Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Νομίζω πως η πιο άνετη θέση είναι όταν είμαστε ξαπλωμένες!όταν θήλαζα στην καρέκλα ήμουν όλο χάλια μέση ,πλάτη, χέρια..Έβαζα από εδώ από εκεί, μαξιλάρια..δεν κατάφερα να βολευτω!οπότε ξάπλα και μια χαρά!

Συμφωνώ αλλά αν αποκοιμηθει..πώς πάει στην κούνια του...εμένα κοιμάται στον αέρα πραγματικά..βαθιά ανάσα περνώ και ξυπνάει...έλεος...αγώνα κάναμε πάλι χθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια βάλτε υγροποιημενη πούδρα 2-3 φορες την ημέρα και θα περάσει. Το σημαντικό είναι να κάνετε καλό σκούπισμα μετά το μπάνιο. Το είχαμε πάθει κι εμείς όταν άρχισε να παχαίνει πολύ αλλά με τη πούδρα εφυγε σε 3 μερούλες και δεν μου ξαναέκανε από τοτε. Της βαζω πάντα όμως πούδρα μετά το μπάνιο της προληπτικά 

Ποια πούδρα παίρνεις; Εγώ χρησιμοποιώ μόνο κεραλοιφή και sudocrem ,όπως και στην αλλαγή πάνας. Τη sudocrem την έχω σε πιο έντονο σύγκαμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Love32 είπε:

 @vasiliki 16όχι κορίτσι μου κ εμένα μου κάθονται καλύτερα τα πατημένα. Θα γυρίσω και για δουλειά οπότε δεν ξέρω τι θα κάνω ! 

Μια από τα ίδια.Τουλάχιστον θα προσπαθήσω όσο πιο μικρή να της κόβω τα πολτοποιημένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ βαριέμαι το χαος μετά, υπάρχουν και χειρότερα 😂😂

Αυτό βασικά είναι το μόνο που δε με προβληματίζει,αν και μανιακή με την καθαριότητα και την τάξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Μη στεναχωριέσαι ,σιγά σιγά μαθαίνουμε ό,τι μπορούμε να κάνουμε καλύτερο!

Και εμένα το έπαθε και το ανακάλυψα αργότερα γιατί έχει προγούλι και δεν αναπνέει εκεί το δέρμα και κρατάει υγρασία! Η παιδίατρος μου είπε ότι όπου έχει δίπλες να ανοίγω και να βλέπω δηλαδή παντού!!!🤣🤣🤣

Μετά το μπανάκι τη βάζω μπρούμυτα και τεντώνεται εκεί το δέρμα της το σκουπίζω ταμποναριστά και βάζω κεραλοιφή! Έκανε δουλειά!!

Καλημέρα!! αυτό ακριβώς έκανα σήμερα,την έβαλα μπρούμυτα για να μπορέσω να την καθαρίσω καλά και να της βάλω κεραλοιφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πώς είστε? Καλημέρα! Εγώ έχω βολευτεί για κρέμα αλλαγή πάνας της mustela μία φορά θα βάλω δύο φορές Δεν θα βάλω! Είναι πάρα πολύ καλή! Εμένα μ ξεκίνησε ξηροδερμια στο κεφαλάκι ενδιάμεσα από τα μαλλάκια τι μπορεί να είναι? Πιανει ατοπική εκεί πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Συμφωνώ αλλά αν αποκοιμηθει..πώς πάει στην κούνια του...εμένα κοιμάται στον αέρα πραγματικά..βαθιά ανάσα περνώ και ξυπνάει...έλεος...αγώνα κάναμε πάλι χθες...

Καλημέρα! Τελικά το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό!Εμένα αν αποκοιμηθεί την παίρνω σιγά σιγά κ την βάζω.Δεν ξυπνάει.

Πάντως το σώμα μου έχει πιάσιμο λες κ έτρεξα στον Μαραθώνιο!Και πού είμαστε ακόμα!!θα πάρουν κι άλλα κιλακια!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλημέρα! Τελικά το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό!Εμένα αν αποκοιμηθεί την παίρνω σιγά σιγά κ την βάζω.Δεν ξυπνάει.

Πάντως το σώμα μου έχει πιάσιμο λες κ έτρεξα στον Μαραθώνιο!Και πού είμαστε ακόμα!!θα πάρουν κι άλλα κιλακια!🤪

Έχει αρχίσει και με πονάει κ εμένα η πλάτη ,η μέση μου και έιναι μόνο 3 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Ποια πούδρα παίρνεις; Εγώ χρησιμοποιώ μόνο κεραλοιφή και sudocrem ,όπως και στην αλλαγή πάνας. Τη sudocrem την έχω σε πιο έντονο σύγκαμα. 

Καλημέρα κοπέλα μου. Εγώ τη πούδρα τη χρησιμοποιώ μόνο στις έντονες διπλες... Συμβουλή του γιατρού και σωτηρία. Από τότε που την έβαλα δεν έχει ξανακοκκινισει σε αυτά τα σημεία. Στην αρχή χρησιμοποίησα την υγροποιηνενη πούδρα της frezyderm αλλά επειδή παραήταν ρευστή και δεν μου άρεσε πολύ, πήρα της pharmacept και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μαζεύει όλη την υγρασία και δεν αφήνει σε αυτά τα σημεία να δημιουργηθούν κοκκινίλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Εγώ τη πούδρα τη χρησιμοποιώ μόνο στις έντονες διπλές... Συμβουλή του γιατρού και σωτηρία. Από τότε που την έβαλα δεν έχει ξανακοκκινισει σε αυτά τα σημεία. Στην αρχή χρησιμοποίησα την υγροποιηνενη πούδρα της frezyderm αλλά επειδή παραήταν ρευστή και δεν μου άρεσε πολύ, πήρα της pharmacept και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μαζεύει όλη την υγρασία και δεν αφήνει σε αυτά τα σημεία να δημιουργηθούν κοκκινίλες 

Καλημέρα!! θα τη δοκιμάσουμε,σε ευχαριστώ πολύ!!Το παιδάκι σου πως είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια πώς είστε? Καλημέρα! Εγώ έχω βολευτεί για κρέμα αλλαγή πάνας της mustela μία φορά θα βάλω δύο φορές Δεν θα βάλω! Είναι πάρα πολύ καλή! Εμένα μ ξεκίνησε ξηροδερμια στο κεφαλάκι ενδιάμεσα από τα μαλλάκια τι μπορεί να είναι? Πιανει ατοπική εκεί πέρα?

Νινιδα είναι, κι εμείς έχουμε.. Η παιδιατρος μου είπε ελαιόλαδο 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Νινιδα είναι, κι εμείς έχουμε.. Η παιδιατρος μου είπε ελαιόλαδο 😛

Ελληνίδα στην αρχή μπροστά τώρα αυτό δεν μοιάζει με Ελληνίδα και είναι στο πλάι 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια εγω πριν λιγο ανακάλυψα ότι εκανε η μπεμπα συγκαμα στο. Λαιμο γιατί κανει διπλες εκει.. 

Το καημένο.. Ορισμένες φορές ανησυχω μήπως δεν είμαι καλη.. Ξέρετε.. Μήπως δεν την προσεχω καλα.. Εχω την εντύπωση ότι αυτό θα σκέφτομαι μέχρι να γίνει ανεξάρτητη.. 18+

Μην στεναχωριέσαι. Ολα έχουν δίπλες 🤣 αυτο που μου ειπε η γιατρος ειναι πριν το κανεις μπανιο να της βαζεις λιγο λαδακι στον λαιμο και πισω απο τα αυτιά τριβοντας ρο σημειο και μετά ξέπλυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Εγώ τη πούδρα τη χρησιμοποιώ μόνο στις έντονες διπλες... Συμβουλή του γιατρού και σωτηρία. Από τότε που την έβαλα δεν έχει ξανακοκκινισει σε αυτά τα σημεία. Στην αρχή χρησιμοποίησα την υγροποιηνενη πούδρα της frezyderm αλλά επειδή παραήταν ρευστή και δεν μου άρεσε πολύ, πήρα της pharmacept και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μαζεύει όλη την υγρασία και δεν αφήνει σε αυτά τα σημεία να δημιουργηθούν κοκκινίλες 

Εμένα ακομα δεν εχει κανει κοκκινιλες ευτυχως. Εγω αυτό που κανω ειναι μολις τον αλλαξω τον αφήνω λιγο γυμνουλι να αεριστει το σημειο και μετα το μπανιο τον κανω με το πιστολακι να να φυγει η υγρασια απο παντου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα!! θα τη δοκιμάσουμε,σε ευχαριστώ πολύ!!Το παιδάκι σου πως είναι ;

Από συγκαμα ειμαστε καλά αυτές τις δύο μέρας... Θα συνεχίσω να απέχω από το μέλι κι αν δεν ξανακάνει θα ξερω ότι φταίει αυτό. Όμως έχουμε πολύ γκρίνια αυτές τις ημέρες... Χτες τη νύχτα δεν έκλεισα σχεδόν καθόλου μάτι... 'Κοιμήθηκε' και ο άντρας μου μαζί μας όλη νύχτα σήμερα (άλλες φορές πάει στο σαλόνι μέσα στη νύχτα γιατί είναι δύσκολος στον ύπνο) και τα είδε όλα κι αυτός... 😂 Του λέω καλωσηρθες στο club, έτσι είναι κάθε βράδυ που νομίζεις ότι είναι ησυχο και κοιμάται το παιδί σου 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εμένα ακομα δεν εχει κανει κοκκινιλες ευτυχως. Εγω αυτό που κανω ειναι μολις τον αλλαξω τον αφήνω λιγο γυμνουλι να αεριστει το σημειο και μετα το μπανιο τον κανω με το πιστολακι να να φυγει η υγρασια απο παντου 

Κι εγώ το ίδιο κάνω, μαλλιστα την αφηνω χωρίς πάνα τουλάχιστον μια ώρα κάθε μέρα στο γυμναστήριο της για να αναπνεύσει το δέρμα της όμως και πάλι μου κάνει συχνά κοκκινίλες στο κωλαράκι. Έχω καταλήξει ότι μάλλον φταίει κάτι που τρώω γιατί πάνες της αλλάζω κυριολεκτικά αμεσως μετά από κάθε κατουρημα. Είμαστε 4μιση μηνών κι έχω υπολογίσει ότι αλλάζω περίπου 15-18 πανες το 24ωρο. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Από συγκαμα ειμαστε καλά αυτές τις δύο μέρας... Θα συνεχίσω να απέχω από το μέλι κι αν δεν ξανακάνει θα ξερω ότι φταίει αυτό. Όμως έχουμε πολύ γκρίνια αυτές τις ημέρες... Χτες τη νύχτα δεν έκλεισα σχεδόν καθόλου μάτι... 'Κοιμήθηκε' και ο άντρας μου μαζί μας όλη νύχτα σήμερα (άλλες φορές πάει στο σαλόνι μέσα στη νύχτα γιατί είναι δύσκολος στον ύπνο) και τα είδε όλα κι αυτός... 😂 Του λέω καλωσηρθες στο club, έτσι είναι κάθε βράδυ που νομίζεις ότι είναι ησυχο και κοιμάται το παιδί σου 🤣🤣

Γιατί ΄΄ήταν έτσι ανήσυχη ,πονάει την κοιλίτσα της μήπως; Είστε σε άλμα; Θηλάζει αρκετά απο εσένα; Πάντως και εμάς ο μπαμπάς μου νομίζει ότι κοιμόμαστε σερί όλο το βράδυ γιατί απλά δεν καταλαβααίνει τίποτα και μου ΄λέει κα΄θε πρωί ,''κοιμήθηκε σήμερα ε;'' χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Νινιδα είναι, κι εμείς έχουμε.. Η παιδιατρος μου είπε ελαιόλαδο 😛

Έχετε μαλλάκια ; Γιατί εμείς αυτή τη νινίδα που ακούω από παντού δεν την έχουμε δει καθόλου.Πότε εμφανίζεται ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Έχετε μαλλάκια ; Γιατί εμείς αυτή τη νινίδα που ακούω από παντού δεν την έχουμε δει καθόλου.Πότε εμφανίζεται ;

Όχι δεν έχουμε, 5 τρίχες όλες κι όλες 😅 δεν έχουν όλα τα μωρά, η κόρη μου δεν είχε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι δεν έχουμε, 5 τρίχες όλες κι όλες 😅 δεν έχουν όλα τα μωρά, η κόρη μου δεν είχε.. 

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι δεν έχουμε, 5 τρίχες όλες κι όλες 😅 δεν έχουν όλα τα μωρά, η κόρη μου δεν είχε.. 

ούτε εμένα μου έχει κάνει η μικρή. Πάντως εμείς από μαλλί άλλο τίποτα ,ολόκληρο περουκίνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Γιατί ΄΄ήταν έτσι ανήσυχη ,πονάει την κοιλίτσα της μήπως; Είστε σε άλμα; Θηλάζει αρκετά απο εσένα; Πάντως και εμάς ο μπαμπάς μου νομίζει ότι κοιμόμαστε σερί όλο το βράδυ γιατί απλά δεν καταλαβααίνει τίποτα και μου ΄λέει κα΄θε πρωί ,''κοιμήθηκε σήμερα ε;'' χαχαχχα

Πραγματικά δεν ξέρω.. 🙄 Σε άλμα νομιζω δεν είμαστε ακόμα αλλά γενικά τα μπερδεύω αυτά οπότε δεν ξέρω σίγουρα. Καμια φορά τη πιάνει γκρίνια χωρίς εμφανή λόγο... Μπορεί και να τη πονάνε τα ούλα της γιατί κατά τη διάρκεια της ημέρας μασάει ότι βρει μπροστά της 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Πραγματικά δεν ξέρω.. 🙄 Σε άλμα νομιζω δεν είμαστε ακόμα αλλά γενικά τα μπερδεύω αυτά οπότε δεν ξέρω σίγουρα. Καμια φορά τη πιάνει γκρίνια χωρίς εμφανή λόγο... Μπορεί και να τη πονάνε τα ούλα της γιατί κατά τη διάρκεια της ημέρας μασάει ότι βρει μπροστά της 🙄

Εμένα όλη μέρα σχεδόν έχει τα χέρια στο στόμα,αν μπορούσε θα τα έβαζε και τα δύο😂... Επίσης βάζει στο στόμα της ότι βρει από σαλιάρες μέχρι τα ρούχα της τα πάντα,δεν ξέρω αν προσπαθεί να ανακαλύψει διάφορα ή αν απλά είναι τα ούλα της,είναι 3μιση και νομίζω είναι λίγο νωρίς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κατέληξα σε καρεκλακι ελπίζω να μας βγει καλό!!!

Screenshot_2021-11-16-13-29-37-413_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-16-13-29-47-149_com.android.chrome.jpg

Φαίνεται πολύ ωραίο και βολικό !! Να το χαρείτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasiliki 16 είπε:

Φαίνεται πολύ ωραίο και βολικό !! Να το χαρείτε!!

Ευτυχώς γινεται και καρέκλα μικρή και ελπίζω να μην πάει χαμένο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...