Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Καλο κουράγιο σου εύχομαι κορίτσι μου! Με εναν πονο!! Οπότε θα κάνετε μοριακο εξω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Όλα καλά κορίτσι μου! Το άγχος δε θα βοηθούσε σε τπτ αν περίμενες περισσότερο από όσο αντέχεις. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες από την καρδιά μου για τις όμορφες ευχές!!! Και στα δικά σας οι επόμενες!!!

Αυριο μεθαύριο πατε σπιτι μαζι με την μπουμπου εε; 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως το εννοείς το τραβηγμα; 

Τράβηγμα προς τα κάτω το δέρμα ? Δεν ξέρω πως να το περιγράψω 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida ευχαριστώ πολύ 😊😊 Ανυπομονώ

@Diana_caterinaείχα κλείσει να πάω στον εοδυ αλλά ήθελαν αρκετές μέρες για να βγάλουν το αποτέλεσμα και το νοσοκομείο δέχεται έως 24 ώρες.. Οπότε αύριο θα πάω να μου κάνουν κι άλλες εξετάσεις στο νοσοκομειο να μας κάνουν και το μοριακό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Όπως αισθάνεσαι κορίτσι.μου!! Όλα θα πάνε καλά!! Πόσο θα είσαι την Πέμπτη?

Σ είπε μήπως για τις ενέσεις κορτιζόνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όπως αισθάνεσαι κορίτσι.μου!! Όλα θα πάνε καλά!! Πόσο θα είσαι την Πέμπτη?

Σ είπε μήπως για τις ενέσεις κορτιζόνης?

38 και 6.. Όχι ενέσεις σε αυτήν την εβδομαδα δεν χρειάζονται. Ευχαριστώ πολύ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τράβηγμα προς τα κάτω το δέρμα ? Δεν ξέρω πως να το περιγράψω 😏

Λογικα το μωρο είναι! Έτσι νιώθω την μπεμπα οταν γυρναει ή κινείται προς τα κάτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Liiida ευχαριστώ πολύ 😊😊 Ανυπομονώ

@Diana_caterinaείχα κλείσει να πάω στον εοδυ αλλά ήθελαν αρκετές μέρες για να βγάλουν το αποτέλεσμα και το νοσοκομείο δέχεται έως 24 ώρες.. Οπότε αύριο θα πάω να μου κάνουν κι άλλες εξετάσεις στο νοσοκομειο να μας κάνουν και το μοριακό 

Τελεια μια χαρά τότε! Τι εξετάσεις θέλουν στο νοσοκομείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Για να προσθέσω κι εγώ μια θετική εμπειρία ανάλογη της Liiida, που από ότι φαίνεται γέννησε ακριβώς μετά από εμένα στο ίδιο μαιευτήριο και μπορεί και με τις ίδιες μαιες 😂

Εγώ γέννησα Κυριακή βράδυ. 6 το απόγευμα πήγα Ιασω με διαστολή 6 και ουτε που το είχα καταλάβει... Ένιωθα μεν επώδυνες συσπάσεις αλλά τίποτα το τρομερό... Σαν να έχω μια άσχημη περίοδο ένα πράγμα, τίποτα πάντως που δεν το είχα ξανανιώσει και κράταγε και τόσα λίγα δευτερόλεπτα που ήταν καλύτερα από περίοδο εδώ που τα λέμε 😅 μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα του covid μου βάλανε επισκληριδιο και έφτασα 10 τελεία διαστολή πάνω στην ώρα... 10:10 βγήκε η κόρη μου, 3440 gr και 52 cm. 😊 Ολα καλά, στις εξωθησεις νιώθεις βέβαια κάπως με όλη αυτή τη πίεση δεν είναι ότι δεν νιώθεις τίποτα, παρά την επισκληριδιο, αλλά όπως είπε και η Liiida τίποτα το ανυπόφορο ή αβάσταχτο. Και η στιγμή βέβαια που βλέπεις το μωράκι σου τα αξίζει όλα! 😍

Εύχομαι σε όλες ανάλογες εμπειρίες και να έχετε γρήγορα τα μωράκια σας στα χέρια σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Για να προσθέσω κι εγώ μια θετική εμπειρία ανάλογη της Liiida, που από ότι φαίνεται γέννησε ακριβώς μετά από εμένα στο ίδιο μαιευτήριο και μπορεί και με τις ίδιες μαιες 😂

Εγώ γέννησα Κυριακή βράδυ. 6 το απόγευμα πήγα Ιασω με διαστολή 6 και ουτε που το είχα καταλάβει... Ένιωθα μεν επώδυνες συσπάσεις αλλά τίποτα το τρομερό... Σαν να έχω μια άσχημη περίοδο ένα πράγμα, τίποτα πάντως που δεν το είχα ξανανιώσει και κράταγε και τόσα λίγα δευτερόλεπτα που ήταν καλύτερα από περίοδο εδώ που τα λέμε 😅 μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα του covid μου βάλανε επισκληριδιο και έφτασα 10 τελεία διαστολή πάνω στην ώρα... 10:10 βγήκε η κόρη μου, 3440 gr και 52 cm. 😊 Ολα καλά, στις εξωθησεις νιώθεις βέβαια κάπως με όλη αυτή τη πίεση δεν είναι ότι δεν νιώθεις τίποτα, παρά την επισκληριδιο, αλλά όπως είπε και η Liiida τίποτα το ανυπόφορο ή αβάσταχτο. Και η στιγμή βέβαια που βλέπεις το μωράκι σου τα αξίζει όλα! 😍

Εύχομαι σε όλες ανάλογες εμπειρίες και να έχετε γρήγορα τα μωράκια σας στα χέρια σας ❤️

Να σας ζησειι!!! Τι ωραία!! Δυο δυο γεννατε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexey είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια 😊 Εύχομαι σε όλες εύκολους και γρήγορους τοκετους και πάνω από όλα υγιέστατα μωράκια 😍❤️❤️

Ευχαριστούμε!! Καλη ανάρρωση εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey γερό να είναι το μπεμπάκι σας ❤️❤️

Λογικά σε ελέγχει καρδιολόγος σου παίρνουν αίμα.. Δεν ξέρω τι άλλο.. Δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια. Θα σας πω αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια 😊 Εύχομαι σε όλες εύκολους και γρήγορους τοκετους και πάνω από όλα υγιέστατα μωράκια 😍❤️❤️

Μα τι ωραία και εσύ!!! Να σας ζήσει, ότι καλύτερο!!!🎊🎉🎈 Μπράβο βρε κορίτσια που σας πήγαν όλα τέλεια!!! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μπαίνω την Πέμπτη με ραντεβού πρωί πρωί για καισαρική. Ο μικρός τέρμα ψηλά και ο τράχηλος ούτε που πιάνεται. Μου είπε να περιμένουμε λίγο ακόμα δεν ήθελα όμως.. Οπότε Πέμπτη πάμε προγραμματισμένα.. 

Με το καλο κορίτσι μου να δείτε τον μπεμπακο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Για να προσθέσω κι εγώ μια θετική εμπειρία ανάλογη της Liiida, που από ότι φαίνεται γέννησε ακριβώς μετά από εμένα στο ίδιο μαιευτήριο και μπορεί και με τις ίδιες μαιες 😂

Εγώ γέννησα Κυριακή βράδυ. 6 το απόγευμα πήγα Ιασω με διαστολή 6 και ουτε που το είχα καταλάβει... Ένιωθα μεν επώδυνες συσπάσεις αλλά τίποτα το τρομερό... Σαν να έχω μια άσχημη περίοδο ένα πράγμα, τίποτα πάντως που δεν το είχα ξανανιώσει και κράταγε και τόσα λίγα δευτερόλεπτα που ήταν καλύτερα από περίοδο εδώ που τα λέμε 😅 μέχρι να βγουν τα αποτελεσματα του covid μου βάλανε επισκληριδιο και έφτασα 10 τελεία διαστολή πάνω στην ώρα... 10:10 βγήκε η κόρη μου, 3440 gr και 52 cm. 😊 Ολα καλά, στις εξωθησεις νιώθεις βέβαια κάπως με όλη αυτή τη πίεση δεν είναι ότι δεν νιώθεις τίποτα, παρά την επισκληριδιο, αλλά όπως είπε και η Liiida τίποτα το ανυπόφορο ή αβάσταχτο. Και η στιγμή βέβαια που βλέπεις το μωράκι σου τα αξίζει όλα! 😍

Εύχομαι σε όλες ανάλογες εμπειρίες και να έχετε γρήγορα τα μωράκια σας στα χέρια σας ❤️

Καλέ τι τέλεια!! Έχεις είχατε μαζί πητ κ γέννησατε τελικά την ίδια μέρα!! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου, γερή κ καλότυχη να είναι η μικρούλα σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα καλύτερα βαμβακερά.. Δεν το παρατήρησα να πω την αλήθεια! Κοιτα στο mothercare έβγαλε πακετα των 2 με καλες τιμες απλα πρέπει να δεις το μέγεθος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μόλις είδα ότι τα σουτιέν του jumbo δεν γράφουν βαμβακερά αυτό δεν πειράζει? Γράφει πολυεστέρα.

Το βαμβακερό είναι καλύτερο για όλους αλλά οκ δεν πειραζει σε κάτι. Πριν κάτι χρόνια είχε βαμβακερά, ειχα πάρει στον 1ο αλλά για κάποιο λόγο δν μου κάνουν στην πλάτη πλέον. Κ τωρα πήρα 2 από τζαμπο αλλα θέλω κ άλλα,ομως δεν παίρνω αλλά από εκεί δεν μου πολυαρεσουν. Θα περιμένω κ το λιντλ όταν βάλει  να δω πως είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Το βαμβακερό είναι καλύτερο για όλους αλλά οκ δεν πειραζει σε κάτι. Πριν κάτι χρόνια είχε βαμβακερά, ειχα πάρει στον 1ο αλλά για κάποιο λόγο δν μου κάνουν στην πλάτη πλέον. Κ τωρα πήρα 2 από τζαμπο αλλα θέλω κ άλλα,ομως δεν παίρνω αλλά από εκεί δεν μου πολυαρεσουν. Θα περιμένω κ το λιντλ όταν βάλει  να δω πως είναι. 

Εγώ έχω πάρει από τη λαϊκή 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...