Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Βγήκες για περπάτημα; Εγώ όχι 🤭🤭🤭 

 

Βγήκα ναι. Πήγαμε για περπάτημα στην παραλία αργά είχε πέσει ο ήλιος και δεν είχε ζέστη. Ωραία ήταν. Μετά από λίγο ένιωθα πετρώματα και ζοριζομουν γιατί είχα βάρος χαμηλά αλλά οκ κάναμε μια ωρίτσα. Θα πηγαίνω κάθε μέρα απο εδώ και πέρα μπας και.. 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Βγήκα ναι. Πήγαμε για περπάτημα στην παραλία αργά είχε πέσει ο ήλιος και δεν είχε ζέστη. Ωραία ήταν. Μετά από λίγο ένιωθα πετρώματα και ζοριζομουν γιατί είχα βάρος χαμηλά αλλά οκ κάναμε μια ωρίτσα. Θα πηγαίνω κάθε μέρα απο εδώ και πέρα μπας και.. 🤣🤣

1 ώρα;;; Μωρέ μπράβο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Δεν ξέρω πεσμένη!! Δεν μ κοιμάται πάνω από ώρα κ την ημέρα σχεδόν δεν κοιμάται!! 

Δεν κοιμάται καθόλου; έχεις κουραστεί; είναι δυσκολο αυτο το ξενυχτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Δεν κοιμάται καθόλου; έχεις κουραστεί; είναι δυσκολο αυτο το ξενυχτι 

Συνολικά να κοιμόμαστε :την ημέρα 5-6 ώρες! Δεν έχω κουραστεί με τον θηλασμό απλά ν κοιμόταν πχ 2-3 ώρες ν προλάβω να κάνω κάτι η ν κοιμηθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Συνολικά να κοιμόμαστε :την ημέρα 5-6 ώρες! Δεν έχω κουραστεί με τον θηλασμό απλά ν κοιμόταν πχ 2-3 ώρες ν προλάβω να κάνω κάτι η ν κοιμηθω

Ταυτίζομαι!!!! Δε σου κοιμάται καθόλου μέσα στη μέρα; εμένα κάποιες φορές κοιμάται άλλες θέλει όλη την ώρα στήθος, κοιμάται πανω μου κ μόλις τον αφήσω ξυπνάει. Βέβαια ακόμα κ όταν κοιμουνται τι να προλάβουμε να κάνουμε, να πάμε τουαλέτα, να κάνουμε μπάνιο ή να κοιμηθουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ταυτίζομαι!!!! Δε σου κοιμάται καθόλου μέσα στη μέρα; εμένα κάποιες φορές κοιμάται άλλες θέλει όλη την ώρα στήθος, κοιμάται πανω μου κ μόλις τον αφήσω ξυπνάει. Βέβαια ακόμα κ όταν κοιμουνται τι να προλάβουμε να κάνουμε, να πάμε τουαλέτα, να κάνουμε μπάνιο ή να κοιμηθουμε; 

Ακριβώς φαντάσου ξυπνάμε περίπου 6 κ μισή 7 κ μου κοιμάται για καμιά ώρα στης 12-1 για μια ώρα κ πάλι αγκαλιά στήθος αλλαγμα τον αφήνω ξυπνάει κλαίει! Μέχρι της 8 π κοιμάται περίπου. 

Θα πάρω μααρσιπο να τον έχω πάνω μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ακριβώς φαντάσου ξυπνάμε περίπου 6 κ μισή 7 κ μου κοιμάται για καμιά ώρα στης 12-1 για μια ώρα κ πάλι αγκαλιά στήθος αλλαγμα τον αφήνω ξυπνάει κλαίει! Μέχρι της 8 π κοιμάται περίπου. 

Θα πάρω μααρσιπο να τον έχω πάνω μ 

Ναι, δε γίνεται αλλιώς! Σκέφτομαι το θα κάνω από Δευτέρα που θα είμαι μόνη μου σπίτι. Ούτε νερό δε θα μπορώ να πιω 🤣

Βέβαια σκέφτομαι ότι θα φτιάξει λίγο αυτό - σκέφτομαι κ ελπίζω!!!! 

Σου κοιμάται 8 το βράδυ μέχρι τι ώρα; εμένα νυχτοπουλι... Μόλις νυχτώσει κάνουμε παρτυ, καμία αίσθηση νυχτας μέρας 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, δε γίνεται αλλιώς! Σκέφτομαι το θα κάνω από Δευτέρα που θα είμαι μόνη μου σπίτι. Ούτε νερό δε θα μπορώ να πιω 🤣

Βέβαια σκέφτομαι ότι θα φτιάξει λίγο αυτό - σκέφτομαι κ ελπίζω!!!! 

Σου κοιμάται 8 το βράδυ μέχρι τι ώρα; εμένα νυχτοπουλι... Μόλις νυχτώσει κάνουμε παρτυ, καμία αίσθηση νυχτας μέρας 🤨

Εγώ δεν έχω φάει ακόμα φαντασου από το πρωί δεν έχω πιει ούτε νερό. 8 μισή περίπου με 11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ δεν έχω φάει ακόμα φαντασου από το πρωί δεν έχω πιει ούτε νερό. 8 μισή περίπου με 11

Ταυτίζομαι ξανά!!! Ακριβώς το ίδιο... Εχω την εντυπωση ότι θα σηκωθώ εδώ κ μια ώρα αλλά δεν το νομίζω.... Ευτυχώς ήπια νερό στις 6:30 που κοιμήθηκε μετά από 1,5 ώρα θηλασμού! Ξυπνησε παλι 8:30 κ είμαστε αυτοκολλητακια απο εκείνη την ώρα!

Πραγματικά απορώ πως τα καταφέρνουν τα κορίτσια που έχουν δυο παιδάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Lia5 κοριτσι μ πόσο σ κοιμάται εσένα με το ξένο?

Διαβασα την κουβέντα σας καμια διαφορα! Παρολο που τα γεύματα με το ξενο ειναι στανταρ δεν ειναι οτι οταν δεν τρωει κοιμάται... Συνηθως μολις τρωει τον παιρνει ο υπνος και μετα σε καμια ωρα θα ξυπνησει ειτε γιατι θελει αλλαγμα ειτε απλως αγκαλιά. Θελει να ειναι συνέχεια πανω μου ασχετα που δεν πινει απο το στηθος. Τελειωσε και η αδεια του αντρα μου και δεν προλαβαινω να κανω τιποτα! Σηκωνομαι πρωι πρωι πριν φυγει να προλαβω να παω τουαλετα και να πλυθω. Δεν ειναι οτι δε μου κοιμάται αλλα ειναι αυτο που λεει η @nik_ol δεν εχω μονο να κοιμηθώ εκεινη την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ταυτίζομαι ξανά!!! Ακριβώς το ίδιο... Εχω την εντυπωση ότι θα σηκωθώ εδώ κ μια ώρα αλλά δεν το νομίζω.... Ευτυχώς ήπια νερό στις 6:30 που κοιμήθηκε μετά από 1,5 ώρα θηλασμού! Ξυπνησε παλι 8:30 κ είμαστε αυτοκολλητακια απο εκείνη την ώρα!

Πραγματικά απορώ πως τα καταφέρνουν τα κορίτσια που έχουν δυο παιδάκια! 

Ναι δεν ξέρω !! Θ μπούμε σε σειρα σίγουρα . Το μόνο π με ανχονει εμένα είναι μήπως δεν χορταινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι δεν ξέρω !! Θ μπούμε σε σειρα σίγουρα . Το μόνο π με ανχονει εμένα είναι μήπως δεν χορταινει.

Αν βρεχει πάνες χορταίνει.. Εμενα αυτές τις μέρες ξυπνάει συνέχεια εκει που έτρωγε ανα 2ωρο.. Εχουν περάσει σχεδόν και οι αναγωγες.. Εντωμεταξύ έχουν αρχίσει ηδη να μοθ λένε ότι μήπως το γαλα μου δεν ειναι καλό. Παλι καλα που η μανα μου μας θηλασε και ξέρει και με υποστηρίζει και δε θέλει καν να ακούσει να σταματήσω τον θηλασμό... Αλλα σκέφτομαι οτι μήπως μπήκαμε 2 μέρες νωρίτερα στο αλμα των 8-9 εβδομάδων που κανονικά μπήκαμε χθες. Ξέρει καμια αν μπορεί να ξεκινήσει νωρίτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αν βρεχει πάνες χορταίνει.. Εμενα αυτές τις μέρες ξυπνάει συνέχεια εκει που έτρωγε ανα 2ωρο.. Εχουν περάσει σχεδόν και οι αναγωγες.. Εντωμεταξύ έχουν αρχίσει ηδη να μοθ λένε ότι μήπως το γαλα μου δεν ειναι καλό. Παλι καλα που η μανα μου μας θηλασε και ξέρει και με υποστηρίζει και δε θέλει καν να ακούσει να σταματήσω τον θηλασμό... Αλλα σκέφτομαι οτι μήπως μπήκαμε 2 μέρες νωρίτερα στο αλμα των 8-9 εβδομάδων που κανονικά μπήκαμε χθες. Ξέρει καμια αν μπορεί να ξεκινήσει νωρίτερα; 

Ναι υπάρχει απόκλιση από μωρό σε μωρό, +-1 εβδομάδα! 

Καλά για το γάλα που δεν είναι καλό δεν θα σχολιάσω κάτι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι υπάρχει απόκλιση από μωρό σε μωρό, +-1 εβδομάδα! 

Καλά για το γάλα που δεν είναι καλό δεν θα σχολιάσω κάτι 😂😂

Εκνευρίζομαι μόνο που το ακούω πλέον... Και αυτό το δώσε ξένο για να κοιμηθεί και να κοιμηθείς. Πλέον τους λέω οτι γι αυτό καθομαι και δε δουλεύω για να φροντίσω το μωρό μου όπως θέλει εκείνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!πρώτα ο Θεός μάλλον θα επιβεβαιώσω τη φήμη ότι τα αγοράκια του γκρουπ γεννιούνται νωρίτερα!!!μόλις επέστρεψα από τον γιατρό....έχουμε  διαστολή....1!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εκνευρίζομαι μόνο που το ακούω πλέον... Και αυτό το δώσε ξένο για να κοιμηθεί και να κοιμηθείς. Πλέον τους λέω οτι γι αυτό καθομαι και δε δουλεύω για να φροντίσω το μωρό μου όπως θέλει εκείνο...

Τι μπορεί να έχει το γάλα σου και να μην είναι καλό; 😂

Η φημη οτι αν δινεις ξενο κοιμάσαι περισσότερο ειναι μύθος εκτος αν στο ταΐζει αλλος κι εσυ κοιμασαι καπου αλλου 😁😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ναι υπάρχει απόκλιση από μωρό σε μωρό, +-1 εβδομάδα! 

Καλά για το γάλα που δεν είναι καλό δεν θα σχολιάσω κάτι 😂😂

Δεν υσχυει δηλαδή να μην χορταινει έτσι να μην του φτάνει που λένε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Αν βρεχει πάνες χορταίνει.. Εμενα αυτές τις μέρες ξυπνάει συνέχεια εκει που έτρωγε ανα 2ωρο.. Εχουν περάσει σχεδόν και οι αναγωγες.. Εντωμεταξύ έχουν αρχίσει ηδη να μοθ λένε ότι μήπως το γαλα μου δεν ειναι καλό. Παλι καλα που η μανα μου μας θηλασε και ξέρει και με υποστηρίζει και δε θέλει καν να ακούσει να σταματήσω τον θηλασμό... Αλλα σκέφτομαι οτι μήπως μπήκαμε 2 μέρες νωρίτερα στο αλμα των 8-9 εβδομάδων που κανονικά μπήκαμε χθες. Ξέρει καμια αν μπορεί να ξεκινήσει νωρίτερα; 

Βρέχει πάνες κ τσισα κ κακα! Απλά μ κάνει εντύπωση το να μην κοιμάται σερί 2-3 ώρες π ακούω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρέχει πάνες κ τσισα κ κακα! Απλά μ κάνει εντύπωση το να μην κοιμάται σερί 2-3 ώρες π ακούω. 

Ειναι στο παιδί. Επίσης έχουν πονακια.. Πιστεύω μετά τον 3ο θα φτιάξουν λίγο.. Εχω φίλη που δίνει και ξένο και δεν κοιμάται ποτέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν υσχυει δηλαδή να μην χορταινει έτσι να μην του φτάνει που λένε?

Όχι, αν έχει πάνες μην αγχώνεσαι καθόλου.. Το πρώτο 3μηνο είναι δύσκολα, θα φτιάξει μετά, θελει υπομονή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι στο παιδί. Επίσης έχουν πονακια.. Πιστεύω μετά τον 3ο θα φτιάξουν λίγο.. Εχω φίλη που δίνει και ξένο και δεν κοιμάται ποτέ.. 

Αυτό έγραφα. Αρχίζω να πιστευω ότι είναι στο παιδί! Πριν είχα την εντυπωση ότι με το ξένο κοιμούνται αλλά δεν ισχύει.... @Love32 έχεις ζυγαριά; ο παιδιατρος σας έχει δει; δε νομίζω πάντως ότι δε χορταινει αφού βρέχει πανες όπως λένε κ τα κορίτσια. Γενικά αν έχεις ακολουθήσεις όλα τα βήματα από την αρχή δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να μη χορταινει γενικά. Αυτό έχω καταλάβει δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι, αν έχει πάνες μην αγχώνεσαι καθόλου.. Το πρώτο 3μηνο είναι δύσκολα, θα φτιάξει μετά, θελει υπομονή 😊

Βάζουμε στόχους δηλαδή 40μερες, 2μηνο, 3μηνο 🤣🤣🤣 εσυ πως το έχεις ζήσει με το πρωτο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...