Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Βλέπω όλες είμαστε στην τσίτα 🤪 εμένα ο δικός μου τις τελευταίες μέρες κλαίει κ χτυπιέται όταν θέλει να κοιμηθεί. @Love32 μια απο τα ίδια.. Μάλλον φουσκώνουν τα ουλα του, βάζει όλο το χέρι μέσα κ κάποιες στιγμές κάνει σαν να τα ξυνει. 

Αυτο το ξεκινησε στο αλμα 15-19 κ να τσιριζει ταυτοχρονα. Σταμάτησε για μια εβδ κ συνεχισε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μπορει κ να την πειραξε το εμβολιο. Μακαρι δλδ γιατι θα είναι κατι προσωρινό. 

Εμεις δεν ειμαστε καλα. Αυτο που κάνει η δικη μου δεν το εκανε ουτε το 1ο τρίμηνο. Τουλάχιστον κοιμοταν ενα 3ωρο μωρακι ουτε κ αυτονπλεον. Μιλαμε ξυπναει ανα μια ωρα κ τα 40 λεπτά θηλαζει. Την μερα κοιμαται στον μαρσιπο κ εγω κουτουλαω. Κ χθες δεν ξέρω γιατι με πόνεσε κ ο μαρσιπος κ τον εβαλα μια φορα με αποτελεσμα οταν εβγαλα τον μικρο εξω την ειχα σχεδόν 3 ώρες αγκαλια. Δεν ξερω οι αντοχες μου εχουν αρχίσει κ σβηνουν😔

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Η αϋπνία νομίζω είναι η μεγαλύτερη κούραση από όλες.. Κι εσύ έχεις και 2 οπότε θα κουράζεσαι ακόμα πιο πολύ 😐 Τουλάχιστον έχεις καμιά βοήθεια από μαμά ή πεθερά; Εμεις είμαστε εντελώς μόνοι μας γιατί οι δικοί μου μενουν μακριά και τα πεθερικά μου είναι πολύ μεγάλοι για να βοηθήσουν...😔 

Εντωμεταξύ τώρα μόλις είδα ότι έχει πρηστεί κι έχει κοκκινίσει το παιδί στο σημείο του εμβολίου... Πρώτη φορά το παθαίνει αυτο 🤯 Λες γι αυτό να γκρίνιαζε τόσο όλη νύχτα και να πονάει; Τι θα μπορούσα να κάνω για να την ανακουφισω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexey είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Η αϋπνία νομίζω είναι η μεγαλύτερη κούραση από όλες.. Κι εσύ έχεις και 2 οπότε θα κουράζεσαι ακόμα πιο πολύ 😐 Τουλάχιστον έχεις καμιά βοήθεια από μαμά ή πεθερά; Εμεις είμαστε εντελώς μόνοι μας γιατί οι δικοί μου μενουν μακριά και τα πεθερικά μου είναι πολύ μεγάλοι για να βοηθήσουν...😔 

Εντωμεταξύ τώρα μόλις είδα ότι έχει πρηστεί κι έχει κοκκινίσει το παιδί στο σημείο του εμβολίου... Πρώτη φορά το παθαίνει αυτο 🤯 Λες γι αυτό να γκρίνιαζε τόσο όλη νύχτα και να πονάει; Τι θα μπορούσα να κάνω για να την ανακουφισω; 

Βάλε αλουμινονερο

 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Βλέπω όλες είμαστε στην τσίτα 🤪 εμένα ο δικός μου τις τελευταίες μέρες κλαίει κ χτυπιέται όταν θέλει να κοιμηθεί. @Love32 μια απο τα ίδια.. Μάλλον φουσκώνουν τα ουλα του, βάζει όλο το χέρι μέσα κ κάποιες στιγμές κάνει σαν να τα ξυνει. 

Κακη περίοδος για όλους, θα είναι ανάδρομος ο Ερμής 😅 κι εμείς έχουμε περάσει καλύτερες μέρες.. Παρασκευή έχουμε το εμβόλιο που αναβλήθηκε την προηγούμενη φορά λόγω ίωσης.. Ελπίζω να το κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Η αϋπνία νομίζω είναι η μεγαλύτερη κούραση από όλες.. Κι εσύ έχεις και 2 οπότε θα κουράζεσαι ακόμα πιο πολύ 😐 Τουλάχιστον έχεις καμιά βοήθεια από μαμά ή πεθερά; Εμεις είμαστε εντελώς μόνοι μας γιατί οι δικοί μου μενουν μακριά και τα πεθερικά μου είναι πολύ μεγάλοι για να βοηθήσουν...😔 

Εντωμεταξύ τώρα μόλις είδα ότι έχει πρηστεί κι έχει κοκκινίσει το παιδί στο σημείο του εμβολίου... Πρώτη φορά το παθαίνει αυτο 🤯 Λες γι αυτό να γκρίνιαζε τόσο όλη νύχτα και να πονάει; Τι θα μπορούσα να κάνω για να την ανακουφισω; 

Ολοι βρισκονται πολυ κοντα μας,δεν υπάρχει βοήθειά απο πουθενα. Με την μανα μου δεν μιλαω κ τα πεθερικα δεν εχουν κρατησει κανενα εγγονι. 

Πιθανόν κοριτσι μου να ειναι απο το εμβολιο. Στον γιο μου ο 1ος παιδίατρος που ειχα καθε φορα που του έκανε εμβόλιο πρηζοταν το μπουτινι του κ κοκκινιζε. Ειχα αγορασει αλουμινονερο απο το φαρμακειο, την εκανε την δουλειτσα του. Οταν αλλαξα παιδιατρο δεν πρηστηκε ποτε ξανα!! Αυτο που θελω να πω είναι το χερι. 

Με το συγκαμα πως τα πατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.. Έφαγα φλασια. Στο νοσοκομείο μας είχαν πάρει αίμα για να δουν αν έχει έλλειψη του ενζύμου g6pd. Μου είχαν πει ότι θα με πάρουν τηλ αν βρεθεί κάτι.. Αν όχι δε θυμάμαι τι μου είπαν.. Εσείς θυμάστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Έφαγα φλασια. Στο νοσοκομείο μας είχαν πάρει αίμα για να δουν αν έχει έλλειψη του ενζύμου g6pd. Μου είχαν πει ότι θα με πάρουν τηλ αν βρεθεί κάτι.. Αν όχι δε θυμάμαι τι μου είπαν.. Εσείς θυμάστε; 

Θα πάρουν τηλέφωνο αν υπάρχει κάποια έλλειψη Εγώ είχα καταλάβει αν δεν μας πάρουν σήμερα ότι όλα είναι καλά αλλά στο βιβλιάριο εμένα μου χουνε βάλει ένα καρτελάκι το οποίο μπαίνει στο ίντερνετ και βλέπεις τις εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Έφαγα φλασια. Στο νοσοκομείο μας είχαν πάρει αίμα για να δουν αν έχει έλλειψη του ενζύμου g6pd. Μου είχαν πει ότι θα με πάρουν τηλ αν βρεθεί κάτι.. Αν όχι δε θυμάμαι τι μου είπαν.. Εσείς θυμάστε; 

Μόνο αν το παιδί έχει την έλλειψη ενζύμου σε ειδοποιούν. Αλλιώς όχι και σημαίνει όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες ένα μάτσο χάλι βλέπω 😂 και μεις απ' το πρωί που ξύπνησαμε δεν έχει σταματήσει να ουρλιάζει ! Την ταιζω ,την αλλάζω ,προσπαθώ να παίξω μαζί της ,τπτ τρώει λίγο και κοιμάται απ' την κούραση απ' το κλάμα ! Φυσικά αγκαλιά πουθενά αλλού!! Εμάς βγάζει πάρα πολλά σάλια και πιπιλαει τα χεράκια της αλλά νομίζω είναι νωρίς για δόντια ! Σε μια βδομάδα θα γίνουμε 3ων μηνών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εμείς στήθος από το πρωι...τον περνει ο ύπνος τον αφήνω κάτω κλαίει και πάλι από την αρχή!!😔😔τα 5 φορές κακά την ημέρα το περνώ πίσω ..έχει κάνει κιόλας 5 φορές και είναι 2 το μεσημέρι..ευτυχώς έχουν πάλι το χρώμα της μουστάρδας μάλλον ξαναρυθμιστηκε η υπερπαραγωγή.σωρο για τις γιορτές πάνες θ ζητησω...🤪.εμένα ώρες ώρες με περνει ο ύπνος όρθια όταν τον θηλαζω...😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα και εγω να σας πω τον πόνο μου.. Η μικρη γκρίνια.. Η κοιλιτσα της.. Μας εχει φλομώσει στην κλανια.. Με στεναχωρει όμως που δεν πινει πολυ απο το μπιμπερό.. Μας ειχε γραψει η παιδιατρος οτι πρέπει να τρωει γυρω στα 160 με 180 απο μπιμπερό.. Η μικρη ούτε κατα διάνοια να πιει τοσο.. 100 ml πινει και μετα δεν θελει αλλο.. Την ταιζω κατευθείαν οταν επιστρεφω.. Αλλα τωρα μιλαμε για 3-4 το πολυ 5 ώρες.. Οταν δηλαδή θα λειπω 8ωρο τι θα κανω; 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Ολοι βρισκονται πολυ κοντα μας,δεν υπάρχει βοήθειά απο πουθενα. Με την μανα μου δεν μιλαω κ τα πεθερικα δεν εχουν κρατησει κανενα εγγονι. 

Πιθανόν κοριτσι μου να ειναι απο το εμβολιο. Στον γιο μου ο 1ος παιδίατρος που ειχα καθε φορα που του έκανε εμβόλιο πρηζοταν το μπουτινι του κ κοκκινιζε. Ειχα αγορασει αλουμινονερο απο το φαρμακειο, την εκανε την δουλειτσα του. Οταν αλλαξα παιδιατρο δεν πρηστηκε ποτε ξανα!! Αυτο που θελω να πω είναι το χερι. 

Με το συγκαμα πως τα πατε; 

Μπορεί να φταίει όντως ο παιδίατρος γιατί πρώτη φορα μας έκανε εμβόλιο αυτός χτες, τα αλλα εμβόλια τα είχαμε κάνει στο νησί και δεν είχε κοκκινίσει το σημείο. Παρατήρησα ότι αυτός χτες δεν το έκανε πολύ βαθιά και ήταν κάπως λοξά η βελόνα ενώ στο νησί βάζανε βαθιά στο μπουτάκι τη βελόνα και κάθετα. Μαλλιστα στεναχωριομουν εγώ που το βάζανε τόσο μέσα αλλά φαίνεται έτσι πρέπει για να πιάνει μυ γιατί η δικιά μου είναι και πολύ παχουλουλα οπότε πρέπει να περάσουμε στρώματα λίπους πρώτα 😅 Πήρα αλουμινονερο και της το κόλλησα πάνω στο σημείο με μια γαζα... Ελπίζω να το έκανα σωστά και να της περασει κάπως....

Με το συγκαμα σκέφτομαι μήπως έφταιγε το νερό στο νησί που είναι αφαλάτωσης... Ελπίζω να είναι αυτό γιατί μου πάθαινε πολύ συχνά ενώ την έπλενα και την άλλαζα συνέχεια... Μπορεί να αλλάζαμε και 20 πάνες την ημέρα... Τώρα από την ώρα που επιστρέψαμε Αθήνα δεν την αλλάζω τόσο συχνά επίτηδες για να δω τι φταίει και ειναι μια χαρά ακόμα δεν έχει κοκκινίσει ενώ στο νησί αν την άφηνα με τσισα έστω και λίγο κοκκινιζε αμέσως... Θα το δω και στη πορεία ελπίζω να φταίει όντως το νερό γιατί έχω κόψει και πολλα από τη διατροφη μου φοβουμενη ότι ίσως έφταιγε κάτι που έτρωγα εγώ και την πείραζε αλλά ο παιδίατρος μου το απέκλεισε χτες αυτό που τον ρώτησα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ήρθα και εγω να σας πω τον πόνο μου.. Η μικρη γκρίνια.. Η κοιλιτσα της.. Μας εχει φλομώσει στην κλανια.. Με στεναχωρει όμως που δεν πινει πολυ απο το μπιμπερό.. Μας ειχε γραψει η παιδιατρος οτι πρέπει να τρωει γυρω στα 160 με 180 απο μπιμπερό.. Η μικρη ούτε κατα διάνοια να πιει τοσο.. 100 ml πινει και μετα δεν θελει αλλο.. Την ταιζω κατευθείαν οταν επιστρεφω.. Αλλα τωρα μιλαμε για 3-4 το πολυ 5 ώρες.. Οταν δηλαδή θα λειπω 8ωρο τι θα κανω; 😭

Νομίζω τα 160 με 180 ml μου φαίνονται πολλά. Εμένα όσες φορές έχω αφήσει μπουκάλι έχει φάει μέχρι 120 το πάρα πολύ. 

Εχω στεναχωρηθει πάλι με τα κακα.. Και δεν ξέρω αν φταίει το εμβόλιο. Την Πέμπτη 8 μέρες μετά το εμβολιο ενώ ήταν όλα καλά είχε ελάχιστες βλεννες.. Είδα και το σκ 2 πάνες μια 2 στίγματα αίματος.. Λέω οκ είναι στο εμβόλιο. Τώρα όμως είμαι στην 13η μέρα από το εμβόλιο.. Εχθες έκανε 4 φορές κακά και νομίζω η τελευταία ήταν διάρροια. Σήμερα το πρωί πάλι κακά με βλεννη και τώρα πράσινο κίτρινα. Το στήθος μου τη μέρα είναι μαλακό και το βράδυ βαραίνει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω υπερπαραγωγή αν φταίει κάτι που έφαγα ή είναι από το εμβόλιο. Επίσης για κάποιον λόγο ενώ τρώει αφήνει πολύ συχνά το στήθος. Όταν κοιμάται τρώει μόνο χωρίς να το αφήσει.. Έχω μπερδευτεί πάλι.. 

Επίσης σήμερα το πρωί πριν σηκωθούμε ρουθουνιζε.. Τώρα όμως όχι. Αναγωγες εδώ και 1 εβδομάδα δεν έχει καθόλου. Έχει και πρησμένα ουλα με σάλια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Η αϋπνία νομίζω είναι η μεγαλύτερη κούραση από όλες.. Κι εσύ έχεις και 2 οπότε θα κουράζεσαι ακόμα πιο πολύ 😐 Τουλάχιστον έχεις καμιά βοήθεια από μαμά ή πεθερά; Εμεις είμαστε εντελώς μόνοι μας γιατί οι δικοί μου μενουν μακριά και τα πεθερικά μου είναι πολύ μεγάλοι για να βοηθήσουν...😔 

Εντωμεταξύ τώρα μόλις είδα ότι έχει πρηστεί κι έχει κοκκινίσει το παιδί στο σημείο του εμβολίου... Πρώτη φορά το παθαίνει αυτο 🤯 Λες γι αυτό να γκρίνιαζε τόσο όλη νύχτα και να πονάει; Τι θα μπορούσα να κάνω για να την ανακουφισω; 

Αλουμινινερο ή μπλε οινόπνευμα με ενα βαμβάκι στο σημείο του εμβολίου. Εμάς χθες μας είπε αν γκρινιαζει πολύ και πάλι να δώσουμε ντεπον προληπτικά γιατί για να γκρινιαζει σημαινει πονάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω τα 160 με 180 ml μου φαίνονται πολλά. Εμένα όσες φορές έχω αφήσει μπουκάλι έχει φάει μέχρι 120 το πάρα πολύ. 

Εχω στεναχωρηθει πάλι με τα κακα.. Και δεν ξέρω αν φταίει το εμβόλιο. Την Πέμπτη 8 μέρες μετά το εμβολιο ενώ ήταν όλα καλά είχε ελάχιστες βλεννες.. Είδα και το σκ 2 πάνες μια 2 στίγματα αίματος.. Λέω οκ είναι στο εμβόλιο. Τώρα όμως είμαι στην 13η μέρα από το εμβόλιο.. Εχθες έκανε 4 φορές κακά και νομίζω η τελευταία ήταν διάρροια. Σήμερα το πρωί πάλι κακά με βλεννη και τώρα πράσινο κίτρινα. Το στήθος μου τη μέρα είναι μαλακό και το βράδυ βαραίνει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω υπερπαραγωγή αν φταίει κάτι που έφαγα ή είναι από το εμβόλιο. Επίσης για κάποιον λόγο ενώ τρώει αφήνει πολύ συχνά το στήθος. Όταν κοιμάται τρώει μόνο χωρίς να το αφήσει.. Έχω μπερδευτεί πάλι.. 

Επίσης σήμερα το πρωί πριν σηκωθούμε ρουθουνιζε.. Τώρα όμως όχι. Αναγωγες εδώ και 1 εβδομάδα δεν έχει καθόλου. Έχει και πρησμένα ουλα με σάλια.. 

Τι σημαίνει αν ενώ θηλάζει αφήνει το στήθος κ μετά το ξαναπιανει; Κ μενα το κάνει μερικές φορές κ γενικά το βράδυ στους θηλασμους τρώει καλύτερα από ότι τη μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τι σημαίνει αν ενώ θηλάζει αφήνει το στήθος κ μετά το ξαναπιανει; Κ μενα το κάνει μερικές φορές κ γενικά το βράδυ στους θηλασμους τρώει καλύτερα από ότι τη μέρα

Δεν ξέρω.. Απλα το ανέφερα 😂😂

Μερικές φορές είναι ένδειξη χαλινου. Βασικά η μαμα μου σήμερα μου είπε μήπως έχει χαλινο ο μικρός γιατί πλέον το κάνει πολύ συχνά στο στήθος αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν ξέρω.. Απλα το ανέφερα 😂😂

Μερικές φορές είναι ένδειξη χαλινου. Βασικά η μαμα μου σήμερα μου είπε μήπως έχει χαλινο ο μικρός γιατί πλέον το κάνει πολύ συχνά στο στήθος αυτό.. 

Διάρροια και βλεννα έχουμε και εμεις αλλα εμεις καναμε και εμβόλιο και εχω και υπερπαραγωγή! Αρα κατι απο αυτα τα δυο είναι.. Τα κακακια τι χρώμα έχουν; πνίγεται συχνα; εχεις δει αν πιεσεις το στηθος με τι πίεση βγαίνει το γαλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το πήρα απόφαση ότι μέχρι τις 7 που θα ρθει ο αντρας μου δεν θα κουνηθούμε...μόλις βγει απο το στήθος και τον ακουμπήσω κάτω ουρλιάζει...ευτυχώς δεν έχω να κάνω κάτι εκτός από το να μαγειρέψω για  αύριο....πήγα στο μπάνιο και μας άκουσε όλη η οικοδομή!!και ήταν τοσσο καλος ο τελευταίο 3ημερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τι σημαίνει αν ενώ θηλάζει αφήνει το στήθος κ μετά το ξαναπιανει; Κ μενα το κάνει μερικές φορές κ γενικά το βράδυ στους θηλασμους τρώει καλύτερα από ότι τη μέρα

Μήπως έχεις υπερπαραγωγή...και για αυτό το αφήνει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Διάρροια και βλεννα έχουμε και εμεις αλλα εμεις καναμε και εμβόλιο και εχω και υπερπαραγωγή! Αρα κατι απο αυτα τα δυο είναι.. Τα κακακια τι χρώμα έχουν; πνίγεται συχνα; εχεις δει αν πιεσεις το στηθος με τι πίεση βγαίνει το γαλα; 

Αν τα χούμε όλοι μέρα στο στήθος...όλο θα φτιάχνει και θα χαλάει η παραγωγή καμία σωτηρία😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Αν τα χούμε όλοι μέρα στο στήθος...όλο θα φτιάχνει και θα χαλάει η παραγωγή καμία σωτηρία😔😔

 Εχεις δικιο... Εμενα ολη την ημέρα μου αδειαζει το στηθος περα απο την ωρα που λειπω και το βράδυ κατα τις 5-6 που πριζομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νυσταζω εντωμεταξυ.. Περα δωθε ολη μερα.. Δουλειές.. Ο υπνος ο σπαστος.. Ποσο να αντεξω😅 εντωμεταξύ υποτίθεται ότι μαζευω το σπίτι για να το ετοιμασω για τα χαλια και ολο χαλια είναι.. 

Τωρα που κοιμήθηκε όμως θα ξαπλωσω κ γω γιατι το βράδυ θα παμε τζαμπο και θα βγούμε με τον νονο της μικρης και θα κουτουλαω κ εγω και εκεινη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εγω εδώ περνάω τέλεια(not) ο μικρός καθόλου ύπνο ξυπνάει ανά μισή/μια ώρα μέρα-βραδυ και δεν είναι ότι θέλει στήθος ούτε ότι κλαίει ιδιαίτερα ξυπνάει και τρώει τα δάχτυλα του μιλάει μόνος του τον ταιζω λίγο και πάλι νάνι δηλ ξυπνάει για να ξανακοιμηθει δεν ξέρω μας έχει ισοπεδώσει το άλμα φαίνεται! Την Πέμπτη το εμβόλιο που αναβαλαμε δύο φορές μία με την ίωση και μια λόγω φόρτου του άντρα μου άι να δούμε! Η κόρη μου και αυτήν είχε μαρτυρικά βράδια λόγω αντιβίωσης που πήρε χάλασε η χλωρίδα του στόματος και έβγαλε αφθες βασανίστηκε αρκετές μέρες ξυπνούσε συνέχεια και ακόμα δηλ με κλάμα το βράδυ και περναει κάνα 2ωρο μέχρι να ηρεμήσει γενικά είμαστε σούπερ εδώ! Νυστάζω πολυ!

Κατα τα άλλα είναι σκέτος γλύκας και όποτε βρει ευκαιρία σηκώνεται από ημιξαπλωτος να κάτσει στον πωπο του,είναι το αγαπημένο του! Γενικά έχει να κοιμηθεί έστω δυωρο το βράδυ εδώ και 2εβδομαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Νυσταζω εντωμεταξυ.. Περα δωθε ολη μερα.. Δουλειές.. Ο υπνος ο σπαστος.. Ποσο να αντεξω😅 εντωμεταξύ υποτίθεται ότι μαζευω το σπίτι για να το ετοιμασω για τα χαλια και ολο χαλια είναι.. 

Τωρα που κοιμήθηκε όμως θα ξαπλωσω κ γω γιατι το βράδυ θα παμε τζαμπο και θα βγούμε με τον νονο της μικρης και θα κουτουλαω κ εγω και εκεινη.. 

Αχ ευτυχώς εμείς τελειώσαμε από όλες τις δουλειές με βοήθησε και ο άντρας μου βέβαια..μας πήρε δύο σκ να τα κάνουμε όλα αλλά οκ...τα ντουλάπια της κουζίνας δεν έκανα τέλεια .σιγά σιγά θα τα ξαναπεράσω...εν το μεταξύ..αν αφήσει το στήθος τρωει το χέρι του με μανία...έξοδος βράδυ;;εγώ ξαπλώνω μαζί με τον μικρό από τις 8μιση τρώει και κοιμάμαι και γω μέχρι 12- 1 αν είμαι τυχερή μετά κάνω αφτερ μαζί του?!🤪😇

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοπέλα μου αφού είχατε επαφή την ημέρα του θετικόυ και μια μέρα μετά γιατί λες ότι χάσατε την ημέρα της ωορρηξίας;; στο θετικό και την επόμενη μέρα δεν έχουμε επαφές; έχω καταλάβει κάτι λάθος τόσο καιρό;; 
    • Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....
    • Θα ξαναπάμε την επόμενη Τετάρτη 16/10 στον γυναικολόγο και μετά 4/11 έχουμε εμβρυομητρικό. Για το doppler κι εγώ μεταξύ 32-34 ξ΄ερω, εκτός κι αν είσαι στον δικ΄ο μου γιατρό που θέλει και "μικρό" και "μεγάλο ντόπλερ"... όπως μας το έκανε και στη β επιπέδου δηλαδη!🙃 Γενικά κι εγ΄ω είμαι εντάξει με το μέσα, αλλά λίγο οι ορμόνες, λίγο η σκέψη ότι μετά που θα έρθει με το καλό η μπέμπα θα φάω πολύ κλείσιμο μέσα γιατί δε θα έχουμε καθόλου βοήθεια... κάπου φρικάρω. Με τα ρούχα, να ναι καλά μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που το έγραψε σε άλλο θέμα, το κολάν απο το ohsho είναι φανταστικ΄ο! Με μια πουκαμίσα απο πάνω κι είσαι τζιτζί να πας παντού!!  
    • Κορίτσια εγώ δεν έχω κάτι αμάν και τι. Κι εμένα η πεθερά μπορεί να πετάξει κάτι πχ για την αγκαλιά αλλά εμμέσως και έτσι γενικά οπότε δεν δίνω σημασία! Θα φανεί στην πορεία βέβαια!! Αχ @nanouko ότι παιδευτηκατε/ παιδευτηκαμε τόσο για ένα παιδάκι για να ακούμε κριτική από δικούς μας άνθρωπους κάπως μου φαίνεται.🤨🤨 @μαμά12345 καλά έκανες και το έκοψες γιατί δεν νομίζω να σταματούσε αλλιώς.   Ο καθένας βέβαια την άποψη του έχει αλλά ειδικά αυτή την περίοδο μόνο υποστήριξη και βοήθεια έχουμε ανάγκη όχι κριτική 
    • Πόσο είναι τώρα το μωρό; Με το καλό τα πρώτα σας εμβόλια! Εμείς θα κάνουμε την επόμενη βδομάδα! Να αποθηλάσεις κορίτσι μου, ο,τι είναι καλύτερο για σας! Κι εμείς δυσκολευόμαστε με τον ύπνο, έχουμε και τους κολικούς, δράμα τα βράδια μας, ευτυχώς έχει βρει ο άντρας μου ένας τρόπο και τον κοιμίζει εκείνος το βράδυ και παίρνω κι εγώ μια ανάσα γτ όλη μέρα είμαι μόνη μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...