Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Όχι δεν θα είναι έξω εξω θα κάνουμε τα γενέθλια του τον Ιούνιο! 

Δημήτρης-Ανεστης! Εσείς έχετε σκεφτεί???

A διπλό όνομα και θα τον φωνάζετε και με τα δύο; 

Εμείς Μαρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η vasiliki 16 είπε:

A διπλό όνομα και θα τον φωνάζετε και με τα δύο; 

Εμείς Μαρία.

Πολύ ωραίο το Μαρία! Εγώ θέλω και με τα δύο άλλα οι περισσότεροι προτειμουν ήδη μόνο το πρώτο,να ναι γερά και δεν πηραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μιντόρικαι μας ειναι μπαμπατσικη και χαζευω συνέχεια φωτογραφιες που την εβγαζα.. Για αυτο ακριβώς τον λογο γιατι διαγραφει η μνήμη.. Και εχω απο ημερων μεχρι κ σήμερα σχεδον καθε μερα! Σήμερα την επιασα να την σηκωσω όπως κάθεται οταν θηλαζουν και δεν χωραγε στην αγκαλιά μου, ξεχειλίζει.. ή τουλάχιστον ετσι μου φαίνεται γιατί ήταν ενα μικρό πλασματακι και τωρα οπου το πιασεις εχει και μια διπλα😂

Κ μένα μου φαίνεται μεγάλη!!😍😍Δεν θα χωράει στο λίκνο σε λίγο τα πόδια περισσεύουν στην αγκαλια!!!Αλλά κάθε περίοδος έχει τη χάρη της, τώρα μας γελάει κ. Κοιτάζει πονηρά,αρχίζει να αντιλαμβάνεται κ έχει πολλή πλάκα!! Να είναι καλά κ εμείς να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν...αχ συγκινουμαι παλι...♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Ναι,σε ποια περιοχή είστε ΄;

Αθήνα στα βόρια προάστια εδω κανει κ ψυχρα γιατι είμαστε στις ανηφορες😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Έχετε σκεφτεί πότε θα βαφτίσετε τα μωράκια σας;

Μάλλον προς Μάρτιο λέμε,θα δούμε και πώς θα είναι κ η κατασταση με τον κορονοϊο, αν θα έχουμε κόσμο ή θα είμαστε εμείς κι εμείς!

Το όνομα αυτής Όλγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Κ μένα μου φαίνεται μεγάλη!!😍😍Δεν θα χωράει στο λίκνο σε λίγο τα πόδια περισσεύουν στην αγκαλια!!!Αλλά κάθε περίοδος έχει τη χάρη της, τώρα μας γελάει κ. Κοιτάζει πονηρά,αρχίζει να αντιλαμβάνεται κ έχει πολλή πλάκα!! Να είναι καλά κ εμείς να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν...αχ συγκινουμαι παλι...♥️

Αχ ναι είναι τοσο γλυκα τα ατιμουτσικα, εμενα μου γελαει το πρωι με το καλημέρα που της λεω😍και αυτο που λες το πονηρο χαχα τα τσαλιμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Μάλλον προς Μάρτιο λέμε,θα δούμε και πώς θα είναι κ η κατασταση με τον κορονοϊο, αν θα έχουμε κόσμο ή θα είμαστε εμείς κι εμείς!

Το όνομα αυτής Όλγα.

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Μάλλον προς Μάρτιο λέμε,θα δούμε και πώς θα είναι κ η κατασταση με τον κορονοϊο, αν θα έχουμε κόσμο ή θα είμαστε εμείς κι εμείς!

Το όνομα αυτής Όλγα.

Πολύ όμορφο όνομα,δική σας επιλογή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αθήνα στα βόρια προάστια εδω κανει κ ψυχρα γιατι είμαστε στις ανηφορες😂

Eμείς σε νησάκι και ακόμα Καλοκαίρι. Δε λέει να χειμωνιάσει εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ εμείς άνοιξη λέμε τελικά σε στυλ παρτυ... Αν δεν αλλάξουμε γνώμη 😝

 @vasiliki 16Τον ατμομάγειρα θα τον χρησιμοποιώ κ για πιο υγιεινά κ για ευκολία. Μιας κ το συζητούσαμε χθες έβαλα σήμερα πατατες, καρότα, κοτόπουλο για το μεσημέρι κ το βράδυ θα βάλω το κοτόπουλο σε ανάμεικτη σαλάτα. 

Πολύ ωραία επιλογή λοιπόν. Αν αποθηκεύεις το φαγητό του μωρού στο ψυγείο και έπειτα θες να το ζεστάνεις πως θα το κάνεις; εχεις παρει ειδικα δοχεια αποθηκευσης ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Πολύ ωραία επιλογή λοιπόν. Αν αποθηκεύεις το φαγητό του μωρού στο ψυγείο και έπειτα θες να το ζεστάνεις πως θα το κάνεις; εχεις παρει ειδικα δοχεια αποθηκευσης ;

Α, δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί🤣 χρειάζονται ειδικά δοχεία; τα κλασικά τα γυάλινα που χρησιμοποιουμε κ για μας δεν κάνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Α, δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί🤣 χρειάζονται ειδικά δοχεία; τα κλασικά τα γυάλινα που χρησιμοποιουμε κ για μας δεν κάνουν;

Εδω κοντευουμε να τα παντρεψουμε κιολας 😂😂😂 τελεια μια χαρα είναι τα γυαλινα!! 

@Valxrisουτε κ εγω ξερω μαρκα, δεν θυμάμαι. Θα δω μετα μηπως γραφει..

@Mamaofbillκαταφερα να μαγειρεψω τελικα, ετρεχα βεβαια γαι να τα προλαβω ολα.

@PanBκ ρηχο κ βαθυ χ2 με κανουν κ σκέφτομαι να μην παρω τα bamboo. Εκτός κ αν καταφέρω κ τον δελεασω με τίποτε αλλο τον μεγαλο.

Εμείς καναμε ονοματοδοσια, δεν υπαρχει στο πλανο μας η βαφτιση. Την φωναζουμε ίριδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Α, δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί🤣 χρειάζονται ειδικά δοχεία; τα κλασικά τα γυάλινα που χρησιμοποιουμε κ για μας δεν κάνουν;

Δεν ξέρω ,σκέφτομαι.Έχω μπερδευτεί λιγάκι με το πως πρεπει να ειναι η διαδικασια προετοιμασίας φαγητου,θέλω να είναι όσο πιο υγιεινή γίνεται. Για αυτό σκέφτηκα τον θερμαντήρα κ γυάλινα δοχεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Πολύ ωραίο το Μαρία! Εγώ θέλω και με τα δύο άλλα οι περισσότεροι προτειμουν ήδη μόνο το πρώτο,να ναι γερά και δεν πηραζει

Οι περισσότεροι μου λένε συνηθισμένο,αλλά εγω το αγαπώ σαν όνομα. Ετσι γερά να είναι και καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Δεν ξέρω ,σκέφτομαι.Έχω μπερδευτεί λιγάκι με το πως πρεπει να ειναι η διαδικασια προετοιμασίας φαγητου,θέλω να είναι όσο πιο υγιεινή γίνεται. Για αυτό σκέφτηκα τον θερμαντήρα κ γυάλινα δοχεία.

Θα κάνεις  blw ή αλεσμενα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια κλείσαμε γάμο βάπτιση Ιουνιο μεσημέρι Κυριακής... 

Με αγχωσατε με τα πιατάκια κλπ. Μου φαινόταν πιο μακρινό 😂εγώ κορίτσια δε θα κάμω blw απλα μετά τους 7 μήνες θα προσπαθήσω να κόψω τα αλεσμένα σιγά σιγά. Φοβάμαι αρκετά.. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμείς κορίτσια κλείσαμε γάμο βάπτιση Ιουνιο μεσημέρι Κυριακής... 

Με αγχωσατε με τα πιατάκια κλπ. Μου φαινόταν πιο μακρινό 😂εγώ κορίτσια δε θα κάμω blw απλα μετά τους 7 μήνες θα προσπαθήσω να κόψω τα αλεσμένα σιγά σιγά. Φοβάμαι αρκετά.. 😂😂

Όπως νοιώθεις καλυτερα εννοείται! Το σημαντικό είναι μέχρι 10 μηνών να έχουν κοπεί οπωσδήποτε τα αλεσμενα κ μέχρι τον χρόνο να τρώει ό,τι κ οι υπόλοιποι στην οικογένεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Α, δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί🤣 χρειάζονται ειδικά δοχεία; τα κλασικά τα γυάλινα που χρησιμοποιουμε κ για μας δεν κάνουν;

Κι εγώ δεν έφτασα...!!όταν θαχερθει ο καιρός θα ρωτήσω την παιδίατρο και θα μου πει κ θα αρχίσω να δοκιμάζω τι βολεύει!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

 

Πολύ όμορφο όνομα,δική σας επιλογή;

Τη ς μαμάς μου!Και το Μαρία είναι όμορφο!!σε λίγα χρόνια από συνηθισμένο θα είναι σπάνιο!! Γέμισαν τα σχολεία με Λυδίες κ Ιασονες !🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Όπως νοιώθεις καλυτερα εννοείται! Το σημαντικό είναι μέχρι 10 μηνών να έχουν κοπεί οπωσδήποτε τα αλεσμενα κ μέχρι τον χρόνο να τρώει ό,τι κ οι υπόλοιποι στην οικογένεια! 

Έτσι σκοπευω.. Ελπίζω να πάμε καλά και με την αλλεργία και να είναι εφικτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρός κοιμάται εδώ και καμιά ώρα..σαν όνειρο μου φαίνεται..😇εγώ δεν τα κατάφερα ,.αλλά και πάλι έχω τα χέρια μου ελεύθερα...βάπτιση και γω ιδανικά θα θελα εκεί Απρίλιο Μάιο..δεν έχουμε κλείσει και με το θέμα του νόνου..και αυτό μακρινό το βλέπω ...θα προτιμούσα με ελάχιστο κόσμο όπως και τον γάμο μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Αυτό το Σάββατο θα πάω,το πήρα απόφαση .Αν και δε σου κρύβω μία φοβία την έχω. Πως είστε με το εμβόλιο γαστρεντερίτιδας;

Με το καλό!! Και εγώ έχω φοβία ,αλλά σου λέω μετά απ' αυτό που πέρασα δεν το σκέφτομαι καν !!! Καλύτερα είμαστε ,τρώει καλύτερα απ' τις προηγούμενες μέρες ευτυχώς !! Και με πιο πολύ όρεξη! Απλώς έχει αέρια πολλά και πονάει η κοιλίτσα της όπως όταν είχε κολικούς !! Είναι και γενικά δυσκοιλιο παιδί και αυτό δυσκολεύει την κατάσταση ! Όμως ευτυχώς δεν μου συνέχισε το να κακοτρωει! Είχα φρικαρει,γιατί είναι γενικά ένα παιδί στρουμπουλο και λαίμαργο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Eμείς σε νησάκι και ακόμα Καλοκαίρι. Δε λέει να χειμωνιάσει εδω

Α κι εμείς σε νησάκι είμαστε το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου... Χειμώνα στην Αθήνα. Τη βάφτιση θα τη κάνουμε Ιούνιο όμως την ημέρα των γενεθλίων της στο νησί, έτσι θα κάνουμε 2 σε 1, ένα μεγάλο πάρτι να έχουμε να το θυμόμαστε 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα κάνω blw ή αλεσμένα, ή συνδιασμο αυτών... Σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω με αλεσμένα και σιγά σιγά οποτε έχω χρόνο και μπορώ να τη προσέχω πιο πολύ να της δίνω καμένα κομμάτι να μασουλαει... Ξέρω ότι δεν είναι αυτή η φιλοσοφία του blw αλλά δεν πειράζει, θα φτιάξω δική μου φιλοσοφία 😂 Αποκλειστικά blw δεν νομίζω να έχω τον χρόνο, ειδικά όσο πλησιάζει το καλοκαίρι που θα πρέπει να ετοιμάζομαι για τη σεζόν, που σημαίνει φουλ δουλειά κάθε μέρα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaκι εγώ μόνο φαγητό πρόλαβα να φτιάξω και να πλύνω τα πρωινά πιάτα που βγήκαν. Αυτό! Και όλο το πρωί μέχρι πριν λίγο, έκλαιγε γοερά ανά τακτά χρόνικα διαστήματα, γιατί πονάει η κοιλιά της προφανώς, μιας και δεν έκανε κακά. Και γενικά έχει μεγάλη γκρινια σήμερα. Είμαι υπό κατάρρευση. Από τις 5:30ορθια και δεν με βλέπω ούτε τώρα να κοιμαμαι... 🙄😟Στεναχωριέμαι που την βλέπω κι έτσι. Μου ήρθε να βάλω τα κλάματα σήμερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δε σας προλαβαίνω τωρα με τη δουλειά! Εμάς μας πήραν αυτή την καρέκλα. Καλή μου φαίνεται, έχει πολλές ρυθμίσεις. Φυσικά για μας ειναι πολυ νωρις ακομα. Τα αγόρια τα πάνε πολύ καλά σπίτι, καθε μέρα και καλύτερα! Τα βαφτίσια τα έχουμε στις 16/7 και η φίλη μου ήδη ψάχνει κουστουμάκι και τα σχετικά. Στα άλματα έχει παρατηρήσει καμία πολύ λοξιγκα ή είναι η ιδέα μου; Εμείς τωρα παίρνουμε κάποιο επίδομα κάθε μήνα για το παιδί; @Μαριλου1 πώς είναι ο γάτος σου;

Screenshot_20211115-193711_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...