Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Και ο άντρας μου λέει ότι κανονικά θα έπρεπε τώρα να χαλαρώσει και να κοιτάξει τον εαυτό του γιατί το προηγούμενο διάστημα ήταν πολύ πιεσμένος. Είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και του μετέφερα την αρνητικότητα μου λέει ενω δε θα έπρεπε. Το πρωί μενει 4 ωρες με το παιδί και δεν προλαβαίνει να πάει για ένα καφέ με την ησυχία του ο καημένος. Κι αυτός ήθελε παιδί @Alexey και@Μιντόρι και θέλει κι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια πραγματικα ώρες ώρες νοιώθω ότι είναι από άλλο πλανητη οι άντρες (όλοι εκτός από τον γιο μου 🤣). Είναι αυτό που λέτε.... Δεν μπορούν να μας καταλάβουν! @Alexey Ευχομαι να βρείτε άμεσα τη λυση, σήμερα αν είναι δυνατόν. Έχεις απόλυτο δίκιο ρε κορίτσι.... Πως να μην φρικάρεις; είναι μαρτυριο πρωτα για το μωρό κ μετά για σένα. Μήπως να πηγαινες κ σε έναν αλλεργιολογο; λέω μια ιδέα.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Και ο άντρας μου λέει ότι κανονικά θα έπρεπε τώρα να χαλαρώσει και να κοιτάξει τον εαυτό του γιατί το προηγούμενο διάστημα ήταν πολύ πιεσμένος. Είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και του μετέφερα την αρνητικότητα μου λέει ενω δε θα έπρεπε. Το πρωί μενει 4 ωρες με το παιδί και δεν προλαβαίνει να πάει για ένα καφέ με την ησυχία του ο καημένος. Κι αυτός ήθελε παιδί @Alexey και@Μιντόρι και θέλει κι άλλο.

Εμείς δεν προλαβαίνουμε τα βασικά (ένα μπάνιο ή τουαλέτα) κ εκείνοι θέλουν καφέδες; 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ηρθε το θηλαστρο που παρήγγειλα, παλι καλα ηρθε στο παρα 5!

Εμενα χτύπησε απο δικη μου βλακεια.. Πηγα να της κρεμασω αλλο παιχνίδι στο mobile και της επεσε στην μουρη, κλαμααα... Ψυχούλα μου.. Ηρεμησε όμως παλι καλα και δεν αφησε σημαδακι.. 

Εν τελη εμεις μαλλον έχουμε υπερπαραγωγή! Τωρα αυτες τις μερες που δεν είχα θηλαστρο δεν εβγαζα γαλα κ εκανα block feeding και εφτιαξαν οι πανες τις περα απο κανα δυο που βγηκαν λαχανι γιατί την επιανε γκρινια κ της εδινα τον αλλον μαστο.. Λογικά όμως θα ξαναχαλασει λογω του θηλαστρου.. Οπότε θα μιλήσω με την παιδίατρο τωρα που θα ξερω κ το πρόγραμμα μου. 

Μήπως πρεπει να νοικιασεις νοσοκομειακό θηλαστρο αφού θα αντλεις συστηματικά; για να αδειάζει καλύτερα το στήθος σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς δεν προλαβαίνουμε τα βασικά (ένα μπάνιο ή τουαλέτα) κ εκείνοι θέλουν καφέδες; 🤣

Και πρόσεχε με την ησυχία του! Όταν γυρνάω από τη δουλειά και του λεω θα καθίσετε μαζί 10 λεπτά να κανω ένα ντουζ μου λέει Κάνε όταν κοιμηθεί εγώ τον χόρτασα 🤦🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Και πρόσεχε με την ησυχία του! Όταν γυρνάω από τη δουλειά και του λεω θα καθίσετε μαζί 10 λεπτά να κανω ένα ντουζ μου λέει Κάνε όταν κοιμηθεί εγώ τον χόρτασα 🤦🏼‍♀️

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη λογική τους... Αλήθεια! Κ έλεγα ότι εγώ είμαι η παραξενη κ η υπερβολική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω από το πρωί κ προσπαθώ να γράψω 😄 κ εγώ μια από τα ίδια με τον άντρα μου. Αυτός με έφαγε να κάνουμε παιδί  κ τώρα έχει πολλές δουλειές κ είναι πολύ κουρασμένος. Από πέρυσι κάναμε ανακαίνιση στο σπίτι που ζούμε κ ακόμα καλοριφέρ κ τέντα δεν έχουν μπει... 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι αν αρχίσουμε να λεμε κι αλλα για τους άντρες μας απο το θαψιμο θα βρούμε πετρελαιοπηγη 😂😂😂 καλε 10 φορες του γκρινιαζω για ενα πραγμα μηπως εμπεδωθει στον εγκέφαλο! Παλι καλα εχει στρωσει αυτες τις μερες και για μπανιο με εχει στειλει και την κοιμιζει το βράδυ αν και παλι ξυπναει η κουκλα κ ξανακοιμαται πιο αργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Και ο άντρας μου λέει ότι κανονικά θα έπρεπε τώρα να χαλαρώσει και να κοιτάξει τον εαυτό του γιατί το προηγούμενο διάστημα ήταν πολύ πιεσμένος. Είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και του μετέφερα την αρνητικότητα μου λέει ενω δε θα έπρεπε. Το πρωί μενει 4 ωρες με το παιδί και δεν προλαβαίνει να πάει για ένα καφέ με την ησυχία του ο καημένος. Κι αυτός ήθελε παιδί @Alexey και@Μιντόρι και θέλει κι άλλο.

Εμενα από τους 3,5μηνες που είναι το μωρό έχουμε μείνει οι 3μας 20 μέρες.κι εκείνες ήταν πολύ κουρασμένος, έπρεπε να κοιμηθεί κλπ.Ειναι εκτός mood.εΜενα άλλαξε η ζωή μου κ εκείνος κάνει εργενικη ζωή,μια χαρά.Δευτερο δεν θα κάνουμε είπε,μάλλον κουράστηκε από το πρώτο!!

Οι αγορομανες κάντε μια προσπάθεια να μην μάθουν τα αγοράκια σας έτσι γιατί θα παιδεύουν τις κορούλες μας!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έχω από το πρωί κ προσπαθώ να γράψω 😄 κ εγώ μια από τα ίδια με τον άντρα μου. Αυτός με έφαγε να κάνουμε παιδί  κ τώρα έχει πολλές δουλειές κ είναι πολύ κουρασμένος. Από πέρυσι κάναμε ανακαίνιση στο σπίτι που ζούμε κ ακόμα καλοριφέρ κ τέντα δεν έχουν μπει... 😡

Άσε την τέντα. Εμείς δεν έχουμε βάλει υπόστεγο κι εκείνος θέλει να φτιάξει μπάρμπεκιου να καλεί τους φίλους του. Εμείς θέλαμε και οι 2 παιδί απλώς ο άντρας μου το θέλει χωρίς να αλλάξει τις συνήθειες του για να μην του χαλάει η ψυχολογία 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Άσε την τέντα. Εμείς δεν έχουμε βάλει υπόστεγο κι εκείνος θέλει να φτιάξει μπάρμπεκιου να καλεί τους φίλους του. Εμείς θέλαμε και οι 2 παιδί απλώς ο άντρας μου το θέλει χωρίς να αλλάξει τις συνήθειες του για να μην του χαλάει η ψυχολογία 😏

Ποιο υπόστεγο εμείς δεν έχουμε κουζίνα/!!!🤣🤣🤣μπήκαμε σε άλλο σπίτι τώρα(ταλαιπωρήθηκε κ το μωρό,εγώ έλεγα πριν από το μωρό να μετακομίσουμε) κ περιμένουμε τον μάστορα εδώ κ έναν μήνα!Αλλά δεν σκεφτήκαμε να βρούμε άλλον!εχω πάει στους γονείς μου ώσπου να τελειώσουν τα μαστόρια.Κ οι κούτες με τα πράγματα του ειναι ακόμα στο σαλόνι!Αλλά δεν τα πιάνω ΚΑΙ αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ποιο υπόστεγο εμείς δεν έχουμε κουζίνα/!!!🤣🤣🤣μπήκαμε σε άλλο σπίτι τώρα(ταλαιπωρήθηκε κ το μωρό,εγώ έλεγα πριν από το μωρό να μετακομίσουμε) κ περιμένουμε τον μάστορα εδώ κ έναν μήνα!Αλλά δεν σκεφτήκαμε να βρούμε άλλον!εχω πάει στους γονείς μου ώσπου να τελειώσουν τα μαστόρια.Κ οι κούτες με τα πράγματα του ειναι ακόμα στο σαλόνι!Αλλά δεν τα πιάνω ΚΑΙ αυτά!!

Εσείς δικαιολογηστε αφού τώρα μετακομισατε, εμείς έχουμε 5 χρονια χωρίς υπόστεγο 🙊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρα από τα προβλήματα.. Σήμερα η μικρη ξεκαρδιστηκε στα γελια 😂 γαργαλιεται! 

Και 2 μερες τωρα κάθεται να φαει και παιζει😂 εχθες ετρωγε χαζευε τον πατερα της, εβγαζε το βυζι τον κοιταζε και οταν την κοιταζε κ εκεινος εκεινη γελαγε και μπουκωνε παλι το βυζι, μετα το εκανε με το δεντρο και σήμερα το εκανε με μενα😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πέρα από τα προβλήματα.. Σήμερα η μικρη ξεκαρδιστηκε στα γελια 😂 γαργαλιεται! 

Και 2 μερες τωρα κάθεται να φαει και παιζει😂 εχθες ετρωγε χαζευε τον πατερα της, εβγαζε το βυζι τον κοιταζε και οταν την κοιταζε κ εκεινος εκεινη γελαγε και μπουκωνε παλι το βυζι, μετα το εκανε με το δεντρο και σήμερα το εκανε με μενα😂😂

Κι ο δικός μου ξεκαρδιζεται όταν παιζουμε και έχει τόση πλάκα ο Φαφούτης όταν γελάει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι ο δικός μου ξεκαρδιζεται όταν παιζουμε και έχει τόση πλάκα ο Φαφούτης όταν γελάει 😂

Ειναι τρελα.. Τετοια ευτυχία ούτε στα πιο τρελά μου ομορφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ειναι τρελα.. Τετοια ευτυχία ούτε στα πιο τρελά μου ομορφα

Πραγματικά!!κ μένατα ίδια ξεκαρδιζεται!!τι να σκέφτονται άραγε..;;♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Και ο άντρας μου λέει ότι κανονικά θα έπρεπε τώρα να χαλαρώσει και να κοιτάξει τον εαυτό του γιατί το προηγούμενο διάστημα ήταν πολύ πιεσμένος. Είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη και του μετέφερα την αρνητικότητα μου λέει ενω δε θα έπρεπε. Το πρωί μενει 4 ωρες με το παιδί και δεν προλαβαίνει να πάει για ένα καφέ με την ησυχία του ο καημένος. Κι αυτός ήθελε παιδί @Alexey και@Μιντόρι και θέλει κι άλλο.

😂 Τι να πω.. Κι ο δικός μου τα ίδια λέει.. Αφού μας βγήκε λέει τόσο καλό το πρώτο κρίμα είναι να μη κάνουμε κι άλλο... 🙄 Του λέω έτσι όπως είμαστε τώρα χωρίς καμία βοήθεια και με σένα με αυτά τα μυαλά ξέχνα το 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά η παιδοδερματολόγος δεν μας βοήθησε και ιδιαίτερα... Είναι στο παιδί λέει, έχει ευαισθητο δερματακι κι απλά θα σταματήσει να κοκκινιζει λέει κάποια στιγμή μεγαλώνοντας 🙄 Αρα δεν υπάρχει καμία λύση...τουλαχιστον επιστημονική! Είμαι για κλάματα. 😢 Μου έδωσε και ένα σπρέι να της το βάζω λέει όταν είναι κόκκινη... Γυρνωντας σπίτι της το έβαλα και πετάχτηκε ως επάνω το παιδί κλαίγοντας... Μάλλον έτσουξε πολύ. Και κοκκινισε αμέσως πολύ περισσότερο, αφού τρόμαξα. Τη πήγα αρων αρων να τη πλύνω και την άφησα γυμνουλα να αναπνεύσει λίγο το δέρμα της. Της έβαλα κι αλόη και κάπως συνήλθε το μωρό μου. Τελικά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απλά να θεραπεύω τα επαναλαμβανόμενα συγκαματα... 😑 Σκέφτομαι να της φοράω απλά βρακάκια βαμβακερά χωρίς πάνα κι ας πλένω συνέχεια... Τι στο καλό... Δεν νομίζω να κοκκινιζει κι έτσι. Πισυευω η πάνα κάνει το όλο θέμα... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απηυδήσει 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τελικά η παιδοδερματολόγος δεν μας βοήθησε και ιδιαίτερα... Είναι στο παιδί λέει, έχει ευαισθητο δερματακι κι απλά θα σταματήσει να κοκκινιζει λέει κάποια στιγμή μεγαλώνοντας 🙄 Αρα δεν υπάρχει καμία λύση...τουλαχιστον επιστημονική! Είμαι για κλάματα. 😢 Μου έδωσε και ένα σπρέι να της το βάζω λέει όταν είναι κόκκινη... Γυρνωντας σπίτι της το έβαλα και πετάχτηκε ως επάνω το παιδί κλαίγοντας... Μάλλον έτσουξε πολύ. Και κοκκινισε αμέσως πολύ περισσότερο, αφού τρόμαξα. Τη πήγα αρων αρων να τη πλύνω και την άφησα γυμνουλα να αναπνεύσει λίγο το δέρμα της. Της έβαλα κι αλόη και κάπως συνήλθε το μωρό μου. Τελικά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απλά να θεραπεύω τα επαναλαμβανόμενα συγκαματα... 😑 Σκέφτομαι να της φοράω απλά βρακάκια βαμβακερά χωρίς πάνα κι ας πλένω συνέχεια... Τι στο καλό... Δεν νομίζω να κοκκινιζει κι έτσι. Πισυευω η πάνα κάνει το όλο θέμα... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απηυδήσει 😭

Αχ, αλήθεια βρε κορίτσι;

Να σε ρωτήσω έχεις δοκιμάσει κάτι πιο φυσικό σε κάθε αλλαγή πάνας; συγγνώμη αν το έχεις πει ξανά κ δεν το θυμάμαι. Κάπου είχα διαβάσει ότι οι κρέμες δεν αφήνουν το δέρμα να αναπνέει κ γι αυτό γίνεται κάποιες φορές συγκαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τελικά η παιδοδερματολόγος δεν μας βοήθησε και ιδιαίτερα... Είναι στο παιδί λέει, έχει ευαισθητο δερματακι κι απλά θα σταματήσει να κοκκινιζει λέει κάποια στιγμή μεγαλώνοντας 🙄 Αρα δεν υπάρχει καμία λύση...τουλαχιστον επιστημονική! Είμαι για κλάματα. 😢 Μου έδωσε και ένα σπρέι να της το βάζω λέει όταν είναι κόκκινη... Γυρνωντας σπίτι της το έβαλα και πετάχτηκε ως επάνω το παιδί κλαίγοντας... Μάλλον έτσουξε πολύ. Και κοκκινισε αμέσως πολύ περισσότερο, αφού τρόμαξα. Τη πήγα αρων αρων να τη πλύνω και την άφησα γυμνουλα να αναπνεύσει λίγο το δέρμα της. Της έβαλα κι αλόη και κάπως συνήλθε το μωρό μου. Τελικά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απλά να θεραπεύω τα επαναλαμβανόμενα συγκαματα... 😑 Σκέφτομαι να της φοράω απλά βρακάκια βαμβακερά χωρίς πάνα κι ας πλένω συνέχεια... Τι στο καλό... Δεν νομίζω να κοκκινιζει κι έτσι. Πισυευω η πάνα κάνει το όλο θέμα... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απηυδήσει 😭

Αν δοκίμαζες τις υφασμάτινες πάνες που κυκλοφορούν; Είναι λίγο ακριβές αν θυμάμαι καλά, αλλά νομίζω πλέον δεν έχεις κάτι να χάσεις, ειδικά αν κάνουν δουλειά. Φαντάζομαι ούτως ή άλλως θα φεύγουν πολλά χρήματα με τόσες πάνες που θα τις αλλάζεις, όποτε μπορείς να πάρεις κάποιες δοκιμαστικά μήπως τη βοηθήσουν τη μικρούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τελικά η παιδοδερματολόγος δεν μας βοήθησε και ιδιαίτερα... Είναι στο παιδί λέει, έχει ευαισθητο δερματακι κι απλά θα σταματήσει να κοκκινιζει λέει κάποια στιγμή μεγαλώνοντας 🙄 Αρα δεν υπάρχει καμία λύση...τουλαχιστον επιστημονική! Είμαι για κλάματα. 😢 Μου έδωσε και ένα σπρέι να της το βάζω λέει όταν είναι κόκκινη... Γυρνωντας σπίτι της το έβαλα και πετάχτηκε ως επάνω το παιδί κλαίγοντας... Μάλλον έτσουξε πολύ. Και κοκκινισε αμέσως πολύ περισσότερο, αφού τρόμαξα. Τη πήγα αρων αρων να τη πλύνω και την άφησα γυμνουλα να αναπνεύσει λίγο το δέρμα της. Της έβαλα κι αλόη και κάπως συνήλθε το μωρό μου. Τελικά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απλά να θεραπεύω τα επαναλαμβανόμενα συγκαματα... 😑 Σκέφτομαι να της φοράω απλά βρακάκια βαμβακερά χωρίς πάνα κι ας πλένω συνέχεια... Τι στο καλό... Δεν νομίζω να κοκκινιζει κι έτσι. Πισυευω η πάνα κάνει το όλο θέμα... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απηυδήσει 😭

Αχ βρε κορίτσι μου πολύ στεναχωριέμαι 😔 

Σε εχω ρωτησει ξανα αλλα δεν θυμαμαι. Εχεις δοκιμασει πλενομενες πανες;

Επισης αποχή απο γαλακτομικα μπορείς να μας γραψεις τι αποφευγεις να τρως δλδ; θυμαμαι αν κανω λαθος διορθωσε με δεν εχεις φβ. 

Εψαξα λιγο στην ομάδα με τις αλλεργιες.. Τα επιμονα συγκαματα συνδέονται με τροφικες αλλεργιες εμμεσου τύπου. Θα πρεπε να κάνετε καλλιέργεια για να δείτε αν υπαρχουν μύκητες κ βακτηρια.  επειδή το μωρακι σου εχει υποφέρει πολυ αν μπορείς κοψε τα παντα απο κρέμες κ ξεκίνησε να βαζεις μονο γαλα δικο σου,αντε κανα σπαθολαδο ή κεραλοιφη  μπορεί κ ολα αυτα που μπαινουν πανω της να τα κανουν ολα χειροτερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexeyαν θελεις μπορω να κανω μια δημοσίευση εκ μέρους σου στην ομαδα με τις αλλεργίες να δωσουν συμβουλες κ πως να κινηθείς. Σιγουρα σε αυτην την ομαδα μπορουν να βοηθήσουν γιατι το εχουν περάσει κ αλλα μωρακια.

Αλλη μια ερωτηση.. Αυγο τρως;;; ζάχαρη, αμυλα;; 

Επίσης το συγκαμα είναι απλωτο ή σαν δαχτυλίδι.. Γυρω γυρω δλδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Τελικά η παιδοδερματολόγος δεν μας βοήθησε και ιδιαίτερα... Είναι στο παιδί λέει, έχει ευαισθητο δερματακι κι απλά θα σταματήσει να κοκκινιζει λέει κάποια στιγμή μεγαλώνοντας 🙄 Αρα δεν υπάρχει καμία λύση...τουλαχιστον επιστημονική! Είμαι για κλάματα. 😢 Μου έδωσε και ένα σπρέι να της το βάζω λέει όταν είναι κόκκινη... Γυρνωντας σπίτι της το έβαλα και πετάχτηκε ως επάνω το παιδί κλαίγοντας... Μάλλον έτσουξε πολύ. Και κοκκινισε αμέσως πολύ περισσότερο, αφού τρόμαξα. Τη πήγα αρων αρων να τη πλύνω και την άφησα γυμνουλα να αναπνεύσει λίγο το δέρμα της. Της έβαλα κι αλόη και κάπως συνήλθε το μωρό μου. Τελικά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι απλά να θεραπεύω τα επαναλαμβανόμενα συγκαματα... 😑 Σκέφτομαι να της φοράω απλά βρακάκια βαμβακερά χωρίς πάνα κι ας πλένω συνέχεια... Τι στο καλό... Δεν νομίζω να κοκκινιζει κι έτσι. Πισυευω η πάνα κάνει το όλο θέμα... Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απηυδήσει 😭

Καλημέρα!! Δύσκολο να μην μπορείς να βρεις καποια λυση,αν απευθυνθεις ισως σε καποιον που παρασκευαζει βιολογικα και είναι για περιπτωσεις συγκαματων,τουλαχιστον να μειωθει η ενταση τους και η συχνοτητα αν δεν μπορει στην παρουσα φαση να εξαλειφθει τελειως.Θεωρω οτι αυτο με την αλοη ειναι μια λυση,θα την ανακουφιζει τη μικρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Ελπίζω να κοιμηθηκατε καμιά ωρίτσα 🤣

@Alexey συμφωνώ με την @Tweema να ψάξεις για αλλεργία. Το έχω διαβάσει γι αυτό σου ειπα για παιδοαλλεργιολογο. 

Κορίτσια.... Τι κάνετε όταν στον υπνο τους γυρίζουν μπρουμυτα; τα επαναφέρετε ανάσκελα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...