Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ασε! Παω να τον ακουμπησω καπου να κανω μια δουλειά και μου τεντωνει τα χερακια και κλαίει 😥

Πωπω δύσκολο...αλλά τα μωρά λένε τα καταγράφουν όλα αλλά αν το αρχίσεις έτσι ...θα σε ξέπατωσει..!😁

Εμένα πάντως την νοιάζει μόνο να φάει!!!κ χεσμενη να είναι της είναι αδιάφορο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Μαριλου1 @lenaki92 ό,τι καλυτερο κορίτσια! Να πάνε όλα καλά κ για σας κ για τα μωράκια σας! Κ να σας πω πως κ εγώ αν ήξερα ότι θα υπάρχει ταλαιπωρία κ για το μωρό κ για μένα εννοείται ότι θα επέλεγα από πριν την καισαρική όπως έκανε κ η @Clairy. με πονεσε που δεν έγιναν όλα φυσιολογικά όπως ορίζει η φυση μας αλλά μακάρι να είχα αποφυγει κ αυτή την μικρή ταλαιπωρία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν ξέρω αν μπορεί να ξεμαθει!! Εμένα είναι μόνιμα στην αγκαλιά. Το χέρι τα έχει παίξει!! Για δουλειές ούτε λόγος!!

Θεωρώ ότι κάποια μωρα μαζί κ το δικό μου είναι έτσι από την άλλη είναι παρα πολυ μικρά! Πιστεύω ότι αυτό που λένε για το τέταρτο τρίμηνο ισχύει! Θα προσαρμοστουν (ελπίζω)! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Πωπω δύσκολο...αλλά τα μωρά λένε τα καταγράφουν όλα αλλά αν το αρχίσεις έτσι ...θα σε ξέπατωσει..!😁

Εμένα πάντως την νοιάζει μόνο να φάει!!!κ χεσμενη να είναι της είναι αδιάφορο!!!

Ο δικος μου το αντίθετο! Μπορει να κοιμαται και να μην ξυπνησει στην ωρα του να φαει αλλα τα κακα δρν υα ανέχεται πανω του 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! 😊 Μόλις μπορέσω αύριο θα στείλω εντυπώσεις! 

Με το καλό κορίτσι μου αύριο να κρατήσεις το μωράκι σου γερό στην αγγαλια σου!!! Εύχομαι μια όμορφη εμπειρία!! Την ώρα που βγαίνει το μωρό και το ακούς να κλαίει είναι η πιο δυνατή/συγκινητική στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα όλο αγγαλια είναι κορίτσια!! Και έχει και προτιμήσεις δεν με θέλει καθιστή θέλει όρθια και βόλτα να βλέπει! Σιγά σιγά θα κάθονται περισσότερο μόνα γιατί θα έχουν ερεθίσματα από το περιβάλλον, εμένα όταν είναι στα καλά του κάθεται στο ρηλαξ αρκετά ή έστω μέχρι να κάνω καμιά δουλειά να ταισω την μεγάλη κλπ και λίγο στο γυμναστήριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Με το καλό κορίτσι μου αύριο να κρατήσεις το μωράκι σου γερό στην αγγαλια σου!!! Εύχομαι μια όμορφη εμπειρία!! Την ώρα που βγαίνει το μωρό και το ακούς να κλαίει είναι η πιο δυνατή/συγκινητική στιγμή!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Γι'αυτη την στιγμή ανυπομονώ κ εγώ!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Μαριλου1 @lenaki92 ό,τι καλυτερο κορίτσια! Να πάνε όλα καλά κ για σας κ για τα μωράκια σας! Κ να σας πω πως κ εγώ αν ήξερα ότι θα υπάρχει ταλαιπωρία κ για το μωρό κ για μένα εννοείται ότι θα επέλεγα από πριν την καισαρική όπως έκανε κ η @Clairy. με πονεσε που δεν έγιναν όλα φυσιολογικά όπως ορίζει η φυση μας αλλά μακάρι να είχα αποφυγει κ αυτή την μικρή ταλαιπωρία! 

Εμενα να σου πω δε με εχει πειράξει γιατί απο την αρχή είχα στο μυαλό μου οτι και καισαρική να γίνει δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα να σου πω δε με εχει πειράξει γιατί απο την αρχή είχα στο μυαλό μου οτι και καισαρική να γίνει δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Εγώ δεν το είχα καθόλου μα καθόλου στο μυαλό (κακώς βέβαια) ίσως γι αυτό μου ήρθε τόσο απότομο! Δηλαδή εκλαιγα που έκανα καισαρική κ δε σκεφτόμουν ότι σημασία είχε μόνο το ήταν καλά το μωρό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Εγώ δεν το είχα καθόλου μα καθόλου στο μυαλό (κακώς βέβαια) ίσως γι αυτό μου ήρθε τόσο απότομο! Δηλαδή εκλαιγα που έκανα καισαρική κ δε σκεφτόμουν ότι σημασία είχε μόνο το ήταν καλά το μωρό!! 

Όλα καλά όμως. Άλλωστε υπάρχει το v back 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! 

@PanB να σου ζήσει ο μικρούλης, γέρος και καλότυχος! Μωρέ... Θηριακι είναι :)

εμείς αισίως γίναμε 20 ημερων. Είχαμε λίγο θέματα. Πριν από 10+ μέρες η γιαγιά και ο παππούς μου διαγνώστηκαν με κορονοιο! Μονοκατοικία είμαστε, κάτω αυτοί και από πάνω εμείς με ξεχωριστή είσοδο. Απλά όπως καταλαβαίνετε ήταν θέμα. Οι παππούδες στο νοσοκομείο, καλά είναι. Ο παππούς μέχρι βγει πλέον κιόλας. Προληπτικά μπήκαμε και εμείς καραντίνα... 10 μερες. Πάλι καλά που έχουμε αυλή! Και έτσι με το πέρασε το 10ημερο καραντίνας έχουνε πάει τις βόλτες! Στη φύση πιο πολύ βεβαια και γενικά σε εξωτερικούς χώρους. Πολύ ωραία είναι. Ο μικρούλης είναι πολύ καλός. Στη βόλτα ειδικά το απολαμβάνει. Καρότσι ή μάρσιπο, ύπνος ή θηλασμός. Αλλά επειδή είναι και το δεύτερο που θηλάζω μου είναι πολύ πιο εύκολο όλο αυτό και σε εξωτερικό χώρο...

εχθές πήγαμε και παιδίατρο...  Τον βρήκε πολύ καλό. Και βάρος πήρε( με το οαραπανω- αφού τρώει τόσο που μετά ξερνάει και μετά θέλει και άλλο). Τώρα στο εμβόλιο....

εμείς όμως που έχουμε αγοράκια πρέπει να προσέχουμε πολύ το τσουτσουνι τους. Σας είπαν και εσάς οι παιδίατροι ότι πρέπει να το (δεν ξέρω πως να το πω σωστά) ανοίγεται λίγο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@PanB να σου ζήσει ο μικρούλης, γέρος και καλότυχος! Μωρέ... Θηριακι είναι :)

εμείς αισίως γίναμε 20 ημερων. Είχαμε λίγο θέματα. Πριν από 10+ μέρες η γιαγιά και ο παππούς μου διαγνώστηκαν με κορονοιο! Μονοκατοικία είμαστε, κάτω αυτοί και από πάνω εμείς με ξεχωριστή είσοδο. Απλά όπως καταλαβαίνετε ήταν θέμα. Οι παππούδες στο νοσοκομείο, καλά είναι. Ο παππούς μέχρι βγει πλέον κιόλας. Προληπτικά μπήκαμε και εμείς καραντίνα... 10 μερες. Πάλι καλά που έχουμε αυλή! Και έτσι με το πέρασε το 10ημερο καραντίνας έχουνε πάει τις βόλτες! Στη φύση πιο πολύ βεβαια και γενικά σε εξωτερικούς χώρους. Πολύ ωραία είναι. Ο μικρούλης είναι πολύ καλός. Στη βόλτα ειδικά το απολαμβάνει. Καρότσι ή μάρσιπο, ύπνος ή θηλασμός. Αλλά επειδή είναι και το δεύτερο που θηλάζω μου είναι πολύ πιο εύκολο όλο αυτό και σε εξωτερικό χώρο...

εχθές πήγαμε και παιδίατρο...  Τον βρήκε πολύ καλό. Και βάρος πήρε( με το οαραπανω- αφού τρώει τόσο που μετά ξερνάει και μετά θέλει και άλλο). Τώρα στο εμβόλιο....

εμείς όμως που έχουμε αγοράκια πρέπει να προσέχουμε πολύ το τσουτσουνι τους. Σας είπαν και εσάς οι παιδίατροι ότι πρέπει να το (δεν ξέρω πως να το πω σωστά) ανοίγεται λίγο;;; 

Καλημέρα! Ευτυχως ηταν περαστικα και ειστε όλοι καλά. Εμας σημερα θα ερθει ο παιδίατρος που μπαινουμε στον 2ο μήνα. Δε μου εχει πει κατι για το πουλάκι αλλα θα τον ρωτησω τωρα που το λες... για οταν το πλενουμε στο ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εμένα μ είπε ότι ακόμα δεν το πειράζουμε το πουλάκι!! 

@AlKate θηλάζεις κοριτσι? Σ βγάζει έννοεις γουλιες?

@Clairy. Κορίτσι μ πως πάτε με την παλινδρόμηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@PanB να σου ζήσει ο μικρούλης, γέρος και καλότυχος! Μωρέ... Θηριακι είναι :)

εμείς αισίως γίναμε 20 ημερων. Είχαμε λίγο θέματα. Πριν από 10+ μέρες η γιαγιά και ο παππούς μου διαγνώστηκαν με κορονοιο! Μονοκατοικία είμαστε, κάτω αυτοί και από πάνω εμείς με ξεχωριστή είσοδο. Απλά όπως καταλαβαίνετε ήταν θέμα. Οι παππούδες στο νοσοκομείο, καλά είναι. Ο παππούς μέχρι βγει πλέον κιόλας. Προληπτικά μπήκαμε και εμείς καραντίνα... 10 μερες. Πάλι καλά που έχουμε αυλή! Και έτσι με το πέρασε το 10ημερο καραντίνας έχουνε πάει τις βόλτες! Στη φύση πιο πολύ βεβαια και γενικά σε εξωτερικούς χώρους. Πολύ ωραία είναι. Ο μικρούλης είναι πολύ καλός. Στη βόλτα ειδικά το απολαμβάνει. Καρότσι ή μάρσιπο, ύπνος ή θηλασμός. Αλλά επειδή είναι και το δεύτερο που θηλάζω μου είναι πολύ πιο εύκολο όλο αυτό και σε εξωτερικό χώρο...

εχθές πήγαμε και παιδίατρο...  Τον βρήκε πολύ καλό. Και βάρος πήρε( με το οαραπανω- αφού τρώει τόσο που μετά ξερνάει και μετά θέλει και άλλο). Τώρα στο εμβόλιο....

εμείς όμως που έχουμε αγοράκια πρέπει να προσέχουμε πολύ το τσουτσουνι τους. Σας είπαν και εσάς οι παιδίατροι ότι πρέπει να το (δεν ξέρω πως να το πω σωστά) ανοίγεται λίγο;;; 

Εμενα μου είπε να μην το πειράζω καθόλου εγω και εκείνος θα το κατεβάζει σιγα σιγά κάθε φορά που θα πηγαίνουμε. Μάλλον έχει φίμωση αλλα αυτό θα το δούμε μετα απο καποιους μήνες.. Θα σου ελεγα να μην το κάνεις κάτι μόνη σου γιατί ειναι πολυ μαλακο τώρα ολο και μπορει να γίνει ζημιά.. Καλυτερα ο γιατρός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμένα μ είπε ότι ακόμα δεν το πειράζουμε το πουλάκι!! 

@AlKate θηλάζεις κοριτσι? Σ βγάζει έννοεις γουλιες?

@Clairy. Κορίτσι μ πως πάτε με την παλινδρόμηση? 

Λοιπόν η παλινδρομηση είχε βελτιωθεί.  Φαντάσου πολλες φορές δε ρευοταν και δε μου εβγαζε μετα.. Αλλα μάλλον κάτι έφαγα που τον πείραξε και 3 μέρες τώρα μου βγάζει όχι όπως την αρχή όμως. Επίσης είδα αίμα στα κακα του. Οπότε εμεις μάλλον έχουμε αλλεργία. Ταυτόχρονα παλι έχω και υπερπαραγωγή και έντονη ροή γιατί έβαλα θήλαστρο.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Λοιπόν η παλινδρομηση είχε βελτιωθεί.  Φαντάσου πολλες φορές δε ρευοταν και δε μου εβγαζε μετα.. Αλλα μάλλον κάτι έφαγα που τον πείραξε και 3 μέρες τώρα μου βγάζει όχι όπως την αρχή όμως. Επίσης είδα αίμα στα κακα του. Οπότε εμεις μάλλον έχουμε αλλεργία. Ταυτόχρονα παλι έχω και υπερπαραγωγή και έντονη ροή γιατί έβαλα θήλαστρο.. 🙄

Εμένα από εχθές μου έχει βγάλει αρκετές φορές! Μ είπε η παιδίατρος να κόψω ντομάτα και κρεμμύδι! Και να περιορίσω τα γαλακτοκομικά! Το πρωί π φάγαμε μου έβγαλε 3 φορές! Σ βγάζει σάλια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα από εχθές μου έχει βγάλει αρκετές φορές! Μ είπε η παιδίατρος να κόψω ντομάτα και κρεμμύδι! Και να περιορίσω τα γαλακτοκομικά! Το πρωί π φάγαμε μου έβγαλε 3 φορές! Σ βγάζει σάλια?

Μου βγάζει ναι.. Αυτές τις μέρες οχι τοσο αλλα κάποιες μέρες πριν παρατήρησα πολύ έντονα. Γιατί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μου βγάζει ναι.. Αυτές τις μέρες οχι τοσο αλλα κάποιες μέρες πριν παρατήρησα πολύ έντονα. Γιατί; 

Κ εμένα μ βγάζει 2 μέρες τώρα! Επίσης εκνευρίζεται κάποιες φορές στο στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα μ βγάζει 2 μέρες τώρα! Επίσης εκνευρίζεται κάποιες φορές στο στήθος. 

Κ μένα.. Κ ειδικά το απόγευμα που είναι λιγότερη η ροή... Κ αυτή είναι πειναλα κ τα θελει έτοιμα όλα... Κ της την σπάει που βγαίνει λίγο λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα μ βγάζει 2 μέρες τώρα! Επίσης εκνευρίζεται κάποιες φορές στο στήθος. 

Εχεις εντονη ροή; Οταν εκνευριζεται ή θελει να ρευτει ή θελει κακα του ή εχω εντονη ροή.. Αυτα εχω παρατηρήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα.. Κ ειδικά το απόγευμα που είναι λιγότερη η ροή... Κ αυτή είναι πειναλα κ τα θελει έτοιμα όλα... Κ της την σπάει που βγαίνει λίγο λίγο. 

Α όντως σαν ν είναι λιγοτερη.Τι πιπίλα έχεις δώσει? Κ από ποτέ θύμισε μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εχεις εντονη ροή; Οταν εκνευριζεται ή θελει να ρευτει ή θελει κακα του ή εχω εντονη ροή.. Αυτα εχω παρατηρήσει.. 

Από το ένα στήθος είναι πιο έντονη. Κακα όχι δεν έχω παρατηρήσει να θέλει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;; 

@lenaki92πώς είσαι ;

Η @Μαριλου1 λογικά γεννησε

Εμείς εχθές παλι κλάμα και νεύρα δεν θέλει ούτε στήθος.. Κακα κανονικά.. Απο ρεψιμο τίποτα.. 

Εντωμεταξύ την πιανει την ωρα που κοιμαμαι ορθια.. Περιεργη η προσαρμογή στο σπίτι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...