Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Clairy. Το θήλαστρο θα το αποστειρώνεις και θα το βάζεις στο ψυγείο μέσα σε ένα επίσης αποστειρωμενο ταπερ. Κρατάει για 24 ώρες ή αποστείρωση στο ψυγείο. Έτσι μου είχαν πει τουλάχιστον κι αυτό έκανα στο 1ο παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημέρα κορίτσια....ο μικρός πολύ γκρίνια και χθες ξυπνούσε συνέχεια....θήλαζε τον έβαζα μαζί στο κρεβάτι μου και μόλις τον επερνε ο ύπνος στη κουνια του δίπλα μου ..από συμπτώματα του εμβολίου δεν είχαμε κανένα προς το παρών...εξαιτίας αυτού του πιπιλισματος πάλι άρχισε να τρέχει ο μαστός μου....τσάμπα τοσση προσπάθεια για μείωση της υπερπαραγωγής...εγώ κλασικά Κούτουλαω....χθες είχα κανονίσει να βγω για να επιστρέψω κάτι δώρα που μας έκαναν...αλλά ούτε λόγος γκρίνια ο μικρός...είναι ο κοβιντ.οι ιώσεις....δεν έχω που να πάω εκτός από το σπίτι μας....θα ρθει και χειμώνας ...να δω πως θα γλυτώσουμε την κατταθλιψη..🤪🤪μου πε και η παιδίατρος να μν το βγάζουμε σε αυτό το καιρό..χθες είχε 9 βαθμούς μέγιστη εδώ ..αύριο λέγαμε να πάμε κάπου για φαγητό...αλλά ούτε και αυτό το βλέπω να γίνετε...🤗μάλλον έχει κολικουλη πάλι η ψυχούλα  μου..ζοριζεται....χθες βέβαια ήταν όλο χαμόγελα από το πρωί....τέτοια μου κάνει και τα ξεχνάω όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια....ο μικρός πολύ γκρίνια και χθες ξυπνούσε συνέχεια....θήλαζε τον έβαζα μαζί στο κρεβάτι μου και μόλις τον επερνε ο ύπνος στη κουνια του δίπλα μου ..από συμπτώματα του εμβολίου δεν είχαμε κανένα προς το παρών...εξαιτίας αυτού του πιπιλισματος πάλι άρχισε να τρέχει ο μαστός μου....τσάμπα τοσση προσπάθεια για μείωση της υπερπαραγωγής...εγώ κλασικά Κούτουλαω....χθες είχα κανονίσει να βγω για να επιστρέψω κάτι δώρα που μας έκαναν...αλλά ούτε λόγος γκρίνια ο μικρός...είναι ο κοβιντ.οι ιώσεις....δεν έχω που να πάω εκτός από το σπίτι μας....θα ρθει και χειμώνας ...να δω πως θα γλυτώσουμε την κατταθλιψη..🤪🤪μου πε και η παιδίατρος να μν το βγάζουμε σε αυτό το καιρό..χθες είχε 9 βαθμούς μέγιστη εδώ ..αύριο λέγαμε να πάμε κάπου για φαγητό...αλλά ούτε και αυτό το βλέπω να γίνετε...🤗μάλλον έχει κολικουλη πάλι η ψυχούλα  μου..ζοριζεται....χθες βέβαια ήταν όλο χαμόγελα από το πρωί....τέτοια μου κάνει και τα ξεχνάω όλα....

Καλημέρα κορίτσι μου! Να του πάρεις μια φόρμα εξόδου (είναι ένα ολόσωμο μπουφάν στην ουσία, μπορεί και να έχεις ήδη) και να τον βγάζεις.. Με αυτό δεν έχει ανάγκη ούτε από κρύο, ούτε από τίποτα! Τι είχε βάλει ο άντρας μου στον γιο μου να βγούμε έξω, όταν ήταν μωρό και ήταν σαν εσκιμωος! 😂Του λέω :"Καλά που θα το πάμε το παιδί και το έντυσες ετσι; Στα βαριά κρύα τι θα κάνεις;😂😂(Αυτό βέβαια είναι πάντα ένα κλασσικό μας θέμα. Αυτός ντύνει, εγώ γδυνω! 😅Anyway!) 

Εγω στον γιο μου που πέρασα χειμώνα που ήταν πάλι έτσι μωράκι τον έντυνα καλά και βγαίναμε βόλτα έξω. Στο καρότσι τον έβαζα μέσα στον ποδοσακο καλά ντυμένο +κουβερτούλα και ήταν μια χαρά. Και στον μαρσιπο φόρμα εξόδου. Δεν παθαίνουν τίποτα από το κρύο.Ισα, ίσα τους κάνει και καλό ο καθαρός αέρας. Για να παίρνεις και συ τον αέρα σου κορίτσι μου! Μην κλείστεις μέσα. 

Εντάξει ο covid μας πάει λίγο πίσω σε αυτό, γιατί δεν θα μπαίνεις σε μαγαζιά κλπ., αλλά τουλάχιστον έξω βόλτα θα μπορείς να πας για ένα περπάτημα ή καφέ σε εξωτερικό χώρο πχ. με σόμπα. 

Χθες είχε πολύ αέρα και κρύο εδώ, όχι βέβαια τοσο χαμηλή θερμοκρασία, αλλά καμία 12αρια βαθμούς και βγήκαμε με τα μικρά για καφέ σε έναν χώρο έξω, αλλά με σόμπα. Η μικρή κοιμήθηκε τόση ώρα που ούτε στον ύπνο μου δεν κοιμάται τοσο όταν είμαστε σπίτι απόγευμα. 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια....ο μικρός πολύ γκρίνια και χθες ξυπνούσε συνέχεια....θήλαζε τον έβαζα μαζί στο κρεβάτι μου και μόλις τον επερνε ο ύπνος στη κουνια του δίπλα μου ..από συμπτώματα του εμβολίου δεν είχαμε κανένα προς το παρών...εξαιτίας αυτού του πιπιλισματος πάλι άρχισε να τρέχει ο μαστός μου....τσάμπα τοσση προσπάθεια για μείωση της υπερπαραγωγής...εγώ κλασικά Κούτουλαω....χθες είχα κανονίσει να βγω για να επιστρέψω κάτι δώρα που μας έκαναν...αλλά ούτε λόγος γκρίνια ο μικρός...είναι ο κοβιντ.οι ιώσεις....δεν έχω που να πάω εκτός από το σπίτι μας....θα ρθει και χειμώνας ...να δω πως θα γλυτώσουμε την κατταθλιψη..🤪🤪μου πε και η παιδίατρος να μν το βγάζουμε σε αυτό το καιρό..χθες είχε 9 βαθμούς μέγιστη εδώ ..αύριο λέγαμε να πάμε κάπου για φαγητό...αλλά ούτε και αυτό το βλέπω να γίνετε...🤗μάλλον έχει κολικουλη πάλι η ψυχούλα  μου..ζοριζεται....χθες βέβαια ήταν όλο χαμόγελα από το πρωί....τέτοια μου κάνει και τα ξεχνάω όλα....

Σύμφωνω σε όλα με την @Mamaofbill!! Μην το κάνεις αυτό το λάθος κορίτσι μου, δεν θα είσαι καλά ψυχολογικά!!! Αν θυμάμαι καλά με εσένα λέγαμε για τους κλειστούς χωρους κ το εμβόλιο. Δεν πειράζει όπου μπορέσουμε να πάμε έχει καλώς. Έξω να βγαίνετε όμως καθημερινά ότι κ καιρό κ Ν έχει κ αν μπορείς να βγαίνεις κ 2 φορές ακόμα καλύτερα, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στην  ψυχολογία σου κ συνάμα κ του παιδιού σου!!! Κ πες στην παιδίατρο ότι βόρεια, Νορβηγία, Δανία, Ελβετία, Γερμανία κλπ τα παιδιά τους τα ντύνουν κ βγαίνουν με - βαθμούς, δεν φοβούνται να τα βγάλουν για να μην κρυωσουν, αυτό επικρατεί μόνο στην δική μας χώρα. Άιντε πρωί πρωί με συγχυσε 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Να του πάρεις μια φόρμα εξόδου (είναι ένα ολόσωμο μπουφάν στην ουσία, μπορεί και να έχεις ήδη) και να τον βγάζεις.. Με αυτό δεν έχει ανάγκη ούτε από κρύο, ούτε από τίποτα! Τι είχε βάλει ο άντρας μου στον γιο μου να βγούμε έξω, όταν ήταν μωρό και ήταν σαν εσκιμωος! 😂Του λέω :"Καλά που θα το πάμε το παιδί και το έντυσες ετσι; Στα βαριά κρύα τι θα κάνεις;😂😂(Αυτό βέβαια είναι πάντα ένα κλασσικό μας θέμα. Αυτός ντύνει, εγώ γδυνω! 😅Anyway!) 

Εγω στον γιο μου που πέρασα χειμώνα που ήταν πάλι έτσι μωράκι τον έντυνα καλά και βγαίναμε βόλτα έξω. Στο καρότσι τον έβαζα μέσα στον ποδοσακο καλά ντυμένο +κουβερτούλα και ήταν μια χαρά. Και στον μαρσιπο φόρμα εξόδου. Δεν παθαίνουν τίποτα από το κρύο.Ισα, ίσα τους κάνει και καλό ο καθαρός αέρας. Για να παίρνεις και συ τον αέρα σου κορίτσι μου! Μην κλείστεις μέσα. 

Εντάξει ο covid μας πάει λίγο πίσω σε αυτό, γιατί δεν θα μπαίνεις σε μαγαζιά κλπ., αλλά τουλάχιστον έξω βόλτα θα μπορείς να πας για ένα περπάτημα ή καφέ σε εξωτερικό χώρο πχ. με σόμπα. 

Χθες είχε πολύ αέρα και κρύο εδώ, όχι βέβαια τοσο χαμηλή θερμοκρασία, αλλά καμία 12αρια βαθμούς και βγήκαμε με τα μικρά για καφέ σε έναν χώρο έξω, αλλά με σόμπα. Η μικρή κοιμήθηκε τόση ώρα που ούτε στον ύπνο μου δεν κοιμάται τοσο όταν είμαστε σπίτι απόγευμα. 😁

 

Εχω παραγγείλει φόρμα εξόδου περιμένω να μου έρθει...αλλά όταν λεει η παιδίατρος μν τον βγάζεις σε αυτόν τον καιρό το σκέφτεσαι δίπλα...ίσως βγούμε σήμερα ....έχουμε αρκετά κρούσματα μωρέ εδώ δεν ξέρεις από πού να προφυλαχτείς!!!15-30 τον επόμενο μήνα έχει βαλει άδεια ο άντρας μου οπότε θα κάνουμε και πράγματα μαζί..να πάμε και καμιά μονοήμερη εκδρομή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σύμφωνω σε όλα με την @Mamaofbill!! Μην το κάνεις αυτό το λάθος κορίτσι μου, δεν θα είσαι καλά ψυχολογικά!!! Αν θυμάμαι καλά με εσένα λέγαμε για τους κλειστούς χωρους κ το εμβόλιο. Δεν πειράζει όπου μπορέσουμε να πάμε έχει καλώς. Έξω να βγαίνετε όμως καθημερινά ότι κ καιρό κ Ν έχει κ αν μπορείς να βγαίνεις κ 2 φορές ακόμα καλύτερα, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στην  ψυχολογία σου κ συνάμα κ του παιδιού σου!!! Κ πες στην παιδίατρο ότι βόρεια, Νορβηγία, Δανία, Ελβετία, Γερμανία κλπ τα παιδιά τους τα ντύνουν κ βγαίνουν με - βαθμούς, δεν φοβούνται να τα βγάλουν για να μην κρυωσουν, αυτό επικρατεί μόνο στην δική μας χώρα. Άιντε πρωί πρωί με συγχυσε 😂😂 

Χαχα ναι το ξέρω η θεία μου Γερμανία έβγαζε τα μικρά της από τις πρώτες κιόλας μέρες!!!λίγα δεκατακια έχουμε σήμερα 37και 2 μετά το εμβόλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Τελικά το δικό μου κορίτσι πρέπει να είναι το πιο αργό στην ανάπτυξη εδώ μέσα.. Ενώ γεννήθηκε 3200 και 52 εκατοστά, σήμερα 2μηνες και 10 μέρες μετά είναι 4400 και 56 πόντους. Στην αρχή ήταν στην πράσινη καμπύλη στο βάρος και στο ύψος πάνω από την πράσινη, στα ψηλά παιδιά. Τώρα έπεσε καμπύλη στο βάρος πήγε στην κόκκινη και στο ύψος στην πράσινη, στα φυσιολογικά. Έτσι ήταν ο γιος μου. Με τη διαφορά όμως ότι εκείνος δεν έτρωγε, ενώ αυτή είναι φαγανη, αλλά φαίνεται πως κι αυτή έμοιασε το dna του μπαμπά. Τρώει τρώει και παίρνει 1 κιλό με το ζόρι κι εγώ 6!😂😂😂

Εγώ νομίζω το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς και αν δεν σου πει κάτι ο παιδίατρος όλα είναι τέλεια!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εμείς εχθές είχαμε πάει επίσκεψη και ο μικρός γκρίνιαζε μέχρι να κοιμηθεί. Ίσως επειδή τον έπαιρνε ο ύπνος και ξυπνούσε. Σήμερα έχω στεναχωρηθει. Τον ζυγίζω κάθε εβδομάδα. Τον ζύγισα μια μέρα πιο νωρίς και δεν έχει πάρει καθολου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εμείς εχθές είχαμε πάει επίσκεψη και ο μικρός γκρίνιαζε μέχρι να κοιμηθεί. Ίσως επειδή τον έπαιρνε ο ύπνος και ξυπνούσε. Σήμερα έχω στεναχωρηθει. Τον ζυγίζω κάθε εβδομάδα. Τον ζύγισα μια μέρα πιο νωρίς και δεν έχει πάρει καθολου... 

Καλημέρα κοριτσια!!! 

Εννοείς ότι δεν έβαλε μέσα στην εβδομάδα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να βγαινουμε συνέχεια να παίρνουμε αέρα κι εμείς κ τα μωράκια αλλιώς δεν την βγάζουμε καθαρή!!🤣

Κορίτσια φτιάξατε τα δωμάτια των μωρών σας  όσες  έχετε δωμάτιο;; Ομάδα θα είναι σε άλλο σπίτι και σκέφτομαι ότι είναι καιρός να το διακοσμήσουμε για να βλέπει το μωράκι χρώματα και σχέδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εμείς εχθές είχαμε πάει επίσκεψη και ο μικρός γκρίνιαζε μέχρι να κοιμηθεί. Ίσως επειδή τον έπαιρνε ο ύπνος και ξυπνούσε. Σήμερα έχω στεναχωρηθει. Τον ζυγίζω κάθε εβδομάδα. Τον ζύγισα μια μέρα πιο νωρίς και δεν έχει πάρει καθολου... 

Γιατι κάθε βδομάδα;;σας το συνέστησε η παιδίατρος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Πρέπει να βγαινουμε συνέχεια να παίρνουμε αέρα κι εμείς κ τα μωράκια αλλιώς δεν την βγάζουμε καθαρή!!🤣

Κορίτσια φτιάξατε τα δωμάτια των μωρών σας  όσες  έχετε δωμάτιο;; Ομάδα θα είναι σε άλλο σπίτι και σκέφτομαι ότι είναι καιρός να το διακοσμήσουμε για να βλέπει το μωράκι χρώματα και σχέδια!

Όχι ακόμη...σκέφτομαι μετά τον 6 να αρχίσω..δεν έχουμε αποθήκη και όλα τα πράγματα του τώρα είναι εκεί...να δω που θα τα βάλουμε::καρότσια δώρα κτλπ🤪🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Γιατι κάθε βδομάδα;;σας το συνέστησε η παιδίατρος;;

Όχι.. Απλα μου έχει μείνει από την αρχή.. Λάθος είναι μάλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μας!! 

Εγω εχω πιασει να βγαλω τις πιο χοντρες κουβερτες τα ρουχαλακια της κλπ.. Εκανα και σιδερο εχθες και χάθηκα 😂 

@Clairy. Μην σε αγχωνει τωρα θα ξεκινησει να παιρνεις υψος αν δεν κανω λαθος και κανει μια παυση στα κιλα! Και εγω ζυγιζω καθε βδομάδα αλλα νομίζω ότι πλέον παμε αν μηνα.. Θα την ζυγιζω ανα βδομάδα μεχρι και μια βδομάδα αφου ξεκινησω δουλειά να δουμε αν ολα πανε καλα με μπιμπερό και στήθος και μετα θα ξεκινήσω και εγω ανα μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Γεια σας και απο μας!! 

Εγω εχω πιασει να βγαλω τις πιο χοντρες κουβερτες τα ρουχαλακια της κλπ.. Εκανα και σιδερο εχθες και χάθηκα 😂 

@Clairy. Μην σε αγχωνει τωρα θα ξεκινησει να παιρνεις υψος αν δεν κανω λαθος και κανει μια παυση στα κιλα! Και εγω ζυγιζω καθε βδομάδα αλλα νομίζω ότι πλέον παμε αν μηνα.. Θα την ζυγιζω ανα βδομάδα μεχρι και μια βδομάδα αφου ξεκινησω δουλειά να δουμε αν ολα πανε καλα με μπιμπερό και στήθος και μετα θα ξεκινήσω και εγω ανα μηνα 

Λες;; μακάρι.. Και μου έκανε εντύπωση γιατί μούρη και μπουτακια τα βλέπω πιο στρογγυλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Πρέπει να βγαινουμε συνέχεια να παίρνουμε αέρα κι εμείς κ τα μωράκια αλλιώς δεν την βγάζουμε καθαρή!!🤣

Κορίτσια φτιάξατε τα δωμάτια των μωρών σας  όσες  έχετε δωμάτιο;; Ομάδα θα είναι σε άλλο σπίτι και σκέφτομαι ότι είναι καιρός να το διακοσμήσουμε για να βλέπει το μωράκι χρώματα και σχέδια!

Εγω παρήγγειλα τα πραγματα για το δωματιο του! Οχι οτι θα τον παω απο τωρα αλλα για να το φτιαξω με το πασο μου και να πηγαινουμε να παιζουμε εκει να γνωριζει τον χωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς έχουμε λίγη γκρίνια μάλλον από το εμβόλιο 🤨 προσπαθεί να κοιμηθεί, δεν μπορεί κ κλαίει 🥴 

@Clairy.ανα μήνα θέλουν πλέον ζύγισμα. Έχει διπλασιάσει το βάρος γέννησης; λένε μέχρι τον 6 πρεπει να το έχει διπλασιάσει. Έχετε ακόμα. Μπορεί τη μια εβδομαδα να παρει πολυ κ την επόμενη λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς έχουμε λίγη γκρίνια μάλλον από το εμβόλιο 🤨 προσπαθεί να κοιμηθεί, δεν μπορεί κ κλαίει 🥴 

@Clairy.ανα μήνα θέλουν πλέον ζύγισμα. Έχει διπλασιάσει το βάρος γέννησης; λένε μέχρι τον 6 πρεπει να το έχει διπλασιάσει. Έχετε ακόμα. Μπορεί τη μια εβδομαδα να παρει πολυ κ την επόμενη λίγο 

Όχι.. Την Δευτέρα μπαίνουμε στον 4ο..γεννηθηκε 3600 και είναι 6750

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Όχι.. Την Δευτέρα μπαίνουμε στον 4ο..γεννηθηκε 3600 και είναι 6750

Καλέ μια χαρά είστε! Μην αγχώνεσαι... σήμερα ήμασταν στον παιδίατρο και η δικιά μου που είναι ένα μήνα μεγαλύτερη είναι 6100!! Ανησυχούσα κ εγώ αυτό το μήνα αλλά πήρε 600 γραμμάρια..γενικά τα παιδιά μου είναι φιτ 😂😂

Όσο για το έξω..συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια..και στα δύο παιδιά μου η συμβουλή του γιατρού ήταν να τα βγάζω έξω από την πρώτη μέρα, απλά μακριά από τον μεγάλο συνωστισμό! Ακόμα και τώρα που η μεγάλη είναι με μια ελαφριά ίωση με καταρροή μου είπε ότι μπορώ να τη βγάζω έξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλέ μια χαρά είστε! Μην αγχώνεσαι... σήμερα ήμασταν στον παιδίατρο και η δικιά μου που είναι ένα μήνα μεγαλύτερη είναι 6100!! Ανησυχούσα κ εγώ αυτό το μήνα αλλά πήρε 600 γραμμάρια..γενικά τα παιδιά μου είναι φιτ 😂😂

Όσο για το έξω..συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια..και στα δύο παιδιά μου η συμβουλή του γιατρού ήταν να τα βγάζω έξω από την πρώτη μέρα, απλά μακριά από τον μεγάλο συνωστισμό! Ακόμα και τώρα που η μεγάλη είναι με μια ελαφριά ίωση με καταρροή μου είπε ότι μπορώ να τη βγάζω έξω!

Α ναι; καλα είμαι άρα.. Θα δουμε. 

Και μένα ο παιδίατρος μου έχει πει αν μπορώ να βγαίνω καθημερινά.. Αν όχι να τον βγάζω έστω μπαλκόνι για τον ήλιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα που έζησα ένα θεσπέσιο μεσημέρι μέχρι τώρα. Έφυγε ο άντρας μου να πάει στον γιατρό τον πεθερο μου και ταΐζω την μπέμπα και πάω να τη ρεψω και  έρχεται ο γιος μου με τα κακά στον ποπό, ενώ πριν 1 λεπτο ήμασταν μαζί. Του λέω ποτέ πρόλαβες ρε; Να με πλύνεις, φωνάζει και οριεται. Αφήνω μπέμπα πλυντήριο, χωρίς να έχει καλορεφτει, αλλάζω τον μικρό. Να θυμησω πως ο γιος μου, ετών 3,5 από πέρσι δεν φοράει πάνα. Τα τσισα τα κάνει τουαλέτα, τα κακά με τίποτα δεν λέει να τα κάνει εκεί ή γιογιό. Βγάζει η μπέμπα γαλα, την πιάνει λοξυγκας. Τη θηλαζω, κάνει κακα, βγαίνουν στο φανελάκι της, στο φορμακι της και στα δικά μου ρούχα. Και στο παντελόνι και στη ζακέτα μου. Το νερό οριακά χλιαρό. Πλένω μπέμπα, λερώνεται η πετσέτα από τα κακα, πάω με τη μικρή γυμνή να βρω γρήγορα να την στεγνωσω μην κρυωσει. Την αλλάζω, βγάζω τα δικά μου ρούχα και ψάχνω για αλλάξιες δικές μου, μιας και εδέησα να σιδερωσω, αλλά ακόμα δεν τα έβαλα στις ντουλάπες. Βρισκω παντελόνι, όχι μπλούζα. Ευτυχώς βρήκα ένα. Φούτερ τελικά στην ντουλάπα.Καλο μεσημέρι είπαμε;;;;;; Δεν είπαμε!!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μέσα σε όλα αυτά έχω τεράστια νεύρα με τον άντρα μου που του λέω να πάω το απόγευμα να πάρω μπουφάν στη μικρή, μαζί με τον γιο μου, για να μην κρατήσει και τα δύο. Και λέει; Η μπέμπα; Του λέω θα την κρατήσεις εσύ. Αφού θα είσαι έξω, αυτή θα κοιμηθεί κιόλας. Α δεν μπορώ μου λέει. Αν κλάψει τι θα κάνω; Δεν γίνονται έτσι αυτά! Θέλουν σχεδιασμό! Ντοιγκ!!!!!😩😩😩

Με κουράζουν οι άντρες κορίτσια! Αλήθεια σας το λέω. Κρατάω 2 παιδιά, πόσες ώρες μόνη μου και κάνω και δουλειές και τα πάντα. Για όλα έχω βρει λύση. Αυτός για μια ώρα το πολύ δεν μπορεί. Πρέπει να τα κοιμισω και τα δύο για να πάω κλπ. 

Για να μην πω χθες που μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι που ήταν να πάω σε μια γιατρό, που είχε πάει κι εκείνος παλιότερα και με άφησε όπου να ναι, γιατί δεν θυμόταν και έτρεχα σαν τρελή με τα πόδια πάνω κάτω, χωρίς μπαταρία στο κινητό, να βρω που είναι το ιατρείο. Και έφτασα 20 λεπτά αργότερα στο ραντεβού μου. Κι όταν του τα πα μετά, λέει :Ε εγώ εκεί θυμόμουν. Αμα άλλαξε ιατρείο τι φταίω. Που πράγματι είχε αλλάξει, αλλά εγώ αυτά τα κοιτάω 50.φορες..Κοσμαρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Και μέσα σε όλα αυτά έχω τεράστια νεύρα με τον άντρα μου που του λέω να πάω το απόγευμα να πάρω μπουφάν στη μικρή, μαζί με τον γιο μου, για να μην κρατήσει και τα δύο. Και λέει; Η μπέμπα; Του λέω θα την κρατήσεις εσύ. Αφού θα είσαι έξω, αυτή θα κοιμηθεί κιόλας. Α δεν μπορώ μου λέει. Αν κλάψει τι θα κάνω; Δεν γίνονται έτσι αυτά! Θέλουν σχεδιασμό! Ντοιγκ!!!!!😩😩😩

Με κουράζουν οι άντρες κορίτσια! Αλήθεια σας το λέω. Κρατάω 2 παιδιά, πόσες ώρες μόνη μου και κάνω και δουλειές και τα πάντα. Για όλα έχω βρει λύση. Αυτός για μια ώρα το πολύ δεν μπορεί. Πρέπει να τα κοιμισω και τα δύο για να πάω κλπ. 

Για να μην πω χθες που μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι που ήταν να πάω σε μια γιατρό, που είχε πάει κι εκείνος παλιότερα και με άφησε όπου να ναι, γιατί δεν θυμόταν και έτρεχα σαν τρελή με τα πόδια πάνω κάτω, χωρίς μπαταρία στο κινητό, να βρω που είναι το ιατρείο. Και έφτασα 20 λεπτά αργότερα στο ραντεβού μου. Κι όταν του τα πα μετά, λέει :Ε εγώ εκεί θυμόμουν. Αμα άλλαξε ιατρείο τι φταίω. Που πράγματι είχε αλλάξει, αλλά εγώ αυτά τα κοιτάω 50.φορες..Κοσμαρα! 

Μα και εσύ είσαι λίγο υπερβολικη 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! 🥰🥰🥰🤰🙏🧿✨️🎉  Με το καλο ολα!!! Καλους διπλασιασμους κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!! ❤️🤗
    • Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! 🥰🥰🥰🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️🤰🙏🧿✨️ Ευχομαι ν εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, ανεφελη κ με ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σας σε λιγους μηνες!!!🫶🌷 Να μας γραφεις τα νεα σου κ καλα αποτελεσματα στην επαναληπτικη εξεταση!!!
    • Κοριτσια μου αυριο μεγαλη μερα!!!! @annitakianna με το καλο η β επιπεδου!!! 🧿🧿🧿🌻🤩💙🙏 θα περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!! Τι ωρα θ πας;; @Xrisa95 αυριο εχουμε κ οι 2 υπερηχο!!! Με το καλο ολα!!!💙💙💙🙏🧿✨️😍 να μας γραψεις οποτε μπορεις!!! Εγω κοριτσια 8 το βραδυ εχω υπερηχο!! Αργουτσικα αυριο... ευτυχως η τελευταια εβδομαδα δν καταλαβα πως περασε με τοσο τρεξιμο π ειχα.. κ στο γραφειο κ μετα ολο καποια επισκεψη, γενεθλια, δουλιτσες... αντε ν παμε ν τις δουμε κ να ειναι ολα καλα.🙏🧿 Την Πεμπτη ενιωσα κ την πρωτη κλωτσιτσα!!!! 🫠🫠🫠🫠🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞 λιωνωωωω... ολο το σκ τις νιωθω σε διαφορες στιγμες (κατα βαση οταν ξαπλωνω) Τι ευτυχια ειναι αυτη!!! 🥹🥹 εχουμε τρελαθει μ τον αντρα μου!! Μοναδικο συναισθημα!!! 💖
    • Κοριτσι μου εγω στην αρχη επαιρνα πολλα φαρμακα γτ εκανα εξωσωματικη.. προγεστερονη, αντιπηκτικες, σαλοσπιρ, φυλλικο, κορτιζονη.. σταδιακα τα μειωσα κ πλεον παιρνω μονο μια πολυβιταμινη (pregnacare) κ gynotardyferon γτ στις τελευταιες εξετασεις ο αιματοκριτης ηταν 32.. Περιμενω διδυμα κοριτσακια 🎀🎀 κ ειναι τα πρωτα μας παιδακια.. 🙏🧿🥰
    • Κοίτα εγώ έχω βρει μια γιαγιά να μου την κρατάει σχετικά φτηνή (κάτω από τον σημερινό κατώτατο). Πιστεύω ίσως μπορείς κι εσύ να βρεις μια τέτοια. Ξεκίνα και ρώτα στην γειτονιά. Στη φάση που είσαι θεωρώ ότι και όλο σου τον μισθό να δίνεις καλά θα είναι γιατί δεν θες να χάσεις και τα επιδόματα και τη δουλειά σου όταν θα είσαι έγκυος στο 2ο. Εγώ έτσι το σκέφτομαι πάντως. Και που ξέρεις, μετά από λίγο μπορεί να μπορέσει τελικά η μαμά σου να την κρατήσει και να γλιτώσεις αυτό το έξοδο.  Α επίσης μπορείς να πάρεις την γονική άδεια που είναι 4 μήνες και να κερδίσεις έτσι λίγο χρόνο.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...