Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Από την τριβή το έπαθαν; 

Πιστεύω ότι επειδή κανει δίπλα μένει η υγρασία μεσα από το μπάνιο, από ιδρώτα.. Και κοκκινιζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Μη στεναχωριέσαι ,σιγά σιγά μαθαίνουμε ό,τι μπορούμε να κάνουμε καλύτερο!

Και εμένα το έπαθε και το ανακάλυψα αργότερα γιατί έχει προγούλι και δεν αναπνέει εκεί το δέρμα και κρατάει υγρασία! Η παιδίατρος μου είπε ότι όπου έχει δίπλες να ανοίγω και να βλέπω δηλαδή παντού!!!🤣🤣🤣

Μετά το μπανάκι τη βάζω μπρούμυτα και τεντώνεται εκεί το δέρμα της το σκουπίζω ταμποναριστά και βάζω κεραλοιφή! Έκανε δουλειά!!

και εγω πολλές φορες δεν μπορώ να Την καθαρίσω εκεί γιατί διπλώνει,καμία φορά τρέχει γαλατακι .μονο στο μπάνιο Την καθαρίζω όπως Την κρατάω,αλλά θα καωε αυτό που λες Μετά το μπάνιο για να της βαζψ και κρεμουλα εκεί γιατί είναι αρκετά ερεθίσμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

θέμα εμπιστοσύνης είναι κυρίως. Μόνο εμένα με φοβίζει κάπως η ιδέα του blw;

Εγώ βαριέμαι το χαος μετά, υπάρχουν και χειρότερα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια εγω πριν λιγο ανακάλυψα ότι εκανε η μπεμπα συγκαμα στο. Λαιμο γιατί κανει διπλες εκει.. 

Το καημένο.. Ορισμένες φορές ανησυχω μήπως δεν είμαι καλη.. Ξέρετε.. Μήπως δεν την προσεχω καλα.. Εχω την εντύπωση ότι αυτό θα σκέφτομαι μέχρι να γίνει ανεξάρτητη.. 18+

Κοριτσι μου γλυκο δεν φταις εσυ σε κατι. Την προσεχεις κ την φροντιζεις καλυτερα απο ολους.

Ο παιδιατρος 2 μηνων μου ειχε πει να την στεγνωνω καλα σε εκεινο το σημειο για να μην συγκαει.. Ειναι ολιγον δυσκολο το συγκεκριμενο σημείο. Κ η δικη μου κοκκινιζει εκει κ σε ολες τις διπλες αλλα ισα ισα οχι σε βαθμο συγκαματος. Αλλα ολα τα μωράκια είναι διαφορετικα. 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αλήθεια είναι τόσα;; νόμιζα 520 ότι παίρνουμε. 

@Tweema ναι ο παιδίατρος μας ψάρι βάζει γύρω στους 8 με 9 μήνες νομίζω.. Ξηρούς καρπούς δεν ξέρω.. Αλλα φοβάμαι πολύ τις αλλεργίες.. 

Κ εγω φοβαμαι πολυ. Ενώ σκεφτομουν να μην κάνω εισαγωγες στην μικρη, μετα απο την πρωτη φορα που ειδα αιμα αλλαξα γνωμη. 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema κάθε ψάρι είναι διαφορετική εισαγωγή. Μήπως το παιδακι έκανε αλλεργία σε κάποιο ψάρι που δεν είχε φάει ξανά; βέβαια ένας φίλος μου παρουσιασε αλλεργία στα θαλασσινά στα 25 του. Τι να πω; ποτε δεν ξέρεις. 

@Diana_caterina κ ο δικός μου παραλίγο να κάνει συγκαμα στο λαιμό το καλοκαίρι λόγω προγουλιου 😝

@vasiliki 16 blw θα κάνουμε εμείς. Δε θα παω για δουλειά οπότε θα τρώει μόνο μαζί μου ή με τον άντρα μου. Δυσκολο να πειστουν οι γιαγιάδες κ να τις εμπιστευτείς κιόλας. 

Οχι δυστυχως το ειχε φαει ξανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @vasiliki 16όχι κορίτσι μου κ εμένα μου κάθονται καλύτερα τα πατημένα. Θα γυρίσω και για δουλειά οπότε δεν ξέρω τι θα κάνω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ποσο λυπάμαι σε είχα στον νου μου... κι εγω είχα στεναχωρηθεί πολύ όταν χάσαμε τη δική μας...

 

Ναι τον Σεπτέμβριο του μπήκαν! Κατάλαβα, νόμιζα οτι έπρεπε να μπούνε όλες οι δόσεις, τι αισιόδοξη!

Το παιδάκι που λες ενω ετρωγε ψάρι και δεν τον πείραζε το επαθε στα καλα καθουμενα;

Ωραια θα ηταν αλλα.. 

Ναι ετσι ξαφνικά ο καημένος. Η φιλη ξερει απο ψαρια λογω του μπαμπα της κ πολλες φορες της τα στελνει ο μπαμπας της απο το νησι που ειναι. 2 φορες την εβδ ετρωγε ψαρι κ ετσι ξαφνικα ενα μεσημέρι αφου εφαγε κοκκινιζε κ αρχισε να πρηζεται. Τον πρόλαβαν οριακα στο νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Είμαι καλύτερα κοπέλα μου Σευχαριστω πολύ 😊 Το συγκαμα μια περνάει μια ξαναεμφανιζεται λίγη κοκκινιλα... Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό και από που προέρχεται... Έκοψα το μέλι τωρα για να δω πως θα πάει... Κατά τα αλλα έχουμε πολύ γκρίνια με τη μικρή χωρίς προφανη λόγο 🙄 Δεν ξέρω αν τη πονάνε τα ούλα της, αν τη πονάει η κοιλιά της ή αν απλά είμαστε σε άλμα πάλι... Πάντως δεν ηρεμεί ούτε στο στήθος σήμερα 😑

Θα σου έλεγα να βάλεις παλι στην διατροφη σου το μέλι, εαν την ενοχλουσε αυτο θα είχε σταματήσει. @Clairy.Μονο τα γαλακτοκομικα θελουν 1 μηνα για να δούμε διαφορα στο μωρό ή κ τα υπόλοιπα τροφιμα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

 @vasiliki 16όχι κορίτσι μου κ εμένα μου κάθονται καλύτερα τα πατημένα. Θα γυρίσω και για δουλειά οπότε δεν ξέρω τι θα κάνω ! 

Κοπελα μου πως εισαι σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Δεν σας προλαβαίνω μωρεεεεε

@Μαριλου1 συλλυπητήρια κορίτσι μου!!! Μα καλά ποιος χτυπάει ζώο στο δρόμο και το εγκαταλείπει έτσι!

@Tweema περαστικά στο παιδάκι Παναγία μου τι τρομερό έτσι ξαφνικά! Πάντως και η κόρη μου με το αυγό ενώ το έτρωγε κανονικά από 8μηνων ξαφνικά 14μηνων μου έκανε διάρροια και σπυριά πολλά μικρα μικρά μάλλον αλλεργία από τότε δεν έχω ξαναδώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlexeyΕχω κ εγω το ιδιο πρόβλημα αλλα μπροστα με την μικρη απο τον περασμενο μηνα. Ετσι ξαφνικα ξεκινησε. Απλα κοκκινιζει λιγο τηε βαζω κεραλοιφη φευγει κ στην επομενη πανα το ιδιο. Της αλλαξα νούμερο στην πάνα το ιδιο. Τις 2 προηγούμενες μερες ειχε αιμα στα καλα δεν ηταν κ τοσο εμφανές. Σημερα δεν μπορεσα να διακρινω αιμα αλλα επέστρεψαν οι πάνες με φουλ βλεννες πρασινες κλωστές κ κατι μεγαλα κομματια ασπρα, οπως τα σπορακια αλλα μεγαλύτερο μεγεθος. Ολα οδηγουν να κανω αποχη. Ο παιδιατρος που είναι κ αλλεργιολογος απο την 1η στιγμη που του είπα για αιμα μου ειπε να γράψω τι τρωω κ αν τρωω γαλακτοκομικα να τα αφαιρεσω. Εγω του ειχα αναφερει για υπερπαραγωγη κ χαλινο κ ενω ειναι γνωστής (νομιζω πως ειναι κ σύμβουλος) ηταν σα να μην το ειπα. Τώρα που το σκεφτομαι η μικρη θηλάζει πολυ τα τελευταια βραδια κ εγω γινομαι μουσκεμα, ειχα αρκετό καιρό να σταζω. Φταιει αυτο μήπως; 

Κ με έχει πιασει κ η μεση μου δεν μπορώ να σταθω ουτε ορθια ουτε καθιστή, ποναω πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@AlexeyΕχω κ εγω το ιδιο πρόβλημα αλλα μπροστα με την μικρη απο τον περασμενο μηνα. Ετσι ξαφνικα ξεκινησε. Απλα κοκκινιζει λιγο τηε βαζω κεραλοιφη φευγει κ στην επομενη πανα το ιδιο. Της αλλαξα νούμερο στην πάνα το ιδιο. Τις 2 προηγούμενες μερες ειχε αιμα στα καλα δεν ηταν κ τοσο εμφανές. Σημερα δεν μπορεσα να διακρινω αιμα αλλα επέστρεψαν οι πάνες με φουλ βλεννες πρασινες κλωστές κ κατι μεγαλα κομματια ασπρα, οπως τα σπορακια αλλα μεγαλύτερο μεγεθος. Ολα οδηγουν να κανω αποχη. Ο παιδιατρος που είναι κ αλλεργιολογος απο την 1η στιγμη που του είπα για αιμα μου ειπε να γράψω τι τρωω κ αν τρωω γαλακτοκομικα να τα αφαιρεσω. Εγω του ειχα αναφερει για υπερπαραγωγη κ χαλινο κ ενω ειναι γνωστής (νομιζω πως ειναι κ σύμβουλος) ηταν σα να μην το ειπα. Τώρα που το σκεφτομαι η μικρη θηλάζει πολυ τα τελευταια βραδια κ εγω γινομαι μουσκεμα, ειχα αρκετό καιρό να σταζω. Φταιει αυτο μήπως; 

Κ με έχει πιασει κ η μεση μου δεν μπορώ να σταθω ουτε ορθια ουτε καθιστή, ποναω πολυ.

Ρε κορίτσια υπάρχει σωστή θέση θηλασμού στο πως πρέπει εμείς να καθόμαστε; Κάτι είπαν στον άντρα μου σε σχέση με το πώς πρέπει να είναι τα πόδια αλλά δεν θυμάται 🤭

Εγώ έχω την πλάτη μου 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema @Alexey δεν φεύγουν όλα τα φαγητά σε έναν μήνα.. Κάποια και λιγότερο αλλά δεν έχω καταλάβει ποια. Εγώ θα κρατούσα κάθε άποψη 1 εβδομάδα σίγουρα πέρα από τα γλκ. Σε άλμα δεν ήμαστε ακόμα..

Ο παιδίατρος σου είναι κοντά σε σένα;; έχει άλλα συμπτωματα αλλεργίας; Εμενα ας πούμε έκανε και 4μερες ατοπικη η οποία έφυγε αμέσως. Άλλαξα βέβαια και σαπούνι κλπ. Εμένα αυτές τις μέρες πάλι έχει βλεννες και έχω φουλ υπερπαραγωγή πάλι. Επίσης κακα μου κάνει 4 φορές τη μέρα. Μου είπε ο γιατρός να τον ζυγίσω με διαφορά 5 ημερών. Αν δεν έχει πάρει ικανοποιητικό βάρος πάμε για καλλιέργεια κοπρανων και ούρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ρε κορίτσια υπάρχει σωστή θέση θηλασμού στο πως πρέπει εμείς να καθόμαστε; Κάτι είπαν στον άντρα μου σε σχέση με το πώς πρέπει να είναι τα πόδια αλλά δεν θυμάται 🤭

Εγώ έχω την πλάτη μου 😔

Δεν το εχω ψάξει αλλα να σου πω για καποιο λόγο υπαρχουν αυτές οι καρεκλες,τωρα που το λες. 

Εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες σας ελεγα οτι με πιανει μόνο η πλατη τα βραδια κ εχω 4 μέρες που με ενοχλει η μεση. 

Εντάξει νομιζω πως το εχω τερματίσει κ εγώ σαν άνθρωπος πια. Εαν δεν θηλασει ξαπλωτη το  βράδυ ενα μαξιλαρι δεν βαζω πισω μου, μπαινω στην κούνια την θηλαζω, κοιμαμαι εκει. Την θηλαζω ορθια, περπαταω, μπορει να βαλω σκουπα ταυτοχρονα,να φτιάξω καφε,κανω διαφορες χαζομαρες.μπορει να την εχω κ 5 ωρες αγκαλια την μερα, ποσο να αντεξει πια κ αυτο το σώμα; ειμαι ξαπλωμένη κ νιωθω οτι δεν θα σηκωθώ ξανα.

Screenshot_20211115-222523.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema @Alexey δεν φεύγουν όλα τα φαγητά σε έναν μήνα.. Κάποια και λιγότερο αλλά δεν έχω καταλάβει ποια. Εγώ θα κρατούσα κάθε άποψη 1 εβδομάδα σίγουρα πέρα από τα γλκ. Σε άλμα δεν ήμαστε ακόμα..

Ο παιδίατρος σου είναι κοντά σε σένα;; έχει άλλα συμπτωματα αλλεργίας; Εμενα ας πούμε έκανε και 4μερες ατοπικη η οποία έφυγε αμέσως. Άλλαξα βέβαια και σαπούνι κλπ. Εμένα αυτές τις μέρες πάλι έχει βλεννες και έχω φουλ υπερπαραγωγή πάλι. Επίσης κακα μου κάνει 4 φορές τη μέρα. Μου είπε ο γιατρός να τον ζυγίσω με διαφορά 5 ημερών. Αν δεν έχει πάρει ικανοποιητικό βάρος πάμε για καλλιέργεια κοπρανων και ούρων. 

Εμενα ρωτας για τον παιδιατρο; 

Εχω μπερδευτει παρα πολυ τωρα. Γιατι να κανετε καλλιέργειες; νε 4 φορες την μερα κακα τι πρόβλημα υπαρχει; τα θηλαζοντα εχουν την τάση να κανουν πολλές φορές κακα. κ αφου τα ξέρεις κ εσυ μετα τον 3ο μήνα μειωνουν βαρος πρόσληψης γιατι να τον ζυγιζεις ετσι. Το μωρό στον μηνα πανω μπορει να ειναι εντος οριων. Τώρα αυτα στα λεω γιατι κ εσυ αγχωνεσαι κ ολο αυτο θα σε αγχωσει ακομα περισσότερο. Βέβαια δεν ξέρω μηπως ακολουθείται κατι διαφορετικο λογω αλλεργίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εμενα ρωτας για τον παιδιατρο; 

Εχω μπερδευτει παρα πολυ τωρα. Γιατι να κανετε καλλιέργειες; νε 4 φορες την μερα κακα τι πρόβλημα υπαρχει; τα θηλαζοντα εχουν την τάση να κανουν πολλές φορές κακα. κ αφου τα ξέρεις κ εσυ μετα τον 3ο μήνα μειωνουν βαρος πρόσληψης γιατι να τον ζυγιζεις ετσι. Το μωρό στον μηνα πανω μπορει να ειναι εντος οριων. Τώρα αυτα στα λεω γιατι κ εσυ αγχωνεσαι κ ολο αυτο θα σε αγχωσει ακομα περισσότερο. Βέβαια δεν ξέρω μηπως ακολουθείται κατι διαφορετικο λογω αλλεργίας. 

Ναι εσένα ρώτησα για γιατρό. 

Την καλλιέργεια θα την κάνουμε γιατί για μια εβδομάδα και λίγο παραπάνω μου έκανε 6 φορές τη μέρα κακα. Τώρα έχουμε μειώσει στις 4. Δεν τον ανησυχεί και τον γιατρό. Και εκείνος μου είπε να μην τον ζυγίζω μόνη μου απλά μόνο τώρα να δούμε λίγο σίγουρα ότι δεν είναι κάτι άλλο να παρακολουθήσω αν θα πάρει σωστά βάρος. Ο γιατρός μου είναι απίστευτα καθησυχαστικος. Γι αυτό μου αρέσει. Απλα εγώ αγχώνομαι μόνη μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Ακριβώς το ίδιο και εμένα,τι κάνεις για αυτό; Εγώ της βάζω λι΄γη κεραλοιφή μόνο..Είναι κόκκινο το λαιμουδάκι της και νόμιζα πως μόνο το δικό μου μωρό το έχει.

Κορίτσια βάλτε υγροποιημενη πούδρα 2-3 φορες την ημέρα και θα περάσει. Το σημαντικό είναι να κάνετε καλό σκούπισμα μετά το μπάνιο. Το είχαμε πάθει κι εμείς όταν άρχισε να παχαίνει πολύ αλλά με τη πούδρα εφυγε σε 3 μερούλες και δεν μου ξαναέκανε από τοτε. Της βαζω πάντα όμως πούδρα μετά το μπάνιο της προληπτικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν το εχω ψάξει αλλα να σου πω για καποιο λόγο υπαρχουν αυτές οι καρεκλες,τωρα που το λες. 

Εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες σας ελεγα οτι με πιανει μόνο η πλατη τα βραδια κ εχω 4 μέρες που με ενοχλει η μεση. 

Εντάξει νομιζω πως το εχω τερματίσει κ εγώ σαν άνθρωπος πια. Εαν δεν θηλασει ξαπλωτη το  βράδυ ενα μαξιλαρι δεν βαζω πισω μου, μπαινω στην κούνια την θηλαζω, κοιμαμαι εκει. Την θηλαζω ορθια, περπαταω, μπορει να βαλω σκουπα ταυτοχρονα,να φτιάξω καφε,κανω διαφορες χαζομαρες.μπορει να την εχω κ 5 ωρες αγκαλια την μερα, ποσο να αντεξει πια κ αυτο το σώμα; ειμαι ξαπλωμένη κ νιωθω οτι δεν θα σηκωθώ ξανα.

Screenshot_20211115-222523.jpg

5 ώρες;;; πλάκα κάνεις... 

Αυτήν την καρέκλα την έχει η νύφη μου και είναι τέλεια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1 συλλυπητήρια.. Είναι δύσκολο. Έχω χάσει 2 σκυλάκια που είχα 14 και 10 χρόνια απο άλλο θέμα όμως. Ξέρω είναι δύσκολη κατάσταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι εσένα ρώτησα για γιατρό. 

Την καλλιέργεια θα την κάνουμε γιατί για μια εβδομάδα και λίγο παραπάνω μου έκανε 6 φορές τη μέρα κακα. Τώρα έχουμε μειώσει στις 4. Δεν τον ανησυχεί και τον γιατρό. Και εκείνος μου είπε να μην τον ζυγίζω μόνη μου απλά μόνο τώρα να δούμε λίγο σίγουρα ότι δεν είναι κάτι άλλο να παρακολουθήσω αν θα πάρει σωστά βάρος. Ο γιατρός μου είναι απίστευτα καθησυχαστικος. Γι αυτό μου αρέσει. Απλα εγώ αγχώνομαι μόνη μου 😂

Στο περιστερι είναι ενας που το συστήνουν πολλες.

Ελα βρε συ.. Αφου το παιδι παίρνει μια χαρα βαρος κ γενικά ολα αυτα ειναι φυσιολογικα, μην βαζεις διαφορα ατο μυαλό σου κ παιδεύεσαι. Ακου τον παιδιατρο. 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

5 ώρες;;; πλάκα κάνεις... 

Αυτήν την καρέκλα την έχει η νύφη μου και είναι τέλεια 😁

Οχι, μιλάω σοβαρα..Έχει παρα πολλη γκρινια 24ωρη πλεον. Λίγες μέρες καθεται χωρις να γκρινιάζει. Απλα το βραδυ δεν σηκωνομαι να την κανω βόλτα αν γκρινιαζει, γιατι δεν αντεχει το σωμα μου. Σηκωνεται ο αντρας μου. Προσπαθώ να την παιζω, να της τραγουδάω, γεβικα να την απασχολώ μπας κ την γλιτωσω αλλα δεν πιανουν συνηθως. Κατι τρελα παιχνιδια της κανω κ ηρεμει αλλα κ παλι την εχω αγκαλια. Κ δεν μπορω ρε γμτ στεναχωριεμαι παρα πολυ ειλικρινά. Στεναχωριεμαι αν την αφησω για να κανω φαγητο κ γκρινιαζει. Ξερω ειναι μωρακι κ θα περασει ολο αυτο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

@AlexeyΕχω κ εγω το ιδιο πρόβλημα αλλα μπροστα με την μικρη απο τον περασμενο μηνα. Ετσι ξαφνικα ξεκινησε. Απλα κοκκινιζει λιγο τηε βαζω κεραλοιφη φευγει κ στην επομενη πανα το ιδιο. Της αλλαξα νούμερο στην πάνα το ιδιο. Τις 2 προηγούμενες μερες ειχε αιμα στα καλα δεν ηταν κ τοσο εμφανές. Σημερα δεν μπορεσα να διακρινω αιμα αλλα επέστρεψαν οι πάνες με φουλ βλεννες πρασινες κλωστές κ κατι μεγαλα κομματια ασπρα, οπως τα σπορακια αλλα μεγαλύτερο μεγεθος. Ολα οδηγουν να κανω αποχη. Ο παιδιατρος που είναι κ αλλεργιολογος απο την 1η στιγμη που του είπα για αιμα μου ειπε να γράψω τι τρωω κ αν τρωω γαλακτοκομικα να τα αφαιρεσω. Εγω του ειχα αναφερει για υπερπαραγωγη κ χαλινο κ ενω ειναι γνωστής (νομιζω πως ειναι κ σύμβουλος) ηταν σα να μην το ειπα. Τώρα που το σκεφτομαι η μικρη θηλάζει πολυ τα τελευταια βραδια κ εγω γινομαι μουσκεμα, ειχα αρκετό καιρό να σταζω. Φταιει αυτο μήπως; 

Κ με έχει πιασει κ η μεση μου δεν μπορώ να σταθω ουτε ορθια ουτε καθιστή, ποναω πολυ.

Έχουμε κι εμείς κοντό χαλινο, μας το είπαν από το μαιευτήριο αλλά επειδή τελικά τα καταφέραμε με τον θηλασμό δεν ήθελα να παρεμβω χειρουργικά. Επίσης κι εμένα τελευταία κάθεται συνέχεια στο στήθος και έχω υπερπαραγωγή από το δεξί μαστό, έγινα μούσκεμα χτες ενώ μέχρι τώρα είχε ρυθμιστεί μια χαρά. Λες να φταίει το άλμα; Τα γαλοκτοκομικα πρέπει να τα κόψουμε ένα μήνα για να δούμε διαφορά; Δεν το ηξερα αυτό και ενώ τα έκοψα για λίγο μετά τα ξαναξεκινησα αφού είδα ότι ξαναεπαθε... Αλλά να τα ξανά κόψω αν είναι. Μόνο να μη ξαναπάθει...εχω βαρεθεί να αλλάζω πάνες κάθε μισή ώρα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δεν το εχω ψάξει αλλα να σου πω για καποιο λόγο υπαρχουν αυτές οι καρεκλες,τωρα που το λες. 

Εν τω μεταξύ πριν λίγες μέρες σας ελεγα οτι με πιανει μόνο η πλατη τα βραδια κ εχω 4 μέρες που με ενοχλει η μεση. 

Εντάξει νομιζω πως το εχω τερματίσει κ εγώ σαν άνθρωπος πια. Εαν δεν θηλασει ξαπλωτη το  βράδυ ενα μαξιλαρι δεν βαζω πισω μου, μπαινω στην κούνια την θηλαζω, κοιμαμαι εκει. Την θηλαζω ορθια, περπαταω, μπορει να βαλω σκουπα ταυτοχρονα,να φτιάξω καφε,κανω διαφορες χαζομαρες.μπορει να την εχω κ 5 ωρες αγκαλια την μερα, ποσο να αντεξει πια κ αυτο το σώμα; ειμαι ξαπλωμένη κ νιωθω οτι δεν θα σηκωθώ ξανα.

Screenshot_20211115-222523.jpg

Κακώς τις κάνεις αυτές τις βλακείες όπως είπες (!) γιατί δεν είναι το 1-2 μέρες ούτε εβδομάδες η κατάσταση κ πρόσεξε μην να τεζαρεις καμιά μέση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ρε κορίτσια υπάρχει σωστή θέση θηλασμού στο πως πρέπει εμείς να καθόμαστε; Κάτι είπαν στον άντρα μου σε σχέση με το πώς πρέπει να είναι τα πόδια αλλά δεν θυμάται 🤭

Εγώ έχω την πλάτη μου 😔

Νομίζω πως η πιο άνετη θέση είναι όταν είμαστε ξαπλωμένες!όταν θήλαζα στην καρέκλα ήμουν όλο χάλια μέση ,πλάτη, χέρια..Έβαζα από εδώ από εκεί, μαξιλάρια..δεν κατάφερα να βολευτω!οπότε ξάπλα και μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια εγω πριν λιγο ανακάλυψα ότι εκανε η μπεμπα συγκαμα στο. Λαιμο γιατί κανει διπλες εκει.. 

Το καημένο.. Ορισμένες φορές ανησυχω μήπως δεν είμαι καλη.. Ξέρετε.. Μήπως δεν την προσεχω καλα.. Εχω την εντύπωση ότι αυτό θα σκέφτομαι μέχρι να γίνει ανεξάρτητη.. 18+

Και η δικιά μου το έπαθε και μάλιστα πολύ κακό συγκαμα! Βάλαμε για 2 μέρες μια κρέμα που μας είπε η παιδίατρος και έφυγε αμέσως! Λογικά έμεινε λίγη υγρασία μετά το μπάνιο και επειδή έμεινε όλο το βράδυ μου την έκανε εμένα ! Τις ίδιες σκεψεις κάνω και εγώ συνεχώς ,όμως παίρνω μία βαθιά ανάσα και σκέφτομαι πως κάθε μανούλα είναι η καλύτερη μανούλα που θα μπορούσε να είναι ! Έτσι κ εγώ είμαι η μανούλα ΤΗΣ και η καλύτερη του κόσμου! Αυτό να σκέφτεσαι μανούλα,ότι είσαι η καλύτερη και κανείς το καλύτερο που μπορείς ! Καλημερα❣️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Και η δικιά μου το έπαθε και μάλιστα πολύ κακό συγκαμα! Βάλαμε για 2 μέρες μια κρέμα που μας είπε η παιδίατρος και έφυγε αμέσως! Λογικά έμεινε λίγη υγρασία μετά το μπάνιο και επειδή έμεινε όλο το βράδυ μου την έκανε εμένα ! Τις ίδιες σκεψεις κάνω και εγώ συνεχώς ,όμως παίρνω μία βαθιά ανάσα και σκέφτομαι πως κάθε μανούλα είναι η καλύτερη μανούλα που θα μπορούσε να είναι ! Έτσι κ εγώ είμαι η μανούλα ΤΗΣ και η καλύτερη του κόσμου! Αυτό να σκέφτεσαι μανούλα,ότι είσαι η καλύτερη και κανείς το καλύτερο που μπορείς ! Καλημερα❣️☺️

Καλημέρα μανούλα 😊💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...