Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Μιντόριγια μένα κανε το εξής..

Πριν απο το ξενο να προσφερεις στηθος και να ξεκινησεις να μειωνεις το ξενο.. 

Δηλαδή καθε φορα που θα ταιζεις δινε στηθος κ μετα απο λιγο ξενο.. Εμενα περνούσε 15-30 λεπτα για να της δωσω ξενο.. Για να προλάβει να νιωσει τον κορεσμό.. Σήμερα πχ δωσε 4 ξενο.. Την Παρασκευή ή το Σάββατο πήγαινε το στα 3 και σιγά σιγά θα επιστρεψεις στο αποκλειστικο θηλασμό! 

Εγω ετσι εκανα για να παρει κιλακια που μου ειπαν οτι ειχε παρει λιγο.. Στηθος κ μετα ξενο.. Εδινα 3 φορες την ημέρα ξενο και σε 4-5 ημέρες ετσι εκοβα απο ενα γευμα και καταληξαμε μονο στηθος και παίρνει τέλεια βαρος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Μιντόριγια μένα κανε το εξής..

Πριν απο το ξενο να προσφερεις στηθος και να ξεκινησεις να μειωνεις το ξενο.. 

Δηλαδή καθε φορα που θα ταιζεις δινε στηθος κ μετα απο λιγο ξενο.. Εμενα περνούσε 15-30 λεπτα για να της δωσω ξενο.. Για να προλάβει να νιωσει τον κορεσμό.. Σήμερα πχ δωσε 4 ξενο.. Την Παρασκευή ή το Σάββατο πήγαινε το στα 3 και σιγά σιγά θα επιστρεψεις στο αποκλειστικο θηλασμό! 

Εγω ετσι εκανα για να παρει κιλακια που μου ειπαν οτι ειχε παρει λιγο.. Στηθος κ μετα ξενο.. Εδινα 3 φορες την ημέρα ξενο και σε 4-5 ημέρες ετσι εκοβα απο ενα γευμα και καταληξαμε μονο στηθος και παίρνει τέλεια βαρος. 

 

Με πόσα γεύματα στήθος??δλδ όταν κόβω το ξένο θα αυξάνω τις φορές στο στήθος;κ πόση ώρα στο κάθε στήθος,όση κάθεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Με πόσα γεύματα στήθος??δλδ όταν κόβω το ξένο θα αυξάνω τις φορές στο στήθος;κ πόση ώρα στο κάθε στήθος,όση κάθεται;

Εγω δεν εχω πρόγραμμα οταν ζηταει της δινω οσες φορες ζητάει θα της δινεις το στηθος.. Το ποση ώρα εγω ξέρω ότι το αφηνεις το παιδι να το αφησει μονο του το στηθος απο το στόμα ρεψιμο και ξαναπροσφερεις στηθος αν δεν θελει δωσε απο το αλλο αν δεν θελει τίποτα ας στην λιγο και προσπαθησε να της δωσεις ξενο αν είναι χορτατη δεν θα το πιει οπότε θα εχει φαει μονο στηθος! Εφοσον δεν χρειάζεται το ξενο για να παρει κιλακια τοτε δεν σε πειράζει αν δεν φαει ξενο! 

 

Αν καταφέρεις να το κοψεις και μαχαίρι ακομη καλύτερα βάζοντάς το μωρο να θηλαζει συχνά θα εχεις γαλα οπότε δεν θα χρειαστεί συμπλήρωση με ξενο.. Προσπάθησε να το αφησεις το μωρο να χορτασει απο το στηθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω αλλο θεματακι.. 

Βαζω θηλαστρο και μετα απο 10λεπτη αντληση δεν βγαζω αλλο γαλα.. Δηλαδή 5 λεπτα είναι τζουφια.. Ευελπιστώ ότι κάνοντας 15λεπτα συνέχεια θα βγαλει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Μέσα στην ημέρα και εμένα ζήτημα να κοιμηθεί ενα διωρο,αλλά βλέπω Πώς μς το βραδινό ύπνο θα αργήσουμε πολύ να βρούμε ενα Πρόγραμμα. Για στέρεες μας είπε ο παιδίατρος γύρω στους 5 μήνες,ανάλογα και με το βάρος της μικρής. εσείς από κιλακια Πώς είστε; εγώ θήλασα τη μικρή 40 μέρες Μόνο,δεν κατάφερνα δυστυχώς παραπάνω .

Ειμαστε οι μικροί της παρέας.....είμαστε δεν είμαστε 5 κιλά 60cmυψος..αλά είναι φυσιολογικά γιατί βγήκε απ' το νοσοκομείο 2680γρμ.κανουμε αποκλειστικό θηλασμό ..δεν είχες παραγωγών η σε είχε κουράσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι αποκλειστικά θηλάζουσες με ποιον τρόπο πήραν τα μικρά σας πιπίλα....με έχουν πονέσει οι θηλές από το πιπιλισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

θα συμφωνήσω.Επίσης κατι, άλλο Πόσο καιρό έχετε που γεννησατε; εμένα έχουν περάσει Τρεις μήνες ,δε θηλαζω και δεν μου έχει έρθει περίοδος .γνωρίζετε Γιατί μπορει να συμβαίνει αυτό;

Εγω γεννησα στις 25/7 και μου ήρθε αμέσως μετά τα λοχεια η πρωτη και έκτοτε μου σταθεροποιήθηκε και μου έρχεται κάθε 28 μερες ενώ πριν μείνω έγκυος είχα οπότε να Ναι. Δε θηλασε από την αρχή ή σταμάτησες προσφατα;

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Θα κάνεις blw;

Ναι εγώ έτσι θα του τα δινω αλλά αφού ο αντρας μου δε θα μπορει θα φροντίσω να του εχω κάτι εύκολο που να μην το φοβάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγω γεννησα στις 25/7 και μου ήρθε αμέσως μετά τα λοχεια η πρωτη και έκτοτε μου σταθεροποιήθηκε και μου έρχεται κάθε 28 μερες ενώ πριν μείνω έγκυος είχα οπότε να Ναι. Δε θηλασε από την αρχή ή σταμάτησες προσφατα;

 

Ναι εγώ έτσι θα του τα δινω αλλά αφού ο αντρας μου δε θα μπορει θα φροντίσω να του εχω κάτι εύκολο που να μην το φοβάται. 

Δεν ειναι εντάξει αν κανεις 2 μεθόδους; blw και πατημένα με πιρούνι για να του ερθει και εκείνου πιο εύκολο; εγω αυτο σκέφτομαι να κανω με την πεθερα μου γιατι ειναι και αυτη φοβιτσιαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ειναι εντάξει αν κανεις 2 μεθόδους; blw και πατημένα με πιρούνι για να του ερθει και εκείνου πιο εύκολο; εγω αυτο σκέφτομαι να κανω με την πεθερα μου γιατι ειναι και αυτη φοβιτσιαρα..

Ναι δε με πειράζει τόσο πολύ. Εγώ μόνο 4 ώρες θα λειπω οπότε μόνο πρωινο θα τρώει με τον αντρα μου. Αλλά προτιμώ να μάθει κάθε τροφη στην κανονική μορφή της οπότε νομίζω πως είναι καλύτερα να τρώει γιαούρτι με βρώμη που δε θα το θεωρήσει επικίνδυνο πάρα να του πατήσει κάτι άλλο που κανονικά δεν τρώγεται έτσι. Και μετά τα υπόλοιπα γεύματα θα τα τρωει με μενα που θα του τα προσφέρω κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Εγώ είμαι πολύ στεναχωρημενη... 😑 Επαθε πάλι συγκαμα η μικρή μου κι έχω απηυδήσει... Δεν ξέρω τι φταίει που το παθαίνει, την αλλάζω κυριολεκτικά μετά από κάθε κατουρημα λες και είναι νεογέννητο κι όχι 4 μηνων παιδί και δεν χρησιμοποιώ ποτέ μωρομαντηλα μόνο νεράκι... Εχω δοκιμάσει όλες τις πάνες της αγοράς, όλες τις κρέμες που υπάρχουν και παλι παθαίνει... Είμαστε στην ουσία μονίμως με συγκαμα μόνο με μικρά μεσοδιάστημα καλά. Δεν ξέρω τι να κάνω, ο παιδίατρος δεν είναι ιδιαίτερα βοηθητικός... Μου λέει είναι στο παιδί και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Όμως δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό... Κάτι θα φταίει που το παθαίνει δεν μπορω απλά να το δεχτώ και να αφήνω το παιδί μου να τυρανιεται... 😔😔 Σκέφτομαι να τη πάω σε παιδοδερματολόγο μήπως με βοηθήσει αυτός σε κάτι ως πιο εξειδικευμένος... Έχει καμια σας κάποιον να μου προτείνει; Από ότι κατάλαβα μετά από έρευνα στο ίντερνετ είναι δυσεύρετοι... 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Εγώ είμαι πολύ στεναχωρημενη... 😑 Επαθε πάλι συγκαμα η μικρή μου κι έχω απηυδήσει... Δεν ξέρω τι φταίει που το παθαίνει, την αλλάζω κυριολεκτικά μετά από κάθε κατουρημα λες και είναι νεογέννητο κι όχι 4 μηνων παιδί και δεν χρησιμοποιώ ποτέ μωρομαντηλα μόνο νεράκι... Εχω δοκιμάσει όλες τις πάνες της αγοράς, όλες τις κρέμες που υπάρχουν και παλι παθαίνει... Είμαστε στην ουσία μονίμως με συγκαμα μόνο με μικρά μεσοδιάστημα καλά. Δεν ξέρω τι να κάνω, ο παιδίατρος δεν είναι ιδιαίτερα βοηθητικός... Μου λέει είναι στο παιδί και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Όμως δεν μπορώ να το δεχτώ αυτό... Κάτι θα φταίει που το παθαίνει δεν μπορω απλά να το δεχτώ και να αφήνω το παιδί μου να τυρανιεται... 😔😔 Σκέφτομαι να τη πάω σε παιδοδερματολόγο μήπως με βοηθήσει αυτός σε κάτι ως πιο εξειδικευμένος... Έχει καμια σας κάποιον να μου προτείνει; Από ότι κατάλαβα μετά από έρευνα στο ίντερνετ είναι δυσεύρετοι... 🙄 

Τώρα που το συζητάω αυτό με τη μαμά μου λέει κι αυτή το ίδιο με τον γιατρό σου...αν δοκίμαζες καμιά κηραλοιφή μήπως;τι σου λεω τώρα ε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τώρα που το συζητάω αυτό με τη μαμά μου λέει κι αυτή το ίδιο με τον γιατρό σου...αν δοκίμαζες καμιά κηραλοιφή μήπως;τι σου λεω τώρα ε..

Έχω βάλει και κεραλοιφη και ελαιόλαδο και σπαθολαδο, τίποτα από αυτά δεν βοηθάει, αντίθετα κοκκινίζει περισσότερο. Σήμερα με το που είδα ότι κόκκινησε της έβαλα σπαθολαδο και τιναχτηκε ως επάνω το παιδί. Έτσουξε πολύ όπως κατάλαβα. Και μετά είδα ότι κόκκινησε περισσότερο. Την αφήνω και γυμνή τουλάχιστον μια ώρα την ημέρα, αυτό φαινεται ότι κάπως τη βοηθάει αλλά μετά από 2-3 ημέρες ξαναπαθαινει κι έχω εξαντληθεί να την αλλάζω και να την πλένω όλη μέρα κι όλη νύχτα... 😐 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έχω βάλει και κεραλοιφη και ελαιόλαδο και σπαθολαδο, τίποτα από αυτά δεν βοηθάει, αντίθετα κοκκινίζει περισσότερο. Σήμερα με το που είδα ότι κόκκινησε της έβαλα σπαθολαδο και τιναχτηκε ως επάνω το παιδί. Έτσουξε πολύ όπως κατάλαβα. Και μετά είδα ότι κόκκινησε περισσότερο. Την αφήνω και γυμνή τουλάχιστον μια ώρα την ημέρα, αυτό φαινεται ότι κάπως τη βοηθάει αλλά μετά από 2-3 ημέρες ξαναπαθαινει κι έχω εξαντληθεί να την αλλάζω και να την πλένω όλη μέρα κι όλη νύχτα... 😐 

Sudocream έχεις δοκιμασει; ξέρω ότι είναι πολύ δραστική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έχω βάλει και κεραλοιφη και ελαιόλαδο και σπαθολαδο, τίποτα από αυτά δεν βοηθάει, αντίθετα κοκκινίζει περισσότερο. Σήμερα με το που είδα ότι κόκκινησε της έβαλα σπαθολαδο και τιναχτηκε ως επάνω το παιδί. Έτσουξε πολύ όπως κατάλαβα. Και μετά είδα ότι κόκκινησε περισσότερο. Την αφήνω και γυμνή τουλάχιστον μια ώρα την ημέρα, αυτό φαινεται ότι κάπως τη βοηθάει αλλά μετά από 2-3 ημέρες ξαναπαθαινει κι έχω εξαντληθεί να την αλλάζω και να την πλένω όλη μέρα κι όλη νύχτα... 😐 

Δοκιμασε pepanthol palm. Επίσης το αλλο που θα σου έλεγα είναι να δεις μήπως την πειράζει κάποιο φαγητό.. Πχ. Πορτοκαλι η τομάτα... Τρως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Κορίτσια οι αποκλειστικά θηλάζουσες με ποιον τρόπο πήραν τα μικρά σας πιπίλα....με έχουν πονέσει οι θηλές από το πιπιλισμα...

Με κανέναν τρόπο,έχω πάρει από όλες τις εταιρείες και τίποτα, ούτε να τις δει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Sudocream έχεις δοκιμασει; ξέρω ότι είναι πολύ δραστική. 

Δυστυχώς η sadocrem μας κάνει χειρότερα. Το θέμα μου όμως δεν είναι η θεραπεία, γιατί θεραπεύεται με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, πχ τη τελευταία φορά είχα βάλει φαρμακευτικό μελάνι και είχε περάσει. Το θέμα μου είναι να μη παθαίνει συνεχομενα κι αναγκάζομαι να της βάζω συνέχεια φάρμακα. Αν πάθαινε μια στο τόσο δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά παθαίνει όλη την ώρα 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δοκιμασε pepanthol palm. Επίσης το αλλο που θα σου έλεγα είναι να δεις μήπως την πειράζει κάποιο φαγητό.. Πχ. Πορτοκαλι η τομάτα... Τρως; 

Το σκέφτηκα κι εγώ για το φαγητο, πορτοκαλι και ντομάτα δεν τρώω αλλά σκέφτηκα τα γαλακτοκομικα τα οποία τα ειχα κόψει κιόλας για έναν μήνα περίπου.. Όμως δεν είδα ιδιαίτερα διαφορά, ίσως απλά να ήταν λίγο πιο ήπιες οι κοκκινίλες. Ρώτησα τον παιδιατρο μήπως φταίει κάτι από τη διατροφη μου κι αυτός το αποκλείει... 🙄 Λες να φταίει κάτι από αυτά που τρώω; Το μόνο που τρώω σε καθημερινή βάση είναι βρωμη και μέλι. Μήπως το μέλι πειράζει; Δεν ξέρω κι εγώ τι να πρώτο σκεφτώ... Θέλω πολύ να βρω μια λύση όμως, έχω κουραστεί συνέχεια με αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Το σκέφτηκα κι εγώ για το φαγητο, πορτοκαλι και ντομάτα δεν τρώω αλλά σκέφτηκα τα γαλακτοκομικα τα οποία τα ειχα κόψει κιόλας για έναν μήνα περίπου.. Όμως δεν είδα ιδιαίτερα διαφορά, ίσως απλά να ήταν λίγο πιο ήπιες οι κοκκινίλες. Ρώτησα τον παιδιατρο μήπως φταίει κάτι από τη διατροφη μου κι αυτός το αποκλείει... 🙄 Λες να φταίει κάτι από αυτά που τρώω; Το μόνο που τρώω σε καθημερινή βάση είναι βρωμη και μέλι. Μήπως το μέλι πειράζει; Δεν ξέρω κι εγώ τι να πρώτο σκεφτώ... Θέλω πολύ να βρω μια λύση όμως, έχω κουραστεί συνέχεια με αυτό... 

Για δοκίμασε να κόψεις το μέλι. Βάζε σιρόπι Αγαύης. Εγώ έτσι κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Το σκέφτηκα κι εγώ για το φαγητο, πορτοκαλι και ντομάτα δεν τρώω αλλά σκέφτηκα τα γαλακτοκομικα τα οποία τα ειχα κόψει κιόλας για έναν μήνα περίπου.. Όμως δεν είδα ιδιαίτερα διαφορά, ίσως απλά να ήταν λίγο πιο ήπιες οι κοκκινίλες. Ρώτησα τον παιδιατρο μήπως φταίει κάτι από τη διατροφη μου κι αυτός το αποκλείει... 🙄 Λες να φταίει κάτι από αυτά που τρώω; Το μόνο που τρώω σε καθημερινή βάση είναι βρωμη και μέλι. Μήπως το μέλι πειράζει; Δεν ξέρω κι εγώ τι να πρώτο σκεφτώ... Θέλω πολύ να βρω μια λύση όμως, έχω κουραστεί συνέχεια με αυτό... 

Δοκίμασε την κρέμα cicalfate + 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με κανέναν τρόπο,έχω πάρει από όλες τις εταιρείες και τίποτα, ούτε να τις δει!!!

Εγω είμαι στα όρια μου όλη μέρα δεν μπορεί να ναι στον μαστό....δεν ξεκολλάει...και δεν είναι ότι τρώει..απλα πιπιλαει.και μόλις τον βγάλω ο Κάκος χαμός...😔😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Δυστυχώς η sadocrem μας κάνει χειρότερα. Το θέμα μου όμως δεν είναι η θεραπεία, γιατί θεραπεύεται με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, πχ τη τελευταία φορά είχα βάλει φαρμακευτικό μελάνι και είχε περάσει. Το θέμα μου είναι να μη παθαίνει συνεχομενα κι αναγκάζομαι να της βάζω συνέχεια φάρμακα. Αν πάθαινε μια στο τόσο δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά παθαίνει όλη την ώρα 😢

εγώ Στην κορουλα μου χρησιμοποιώ μόνο κεραλοιφη,τίποτα άλλο.Δεν έχει την παραμικρή κοκινιλα και εψιρ πολύ λείο δερματακι. το αναπλαθει πλήρως.δοκίμασε κάτι βιολογικό όπως κεραλοιφη. δε γίνεται κάποια λύση θα υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια γεια κ από μένα!! Κάναμε σήμερα το doppler,όλα καλά!! 1934γρ ο μπέμπης και προς το παρόν με το κεφάλι προς τα κάτω..Μας ταλαιπώρησε λίγο η εξέταση δε γυρνούσε ο μπέμπης ανάσκελα κ μας έστειλε η γιατρός για βόλτα..είχαμε κ το ταξίδι κ τώρα νιώθω σαν να έσκαβα..χαλάλι όμως!!!😄
    • Συγχαρητήρια ακους διπλασιασμούς κορίτσι μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰
    • Αννίτα μου εγώ έκανα από 4-5 τσιγάρα πριν μάθω την εγκυμοσύνη μου στα 23. Όμως επειδή κατάλαβα ότι είμαι έγκυος όταν ήμουν 8εβδ δυστυχώς μέχρι τότε εν άγνοια μου κάπνιζα.  κ λόγω αυτού εμφάνισα υψηλή αντίσταση στις μητριαιες αρτηρίες κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι τον 9ο μήνα κ διατροφή χωρίς αλάτι.  Ήδη μέχρι την β επιπέδου οι μετρήσεις είχαν έρθει στα φυσιολογικά.  Σαφως κ μόλις έμαθα την εγκυμοσύνη κόπηκε  το τσιγάρο μαχαίρι κ δν ξανά έκανα από τότε ποτε.  Άλλωστε το έκανα πιο πολύ στην δουλειά ως διάλειμμα κ όχι πχ στο σπίτι. Ήταν μια συνήθεια απλά.    Το τσιγάρο ποτέ μα ποτέ δεν κάνει καλό. Δν ξέρω πως επιτρέπουν γιατροί το τσιγάρο όταν όντως με βάση τα επιστημονικά δεδομένα το έμβρυο επηρεάζεται. Η περίπτωση μου ήταν ένα από τα παραδείγματα.    μπράβο σ εσένα κ σε κάθε γυναίκα που κατάφερε και το έκοψε ενώ ήταν χρόνια καπνίστρια. Πραγματικά μπράβο! Δν είναι λίγο να ξέρεις ❤️
    • Το ξέρω ότι έκανες υπέρβαση και μπράβο σου γι αυτό. Καλό είναι να μην εξαντλούμε τον εαυτό μας, να βάζουμε κάποιο όριο. Το λέω και για μένα. Να είσαι καλά κορίτσι μου και να έρθει το παιδάκι σου, αν θελει ο Θεός, πιο εύκολα! Σε φιλώ!❤️
    • Αχ εγώ δεν ξέρω, άλλες φορές ανυπομονώ να τον αντικρύσω και άλλες σκέφτομαι πώς θα είναι που δεν θα τον έχω πια στην κοιλίτσα μου; Τρελό ε; Δεν ξέρω νομίζω θα πάθω σοκ εκείνη τη στιγμή, όταν το σκέφτομαι δακρύζω..είναι τόσο μεγάλη η συγκίνηση που δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ! Εν τω μεταξύ δε θέλω να με πάρουν τα ζουμιά τότε μπροστά στον γιατρό, ντρέπομαι 😀😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...