Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χρονικά κ μένα από τον τελευταίο υπέρηχο ένας μήνας έχει περάσει.  Από πράγματα έχω τα πάντα αλλά δεν τα έχω βάλει στο δωμάτιο,ούτε έχω αρχίσει ακόμα πλυσίματα- σιδερωματα. Εσύ @lenaki92?

Και εγώ τα ίδια με εσένα. Έχουμε πάρει τα πάντα εκτός από την συρταριέρα και μια αλλαξιέρα που θα την βάλω πάνω της αυτές τις μαλακές. Δεν έχουμε στήσει ομως τιποτα ακόμα. Ουτε πλύσιμο ρούχα νομίζω τα ρούχα είναι νωρίς ακομα. Αύριο θα πάμε να δούμε για συρταριέρα σε ενα μαγαζί. Αν δεν βρω κάτι εκεί εχω βρει μία στο ικεα θα την παραγγείλω απο εκεί. Χθες πήγαμε για ψώνια πήραμε μπανιέρα που μας έλειπε και κάτι ψιλοπράγματα και μου έφυγαν ποσα λεφτά 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 19 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Εντωμεταξύ ρε κορίτσια η μπύρα χωρίς αλκοόλ είναι χάλια, τουλάχιστον αυτές που έχω δοκιμάσει. 

H Fix άνευ είναι καλουτσικη,σε ξεγελάει λίγο ότι πίνεις μπυρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα, εγώ δεν τις έκανα 😛 είπα θα μιλήσω με τον παιδίατρο και αν χρειάζεται κάποια θα την κάνω όταν βγούμε.. 

Κι εγώ αυτό θα κάνω 😎

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Δηλαδή 2 βδομάδες από την προηγούμενη φορά? Εμένα ενώ είχαμε παει μαζι κορίτσια θυμαμαι πριν 2 βδομαδες με εβαλε να ξαναπάω σε ενα μήνα. Είχα πάει δηλαδή στην 30ή βδομάδα και όταν ξαναπάω θα είμαι στην 34η. Μου φάνηκε μεγάλο το διάστημα. @Diana_caterina @Μαριλου1 είστε ετοιμες με τα πράγματα με το δωμάτιο?

Νομίζω είναι εντάξει. Κι εμένα που πήγα στην 32η μου είπε να πάω πάλι στην 36η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μήπως τα μεταβολικα κ οι κληρονομικές;

Λογικά σε όλα τα μαιευτήρια οι ίδιες εξετάσεις δεν είναι;

Α γειά σου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτες τι εξετάσεις αναφέρει το Λητώ αναφερει οτι ολα τα νεογνα κανουν αυτες και προαιρετικά κανουν τις αλλες.. Αλλα δεν είναι λιγο περίεργο να μην ελεγχουν ακοη κλπ; 

Screenshot_20210627_103029_com.android.chrome.jpg

Δεν ξέρω αλλά εκτός απο την εξέταση κληρονομικων που λέει όλα τα άλλα μου ακούγονται σημαντικά. Η εξέταση κληρονομικων νοσημάτων τι αφορά ξερετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγώ αυτό θα κάνω 😎

 

Νομίζω είναι εντάξει. Κι εμένα που πήγα στην 32η μου είπε να πάω πάλι στην 36η.

Και αν δεν τις κάνεις μέσα εκεί τις εξετάσεις πού θα το τρέχεις μετά το καημένο? Καλό δεν είναι να γίνουν όλα εκεί μέσα να ξεμπερδεύουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Και αν δεν τις κάνεις μέσα εκεί τις εξετάσεις πού θα το τρέχεις μετά το καημένο? Καλό δεν είναι να γίνουν όλα εκεί μέσα να ξεμπερδεύουμε?

Δεν τις έκανα ποτέ εγώ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν ξέρω αλλά εκτός απο την εξέταση κληρονομικων που λέει όλα τα άλλα μου ακούγονται σημαντικά. Η εξέταση κληρονομικων νοσημάτων τι αφορά ξερετε? 

Σίγουρα είναι σημαντικά απλά κ η τιμή τους είναι ιδιαίτερα υψηλή γιατί κ το μαιευτήριο είναι επιχείρηση. Βέβαια αν θέλεις να τις κανεις, νομίζω ότι το ίδιο κόστος θα έχουν στο περιπου αν τις κάνεις κ εκτός γιατί θα πρεπει να βρεις γιατρους για παιδια, βρέφη. 

Δεν ξέρω ποια ακριβώς κληρονομικά ελέγχονται. 

Εσυ σε ποιο θα γεννήσεις; Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα είναι σημαντικά απλά κ η τιμή τους είναι ιδιαίτερα υψηλή γιατί κ το μαιευτήριο είναι επιχείρηση. Βέβαια αν θέλεις να τις κανεις, νομίζω ότι το ίδιο κόστος θα έχουν στο περιπου αν τις κάνεις κ εκτός γιατί θα πρεπει να βρεις γιατρους για παιδια, βρέφη. 

Δεν ξέρω ποια ακριβώς κληρονομικά ελέγχονται. 

Εσυ σε ποιο θα γεννήσεις; Αθήνα;

Για αυτό ρωτάω. Γιατί αν κοστίζουν το ιδιο και έξω καλύτερα ισως να γίνουν μια και καλή μέσα να ξεμπερδεύουμε. Στο Λητώ εγώ εκτός και αν μας το ξανακάνουν κοβιντ οπότε θα παμε στο Μητέρα. Πρέπει να βρούμε και παιδίατρο και αν βρούμε θα μας λύσει λογικά αυτος τις απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα είναι σημαντικά απλά κ η τιμή τους είναι ιδιαίτερα υψηλή γιατί κ το μαιευτήριο είναι επιχείρηση. Βέβαια αν θέλεις να τις κανεις, νομίζω ότι το ίδιο κόστος θα έχουν στο περιπου αν τις κάνεις κ εκτός γιατί θα πρεπει να βρεις γιατρους για παιδια, βρέφη. 

Δεν ξέρω ποια ακριβώς κληρονομικά ελέγχονται. 

Εσυ σε ποιο θα γεννήσεις; Αθήνα;

Οφθαλμολογικα δεν ξέρω τι ακριβώς κοιτάνε, αφού όταν γεννιουνται δεν βλέπουν πέρα απ τα 10εκ 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ σκεφτόμουν να μιλήσω με παιδίατρο νωρίτερα γιατί έχω κ κάποιες απορίες γενικα! Βέβαια έρχονται και στο σπίτι άμεσα οπότε δεν ξέρω.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Για αυτό ρωτάω. Γιατί αν κοστίζουν το ιδιο και έξω καλύτερα ισως να γίνουν μια και καλή μέσα να ξεμπερδεύουμε. Στο Λητώ εγώ εκτός και αν μας το ξανακάνουν κοβιντ οπότε θα παμε στο Μητέρα. Πρέπει να βρούμε και παιδίατρο και αν βρούμε θα μας λύσει λογικά αυτος τις απορίες.

Πιστεύω πως πάνω κάτω θα κοστίζουν το ίδιο. Άσε που θα πρέπεις να τρέχεις σε διαφορετικές ειδικότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Οφθαλμολογικα δεν ξέρω τι ακριβώς κοιτάνε, αφού όταν γεννιουνται δεν βλέπουν πέρα απ τα 10εκ 😂😂 

Λογικά ελέγχονται αντανακλαστικά στον εγκέφαλο. Δε θα γίνεται η κλασσική εξέταση που έχουμε στο μυαλό μας 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ σκεφτόμουν να μιλήσω με παιδίατρο νωρίτερα γιατί έχω κ κάποιες απορίες γενικα! Βέβαια έρχονται και στο σπίτι άμεσα οπότε δεν ξέρω.! 

Κ εγώ αυτό σκέφτομαι. Κ με προβληματίζει το ότι θα είναι Αυγουστος, αν φτάσω μέχρι τέλος. Αλλά από την άλλη να πάρω τώρα τον παιδιατρο κ να πω τι; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο παιδιατρος με προβληματίζει και εμενα... Η κουνιαδα μου κατεβαινει κεντρο με το αμαξι αλλα εγω θα ήθελα πιο κοντα.. Και στην περιοχή μας δεν εχει πολλους και οσοι υπάρχουν ειναι φουλ.. Σκέφτομαι να ρωτήσω στο Λητώ κάποιον μήπως είναι και ιδιωτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ εγώ αυτό σκέφτομαι. Κ με προβληματίζει το ότι θα είναι Αυγουστος, αν φτάσω μέχρι τέλος. Αλλά από την άλλη να πάρω τώρα τον παιδιατρο κ να πω τι; 😂

Εγώ αν καταλήξω σε κάποιον παιδίατρο θα τον πάρω ενα τηλέφωνο μόλις μπω στον μήνα μου. Θα του πω περιμένουμε περίπου για τότε, αν θα μπορειτε Αύγουστο να έρθετε αν θα ειστε εδω και όχι διακοπές, αν θεωρεί τις εξετάσεις τις προαιρετικες απαραίτητο να γίνουν μέσα στο μαιευτήριο ή μπορεί να προτείνει να γίνουν αλλού π.χ δημόσιο νοσοκομείο. Επίσης θα σου πει πότε να έρθει σπίτι μετα την έξοδο από το μαιευτήριο. Γενικά αν έχει να σε συμβουλέψει κάτι. Δεν είναι κακό νομίζω ένα τηλεφωνάκι. Εμένα που είναι το πρώτο και δεν ξέρω την τύφλα μου εεε θα παρω τηλέφωνο και ας πρήξω τι να κανωωωω????🤣🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ο παιδιατρος με προβληματίζει και εμενα... Η κουνιαδα μου κατεβαινει κεντρο με το αμαξι αλλα εγω θα ήθελα πιο κοντα.. Και στην περιοχή μας δεν εχει πολλους και οσοι υπάρχουν ειναι φουλ.. Σκέφτομαι να ρωτήσω στο Λητώ κάποιον μήπως είναι και ιδιωτης

Συνήθως αυτοί που είναι στο μαιευτήριο έχουν ιδιωτικό ιατρείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ αν καταλήξω σε κάποιον παιδίατρο θα τον πάρω ενα τηλέφωνο μόλις μπω στον μήνα μου. Θα του πω περιμένουμε περίπου για τότε, αν θα μπορειτε Αύγουστο να έρθετε αν θα ειστε εδω και όχι διακοπές, αν θεωρεί τις εξετάσεις τις προαιρετικες απαραίτητο να γίνουν μέσα στο μαιευτήριο ή μπορεί να προτείνει να γίνουν αλλού π.χ δημόσιο νοσοκομείο. Επίσης θα σου πει πότε να έρθει σπίτι μετα την έξοδο από το μαιευτήριο. Γενικά αν έχει να σε συμβουλέψει κάτι. Δεν είναι κακό νομίζω ένα τηλεφωνάκι. Εμένα που είναι το πρώτο και δεν ξέρω την τύφλα μου εεε θα παρω τηλέφωνο και ας πρήξω τι να κανωωωω????🤣🤪

Λες, ε;;;; να πρηξουμε κάποιον λιγάκι 😜😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ο παιδιατρος με προβληματίζει και εμενα... Η κουνιαδα μου κατεβαινει κεντρο με το αμαξι αλλα εγω θα ήθελα πιο κοντα.. Και στην περιοχή μας δεν εχει πολλους και οσοι υπάρχουν ειναι φουλ.. Σκέφτομαι να ρωτήσω στο Λητώ κάποιον μήπως είναι και ιδιωτης

Ολοι είναι ιδιώτες στα ιδιωτικά, τι εννοείς; 😂 μάλιστα φροντίζουν να σου βάλουν παιδίατρο στο μαιευτήριο που είναι κοντά στην περιοχή που μένεις ώστε μετά αν θες να τον κρατήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Συνήθως αυτοί που είναι στο μαιευτήριο έχουν ιδιωτικό ιατρείο. 

Ολο και κάποιος θα έχει καπου εκεί κοντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ολοι είναι ιδιώτες στα ιδιωτικά, τι εννοείς; 😂 μάλιστα φροντίζουν να σου βάλουν παιδίατρο στο μαιευτήριο που είναι κοντά στην περιοχή που μένεις ώστε μετά αν θες να τον κρατήσεις 

Α καλο αυτό! Χαχα εε νταξει το έγραψα λες και παω σε δημόσιο να γεννησω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Και αν δεν τις κάνεις μέσα εκεί τις εξετάσεις πού θα το τρέχεις μετά το καημένο? Καλό δεν είναι να γίνουν όλα εκεί μέσα να ξεμπερδεύουμε?

Πουθενά δε θα τις κάνω, απλώς θα πω έτσι για να τους αποφύγω 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια έχει κάνει κάποια τις ενέσεις κορτιζόνης?

Τις έχω κάνει εγώ. Τι θες να ρωτήσεις; 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Τις έχω κάνει εγώ. Τι θες να ρωτήσεις; 🙂

😊😊 

Ποσών εβδομάδων τις έκανες? Και ποσών εβδομάδων γεννησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...