Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια. Το βράδυ πως τα ταιζετε τα μπεμπακια? Περιμένετε να ξυπνήσουν και να φωνάξουν /κλαψουν η οταν κουνιουνται κια πάνε προς ξύπνημα? 

Σας ζηλεύω όσες κοιμουνται ώρες.. Εμείς σταθερα 2 ξυπνήματα... Τη μερα ειδικα χαχαχαχαχαχαχ μαχηηηη

Εμενα η μικρή γεννήθηκε 50cm στο μηνα 57cm, και στο 2 μηνο 61.2. Τωρα ειναι 2.5 μηνων και δε ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα που έζησα ένα θεσπέσιο μεσημέρι μέχρι τώρα. Έφυγε ο άντρας μου να πάει στον γιατρό τον πεθερο μου και ταΐζω την μπέμπα και πάω να τη ρεψω και  έρχεται ο γιος μου με τα κακά στον ποπό, ενώ πριν 1 λεπτο ήμασταν μαζί. Του λέω ποτέ πρόλαβες ρε; Να με πλύνεις, φωνάζει και οριεται. Αφήνω μπέμπα πλυντήριο, χωρίς να έχει καλορεφτει, αλλάζω τον μικρό. Να θυμησω πως ο γιος μου, ετών 3,5 από πέρσι δεν φοράει πάνα. Τα τσισα τα κάνει τουαλέτα, τα κακά με τίποτα δεν λέει να τα κάνει εκεί ή γιογιό. Βγάζει η μπέμπα γαλα, την πιάνει λοξυγκας. Τη θηλαζω, κάνει κακα, βγαίνουν στο φανελάκι της, στο φορμακι της και στα δικά μου ρούχα. Και στο παντελόνι και στη ζακέτα μου. Το νερό οριακά χλιαρό. Πλένω μπέμπα, λερώνεται η πετσέτα από τα κακα, πάω με τη μικρή γυμνή να βρω γρήγορα να την στεγνωσω μην κρυωσει. Την αλλάζω, βγάζω τα δικά μου ρούχα και ψάχνω για αλλάξιες δικές μου, μιας και εδέησα να σιδερωσω, αλλά ακόμα δεν τα έβαλα στις ντουλάπες. Βρισκω παντελόνι, όχι μπλούζα. Ευτυχώς βρήκα ένα. Φούτερ τελικά στην ντουλάπα.Καλο μεσημέρι είπαμε;;;;;; Δεν είπαμε!!!!😂😂😂😂

Γελασαααααα πολυυυυυ!!! Ζω αντίστοιχες περιπτώσεις όλη την ώρα και η δική μου κόρη 3τον Δεκέμβρη τσισα στην τουαλέτα κακά στην πάνα και πολλές φορές συμβαίνει ότι περιγράφεις μόνο που δεν είμαι πάντα τυχερή ώστε να βρω μπλούζα και βάζω ζακέτα και από κάτω με το σουτιέν τόσες φορές το έχω κάνει που έχω ξεχαστεί και έχω πάει σούπερ μάρκετ έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Και μέσα σε όλα αυτά έχω τεράστια νεύρα με τον άντρα μου που του λέω να πάω το απόγευμα να πάρω μπουφάν στη μικρή, μαζί με τον γιο μου, για να μην κρατήσει και τα δύο. Και λέει; Η μπέμπα; Του λέω θα την κρατήσεις εσύ. Αφού θα είσαι έξω, αυτή θα κοιμηθεί κιόλας. Α δεν μπορώ μου λέει. Αν κλάψει τι θα κάνω; Δεν γίνονται έτσι αυτά! Θέλουν σχεδιασμό! Ντοιγκ!!!!!😩😩😩

Με κουράζουν οι άντρες κορίτσια! Αλήθεια σας το λέω. Κρατάω 2 παιδιά, πόσες ώρες μόνη μου και κάνω και δουλειές και τα πάντα. Για όλα έχω βρει λύση. Αυτός για μια ώρα το πολύ δεν μπορεί. Πρέπει να τα κοιμισω και τα δύο για να πάω κλπ. 

Για να μην πω χθες που μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι που ήταν να πάω σε μια γιατρό, που είχε πάει κι εκείνος παλιότερα και με άφησε όπου να ναι, γιατί δεν θυμόταν και έτρεχα σαν τρελή με τα πόδια πάνω κάτω, χωρίς μπαταρία στο κινητό, να βρω που είναι το ιατρείο. Και έφτασα 20 λεπτά αργότερα στο ραντεβού μου. Κι όταν του τα πα μετά, λέει :Ε εγώ εκεί θυμόμουν. Αμα άλλαξε ιατρείο τι φταίω. Που πράγματι είχε αλλάξει, αλλά εγώ αυτά τα κοιτάω 50.φορες..Κοσμαρα! 

Κι εγώ αν βγω μέχρι το σμ πχ η αν πάω τη μικρή κολυμβητήριο πρέπει να τα πάρω και τα 2 μαζί.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις τα εχουμε ψωνισει ολα και μας εχουν δωσει ενα σκασμο κιολας και εκει που ήθελα να παρω μακρυμανικα κορμακια τσουπ ανοιξα μια κούτα και ειχε ενα σκασμο 🥴 

Πηραμε και το δωρο Χριστουγέννων των παππουδων μας! Κουπιτσες λευκες και γραψαμε πανω γιαγια απο το 2020 κ αντίστοιχα για τον παππού. 

Εχετε παρατηρησει μια γκρινια κ μια μικρή ανησυχια μετα το εμβολιο; η μιμρη ειναι γκρινιαρα.. Δεν κοιμάται καλα και ειναι ολη μερα στηθος.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εμεις τα εχουμε ψωνισει ολα και μας εχουν δωσει ενα σκασμο κιολας και εκει που ήθελα να παρω μακρυμανικα κορμακια τσουπ ανοιξα μια κούτα και ειχε ενα σκασμο 🥴 

Πηραμε και το δωρο Χριστουγέννων των παππουδων μας! Κουπιτσες λευκες και γραψαμε πανω γιαγια απο το 2020 κ αντίστοιχα για τον παππού. 

Εχετε παρατηρησει μια γκρινια κ μια μικρή ανησυχια μετα το εμβολιο; η μιμρη ειναι γκρινιαρα.. Δεν κοιμάται καλα και ειναι ολη μερα στηθος.. 

 

Μια από τα ίδια και εμείς γκρίνια και στήθος..έκανε.και λίγο 10 'μεζρι 37 και 2...εγώ πάλι ανακάλυψα τους κόμπους στον μαστό...έχω κάνει ένα χειρουργείο παλιά ίσως φταίει και αυτό .τον βάζω να θηλάσει από εκεί και ελπίζω να λυθούν...από το πολύ πιπιλισμα με ενοχλούν και οι θήλες..νομίζω πιάνει πιο σφιχτά την θηλή...δεν θέλω να ξέρω τι γίνετε όταν βγάζουν δόντια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Μια από τα ίδια και εμείς γκρίνια και στήθος..έκανε.και λίγο 10 'μεζρι 37 και 2...εγώ πάλι ανακάλυψα τους κόμπους στον μαστό...έχω κάνει ένα χειρουργείο παλιά ίσως φταίει και αυτό .τον βάζω να θηλάσει από εκεί και ελπίζω να λυθούν...από το πολύ πιπιλισμα με ενοχλούν και οι θήλες..νομίζω πιάνει πιο σφιχτά την θηλή...δεν θέλω να ξέρω τι γίνετε όταν βγάζουν δόντια...

Διαβαζα εχθες τι να κανεις οταν δαγκωνουν με τα δοντια😂 

Να κανεις μασαζ και ζεστες κομπρεσες για να μην μαζευονται κ δημιουργησεις μαστίτιδα! Και εγω οταν αδειαζω αν εχω κόμπους συνεχιζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω αδιαθετησει ,3 μήνες τώρα θα έπρεπε?

Δεν ειναι απαραίτητο, με τον θηλασμο αργει πολυ. Έμενα ο γυναικολόγος στις 40 μερες μου ειπε μπορει να σου ερθει σε λίγο  καιρό.. Μπορει και να αργησει.. Υπομονή αν προσέχετε δεν εχεις να φοβάσαι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Χαχα ναι το ξέρω η θεία μου Γερμανία έβγαζε τα μικρά της από τις πρώτες κιόλας μέρες!!!λίγα δεκατακια έχουμε σήμερα 37και 2 μετά το εμβόλιο...

Έλα βρε κορίτσι μου..αφου ξέρεις μην ακούσεις την παιδίατρο. Είναι καλύτερα τώρα το μικρό; 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εμείς εχθές είχαμε πάει επίσκεψη και ο μικρός γκρίνιαζε μέχρι να κοιμηθεί. Ίσως επειδή τον έπαιρνε ο ύπνος και ξυπνούσε. Σήμερα έχω στεναχωρηθει. Τον ζυγίζω κάθε εβδομάδα. Τον ζύγισα μια μέρα πιο νωρίς και δεν έχει πάρει καθολου... 

Βρε μάνα μου πρεπει να μειώσουν κάποια στιγμή τον ρυθμό ανάπτυξης. Να μην στεναχωριέσαι!!! Επίσης ο δικός σου παρόλο που είναι αλλεργικός αναπτύσσεται περίφημα 😉

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς έχουμε λίγη γκρίνια μάλλον από το εμβόλιο 🤨 προσπαθεί να κοιμηθεί, δεν μπορεί κ κλαίει 🥴 

@Clairy.ανα μήνα θέλουν πλέον ζύγισμα. Έχει διπλασιάσει το βάρος γέννησης; λένε μέχρι τον 6 πρεπει να το έχει διπλασιάσει. Έχετε ακόμα. Μπορεί τη μια εβδομαδα να παρει πολυ κ την επόμενη λίγο 

Ποιο έκανε κορίτσι μου; του πνευμονιοκοκκου;; 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Λοιπόν κορίτσια άκουσα την συμβουλή σας και βγήκαμε μια βόλτα..γυρίσαμε και ο μικρός κοιμάται!!😇😇

Άντε μπράβο.. Καλά έκανες!! Άκου εμένα εδώ που ήμουν μόνη κ στο 1ο κ στο 2ο,καθημερινά!!! Κ τωρα που είναι κ μικιο μάρσιπο κ βόλτα κ στην βροχή!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ να ρωτήσω το άλλο ο θηλασμός επηρεάζεται από την περίοδο; Μειώνεται το γάλα;Αν όντως μειώνεται τη βάψαμε!!

Μειώνεται η ροή για λίγο όχι η παραγωγή με αποτέλεσμα να εκνευρίζονται!! Κάποια όμως δεν δίνουν σημασία! 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω αδιαθετησει ,3 μήνες τώρα θα έπρεπε?

Καμία δεν ξέρει πότε θα αδιαθετησει όσο θηλάζει!!! Μην σε αγχώνει άλλες αδιαθετουν μετά τον χρόνο. Έχω φίλη αδιαθετησε στους 23 μήνες κ έμεινε έγκυος κατευθείαν!! 

@Clairy. Έχεις ακομα αίμα;; 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Γελασαααααα πολυυυυυ!!! Ζω αντίστοιχες περιπτώσεις όλη την ώρα και η δική μου κόρη 3τον Δεκέμβρη τσισα στην τουαλέτα κακά στην πάνα και πολλές φορές συμβαίνει ότι περιγράφεις μόνο που δεν είμαι πάντα τυχερή ώστε να βρω μπλούζα και βάζω ζακέτα και από κάτω με το σουτιέν τόσες φορές το έχω κάνει που έχω ξεχαστεί και έχω πάει σούπερ μάρκετ έτσι!!!

Ασε κι αυτό πρόβλημα! Με αυτό που περιγράφεις εγώ θυμήθηκα κάτι άλλο. Πόσες φορές με το βυζι έξω λόγω θηλασμου, κοιμάται η μικρή απροσδόκητα, ο γιος μου παίζει ησυχα μόνος του (1 στα 1000 χρόνια 😂) και τρέχω σαν τρελή πχ. να αρπάξω χαλάκι να πάω να τιναξω και τελευταία στιγμή πριν βγω μπαλκόνι κοιταζομαι και τα βλέπω όλα έξω!😲😁 Πού πας κορίτσι μου; Σκέφτομαι! Σαν την τρελή του χωριού! Χαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Σήμερα έιχα φουλ μέρα κ συνεχίζουμε... Έκανα μια παύση για να κοιμησω την μικρή κ σας διάβασα. 

Εμείς σήμερα αποφασίσαμε να στολίσουμε!! Έχω αφήσει τα αγόρια κ συνεχίζουν κ σε λίγο θα πάω.. Μας ήρθαν τα παραμύθια τα οποία δεν τα έχω ανοίξει ακόμα γιατί θα πέσει ο γιος μου σαν το κοράκι κ σκεφτόμουν μην τα δώσουμε όλα τωρα για να έχουμε κ τον Δεκέμβριο. Θα το δω βέβαια αυτό γιατί είμαι κ εγώ ανυπομονη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Ασε κι αυτό πρόβλημα! Με αυτό που περιγράφεις εγώ θυμήθηκα κάτι άλλο. Πόσες φορές με το βυζι έξω λόγω θηλασμου, κοιμάται η μικρή απροσδόκητα, ο γιος μου παίζει ησυχα μόνος του (1 στα 1000 χρόνια 😂) και τρέχω σαν τρελή πχ. να αρπάξω χαλάκι να πάω να τιναξω και τελευταία στιγμή πριν βγω μπαλκόνι κοιταζομαι και τα βλέπω όλα έξω!😲😁 Πού πας κορίτσι μου; Σκέφτομαι! Σαν την τρελή του χωριού! Χαχαχα! 

Το έχω κάνει και αυτό χαχαχαχ!!!! Επισης αν δεν βρω παντελόνι κυκλοφορώ με το βρακί μέσα στο σπίτι ώσπου να ελευθερωθουν τα χέρια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κόρη μου πήγε για ύπνο πριν μισή ώρα και τώρα κάθομαι με τον μικρό παίζει με τις κουδουνιστρες και τον κρατάω να πάει έστω 9:30 μπας και κοιμηθεί παραπάνω εχθές έτσι έκανα και έπιασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Σήμερα έιχα φουλ μέρα κ συνεχίζουμε... Έκανα μια παύση για να κοιμησω την μικρή κ σας διάβασα. 

Εμείς σήμερα αποφασίσαμε να στολίσουμε!! Έχω αφήσει τα αγόρια κ συνεχίζουν κ σε λίγο θα πάω.. Μας ήρθαν τα παραμύθια τα οποία δεν τα έχω ανοίξει ακόμα γιατί θα πέσει ο γιος μου σαν το κοράκι κ σκεφτόμουν μην τα δώσουμε όλα τωρα για να έχουμε κ τον Δεκέμβριο. Θα το δω βέβαια αυτό γιατί είμαι κ εγώ ανυπομονη! 

Merry Christmas!!! Και του χρόνου!!! 😍😍😍

Του πευμονιοκοκκου κάναμε ναι... Πολληηηη γκρίνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ να ρωτήσω το άλλο ο θηλασμός επηρεάζεται από την περίοδο; Μειώνεται το γάλα;Αν όντως μειώνεται τη βάψαμε!!

Μειώνεται η ροή απλά

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω αδιαθετησει ,3 μήνες τώρα θα έπρεπε?

Εγώ στην κόρη μου αδιαθετησα στο 6μηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ειναι απαραίτητο, με τον θηλασμο αργει πολυ. Έμενα ο γυναικολόγος στις 40 μερες μου ειπε μπορει να σου ερθει σε λίγο  καιρό.. Μπορει και να αργησει.. Υπομονή αν προσέχετε δεν εχεις να φοβάσαι 😂

Εμενα στην ώρα της η κυρία....με το που σαραντησα ήρθε...και μάλλον είναι να ξανάρθει το σκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου..αφου ξέρεις μην ακούσεις την παιδίατρο. Είναι καλύτερα τώρα το μικρό; 

Βρε μάνα μου πρεπει να μειώσουν κάποια στιγμή τον ρυθμό ανάπτυξης. Να μην στεναχωριέσαι!!! Επίσης ο δικός σου παρόλο που είναι αλλεργικός αναπτύσσεται περίφημα 😉

Ποιο έκανε κορίτσι μου; του πνευμονιοκοκκου;; 

Άντε μπράβο.. Καλά έκανες!! Άκου εμένα εδώ που ήμουν μόνη κ στο 1ο κ στο 2ο,καθημερινά!!! Κ τωρα που είναι κ μικιο μάρσιπο κ βόλτα κ στην βροχή!!! 

 

Είναι μια χαρά κεφατος ...ξαναβαλαμε θερμόμετρο και έχει 37 οπότε...κοιμήθηκε και το απογευματάκι δίπλα μου φυσικά...και τώρα πάλι έχω επιχείρηση πως να τον αφήσω στην κούνια χωρίς να ξυπνήσει ..🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Ασε κι αυτό πρόβλημα! Με αυτό που περιγράφεις εγώ θυμήθηκα κάτι άλλο. Πόσες φορές με το βυζι έξω λόγω θηλασμου, κοιμάται η μικρή απροσδόκητα, ο γιος μου παίζει ησυχα μόνος του (1 στα 1000 χρόνια 😂) και τρέχω σαν τρελή πχ. να αρπάξω χαλάκι να πάω να τιναξω και τελευταία στιγμή πριν βγω μπαλκόνι κοιταζομαι και τα βλέπω όλα έξω!😲😁 Πού πας κορίτσι μου; Σκέφτομαι! Σαν την τρελή του χωριού! Χαχαχα! 

Εγώ όταν πήγα στους γονείς μου...φάγαμε όλοι μαζί μια μέρα και ενώ θήλαζα. Και άφησα τον μικρό ..έμεινα με το στήθος έξω όλη την διάρκεια του φαγητού...το μπαλκόνι στο τσακ το χω γλιτώσει...🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Merry Christmas!!! Και του χρόνου!!! 😍😍😍

Του πευμονιοκοκκου κάναμε ναι... Πολληηηη γκρίνια! 

Ευχαριστούμε!! 

Μου δίνεις μια ελπίδα ότι κ η δική μου τότε ήταν έτσι από το εμβόλιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema σταμάτησε χθες...αν και θα ήθελα να κανω έναν υπέρηχο γισ ασφάλεια.. 

Αν είσαι αγχωμενη να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2021 at 2:20 ΜΜ, ο/η Άννα0908 είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Το βράδυ πως τα ταιζετε τα μπεμπακια? Περιμένετε να ξυπνήσουν και να φωνάξουν /κλαψουν η οταν κουνιουνται κια πάνε προς ξύπνημα? 

Σας ζηλεύω όσες κοιμουνται ώρες.. Εμείς σταθερα 2 ξυπνήματα... Τη μερα ειδικα χαχαχαχαχαχαχ μαχηηηη

Εμενα η μικρή γεννήθηκε 50cm στο μηνα 57cm, και στο 2 μηνο 61.2. Τωρα ειναι 2.5 μηνων και δε ξέρω.. 

Εγω την βαζω κουνια και ξυπναω οταν κλαψει, την παιρνω μαζι μας και μετα επειδή είναι διπλα στο αυτι μου την ακουω με το παραμικρό.. Την τσεκαρω ανάλογα.. Μπορει να θελει στηθος αλλιως μπορει να ειναι η κοιλιά της περιμένω να δω καποιο σημαδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! 🥰🥰🥰🤰🙏🧿✨️🎉  Με το καλο ολα!!! Καλους διπλασιασμους κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!! ❤️🤗
    • Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! 🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️🤰🙏🧿✨️ Ευχομαι ν εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, ανεφελη κ με ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σας σε λιγους μηνες!!!🫶🌷 Να μας γραφεις τα νεα σου κ καλα αποτελεσματα στην επαναληπτικη εξεταση!!!
    • Κοριτσια μου αυριο μεγαλη μερα!!!! @annitakianna με το καλο η β επιπεδου!!! 🧿🧿🧿🌻🤩💙🙏 θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!! Τι ωρα θ πας;; @Xrisa95 αυριο εχουμε κ οι 2 υπερηχο!!! Με το καλο ολα!!!💙💙💙🙏🧿✨️😍 να μας γραψεις οποτε μπορεις!!! Εγω κοριτσια 8 το βραδυ εχω υπερηχο!! Αργουτσικα αυριο... ευτυχως η τελευταια εβδομαδα δν καταλαβα πως περασε με τοσο τρεξιμο π ειχα.. κ στο γραφειο κ μετα ολο καποια επισκεψη, γενεθλια, δουλιτσες... αντε ν παμε ν τις δουμε κ να ειναι ολα καλα.🙏🧿 Την Πεμπτη ενιωσα κ την πρωτη κλωτσιτσα!!!! 🫠🫠🫠🫠🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞 λιωνωωωω... ολο το σκ τις νιωθω σε διαφορες στιγμες (κατα βαση οταν ξαπλωνω) Τι ευτυχια ειναι αυτη!!! 🥹🥹 εχουμε τρελαθει μ τον αντρα μου!! Μοναδικο συναισθημα!!! 💖
    • Κοριτσι μου εγω στην αρχη επαιρνα πολλα φαρμακα γτ εκανα εξωσωματικη.. προγεστερονη, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, φυλλικο, κορτιζονη.. σταδιακα τα μειωσα κ πλεον παιρνω μονο μια πολυβιταμινη (pregnacare) κ gynotardyferon γτ στις τελευταιες εξετασεις ο αιματοκριτης ηταν 32.. Περιμενω διδυμα κοριτσακια 🎀🎀 κ ειναι τα πρωτα μας παιδακια.. 🙏🧿🥰
    • Κοίτα εγώ έχω βρει μια γιαγιά να μου την κρατάει σχετικά φτηνή (κάτω από τον σημερινό κατώτατο). Πιστεύω ίσως μπορείς κι εσύ να βρεις μια τέτοια. Ξεκίνα και ρώτα στην γειτονιά. Στη φάση που είσαι θεωρώ ότι και όλο σου τον μισθό να δίνεις καλά θα είναι γιατί δεν θες να χάσεις και τα επιδόματα και τη δουλειά σου όταν θα είσαι έγκυος στο 2ο. Εγώ έτσι το σκέφτομαι πάντως. Και που ξέρεις, μετά από λίγο μπορεί να μπορέσει τελικά η μαμά σου να την κρατήσει και να γλιτώσεις αυτό το έξοδο.  Α επίσης μπορείς να πάρεις την γονική άδεια που είναι 4 μήνες και να κερδίσεις έτσι λίγο χρόνο.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...