Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου 😊 Του πνευμονιοκοκκου δεν το κάνουμε στους 2 μήνες; Πόσο είναι το μπεμπακι σου; Εμεις κλείσαμε 4 μηνων χτες κι έχουμε εμβόλιο τη Δευτέρα αλλά νομίζω ότι είναι το επαναληπτικό του πρώτου δηλαδή για τετανο, διφθερίτιδα κτλ

Καλησπέρα! 

3 μηνών είναι ο μικρός μου! 2 μηνών έκανε τετανο κτλ κ 4 μηνών θα κάνει το επαναληπτικό του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια πάλι τσακώθηκαμε με τον άντρα μου και άλλο δεν μπορώ. Κουράστηκα. Μόλις του έκανα κάποια παράπονα, αυτός το γύρισε επάνω μου και βέβαια δεν κατάλαβε τίποτα και βέβαια για όλα φταίω εγώ. Νιώθω τόσο μόνη σε όλο αυτό και τόσο χάλια που δεν θέλω κανέναν και τίποτα. Και πρέπει να κάνω και τον παλιατσο στον μεγάλο μου γιο που ρωτάει τι έχω. 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Είχα πάρει εγώ στη μεγάλη μου κόρη...μου είπαν όμως τότε ότι για να γίνει δουλειά πρέπει να παίρνεις μεγάλη ποσότητα καθημερινά για ένα διάστημα.. νομίζω μετά κόβεις εντελώς και ξαναπαιρνεις για λίγο..γιατί θέλεις να πάρεις;

Γιατί θηλάζω κ παράλληλα δίνω ξένο.Στην αρχή είχα πολύ γάλα ,μετά μου κόπηκε κ έδινα συνδυαστικα ,πρωί κ βραδυ για να μην πάρω χάπι για να κοπεί ,δεν ήθελα.Κοντευει τους 3 μήνες το μωρό κ έχω καμία εβδομάδα που δίνω και 3-4 φορές την ημέρα πριν από το ξένο.απο 15λεπτα ή 20 λεπτά ή μισάωρο.και λέω ,κάτι γίνεται ,,κάτι θα πίνει,δεν μπορεί...

Όμως έχω λίγο αίμα από χτες κ λέω μήπως Μ έρχεται περίοδος και ήθελα λίγο να το ενισχύσω αν γίνεται!!

Έχει 2-3μερες βέβαια που το μωρό δεν θέλει να θηλάσει από το ενα στήθος που δεν έχει τόση ροη...και κλαίει το καημένο.Δεν ξέρω αν πραγματικά αφήνω το μωράκι να κλαίει  για να κατεβει το γάλα(αν κατέβει!!)

Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου!!😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια πάλι τσακώθηκαμε με τον άντρα μου και άλλο δεν μπορώ. Κουράστηκα. Μόλις του έκανα κάποια παράπονα, αυτός το γύρισε επάνω μου και βέβαια δεν κατάλαβε τίποτα και βέβαια για όλα φταίω εγώ. Νιώθω τόσο μόνη σε όλο αυτό και τόσο χάλια που δεν θέλω κανέναν και τίποτα. Και πρέπει να κάνω και τον παλιατσο στον μεγάλο μου γιο που ρωτάει τι έχω. 😪

Δεν είσαι η μόνη που μπορεί να έχεις θέματα..η περίοδος αυτή είναι περίεργη για όλους ,δεν πρέπει να δίνουμε σημασία σε ο,τι λένε (αυτό προσπαθω εγώ!)Κοίταξε να εισαι καλά για τα υπέροχα παιδάκια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν είσαι η μόνη που μπορεί να έχεις θέματα..η περίοδος αυτή είναι περίεργη για όλους ,δεν πρέπει να δίνουμε σημασία σε ο,τι λένε (αυτό προσπαθω εγώ!)Κοίταξε να εισαι καλά για τα υπέροχα παιδάκια σου

Προσπαθώ αλλά σε συνδυασμό με την κούραση όλα γίνονται χειρότερα. Η ώρα έχει πάει 2 παρά και ακόμα παλεύω να κοιμισω την μικρή και πριν λίγο κοιμήθηκε κι ο γιος μου. Κι αυτό το τοσο αργά με κουράζει. Και το βάρος του ότι και ο ύπνος τους ειναι κι αυτό δική μου ευθύνη με κουράζει. Γενικά νιώθω τα νεύρα μου τεντωμένα κι όταν ειδικά έχω θέματα και με τον άντρα μου δεν έχω καμία διάθεση και κανένα κουράγιο. Το χειρότερο μου είναι να μην με καταλαβαίνεις, κι αυτό ο άντρας μου το κάνει σνχ. Και εμένα μου βγαίνει μετά γκρίνια, αυτός μου λέει όλο γκρινιάζεις και το παιχνίδι χάνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Προσπαθώ αλλά σε συνδυασμό με την κούραση όλα γίνονται χειρότερα. Η ώρα έχει πάει 2 παρά και ακόμα παλεύω να κοιμισω την μικρή και πριν λίγο κοιμήθηκε κι ο γιος μου. Κι αυτό το τοσο αργά με κουράζει. Και το βάρος του ότι και ο ύπνος τους ειναι κι αυτό δική μου ευθύνη με κουράζει. Γενικά νιώθω τα νεύρα μου τεντωμένα κι όταν ειδικά έχω θέματα και με τον άντρα μου δεν έχω καμία διάθεση και κανένα κουράγιο. Το χειρότερο μου είναι να μην με καταλαβαίνεις, κι αυτό ο άντρας μου το κάνει σνχ. Και εμένα μου βγαίνει μετά γκρίνια, αυτός μου λέει όλο γκρινιάζεις και το παιχνίδι χάνεται. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εμείς τα ιδια.. 

Μόνο κουβέντα, αυτή είναι η λύση τίποτα άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εμείς τα ιδια.. 

Μόνο κουβέντα, αυτή είναι η λύση τίποτα άλλο.. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Δυστυχώς και οι κουβέντες μας φτάνουν σε ένα τέλμα. Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Τίποτε άλλο. Και σαν να το καταλαβαίνει όλο αυτό το μωρό και σήμερα μετά από πολύ καιρό κοιμήθηκε στις 2 και κάτι. Ξύπνησε πάλι 5 και πάλι τώρα. Ενώ έχει μέρες που κοιμάται σερί. Τώρα είμαι κομμάτια και ψυχολογικά και σωματικά, γιατί πραγματικά κουτουλαω από τη νύστα! 😵😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμείς χθες χάλια βράδυ. Από το απόγευμα ξςκινησε γκρινια γκρινια... Το βράδυ μετά το μπάνιο το μάτι γαρίδα και κλάμα. Τελικά κοιμήθηκε λίγο κατά τη 1:30 μέσα στο καρότσι. Και μολις ξύπνησε μέχρι τώρα όλο τινάζεται χτυπιέται δεν ξερω τι τον ενοχλεί. Κάναμε λίγα δεκατακια (δεν καναμε εμβολιο) αλλα μιλησαμε με γιατρό δεν είναι κατι απλά να το παρακολουθούμε. Είχε ανεβάσει τοσο μικρο πυρετο καμιας κοπελας? Γιατι μου είπε η γιατρος αν πάει 38 επειδη ειναι μικρός (2 μηνών) θα πρέπει να μπει νοσοκομειο. Καταλαβαίνετε ότι δεν εκλεισα μάτι απο την αγωνία μου

Καλημέρα!!! Χθες ακόμα μια απελπιστική μερα με κλάματα και τα σχετικά ,οπότε δε βρήκα χρόνο να μπω!! Εμάς κορίτσι μου πάντως που κολλήσαμε κορονοιο 40 ημερών και εγώ και το μωρό ,μας είπαν ότι μόνο αν ανεβάσει πυρετό πάνω από 38 και δεν πέφτει ευκολα να την πάμε νοσοκομείο ! Και αυτό λόγω κορονοιου,όχι τπτ άλλο! Νομίζω δεν πας τόσο εύκολα νοσοκομείο ,και ειδικά με τις υπάρχουσες συνθήκες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα εδώ και μια εβδομάδα έχω ξεκινήσει την σκούπα από εφαρμογή μόνο αυτό πιάνει και κοιμάται στα 8λεπτα λειτουργίας ακριβώς τον βάζω με μαξιλάρι στα πόδια και δεν μου πέφτουν πλέον τα χέρια θαυματουργή εφαρμογή σε εμάς! Άγαλμα θέλω να στήσω σε αυτόν που την έκανε!!! Κοιμήθηκε 10-04:20 μετά ξύπνησε στις 6:30 και μετά τον πήρα στο κρεβάτι και σηκωθηκαμε 7:30!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Δυστυχώς και οι κουβέντες μας φτάνουν σε ένα τέλμα. Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Τίποτε άλλο. Και σαν να το καταλαβαίνει όλο αυτό το μωρό και σήμερα μετά από πολύ καιρό κοιμήθηκε στις 2 και κάτι. Ξύπνησε πάλι 5 και πάλι τώρα. Ενώ έχει μέρες που κοιμάται σερί. Τώρα είμαι κομμάτια και ψυχολογικά και σωματικά, γιατί πραγματικά κουτουλαω από τη νύστα! 😵😪

Φυσικά και καταλαβαινουν, το νιώθουν και όσο είστε σε ένταση τόσο και αυτό αντίστοιχα... Σε κάποια πράγματα ίσως και εμεις πρέπει να καταλήξουμε ότι θέλουν κυνηγητό.. Εγω αυτό κάνω πλέον γιατί αν δεν κυνηγησω τσακωνομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Γιατί θηλάζω κ παράλληλα δίνω ξένο.Στην αρχή είχα πολύ γάλα ,μετά μου κόπηκε κ έδινα συνδυαστικα ,πρωί κ βραδυ για να μην πάρω χάπι για να κοπεί ,δεν ήθελα.Κοντευει τους 3 μήνες το μωρό κ έχω καμία εβδομάδα που δίνω και 3-4 φορές την ημέρα πριν από το ξένο.απο 15λεπτα ή 20 λεπτά ή μισάωρο.και λέω ,κάτι γίνεται ,,κάτι θα πίνει,δεν μπορεί...

Όμως έχω λίγο αίμα από χτες κ λέω μήπως Μ έρχεται περίοδος και ήθελα λίγο να το ενισχύσω αν γίνεται!!

Έχει 2-3μερες βέβαια που το μωρό δεν θέλει να θηλάσει από το ενα στήθος που δεν έχει τόση ροη...και κλαίει το καημένο.Δεν ξέρω αν πραγματικά αφήνω το μωράκι να κλαίει  για να κατεβει το γάλα(αν κατέβει!!)

Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου!!😊

 

Καλημέρα κοπέλα μου.. Γιατί δεν ζητάς την βοήθεια ενός συμβούλου θηλασμού εάν υπάρχει η δυνατότητα πάντα!! Αλλιώς στείλε ένα μήνυμα στην Αττική θελοντική ομάδα υποστήριξης μήπως μπορούν να σε κατευθύνουν!! Υπάρχει κ η LA leche Greece μπορείς να μιλήσεις με σύμβουλο δωρεάν αν θυμάμαι καλά...καλυτερα θα ήταν να μπορέσει να σε κατευθύνει κάποιος για να μην ταλαιπωρείστε κ οι 2..σίγουρα από την στιγμή που δεν κάνεις 8 θηλασμόυς την μέρα χρειάζεται να αυξηθεί η παραγωγή σου. Όπως πολύ καλά κάνεις βάζεις το μωρό στο στήθος αλλά κάποια στιγμή θα κοπεί. Εάν θέλεις να συνεχίζεις να το θηλάζεις πρέπει κ θηλασμους να αυξήσεις αλλά κ να πάρεις κάτι για να αυξηθεί η παραγωγή. Εαν θέλεις να συνεχίσεις με γάλα δικό σου υπάρχει το sns είναι ένας εναλλακτικός τρόπος σίτισης ξένου ή αντλημενου, μπαίνει στο στήθος κ για να πιει το μωρο πρέπει να κάνει θηλαστικη κινηση.. Πιστευω οως θα σας βοηθησει πολυ αυτο κ ισωε να μην χρειαατεις γαλακτοπραγωγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια καλημέρα εδώ και μια εβδομάδα έχω ξεκινήσει την σκούπα από εφαρμογή μόνο αυτό πιάνει και κοιμάται στα 8λεπτα λειτουργίας ακριβώς τον βάζω με μαξιλάρι στα πόδια και δεν μου πέφτουν πλέον τα χέρια θαυματουργή εφαρμογή σε εμάς! Άγαλμα θέλω να στήσω σε αυτόν που την έκανε!!! Κοιμήθηκε 10-04:20 μετά ξύπνησε στις 6:30 και μετά τον πήρα στο κρεβάτι και σηκωθηκαμε 7:30!

 

 

Καλημέρα!!! Κ εγω εχω κατεβασμενο στο κινητο μια εφαρμογή που εχεις ολους τους λευκούς ηχους συν κατι μελωδιες. Εμενα οταν με ζόριζει τηε βαζω να ακουει πιστολάκι κ ηρεμει!! 

Εμεις ειχαμε χάλια βραδυ!! Λοιπον επειτα μερικες μερες παρακολουθησης παρατηρησα οτι η δικη μου εχει θεμα!! Εαν δεν κανει κακα της μεσημερι προς απογευμα, δεν κοιμαται!! Ξυπναει συνέχεια  ζοριζεται κ ηρεμει μονο να την εχω αγκαλιτσα. Χθες το βραδυ την λυπηθηκα!! Την έβλεπα οτι θελει αλλα δεν μπορούσε. Κ φυσικα το πρωι καταφερα κ ηταν μες την τρελή χαρα. Τωρα πρεπει να θελει ξανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα!!! Κ εγω εχω κατεβασμενο στο κινητο μια εφαρμογή που εχεις ολους τους λευκούς ηχους συν κατι μελωδιες. Εμενα οταν με ζόριζει τηε βαζω να ακουει πιστολάκι κ ηρεμει!! 

Εμεις ειχαμε χάλια βραδυ!! Λοιπον επειτα μερικες μερες παρακολουθησης παρατηρησα οτι η δικη μου εχει θεμα!! Εαν δεν κανει κακα της μεσημερι προς απογευμα, δεν κοιμαται!! Ξυπναει συνέχεια  ζοριζεται κ ηρεμει μονο να την εχω αγκαλιτσα. Χθες το βραδυ την λυπηθηκα!! Την έβλεπα οτι θελει αλλα δεν μπορούσε. Κ φυσικα το πρωι καταφερα κ ηταν μες την τρελή χαρα. Τωρα πρεπει να θελει ξανα. 

Καλημέρα... Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω στο ριλαξ μου κανει εύκολα κακακια εκεί... 

Εμεις πάλι πολύ ωραίο βράδυ.. Κοιμήθηκε 10 με 4:30 έφαγε ξύπνησε 7:30 και μετά 10.. Τώρα κοιμάται πάλι 😂😂

 

@Mamaofbill αυτά τα είχατε και πριν ή τώρα με τα δύο παιδια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα... Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω στο ριλαξ μου κανει εύκολα κακακια εκεί... 

Εμεις πάλι πολύ ωραίο βράδυ.. Κοιμήθηκε 10 με 4:30 έφαγε ξύπνησε 7:30 και μετά 10.. Τώρα κοιμάται πάλι 😂😂

 

@Mamaofbill αυτά τα είχατε και πριν ή τώρα με τα δύο παιδια; 

Καλημερα κοριτσι μου.. Να συνεχισετε ετσι!! Πως το περνατε το αλμα;; Δεν καθεται στο ρηλαξ καθολου κοριτσι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.....εμείς κοιμήθηκαμε το περισσότερο που έχουμε κοιμηθεί συνεχόμενα..10 με 2😇μετά σχεδόν ανά ωρα ξανά θηλασμός αγκαλίτσα λίγο Κουνιμα..το πρωί καθώς τον άλλαζα κατά τις 7 έκανε τα Τσίτσα του πάνω στα ρούχα...😬το κάνουν και εσάς; Στην αλλαγή;;από τις 7 τον πήρα λίγο μαζι μου και ξυπνήσαμε 8 και κάτι,..εμένα κάθεται ρηλαξ από 5 λεπτακια μέχρι κανά 15 εκείνη την ώρα συμμαζέυω η Βάζω πλυντήριο...Παλια τα έκανα με αυτόν στα χέρια οπότε ειναι  Προοδος...από τον συμφωνημένο μαστό γκρινιαζει δεν κάθεται να θηλάσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα!!! Κ εγω εχω κατεβασμενο στο κινητο μια εφαρμογή που εχεις ολους τους λευκούς ηχους συν κατι μελωδιες. Εμενα οταν με ζόριζει τηε βαζω να ακουει πιστολάκι κ ηρεμει!! 

Εμεις ειχαμε χάλια βραδυ!! Λοιπον επειτα μερικες μερες παρακολουθησης παρατηρησα οτι η δικη μου εχει θεμα!! Εαν δεν κανει κακα της μεσημερι προς απογευμα, δεν κοιμαται!! Ξυπναει συνέχεια  ζοριζεται κ ηρεμει μονο να την εχω αγκαλιτσα. Χθες το βραδυ την λυπηθηκα!! Την έβλεπα οτι θελει αλλα δεν μπορούσε. Κ φυσικα το πρωι καταφερα κ ηταν μες την τρελή χαρα. Τωρα πρεπει να θελει ξανα. 

Εμενα εκεί που έκανε κάθε μέρα από το νοσοκομείο και μετά τώρα έχει 5-6μερες τίποτα ούτε θέλει ούτε προσπαθεί χαχαχαχ τα παλιά καλά δηλαδή! Την ίδια εφαρμογή έχουμε μάλλον μεχρι σσσσ κ μμμμ έχει χαχαχχα!!!! 

Όλο λέω να ευχηθώ που είπες ότι στολίσατε και όλο ξεχνάω ! Και του χρόνου λοιπόν να είσαστε/είμαστε γέροι να καμαρώνουμε τις οικογένειές μας γέροι ευλογημένοι και μονιασμένοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα... Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω στο ριλαξ μου κανει εύκολα κακακια εκεί... 

Εμεις πάλι πολύ ωραίο βράδυ.. Κοιμήθηκε 10 με 4:30 έφαγε ξύπνησε 7:30 και μετά 10.. Τώρα κοιμάται πάλι 😂😂

 

@Mamaofbill αυτά τα είχατε και πριν ή τώρα με τα δύο παιδια; 

Αυτά υπάρχουν μετά τα παιδιά. Ειδικά τώρα μετά το δεύτερο πιο έντονα. Προφανώς και εμένα τα νεύρα μου ειναι πιο τεντωμένα, όλη μέρα με 2 μικρά σπίτι, χωρίς βοήθεια. Πολλές φορές δεν έχω χρόνο ούτε για κατουρημα και το εννοώ. Όταν περνάνε τα περισσότερα πράγματα από τα χέρια του ενός αυτό κουράζει. Αλλά κι εκείνος έχει τα δικά του με τη δουλειά, αλλάγη πόλης κλπ. Γενικά περνάμε δύσκολη περίοδο. Καλούμαστε να ανταοξελθουμε σε πολλές δυσκολίες είναι η αλήθεια. Όμως εγώ έχω κουραστεί. Όταν είμαι μόνη μου είμαι πιο ήρεμη νομίζω. Όταν είμαστε μαζί ή γενικά όταν μιλάμε, από κάπου θα πιάστουμε και θα τσακωθούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamaofbill είναι όλο δύσκολο.. Δυο παιδιά και χωρίς καλή επικοινωνία.

@Tweema το άλμα μάλλον ήταν πολυ λάιτ. Μόνο την πρώτη εβδομάδα ήταν χάλια.. Το περίμενα πολύ δύσκολο. Τώρα όλο γελάει και μιλάει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy.Ναι πράγματι είναι πολύ δύσκολο και ψυχολογικά κουραστικό... Γιατί έχω γενικά τα δικά μου θέματα με τα παιδιά, τους νέους μας ρυθμούς, την έλλειψη βοήθειας κλπ. Και έρχονται κι αυτά τα θέματα και δένει το γλυκό. Μετ; τα παίρνει όλα η κάτω βόλτα, γιατί χάνω τη διάθεση μου και δεν έχω όρεξη για τίποτα. Γίνομαι πολύ νευρική και το καταλαβαίνω. Είναι και οι δικοί μου άνθρωποι μακριά και δεν έχω με ποιον να τα μοιραστώ... Μόνο το τηλέφωνο με σώζει, που θα πάρω την αδερφή μου ή καμιά φίλη να τα πούμε και να ξεδωσω κάπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα... Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω στο ριλαξ μου κανει εύκολα κακακια εκεί... 

Εμεις πάλι πολύ ωραίο βράδυ.. Κοιμήθηκε 10 με 4:30 έφαγε ξύπνησε 7:30 και μετά 10.. Τώρα κοιμάται πάλι 😂😂

 

@Mamaofbill αυτά τα είχατε και πριν ή τώρα με τα δύο παιδια; 

Και εμείς τέλειο βράδυ! Ευτυχώς τα δέκατα και η γκρίνια η προχθεσινή δεν συνεχίστηκαν. Χθες κάναμε μπανάκι στις 9, φάγαμε και 10:30 ξεράθηκε χωρίς πολλά πολλά. Βέβαια κλασικά τον ξύπνησε ο άντρας μου μετά απο λίγο αλλά του νευρίασα λέω πάρε τον κοιμησε τον και φερτον μου έτοιμο. Οποτε κατα τις 12:30 μου τον έφερε και κοιμηθήκαμε σερί μεχρι τις 7 το πρωί. Τον αλλαξα τον τάισα και ξανακοιμηθηκε πανευκολα μέχρι τις 10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....εμείς κοιμήθηκαμε το περισσότερο που έχουμε κοιμηθεί συνεχόμενα..10 με 2😇μετά σχεδόν ανά ωρα ξανά θηλασμός αγκαλίτσα λίγο Κουνιμα..το πρωί καθώς τον άλλαζα κατά τις 7 έκανε τα Τσίτσα του πάνω στα ρούχα...😬το κάνουν και εσάς; Στην αλλαγή;;από τις 7 τον πήρα λίγο μαζι μου και ξυπνήσαμε 8 και κάτι,..εμένα κάθεται ρηλαξ από 5 λεπτακια μέχρι κανά 15 εκείνη την ώρα συμμαζέυω η Βάζω πλυντήριο...Παλια τα έκανα με αυτόν στα χέρια οπότε ειναι  Προοδος...από τον συμφωνημένο μαστό γκρινιαζει δεν κάθεται να θηλάσει....

Εμένα συνέχεια ένα διάστημα στην αλλαγή πανας κατουρουσε και έβρεχε τα πάντα. Τελευταία δεν το κανει όμως. Τυχαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Εμενα εκεί που έκανε κάθε μέρα από το νοσοκομείο και μετά τώρα έχει 5-6μερες τίποτα ούτε θέλει ούτε προσπαθεί χαχαχαχ τα παλιά καλά δηλαδή! Την ίδια εφαρμογή έχουμε μάλλον μεχρι σσσσ κ μμμμ έχει χαχαχχα!!!! 

Όλο λέω να ευχηθώ που είπες ότι στολίσατε και όλο ξεχνάω ! Και του χρόνου λοιπόν να είσαστε/είμαστε γέροι να καμαρώνουμε τις οικογένειές μας γέροι ευλογημένοι και μονιασμένοι!!!

Ποια εφαρμογή είναι αυτη? Πώς λέγεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμείς τέλειο βράδυ! Ευτυχώς τα δέκατα και η γκρίνια η προχθεσινή δεν συνεχίστηκαν. Χθες κάναμε μπανάκι στις 9, φάγαμε και 10:30 ξεράθηκε χωρίς πολλά πολλά. Βέβαια κλασικά τον ξύπνησε ο άντρας μου μετά απο λίγο αλλά του νευρίασα λέω πάρε τον κοιμησε τον και φερτον μου έτοιμο. Οποτε κατα τις 12:30 μου τον έφερε και κοιμηθήκαμε σερί μεχρι τις 7 το πρωί. Τον αλλαξα τον τάισα και ξανακοιμηθηκε πανευκολα μέχρι τις 10.

Ποσσο είναι ο μικρούλης;;;πωπω ένα ολόκληρο βράδυ ύπνου μοιάζει μαγικό.😇😇..θηλάζει και κοιμάται τοσες ώρες συνεχόμενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Και εμείς τέλειο βράδυ! Ευτυχώς τα δέκατα και η γκρίνια η προχθεσινή δεν συνεχίστηκαν. Χθες κάναμε μπανάκι στις 9, φάγαμε και 10:30 ξεράθηκε χωρίς πολλά πολλά. Βέβαια κλασικά τον ξύπνησε ο άντρας μου μετά απο λίγο αλλά του νευρίασα λέω πάρε τον κοιμησε τον και φερτον μου έτοιμο. Οποτε κατα τις 12:30 μου τον έφερε και κοιμηθήκαμε σερί μεχρι τις 7 το πρωί. Τον αλλαξα τον τάισα και ξανακοιμηθηκε πανευκολα μέχρι τις 10.

Αχ δεν μπορεί να με εκνευρίσει τπτ περισσότερο από το να ξυπνήσει ο άντρας μου το μωρό! Κ μένα γίνεται κ το βράδυ κ το πρωί που πρέπει να χτυπήσει το ξυπνητήρι 10φορες για να σηκωθεί! Σήμερα μου ήρθε να του ρίξω κλωτσιά να πέσει από το κρεβάτι! 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...