Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Ξυπνάτε ακόμη τα μικρά σας τα βράδια ;;εμείς διανύουμε τον δεύτερο μήνα...και κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει ανα μία ώρα😬και κάποιες άλλες μπορεί να κοιμάται και πάνω από 4 ώρες και να κάνω αγώνα να το ξυπνήσω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ξυπνάτε ακόμη τα μικρά σας τα βράδια ;;εμείς διανύουμε τον δεύτερο μήνα...και κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει ανα μία ώρα😬και κάποιες άλλες μπορεί να κοιμάται και πάνω από 4 ώρες και να κάνω αγώνα να το ξυπνήσω ....

Καλέ έχω ξυπνάει η κόρη μου που είναι 2.5, δεν θα ξυπνάει το μωρό; 😂 απ τις 3.15 είμαι ξύπνια, το πήγαν εναλλάξ.. Τώρα κατάφερα και κοιμισα και τον 2ο 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ξυπνάτε ακόμη τα μικρά σας τα βράδια ;;εμείς διανύουμε τον δεύτερο μήνα...και κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει ανα μία ώρα😬και κάποιες άλλες μπορεί να κοιμάται και πάνω από 4 ώρες και να κάνω αγώνα να το ξυπνήσω ....

Καλημέρα στην όμορφη παρέα! 😁 Εγω έχω σταματήσει να την ξυπνάω εδώ και καιρό. Την πρώτη φορά που κοιμήθηκε συνεχόμενα 3 ώρες και κάτι ρώτησα την παιδίατρο αν χρειάζεται να την ξυπνάω και μου είπε όχι το βράδυ. Και πάνω που είχαμε στρώσει κάπως στον ύπνο και κάναμε ένα ψιλό πρόγραμμα με ξύπνημα 1:30-4:00-6:30 - 9:00, σήμερα δεν έχουμε κλείσει μάτι όλο το βράδυ.. Έκανε κακά γύρω στις 1:30 πολλά και δεν χορταίνει με τίποτα. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλέ έχω ξυπνάει η κόρη μου που είναι 2.5, δεν θα ξυπνάει το μωρό; 😂 απ τις 3.15 είμαι ξύπνια, το πήγαν εναλλάξ.. Τώρα κατάφερα και κοιμισα και τον 2ο 😛

Εννουσα για τον θηλασμό..η παιδίατρος μας είπε ανά 3 ώρες πρέπει να τρώει σίγουρα ..και γω κάποιες φορές δεν τον καταφέρνω να ξυπνήσει ..αν κλείσει το στόμα του δεν ανοίγει με τίποτα ..υποθέτω δεν πεινάει...αλλά και πάλι με αγχωνει λίγο μν δεν κάνει σωστή πρόσληψη βάρους γιατί είμαστε και μικρουλιδες!!!καλημερααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εννουσα για τον θηλασμό..η παιδίατρος μας είπε ανά 3 ώρες πρέπει να τρώει σίγουρα ..και γω κάποιες φορές δεν τον καταφέρνω να ξυπνήσει ..αν κλείσει το στόμα του δεν ανοίγει με τίποτα ..υποθέτω δεν πεινάει...αλλά και πάλι με αγχωνει λίγο μν δεν κάνει σωστή πρόσληψη βάρους γιατί είμαστε και μικρουλιδες!!!καλημερααα

Δεν τον ξυπνάω όχι.. Αν έχει φτάσει το βάρος γεννησης +200γρ δεν χρειάζεται 😊 κι εμένα ξυπνάει 2 η 3 φορές και πάντα τη μία δεν θα φάει.. Προσφέρω αλλά δεν θέλει.. Δεν σκάω κι εγώ τον ξαναβάζω για ύπνο 😂 βέβαια εμείς δεν είμαστε μικρούλιδες οπότε δεν αγχώνομαι κιόλας..είναι 50 ημερών και 5910γρ Πόσο είναι εσενα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εννουσα για τον θηλασμό..η παιδίατρος μας είπε ανά 3 ώρες πρέπει να τρώει σίγουρα ..και γω κάποιες φορές δεν τον καταφέρνω να ξυπνήσει ..αν κλείσει το στόμα του δεν ανοίγει με τίποτα ..υποθέτω δεν πεινάει...αλλά και πάλι με αγχωνει λίγο μν δεν κάνει σωστή πρόσληψη βάρους γιατί είμαστε και μικρουλιδες!!!καλημερααα

Καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε!!!! Εγώ δεν τον ξύπνησα ποτέ ούτε την κόρη μου ούτε και τον μικρό παρόλο που είχαν ίκτερο και τα δύο βέβαια η κόρη μου θυμάμαι ανά 3ωρο ξυπνούσε μέχρι 2μηνων από τότε σερί κοιμάται! Ο μικρός ξυπνούσε μόνος του οπότε να ναι πριν το 3ωρο η παιδίατρος που τον είχε δει 8ημερων είχε βάλει το βάρος γέννησης +100γρ κ μου είχε πει να μην τον ξυπνάω....Κανά δυο φορές που είχα πρηστεί και τον σήκωσα να φάει απλά πιπιλισε δύο λεπτά και συνέχιζε τον ύπνο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Χθες ήμασταν όλη μέρα έξω κ δεν κατάφερα να γράψω 😛 

Εμείς δώσαμε ένα όνομα που μας άρεσε, όχι από γονείς! Ευτυχώς θέλαμε κ οι δυο άσχετο όνομα! Πιστεύω όμως ότι το δίκαιο είναι να δωθεί ένα κ ένα όνομα αν έχεις δυο παιδιά και αποφασίσεις να δώσεις ονόματα από γονείς. 

Ο δικός μου θα ξυπνήσει σίγουρα 2 φορές μέσα στη νυχτα. Πλέον θηλάζει κ κοιμάται! Μέχρι πριν λίγο καιρό ξυπνουσε, θηλαζε κ μετά μου γέλαγε κ ήθελε παιχνίδια 🤣 η αλήθεια είναι ότι έχω συνηθίσει κάπως τα ξυπνήματα όσο συνηθίζονται βέβαια. Εμένα ευτυχώς πλεον με βοηθάει παρα πολυ ο άντρας μου κ με το μωρό κ με το σπίτι αν κ δουλευει μέχρι τις 6 κάθε απόγευμα. 

Πήρα από orchestra κάποια ρουχαλάκια. Εντάξει δεν έχουν τέλεια ποιότητα αλλά για δυο φορες που θα τα φορέσει είναι μια χαρά! Θέλω να του πάρω παπουτσακια αγκαλιάς τώρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε!!!! Εγώ δεν τον ξύπνησα ποτέ ούτε την κόρη μου ούτε και τον μικρό παρόλο που είχαν ίκτερο και τα δύο βέβαια η κόρη μου θυμάμαι ανά 3ωρο ξυπνούσε μέχρι 2μηνων από τότε σερί κοιμάται! Ο μικρός ξυπνούσε μόνος του οπότε να ναι πριν το 3ωρο η παιδίατρος που τον είχε δει 8ημερων είχε βάλει το βάρος γέννησης +100γρ κ μου είχε πει να μην τον ξυπνάω....Κανά δυο φορές που είχα πρηστεί και τον σήκωσα να φάει απλά πιπιλισε δύο λεπτά και συνέχιζε τον ύπνο του!

Ο δικός μου δε θηλάζει με τίποτα στον υπνο του! Παρά πολυ πεισμα ρε παιδι μου 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Ξυπνάτε ακόμη τα μικρά σας τα βράδια ;;εμείς διανύουμε τον δεύτερο μήνα...και κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει ανα μία ώρα😬και κάποιες άλλες μπορεί να κοιμάται και πάνω από 4 ώρες και να κάνω αγώνα να το ξυπνήσω ....

Εμας εχει κανει ενα συνήθειο που η αλήθεια είναι ότι θελω να το αλλαξω και δεν ξέρω πως να ξεκινήσω την ρουτινα της πριν φτασει στην ηλικια που μπορω να της κανω πρόγραμμα.. 

Κοιμάται στις 11 ξυπναει στις 2-3 και υστερα στις 5 κ 7 κατα τις πρωινες ωρες ομως την πιανει η κοιλια της και γκρινιαζει ενω κοιμάται.. Ξυπναμε γυρω στις 8 με 9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εννουσα για τον θηλασμό..η παιδίατρος μας είπε ανά 3 ώρες πρέπει να τρώει σίγουρα ..και γω κάποιες φορές δεν τον καταφέρνω να ξυπνήσει ..αν κλείσει το στόμα του δεν ανοίγει με τίποτα ..υποθέτω δεν πεινάει...αλλά και πάλι με αγχωνει λίγο μν δεν κάνει σωστή πρόσληψη βάρους γιατί είμαστε και μικρουλιδες!!!καλημερααα

Αφού έχει ανακτήσει το βάρος γεννήσεις +200γρ δεν χρειάζεται να τον ξυπνάς. Να κάνεις 8-10θηλασμους την μερα, να έχει 6 βαριές πάνες από τσισα κ είστε καλυμμένοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Ξυπνάτε ακόμη τα μικρά σας τα βράδια ;;εμείς διανύουμε τον δεύτερο μήνα...και κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει ανα μία ώρα😬και κάποιες άλλες μπορεί να κοιμάται και πάνω από 4 ώρες και να κάνω αγώνα να το ξυπνήσω ....

Ο γιατρός σου έχει πει ακόμα να το ξυπνάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !! Έχω καιρό να γράψω και έχω χάσει πολλά από δω αλλά δεν είχα χρόνο ούτε για μπάνιο 😅 τον κορονοιο τον περάσαμε πολύ ελαφριά τελικά το μικρακι μου είναι μια χαρά !!! Ανακαλύψαμε εν τέλει ότι έχει αλλεργία στην πρωτεϊνη του γάλακτος και παλινδρόμηση αλλά πήραμε εντελώς υποαλλεργικο γάλα και είμαστε κάθε μέρα και καλύτερα!! Όσο αφορά το θέμα του ονόματος , εμείς μιας και είναι κορίτσι δώσαμε το όνομα του πατέρα μου ,και το δεύτερο (πρώτα ο Θεός) θα δώσουμε το όνομα του πεθερού μου! Στοχεύουμε να είναι αγόρι αλλά και κορίτσι να είναι πάλι αυτό θα δώσουμε ,γερό να ναι!!! Σχετικά με το ξύπνημα ,εμείς πίνουμε μόνο ξένο , είμαστε δυο μηνών και πλέον κοιμάται το βράδυ και 6 ώρες συνεχόμενα !! Μετά ξυπνάει στις 4 ώρες και μετά φτάνει το πρωί που ξυπνάμε κανονικά και κάνουμε μερικούς μικρούς υπνους μέσα στη μέρα . Έβαζε πολύ καλά κιλά οπότε ποτέ η παιδίατρος δε μου είπε να την ξυπνάω ούτε όταν κάναμε μεικτή διατροφή! Βέβαια η δικιά μου από πολύ μικρή κοιμόταν το βράδυ πολύ καλά ,ίσως φταιει ότι δημιουργούσα εγώ συνθήκες απ' την πρώτη μέρα είτε γιατί απλά είναι στο παιδί !! Εσείς με δυο μηνών μωράκι τι "δραστηριότητες" έχετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Έχω καιρό να γράψω και έχω χάσει πολλά από δω αλλά δεν είχα χρόνο ούτε για μπάνιο 😅 τον κορονοιο τον περάσαμε πολύ ελαφριά τελικά το μικρακι μου είναι μια χαρά !!! Ανακαλύψαμε εν τέλει ότι έχει αλλεργία στην πρωτεϊνη του γάλακτος και παλινδρόμηση αλλά πήραμε εντελώς υποαλλεργικο γάλα και είμαστε κάθε μέρα και καλύτερα!! Όσο αφορά το θέμα του ονόματος , εμείς μιας και είναι κορίτσι δώσαμε το όνομα του πατέρα μου ,και το δεύτερο (πρώτα ο Θεός) θα δώσουμε το όνομα του πεθερού μου! Στοχεύουμε να είναι αγόρι αλλά και κορίτσι να είναι πάλι αυτό θα δώσουμε ,γερό να ναι!!! Σχετικά με το ξύπνημα ,εμείς πίνουμε μόνο ξένο , είμαστε δυο μηνών και πλέον κοιμάται το βράδυ και 6 ώρες συνεχόμενα !! Μετά ξυπνάει στις 4 ώρες και μετά φτάνει το πρωί που ξυπνάμε κανονικά και κάνουμε μερικούς μικρούς υπνους μέσα στη μέρα . Έβαζε πολύ καλά κιλά οπότε ποτέ η παιδίατρος δε μου είπε να την ξυπνάω ούτε όταν κάναμε μεικτή διατροφή! Βέβαια η δικιά μου από πολύ μικρή κοιμόταν το βράδυ πολύ καλά ,ίσως φταιει ότι δημιουργούσα εγώ συνθήκες απ' την πρώτη μέρα είτε γιατί απλά είναι στο παιδί !! Εσείς με δυο μηνών μωράκι τι "δραστηριότητες" έχετε;;

Κουδουνίστρα και ήχους.. Θελω να την βαλω στο γυμναστήριο αλλα φοβάμαι ότι δεν θα κατσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Δεν τον ξυπνάω όχι.. Αν έχει φτάσει το βάρος γεννησης +200γρ δεν χρειάζεται 😊 κι εμένα ξυπνάει 2 η 3 φορές και πάντα τη μία δεν θα φάει.. Προσφέρω αλλά δεν θέλει.. Δεν σκάω κι εγώ τον ξαναβάζω για ύπνο 😂 βέβαια εμείς δεν είμαστε μικρούλιδες οπότε δεν αγχώνομαι κιόλας..είναι 50 ημερών και 5910γρ Πόσο είναι εσενα; 

47 ημερών...4 κιλά.. 55 εκ το περνούμε σε ύψος🤔2680κ και 50 εκ βγήκαμε από το μαιευτήριο ....καλέ 6 κιλά είναι το μωρό της φίλης μου 2μιση μηνών!!!να τον χαίρεσαι...εμάς κατά τα Χριστούγεννα μας βλέπω να φτάνουμε αυτό το βάρος!!😇🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Έχω καιρό να γράψω και έχω χάσει πολλά από δω αλλά δεν είχα χρόνο ούτε για μπάνιο 😅 τον κορονοιο τον περάσαμε πολύ ελαφριά τελικά το μικρακι μου είναι μια χαρά !!! Ανακαλύψαμε εν τέλει ότι έχει αλλεργία στην πρωτεϊνη του γάλακτος και παλινδρόμηση αλλά πήραμε εντελώς υποαλλεργικο γάλα και είμαστε κάθε μέρα και καλύτερα!! Όσο αφορά το θέμα του ονόματος , εμείς μιας και είναι κορίτσι δώσαμε το όνομα του πατέρα μου ,και το δεύτερο (πρώτα ο Θεός) θα δώσουμε το όνομα του πεθερού μου! Στοχεύουμε να είναι αγόρι αλλά και κορίτσι να είναι πάλι αυτό θα δώσουμε ,γερό να ναι!!! Σχετικά με το ξύπνημα ,εμείς πίνουμε μόνο ξένο , είμαστε δυο μηνών και πλέον κοιμάται το βράδυ και 6 ώρες συνεχόμενα !! Μετά ξυπνάει στις 4 ώρες και μετά φτάνει το πρωί που ξυπνάμε κανονικά και κάνουμε μερικούς μικρούς υπνους μέσα στη μέρα . Έβαζε πολύ καλά κιλά οπότε ποτέ η παιδίατρος δε μου είπε να την ξυπνάω ούτε όταν κάναμε μεικτή διατροφή! Βέβαια η δικιά μου από πολύ μικρή κοιμόταν το βράδυ πολύ καλά ,ίσως φταιει ότι δημιουργούσα εγώ συνθήκες απ' την πρώτη μέρα είτε γιατί απλά είναι στο παιδί !! Εσείς με δυο μηνών μωράκι τι "δραστηριότητες" έχετε;;

Ακουμε και τραγουδαμε τον δισκο "ο τεμπέλης δρακος" και "η επιστροφή του τεμπελη δρακου". Του μιλαω και οταν μου απανταει μιμουμαι τις φωνουλες του. Παιζω με κουδουνιστρες και γυρναει απο εκει που έρχεται ο ηχος. Τον παίρνω αγκαλιά ορθιο να βλεπει στον καθρέφτη και του λεω "ποιος ειναι αυτός; ο Σωτήρης!" και γελάει. Πλεον καθεται και 5 λεπτα στην τουαλέτα με το ρηλαξ ωσπου να κανω μπανιο. Εχει κατι κρεμαστα απο πανω του που οπως κουνιεται να τα πιασει, κουνιουνται και κουδουνιζουν και γελαει. Τον βγαζω καθε μερα μια ωρα για περπάτημα συν για καφε ή φαγητο οταν εχουμε παρεα. Μετα τις 7 κάνει μπανακι και τρωει για να κοιμηθεί στις 8. Αμα δεν κοιμηθεί στο φαγητο του διαβαζω ενα παραμυθι. Συνήθως ξυπναει μια φορα γυρω στις 4 να φαει και μετα κοιμόμαστε μεχρι τις 8 το πρωι. Κοιμαται και 4 μισαωρα μεσα στην ημέρα. 

20211011_140745.jpg

20211011_140846.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofoula28 υπέροχα νέα! Τέλεια που ηρεμησατε!

Εμείς κάνουμε γυμναστική χέρια-ποδια, τραγουδάμε, παίζουμε κουδουνιστρες,ασπρόμαυρες κάρτες, μομπιλε σιγά σιγά κ μιλάμε πολυυυυυ 😛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το βράδυ δεν το πολύ ξυπνούσα εξαρχής. Αλλά ξυπνούσε το πολύ στο 4ωρο, έπαιρνε καλό βάρος και γέμιζε πάνες οπότε απλά είχα το νου μου. Όταν πλέον έβαλε το βάρος +200 ε τότε μια χαρά. Τώρα πόσο έχει φτάσει αλλά πριν τους 2 μήνες ήταν 5.5 κιλά... Θα δούμε μεθαύριο που έχουμε το πρώτο εμβόλιο.

Του μιλάω και κάνω φωμουλες, κ;ι κουδουνιστρα αλλά έχει και την αδερφή του που του δείχνει πράγματα και που παίζουνε.ολοι μαζί( ο μπέμπης στον μάρσιπο). Βόλτα προσπαθώ να πηγαίνουμε αλλά τώρα με τις βροχές δεν βγήκαμε. Καλά εχθές που βγήκαμε που σταμάτησε να βρέχει η κόρη μου φόρεσε τις γαλοτσες της και πηδούσε μέσα στα νερά. Μάλιστα με ρωτούσε πρώτα αν είναι καθαρά να βουτήξει. Ε σε κάποια χάλια έλεγα βρόμικα αλλά στα υπόλοιπα... Το απόλαυσε. Και εγώ χαιρομουν με το πόσο χαιρόταν αλλά κάθε Πιτσιλιά που πήγαινε πάνω της ε.... Εκεί σφιγγομουν λίγο. Χαχαχα 

Με το όνομα δεν ξέρω τι να κάνω... Με έχει φάει αυτό το θέμα..

Τα βράδυ από όταν ξύπνησε ο μπέμπης ξεκίνησε να ξυπνάει και η μικρή μου... Όταν δεν ξυπνάνε μαζί είναι καλύτερα τα πράγματα, πάω στη μεριά αυτού που ξύπνησε και αγκαλιά και γάλα και ξανά ύπνο. Στις καλές περιπτώσεις. Όταν όμως ξυπνήσουν μαζί εκεί είναι πιο δύσκολο. Κοιμομαστε μαζί στο διπλό(ο πατέρας έχει εκτοπιστεί)  Αυτά :)

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Θέλω να αγοράσω γυμναστήριο για το μωρό. Εσείς πιο διαλέξατε;

Δωρο μου το φερανε τότε στην κόρη μου και είναι το απλό του γνωστού παιχνιδομαγαζου! Το χαίρεται πολύ ο μικρός τον βαζω συχνά! Και της κόρης μου της άρεσε έχει και πιάνο χαμηλά για να το χτυπάει με τα πόδια και παίζει μουσική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Εγώ το βράδυ δεν το πολύ ξυπνούσα εξαρχής. Αλλά ξυπνούσε το πολύ στο 4ωρο, έπαιρνε καλό βάρος και γέμιζε πάνες οπότε απλά είχα το νου μου. Όταν πλέον έβαλε το βάρος +200 ε τότε μια χαρά. Τώρα πόσο έχει φτάσει αλλά πριν τους 2 μήνες ήταν 5.5 κιλά... Θα δούμε μεθαύριο που έχουμε το πρώτο εμβόλιο.

Του μιλάω και κάνω φωμουλες, κ;ι κουδουνιστρα αλλά έχει και την αδερφή του που του δείχνει πράγματα και που παίζουνε.ολοι μαζί( ο μπέμπης στον μάρσιπο). Βόλτα προσπαθώ να πηγαίνουμε αλλά τώρα με τις βροχές δεν βγήκαμε. Καλά εχθές που βγήκαμε που σταμάτησε να βρέχει η κόρη μου φόρεσε τις γαλοτσες της και πηδούσε μέσα στα νερά. Μάλιστα με ρωτούσε πρώτα αν είναι καθαρά να βουτήξει. Ε σε κάποια χάλια έλεγα βρόμικα αλλά στα υπόλοιπα... Το απόλαυσε. Και εγώ χαιρομουν με το πόσο χαιρόταν αλλά κάθε Πιτσιλιά που πήγαινε πάνω της ε.... Εκεί σφιγγομουν λίγο. Χαχαχα 

Με το όνομα δεν ξέρω τι να κάνω... Με έχει φάει αυτό το θέμα..

Τα βράδυ από όταν ξύπνησε ο μπέμπης ξεκίνησε να ξυπνάει και η μικρή μου... Όταν δεν ξυπνάνε μαζί είναι καλύτερα τα πράγματα, πάω στη μεριά αυτού που ξύπνησε και αγκαλιά και γάλα και ξανά ύπνο. Στις καλές περιπτώσεις. Όταν όμως ξυπνήσουν μαζί εκεί είναι πιο δύσκολο. Κοιμομαστε μαζί στο διπλό(ο πατέρας έχει εκτοπιστεί)  Αυτά :)

 

 

 

 

 

και εμείς σήμερα που βγήκαμε λίγο μέχρι το φαρμακείο γιατί είναι και αρρωστουλα γαλοτσες έβαλε και πηδούσε στις λιμουλες το χάρηκε πολύ! Εγώ πάλι σκεφτόμουν πωωωωως θα στεγνώσουν αυτά τα ρούχα που πρέπει να πλυθουνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Momytobe @Mommy to beη γιατρός είπε να μην την ξυπνάμε πια το βράδυ,από τις 50 μερες κ μετά..την ημέρα να μην την αφήνουμε χωρίς τάισμα περισσότερο από 3-4 ώρες.

@Lia5 κι εμείς τον τεμπέλη δράκο ακούμε!😊 Υπάρχει κ ένα άλλο άλμπουμ φανταστικό: "τα μυστικά του κήπου"Νίκος Κυπουργός!!με συμμετοχές καλλιτεχνών ,για μικρούς και μεγάλους!♥️

@AlKateΌσον αφορά στο όνομα ,εμείς θα δώσουμε στη μικρή της μαμάς μου γιατί οι γονείς του άντρα μου ήταν απόντες γενικώς αλλά κ μας δημιουργησαν θέματα κ μόνο η μαμά μου ήταν εκεί οπότε ο σύζυγός το δέχτηκε!!το σωστό γενικώς είναι ένα κ ένα.ειπα στον άντρα μου αν κάνουμε δεύτερο κ είναι αγόρι ,ας μπει στον μπαμπά του παρόλο που δεν συμπεριφέρεται σωστά.

@Valxris  @AlKateκι εγώ θέλω να πάρω ,αλλά θα κάτσει άραγε;;🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πηγαίναμε για εμβόλιο την Παρασκευή γιατί την Πέμπτη γίνεται 4μηνων αλλά μου είπε η παιδίατρος ας γίνουν πρώτα καλά και μετά! Εγώ εντομεταξυ τρώω φρίκη με τα εμβόλια αυτά των μωρών και θέλω όλα να γίνονται στην ώρα τους και κάπως μου ήρθε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

κι εγώ θέλω να πάρω ,αλλά θα κάτσει άραγε;;🤪

Κοιταξε να δεις το δικό μας έχει γύρω στο 20αρι οπότε και να μην κατσει δεν θα τα κλάψεις χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2021 at 8:23 ΜΜ, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια σας βγαίνουν τα κακά έξω από το pampers??

Αχ βγαίνουν κάποιες φορές,ναι.Και τα τσισα!!!Τα βρήκα σε προσφορά το μηνιαίο πακέτο κ είπα να τα πάρω για καλύτερα,αλλά θα τα καταναλώσουμε κ θα πάρω πάλι τα babylino νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κοιταξε να δεις το δικό μας έχει γύρω στο 20αρι οπότε και να μην κατσει δεν θα τα κλάψεις χαχαχ

Έχει με15€ αυτό λέω να πάρω κι αν κάτσει έκατσε!Απλώς μου τη δίνει να μαζεύω στις ντουλάπες άχρηστα πράγματα.το χειρότερο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...