Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω τα ιδια σκέφτομαι 😂 μην αγχώνεσαι το καθε παιδι στην ώρα του! Εμεις της μιλαμε πολυ για να τα κανει τα αγκου και της λεω γλυκόλογα και μου χαμογελαει.. Νομίζω ότι αυτη είναι μια παρότρυνση! Και της δινω πραγματακια και της λεω πιασε το κουνελάκι ή το κουκλακι σου.. 

 

Καλέ και εμείς έτσι είμαστε !! Όλη την ώρα της χαμογελάω ,έχουν πιαστεί τα μάγουλα μου 😂 Αχ νομιζω πως το άγχος μας δεν φεύγει ποτέ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Clairy. Σου έγραψα και τις 2 διαμέτρους αλλα εσυ θα χρειαστεις μονο την εσωτερική για την θηλή

Εμένα με εχει βολεψει αυτο και εχω μεγάλη θηλή και τυχαία το πετυχα το μέγεθος 😅 και εχει και καλες κριτικές.. Εγω πρέπει να γινω sponsored απο την lorelli γιατι εκτός απο τον εργονομικο μαρσιπο (αν και εχω κ ενα της lorelli) οοολα τα υπόλοιπα είναι lorelli και την βολευτηκα πολυ την εταιρεία γιατι ειναι οικονομική και μου έχουν βγει εντάξει τα προϊόντα της 

AddText_11-01-02.23.26.jpg

Αν μετράω σωστά τη θηλή μου είναι 1. Κάτι... 😂😂

Εχει και κάποια άλλη χοάνη η αυτή μόνο; επίσης γράφει πάνω πόσα λεπτά αντλείς κλπ;; 

Εγω πανάκι παρηγοριάς του εχω δωσει εδώ και 1 μήνα γιατί σήκωνε με τα πόδια του τα σεντόνια και τα έπαιρνε αγκαλιά. Τώρα έχουμε και ένα μαλακό κουβερτοφλις που παίζει μόνιμα.. 

Και τα δικά μου όλα lorelli είναι.. Κρεβάτι καροτσι αλλαξιερα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

@Clairy. δες την παρακατω εικόνα μήπως σε βοηθήσει. Το δικό μου θηλαστρο είναι kikkaboo, νομίζω τίποτα ουάου αλλά για μια φορά που μπορεί να το χρησιμοποιήσω καλό είναι. 

Ο δικός μου παιζει με όλα τα πανακια εκτός από το πανακι παρηγοριάς 🤣

Screenshot_2021-08-25-16-34-31-040_com.facebook.katana.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Αν μετράω σωστά τη θηλή μου είναι 1. Κάτι... 😂😂

Εχει και κάποια άλλη χοάνη η αυτή μόνο; επίσης γράφει πάνω πόσα λεπτά αντλείς κλπ;; 

Εγω πανάκι παρηγοριάς του εχω δωσει εδώ και 1 μήνα γιατί σήκωνε με τα πόδια του τα σεντόνια και τα έπαιρνε αγκαλιά. Τώρα έχουμε και ένα μαλακό κουβερτοφλις που παίζει μόνιμα.. 

Και τα δικά μου όλα lorelli είναι.. Κρεβάτι καροτσι αλλαξιερα κλπ

Δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν έχει αλλη χοάνη! Απο αντληση κανεις 15 λεπτά, 10, 20 οσο θες το καλο είναι οτι αποθηκευει τις αντλησεις σαν memory και μετα κανει μονο του τον χρόνο δηλαδή τις πρώτες φορες κρατάς την ώρα με το ρολοι και μετα γραφει πανω πχ 2 λεπτά κλπ εχει διαφορετικους τρόπους αντλησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. να μετρήσεις και τις 2 θηλές. Εγώ που είχα νοικιάσει το νοσοκομειακό της models στο ένα είχα medium χοάνη και στο αλλο large 

Σήμερα πήγα στον παιδικό σταθμό που θα δουλέψω να μάθω τον δρόμο, ειναι 40 λεπτά. Μες στη βδομάδα υπογράφω συμβαση και ξεκινάω. Δεν ξερω τι θα γίνει ακριβώς με την άδεια και το μειωμένο. Απο την υπηρεσία μου λένε ότι δικαιούμαι μόνο μειωμένο ενω από τον σύλλογο αδεια και μετα μειωμένο. Το καλό και το πιο σημαντικο είναι ότι τα αγόρια σπίτι τα πήγαν πολύ καλά. Όταν γύρισα τους βρήκα να παίζουν και να γελάνε 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Clairy. να μετρήσεις και τις 2 θηλές. Εγώ που είχα νοικιάσει το νοσοκομειακό της models στο ένα είχα medium χοάνη και στο αλλο large 

Σήμερα πήγα στον παιδικό σταθμό που θα δουλέψω να μάθω τον δρόμο, ειναι 40 λεπτά. Μες στη βδομάδα υπογράφω συμβαση και ξεκινάω. Δεν ξερω τι θα γίνει ακριβώς με την άδεια και το μειωμένο. Απο την υπηρεσία μου λένε ότι δικαιούμαι μόνο μειωμένο ενω από τον σύλλογο αδεια και μετα μειωμένο. Το καλό και το πιο σημαντικο είναι ότι τα αγόρια σπίτι τα πήγαν πολύ καλά. Όταν γύρισα τους βρήκα να παίζουν και να γελάνε 🤩

Αχ τι όμορφα νεα!!είδες; μια χαρα θα τα πανε.. Εμεις που καθόμαστε με την γιαγιά είμαστε ανησυχες.. Ζηταει χουχουλιασμα.. Ισως να φταίει το εμβόλιο και να είμαστε ακομη στην τσιτα.. Εύχομαι δηλαδή να είναι αυτο.. Σήμερα γυρισα και την βρηκα κλαμμενη λες και με καταλαβε οτι ηρθα και πλανταξε να την πάρω.. Στον θηλασμο παράπονο.. Παναγια μου..! Σε εμας οι αιτήσεις πηραν παραταση και εγω τοσο περισσότερο τρελαίνομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ τι όμορφα νεα!!είδες; μια χαρα θα τα πανε.. Εμεις που καθόμαστε με την γιαγιά είμαστε ανησυχες.. Ζηταει χουχουλιασμα.. Ισως να φταίει το εμβόλιο και να είμαστε ακομη στην τσιτα.. Εύχομαι δηλαδή να είναι αυτο.. Σήμερα γυρισα και την βρηκα κλαμμενη λες και με καταλαβε οτι ηρθα και πλανταξε να την πάρω.. Στον θηλασμο παράπονο.. Παναγια μου..! Σε εμας οι αιτήσεις πηραν παραταση και εγω τοσο περισσότερο τρελαίνομαι.. 

Ένα άγχος αυτές οι αιτήσεις! Κι εγώ περιμένω πρώτα να υπογράψω συμβαση και μετα να καταθέσω την αίτηση για άδεια. Αν εγκριθεί κάθομαι σπίτι 6 μήνες, αν απορριφθεί δουλεύω 4 ωρες για φέτος. Μέχρι να δω τι θα γίνει πώς να ηρεμήσω; Αλλά το μεγαλύτερο άγχος μου έφυγε γιατί κυρίως με νοιάζει να μενει αποκλειστικά με τον αντρα μου και να μην τον παρκάρει πουθενά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έγινε 4ων μηνών ο μικρός και γύρισε δύο φορές από μπρούμυτα ανάσκελα.. Επίσης εδώ και μέρες προσπαθεί να σηκωθεί 😂😂.. Ανυπομονώ τόσο πολύ να κάτσει να παίζουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina @Lia5 πραγματικά είναι μεγάλο το άγχος κ για τις δυο σας. 

@Clairy. κ εγω ανυπομονώ τόσο πολυ. Χαίρομαι τόσο μα τόσο πολυυυυυυ που μεγαλώνει κ κάνει διάφορα! Λιώνω.... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Έχετε σκεφτεί καθόλου πανακι παρηγοριας;.. Η μικρη είναι ανήσυχη μετα απο ωρα που λειπω.. Και για να μην βάλουμε πιπιλα σκέφτομαι για πανακι παρηγοριας.. Αλλα δεν ξέρω κιόλας πως να το εφαρμοσω ως τακτική.. 

Μας έφεραν δώρο πανακι παρηγοριας!!της το έχω από την αρχή ακόμα.Κοιμηθηκα ένα δύο βράδια με αυτό στο στήθος μου ανάμεσα από το σουτιέν το στερεωσα για να πάρει τη μυρωδιά μου!😊 Δεν ξέρω αν αποδίδει γιατί η δικια μου τον έχει εύκολο τον ύπνο!!

Πάντως κ η παιδίατρος κ υβριχε πει να βάλω στο λίκνο ένα μπλουζάκι μου φορεμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Μας έφεραν δώρο πανακι παρηγοριας!!της το έχω από την αρχή ακόμα.Κοιμηθηκα ένα δύο βράδια με αυτό στο στήθος μου ανάμεσα από το σουτιέν το στερεωσα για να πάρει τη μυρωδιά μου!😊 Δεν ξέρω αν αποδίδει γιατί η δικια μου τον έχει εύκολο τον ύπνο!!

Πάντως κ η παιδίατρος κ υβριχε πει να βάλω στο λίκνο ένα μπλουζάκι μου φορεμένο.

Το δοκίμασα το μπλουζάκι μια φορα κ δεν πέτυχε αλλα θα δοκιμάσω το πανακι γιατι βλέπω ότι ακουμπάει και τα χερια της και πιανει την κουβερτα ή την μπλούζα μου οταν τρωει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μας! Κορίτσια φτου φτου μην το ματιαξω. Η μικρή εχθές κοιμήθηκε γύρω στις 10:00 το βράδυ ξύπνησε στις 12, έφαγε, κοιμήθηκε πάλι γύρω στις 1 και ξύπνησε γύρω στις 8 πάρα έφαγε για 5 λεπτά και ακόμα κοιμάται! Ο γιος μου, που είναι υπναρας, ξύπνησε κι αυτή κοιμάται ακόμα! ✌️😁 Νομίζω πως βοηθάει κι ο καιρός που είναι συννεφιασμένος, γιατί όποτε ειναι έτσι την έχω παρατηρήσει πως κοιμάται πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εμείς κάναμε χθες το πρώτο μας εμβόλιο. Ο μικρός έχει παει 5600 και 59 πόντους. Μας βρήκε πολύ καλούς η γιατρός. Στο εμβόλιο κλάψαμε για ένα λεπτό που μας τσίμπησε η γιατρός και μετά κοιμηθήκαμε στην αγκαλιά. Μέχρι τώρα δεν έχει εμφανίσει παρενέργεια αλλά μας είπε εντός 48ωρου θα εμφανίσει αν είναι. Σε εναν μήνα θα κάνουμε δύο εμβόλια ενα ενέσιμο και ένα πόσιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?  Εμένα από εχθές ο μικρός την ώρα που τρώει κλαιει κ βάζει το χέρι του στο στόμα κ το δαγκώνει. Ξεκινάνε τα δόντια ? Με δάγκωσε κιολλας και με πονάει πολύ η θηλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς...ο μικρός μας γελάει όλη την ώρα..και όχι απλά χαμογελάει με φωνουλες..!!και γω τα κάνω πάνω μου!!🤪🤪χθες πήγαμε βολτιτσα και μετά κοιμήθηκε από τις 6 μέχρι τις δέκα με ενδιάμεσα δύο θηλασμόυς...φυσικά το βράδυ ήταν μαρτυρικό..ξυπνούσε αν μια η μισή ώρα..αλλά χαλάλι του...πεθαίνω που με πιάνει με τα χεράκια του...έχει γίνει μια μικρή φουσκιτσα...σήμερα έχουμε βροχή οπότε δεν θα βγούμε...μας έχουν περικυκλώσει και τα κρουσματα...και δεν ξέρω τι να κάνω..συνάδελφοι του άντρα μου εμβολιασμενοι έχουν νοσήσει..κάναμε και εμείς τεστ σήμερα...αρνητικά ευτυχώς..αλλά μάλλον θα πώ και στους παππούδες να μν ερχονται δεν ξέρεις από πού να φυλαχτείς για τον μικρό .εγώ δεν εμβολιαστικα ακόμη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω και κάτι;;ενοχλούνται και εσάς τα μωρά σας στην αλλαγη της Πάνας;;ειδικά το βράδυ τρομάζω να τον αλλάξω γιατί ουρλιάζει.δεν ξερω τη τον ενοχλεί...ξεσηκωνουμε την οικοδομή.δοκιμασα και να ναι μυστικός και αφού φάει..αλλαξ και πάνες μωρομαντηλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Να σας ρωτήσω και κάτι;;ενοχλούνται και εσάς τα μωρά σας στην αλλαγη της Πάνας;;ειδικά το βράδυ τρομάζω να τον αλλάξω γιατί ουρλιάζει.δεν ξερω τη τον ενοχλεί...ξεσηκωνουμε την οικοδομή.δοκιμασα και να ναι μυστικός και αφού φάει..αλλαξ και πάνες μωρομαντηλα....

Εμένα κλαίει πολύ όταν πεινάει μόνο και όταν της φοράω τα μανίκια από τα φορμακια. Αλλιώς όχι. Την πλένω, δεν την καθαρίζω με μωρό μαντήλα. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό, πάντως το νερό γενικά της αρέσει και δεν διαμαρτυρεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Εμένα κλαίει πολύ όταν πεινάει μόνο και όταν της φοράω τα μανίκια από τα φορμακια. Αλλιώς όχι. Την πλένω, δεν την καθαρίζω με μωρό μαντήλα. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό, πάντως το νερό γενικά της αρέσει και δεν διαμαρτυρεται. 

Ναι και μένα είναι πολύ ήρεμος στο μπανακι...τον πλένω στα κακά του στα τσισα τον κάνω με μωρομαντηλα.αυτα που είναι 99νερο...η με βαμβάκι και νερο..γενικά να ναι καλά κάνει πάνω από 5 φορές την ημέρα κακα του..θα πρεπε να ειμαστε όλη μέρα κάτω από τον νηπτηρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?  Εμένα από εχθές ο μικρός την ώρα που τρώει κλαιει κ βάζει το χέρι του στο στόμα κ το δαγκώνει. Ξεκινάνε τα δόντια ? Με δάγκωσε κιολλας και με πονάει πολύ η θηλή.

Καλημερα!! Ναι κορίτσι μου είναι τα ουλακια πονάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εμεις ειμαστε παρα πολυ χαλια. Τα ουλα της την ταλαιπωρούν πολυ, βογκαει απο τον πόνο. Δεν κοιμαται καθολου τα βραδια την εχω συνεχεια αγκαλιά κ θηλάζει συνεχεια. Με τους θηλασμους που αύξησε εχω παλι υπερπαραγωγή. Γενικά ειμαστε πολύ χαλια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! Ναι κορίτσι μου είναι τα ουλακια πονάνε. 

Κορίτσι μου σκλήρυνε  το στήθος μάλλον με αυτό που κάνει δεν έτρωγε καλά με αποτέλεσμα να μην άδειαζε κ τώρα με ποναει πολύ από το πρωί τι να κάνω? Κάνω μασάζ αλλά δεν το πολύ αντέχω ποναει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εμεις ειμαστε παρα πολυ χαλια. Τα ουλα της την ταλαιπωρούν πολυ, βογκαει απο τον πόνο. Δεν κοιμαται καθολου τα βραδια την εχω συνεχεια αγκαλιά κ θηλάζει συνεχεια. Με τους θηλασμους που αύξησε εχω παλι υπερπαραγωγή. Γενικά ειμαστε πολύ χαλια. 

Καλημέρα Κοπέλα μου. Μια από τα ίδια κι εμείς... Όλη νύχτα δεν έκλεισα ματι άσε που με πονάει και η πλάτη μου γιατί θέλει συνέχεια αγκαλιά... Κάναμε και εμβόλιο χτες και δεν ξέρω αν είναι από αυτό η ανησυχία όλη νύχτα ή από τα ούλα της... Ηταν όμως το επαναληπτικό που που είχαμε κάνει και στον 2ον μήνα και τη πρώτη φορά που το είχαμε κάνει δεν μας είχε πειράξει 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσι μου σκλήρυνε  το στήθος μάλλον με αυτό που κάνει δεν έτρωγε καλά με αποτέλεσμα να μην άδειαζε κ τώρα με ποναει πολύ από το πρωί τι να κάνω? Κάνω μασάζ αλλά δεν το πολύ αντέχω ποναει πολύ.

Να προσπαθησεις να δεχτει το στηθος αυτο. Κάποια στιγμη θα το πιασει κ θα το αδειάσει πιστεύω.αν δεν το καταφερετε να πας στο ντους με ζεστο νερό κ να ριχνεις στο στηθος, μολις δεις οτι μαλακωνει λιγο μαλαξεις κ λιγο αποσυμφορηση μεχρι να καταφερει να το παρει. Ειναι καθημερινό μου προβλημα αυτό. Αλλα συνήθως κάποια στιγμή το αδειαζει εκείνη κ μετα παλι τα ιδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Βλέπω όλες είμαστε στην τσίτα 🤪 εμένα ο δικός μου τις τελευταίες μέρες κλαίει κ χτυπιέται όταν θέλει να κοιμηθεί. @Love32 μια απο τα ίδια.. Μάλλον φουσκώνουν τα ουλα του, βάζει όλο το χέρι μέσα κ κάποιες στιγμές κάνει σαν να τα ξυνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα Κοπέλα μου. Μια από τα ίδια κι εμείς... Όλη νύχτα δεν έκλεισα ματι άσε που με πονάει και η πλάτη μου γιατί θέλει συνέχεια αγκαλιά... Κάναμε και εμβόλιο χτες και δεν ξέρω αν είναι από αυτό η ανησυχία όλη νύχτα ή από τα ούλα της... Ηταν όμως το επαναληπτικό που που είχαμε κάνει και στον 2ον μήνα και τη πρώτη φορά που το είχαμε κάνει δεν μας είχε πειράξει 🙄

Μπορει κ να την πειραξε το εμβολιο. Μακαρι δλδ γιατι θα είναι κατι προσωρινό. 

Εμεις δεν ειμαστε καλα. Αυτο που κάνει η δικη μου δεν το εκανε ουτε το 1ο τρίμηνο. Τουλάχιστον κοιμοταν ενα 3ωρο μωρακι ουτε κ αυτονπλεον. Μιλαμε ξυπναει ανα μια ωρα κ τα 40 λεπτά θηλαζει. Την μερα κοιμαται στον μαρσιπο κ εγω κουτουλαω. Κ χθες δεν ξέρω γιατι με πόνεσε κ ο μαρσιπος κ τον εβαλα μια φορα με αποτελεσμα οταν εβγαλα τον μικρο εξω την ειχα σχεδόν 3 ώρες αγκαλια. Δεν ξερω οι αντοχες μου εχουν αρχίσει κ σβηνουν😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...