Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα καταφέραμε πρώτη φορά και κοιμηθήκαμε σερί 7 ώρες. ΉΘελα να σας ρωτήσω αν τα βάζετε τα μικρά σας στο ρηλαξ,γενικότερα που τα έχετε ολη μέρα Εκτός από αγκαλιά.

Στο ριλαξ και αν κανω καμία δουλειά στο δωμάτιο ή στην κουζίνα την βαζω στην κούνια και της ανοιγω το mobile ή στο κρεβάτι μας. Αλλα λεω να ξεκινήσω να την βαζω στο γυμναστήριο για να ξεκινήσει να κανει την κίνηση να πιασει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Εχω βγάλει κι εγώ κάρτα ..τελικά έχει παντού όπως λέτε ολες!Νόμιζα μόνο στο HnM έχει! Άσχετη!

Καλά έκανες τελικά κ έβαλες υποθετακι να ανακουφιστεί το μωράκι...

Κ μένα μου φαίνεται λίγο ακριβό για την χρήση που μπορεί να γίνει.Σιγα μην κάτσει η δικιά μου ,δεν παίζει!Στην γωνιά του καναπέ; και καλά για να στηρίζεται;

@Tweemaβασικά δεν θέλω να γεμίζω κ τις ντουλάπες με έναν σκασμο πράγματα που δεν χρειάζονται στην ουσία.

Τι αλλά παιχνιδάκια πήρατε ή θα πάρετε σιγά σιγά;Εμένα βασικά η γιατρός νόμου είπε να στρώνω μια κουβέρτα στο πάτωμα ,να βάζω διάφορα παιχνίδια κ να την αφήνω εκεί.Απλως εγώ παιχνίδια δεν πήρα ακόμα κάτι,το γυμναστήριο ,το mobile και δύο κουδούνιστρες..

Κουδουνιστρες, πιανακι, κυβους κυρίως αυτά έχουμε. Του τα βάζω αλλά ακόμα δε δείχνει κ ιδιαίτερο ενδιαφέρον 😝 τη Δευτέρα βάζει στο Λιντλ τα ξυλινα παιχνίδια. Είναι τέλεια! Οποία μπορεί να τα παρει αξίζουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στο ριλαξ και αν κανω καμία δουλειά στο δωμάτιο ή στην κουζίνα την βαζω στην κούνια και της ανοιγω το mobile ή στο κρεβάτι μας. Αλλα λεω να ξεκινήσω να την βαζω στο γυμναστήριο για να ξεκινήσει να κανει την κίνηση να πιασει.. 

Eμείς καθόμαστε λίγο στο ρηλαξ,λίγο καρότσι και κάνουμε βολτούλες μέσα στο σπίτι και στο λίκνο της που έχει ροδάκια και το φέρνω στο σαλόνι. Αλλά μόνη της δεν κάθεται κάπου θέλει να της παίζω διαρκώς, να της μιλάω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Λίγο ρηλαξ κ μομπιλε αν κάτσει, γυμναστήριο κ πάτωμα με εμένα δίπλα εννοείται αλλιώς γκρινιάζει μετά από λίγο. 

Γυμναστήριο καθόμαστε και εμείς αρκετά και ΄παίζουμε μέχρι αν βαρεθεί.αλλά χρησιμοποιούμε αρκετά και το καρότσι όταν θέλω να κάνω δουλειές για να τη μετακινώ μαζί μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα! Όχι, δεν έκανε καθόλου! Κοιμηθήκατε σερί 7 ώρες,  τι ωραία! Πάει η @PanB για την κόρη της κ εγώ θα μείνω να ξυπνάω ανά 2ωρο...... 🤣

Η αλήθεια εμείς περάσαμε έντονους κολικούς και ταλαιπωρηθήκαμε,έμενε άυπνη από τα πονάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας θέλουν παντου μαζί... Είναι λογικό γιατί ακόμα δεν ξέρουν πως να παίξουν αλλά όταν έχεις να κάνεις κ δουλειές, τις πιο σημαντικές θέλεις να κάτσουν κ λίγο μόνα τους. Εννοείται ότι το μωρό προηγείται αλλά πρέπει να πας τουαλέτα, δε γίνεται αλλιώς ή να μαγειρέψεις.... 

Φαντάζομαι ήταν τρομακτικοί οι κολικοι. Εγώ δεν έτρωγα καθόλου αγελαδινα γαλακτοκομικά κ από τα υπόλοιπα σπάνια ίσως να βοηθησε κ αυτό κ να μην έκανε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιαααααα! Σας έχει τύχει να είστε αϋπνες (ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσες φορές σηκωθηκε μετα τις 7 απλά σταμάτησα να μετράω) και να σηκωθείτε με φουλ ενέργεια και αισιοδοξία? Κάτι τέτοιο μου συμβαίνει σημερα!!!!! Ξαναρωτηστε με το απόγευμα χαχχαχα🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα καταφέραμε πρώτη φορά και κοιμηθήκαμε σερί 7 ώρες. ΉΘελα να σας ρωτήσω αν τα βάζετε τα μικρά σας στο ρηλαξ,γενικότερα που τα έχετε ολη μέρα Εκτός από αγκαλιά.

Εγώ αγκαλιά προσπαθώ να μην τον έχω συνέχεια. Ριλαξ, αν κλαψει γυμναστηριο και εναλλαξ και παει λεγοντας... Επισης τον αφηνω και ξαπλωμενο και καθομαι και του μιλαω και του αρεσει. Γενικα οσο ειμαι μαζι του του μιλαω συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ αγκαλιά προσπαθώ να μην τον έχω συνέχεια. Ριλαξ, αν κλαψει γυμναστηριο και εναλλαξ και παει λεγοντας... Επισης τον αφηνω και ξαπλωμενο και καθομαι και του μιλαω και του αρεσει. Γενικα οσο ειμαι μαζι του του μιλαω συνέχεια.

Και εμείς θέλουμε πολύ κουβέντα,αλλιως αν την αφησω λίγο μόνη της γκρινιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ τον αφήνω στο ρηλαξ κ στο πάρκο!! Όσο κάθεται όταν είναι να μαγειρέψω το ρηλαξ στην κουζίνα παρέα! 

Κορίτσια όταν μπαίνουν οι στέρεες οι θηλασμοι μειώνονται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Μας θέλουν παντου μαζί... Είναι λογικό γιατί ακόμα δεν ξέρουν πως να παίξουν αλλά όταν έχεις να κάνεις κ δουλειές, τις πιο σημαντικές θέλεις να κάτσουν κ λίγο μόνα τους. Εννοείται ότι το μωρό προηγείται αλλά πρέπει να πας τουαλέτα, δε γίνεται αλλιώς ή να μαγειρέψεις.... 

Φαντάζομαι ήταν τρομακτικοί οι κολικοι. Εγώ δεν έτρωγα καθόλου αγελαδινα γαλακτοκομικά κ από τα υπόλοιπα σπάνια ίσως να βοηθησε κ αυτό κ να μην έκανε... 

΄εχεις γενικοτερα βοήθεια στο σπίτι ,κάποιος να στο κρατήσει; Γιατί εγώ είμαι μόνη μία φορά την εβδομάδα έρχεται η μαμά μου,απλά για ξεκούραση γιατι εργάζομαι κιολας τα απογεύματα.Αλλά είναι κάποιες δουλειές αναγκαίες που όντως πρέπει να γίνονται.

Τους περάσαμε έντονα η αλήθεια,αλλά δεν της έδωσα κάτι μόνο υπομονή αγκαλίτσα και ασκησούλες,τώρα είναι απλά μια ανάμνηση!! Εγώ την θήλασα 40 μέρες μόνο ,οπότε φαντάζομαι κάτι από τη διατροφή μου θα τους επιδείνωνε,αν και απέφευγα τα γαλακτοκομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Είχε αίμα και βλεννες;; τώρα τι σου είπε για την μικρή; 

Το πόσιμο ούτε εμένα μου το έχει αναφέρει.. 

Καλημέρα!! 

Ναι κορίτσι μου ειχε απο όλα εκτος απο γοπ. 

Τώρα για την μικρη δεν του ειπα οτι εκανε παλι πριν μερικες μέρες. Δεν δεχομαι οτι τόσο εύκολα εχουν αλλεργίες κ πρεπει να γινει αποχή.εκείνος παλι θα μου ελεγε τι φάγατε αυτές τις μερες κ αννφαγατε πολύ κ στο τέλος αποχη. Οκ πολλες φορες κ εγω λεω υπαρχει αλλεργια αλλα το σκέφτομαι ξανα. Εχω θεμα με την παραγωγή εαν δεν φτιαξει αυτο δεν κανω τιποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κοριτσιαααααα! Σας έχει τύχει να είστε αϋπνες (ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσες φορές σηκωθηκε μετα τις 7 απλά σταμάτησα να μετράω) και να σηκωθείτε με φουλ ενέργεια και αισιοδοξία? Κάτι τέτοιο μου συμβαίνει σημερα!!!!! Ξαναρωτηστε με το απόγευμα χαχχαχα🤭

Χαχαχα γελασα!! Καλημέρα!! Ευχομαι να εισαι ετσι καθε μερα!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κουδουνιστρες, πιανακι, κυβους κυρίως αυτά έχουμε. Του τα βάζω αλλά ακόμα δε δείχνει κ ιδιαίτερο ενδιαφέρον 😝 τη Δευτέρα βάζει στο Λιντλ τα ξυλινα παιχνίδια. Είναι τέλεια! Οποία μπορεί να τα παρει αξίζουν! 

Συμφωνώ!! Μας έχει φαει τα λεφτα μας το λιντλ αλλα αξιζουν!!! Κ εχουν τα παντα εγγυηση παιχνιδια κ μη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ τον αφήνω στο ρηλαξ κ στο πάρκο!! Όσο κάθεται όταν είναι να μαγειρέψω το ρηλαξ στην κουζίνα παρέα! 

Κορίτσια όταν μπαίνουν οι στέρεες οι θηλασμοι μειώνονται??

Αναλογως τι θελετε. Υποτίθεται οτι εμεις δεν μειώνουμε θηλασμους γιατι βασική τροφη μεχρι το ετος ειναι το γαλα κ οι στερεές ειναι συμπληρωματικες. Τωρα ειναι αναλογως τι οδηγιες θα παρετε απο τον γιατρο σας κ αν τις ακολουθησετε. 

Εγω συνεχιζα να θηλαζω κανονικά τον γιο μου. Δεν θα αναφερω τις οδηγιες του παιδιάτρου γιατι είμασταν σε ολα αντιθετα ομως οταν αλλαξα γιατρό στον 7ο μήνα, οταν με ρωτησε αν θηλαζω μου ειπε συγχαρητήρια εντυπωσιασμενη κ να συνεχισω τουλαχιστον μέχρι τα 2 ετη να θηλαζω. Ποτε της δεν μου ειπε να μειωσω - κοψω θηλασμους.. Ο παιδιατρος που εχω στην μικρη δε νομιζω να μου αναφέρει ποτε να κοψω θηλασμους ή να μειωσω. Ωστοσο σκεφτομαι απο μονη μου μετα τον χρονο σιγα σιγα να μειωσω. Τον Ιανουάριο κλεινω 5 χρονια θηλασμου. ο γιος μου ακομα δεν εχει αποθηλασε τελειως κ δεν θα ηθελα να φτασω να θηλαζω αλλα 4 χρόνια!! @PanBη κορη σου σταματησε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι κάνετε; 

Έχετε πόνους περιοδου χωρίς να εχετε περιοδο; εχθες οταν ξαπλωσα πονουσα τοσο που νόμιζα πραγματικά οτι αδιαθετησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα χτες η μικρή έβγαλε κάποια σπυράκια στη περιοχή της πάνας (αφού μου έκανε κακά με βλεννες και λίγο αίμα μια φορά μόνο) και κάποια αχνά στο σωμα της... Είμαι πεπεισμένη πια ότι κάτι της έκανε αλλεργία από αυτά που έφαγα προχτές κι ακόμα δεν έχει καθαρισει ο οργανισμός της αν και δεν μου ξαναέκανε κακά με βλεννες αλλά τα σπυράκια δεν έχουν φύγει ακόμα.. 😑 Νομίζω ότι φταίει η μερεντα που έφαγα εκείνη την ημέρα γιατί δεν είχα ξαναφαει όσο θηλάζω... Έχει συμβεί σε καμία κάτι παρόμοιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα τι κάνετε; 

Έχετε πόνους περιοδου χωρίς να εχετε περιοδο; εχθες οταν ξαπλωσα πονουσα τοσο που νόμιζα πραγματικά οτι αδιαθετησα.. 

Καλημέρα!!! έχει να μου έρθει περίοδος τρεις μήνες,ούτε πόνους έχω ούτε νιώθω κάτι και δεν ξέρω τι συμβαίνει.Με το γιατρό που μίλησα μου είπε προλακτίνη αλλά έχω σταματήσει το θηλασμό εδώ και δύο μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Πως αντέχεις τόσα χρόνια; 🤣

Από κάποιο σημείο και μετά πάει στον αυτόματο 😂

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αναλογως τι θελετε. Υποτίθεται οτι εμεις δεν μειώνουμε θηλασμους γιατι βασική τροφη μεχρι το ετος ειναι το γαλα κ οι στερεές ειναι συμπληρωματικες. Τωρα ειναι αναλογως τι οδηγιες θα παρετε απο τον γιατρο σας κ αν τις ακολουθησετε. 

Εγω συνεχιζα να θηλαζω κανονικά τον γιο μου. Δεν θα αναφερω τις οδηγιες του παιδιάτρου γιατι είμασταν σε ολα αντιθετα ομως οταν αλλαξα γιατρό στον 7ο μήνα, οταν με ρωτησε αν θηλαζω μου ειπε συγχαρητήρια εντυπωσιασμενη κ να συνεχισω τουλαχιστον μέχρι τα 2 ετη να θηλαζω. Ποτε της δεν μου ειπε να μειωσω - κοψω θηλασμους.. Ο παιδιατρος που εχω στην μικρη δε νομιζω να μου αναφέρει ποτε να κοψω θηλασμους ή να μειωσω. Ωστοσο σκεφτομαι απο μονη μου μετα τον χρονο σιγα σιγα να μειωσω. Τον Ιανουάριο κλεινω 5 χρονια θηλασμου. ο γιος μου ακομα δεν εχει αποθηλασε τελειως κ δεν θα ηθελα να φτασω να θηλαζω αλλα 4 χρόνια!! @PanBη κορη σου σταματησε; 

Εχει 2 μέρες να ζητήσει 🤐 και έχει αρκετό καιρό που θηλαζε για 5 δευτερόλεπτα μια φορά τη μέρα πριν τον ύπνο και αν.. Ισως και κάθε 2 μέρες.. Την κοιμίζει ο μπαμπάς της πια.. Χθες που ξύπνησε και πήγα εγώ απλά κάναμε αγκαλιά και κοιμήθηκε.. Απίστευτο μου φαίνεται. Εσείς; 

Πάντως κι εγώ το ίδιο λέω.. Μετά το χρόνο θα μειώσω.. Δεν αντέχω αλλα 3 χρόνια 😂 θέλω πίσω τα βυζια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τον Ιανουάριο κλεινω 5 χρονια θηλασμου

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πάντως κι εγώ το ίδιο λέω.. Μετά το χρόνο θα μειώσω.. Δεν αντέχω αλλα 3 χρόνια 😂 θέλω πίσω τα βυζια μου

Είστε αξίες θαυμασμού τέλος. Δεν είναι ότι έχω κουραστεί 5μηνες τώρα αντίθετα χαίρομαι την στιγμή του θηλασμού ακόμα και όταν περπαταμε αγγαλια για να τον ξεγελάσω λόγω απεργίας,αλλά σίγουρα μετά από τόσα χρόνια θα κουραζομουν μεγάλα λόγια δεν λέω εύχομαι να τον θηλασω μέχρι 1.5χρονων Τουλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ τον αφήνω στο ρηλαξ κ στο πάρκο!! Όσο κάθεται όταν είναι να μαγειρέψω το ρηλαξ στην κουζίνα παρέα! 

Κορίτσια όταν μπαίνουν οι στέρεες οι θηλασμοι μειώνονται??

Εγώ προσωπικά θα προσφέρω όσο προσφέρω και τώρα αν θέλει να μειώσει μόνος του ας το κάνει!

Η παιδίατρος μας είναι άσχετη με τον θηλασμό όπως και πολλοί παιδίατροι οπότε δεν την βλέπω καν μπροστά μου σε αυτά που λέει περί διατροφής Μπενάκης βγαινακης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα τι κάνετε; 

Έχετε πόνους περιοδου χωρίς να εχετε περιοδο; εχθες οταν ξαπλωσα πονουσα τοσο που νόμιζα πραγματικά οτι αδιαθετησα.. 

Εγώ ναιιιιι ειδικά το πρώτο 3μηνο όλη την ώρα έλεγα θα μου έρθει βέβαια ακόμα δεν ήρθε και να πω την αλήθεια δεν μου λείπει κανν!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα γελασα!! Καλημέρα!! Ευχομαι να εισαι ετσι καθε μερα!! 

Συμφωνώ!! Μας έχει φαει τα λεφτα μας το λιντλ αλλα αξιζουν!!! Κ εχουν τα παντα εγγυηση παιχνιδια κ μη!! 

Λόγω περιορισμένου χρόνου εχθές κάναμε μόνο αυτό βάζω φότο κάτω! Τα υπόλοιπα διακοσμητικά στα τραπεζάκια και στα επιπλακια σιγά σιγά λίγα λίγα γιατί για να μπουν πρέπει να ξεσκονισω πράγμα που δεν θέλω να κάνω χαχαχαχ!!!! Δεν στόλισα το μεγάλο 🌲 γιατί δεν θα μείνει ζωντανό μέχρι τα Χριστούγεννα

IMG_20211118_103152.jpg

IMG_20211118_103203.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Λόγω περιορισμένου χρόνου εχθές κάναμε μόνο αυτό βάζω φότο κάτω! Τα υπόλοιπα διακοσμητικά στα τραπεζάκια και στα επιπλακια σιγά σιγά λίγα λίγα γιατί για να μπουν πρέπει να ξεσκονισω πράγμα που δεν θέλω να κάνω χαχαχαχ!!!! Δεν στόλισα το μεγάλο 🌲 γιατί δεν θα μείνει ζωντανό μέχρι τα Χριστούγεννα

IMG_20211118_103152.jpg

IMG_20211118_103203.jpg

Και του χρόνου 🥰 κι εμείς χθες στολισαμε και σήμερα γράψαμε γράμμα στον Άγιο Βασίλη 😁

Να σημειωσω κι εγώ ότι αξίζουν τα παιχνίδια του lidl! Κι εγώ θα πάρω τπτ! Θα βγάλει σίγουρα και τα χριστουγεννα γιατί έχει κι άλλα συνήθως 😁

16372316942944744608886777633846.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Και του χρόνου 🥰 κι εμείς χθες στολισαμε και σήμερα γράψαμε γράμμα στον Άγιο Βασίλη 😁

Να σημειωσω κι εγώ ότι αξίζουν τα παιχνίδια του lidl! Κι εγώ θα πάρω τπτ! Θα βγάλει σίγουρα και τα χριστουγεννα γιατί έχει κι άλλα συνήθως 😁

16372316942944744608886777633846.jpg

Και του χρόνου με υγεία κορίτσι μου!!!!🙏 Γράμμα εμείς πιο μετά αν και μόνο με το δώρο γενεθλίων που είναι 19 Δεκεμβρίου δεν σωζόμαστε αγγίζει τα 120€ χωρια 2 τούρτες που θέλει να κάνει μια σπίτι και μια σχολείο χαχαχαχ βέβαια ο μπαμπάς επιμένει ότι θα πάρει και τα Χριστούγεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και του χρόνου κορίτσια! Με υγεία! 

@Valxris και εγω αυτό λεω θα μου ερθει αλλα δεν ακομη..

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα έγραψε για τα κορμακια.. Εχουμε ενα μαγαζί εδω με παιδικα που εχει βγάλει καλες τιμες, το eshop 

Apparel4you.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...