Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια κάτι αρχίζω και αισθάνομαι!!😇 Πριν καμιά ώρα μου έβαλαν και το δεύτερο κολπικό υπόθετο για σημερα. Με εξέτασε ο γιατρός διαστολή 2... Έχω αρχίσει κι εγώ πονακια 3-4 την ώρα, μέτριας έντασης δλδ ακόμα αντέχονται... Ο γιατρός μου είπε με επιφύλαξη ότι μπορεί μέσα στο βράδυ να γεννήσω! Ελπίζω από ένα σημείο και μετά να πάει πιο γρήγορα, νερά δεν έχουν σπάσει ακόμα! Αυτά! 😃 Έχουμε δρόμο ακόμα αλλά νομίζω αυτή η αναμονή είναι χειρότερη και από τον πόνο... Βασικά αυτό θα μπορώ να το πω με σιγουριά στο τέλος🥰 Να είστε όλες καλά, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς💪😜

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι να τελειώσουν όλα γρήγορα και να σε ανταμείψει αυτήν η αναμονή με το καλύτερο δώρο!!!! Τα νερα μπορεί να σου τα σπάσει ο γιατρός και οντως μετά από 4 διαστολή όλα πάνε πιο γρήγορα ειδικά αν σου σπάσει τα νερά!!! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2021 at 5:40 ΜΜ, ο/η nik_ol είπε:

Ό, τι θέλουν κάνουν σε κάθε ΙΚΑ. Εμένα δε νομίζω να με πληρώσουν από τη δουλειά γιατί με έχουν πληρώσει ήδη τις 15 μερες που δικαιουμαι στην αναρρωτικη. Εκτός κ αν είναι διαφορετικά τα πράγματα. Θα δείξει... 

καλησπέρα! εχω κάνει ηλεκτρονικα αιτηση για αναρρωτικη στην κυηση μέσω του εφκα απο τον Μάιο αλλα ακόμη δείχνει μονο ¨θετικη βεβαιωση εργοδότη¨. δηλαδη δεν εχω πληρωθεί . ξερει καποια κοπέλα κατι γι αυτο? εχει κανει καποια ηλεκτρονικα αιτηση αναρρωτικης;  ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

καλησπέρα! εχω κάνει ηλεκτρονικα αιτηση για αναρρωτικη στην κυηση μέσω του εφκα απο τον Μάιο αλλα ακόμη δείχνει μονο ¨θετικη βεβαιωση εργοδότη¨. δηλαδη δεν εχω πληρωθεί . ξερει καποια κοπέλα κατι γι αυτο? εχει κανει καποια ηλεκτρονικα αιτηση αναρρωτικης;  ευχαριστω πολυ

Για ποιον μήνα έκανες αίτηση;

Για γιατί εγώ έκανα και αρχές Ιουνίου για την πρώτη εβδομάδα του Ιούνη και μετά ξεκινούσαν οι 56 μέρες και πληρώθηκα 18 του μήνα ήδη και για τα δύο.ειχα κάνει την αίτηση με ραντεβού,πήγα εκεί δλδ.Μηπως θα έπρεπε να ρωτήσεις ή κάποιος να πάει από εκεί;

Ή στείλε ένα mail!!Καλά ,στα τηλέφωνα να τους βρεις, δύσκολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε με τη ζέστη??? Έχω μία ερώτηση για τις "παλιές": μετά από μερικές δύσκολες μέρες, με αποκορύφωμα τη χθεσινή που από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ είχα πόνους περιόδου φουλ, ξύπνησα σήμερα περδίκι..Σαν να μην είμαι έγκυος ένα πράγμα, ούτε στο περπάτημα δεν πονάω! Σήμερα συμπληρώνω την 39η βδομάδα...Έχει τύχει σε καμία προς το τέλος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε με τη ζέστη??? Έχω μία ερώτηση για τις "παλιές": μετά από μερικές δύσκολες μέρες, με αποκορύφωμα τη χθεσινή που από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ είχα πόνους περιόδου φουλ, ξύπνησα σήμερα περδίκι..Σαν να μην είμαι έγκυος ένα πράγμα, ούτε στο περπάτημα δεν πονάω! Σήμερα συμπληρώνω την 39η βδομάδα...Έχει τύχει σε καμία προς το τέλος??

Αχ άσε με.... Μια μέρα έτσι.... Μια μέρα αλλιώς.... Αναποφασιστα αυτά τα παιδιά μας...... Πάνω που λες ωραία κάτι γίνεται.... Κάτι θα προχωρήσει. Σταματάνε όλα κ είσαι σούπερ. 🙄🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr Χθες το βράδυ, στο σταυρό που σου κάνω, ήμουν σίγουρη ότι η μικρή ξεκινούσε ηρωική έξοδο! Εκτός του ότι πονούσα όπως σας είπα,  η μικρή είχε τρελαθεί στο σπρώξιμο, έβαζε αντίσταση με τα πόδια στο θώρακα μου και πίεζε κάτω με μίσος 😅 Λέω ωραία, το βράδυ μας βλέπω να τρέχουμε...Και ξυπνάω το πρωί κ σαν αίσθηση έχω επιστρέψει στον 8ο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Starrr Χθες το βράδυ, στο σταυρό που σου κάνω, ήμουν σίγουρη ότι η μικρή ξεκινούσε ηρωική έξοδο! Εκτός του ότι πονούσα όπως σας είπα,  η μικρή είχε τρελαθεί στο σπρώξιμο, έβαζε αντίσταση με τα πόδια στο θώρακα μου και πίεζε κάτω με μίσος 😅 Λέω ωραία, το βράδυ μας βλέπω να τρέχουμε...Και ξυπνάω το πρωί κ σαν αίσθηση έχω επιστρέψει στον 8ο 🤣🤣🤣

Κ εγώ χθες το μεσημέρι. Σπρωξιματα τσιμπήματα χαμός.... Στα ξαφνικά να με κακοποιει... Λέω κάτι γίνεται αντε να δούμε.... Κ μετά τίποτα.... Σήμερα έκανα μπαλκόνι απλωματα μάζεμα τα... Τι άλλο να κάνω...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ χθες το μεσημέρι. Σπρωξιματα τσιμπήματα χαμός.... Στα ξαφνικά να με κακοποιει... Λέω κάτι γίνεται αντε να δούμε.... Κ μετά τίποτα.... Σήμερα έκανα μπαλκόνι απλωματα μάζεμα τα... Τι άλλο να κάνω...... 

Ακολούθησα τις οδηγίες σου κ άφησα το ασανσέρ για τις σκάλες. Όχι ότι παλεύεται με τη ζέστη, αλλά τί να κάνω?? 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Καλημέρα! Πετάχτηκα μια γρήγορη στη λαϊκή για φρούτα και τώρα έχω πιάσει καναπέ κ ανεμιστήρα για αρχή, αργότερα με βλέπω με αιρ κοντισιον!!! 😁😁😁 Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. 😍 @Liiida σε βλέπω το σκ να το περνάς νοσοκομείο παρέα με την μπεμπουλα.

Η ζέστη δεν παλεύεται...

Για το Σάββατο έχω ένα προαίσθημα, πράγματι...🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Άντε @Liiida @Clairy. @Starrr έρχεται η ώρα σιγά σιγά!!!! 

Η ζεστή είναι αφόρητη να δω πως θα αντέξουμε!!! 

Εμένα τις τελευταίες μέρες με πιέζει αρκετά το μωρό με τα ποδια του στο σημείο που ήταν κάποτε το στομάχι μου 😝 κ είμαι όλη την ώρα ουφ κ ουφ σε κάθε κίνηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!!!

Άντε @Liiida @Clairy. @Starrr έρχεται η ώρα σιγά σιγά!!!! 

Η ζεστή είναι αφόρητη να δω πως θα αντέξουμε!!! 

Εμένα τις τελευταίες μέρες με πιέζει αρκετά το μωρό με τα ποδια του στο σημείο που ήταν κάποτε το στομάχι μου 😝 κ είμαι όλη την ώρα ουφ κ ουφ σε κάθε κίνηση. 

Τί σιγά σιγά??? Σε λίγο θα μπούμε στην παράταση, σαν την Νίνα!! @Νίναα πώς είσαι??? Γεννησες??? Στείλε σήμα καπνού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!!!

Άντε @Liiida @Clairy. @Starrr έρχεται η ώρα σιγά σιγά!!!! 

Η ζεστή είναι αφόρητη να δω πως θα αντέξουμε!!! 

Εμένα τις τελευταίες μέρες με πιέζει αρκετά το μωρό με τα ποδια του στο σημείο που ήταν κάποτε το στομάχι μου 😝 κ είμαι όλη την ώρα ουφ κ ουφ σε κάθε κίνηση. 

Εμένα τσιμπιες. Προσπαθεί να βρει τον στόχο της. Μπας κ σπάσει τα νερά. Κ βρει τόπο να βγει. Ταλαντευει εκεί αλλά δεεεννν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα τελευταία 3 βράδια έχω πονακια που δεν καταλαβαίνω αν είναι συσπάσεις κλπ...τώρα βγήκα λιγο να πάω το σκυλι βόλτα και σούπερ και ένιωσα αμεσως πονακια περιόδου. Βέβαια δε νιώθω να έχει κατεβεί ο μικρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νίνααμε το καλο κοπέλα μου.. Υπομονή!! Είναι στην Γερμανια πολύ διαφορετικά από Ελλάδα.τα νερά εμένα μου έσπασαν λίγα δευτερόλεπτα πριν βγει η μικρούλα μου. 

@Liiidaεγώ αισθανομουν συχνά τώρα γένναω με φουλ συσπάσεις κ την επόμενη ήμουν καλά!! Πάντως την ημέρα που γέννησα δεν είχα συσπάσεις ούτε τις 2 προηγούμενες μέρες. 

Ειστε πολλές που περιμένετε τώρα.. Μπαίνω κάθε μέρα  να δω ποια γέννησε. Με το καλο σε όλες κ με κανέναν πόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κορίτσια υπομονή με την ζεστη.. Και εγω στην δουλειά μες στην ζεστη... Λιγο εμεινε να σταματησω! 

Κορίτσια υπομονή ερχονται τα μπεμπακια σας😍😍 ειμαστε ολες σε επιφυλακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα τσιμπιες. Προσπαθεί να βρει τον στόχο της. Μπας κ σπάσει τα νερά. Κ βρει τόπο να βγει. Ταλαντευει εκεί αλλά δεεεννν... 

Θα το πετυχει που θα πάει;; 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα 😄 Είμαι κι εγώ στις μέρες μου κι έχω μια απορία για οποια κορίτσια γέννησαν πρόσφατα. Υπάρχει κάποια που να έκανε το τεστ pcr στο μαιευτήριο την ημέρα που γέννησε; Ποια ήταν η διαδικασία αναμονής και πόση ώρα έκανε για να βγει; Εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ κι εκεί σου κάνουν το τεστ λέει όταν πας με συμπτώματα αλλά με αγχώνει λίγο η αναμονή, ποια είναι η διαδικασία κτλ ιδιαίτερα αν έχω και πόνους... από την άλλη δεν μπορώ να ξέρω κιόλας ποτε θα γεννήσω για να έχω κάνει εκ των προτέρων το τεστ κι εγώ και ο άντρας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

καλησπέρα! εχω κάνει ηλεκτρονικα αιτηση για αναρρωτικη στην κυηση μέσω του εφκα απο τον Μάιο αλλα ακόμη δείχνει μονο ¨θετικη βεβαιωση εργοδότη¨. δηλαδη δεν εχω πληρωθεί . ξερει καποια κοπέλα κατι γι αυτο? εχει κανει καποια ηλεκτρονικα αιτηση αναρρωτικης;  ευχαριστω πολυ

Εκανα ηλεκτρονικα την αίτηση για τον Μάιο κ περασε επιτροπή στις 22/6 (μάλλον πέρασε, έτσι μου είχαν πει από το ΙΚΑ). Ωστόσο θα μάθω την απόφαση γυρω στα μέσα Ιουλίου μου είπαν. Αν μπορεί να πάει κάποιος να ρωτήσει αντί για σένα μήπως μάθεις τι γίνεται. Εμένα πχ είχε χαθεί η αναρρωτικη του Ιανουαρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Γι'αυτό δεν πάμε πουθενά καθόμαστε μέσα με air-condition 😂

@nik_ol ρώτησες κορίτσι μ για τις συσπάσεις? 

 

Ρώτησα κ μου είπε ότι αυτό που νοιώθω είναι το μωρό. Συσπαση θα νοιωσω σε όλη την κοιλιά. Ρε κορίτσια να σας πω κάτι, δεν ξέρω αν συμβαίνει κ σε σας... Την ημέρα που πηγαίνω στον γιατρό είναι όλα σουπερ, δε νοιώθω τίποτα, είμαι χαλαρή κ όλα καλά. Εντάξει έχει να κάνει με την ψυχολογία σίγουρα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...