Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Διάρροια και βλεννα έχουμε και εμεις αλλα εμεις καναμε και εμβόλιο και εχω και υπερπαραγωγή! Αρα κατι απο αυτα τα δυο είναι.. Τα κακακια τι χρώμα έχουν; πνίγεται συχνα; εχεις δει αν πιεσεις το στηθος με τι πίεση βγαίνει το γαλα; 

Εμβόλιο κάναμε πριν 13 μέρες.. Μερικές φορές πνίγεται.. Άλλες φορές βγάζει σταγόνα άλλες θέλω πανάκι για το άλλο στήθος και βγάζει και αυτό που θηλάζει συντριβάνι. Όταν γίνεται αυτό πνίγεται.. Δεν είναι ολες τις ώρες το στήθος έτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αχ ευτυχώς εμείς τελειώσαμε από όλες τις δουλειές με βοήθησε και ο άντρας μου βέβαια..μας πήρε δύο σκ να τα κάνουμε όλα αλλά οκ...τα ντουλάπια της κουζίνας δεν έκανα τέλεια .σιγά σιγά θα τα ξαναπεράσω...εν το μεταξύ..αν αφήσει το στήθος τρωει το χέρι του με μανία...έξοδος βράδυ;;εγώ ξαπλώνω μαζί με τον μικρό από τις 8μιση τρώει και κοιμάμαι και γω μέχρι 12- 1 αν είμαι τυχερή μετά κάνω αφτερ μαζί του?!🤪😇

 

 

 

 

 

Χαχαχα.. 

Εμείς ναι θα βγούμε γιατι προσπαθούμε να βγούμε με τους νονούς και δεν βρίσκουμε ποτε χρόνο! Και επειδή μένουνε και σε αλλες περιοχες ειπαμε αφου θα παμε jumbo να παμε για μια μπυρα με τον νονο που δουλευει εκει διπλα και σχολαει βράδυ οπότε θα το συνδοιασουμε.. Λεω τελικα τα χαλια να τα στρωσω το Σάββατο γιατι μεχρι Παρασκευή εχω χαλια πρόγραμμα και ανυπομονώ να τελειώσει η βδομάδα.... Δεν μαρεσει καθόλου.. Ενω εχει ενα ενδιαφέρον το αντικείμενο η σχολικη μοναδα δεν μαρεσει καθόλου.. Και εκτός αυτού εχω βαρεθει τα θρανια δεν μπορώ άλλο, καιρος να κανω και κατι έμπρακτο.. Ανυπομονώ να στολισω φετος.. Αλλα νιώθω ότι είναι λιγο νωρίς.. Συνήθως στολιζω Δεκέμβριο και έλεγα φέτος να στολισω νωρίτερα, μετα της αγ. Αιματερινης.. Αλλα δεν νομίζω να αντεξω 😂😂😂 αν δεν κρατιέμαι θα στολισω το αλλο σκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμβόλιο κάναμε πριν 13 μέρες.. Μερικές φορές πνίγεται.. Άλλες φορές βγάζει σταγόνα άλλες θέλω πανάκι για το άλλο στήθος και βγάζει και αυτό που θηλάζει συντριβάνι. Όταν γίνεται αυτό πνίγεται.. Δεν είναι ολες τις ώρες το στήθος έτσι.. 

Νομίζω είναι υπερπαραγωγή..εγω πχ εχω συντριβάνι αλλα για τα 10 λεπτα της αντλησης μετα σαν να στραγγιζει και δεν βγάζω αλλο... Τα κακάκια τι χρώμα είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Νομίζω είναι υπερπαραγωγή..εγω πχ εχω συντριβάνι αλλα για τα 10 λεπτα της αντλησης μετα σαν να στραγγιζει και δεν βγάζω αλλο... Τα κακάκια τι χρώμα είναι; 

Συνήθως μουσταρδι.. Σήμερα μια κένωση είχε ένα ελαφρύ λαχανι πράσινο κιτρινοό μαζί με βλεννη.. Αχ.. Πέφτω πολύ ψυχολογικά όταν βλέπω χαλασμένες πάνες.. Έχω χάσει του κόσμου τα κιλα από την αποχή (όχι ότι δεν έχω περιθώριο).. Δεν έχω βάλει κάτι διαφορετικό στη διατροφή μου.. Ελπίζω να είναι υπερπαραγωγή... Στο θήλαστρο βγαίνει με ροή μεγάλη το γάλα σα να πιτσιλαει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Μήπως έχεις υπερπαραγωγή...και για αυτό το αφήνει;;

Δε νομίζω... πάντως σήμερα τρώει σαν τρελή! Non stop!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Να σας ρωτήσω και κάτι;;ενοχλούνται και εσάς τα μωρά σας στην αλλαγη της Πάνας;;ειδικά το βράδυ τρομάζω να τον αλλάξω γιατί ουρλιάζει.δεν ξερω τη τον ενοχλεί...ξεσηκωνουμε την οικοδομή.δοκιμασα και να ναι μυστικός και αφού φάει..αλλαξ και πάνες μωρομαντηλα....

Εμένα γκρινιάζει όταν της φοραω ρούχα που μπαίνουν πάνω από το κεφάλι κ δεν είναι κρουαζέ ,με κουμπιά.Ξενερωνει τρελα!!Στην πανα όχι απλώς κουνάει τα πόδια έντονα. Φυσικά όταν πεινάει της αλλάζω μετά το φαγητό, δεν την παιδεύω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μίλησα με την παιδίατρο κ μου είπε πως πάω για μαστίτιδα ! Έχει πάρει καμία σας αντιβίωση για την μαστίτιδα?

Αν είσαι στην ομάδα θηλασμου μπες και διάβασε το αρχείο μπας και γλυτώσεις την αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey κ εγω πάνω ατην γαζα εβαζα αλουμινονερο. Οσο για το συγκαμα μαλλον το νερο την ενοχλούσε.

@Valxrisτα παιδια μας εχουν βγει απο το αλμα. Ζουμε ακριβώς τα ιδια με τα μωρα!!ειναι δραμα ολο αυτο με τον ύπνο, ειδικα οταν έχεις κ αλλο ενα παιδι. Ειναι τα ουλα δεν γίνεται!!

@Clairy. Εχεις εντονη ροη. Αυτη επισης χαλαει τις πανες! Κ μαλλον έχεις κ υπερπαραγωγη που κ αυτη χαλαει πανες. Το στηθος σου κ το βραδυ θα επρεπε να είναι μαλακο γιατι εχει στανταρ προγραμμα το παιδακι σου οποτε θα επρεπε να προσαρμοστεί. Υπαρχει μια ομαδα στο φβ που μπορεις να δεις για χαλινο. Χαλινος γλώσσας-χείλους λεγεται. Μακαρι να σε βοηθησουν. Σιγουρα θα μπορεσεις να καταλαβεις κ εσυ διαβάζοντας απο τα αρχεία κ τις εικονες αν το μωρο εχει χάλινο .προτείνουν κ γιατρούς που κανουν εκτομες με λειζερ κ εχει κ οδηγίες για μετα την εκτομη για να κολλησει ξανα ο χαλινος, για τον πονο κ για απεργια θηλασμου. Γιατρους προτείνουν τον πλιουτα κ την γεντιμη.. Μπορεις αν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για εκτίμηση. Εμενα η μικρή εχει χαλινους το ειδα απο την 1η μερα γιατι γνωριζα αλλα δεν θεωρω οτι μας δημιουργουν προβλημα. Ειχα γραψει κ στην ομαδα αλλα με ξεχασαν. Δεν ξέρω αν θα παω για εκτομη  δεν το εχω αποφασισει ακομα.το στηθος το αφήνουν συνήθως οταν υπαρχει εντονη ροη κ επειδη μεγαλωνουν το αφηνουν κ παιζουν παρατηρουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μίλησα με την παιδίατρο κ μου είπε πως πάω για μαστίτιδα ! Έχει πάρει καμία σας αντιβίωση για την μαστίτιδα?

Εγώ ειχα πάρει. Την augmentin

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Alexey κ εγω πάνω ατην γαζα εβαζα αλουμινονερο. Οσο για το συγκαμα μαλλον το νερο την ενοχλούσε.

@Valxrisτα παιδια μας εχουν βγει απο το αλμα. Ζουμε ακριβώς τα ιδια με τα μωρα!!ειναι δραμα ολο αυτο με τον ύπνο, ειδικα οταν έχεις κ αλλο ενα παιδι. Ειναι τα ουλα δεν γίνεται!!

@Clairy. Εχεις εντονη ροη. Αυτη επισης χαλαει τις πανες! Κ μαλλον έχεις κ υπερπαραγωγη που κ αυτη χαλαει πανες. Το στηθος σου κ το βραδυ θα επρεπε να είναι μαλακο γιατι εχει στανταρ προγραμμα το παιδακι σου οποτε θα επρεπε να προσαρμοστεί. Υπαρχει μια ομαδα στο φβ που μπορεις να δεις για χαλινο. Χαλινος γλώσσας-χείλους λεγεται. Μακαρι να σε βοηθησουν. Σιγουρα θα μπορεσεις να καταλαβεις κ εσυ διαβάζοντας απο τα αρχεία κ τις εικονες αν το μωρο εχει χάλινο .προτείνουν κ γιατρούς που κανουν εκτομες με λειζερ κ εχει κ οδηγίες για μετα την εκτομη για να κολλησει ξανα ο χαλινος, για τον πονο κ για απεργια θηλασμου. Γιατρους προτείνουν τον πλιουτα κ την γεντιμη.. Μπορεις αν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για εκτίμηση. Εμενα η μικρή εχει χαλινους το ειδα απο την 1η μερα γιατι γνωριζα αλλα δεν θεωρω οτι μας δημιουργουν προβλημα. Ειχα γραψει κ στην ομαδα αλλα με ξεχασαν. Δεν ξέρω αν θα παω για εκτομη  δεν το εχω αποφασισει ακομα.το στηθος το αφήνουν συνήθως οταν υπαρχει εντονη ροη κ επειδη μεγαλωνουν το αφηνουν κ παιζουν παρατηρουν. 

Είμαι και σε αυτήν την ομάδα 😂 αλήθεια μερικές φορές λέω ότι καλύτερα να μην ήξερα τίποτα 🙄

Έβγαλα ένα βιντεακι όταν κλαίει θα δω μήπως το ανεβάσω. Αν και δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία εκτομης και να έχει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είμαι και σε αυτήν την ομάδα 😂 αλήθεια μερικές φορές λέω ότι καλύτερα να μην ήξερα τίποτα 🙄

Έβγαλα ένα βιντεακι όταν κλαίει θα δω μήπως το ανεβάσω. Αν και δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία εκτομης και να έχει.. 

Συμφωνώ σε ολα😂

Ειμασταν το απογευμα στον αδερφο του άντρα μου. 4ο παιδι 2 μηνων το 1ο που θηλαζει. Κάθισε!! Το μωρο θηλασε 1 φορα ολη την υπολοιπη ωρα ηταν ξύπνιο μεσα στο πορτ μπεμπε εβγαινε η πιπίλα γκρινιαζε, ξαναμπαινε πιπιλα. Όχι αγκαλια γιατί θα μαθει. Ελα σταματα δεν θα σε πάρουμε αγκαλια. Δεν το εχει δει παιδιατρος ακομα μονο οταν γεννησε. Μου λέει κάνει διαρροιες. Εκανε κ 2 φορές κακα μια χαρα πανουλες το μωρο απλα περίμενε ότι θα εχουν την υφή πιυ εχουν οταν πινουν ξενο.σκεφτομαι κ εγω τωρα μα 2 μήνες βλεπεις αυτο δεν θα επρεπε να το έχεις κοιταξει; απλα το σκέφτηκα. Θηλαζει μονο απο το 1 στήθος το άλλο δεν του αρεσει! Δεν κάνει ουτε 8 θηλασμους δεν βγαινουν οι χρόνοι. Το βράδυ κοιμαται 7 ωρες το πρωι αλλες 4 κ τισ υπόλοιπες ωρες μπαίνει στο στηθος με πρόγραμμα. Κ καπνιζει απεριοριστα μέσα στο σπίτι. Στεναχωρεθηκα πολυ.. Δεν το γραφω για να τους κριτικαρω το γραφω γιατι δεν ξερουν τιποτα, δεν το έχουν ψάξει, δεν ακουνε παρολα αυτα ειναι πολυ χαρουμενοι,χαλαροί. Καπως ετσι πιθανον να ειμασταν κ εμείς εαν δεν διαβαζαμε. 😐 Αυτη η ξεγνοιασιά, η αναισθησια δεν την έχω ζησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Συμφωνώ σε ολα😂

Ειμασταν το απογευμα στον αδερφο του άντρα μου. 4ο παιδι 2 μηνων το 1ο που θηλαζει. Κάθισε!! Το μωρο θηλασε 1 φορα ολη την υπολοιπη ωρα ηταν ξύπνιο μεσα στο πορτ μπεμπε εβγαινε η πιπίλα γκρινιαζε, ξαναμπαινε πιπιλα. Όχι αγκαλια γιατί θα μαθει. Ελα σταματα δεν θα σε πάρουμε αγκαλια. Δεν το εχει δει παιδιατρος ακομα μονο οταν γεννησε. Μου λέει κάνει διαρροιες. Εκανε κ 2 φορές κακα μια χαρα πανουλες το μωρο απλα περίμενε ότι θα εχουν την υφή πιυ εχουν οταν πινουν ξενο.σκεφτομαι κ εγω τωρα μα 2 μήνες βλεπεις αυτο δεν θα επρεπε να το έχεις κοιταξει; απλα το σκέφτηκα. Θηλαζει μονο απο το 1 στήθος το άλλο δεν του αρεσει! Δεν κάνει ουτε 8 θηλασμους δεν βγαινουν οι χρόνοι. Το βράδυ κοιμαται 7 ωρες το πρωι αλλες 4 κ τισ υπόλοιπες ωρες μπαίνει στο στηθος με πρόγραμμα. Κ καπνιζει απεριοριστα μέσα στο σπίτι. Στεναχωρεθηκα πολυ.. Δεν το γραφω για να τους κριτικαρω το γραφω γιατι δεν ξερουν τιποτα, δεν το έχουν ψάξει, δεν ακουνε παρολα αυτα ειναι πολυ χαρουμενοι,χαλαροί. Καπως ετσι πιθανον να ειμασταν κ εμείς εαν δεν διαβαζαμε. 😐 Αυτη η ξεγνοιασιά, η αναισθησια δεν την έχω ζησει. 

Τόσο χαλαρη δεν μπορώ να σκεφτώ ποτέ τον εαυτό μου.. Αλλα αλήθεια θα ήθελα λίγο από την "αναισθησία" αυτών των ανθρώπων. Ήμουν μέσα στο άγχος από πριν μείνω έγκυος. Διάβασα τόσο πολύ για τον θηλασμό.. Αφού στο νκοσοκομειο με ρωτούσαν αν έχω θηλάσει ξανά.. Ηξερα κάθε περίπτωση. Όταν το μωρό έβγαλε γάλα την 2η μερα τους είπα ότι το μωρό έχει παλινδρομιση.. Με κοιτούσαν σαν εξωγήινη.. Δε θα σου πω το κράξιμο που έφαγα από κάποιους οταν τους έλεγα ότι το μωρό έχει αλλεργία...και ότι πρέπει να σταματήσω να διαβάζω στο ιντερνέτ.. Τελικά σταμάτησαν να μου λένε το οτιδήποτε οταν το είπε και ο γιατρός. Καλά όλα αυτά.. Αλλα φτάνω τώρα στο σημείο να λέω μακάρι να μην ήξερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2021 at 2:02 ΜΜ, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια όλες ένα μάτσο χάλι βλέπω 😂 και μεις απ' το πρωί που ξύπνησαμε δεν έχει σταματήσει να ουρλιάζει ! Την ταιζω ,την αλλάζω ,προσπαθώ να παίξω μαζί της ,τπτ τρώει λίγο και κοιμάται απ' την κούραση απ' το κλάμα ! Φυσικά αγκαλιά πουθενά αλλού!! Εμάς βγάζει πάρα πολλά σάλια και πιπιλαει τα χεράκια της αλλά νομίζω είναι νωρίς για δόντια ! Σε μια βδομάδα θα γίνουμε 3ων μηνών! 

Αρχίζουν τα δοντάκια να φουσκώνουν σιγά σιγά !!Μαζί είμαστε ,4 του μηνα μπαίνει στον 3⁰.Η παιδίατρος μου είχε πει ότι θα αρχιζει να βγάζει σαλάκια κ τα χέρια στο στόμα.Τα μασητικά τα βαριουνται μου ειπε.φΥσικα όμως θα τα δοκιμάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μίλησα με την παιδίατρο κ μου είπε πως πάω για μαστίτιδα ! Έχει πάρει καμία σας αντιβίωση για την μαστίτιδα?

Εγω είχα πάθει μαστίτιδα, αλλά μου είπε ο γιατρός μου και η μαία μου αντιφλεγμονωδη πρώτα. Αν δεν περάσει, μετά αντιβίωση. Έπαιρνα algofren ibuprofen για 3 μέρες, πρωί βράδυ. Συνεχείς θηλασμους στο στήθος που είχε το θέμα και μαλαξεις κατά τον θηλασμό. Πέρασε ευτυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μίλησα με την παιδίατρο κ μου είπε πως πάω για μαστίτιδα ! Έχει πάρει καμία σας αντιβίωση για την μαστίτιδα?

Κ εγώ είχα πάρει αλλά δεν θυμάμαι πως λεγόταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Τόσο χαλαρη δεν μπορώ να σκεφτώ ποτέ τον εαυτό μου.. Αλλα αλήθεια θα ήθελα λίγο από την "αναισθησία" αυτών των ανθρώπων. Ήμουν μέσα στο άγχος από πριν μείνω έγκυος. Διάβασα τόσο πολύ για τον θηλασμό.. Αφού στο νκοσοκομειο με ρωτούσαν αν έχω θηλάσει ξανά.. Ηξερα κάθε περίπτωση. Όταν το μωρό έβγαλε γάλα την 2η μερα τους είπα ότι το μωρό έχει παλινδρομιση.. Με κοιτούσαν σαν εξωγήινη.. Δε θα σου πω το κράξιμο που έφαγα από κάποιους οταν τους έλεγα ότι το μωρό έχει αλλεργία...και ότι πρέπει να σταματήσω να διαβάζω στο ιντερνέτ.. Τελικά σταμάτησαν να μου λένε το οτιδήποτε οταν το είπε και ο γιατρός. Καλά όλα αυτά.. Αλλα φτάνω τώρα στο σημείο να λέω μακάρι να μην ήξερα... 

Κοίτα έχει αλλεργια. Τα πάντα σου τριγυριζουν γυρω απο αυτο. Ισως να σκεφτεσαι κ το μετα. Δε γίνεται να μην έχεις άγχος,δεν γινετι να εισαι αναίσθητη. Εκτος παιδιου χαλαρωσε οσο μπορεις. Δεν το καταλαβαινω γιατι σου τα έλεγαν. Το ανηψακι σου εχει αλλεργία, εχετε δλδ μια εικονα. Εγω θα ήθελα να εχω λιγη απο την αναισθησια τους οχι σε ολα ομως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;; εγω νιώθω πολύ κουρασμένη παρόλο που η μικρή έπεσε σε λήθαργο γιατί κοιμήθηκε αργα! Σήμερα έμεινα σπίτι και πάλι όλο σκέφτομαι τι δουλειές εχω να κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;; εγω νιώθω πολύ κουρασμένη παρόλο που η μικρή έπεσε σε λήθαργο γιατί κοιμήθηκε αργα! Σήμερα έμεινα σπίτι και πάλι όλο σκέφτομαι τι δουλειές εχω να κάνω.. 

Καλημέρα κορίτσια!!! Κούραση πολύ εξάντληση πολύ μου ξύπνησε πολλές φορές και πάλι το βράδυ!! 

Κορίτσι μ έχω χαθεί εσύ τελικά τι έκανες.?? Από δουλειές άλλο τίποτα ! Τώρα λέω να τον πάω μια βόλτα να φουσκώσουμε μπαλονάκια με ιλιον!! ☺️😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;; εγω νιώθω πολύ κουρασμένη παρόλο που η μικρή έπεσε σε λήθαργο γιατί κοιμήθηκε αργα! Σήμερα έμεινα σπίτι και πάλι όλο σκέφτομαι τι δουλειές εχω να κάνω.. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ πέρασα τις ψυχολογικές κρίσεις μου νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα. Τώρα προσπαθώ να είμαι καλά. Βέβαια έχω τον γιο μου με μυξες από χθες και εινσι μέσα στη γκρίνια και δεν θέλει να του βάλω όρο κσι κλαίει κλπ. Φοβάμαι μην μου κολλήσει και τη μικρή, γιατί όλο από πάνω της πηγαίνει. Επίσης τέλη του μήνα μετακομίζουμε σε άλλη πόλη, οπότε έχω να πακετάρω κι ένα ολόκληρο νοικοκυριο, αν αυτό σε παρηγορεί. Υπάρχουν και χειρότερα! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι 😂✌️Όλα θα γίνουν, μην αγχωνεσαι. Και να μην γίνουν, μην σκας. Ο, τι μπορέσεις. Και στο λέω εγώ, που με λες και κομματάκι ψυχαναγκαστικη... 😁😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απορία : Χθες τα κακά της μικρής ήταν προς το πρασινωπο και είχαν αρκετή βλέννα. Τι σημαίνει αυτό; Υπερπαραγωγή και κάτι που έφαγα εγώ και πείραξε; Και αν είναι αυτό, την υπαιτια τροφή την. Ψάχνω μέσα στη μέρα μου ή στο προηγούμενο γεύμα. Γιατί δεν ξέρω τι να πρώτο θεωρήσω υπαίτιο, μιας και δεν κάνω την καλύτερη διατροφή και έχω ξεπατωθει και στα γλυκά. 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κοίτα έχει αλλεργια. Τα πάντα σου τριγυριζουν γυρω απο αυτο. Ισως να σκεφτεσαι κ το μετα. Δε γίνεται να μην έχεις άγχος,δεν γινετι να εισαι αναίσθητη. Εκτος παιδιου χαλαρωσε οσο μπορεις. Δεν το καταλαβαινω γιατι σου τα έλεγαν. Το ανηψακι σου εχει αλλεργία, εχετε δλδ μια εικονα. Εγω θα ήθελα να εχω λιγη απο την αναισθησια τους οχι σε ολα ομως. 

Έλα ντε.. Αν και όλοι οι γιατροί μου λένε ότι αυτήν την αλλεργία είναι εξαιρετικά δύσκολο να την έχει ο μικρός.. Είναι σπάνιο. Εντωμεταξύ είναι από το σόι της νύφης μου μάλλον κληρονομικό γιατί έχει και ο ανηψιος της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμείς όλη μέρα κ όλη νυχτα αγκαλιά κ στήθος. Εννοείται αγκαλιά μόνο όρθιος 🥴

@Tweema @Clairy. πόσες φορές έχω πει μακάρι να μην ήξερα τίποτα από όσα ξέρω 

Οι δουλειές δε θα τελειώσουν ποτέ, το έχω παρει απόφαση (λέμε τώρα). Συνέχεια κάτι πρέπει να γίνει.... 

Ρε κορίτσια το βράδυ πως τα αλλάζετε χωρίς να ξυπνήσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κούραση πολύ εξάντληση πολύ μου ξύπνησε πολλές φορές και πάλι το βράδυ!! 

Κορίτσι μ έχω χαθεί εσύ τελικά τι έκανες.?? Από δουλειές άλλο τίποτα ! Τώρα λέω να τον πάω μια βόλτα να φουσκώσουμε μπαλονάκια με ιλιον!! ☺️😂

Πηραν παράταση οι αιτήσεις.. Και μέχρι να μαθω αν με πηραν παρακολουθώ ιατρικα εργαστηρια..

Οι δουλειές άστο καθε μερα τα ίδια.. Πιατα, σκουπισμα πλυντήριο.. 

Τωρα θέλω να πλύνω παλι πιατα, να μαζέψω απεξω τα ρούχα να φτιάξω λιγο την κουρτινα και να σφουγγαρισω.. Πηραμε ωραια χριστουγεννιατικα και περιμένω να βαλω τα χαλια για να στολισω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....
    • Θα ξαναπάμε την επόμενη Τετάρτη 16/10 στον γυναικολόγο και μετά 4/11 έχουμε εμβρυομητρικό. Για το doppler κι εγώ μεταξύ 32-34 ξ΄ερω, εκτός κι αν είσαι στον δικ΄ο μου γιατρό που θέλει και "μικρό" και "μεγάλο ντόπλερ"... όπως μας το έκανε και στη β επιπέδου δηλαδη!🙃 Γενικά κι εγ΄ω είμαι εντάξει με το μέσα, αλλά λίγο οι ορμόνες, λίγο η σκέψη ότι μετά που θα έρθει με το καλό η μπέμπα θα φάω πολύ κλείσιμο μέσα γιατί δε θα έχουμε καθόλου βοήθεια... κάπου φρικάρω. Με τα ρούχα, να ναι καλά μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που το έγραψε σε άλλο θέμα, το κολάν απο το ohsho είναι φανταστικ΄ο! Με μια πουκαμίσα απο πάνω κι είσαι τζιτζί να πας παντού!!  
    • Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!! Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨 @μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.   Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 
    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
    • Ναι, έχω κι εγώ από την πεθερά μου..πώς το κρατάτε έτσι και μην το φιλάτε και εσείς το μάθατε να κλαίει αν το αφήνετε κάτω.. άσε..μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα της την πω καμία ώρα..μόνο χάρη στον άντρα μου δεν έχω μιλήσει ως τώρα.. αλλά πιστεύω στην επόμενη δε θα κρατηθώ..😀
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...