Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια πότε μπορούμε να έχουμε το μωρό λιγο καθιστό;; 

3 μηνών που ειχα ρώτησει τον παιδίατρο μου είχε πει να την βάζω λίγο, μετά τον 4ο. Του εξήγησα ότι η μικρή πιάνεται κ κάθεται στο ποπο της κ μου είπε οκ για λίγο. Κ τωρα κάθεται με λίγη στήριξη. Στο καρότσι που την εχω προσπαθεί να σηκωθεί δεν το καταφέρνει πάντα. Του το είπα ξανά κ αυτόν τον μήνα γιατί φοβάμαι κ μου λέει οκ βιάζεται λιγάκι,είναι λίγο μπροστά αναπτυξιακά, δεν έχουν όλα την ίδια ανάπτυξη. Ξαπλωτη δεν κάθεται καθόλου, θέλει καθιστή κ έχει 3 μέρες που αν την βάλω ξαπλωτη γυρνάει απευθείας μπρούμυτα κ κάθεται κ αν τυχόν σκαλώσει το ένα χέρι γυρνάει πάλι ανάσκελα κ ξανά μπρούμυτα κάθεται λίγο μιλάει στα παιχνίδια κ γυρνάει κ θέλει να της δώσω το χέρι να σηκωθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Δε θα τον αφηνα με κανεναν αλλον. Την ηθελα αυτη τη θεση αλλα λιγο αργοτερα. Ειναι πολυ μικρούλης 

 

Θα ρωτησω αυριο που θα μιλησω με το δημαρχείο για τα διαδικαστικα αλλα ετσι κι αλλιως 6ωροι ειμαστε οι παιδαγωγοι στο δημοσιο. Κι εγω ηθελα να καθισω αλλα παω για να κρατησω τη θεση, δε βγαζουν συνεχεια, ειχαν απο το 18 και ηταν μονο μια δεν περίμενα να ειμαι πρωτη.

Μία χαρά θα είναι όλα,θα γνωρίσει ο ένας τον άλλον!6ωρη δεν θα είναι πολλές οι ώρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω σήμερα αφησα 45 λεπτα την μικρη με τους παππούδες! Κλάματα δεν ειχαμε αλλα υπηρξε ασυνεννοησία με το γαλα και την γκρίνια της μικρης νομιζαν οτι ήταν επειδή ήθελε βυζι για να κοιμηθεί 

Τελικα της βαλανε πιπιλα.. Ενα σοκ το επαθα δεν περίμενα να την δωσουν τοσο απλοχερα.. Αλλα ελπίζω αυριο να είμαστε καλύτερα.. Και να μην εχουμε σύγχυση.. Γιατι και πιπιλα και μπιμπερο και βυζι θα τα χασει το μωρο.. 

Εγω θα ξερω απο 3 του μηνα εν τελη τι θα γινει.. Στην δουλειά τελικα θα παρω την αδεια του χρόνου και τα μεσα νοεμβρη οαεδ αν δεν με παρουν μαθητεία 

Πάντως εγώ που την δινω μπιμπερό βυζί πιπίλα δεν καταλαβαίνει τίποτα όλα τα καταδεχεται!!!

Αχ με αυτές τις δουλειές...πώς θα πάμε..;δεν θέλω να το σκέφτομαι!!Ούτε και στο σπίτι κλεισμένες λέει αλλά ...δύσκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Μία χαρά θα είναι όλα,θα γνωρίσει ο ένας τον άλλον!6ωρη δεν θα είναι πολλές οι ώρες!!

Ναι αλλα η θεση ειναι στο πιο απομακρυσμενο χωριο του δημου οποτε συν το πηγαινελα θα λειπω 7μιση ώρες. Εγω δεν εχω προβλημα να μενει με τον αντρα μου γιατι το μωρο οπως καθεται με μενα καθεται και μαζι του παρολο που τον εχω εγω περισσότερο. Εκεινος αρχισε κιολας να μου τα αλλάζει, αυτο φοβομουν απο την αρχη. Μου λεει οτι ειναι πολλες οι ωρες και μετα θα εχει να παει και στη δουλεια και θα κουραζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι αλλα η θεση ειναι στο πιο απομακρυσμενο χωριο του δημου οποτε συν το πηγαινελα θα λειπω 7μιση ώρες. Εγω δεν εχω προβλημα να μενει με τον αντρα μου γιατι το μωρο οπως καθεται με μενα καθεται και μαζι του παρολο που τον εχω εγω περισσότερο. Εκεινος αρχισε κιολας να μου τα αλλάζει, αυτο φοβομουν απο την αρχη. Μου λεει οτι ειναι πολλες οι ωρες και μετα θα εχει να παει και στη δουλεια και θα κουραζεται.

Εντάξει τι να κάνουμε,όλοι θα ξεβολευτουμε με τα μωράκια αλλά δεν γίνεται αλλιώς.ποια είναι η άλλη επιλογή να καθίσεις στο σπίτι;μακάρι να είχαμε την πολυτέλεια να δουλεύουμε κ να σταματάμε όποτε θέλουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εντάξει τι να κάνουμε,όλοι θα ξεβολευτουμε με τα μωράκια αλλά δεν γίνεται αλλιώς.ποια είναι η άλλη επιλογή να καθίσεις στο σπίτι;μακάρι να είχαμε την πολυτέλεια να δουλεύουμε κ να σταματάμε όποτε θέλουμε..

Οχι δε μου λεει να μην παω για δουλεια γιατι το εισόδημά μας θα παει απο 700 στα 1700 ευρω... απλως δε θελει να τον κραταει και δεν το λεει ευθέως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

3 μηνών που ειχα ρώτησει τον παιδίατρο μου είχε πει να την βάζω λίγο, μετά τον 4ο. Του εξήγησα ότι η μικρή πιάνεται κ κάθεται στο ποπο της κ μου είπε οκ για λίγο. Κ τωρα κάθεται με λίγη στήριξη. Στο καρότσι που την εχω προσπαθεί να σηκωθεί δεν το καταφέρνει πάντα. Του το είπα ξανά κ αυτόν τον μήνα γιατί φοβάμαι κ μου λέει οκ βιάζεται λιγάκι,είναι λίγο μπροστά αναπτυξιακά, δεν έχουν όλα την ίδια ανάπτυξη. Ξαπλωτη δεν κάθεται καθόλου, θέλει καθιστή κ έχει 3 μέρες που αν την βάλω ξαπλωτη γυρνάει απευθείας μπρούμυτα κ κάθεται κ αν τυχόν σκαλώσει το ένα χέρι γυρνάει πάλι ανάσκελα κ ξανά μπρούμυτα κάθεται λίγο μιλάει στα παιχνίδια κ γυρνάει κ θέλει να της δώσω το χέρι να σηκωθεί. 

Ειναι πάρα πολύ μπροστά. Εμένα ο μικρός μόνο μέχρι το πλάι πάει. Όταν το βάζω μπρούμυτα κλαίει αλλά παρόλα αυτά σηκώνει πολύ τον κορμό του με τα χέρια του. 1 του μήνα γίνεται 4ων.. Άρα σε κανα 2 εβδομάδες να τον βάζω λίγο έτσι στα πόδια μου που του αρέσει. 

Με το εμβόλιο ο μικρός δεν έκανε τίποτα τελικά.. Σήμερα ήταν η 5η μέρα.. Ελπίζω να μην δω χαλασμένη πανα μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ και μια εβδομαδα κοιμάται μόνος του.. Τον βάζω στο λίκνο έχω ένα ιπποπόταμο που βγάζει φως και ήχους παίρνει αγκαλιά το πανάκι παριγοριας και κοιμάται. Εντωμεταξύ αυτό του το έδωσα γιατί έφερνε με τα πόδια του τα σεντόνια στα χέρια του και τα αγκάλιαζε.. Το πανάκι το παίρνω όταν κοιμηθεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Οχι δε μου λεει να μην παω για δουλεια γιατι το εισόδημά μας θα παει απο 700 στα 1700 ευρω... απλως δε θελει να τον κραταει και δεν το λεει ευθέως. 

Το κακο είναι ότι δεν μιλάνε. Και το δεύτερο θέμα είναι πια Αλλή λύση υπάρχει. Μπορεί να τον κρατήσει 1-2 ωριστες κάποια;πο τις μαμάδες ούτως ώστε να ξεκουράζεται βλιγι κι αυτός;;το 2ωρο θα ηταν πολύτιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Το κακο είναι ότι δεν μιλάνε. Και το δεύτερο θέμα είναι πια Αλλή λύση υπάρχει. Μπορεί να τον κρατήσει 1-2 ωριστες κάποια;πο τις μαμάδες ούτως ώστε να ξεκουράζεται βλιγι κι αυτός;;το 2ωρο θα ηταν πολύτιμο...

Η μητερα του δε ζει και με τη δικη μου δεν εχουμε πολλα πολλα. Ζητημα να την εχει δει το μωρο 5 φορες 3 μηνες τωρα. Φυσικα θελει να της τον πηγαινει και επειδη εγω δεν το δεχομαι εχει απο το μεσημερι που μου κανει ψυχολογικο πολεμο. Δε μας βλεπω καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Η μητερα του δε ζει και με τη δικη μου δεν εχουμε πολλα πολλα. Ζητημα να την εχει δει το μωρο 5 φορες 3 μηνες τωρα. Φυσικα θελει να της τον πηγαινει και επειδη εγω δεν το δεχομαι εχει απο το μεσημερι που μου κανει ψυχολογικο πολεμο. Δε μας βλεπω καλα.

Δύσκολα πράγματα... ελπίζω να βγάλετε άκρη...κ εσείς στην ουσία οι δύο σας είστε...αν θες κ πρέπει να πας να επιμείνεις με τον τρόπο σου για να το πάρει απόφαση σιγά-σιγά.. δύσκολο κ για τον άντρα σου και για σένα .Αλλάζουν τα δεδομένα μας πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Πήρε πιπιλαετσι εύκολα με τη πρώτη;;εγώ σε κάτι δύσκολες μέρες που του έδωσα δεν την επερνε.και δοκίμασα και 2.3 μερες..τώρα νομίζω δεν τη χρειαζόμαστε....σήμερα είχαμε πάλι πράσινα κακά μετά απ' καιρό .

Οχι βέβαια της την κρατουσε την πεταξε το καημένο 2-3 φορες και μετα προφανως σκεφτηκε οτι δεν θα βγάλει ακρη με την τρελη και συμβιβαστηκε με την πιπιλα😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς γυρισαμε απο παιδιατρο! 

Η μικρη εκανε ενα αλμα στην καμπυλη μεσα σε ενα μηνα φοβερό! 

1200 στα κιλα και 6 εκ στο υψος! 

Καναμε και το εμβόλιο και με εχουν πιασει ανησυχιες μας είπε ισως κάνει πυρετο και να ειναι ανήσυχη.. 

Ελπίζω να μην γινει τίποτα απο αυτα.. Μου εγραψε ενα πρόγραμμα με βαση ενα 8ωρο τυπου 7με 3 πως θα τρωει το μωρο.. Της ειπα για την υπερπαραγωγή και μου ειπε οτι τωρα εφόσον δεν ξερω λεπτομέρειες σχετικα με την δουλειά δεν μπορει να μου δωσει οδηγίες.. Μου ειπε για το αιματακι στις πανες αν εχω συχνες να κοψω γαλακτοκομικα καθε είδους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι χαρά!!! Ο μπέμπης κοιμάται από τις 11 το βραδυ σερί και ακόμα δεν έχει ξυπνήσει. Θα φάω πρωινό πρώτη φορά και θα το απολαύσω 🥳😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμείς δόξα τω Θεώ κι αυτό το βράδυ όλα καλά. Άργησε βέβαια να κοιμηθεί η μικρή για βράδυ (έχω ξενύχτικα παιδιά 😂),αλλα το πήγαμε σερί. Την πήρε ο ύπνος γύρω στις 1 και 15 και ξύπνησε μόλις τώρα 🙏! Τώρα που κοιμάμαι έτσι δεν καταλαβαίνω τίποτα. Ούτε από γκρίνιες, ούτε από αναποδιές. Μεγάλο πράγμα ο ύπνος! Εύχομαι σε όσες το ζουν πάντα τέτοια τα μικράκια μας και στις υπόλοιπες σύντομα να το ζήσετε! 

✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμείς δόξα τω Θεώ κι αυτό το βράδυ όλα καλά. Άργησε βέβαια να κοιμηθεί η μικρή για βράδυ (έχω ξενύχτικα παιδιά 😂),αλλα το πήγαμε σερί. Την πήρε ο ύπνος γύρω στις 1 και 15 και ξύπνησε μόλις τώρα 🙏! Τώρα που κοιμάμαι έτσι δεν καταλαβαίνω τίποτα. Ούτε από γκρίνιες, ούτε από αναποδιές. Μεγάλο πράγμα ο ύπνος! Εύχομαι σε όσες το ζουν πάντα τέτοια τα μικράκια μας και στις υπόλοιπες σύντομα να το ζήσετε! 

✌️

Δεν είναι τέλειο? Ξύπνησα μονη μου στις 7 και λέω ωχ τι έγινε?  Και φαντάσου πηγα τελικά και τον ξύπνησα εγώ στις 9 γιατί ανησύχησα. Τον τάισα και ξανακοιμηθηκε. Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και να μην ετυχε και έγινε μόνο χθες το βράδυ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!Εμένα εδώ καιρό κοιμάται τη νύχτα σε σημείο που ανησυχώ!🤣Λέω το παιδάκι δεν πεινάει; Λίγες φορές ξυπνάει τη νύχτα.. προς το παρόν τουλάχιστον... Αν αρχίσουν τα δοντάκια μετά θα έχουμε δράματα;;🤪

Άσχετο: κορίτσια τριχόπτωση έχει καμία; Εγώ στο μπάνιο βγάζω τούφες, Όχι αστεία!! Βέβαια έχω πολλά μαλλιά Δεν πιστεύω να μείνω φαλακρή αλλά παθαίνω ένα σοκ όταν τα κρατάω στα χέρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλημέρα σε όλες!!Εμένα εδώ καιρό κοιμάται τη νύχτα σε σημείο που ανησυχώ!🤣Λέω το παιδάκι δεν πεινάει; Λίγες φορές ξυπνάει τη νύχτα.. προς το παρόν τουλάχιστον... Αν αρχίσουν τα δοντάκια μετά θα έχουμε δράματα;;🤪

Άσχετο: κορίτσια τριχόπτωση έχει καμία; Εγώ στο μπάνιο βγάζω τούφες, Όχι αστεία!! Βέβαια έχω πολλά μαλλιά Δεν πιστεύω να μείνω φαλακρή αλλά παθαίνω ένα σοκ όταν τα κρατάω στα χέρια!

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχω το ίδιο θέμα... Βέβαια έχω κι εγώ πολύ μακριά μαλλιά και μου έπεφταν και πριν μείνω έγκυος αλλά τώρα μετα τη γέννα πέφτουν τούφες 🙄 Σκέφτομαι τώρα που θα πάω παθολόγο για διάφορες εξετάσεις να της το αναφέρω μήπως χρειάζομαι κάποιο συμπλήρωμα βιταμινών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο είναι τα μικρά σας και κοιμούνται σερί βρε κορίτσια; Εμένα κλείνει 4ων μηνών αυτή την εβδομάδα κι ακόμα ξυπνάει 2 φορες μέσα στη νύχτα για γαλα συν κάποιες φορές απλά για παρηγοριά αναλόγως τη νύχτα. Και τη μέρα δεν κοιμάται πολύ, ένα 40λεπτο το πρωί κι αντε μια με μιάμιση ώρα μεσημέρι προς απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι πάρα πολύ μπροστά. Εμένα ο μικρός μόνο μέχρι το πλάι πάει. Όταν το βάζω μπρούμυτα κλαίει αλλά παρόλα αυτά σηκώνει πολύ τον κορμό του με τα χέρια του. 1 του μήνα γίνεται 4ων.. Άρα σε κανα 2 εβδομάδες να τον βάζω λίγο έτσι στα πόδια μου που του αρέσει. 

Με το εμβόλιο ο μικρός δεν έκανε τίποτα τελικά.. Σήμερα ήταν η 5η μέρα.. Ελπίζω να μην δω χαλασμένη πανα μετά. 

Ρώτησε κ τον παιδίατρο κ εσύ να δεις τι θα σου πει. 

Πιστεύω αν ήταν να χαλάσουν οι πάνες κάτι θα είχε φανεί τόσες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Τούφες πέφτουν κ σε μένα. Έτσι κ στο 1ο κάποια στιγμή σταμάτησε. 

Εμείς δεν έχουμε καλά βραδια τωρα τελευταία. Δεν θυμάμαι πότε κοιμήθηκε 6-7 ωρες σερι. Σήμερα ξύπνησε 6 φορές μέχρι τις 4 πάρα είκοσι όπου κάθισε ξύπνια μέχρι τις 6,που γκρίνιαζε κ ήθελε να την κάνω βόλτα αλλά εγώ δεν είχα αντοχή. Σηκώθηκε ο άντρας μ την κοιμησε 1 ώρα. Θέλει συνέχεια γάλα μέρα νύχτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Η μητερα του δε ζει και με τη δικη μου δεν εχουμε πολλα πολλα. Ζητημα να την εχει δει το μωρο 5 φορες 3 μηνες τωρα. Φυσικα θελει να της τον πηγαινει και επειδη εγω δεν το δεχομαι εχει απο το μεσημερι που μου κανει ψυχολογικο πολεμο. Δε μας βλεπω καλα.

@Lia5θέλει να κρατήσει το παιδί αλλά για λίγο λογικά. Οι άντρες πνίγονται σε μια κουταλια νερό. Με ένα μωρό μαζι μόνο στην ιδέα κουράζονται. Εσύ δλδ όταν θα γυρνάς από την δουλειά κ θα έχεις το μωρό, θα μαγειρεψεις,θα θα θα δνε θα κουραστείς; φυσικά κ θα κούραστεις απλά οι άντρες έχουν μάθει να κάνουν μόνο 1 πράγμα να δουλεύουν κ με αυτό μονο κουράζονται. Μην υποχωρήσεις εννοείται ούτε κ να συμφωνήσεις για την μαμά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Ο δικός μου δεν έχει κοιμηθεί ακόμα πανω από 4 ώρες σερί 🧐 βέβαια ξυπνάει, θηλάζει και κοιμάται (ευτυχώς, φτου να μην το ματιασω). 

Χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο (πολυ κλάμα). Να ρωτήσω... Αν κανει πυρετό, ποτε δίνω αντιπυρετικο; από 38,5 κ πάνω; ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Ο δικός μου δεν έχει κοιμηθεί ακόμα πανω από 4 ώρες σερί 🧐 βέβαια ξυπνάει, θηλάζει και κοιμάται (ευτυχώς, φτου να μην το ματιασω). 

Χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο (πολυ κλάμα). Να ρωτήσω... Αν κανει πυρετό, ποτε δίνω αντιπυρετικο; από 38,5 κ πάνω; ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο. 

 

Καλημέρα εμένα μ είπε ότι έχουν ίδια θερμοκρασία με εμάς δηλαδή το 37 και είναι δέκατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα εμένα μ είπε ότι έχουν ίδια θερμοκρασία με εμάς δηλαδή το 37 και είναι δέκατα.

Άρα αντιπυρετικο από 38,5 κ πανω όπως εμείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...