Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι οι φρυγανιές μου είπε σκέτες! 

Ο μπεμπακος μας είναι στα φυσιολογικά πάντα ποτέ δεν μ είπε ότι ανέβηκε τα ορια μπαμπατσικος από τι έχει πει ο γιατρός αλλά δεν με ανησύχησε ποτέ. Βγαινει 1 εβδομάδα κ κάτι μεγαλύτερος. 

Το αμνιακό πάντα Μ γράφει ότι είναι φυσιολογικό!

Δεν ξέρω αλήθεια 😥

Μην στεναχωριέσαι. Μια μικρη προσοχή σου είπε για να μην ανέβουν οι τιμές. Αφου και το μωρακι ειναι καλα και τα αμνιακα καλα εξισου μην το σκέφτεσαι. Πρόσεξε λίγο την διατροφή και ολα καλα θα πανε θα το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Συνεχίζω να είμαι ανχομενη εγώ έτρωγα χυμό με τοστ που σας είπα σε όλη την εγκυμοσύνη !! 

Τ μ πρότεινε ένα ποτήρι γάλα με 2 σκέτες φρυγανιές! 

Εσείς βρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό?

Τοστακι κ μετα καφε 🤷🏼‍♀️ εκτος αν είμαι σπιτι που τρωω δημητριακά! Τωρα που θα είμαι σπιτι θα εναλλασσω μια δημητριακα μια τοστ, χυμο δεν πινω τρωω ομως φρουτα μες στην ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ελπίζω αλλάζοντας το πρωινό να πέσουν κ οι τιμές θα το δούμε από αύριο! Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια ♥️

Απο τις δουλειές πως τα πας; εμας μας αντικατεστησαν το κρεβάτι αφου μας σπασανε τα νευρα πρώτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Συνεχίζω να είμαι ανχομενη εγώ έτρωγα χυμό με τοστ που σας είπα σε όλη την εγκυμοσύνη !! 

Τ μ πρότεινε ένα ποτήρι γάλα με 2 σκέτες φρυγανιές! 

Εσείς βρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό?

Κεφίρ με βρώμη, ξηρούς καρπούς σταφίδες και διάφορα. Πολύ σπάνια τοστ και μερικές φορές φρυγανιές με ταχίνι,μέλι κ μπανάνα! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ τώρα τελευταία περνάω φάση αραβική ολικής τυρί γαλοπούλα ντομάτα 😜

Κάτι μου έκανε το πρωινό σου, σα να σκιρτησε κάτι μέσα μου!!! 😆 Θα πάω μια βόλτα στο σούπερ μάρκετ να προμηθευτώ τα απαραίτητα!!! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Απο τις δουλειές πως τα πας; εμας μας αντικατεστησαν το κρεβάτι αφου μας σπασανε τα νευρα πρώτα 

Τελείωσε η κουζίνα ντουλάπια απορροφυτηρες τραβήγματα κλπ. Και η σοφίτα πάνω! Από βδομάδα πάμε στα παντζούρια κουρτίνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τελείωσε η κουζίνα ντουλάπια απορροφυτηρες τραβήγματα κλπ. Και η σοφίτα πάνω! Από βδομάδα πάμε στα παντζούρια κουρτίνες!

Ετσι δυναμικα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 για το ζάχαρο όπως σου είπαν τα κορίτσια το μυστικό είναι στους συνδυασμούς!! Ο φυσικός χυμός ανεβάζει, εκτός κ αν δοκιμάσεις μισό ποτήρι! Το ίδιο κ τα δημητριακά, το κουλούρι και το γιαούρτι καμιά φορά...θα δοκιμάσεις να δεις τι δε σε πειράζει κ σε τι ποσότητα! Τα βούτυρα καρπών είναι μια χαρά, επίσης ότι έχει να κάνει με πρωτεϊνη το τρως άφοβα! Στα λέω γιατί τα πέρασα..λίγο στην αρχή θα δυσκολευτείς και θα απογοητευτείς αλλά θα το βρεις μετά την πρώτη εβδομάδα! Ενδεικτικά πρωινά που ήταν ασφαλή: ψωμί με ταχίνι ή βούτυρο καρπών και ένα ποτήρι γάλα, ψωμί με τυρί ή κασερι ( κάποιες φορές και γαλοπούλα) με ένα ποτήρι γάλα, τόστ με 1/2 ποτήρι φυσικό χυμό, porridge με κολοκυθοσπορους, βούτυρο καρπών κ μισό φρούτο ( όχι ώριμο) και βρώμη δοκιμάζεις ανάλογα 2 ή 3 κουταλιές..για γάλα έπινα αμυγδάλου πάντα! Τα βούτυρα καρπών 1 κ.σ., ψωμί 30γρ σίκαλη, βρώμη, Ζέα ή οτιδήποτε μαύρο. Ρώτησε με ότι αλλο θέλεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

@Love32 για το ζάχαρο όπως σου είπαν τα κορίτσια το μυστικό είναι στους συνδυασμούς!! Ο φυσικός χυμός ανεβάζει, εκτός κ αν δοκιμάσεις μισό ποτήρι! Το ίδιο κ τα δημητριακά, το κουλούρι και το γιαούρτι καμιά φορά...θα δοκιμάσεις να δεις τι δε σε πειράζει κ σε τι ποσότητα! Τα βούτυρα καρπών είναι μια χαρά, επίσης ότι έχει να κάνει με πρωτεϊνη το τρως άφοβα! Στα λέω γιατί τα πέρασα..λίγο στην αρχή θα δυσκολευτείς και θα απογοητευτείς αλλά θα το βρεις μετά την πρώτη εβδομάδα! Ενδεικτικά πρωινά που ήταν ασφαλή: ψωμί με ταχίνι ή βούτυρο καρπών και ένα ποτήρι γάλα, ψωμί με τυρί ή κασερι ( κάποιες φορές και γαλοπούλα) με ένα ποτήρι γάλα, τόστ με 1/2 ποτήρι φυσικό χυμό, porridge με κολοκυθοσπορους, βούτυρο καρπών κ μισό φρούτο ( όχι ώριμο) και βρώμη δοκιμάζεις ανάλογα 2 ή 3 κουταλιές..για γάλα έπινα αμυγδάλου πάντα! Τα βούτυρα καρπών 1 κ.σ., ψωμί 30γρ σίκαλη, βρώμη, Ζέα ή οτιδήποτε μαύρο. Ρώτησε με ότι αλλο θέλεις..

Γέλασα με το "τυρί ή κασέρι" 😂 Σαλονικα ❤ Καλησπέρα και καλή βραδιά 🌡

Screenshot_20210625-173450_Google.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Γέλασα με το "τυρί ή κασέρι" 😂 Σαλονικα ❤ Καλησπέρα και καλή βραδιά 🌡

Screenshot_20210625-173450_Google.jpg

Χαχαχαχαχα...δεν κρύβεται η Θεσσαλονικιά!!!! Κερνάω και σουβλάκι ( όχι καλαμάκι 😂😂😂) η ζέστη δεν παλεύεται 😓😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Πήγαμε γυναικολόγο. Με είδε από κάτω. Αλλά τίποτα στο ορίζοντα... Δεν μπορείτε να φανταστείτε παίζει να βάλε όλο το χέρι, κεφάλι δε βρήκε. 🙄😢 Τα κιλά της 3.700 😒 κ είμαι 37 και 4.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Πήγαμε γυναικολόγο. Με είδε από κάτω. Αλλά τίποτα στο ορίζοντα... Δεν μπορείτε να φανταστείτε παίζει να βάλε όλο το χέρι, κεφάλι δε βρήκε. 🙄😢 Τα κιλά της 3.700 😒 κ είμαι 37 και 4.....

Ο βρε κορίτσι!! Αυτό με το χέρι είναι απαραίτητο.? Τι σ είπε? Απλά περιμένεις.? Είναι και μια χαρά στα κιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ο βρε κορίτσι!! Αυτό με το χέρι είναι απαραίτητο.? Τι σ είπε? Απλά περιμένεις.? Είναι και μια χαρά στα κιλακια.

Στον 1ο μου δεν με είχε δει καν. Τώρα είπε μήπως και δει τίποτα στον ορίζοντα. Αλλά ακριβώς το τίποτα.... 😂 Μήπως να περπατήσω λιγάκι μπας κ κατέβει λίγο. Γιατί όσο μεγαλώνει θα σφινωσει... Είμαι κ μιση μερίδα. Που να χωρέσει κι αυτή. Θα μου βάλουν κ αιμα λογικά μετά τη γέννα. Κ δεν θέλει με τίποτα να πάω με καισαρικη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Στον 1ο μου δεν με είχε δει καν. Τώρα είπε μήπως και δει τίποτα στον ορίζοντα. Αλλά ακριβώς το τίποτα.... 😂 Μήπως να περπατήσω λιγάκι μπας κ κατέβει λίγο. Γιατί όσο μεγαλώνει θα σφινωσει... Είμαι κ μιση μερίδα. Που να χωρέσει κι αυτή. Θα μου βάλουν κ αιμα λογικά μετά τη γέννα. Κ δεν θέλει με τίποτα να πάω με καισαρικη... 

Ναι ξεκινά περπάτημα και σκαλες κ εσύ!!! Εγώ έχω σκάλες μεσα στο σπίτι φαντάσου κ τις αποφεύγω προσπάθω να κατέβω μια φορά κ να ανέβω μια φορά. Πολύ δύσκολο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι ξεκινά περπάτημα και σκαλες κ εσύ!!! Εγώ έχω σκάλες μεσα στο σπίτι φαντάσου κ τις αποφεύγω προσπάθω να κατέβω μια φορά κ να ανέβω μια φορά. Πολύ δύσκολο.

 

Κ στο ιατρείο του γιατρου μου. 3ος όροφος με τα πόδια ανέβηκα... 🙄 Τι νομίζεις... Άμα δε θέλουν αυτά.... Σήμερα βέβαια είναι πολύ δραστήρια κ με πονάει πολύ.... Προς τα κάτω... Θα δείξει... Τις επόμενες μέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κ στο ιατρείο του γιατρου μου. 3ος όροφος με τα πόδια ανέβηκα... 🙄 Τι νομίζεις... Άμα δε θέλουν αυτά.... Σήμερα βέβαια είναι πολύ δραστήρια κ με πονάει πολύ.... Προς τα κάτω... Θα δείξει... Τις επόμενες μέρες... 

Άστα ναι! Πονάς τώρα? μετά το χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γύρισα από μαία. Υπάρχουν ενδείξεις ότι μέχρι τη Δευτέρα μπορεί να ξεκινήσει η διαδικασία μόνη της, αλλιώς Τρίτη κορίτσια βάζουμε μπρος την έξωση...θέλει δε θέλει την Τρίτη βγαίνει η μικρή. Έχω πολύ καλές προϋποθέσεις για φυσιολογικό κ δε θέλουμε να τις χάσουμε...Είπα στη μαία μου ότι θέλω όσο το δυνατόν λιγότερα φάρμακα κ μου είπε οκ,τότε θα ξεκινήσουμε με σπάσιμο νερών κ ας έρθουν οι πόνοι όποτε. Οι έμπειρες μανούλες τί λέτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...