Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Ανάλογα το σώμα της γυναίκας. Εγώ 8-9ο δνε πήρα. Κάπου στα δύο κιλά πήρα μόνο. Σύνολο στην πρώτη εγκυμοσυνη 21.... Κ είχα κ την μάνα μου να μου λέει... Στην 1η της εγκυμοσύνη πήρε λέει 2 κιλά.... Στην 2η 4 κιλά... Στην 6η 6 κιλά σύνολο. 🤣🤣🤣 Εγώ πάντως δεν την πιστεύω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ανάλογα το σώμα της γυναίκας. Εγώ 8-9ο δνε πήρα. Κάπου στα δύο κιλά πήρα μόνο. Σύνολο στην πρώτη εγκυμοσυνη 21.... Κ είχα κ την μάνα μου να μου λέει... Στην 1η της εγκυμοσύνη πήρε λέει 2 κιλά.... Στην 2η 4 κιλά... Στην 6η 6 κιλά σύνολο. 🤣🤣🤣 Εγώ πάντως δεν την πιστεύω.... 

Ειλικρινα αυτο μου φάνηκε τοσο αστειο ! Με εκανες κ γελασα με την μανουλα σου κοριτσι μου ! Λενε τα δικα τους οντως οι μαναδες. 
Εμενα μου πε : εσυ θα εχεις μυτερη κοιλια το βλεπω🤣🤣 . Μου φανηκε τοσο αστειο το κανω εικονα κ γελαω . 
Νομιζω παει αναλογα κ με τον δεικτη μαζας καθε γυναικας παντως . Καθε μια μας και διαφορετικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας. Εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα και εχω δύσκολη εγκυμοσύνη. Γενικά δεν το περίμενα, λόγω ηλικίας, φυσικής κατάστασης και εύκολης σύλληψης. Είχα έντονη αιμορραγία και κάθομαι συνέχεια ξάπλα. Το μωρό μου ευτυχώς φαίνεται και ακούγεται πολύ καλά. Παίρνω όμως προγεστερόνη και κάθε 15 κάνω ενέσεις. Πάντα ήμουν επιφυλακτική με τα φάρμακα αλλά τώρα δεν έχω άλλη επιλογή. Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία; Με τρομάζει η αβεβαιότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Ειλικρινα αυτο μου φάνηκε τοσο αστειο ! Με εκανες κ γελασα με την μανουλα σου κοριτσι μου ! Λενε τα δικα τους οντως οι μαναδες. 
Εμενα μου πε : εσυ θα εχεις μυτερη κοιλια το βλεπω🤣🤣 . Μου φανηκε τοσο αστειο το κανω εικονα κ γελαω . 
Νομιζω παει αναλογα κ με τον δεικτη μαζας καθε γυναικας παντως . Καθε μια μας και διαφορετικη.

Εγώ στο μικρό είχα μυτερη... Τώρα πιο στρογγυλεμενη..αλλα θεωρώ τώρα θυμάται κ πως ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη... Οπότε ητνα πλαδαρη. Κ πάει να στρογγυλεψει να βγει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ανάλογα το σώμα της γυναίκας. Εγώ 8-9ο δνε πήρα. Κάπου στα δύο κιλά πήρα μόνο. Σύνολο στην πρώτη εγκυμοσυνη 21.... Κ είχα κ την μάνα μου να μου λέει... Στην 1η της εγκυμοσύνη πήρε λέει 2 κιλά.... Στην 2η 4 κιλά... Στην 6η 6 κιλά σύνολο. 🤣🤣🤣 Εγώ πάντως δεν την πιστεύω.... 

Εγώ στη θέση σου θα ρωτούσα συγγενείς και φίλους για επιβεβαίωση! Και ενορκως εν ανάγκη!! Χαλάει την πιάτσα η μαμά να της πεις! 

Κορίτσια εγώ έπαθα το άλλο...ανακάλυψα μια αιμορροΐδα...Δεν είχα ποτέ κ μέχρι να καταλάβω τί είναι πήγα και ήρθα. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ στη θέση σου θα ρωτούσα συγγενείς και φίλους για επιβεβαίωση! Και ενορκως εν ανάγκη!! Χαλάει την πιάτσα η μαμά να της πεις! 

Κορίτσια εγώ έπαθα το άλλο...ανακάλυψα μια αιμορροΐδα...Δεν είχα ποτέ κ μέχρι να καταλάβω τί είναι πήγα και ήρθα. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία?

Ειναι πολυ συχνό φαινόμενο και εμφανίζεται από τα αρχικά στάδια της εγκυμοσύνης.. Εγώ δεν έχω.. Ακόμα τουλάχιστον. Για όλα πρέπει να είμαστε προετοιμασμενες τελικά. Πότε έκλεισες τον υπέρηχο τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι πολυ συχνό φαινόμενο και εμφανίζεται από τα αρχικά στάδια της εγκυμοσύνης.. Εγώ δεν έχω.. Ακόμα τουλάχιστον. Για όλα πρέπει να είμαστε προετοιμασμενες τελικά. Πότε έκλεισες τον υπέρηχο τελικά; 

Για αύριο 😁 Έχει να πέσει πολλή κλάψα στη γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Επειδή πήγες νωρίτερα;; 

Όχι, για τα θέματα μου! Δυσκοιλιότητα, αιμορροΐδα κλπ. Αλλά τώρα που τα λέω νιώθω αχάριστη. Μια χαρά ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida χεχε ! Ειδες τι καλο κανει που τα λεμε εδω μεταξυ μας τελικα;;
Εγω βεβαια ειμαι καινουρια στην παρεα αλλα νομιζω βοηθαει πολυ που λεμε τους προβληματισμους μας. 

(Ηθελα να κανω καρδουλα αλλα ξεμεινα κ εγω σημερα❤️❤️)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όχι, για τα θέματα μου! Δυσκοιλιότητα, αιμορροΐδα κλπ. Αλλά τώρα που τα λέω νιώθω αχάριστη. Μια χαρά ειμαι!

Ε αν δεν έχουμε ζήσει το βαρύ γκρινιάζουμε γι αυτό που περνάμε. Για σένα αυτό είναι το μαρτύριο.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Εγώ στη θέση σου θα ρωτούσα συγγενείς και φίλους για επιβεβαίωση! Και ενορκως εν ανάγκη!! Χαλάει την πιάτσα η μαμά να της πεις! 

Κορίτσια εγώ έπαθα το άλλο...ανακάλυψα μια αιμορροΐδα...Δεν είχα ποτέ κ μέχρι να καταλάβω τί είναι πήγα και ήρθα. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία?

Που να δεις μετά την γέννα. 😄🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 8+4 εγώ .

Τώρα είδα το θέμα που το είπε η κοπέλα. 

Καλωσηρθες κοπέλα μου!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Τέτοια λεγε μου 😳

Εγώ δεν εθχα πριν. Στη γέννα δυσκολεύτηκα φουλ.... Κ βγήκαν φυσικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 8+4 εγώ .

Τώρα είδα το θέμα που το είπε η κοπέλα. 

Καλώς ήρθες. 13 και 3 εγώ.. Τον Αύγουστο έχεις πητ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Σούπερ είστε πιο μπροστά εσείς :) εψετε δει φύλο?

Στην αυχενική η γιατρός μας είπε "μάλλον κορίτσι". Ελπίζω αύριο να μάθουμε σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Στην αυχενική η γιατρός μας είπε "μάλλον κορίτσι". Ελπίζω αύριο να μάθουμε σίγουρα!

Οποτε αυριο περιμενουμε νεα καλα να μας πεις! Στελνω θετικη ενεργεια! 
Κ εγω αυριο το πρωι θα παω και σκεφτομαι ποιες ερωτησεις θα ακουγονται λιγοτερο χαζες απο ολα αυτα που εχω σκεφτει😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου!! Από ρούχα κ εγώ πήρα ελάχιστα, 2 κολάν, ένα παντελόνι και ένα σορτσάκι γιατί είχα περάσει καλοκαίρι την προηγούμενη εγκυμοσύνη..με βολεψαν πολύ τα μπλουζοφορεματα και τα φορέματα γενικά..τώρα που είναι χειμώνας είναι λίγο πιο ζορικο αλλά και παλι βολευομαι μια χαρά! Νομίζω ότι άνοιξε και η όρεξη μου τελευταία, αν και είμαι με τις μέρες μου..το Σάββατο θα ζυγιστω να δούμε τι κάναμε!! 

Αιμορροΐδες έβγαλα στη γέννα και πριν λίγο καιρό εμφανίστηκε πάλι αλλά ευτυχώς τώρα είναι όλα καλά!

Καλωσηρθαν και τα καινούργια μας κορίτσια...με το καλό σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας. Εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα και εχω δύσκολη εγκυμοσύνη. Γενικά δεν το περίμενα, λόγω ηλικίας, φυσικής κατάστασης και εύκολης σύλληψης. Είχα έντονη αιμορραγία και κάθομαι συνέχεια ξάπλα. Το μωρό μου ευτυχώς φαίνεται και ακούγεται πολύ καλά. Παίρνω όμως προγεστερόνη και κάθε 15 κάνω ενέσεις. Πάντα ήμουν επιφυλακτική με τα φάρμακα αλλά τώρα δεν έχω άλλη επιλογή. Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία; Με τρομάζει η αβεβαιότητα. 

Με το καλό κοπέλα μου...πολλές κοπέλες περασαμε αντίστοιχα με σένα...δεν έχει να κάνει με τη σύλληψη, τη διατροφή κλπ..εγώ είχα καφέ και στην 1η εγκυμοσύνη αλλά και τώρα..μετά την 11η εβδομάδα σταμάτησαν και μετά πήγαν όλα καλά μέχρι τέλους!! Κ τώρα μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναδεί κάτι (είναι 17+3).. ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα θα κυλήσουν ομαλά!! Να δεις που θα είσαι μια χαρά σε λίγο καιρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου...πολλές κοπέλες περασαμε αντίστοιχα με σένα...δεν έχει να κάνει με τη σύλληψη, τη διατροφή κλπ..εγώ είχα καφέ και στην 1η εγκυμοσύνη αλλά και τώρα..μετά την 11η εβδομάδα σταμάτησαν και μετά πήγαν όλα καλά μέχρι τέλους!! Κ τώρα μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναδεί κάτι (είναι 17+3).. ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα θα κυλήσουν ομαλά!! Να δεις που θα είσαι μια χαρά σε λίγο καιρό..

Με το καλό το μωράκι σου! Εσύ τα καφέ γιατί τα είχες; Εμένα ο γιατρός μου βρήκε αιμάτωμα. Γι αυτό πρέπει να είμαι ξάπλα μη σκάσει κι έχουμε άλλα. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα απορροφηθεί από τον οργανισμό σε περίπου 3 βδομάδες λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...