Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Γεια σου κι από μένα!!μην αγχώνεσαι για την περίοδο .. εγώ γέννησα 04/08 θηλάζω λίγο αλλά δίνω κ ξένο κ ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί ως τα Χριστούγεννα να μου έρθει...οπότε δε νομίζω να είναι κάτι περίεργο

Ναι,απλώς αναρωτιέμαι .Οπότε απλά αναμένω.

Ααα είμαστε τόσο κοντά; Εγώ γέννησα 05/08 κοριτσάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Επίσης όπως μετράω τις εβδομάδες έχει περάσει το άλμα της 12ης εβδομάδας και είμαστε στην 13η.Λες να μας μείνει κουσούρι κι ενώ κοιμόταν μια χαρά το βράδυ, να ξυπνάει πάλι και να έχουμε τέτοια;;; Δεν θα αντέξω. Το έκανε τον πρώτο καιρό αυτό. 😟Θυμάται καμία κοπέλα που πέρασε πρόσφατα αυτό το άλμα να της έκανε έτσι το μωράκι της; 

Καλημέρα εμείς και εκτός άλματος έχουμε ένα τέτοιο πρόγραμμα ,χωρίς να θηλάζω. Κοιμάται κατα τις 9 ξυπνάει στις 12 τρώμε ,πάει 1 να ξανακοιμηθεί και μετά ξανα στις 4 και απο εκεί και με΄τα ξυπνάει ανά μία ώρα μέχρι τις 6 που θα πούμε ότι ξυπνήσαμε για πρωί.Δυσκολευόμαστε πολύ να φτιάξουμε πρόγραμμα,δεν έχει κάτι σταθερό αν και με ξένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμένα μου έκανε και τις 2 φορές άρια 40 ημέρες.. Χωρις περίοδο 

Καλημέρα 😁

Από αφυπνίσεις εμείς απ τις 8.30 ξύπνησε 3.30, 5.00 και 7.00για πρωί.. Αλλά σηκώθηκα και για την κόρη μου μια φορά κατά τις 4.00.. Εντάξει καλά είμαι με 3, δεν παραπονιέμαι 😂

Ναι εννοείται πως ξύπνησε και η μεγάλη μια φορά στις 10 για σκέπασμα και μια φορά στις 5 για να κλείσω την πόρτα της δεν την θέλει ανοιχτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα.. Εμείς κοιμήθηκαμε 9:30 - 1:30 μετά 5 και 7 σηκώθηκε.. Παλεύω μπας και κοιμηθούμε λίγο ακόμα.. Εντωμεταξύ κλαίει μέσα στον ύπνο του πάρα πολύ. Αν ανοίξει τα μάτια του να με δει γελάει αμέσως.. Σας το κάνουν και εσάς;; 

Κάθε μέρα σχεδόν, εμας είναι κοιλιτσα άμα κάνει κακα ηρεμει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι ωραία που κοιμούνται τα μωρά σας! Εμας αργεί να κοιμηθεί.. Στις 10 γιατί ρίχνει εναν ύπνο μισάωρο στο διάστημα μεταξύ 7-8 

Εχθές ξυπνησε 4 και 7 σηκώθηκα όμως γιατί το στηθος ήταν όλο το βράδυ πρισμενο γιατί έχει συνηθίσει πιο συχνά να αδειαζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! Εμένα κοιμηθηκε στις 10 κ ξύπνησε 3παρα κ μετά πάλι 6:30 κ 7:30 κ τώρα μόλις κοιμηθηκε ξανά. Κουράγιο σε όσες ταλαιπωρήθηκαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα.. Εμείς κοιμήθηκαμε 9:30 - 1:30 μετά 5 και 7 σηκώθηκε.. Παλεύω μπας και κοιμηθούμε λίγο ακόμα.. Εντωμεταξύ κλαίει μέσα στον ύπνο του πάρα πολύ. Αν ανοίξει τα μάτια του να με δει γελάει αμέσως.. Σας το κάνουν και εσάς;; 

Καλημέρα καλή μου,ναι πολλές φορές η μικρή μου κλαιει ε΄νω κοιμάται σα να μου δίνει την αίσθηση όμως ότι πεινάει γιατί είναι και ανήσυχη αλλά δεν ξυπνάει πάντα.Ισως να βλέπουν και κάποιο όνειρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ναι εννοείται πως ξύπνησε και η μεγάλη μια φορά στις 10 για σκέπασμα και μια φορά στις 5 για να κλείσω την πόρτα της δεν την θέλει ανοιχτή!

Πόσο είναι η μεγάλη σου και ξυπνάει ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Κι εμείς είχαμε ένα απαισιο βράδυ... Λιποθύμησα πρώτη φορα στη ζωή μου! 😑 Τη τελευταία βδομάδα γενικά έχω κουραστεί πολύ γιατί πέρα από τη γκρίνια που έχει και τα ξενύχτια, ηρθε και το συγκαμα κι έδεσε. Ξύπνησα λοιπόν μέσα στη νύχτα να την αλλάξω γιατι έκανε κακά αλλά βλέπω ότι δεν έχω πετσετα για να πάω να τη πλύνω οπότε πάω να της βρω μια πριν τη σηκώσω να την αλλάξω, ε και στη διαδρομή σκοτεινιασαν όλα κορίτσια, θολωσα κι έχασα τον κόσμο γύρω μου. Γενικά έχω χαμηλή πίεση αλλά φαίνεται με την εξάντληση των ημερών παράγινε το κακό...το επόμενο πράγμα που θυμάμαι είναι τον άντρα μου να φωνάζει τρομαγμένος και το μωρό να κλαίει με αναφιλητα (ξύπνησε το κακόμοιρο από τις αγριοφωναρες του). Α και το καλύτερο; Τρέχαμε σαν τους τρελούς μέσα στη νύχτα μαζί με το μωρό αφού δεν έχουμε που να το αφήσουμε, να βρούμε εφημερεύον νοσοκομείο γιατί πεφτοντας χτυπησα στη γωνια του τραπεζιού το κεφάλι μου και έτρεχε το αιμα ποτάμι... Γυρίσαμε σπίτι χαράματα εγώ με ξυρισμένο κεφάλι στο σημείο (φρίκη κορίτσια), 3 ράμματα ενθύμιο κι έναν φοβερό πονοκέφαλο... Κι ένα μωρό να κλαίει σαν τρελό στο αυτοκίνητο αφού χάλασε το πρόγραμμα της. Τώρα κοιμάται ξεθεωμενη η μικρή μου μετά από 1 ώρα στο στήθος... Φοβάμαι να την ακουμπήσω κάτω μη ξυπνήσει πάλι. Αυτά από μένα κορίτσια, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όσες παλεύουν μόνες τους χωρίς καμία βοήθεια και ιδιαίτερα στις μανούλες με 2 και 3 παιδιά... Δεν μπορώ να φανταστώ πως τα καταφέρνετε... Είστε ηρωίδες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

ναι,utrogestan έπαιρνα μέχρι τον 8 λόγω εξωσωματικής.Εσυ για ποιο λόγο; 

Νομίζω πως απλά η μικρή μου δεν είναι ιδιαίτερα φαγανή.Πίνουμε το frisolac θεωρω οτι της αρεσει σαν γευση ,επισης δε μας εχει προκαλεσει κανενα θεμα με αναγωγες ή δυσκοιλιοτητα για αυτο και δεν το αλλαζω.

Εγω μέχρι τον 5ο αν θυμάμαι καλά γιατί είχα πολλές αιμορραγίες. Κι εμείς ξεκινήσαμε με frisolac όταν του σταμάτησα το δικό μου αλλά του έκανε δυσκοιλιοτητα και πήραμε το frisolac comfort που είναι και πιο εύπεπτο οπότε νομίζω πως γι αυτό πίνει περισσότερο. Αλλά λεπτουλης είναι οπότε του δινω όσο θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγω μέχρι τον 5ο αν θυμάμαι καλά γιατί είχα πολλές αιμορραγίες. Κι εμείς ξεκινήσαμε με frisolac όταν του σταμάτησα το δικό μου αλλά του έκανε δυσκοιλιοτητα και πήραμε το frisolac comfort που είναι και πιο εύπεπτο οπότε νομίζω πως γι αυτό πίνει περισσότερο. Αλλά λεπτουλης είναι οπότε του δινω όσο θέλει.

Ναι ξέρω ότι το frisolac comfrort σε τέτοιες περιπτώσεις είναι κατάλληλο. Καλά κάνεις και του δίνεις όσο θέλει ,είναι μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κι εμείς είχαμε ένα απαισιο βράδυ... Λιποθύμησα πρώτη φορα στη ζωή μου! 😑 Τη τελευταία βδομάδα γενικά έχω κουραστεί πολύ γιατί πέρα από τη γκρίνια που έχει και τα ξενύχτια, ηρθε και το συγκαμα κι έδεσε. Ξύπνησα λοιπόν μέσα στη νύχτα να την αλλάξω γιατι έκανε κακά αλλά βλέπω ότι δεν έχω πετσετα για να πάω να τη πλύνω οπότε πάω να της βρω μια πριν τη σηκώσω να την αλλάξω, ε και στη διαδρομή σκοτεινιασαν όλα κορίτσια, θολωσα κι έχασα τον κόσμο γύρω μου. Γενικά έχω χαμηλή πίεση αλλά φαίνεται με την εξάντληση των ημερών παράγινε το κακό...το επόμενο πράγμα που θυμάμαι είναι τον άντρα μου να φωνάζει τρομαγμένος και το μωρό να κλαίει με αναφιλητα (ξύπνησε το κακόμοιρο από τις αγριοφωναρες του). Α και το καλύτερο; Τρέχαμε σαν τους τρελούς μέσα στη νύχτα μαζί με το μωρό αφού δεν έχουμε που να το αφήσουμε, να βρούμε εφημερεύον νοσοκομείο γιατί πεφτοντας χτυπησα στη γωνια του τραπεζιού το κεφάλι μου και έτρεχε το αιμα ποτάμι... Γυρίσαμε σπίτι χαράματα εγώ με ξυρισμένο κεφάλι στο σημείο (φρίκη κορίτσια), 3 ράμματα ενθύμιο κι έναν φοβερό πονοκέφαλο... Κι ένα μωρό να κλαίει σαν τρελό στο αυτοκίνητο αφού χάλασε το πρόγραμμα της. Τώρα κοιμάται ξεθεωμενη η μικρή μου μετά από 1 ώρα στο στήθος... Φοβάμαι να την ακουμπήσω κάτω μη ξυπνήσει πάλι. Αυτά από μένα κορίτσια, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όσες παλεύουν μόνες τους χωρίς καμία βοήθεια και ιδιαίτερα στις μανούλες με 2 και 3 παιδιά... Δεν μπορώ να φανταστώ πως τα καταφέρνετε... Είστε ηρωίδες!! 

Περαστικά σου.. Να ξεκουραστείς σήμερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κι εμείς είχαμε ένα απαισιο βράδυ... Λιποθύμησα πρώτη φορα στη ζωή μου! 😑 Τη τελευταία βδομάδα γενικά έχω κουραστεί πολύ γιατί πέρα από τη γκρίνια που έχει και τα ξενύχτια, ηρθε και το συγκαμα κι έδεσε. Ξύπνησα λοιπόν μέσα στη νύχτα να την αλλάξω γιατι έκανε κακά αλλά βλέπω ότι δεν έχω πετσετα για να πάω να τη πλύνω οπότε πάω να της βρω μια πριν τη σηκώσω να την αλλάξω, ε και στη διαδρομή σκοτεινιασαν όλα κορίτσια, θολωσα κι έχασα τον κόσμο γύρω μου. Γενικά έχω χαμηλή πίεση αλλά φαίνεται με την εξάντληση των ημερών παράγινε το κακό...το επόμενο πράγμα που θυμάμαι είναι τον άντρα μου να φωνάζει τρομαγμένος και το μωρό να κλαίει με αναφιλητα (ξύπνησε το κακόμοιρο από τις αγριοφωναρες του). Α και το καλύτερο; Τρέχαμε σαν τους τρελούς μέσα στη νύχτα μαζί με το μωρό αφού δεν έχουμε που να το αφήσουμε, να βρούμε εφημερεύον νοσοκομείο γιατί πεφτοντας χτυπησα στη γωνια του τραπεζιού το κεφάλι μου και έτρεχε το αιμα ποτάμι... Γυρίσαμε σπίτι χαράματα εγώ με ξυρισμένο κεφάλι στο σημείο (φρίκη κορίτσια), 3 ράμματα ενθύμιο κι έναν φοβερό πονοκέφαλο... Κι ένα μωρό να κλαίει σαν τρελό στο αυτοκίνητο αφού χάλασε το πρόγραμμα της. Τώρα κοιμάται ξεθεωμενη η μικρή μου μετά από 1 ώρα στο στήθος... Φοβάμαι να την ακουμπήσω κάτω μη ξυπνήσει πάλι. Αυτά από μένα κορίτσια, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όσες παλεύουν μόνες τους χωρίς καμία βοήθεια και ιδιαίτερα στις μανούλες με 2 και 3 παιδιά... Δεν μπορώ να φανταστώ πως τα καταφέρνετε... Είστε ηρωίδες!! 

Ωχ Παναγία μου... Περαστικά βρε κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...εμείς από τις 8μιση που ξεκίνησε τη διαδικασία ύπνου. Κοιμήθηκε στις 10..μέχρι τις 2 παρά μέρα ξανακοιμηθηκε 3 και έκτοτε αν μια ώρα μέχρι τις 7..τον θηλασα και το πήρε ο άντρας μου στο σαλόνι και κοιμήθηκαν ένα διωρακι ακόμη..γενικά δεν αφήνει με τίποτα το στήθος έχει πολύ γκρίνια...και ιδίως την ημέρα κοιμάται πάνω μου αν τον αφήσω κλαιει..άλλο και αυτό.😏.. 

Οι θήλες μου εν το μεταξύ υποφέρουν....νομίζω θηλάζει πιο σφιχτά δεν ξέρω...😏

Στο παλαιότερο θέμα μας περί σεξουαλική επαφής μπορώ να πω τα καταφέραμε ...υπήρχε πόνος αλλά όχι τραγικός βοήθησε και το λιπαντικό σίγουρα..

Εγώ περίοδο έχω κανονικά μετά τις 40 ημέρες...με είδε ο γυναικολος για έναν υπέρηχο 

Τεστ παπ μου είπε στο 6 από τον τοκετό..ο κάθε γιατρός έχει το δικό του προγραμμα...

Με την βεντούζα πάνω μου δεν βλέπω να κάνουμε δουλειές σήμερα ένα γρήγορο συμμάζεμα μόνο..

@Alexeyπεραστικά σου...!!!!

@PanB

Γεννησαμε την ίδια βδομάδα μπορείς να μας βοηθήσεις λίγο με τα άλματα γιατί δεν κοιμόμαστε και αν έχω ν ελπίζω σε καλύτερες ημέρες...🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και από μας ! Είχαμε δύσκολες μέρες ,εγώ έπαθα δηλητηρίαση και ήμουν χάλια από προχθές ,ειδικά χθες ήμουν του θανάτα !! Ευτυχώς σήμερα είμαι τέλεια ! Τη μικρή την έπιασε όμως το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας (πρώτη δόση) και είμαι να σκάσω ! Δεν καλοτρωει ,και γενικά είναι νυσταγμενη πολύ! Εσείς πώς το περάσατε ;; Τι συμπτώματα είχατε όσες το κάνατε ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ναι αλλά χωρίς να κλαίει πριν.. Όταν ξυπνάει και με βλέπει απλά γελάει και πεθαίνω 😂😍

Και εμένα έτσι!!Τρέλα!!♥️♥️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από μας ! Είχαμε δύσκολες μέρες ,εγώ έπαθα δηλητηρίαση και ήμουν χάλια από προχθές ,ειδικά χθες ήμουν του θανάτα !! Ευτυχώς σήμερα είμαι τέλεια ! Τη μικρή την έπιασε όμως το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας (πρώτη δόση) και είμαι να σκάσω ! Δεν καλοτρωει ,και γενικά είναι νυσταγμενη πολύ! Εσείς πώς το περάσατε ;; Τι συμπτώματα είχατε όσες το κάνατε ;;; 

Το εμβόλιο γαστρεντερίτιδας εννοείς το πόσιμο,το οποίο δεν είναι υποχρεωτικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Ναι,απλώς αναρωτιέμαι .Οπότε απλά αναμένω.

Ααα είμαστε τόσο κοντά; Εγώ γέννησα 05/08 κοριτσάκι

Κι εγω κοριτσακι!♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...εμείς από τις 8μιση που ξεκίνησε τη διαδικασία ύπνου. Κοιμήθηκε στις 10..μέχρι τις 2 παρά μέρα ξανακοιμηθηκε 3 και έκτοτε αν μια ώρα μέχρι τις 7..τον θηλασα και το πήρε ο άντρας μου στο σαλόνι και κοιμήθηκαν ένα διωρακι ακόμη..γενικά δεν αφήνει με τίποτα το στήθος έχει πολύ γκρίνια...και ιδίως την ημέρα κοιμάται πάνω μου αν τον αφήσω κλαιει..άλλο και αυτό.😏.. 

Οι θήλες μου εν το μεταξύ υποφέρουν....νομίζω θηλάζει πιο σφιχτά δεν ξέρω...😏

Στο παλαιότερο θέμα μας περί σεξουαλική επαφής μπορώ να πω τα καταφέραμε ...υπήρχε πόνος αλλά όχι τραγικός βοήθησε και το λιπαντικό σίγουρα..

Εγώ περίοδο έχω κανονικά μετά τις 40 ημέρες...με είδε ο γυναικολος για έναν υπέρηχο 

Τεστ παπ μου είπε στο 6 από τον τοκετό..ο κάθε γιατρός έχει το δικό του προγραμμα...

Με την βεντούζα πάνω μου δεν βλέπω να κάνουμε δουλειές σήμερα ένα γρήγορο συμμάζεμα μόνο..

@Alexeyπεραστικά σου...!!!!

@PanB

Γεννησαμε την ίδια βδομάδα μπορείς να μας βοηθήσεις λίγο με τα άλματα γιατί δεν κοιμόμαστε και αν έχω ν ελπίζω σε καλύτερες ημέρες...🤪🤪

Εμενα η κόρη μου τα πήγαινε βάσει γέννησης και όχι βάσει πητ, οπότε τα μετράω έτσι και στο μπέμπη.. Βάσει γέννησης μπήκαμε στο 12 αλλά εγώ μέχρι στιγμής δεν κατάλαβα ούτε το 9😂 δεν έχει αλλάξει κάτι στο μπέμπη, πέρα απ το ότι μένει πιο πολλές ώρες ξύπνιος.. Δεν έχει γκρίνια κλπ 

Ριξτα στο άλμα όμως, μπήκαμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Το εμβόλιο γαστρεντερίτιδας εννοείς το πόσιμο,το οποίο δεν είναι υποχρεωτικό;

Ναι αυτό !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναι αυτό !! 

Εμας ο παιδίατρος μας δεν το θεωρεί αναγκαίο και έτσι δεν το συστήνει να το κάνουμε.Έκανε και πυρετό το μικράκι σου; Έχει γενικά τα συνήθη συμπτώματα κάθε εμβολίου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εμας ο παιδίατρος μας δεν το θεωρεί αναγκαίο και έτσι δεν το συστήνει να το κάνουμε.Έκανε και πυρετό το μικράκι σου; Έχει γενικά τα συνήθη συμπτώματα κάθε εμβολίου;

Τη δεύτερη δόση δε θα την κάνουμε είπε αφού το πειράζει !! Έχει γκρινια,υπνηλία και έχει μειώσει την ποσότητα που τρώει ! Ευτυχώς πυρετό διάρροια εμετό κλπ όχι δε μου έκανε !! Απλώς αγχώθηκα που δεν τρώει τόσο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Τη δεύτερη δόση δε θα την κάνουμε είπε αφού το πειράζει !! Έχει γκρινια,υπνηλία και έχει μειώσει την ποσότητα που τρώει ! Ευτυχώς πυρετό διάρροια εμετό κλπ όχι δε μου έκανε !! Απλώς αγχώθηκα που δεν τρώει τόσο !!!

Στα προηγούμενα εμβόλια δηλαδή δεν είχε παρουσιάσει ανορεξία; Εμένα στο πρώτο εμβόλιο είχε αυτά που περιγράφεις.Θεωρώ δεν είναι κάτι για να ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κι εμείς είχαμε ένα απαισιο βράδυ... Λιποθύμησα πρώτη φορα στη ζωή μου! 😑 Τη τελευταία βδομάδα γενικά έχω κουραστεί πολύ γιατί πέρα από τη γκρίνια που έχει και τα ξενύχτια, ηρθε και το συγκαμα κι έδεσε. Ξύπνησα λοιπόν μέσα στη νύχτα να την αλλάξω γιατι έκανε κακά αλλά βλέπω ότι δεν έχω πετσετα για να πάω να τη πλύνω οπότε πάω να της βρω μια πριν τη σηκώσω να την αλλάξω, ε και στη διαδρομή σκοτεινιασαν όλα κορίτσια, θολωσα κι έχασα τον κόσμο γύρω μου. Γενικά έχω χαμηλή πίεση αλλά φαίνεται με την εξάντληση των ημερών παράγινε το κακό...το επόμενο πράγμα που θυμάμαι είναι τον άντρα μου να φωνάζει τρομαγμένος και το μωρό να κλαίει με αναφιλητα (ξύπνησε το κακόμοιρο από τις αγριοφωναρες του). Α και το καλύτερο; Τρέχαμε σαν τους τρελούς μέσα στη νύχτα μαζί με το μωρό αφού δεν έχουμε που να το αφήσουμε, να βρούμε εφημερεύον νοσοκομείο γιατί πεφτοντας χτυπησα στη γωνια του τραπεζιού το κεφάλι μου και έτρεχε το αιμα ποτάμι... Γυρίσαμε σπίτι χαράματα εγώ με ξυρισμένο κεφάλι στο σημείο (φρίκη κορίτσια), 3 ράμματα ενθύμιο κι έναν φοβερό πονοκέφαλο... Κι ένα μωρό να κλαίει σαν τρελό στο αυτοκίνητο αφού χάλασε το πρόγραμμα της. Τώρα κοιμάται ξεθεωμενη η μικρή μου μετά από 1 ώρα στο στήθος... Φοβάμαι να την ακουμπήσω κάτω μη ξυπνήσει πάλι. Αυτά από μένα κορίτσια, αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όσες παλεύουν μόνες τους χωρίς καμία βοήθεια και ιδιαίτερα στις μανούλες με 2 και 3 παιδιά... Δεν μπορώ να φανταστώ πως τα καταφέρνετε... Είστε ηρωίδες!! 

Κοπελα μου περαστικα σου!! Μόνο που διαβασα τρομαξα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...