Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Είσαι πολύ ψαγμένη εσύ 😋😉

Χαχαχα ο γιατρός μου τα λέει 😁

Για πείτε βολεύει να στρώσω ένα σελτεδακι από αυτά που του πήρα για το αλλαγμα κάτω από το κατωσεντονο μη γίνει κανένα ατύχημα και κατουρηθει το στρώμα;

20210722_163859.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Χαχαχα ο γιατρός μου τα λέει 😁

Για πείτε βολεύει να στρώσω ένα σελτεδακι από αυτά που του πήρα για το αλλαγμα κάτω από το κατωσεντονο μη γίνει κανένα ατύχημα και κατουρηθει το στρώμα;

20210722_163859.jpg

Εγώ έχω βάλει.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Την μέθοδο με τον κουμπάρα κ αυτήν την χρησιμοποιούσε ο άντρας μου αλλά δεν τον κουνουσε σε ρυθμό κουδουνίστρας, αλλά πολύ δυνατα κ μου έσπαγε τα νεύρα ρε συ αλλά αυτόν τον ήρεμουσε. Πάντως επειδή κ εγώ δεν περάσα καλά τα θυμάμαι ολα σαν μια δύσκολη περίοδο,θα έρθουν πολύ καλές στιγμές σιγά σιγά. 

Αχ ποτε θα γινει αυτο να ηρεμήσω ρε συ δεν μπορώ να τον χαρώ ετσι οπως κανει..αληθεια!!Πολυυυυυ γκρίνια ελπιζω μονο να μην του μείνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Χαχαχα ο γιατρός μου τα λέει 😁

Για πείτε βολεύει να στρώσω ένα σελτεδακι από αυτά που του πήρα για το αλλαγμα κάτω από το κατωσεντονο μη γίνει κανένα ατύχημα και κατουρηθει το στρώμα;

20210722_163859.jpg

Άντε πάλι θα πω... Εγώ που ρώτησα τη μαία μου για αυτό, Μου είπε αν θέλω να βάλω μόνο από τη μέση του μωρού και κάτω, γιατί θα ιδρώνει το μωρό,ετσι οπώς είναι νάιλον το σελτεδάκι από κάτω. Και φανταστείτε είναι και καλοκαίρι..Για την κούνια μου πρότεινε να πάρω αδιάβροχο υπόστρωμα της candia strom. Και το χεις μέχρι να πάει και σχολείο που λέει ο λόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Χαχαχα ο γιατρός μου τα λέει 😁

Για πείτε βολεύει να στρώσω ένα σελτεδακι από αυτά που του πήρα για το αλλαγμα κάτω από το κατωσεντονο μη γίνει κανένα ατύχημα και κατουρηθει το στρώμα;

20210722_163859.jpg

Εγω εχω πάρει υπόστρωμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βαλίτσα φτιάξατε...;;;εμείς σήμερα παραλάβαμε την κούνια...είμαστε εν αναμονή καροτσιου και στρώματος...33+3σημερα....τα υπόλοιπα νομίζω τα ζούμε αγοράσει όλα..χωρίς υπερβολές....φαντάζομαι και κάτι να μας λήψεις το περνούμε αργότερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Κορίτσια βαλίτσα φτιάξατε...;;;εμείς σήμερα παραλάβαμε την κούνια...είμαστε εν αναμονή καροτσιου και στρώματος...33+3σημερα....τα υπόλοιπα νομίζω τα ζούμε αγοράσει όλα..χωρίς υπερβολές....φαντάζομαι και κάτι να μας λήψεις το περνούμε αργότερα....

Εμεις πηγαμε να αλλαξουμε ενα δωρο και περιμενουμε να μας απαντήσουν αν μπορουν να παραγγειλουν το κάθισμα αυτοκινητου που θελουμε.. Αυριο ή απο εβδομάδα θα παμε να πάρουμε το στρώμα.. Απο βαλίτσα ειμαι σχεδόν έτοιμη εχω να ετοιμασω ακομη τα πράγματα που χρησιμοποιώ καθε μερα και τα χαρτια που στην ουσια είναι η ληξιαρχική πραξη γαμου (αν προλαβουμε) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε από την παιδίατρο μας βρήκε μια χαρά σε 38ημερες έβαλε 2κιλα 4.900 είμαστε πήρε τα πάνω του το παιδάκι μου 2.820 τσιφλιδας γεννήθηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμεις πηγαμε να αλλαξουμε ενα δωρο και περιμενουμε να μας απαντήσουν αν μπορουν να παραγγειλουν το κάθισμα αυτοκινητου που θελουμε.. Αυριο ή απο εβδομάδα θα παμε να πάρουμε το στρώμα.. Απο βαλίτσα ειμαι σχεδόν έτοιμη εχω να ετοιμασω ακομη τα πράγματα που χρησιμοποιώ καθε μερα και τα χαρτια που στην ουσια είναι η ληξιαρχική πραξη γαμου (αν προλαβουμε) 

Εμείς πήραμε πολυκαροτσι οπότε για αρχή το αυγό...και θα μας πάρουν δώρο το επόμενης ηλικίας....λέω και γω από βδομάδα να τα βάλω μέσα..πλησιάζει ο καιρός..παρήγγειλα και τα σαπουνακιαπου θα δώσουμε δωρακι.εκει στο προσωπικο και του παππούδες που θα έρθουν αργοτερα που και που σκέφτομαι θα τα καταφέρουμε;;;;😜😬αν γεννήσεις θα ξέρω ότι πλησιάζει η σειρά μου...35 είσαι τώρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εμείς πήραμε πολυκαροτσι οπότε για αρχή το αυγό...και θα μας πάρουν δώρο το επόμενης ηλικίας....λέω και γω από βδομάδα να τα βάλω μέσα..πλησιάζει ο καιρός..παρήγγειλα και τα σαπουνακιαπου θα δώσουμε δωρακι.εκει στο προσωπικο και του παππούδες που θα έρθουν αργοτερα που και που σκέφτομαι θα τα καταφέρουμε;;;;😜😬αν γεννήσεις θα ξέρω ότι πλησιάζει η σειρά μου...35 είσαι τώρα;;

Ναι😂  θα σου χτυπησω καμπανάκι και εγω σκέφτομαι ότι μήπως δεν προλαβω να κανω κατι! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Χαχαχα ο γιατρός μου τα λέει 😁

Για πείτε βολεύει να στρώσω ένα σελτεδακι από αυτά που του πήρα για το αλλαγμα κάτω από το κατωσεντονο μη γίνει κανένα ατύχημα και κατουρηθει το στρώμα;

20210722_163859.jpg

Εγώ του πήρα υπόστρωμα της νεφ νεφ εφαρμοζει σαν κατωσεντονο με λάστιχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Κορίτσια βαλίτσα φτιάξατε...;;;εμείς σήμερα παραλάβαμε την κούνια...είμαστε εν αναμονή καροτσιου και στρώματος...33+3σημερα....τα υπόλοιπα νομίζω τα ζούμε αγοράσει όλα..χωρίς υπερβολές....φαντάζομαι και κάτι να μας λήψεις το περνούμε αργότερα....

Την έφτιαξα όλα είναι μέσα. Εν αναμονή τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τηλέφωνο στην κλινική που θα γεννήσω να δω τι γίνεται με τον συνοδό! Ένα rapid θα κάνουμε και οι δύο μόλις φτάσουμε και ο συνοδός μπορεί να φεύγει κ να έρχεται. Βαλίτσα αύριο τελειώνω εγώ και θα μείνουν έξω αυτά που χρησιμοποιώ καθημερινά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Έχω μέρες να γράψω..διάβασα εν τάχει όσα μπόρεσα!! Να ζήσουν τα μωρουλια σε όσες ξέχασα να ευχηθώ 🤩🤩 να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας και με το καλό όσες περιμένετε!! 

Εμείς είμαστε πολύ καλά μπορώ να πω...η μικρή είναι πολύ καλή, δεν είχαμε κολικούς και γενικά είναι πολύ συνεργάσιμη!! @Tweema η δικιά μου τώρα απέβαλε το μηκωνιο την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι..έκανε 7(!!) φορές κακακια 😂😂 με την μεγάλη έχω θέμα γιατί βγάζει αντίδραση κάποιες φορές και με κουράζει αλλά είναι σε λογικά πλαίσια!! Για την πάνα που λέτε με την @Valxris, εμείς τη βγάλαμε στους 26 μήνες περίπου και πριν από κανένα τρίμηνο κόψαμε και τη μεσημεριανή, αλλά όλα αυτά μόνο για τα τσισα!! Τα κακά τα έκανε 3 φορές στην τουαλέτα, φοβήθηκε λίγο και κάθε φορά μου ζητάει πάνα για να τα κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Ξεκιναω το τρεξιμο παλι σήμερα με τα χαρτια.. Εχθες δεν έκλεισα ματι γιατι ειχα τρομερη καουρα! Πολυ ανήσυχο υπνο.. Τριγυρναγα συνέχεια στο κρεβάτι και σηκωθηκα δυο φορες.. 

Θα παρατηρησω σήμερα πως παει η κοιλιά με το γυρω γυρω.. Μεχρι στιγμής πάντως εχω κατι λιγα τσιμπήματα και πονακια και πλέον με ποναει λιγο κ το περινεο, και η μικρη ειναι καπως χαμηλότερα αλλα την νιώθω ότι δεν μενει στασιμη άρα δεν νομίζω θεση να εχει παρει για εμπεδωση δεν το συζητω😂 

Με εχει πιασει ενα αγχος να προλάβω να κανω τα τελευταία πράγματα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Ξεκιναω το τρεξιμο παλι σήμερα με τα χαρτια.. Εχθες δεν έκλεισα ματι γιατι ειχα τρομερη καουρα! Πολυ ανήσυχο υπνο.. Τριγυρναγα συνέχεια στο κρεβάτι και σηκωθηκα δυο φορες.. 

Θα παρατηρησω σήμερα πως παει η κοιλιά με το γυρω γυρω.. Μεχρι στιγμής πάντως εχω κατι λιγα τσιμπήματα και πονακια και πλέον με ποναει λιγο κ το περινεο, και η μικρη ειναι καπως χαμηλότερα αλλα την νιώθω ότι δεν μενει στασιμη άρα δεν νομίζω θεση να εχει παρει για εμπεδωση δεν το συζητω😂 

Με εχει πιασει ενα αγχος να προλάβω να κανω τα τελευταία πράγματα.. 

 

Καλημέρα κορίτσι!!! Καλό κουράγιο με το τρέξιμο στις υπηρεσίες... Μήπως έφαγες κάτι βαρύ κ σε πείραξε; εμένα καούρα με πιάνει με τη ντομάτα. 🤔  5-7 ήμουν ξύπνια κ σκεφτόμουν ένα σωρό εκκρεμότητες, ευτυχώς μετά κοιμήθηκα ξανά! Ζέστη έβαλε πάλι... 🥵🥵🥵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Καλό κουράγιο με το τρέξιμο στις υπηρεσίες... Μήπως έφαγες κάτι βαρύ κ σε πείραξε; εμένα καούρα με πιάνει με τη ντομάτα. 🤔  5-7 ήμουν ξύπνια κ σκεφτόμουν ένα σωρό εκκρεμότητες, ευτυχώς μετά κοιμήθηκα ξανά! Ζέστη έβαλε πάλι... 🥵🥵🥵

Κι εγώ 5 ήμουν ξύπνια, ξυπνησε η κόρη μου κ ήθελε να θηλάσει και μόλις απομακρυνομουν ξυπνουσε.. Ώσπου της είπα να με περιμένει να πάω για πιπί και πήγα στον καναπέ κ συνεχισα τον ύπνο μου 😂😂 εκείνη κοιμήθηκε κανονικά μόνη της 🙄 

Κάνει καμία ταντεμ να μου πει εντυπώσεις από εσάς που γεννησατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Πηγα εχθές γιατρό, έκανα κάποιες συσπασουλες αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.... Την άλλη εβδομάδα θα βγάλουμε και το πεσσο. Εκεί να δούμε πως θα πάει. Έχω και τη μικρή που θέλει εγώ να τη πάω και να τη πάρω από το σχολείο (και οι δρόμοι μας είναι ...) Αλλά ακόμη και βόλτα εμένα θέλει. Γενικά πρέπει να τα κάνουμε όλα μαζί.... Είναι κουραστικό ώρες ώρες ... Αν και απολαμβάνω τις βόλτες το απόγευμα αλλά κανονικά πρέπει να προσέχω ακόμη. 

Ετοίμασα τη βαλίτσα για το νοσοκομείο. Μένουν αυτά που χρησιμοποιούνται καθημερινά + σερβιετες λοχείας. Πήρε καμία από σούπερ; Υπάρχουν; Ή να παραγγείλω από το ίντερνετ; Μήπως έχει και στο σούπερ; 

Πάνα λέω να ξεκινήσουμε τον Αύγουστο που κλείνει και το σχολείο. Στον ύπνο της έχει σταματήσει να κάνει κάτι και αν τυχόν τύχει να θέλει(το βράδυ ) ξυπνάει ... Δεν θέλει όμως να καθήσει στο γιογιό ή στη τουαλέτα και να δω πως θα πάει. Απλά θα ήθελα να καθαρίσει μέχρι Σεπτέμβρη που έχει ακόμη καλό καιρό γιατί μετά με ρούχα είναι πιο δύσκολα....

Δεν θυμάμαι ποια το είχε γράψει. Εγώ θήλαζα τη μικρή ξαπλωμένη σε μάρσιπο τύπου ring sling. Της άρεσε έτσι και εμένα βόλευε... Αν θέλεις να το δοκιμάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Πηγα εχθές γιατρό, έκανα κάποιες συσπασουλες αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.... Την άλλη εβδομάδα θα βγάλουμε και το πεσσο. Εκεί να δούμε πως θα πάει. Έχω και τη μικρή που θέλει εγώ να τη πάω και να τη πάρω από το σχολείο (και οι δρόμοι μας είναι ...) Αλλά ακόμη και βόλτα εμένα θέλει. Γενικά πρέπει να τα κάνουμε όλα μαζί.... Είναι κουραστικό ώρες ώρες ... Αν και απολαμβάνω τις βόλτες το απόγευμα αλλά κανονικά πρέπει να προσέχω ακόμη. 

Ετοίμασα τη βαλίτσα για το νοσοκομείο. Μένουν αυτά που χρησιμοποιούνται καθημερινά + σερβιετες λοχείας. Πήρε καμία από σούπερ; Υπάρχουν; Ή να παραγγείλω από το ίντερνετ; Μήπως έχει και στο σούπερ; 

Πάνα λέω να ξεκινήσουμε τον Αύγουστο που κλείνει και το σχολείο. Στον ύπνο της έχει σταματήσει να κάνει κάτι και αν τυχόν τύχει να θέλει(το βράδυ ) ξυπνάει ... Δεν θέλει όμως να καθήσει στο γιογιό ή στη τουαλέτα και να δω πως θα πάει. Απλά θα ήθελα να καθαρίσει μέχρι Σεπτέμβρη που έχει ακόμη καλό καιρό γιατί μετά με ρούχα είναι πιο δύσκολα....

Δεν θυμάμαι ποια το είχε γράψει. Εγώ θήλαζα τη μικρή ξαπλωμένη σε μάρσιπο τύπου ring sling. Της άρεσε έτσι και εμένα βόλευε... Αν θέλεις να το δοκιμάσεις.

Κι εμένα έτσι δεν ήθελε να κάτσει αλλά μια μέρα που έκατσα σπίτι απ τη δουλειά, της είπα σήμερα θα βάλουμε βρακάκι αν θέλεις πιπί θα το πεις στη μαμά να κάτσουμε στο γιογιο.. Και απλά το είπε κ δεν είχαμε κ ατυχήματα 😂 τώρα φοράμε μόνο το βράδυ στον ύπνο.. 28μ την κόψαμε. 

 

Σερβιετες λοχειας έχει στο σούπερ σίγουρα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Καλό κουράγιο με το τρέξιμο στις υπηρεσίες... Μήπως έφαγες κάτι βαρύ κ σε πείραξε; εμένα καούρα με πιάνει με τη ντομάτα. 🤔  5-7 ήμουν ξύπνια κ σκεφτόμουν ένα σωρό εκκρεμότητες, ευτυχώς μετά κοιμήθηκα ξανά! Ζέστη έβαλε πάλι... 🥵🥵🥵

Ειχα φαει ενα σουβλάκι 😂 

Ασε με γιατι η τύχη μου η μαυρη με θελει ανύπαντρη.. Πηγα σήμερα να παραλαβω τα έγγραφα απο το ταξιδιωτικο γραφειο και το χασανε τον φακελο😂 εφυγα και στον δρόμο με πηραν και μου ειπαν οτι το βρηκαν και μετα πηγα για μετάφραση και δεν μου τα δεχτηκαν γιατι προφανως ο υπάλληλος ηταν βιαστικος, χασομερης και ηλιθιος και ακολουθω την τακτικη που ακολουθώ το τελευταίο καιρό γιατι αλλιώς ακρη δεν θα βγάλω.. Αφου πηρα τηλέφωνο να ρωτησω σε αλλες υπηρεσίες για να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του έστειλα e-mail στο υπουργείο εξωτερικων τον καρφωσα προφανως σε καποιον αλλο υπάλληλο του και περιμένω απάντηση 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ειχα φαει ενα σουβλάκι 😂 

Ασε με γιατι η τύχη μου η μαυρη με θελει ανύπαντρη.. Πηγα σήμερα να παραλαβω τα έγγραφα απο το ταξιδιωτικο γραφειο και το χασανε τον φακελο😂 εφυγα και στον δρόμο με πηραν και μου ειπαν οτι το βρηκαν και μετα πηγα για μετάφραση και δεν μου τα δεχτηκαν γιατι προφανως ο υπάλληλος ηταν βιαστικος, χασομερης και ηλιθιος και ακολουθω την τακτικη που ακολουθώ το τελευταίο καιρό γιατι αλλιώς ακρη δεν θα βγάλω.. Αφου πηρα τηλέφωνο να ρωτησω σε αλλες υπηρεσίες για να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του έστειλα e-mail στο υπουργείο εξωτερικων τον καρφωσα προφανως σε καποιον αλλο υπάλληλο του και περιμένω απάντηση 😂

Πωπω ο χειρότερος εφιάλτης μου να έχω δουλειές σε δημόσιες υπηρεσίες και εκεί που λες περνάνε τα χρόνια θα αλλάξουν τα πράγματα μένουν τα ίδια κ χειρότερα πολλές φορές! Κουράγιο ελπίζω να βρεις άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πωπω ο χειρότερος εφιάλτης μου να έχω δουλειές σε δημόσιες υπηρεσίες και εκεί που λες περνάνε τα χρόνια θα αλλάξουν τα πράγματα μένουν τα ίδια κ χειρότερα πολλές φορές! Κουράγιο ελπίζω να βρεις άκρη! 

Εχει γινει η καρδια μου περιβόλι.. Ετοιμη να σκασω ειμαι.. Ζητησα εκ νέου ραντεβού και μου λενε δεν έχει νόημα μου λεει γιατι αν σας το ειπαν μια φορα θα σας το ξαναπουν και λεω δεν πειράζει κλειστε μου εσεις το ραντεβού και αν μου πουν παλι το ιδιο θα απευθύνω επι τοπου στην διεύθυνση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχει γινει η καρδια μου περιβόλι.. Ετοιμη να σκασω ειμαι.. Ζητησα εκ νέου ραντεβού και μου λενε δεν έχει νόημα μου λεει γιατι αν σας το ειπαν μια φορα θα σας το ξαναπουν και λεω δεν πειράζει κλειστε μου εσεις το ραντεβού και αν μου πουν παλι το ιδιο θα απευθύνω επι τοπου στην διεύθυνση 

Μην σκας τον κάνετε και ργουερα που θα είστε και οι 3 παρών!!!🥰😜εμένα ο μικρός αυτές τι μέρες έναν χαμό από κινητικότητα...με πονάει στις κατώτερες θωρακικής πλευρές σαν να μν χωράει.... νιώθω χέρια πόδια παντού...το κεφάλι ήταν στην θέση του αλλά εμπεδεση δεν ξέρω θα ρωτήσω 30 του μήνα έχουμε τον πρώτο καρδιοτοκογραφο εσείς κάνατε;;πονακια ελάχιστα..έχω μια αίσθηση όμως χαμηλά στην Πυελο όπως όταν είναι να αδιαθετησω.....μου φαίνεται τοσσο μαγικό και σοκαριστικό ταυτόχρονα ότι σε λίγο καιρό θα τον δούμε....κάνουμε και προβλέψεις για το που θα μοιάσει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Μην σκας τον κάνετε και ργουερα που θα είστε και οι 3 παρών!!!🥰😜εμένα ο μικρός αυτές τι μέρες έναν χαμό από κινητικότητα...με πονάει στις κατώτερες θωρακικής πλευρές σαν να μν χωράει.... νιώθω χέρια πόδια παντού...το κεφάλι ήταν στην θέση του αλλά εμπεδεση δεν ξέρω θα ρωτήσω 30 του μήνα έχουμε τον πρώτο καρδιοτοκογραφο εσείς κάνατε;;πονακια ελάχιστα..έχω μια αίσθηση όμως χαμηλά στην Πυελο όπως όταν είναι να αδιαθετησω.....μου φαίνεται τοσσο μαγικό και σοκαριστικό ταυτόχρονα ότι σε λίγο καιρό θα τον δούμε....κάνουμε και προβλέψεις για το που θα μοιάσει.....

Δυστυχώς αν δεν δεχονται να τα μεταφρασουν δεν πρόκειται να παντρευτώ ποτε.. Γιατι για να ξαναμπώ στην διαδικασία να τα εκδισω ξανα ουτε λόγος.. Δεν εχουμε κανει καρδιοτοκογραφο ακομη τωρα αυτες τις μερες εχω υπερηχο και θα δουμε τι θα μας πει.. Ναι είναι σοκαριστικο πραγματικά δεν μπορω να το πιστέψω πως περασε ο καιρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Natasha24σε καταλαβαίνω πως νιώθεις, έχεις δίκιο, γιαυτό σου είπα να σβήσεις τα πάντα από το μυαλό σου να τον πάρεις αγκαλιά να κα ετε επαφή δέρμα με δέρμα, να συνδεθείτε. Θα περάσει σύντομα.

@PanBέχεις μπει στην ομάδα ταντεμ; 

@AlKateυπομονή κορίτσι μου.. Τελειώνεις κ εσύ σιγά σιγά.. Εγώ είπα για σλινγκ. Δεν αντέχουν άλλο τα χέρια θα πάρω κ αυτό να θηλάζει ξαπλωτη. 

@Valxrisθρεφταρακι γίνεται κ σένα σαν την δική μου.😍

Στην 1η εγκυμοσύνη με έξετασε ο γυναικολογος 2 φορές πριν γεννησω κ πονεσα κ δεν προκάλεσε τοκετό, στο νοσοκομείο βέβαια με εξέτασαν άπειρες φορές, βιάστηκα βέβαια κ πήγα νωρίς ! Εάν δεν βρίσκεστε σε φάση τοκετού δεν χρειάζεται να γίνεται δαχτυλικη εξέταση. Το να σας πει είναι ψηλά ή χαμηλά ή σκληρός ή μαλακός δεν πρόκειται να δώσει πληροφορίες για το πότε θα γίνει τοκετός γιατί ένας τοκετός μπορεί να κρατήσει μέρες ή ώρα. Κ να σας πω μόνο άγχος φέρνει αυτό σε μια έγκυο. Κ ναι μπορεί να προκαλέσει τοκετο κ να μην το καταλάβετε κ έχω φίλες, γνωστές, άγνωστες που έχει γίνει αυτό. Γιατί να το κάνουν αυτό; για τους δικούς τους λόγους! Στο έμβρυο δεν κάνουν κάτι καθώς βρίσκεται μέσα στον σάκο. 

Βρε @Lia5πολύ τον πάω τν γιατρό σου. Είναι πολύ θετικό που έχεις βρει έναν γιατρό που σέβεται τις επιλογές σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...