Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα!! Πως είστε; εγω ξύπνησα πρισμενη παλι😂

Χαχα! Καλημέρα εδώ το σκέφτομαι να σηκωθώ για καμιά δουλειά!!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Εγώ σήμερα ήρθα στους γονείς μου και δεν θα κάνω τπτ!!! Με τα πόδια στο τραπεζάκι είμαι κ πίνω το καφεδάκι μου!!! 😎😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχα! Καλημέρα εδώ το σκέφτομαι να σηκωθώ για καμιά δουλειά!!!😂

Εγω σήμερα παλι στο τρέξιμο... Πρέπει να παω για κάτι υπογραφές, στον γιατρό του ΙΚΑ για την βεβαίωση και για να παρω το πτυχίο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ σήμερα ήρθα στους γονείς μου και δεν θα κάνω τπτ!!! Με τα πόδια στο τραπεζάκι είμαι κ πίνω το καφεδάκι μου!!! 😎😁

Έτσι μπράβο!!! Πιες μια γουλιά και για εμάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κατάλαβα... Πόσο είσαι τώρα σε εβδομάδες;; εγώ πιστεύω ότι θα έρθουν πόνοι εκεί που δεν το περιμένεις. Εγώ το Σάββατο είχα πάει για nst και δεν έκανα ούτε μισή σύσπαση 

Ε κ μένα ότι να ναι είναι.... Κ εγώ αν πήγαινα για nst δεν θα κάνα καμία. Κ στο. Γιατρό όταν πάω δεν κάνει... Μάλλον ντρέπεται 😂 38 και 2 σήμερα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema είμαστε πολύ καλά!! Η μικρή είναι πολύ καλό μωράκι..χθες είχαμε παιδίατρο.. έγινε 4 κιλά η μικρή κ έβαλε κ 4 πόντους!! Τις τελευταίες ημέρες λίγο αργεί να κοιμηθεί για βράδυ κ με κούρασε αλλά πιστεύω θα αλλάξει πάλι..ψάχνω για διακοπές!! εσείς πώς τα πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ε κ μένα ότι να ναι είναι.... Κ εγώ αν πήγαινα για nst δεν θα κάνα καμία. Κ στο. Γιατρό όταν πάω δεν κάνει... Μάλλον ντρέπεται 😂 38 και 2 σήμερα.... 

Εντωμεταξύ και εγώ έχω παρατηρήσει ότι κάνω μέσα στη μέρα αρκετές στο nst τίποτα.. Ε σε βλέπω σε λίγες μέρες να βγαίνει.. Μην αγχωνεσαι.. Το σώμα σου ξέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Το nst απο ποια βδομάδα γίνεται κορίτσια? Και πού το κάνετε? Στον γιατρό σας ή αλλού?

Εγω έκανα με το που μπήκα στο μηνα μου, στο μαιευτήριο το εκανα και το εστελναν στη γιατρό μου😁

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina πότε πας να καταθέσεις κορίτσι ?

Θυμίστε μου ρε κορίτσια, τωρα εγω ζήτησα χαρτι απ τη λογιστρια της δουλειας. Αυτο το χαρτί κλείνω ραντεβού και το πάω κέντρο μητέρας και παιδιού μαζι με την αυχενική για να μου βγάλουν βεβαίωση, σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εντωμεταξύ και εγώ έχω παρατηρήσει ότι κάνω μέσα στη μέρα αρκετές στο nst τίποτα.. Ε σε βλέπω σε λίγες μέρες να βγαίνει.. Μην αγχωνεσαι.. Το σώμα σου ξέρει 

Ναι να το δω.... Πόσο ξέρει..... Γιατί βλέπω να παίρνουμε εμείς πρωτοβουλίες. Αντί το σώμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το nst απο ποια βδομάδα γίνεται κορίτσια? Και πού το κάνετε? Στον γιατρό σας ή αλλού?

Εγω δε έχω κάνει ούτε στο 1ο παιδί ούτε στο 2ο.... Είναι ανάλογα τον γιατρο... Κάποιοι δεν κάνουν... Κάποιοι έχουν στο ιατρείο. Κάποιοι στέλνουν στην κλινική. Απλά μετρούν αν κάνεις συσπάσεις τη συγκεκριμένη στιγμή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγω έκανα με το που μπήκα στο μηνα μου, στο μαιευτήριο το εκανα και το εστελναν στη γιατρό μου😁

 

Θυμίστε μου ρε κορίτσια, τωρα εγω ζήτησα χαρτι απ τη λογιστρια της δουλειας. Αυτο το χαρτί κλείνω ραντεβού και το πάω κέντρο μητέρας και παιδιού μαζι με την αυχενική για να μου βγάλουν βεβαίωση, σωστά; 

Δεν χρειάζεται να πας εκεί. Σε έναν ιδιωτη συμβεβλημενο του εοππυ...  Κ να κλείσεις μετά ραντεβού ικα για την αδεια κ το επίδομα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

@Tweema είμαστε πολύ καλά!! Η μικρή είναι πολύ καλό μωράκι..χθες είχαμε παιδίατρο.. έγινε 4 κιλά η μικρή κ έβαλε κ 4 πόντους!! Τις τελευταίες ημέρες λίγο αργεί να κοιμηθεί για βράδυ κ με κούρασε αλλά πιστεύω θα αλλάξει πάλι..ψάχνω για διακοπές!! εσείς πώς τα πάτε; 

Τι ωραία θα πάτε διακοπές με τα κορίτσια 👨‍👩‍👧‍👧👙 Λογικά περνάει άλμα ανάπτυξης η γλυκούλα ❤ Κάνουν κάποιο εμβόλιο τόσο μικρά ή απλώς επίσκεψη στον παιδίατρο; Και γενικά ποτέ πρέπει να το πάω στον παιδίατρο; Πρέπει να τον έχω βρει από πριν; 🤔

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το nst απο ποια βδομάδα γίνεται κορίτσια? Και πού το κάνετε? Στον γιατρό σας ή αλλού?

Εμένα μου τα κάνει όλα ο γιατρός μου. Μου είπε να πάω την ερχόμενη εβδομάδα που θα είμαι 36η για πρώτο nst και κολπική καλλιέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina πότε πας να καταθέσεις κορίτσι ?

Δεν εχω κλείσει ακομη να σου πω την αλήθεια! Λογικα θα κλεισω αποψε! Να δω ποτε θα εχει διαθεσιμα να δω και τι αλλα θα θελει χαρτια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγω έκανα με το που μπήκα στο μηνα μου, στο μαιευτήριο το εκανα και το εστελναν στη γιατρό μου😁

 

Θυμίστε μου ρε κορίτσια, τωρα εγω ζήτησα χαρτι απ τη λογιστρια της δουλειας. Αυτο το χαρτί κλείνω ραντεβού και το πάω κέντρο μητέρας και παιδιού μαζι με την αυχενική για να μου βγάλουν βεβαίωση, σωστά; 

Εμενα ο λογιστής μου ζητησε βεβαίωση γιατρου την οποία θα παρω σήμερα.. Πας με χαρτι γιατρου του ΙΚΑ ή συμβεβλημενο με εοππυ πλεον νομίζω δεν χρειάζεται να περασεις απο το κεντρο! Πας κατευθειαν με τις βεβαιώσεις στο ικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τι ωραία θα πάτε διακοπές με τα κορίτσια 👨‍👩‍👧‍👧👙 Λογικά περνάει άλμα ανάπτυξης η γλυκούλα ❤ Κάνουν κάποιο εμβόλιο τόσο μικρά ή απλώς επίσκεψη στον παιδίατρο; Και γενικά ποτέ πρέπει να το πάω στον παιδίατρο; Πρέπει να τον έχω βρει από πριν; 🤔

 

Εμένα μου τα κάνει όλα ο γιατρός μου. Μου είπε να πάω την ερχόμενη εβδομάδα που θα είμαι 36η για πρώτο nst και κολπική καλλιέργεια. 

Για παιδίατρο απλα βρισκεις και τον καλεις στο σπιτι έρχεται μετα απο περιπου 10 μερες αφου εχει βγει απο το μαιευτήριο! Και μετα καθε μηνα πατε! Εμεις δεν εχουμε βρει ακομη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν χρειάζεται να πας εκεί. Σε έναν ιδιωτη συμβεβλημενο του εοππυ...  Κ να κλείσεις μετά ραντεβού ικα για την αδεια κ το επίδομα.. 

Εμενα ειναι συμβεβλημενη, αφου μου γράφει εξετάσεις κλπ σωστά; η πρέπει να εχει κατι πιο εξειδικευμένο; 😂 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν εχω κλείσει ακομη να σου πω την αλήθεια! Λογικα θα κλεισω αποψε! Να δω ποτε θα εχει διαθεσιμα να δω και τι αλλα θα θελει χαρτια.. 

Που μπαίνεις; να μπω κι εγω να κλείσω απο τώρα, μη χανω χρόνο 😜

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα ο λογιστής μου ζητησε βεβαίωση γιατρου την οποία θα παρω σήμερα.. Πας με χαρτι γιατρου του ΙΚΑ ή συμβεβλημενο με εοππυ πλεον νομίζω δεν χρειάζεται να περασεις απο το κεντρο! Πας κατευθειαν με τις βεβαιώσεις στο ικα

Ευτυχώς θα τα κάνεις εσυ πρώτη να μου πεις 😂😂 εγώ ζήτησα χαρτι απ τη γιατρο μου για την Πητ και το έστειλα χθες στη λογιστρια και περιμένω να μου βγάλει, τι πρέπει να βγαλει. Σε αυτή τη φάση είμαι τώρα. 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τι ωραία θα πάτε διακοπές με τα κορίτσια 👨‍👩‍👧‍👧👙 Λογικά περνάει άλμα ανάπτυξης η γλυκούλα ❤ Κάνουν κάποιο εμβόλιο τόσο μικρά ή απλώς επίσκεψη στον παιδίατρο; Και γενικά ποτέ πρέπει να το πάω στον παιδίατρο; Πρέπει να τον έχω βρει από πριν; 🤔

 

Εμένα μου τα κάνει όλα ο γιατρός μου. Μου είπε να πάω την ερχόμενη εβδομάδα που θα είμαι 36η για πρώτο nst και κολπική καλλιέργεια. 

Εμβολιο κάνουν στο 2ο μηνα 😊 

Οταν βγαίνεις απ το μαιευτήριο παίρνεις τηλ το παιδίατρο και σου λεει εκείνος.. Εμένα είχε έρθει μετά απο μια βδομάδα περιπου απ όταν βγηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το nst απο ποια βδομάδα γίνεται κορίτσια? Και πού το κάνετε? Στον γιατρό σας ή αλλού?

Εγώ ξεκίνησα από την 36η και πήγαινα στο Ρέα κάθε σκ. Ήθελε ο γιατρός να το κάνω γιατί έτσι κανει σε όλες για ασφάλεια. Μου είχε πει βέβαια αν έχω την οικονομική δυνατότητα γιατί επρεορ να έχω κάνει ραπιτ οπουδήποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB πρέπει να την ρωτήσεις αν είναι συμβεβλημενη. Έχει άλλη μια σφραγίδα. Νομίζω όλοι μπορούν να γράψουν φάρμακα κλπ. Εμένα ήταν τελικά και συμβεβλημενος.. 

Κλείνεις ραντεβού μέσα από τον εφκα. Αλλά εχεις τη δυνατότητα μεχρι μια εβδομάδα μετα. Οπότε κλείσε μια εβδομάδα πριν καταθέσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα ειναι συμβεβλημενη, αφου μου γράφει εξετάσεις κλπ σωστά; η πρέπει να εχει κατι πιο εξειδικευμένο; 😂 

 

Που μπαίνεις; να μπω κι εγω να κλείσω απο τώρα, μη χανω χρόνο 😜

 

Ευτυχώς θα τα κάνεις εσυ πρώτη να μου πεις 😂😂 εγώ ζήτησα χαρτι απ τη γιατρο μου για την Πητ και το έστειλα χθες στη λογιστρια και περιμένω να μου βγάλει, τι πρέπει να βγαλει. Σε αυτή τη φάση είμαι τώρα. 

 

Εμβολιο κάνουν στο 2ο μηνα 😊 

Οταν βγαίνεις απ το μαιευτήριο παίρνεις τηλ το παιδίατρο και σου λεει εκείνος.. Εμένα είχε έρθει μετά απο μια βδομάδα περιπου απ όταν βγηκα

Πρέπει να χει σφραγίδα εοππυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πρέπει να χει σφραγίδα εοππυ. 

Μπορω να δω κάπου ποιοι ειναι συμβεβλημενοι; 🤔 φαντάζομαι θα θέλουν κι αυτοι ραντεβου κ τρέχα γύρευε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπορω να δω κάπου ποιοι ειναι συμβεβλημενοι; 🤔 φαντάζομαι θα θέλουν κι αυτοι ραντεβου κ τρέχα γύρευε 

Αν έχω καταλάβει καλά δεν έχει να κάνει με το ότι σου γράφει φάρμακα μέσω ΕΟΠΥΥ. Εγώ είχα παρει τηλεφωνο στο 14900 κ ζήτησα ραντεβού σε γυναικολόγο σε οποιαδήποτε ΙΚΑ κοντά μου κ βρήκα αμέσως. Δοκίμασε το. 

Ραντεβού για να καταθέσεις κλείνεις εδώ https://www.efka.gov.gr/el/e-ephka-elektroniko-aitema-exypereteses-kleisimo-ranteboy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα ειναι συμβεβλημενη, αφου μου γράφει εξετάσεις κλπ σωστά; η πρέπει να εχει κατι πιο εξειδικευμένο; 😂 

 

Που μπαίνεις; να μπω κι εγω να κλείσω απο τώρα, μη χανω χρόνο 😜

 

Ευτυχώς θα τα κάνεις εσυ πρώτη να μου πεις 😂😂 εγώ ζήτησα χαρτι απ τη γιατρο μου για την Πητ και το έστειλα χθες στη λογιστρια και περιμένω να μου βγάλει, τι πρέπει να βγαλει. Σε αυτή τη φάση είμαι τώρα. 

 

Εμβολιο κάνουν στο 2ο μηνα 😊 

Οταν βγαίνεις απ το μαιευτήριο παίρνεις τηλ το παιδίατρο και σου λεει εκείνος.. Εμένα είχε έρθει μετά απο μια βδομάδα περιπου απ όταν βγηκα

Μπαινεις στο e-efka και κανεις αιτημα για ραντεβού στο κατάστημα που θες με τον λογο που θες! Τα ραντεβού βγαίνουν ανα εβδομάδα! Και μπες κατα τις 12 τα μεσάνυχτα που βγαζουν της επόμενης μέρας γιατι αν μπεις νορμάλ ωρα δεν βρισκεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...