‍♀️

Χαζομαμαδες❤️Γεννηθηκε με αρκετο μαλλακι αλλα της εχει φυγει πολύ συν την νινιδα που δεν αφήνει να αναπτυχθει το μαλλακι της, αργησαμε να κάνουμε.αφού ελεγα θα φύγει η νινιδα κ θα μεινει καραφλη 😆 αλλα τωρα δε γινοταν έπρεπε να μαζευτεί γτ μπαίνει στα ματια της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χάλια, μας έχει γονατίσει 3 μέρες.. Πολλή γκρίνια 😭 το βράδυ ξυπνάει ανά 10λ, τα έχουμε δει όλα 😛 και εννοείται κόλλησε και ο μπέμπης.. Μυξες μόνο και ελπίζω να μείνει εκεί..

Θύμισε μου, τι έβαζες για τη νινιδα; 

Περαστικα, υπομονη αλήθεια δεν ξερω τι αλλο να πω.. Ειναι δυσκολο. 

Δεν της εβαζα γιατι η ωρα που ειναι το μπανιο της τρεχω σαν την τρελή να τους προλάβω, η μικρη νυσταζει απο τις 6.τις τελευταιες μέρες εβαζα ελαιόλαδο κ επειδή δεν ειδα κ αισθητη διαφορα, ξεκίνησα σπαθολαδο κ μεσα σε 2 μέρες της εχει φυγει ολη σχεδον. Στον γιο μου εβαζα ελαιολαδο, αλλα ο καημενουλης μου ειχε πααααρα πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Αχ θα τρελαθώ!! 😍😍 Ανυπομονώ κι εγώ να κάνουμε κοτσιδάκια αλλά η δικιά μου είναι ξανθιά και δεν έχει πολλά μαλλιά 😅 Μου φαίνεται θα φτάσουμε χρόνο για να τα καταφέρουμε 🤦‍♀️

Κοριτσι μου πως τα πατε; εχεις δει καμια διαφορα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Περαστικα, υπομονη αλήθεια δεν ξερω τι αλλο να πω.. Ειναι δυσκολο. 

Δεν της εβαζα γιατι η ωρα που ειναι το μπανιο της τρεχω σαν την τρελή να τους προλάβω, η μικρη νυσταζει απο τις 6.τις τελευταιες μέρες εβαζα ελαιόλαδο κ επειδή δεν ειδα κ αισθητη διαφορα, ξεκίνησα σπαθολαδο κ μεσα σε 2 μέρες της εχει φυγει ολη σχεδον. Στον γιο μου εβαζα ελαιολαδο, αλλα ο καημενουλης μου ειχε πααααρα πολυ. 

Γι αυτο είμαστε κι εμείς καραφλοι; 😂 

1638190927048264177446098153126.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Γι αυτο είμαστε κι εμείς καραφλοι; 😂 

1638190927048264177446098153126.jpg

Πως να βγει μαλλακι με την νινιδα στο κεφαλι;;; δεν μπορεί.. Βαζε λαδακι για αρκετη ωρα κ θα καθαρισει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Συγνώμη που θα στο χαλασω αλλα εμας ειναι μεγαλύτερο μωρο😂 3μηνων και 10ημερων 7κιλα κ 65εκ 😂 της @PanB δεν κατάλαβα ποσο είναι! 

Πωπω,τρώμε την σκόνη σας!!!🤣🤣🤣🤣🤣κ μου είπε η παιδίατρος ότι είναι μεγάλη κ νόμιζα ότι είναι μόνο η δικιά μου!🤪 πάντως είμαστε για άρση βαρών μου έχουν βγει τα χέρια.. Και πού είμαστε ακόμα!!!

@Tweema τέλειο το κότσιδι , ανυπομονω κι εγώ, εμένα γεννήθηκε με πολύ μαλλί και μάλλον θα είναι και σγουρό , σύμφωνα με τα γονίδια 😊♥️

Αχ Βλεπω να ξεπροβάλλουν σύντομα κι άλλα δόντακια!!🤪θα τρελαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κοριτσι μου πως τα πατε; εχεις δει καμια διαφορα;; 

Προς το παρών δεν μου έχει κάνει ακόμα απανωτο συγκαμα όπως τις άλλες φορές αλλά ούτε τελείως καλά έχει γίνει από τη τελευταία φορά. Της έχει μείνει μια μικρή ξηροδερμια σε ένα σημείο σαν φλοιός πορτοκαλιού φαντάσου... Της βάζω ενυδατική στο σημείο και την αφήνω οποτε μπορώ γυμνουλα. Το ότι δεν έχει ξανακάνει μετα από τόσες μέρες συγκαμα όμως είναι θετικό! Δεν ενθουσιαζομαι όμως ακόμα για να μην απογοητευτώ αν μου ξαναπάθει 😅 Εσύ ξεκίνησες τη διατροφή; Εγώ ώρες ώρες νιώθω απίστευτη επιθυμία για γλυκό (ούτε έγκυος έτσι) αλλά κρατιέμαι βράχος με νύχια και με δόντια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Γι αυτο είμαστε κι εμείς καραφλοι; 😂 

1638190927048264177446098153126.jpg

😂 Κι εμείς έτσι είμαστε σχεδον, αντε με μια τουφιτσα παραπάνω και κλείσαμε τους 5 μήνες πια... Εμένα όμως δεν είχε ποτέ νινιδα απλά γεννήθηκε με πολύ λίγα μαλλιά και ξανθιά... Νομίζω παίζει ρόλο και το χρώμα, τα μελαχρινα μωράκια έχουν συνήθως περισσότερα μαλλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Εμεις χθες είχαμε πολυ καλη μερα κ αρκετα καλο βράδυ..σήμερα δεν πάμε πολύ καλα αλλα δεν πειραζει, θα περασει.. Σήμερα πηγε κ ο μικρός σχολειο, ευτυχως την βγαλαμε μονο με μπουκωμα κ βηχαλακι. Δεν εχει φυγει τελειως ο βηχας του κ δε νομιζω να φυγει γρήγορα.

Εμενα το μικιο ηταν 7 κιλα 3 μηνών παρα 1 μερα.. Κ αυτο τον μηνα 5 μην κ 8 ημ 8230γρ κ 69,5εκ... Κοντευει να τριπλάσιασει βαρος γεννησης το μικράκι.. Χθες καναμε το 1ο μας κοτσιδι!! Τρελάθηκα😍 περιμενα πως κ πως να αρχίζει να φεύγει η νινιδα. 

@PanBπως είναι η μικρη σου; 

@Clairy.Μακαρι να μην τον πειραξει τον μικρούλη αυτο που εφαγες..

CollageMaker_20211129_125307425.jpg

Καλε αυτή είναι μεγάλη κοπέλα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Γι αυτο είμαστε κι εμείς καραφλοι; 😂 

1638190927048264177446098153126.jpg

Αυτό είναι το αποτέλεσμα που έχει μετά την εφαρμογή ενός μήνα απο λαδακια...Ειχε πολύ νινιδα...ολόκληρη φλούδα ..εφτανε Μετωπο και φρυδια....έβαζα αρχικά ελαιόλαδο αλλά δεν έκανε δουλειά....μετά μας πρότεινε η παιδίατρος ένα λαδακι από froika...και τον χτενιζα με ένα πολύ ψιλό χτενακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μας τρώτε όλες εμάς.. 4 και 20 ημερών ήταν 7050 και 66 εκατοστά. 

Προς το παρόν ο μικρός δεν είχε κάποια ένδειξη ότι τον πείραξε κάτι.. Θα δουμε ακόμα κρατάω μικρό καλαθι. 

Εμεις γεννηθήκαμε με πολύ μαλλί και μαύρο και τώρα είναι πιο ανοιχτόχρωμος και πιο λίγο μαλλί. Είχε και εκείνος νινιδα στην αρχή για λίγο.. 

Screenshot_20211129_180351.jpg

IMG_20211126_175819.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αυτό είναι το αποτέλεσμα που έχει μετά την εφαρμογή ενός μήνα απο λαδακια...Ειχε πολύ νινιδα...ολόκληρη φλούδα ..εφτανε Μετωπο και φρυδια....έβαζα αρχικά ελαιόλαδο αλλά δεν έκανε δουλειά....μετά μας πρότεινε η παιδίατρος ένα λαδακι από froika...και τον χτενιζα με ένα πολύ ψιλό χτενακι...

 

IMG_20211027_102624~2.jpg

IMG_20211029_103147~2.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μας τρώτε όλες εμάς.. 4 και 20 ημερών ήταν 7050 και 66 εκατοστά. 

Προς το παρόν ο μικρός δεν είχε κάποια ένδειξη ότι τον πείραξε κάτι.. Θα δουμε ακόμα κρατάω μικρό καλαθι. 

Εμεις γεννηθήκαμε με πολύ μαλλί και μαύρο και τώρα είναι πιο ανοιχτόχρωμος και πιο λίγο μαλλί. Είχε και εκείνος νινιδα στην αρχή για λίγο.. 

Screenshot_20211129_180351.jpg

IMG_20211126_175819.jpg

Έχουμε το ίδιο γυμναστήριο! Ο δικος μου παραμένει ψηλολιγνος 😛

Σχετικά με το δεντρο: Εμεις δεν έχουμε στολίσει ποτέ και δεν έχουμε πάρει δέντρο. Τώρα με το παιδί λέμε να στολίζουμε για να χαίρεται τη διαδικασία, όμως δεν έχω αποφασίσει τι δέντρο θα πάρω. Μεγαλο για να ενθουσιάζεται ή μικρό για να φτάνει να το στολίζει ο ιδιος; Εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια θα έχετε παρατηρήσει με τι διασκεδάζουν περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Πωπω,τρώμε την σκόνη σας!!!🤣🤣🤣🤣🤣κ μου είπε η παιδίατρος ότι είναι μεγάλη κ νόμιζα ότι είναι μόνο η δικιά μου!🤪 πάντως είμαστε για άρση βαρών μου έχουν βγει τα χέρια.. Και πού είμαστε ακόμα!!!

@Tweema τέλειο το κότσιδι , ανυπομονω κι εγώ, εμένα γεννήθηκε με πολύ μαλλί και μάλλον θα είναι και σγουρό , σύμφωνα με τα γονίδια 😊♥️

Αχ Βλεπω να ξεπροβάλλουν σύντομα κι άλλα δόντακια!!🤪θα τρελαθώ 

Χαχα δεν πειράζει η ανάπτυξη αλλαζει 🤗 εγω γελασα πολυ στην επίσκεψη στον παιδίατρο ηταν ενα κοριτσακι ελαχιστα ψιλοτερα 7μηνων κ αλληλορωτηθηκαμε ποσο είναι τα μωρα και οταν τους ειπα 3μηνων ειχαν σοκαριστει😂🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια?? Εμείς είχαμε νινίδα αλλά πήρα της frezy το λαδάκι κ καθάρισε με 3 εφαρμογές έχει μείνει στο σημείο της πηγής επειδή εγώ δεν το κάνω εκει 🙂

Παιδίατρο έχουνε την άλλη εβδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Έχουμε το ίδιο γυμναστήριο! Ο δικος μου παραμένει ψηλολιγνος 😛

Σχετικά με το δεντρο: Εμεις δεν έχουμε στολίσει ποτέ και δεν έχουμε πάρει δέντρο. Τώρα με το παιδί λέμε να στολίζουμε για να χαίρεται τη διαδικασία, όμως δεν έχω αποφασίσει τι δέντρο θα πάρω. Μεγαλο για να ενθουσιάζεται ή μικρό για να φτάνει να το στολίζει ο ιδιος; Εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια θα έχετε παρατηρήσει με τι διασκεδάζουν περισσότερο...

Δεν έχω πιο μεγαλο παιδάκι αλλα σαν παιδάκι εμένα μου άρεσαν τα μεγάλα 😂😂

Jumbo το γυμναστήριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Έχουμε το ίδιο γυμναστήριο! Ο δικος μου παραμένει ψηλολιγνος 😛

Σχετικά με το δεντρο: Εμεις δεν έχουμε στολίσει ποτέ και δεν έχουμε πάρει δέντρο. Τώρα με το παιδί λέμε να στολίζουμε για να χαίρεται τη διαδικασία, όμως δεν έχω αποφασίσει τι δέντρο θα πάρω. Μεγαλο για να ενθουσιάζεται ή μικρό για να φτάνει να το στολίζει ο ιδιος; Εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια θα έχετε παρατηρήσει με τι διασκεδάζουν περισσότερο...

Εμενα η κόρη μου χεσμενο το έχει πάντως 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Προς το παρών δεν μου έχει κάνει ακόμα απανωτο συγκαμα όπως τις άλλες φορές αλλά ούτε τελείως καλά έχει γίνει από τη τελευταία φορά. Της έχει μείνει μια μικρή ξηροδερμια σε ένα σημείο σαν φλοιός πορτοκαλιού φαντάσου... Της βάζω ενυδατική στο σημείο και την αφήνω οποτε μπορώ γυμνουλα. Το ότι δεν έχει ξανακάνει μετα από τόσες μέρες συγκαμα όμως είναι θετικό! Δεν ενθουσιαζομαι όμως ακόμα για να μην απογοητευτώ αν μου ξαναπάθει 😅 Εσύ ξεκίνησες τη διατροφή; Εγώ ώρες ώρες νιώθω απίστευτη επιθυμία για γλυκό (ούτε έγκυος έτσι) αλλά κρατιέμαι βράχος με νύχια και με δόντια 😁

Μακαρι να μην εμφανίσει!! Οχι δεν εχω ξεκινησει, ομως σταματησα τις βλακειες. Ουτε τουρσι δεν εφτιαξα.. 😔

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλε αυτή είναι μεγάλη κοπέλα 😍

Κοιτουσα πριν τις φωτογραφίες απο την μερα που γεννηθηκε, μια σταλιτσα ηταν 2900γρ, κουλουριασμενη πανω μου κ τωρα ειναι σουμάδα 😂

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μας τρώτε όλες εμάς.. 4 και 20 ημερών ήταν 7050 και 66 εκατοστά. 

Προς το παρόν ο μικρός δεν είχε κάποια ένδειξη ότι τον πείραξε κάτι.. Θα δουμε ακόμα κρατάω μικρό καλαθι. 

Εμεις γεννηθήκαμε με πολύ μαλλί και μαύρο και τώρα είναι πιο ανοιχτόχρωμος και πιο λίγο μαλλί. Είχε και εκείνος νινιδα στην αρχή για λίγο.. 

Screenshot_20211129_180351.jpg

IMG_20211126_175819.jpg

Πραγματικα πολυ μαλλι!! 

Μια φιλη γεννησε 1 μηνα πριν απο μενα η μικρη της ειχε πιο πολύ μαλλι, τώρα εχει μαλλί πάρα παρα πολυ δεν εχω ξαναδει μωράκι στην ηλικία της με τοσο. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Έχουμε το ίδιο γυμναστήριο! Ο δικος μου παραμένει ψηλολιγνος 😛

Σχετικά με το δεντρο: Εμεις δεν έχουμε στολίσει ποτέ και δεν έχουμε πάρει δέντρο. Τώρα με το παιδί λέμε να στολίζουμε για να χαίρεται τη διαδικασία, όμως δεν έχω αποφασίσει τι δέντρο θα πάρω. Μεγαλο για να ενθουσιάζεται ή μικρό για να φτάνει να το στολίζει ο ιδιος; Εσείς που έχετε μεγαλύτερα παιδάκια θα έχετε παρατηρήσει με τι διασκεδάζουν περισσότερο...

Οταν ηταν 10 μηνων ο γιος μου δεν συμμετείχε στο στολισμα. Το δεντρο μας το έχουμε χρόνια ειναι 1.75,το ειχα βάλει σε τραπεζακι για να μην το ριχνει επηρεασμένη από τον περιγυρω .. Ποτε δεν κινδυνευσε το δέντρο..απο την επόμενη χρονια συνεχιζαμε να το εχουμε σε τραπεζακι κ συμμετεχει κανονικα στο στολισμα, για την ακριβεια τρελενεται το στολιζουμε εγω με εκεινον, ανεβαίνει σε σκαμπο κ βαζει στολιδια. Απλα ειχα παρει ξυλινα κ υφασματινα στολίδια για να μην του μενουν οι χρυσοσκονες. Φέτος ημουν συνειδητοποιημενη ότι το δεντρο θα γινει αποκλειστικα οπως θέλει ο ιδιος.. Του αρέσουν πολυ τα χρωματα κ οι μπαλες, οποτε το δεντρο εγινε τρικολορε. Του χρονου λεμε να πάρουμε ενα αλλο τεράστιο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...