Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Α ωραία.. Μου δίνεις μία μικρή ελπίδα. Εντωμεταξυ το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου ότι πονάω από συσπάσεις. Ξύπνησα και ακόμα δεν κατάλαβα αν ειχα όντως ή όχι. Τι έχετε πάθει; ήταν πάρα πολύ έντονο. 

Αχχχ κ εγώ το χω πάθει αλλά είχα ξυπνήσει κ πονουσα. Όντως...... Τώρα σήμερα έχει χτυπήματα προς τα κάτω τραβήγματα χαμός. Τσιμπιες στο κόλπο μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Άσε κ εμένα με έπιασε μόλις σταμάτησα την επόμενη μέρα χαχαχ! Όλα θα γίνουν όμως να δούμε τι θα πάρουμε κ με αυτά τώρα θα υπολογίσουμε :) ξεκινησα δουλίτσες σήμερα 😋😋

Ναι κ εμένα με πιάνει καμία φορά σας πίεση.

Αχ αστα....εγω απο δουλειες εχω μονο το ψυγειο ! τα καθημερινα..και μετα τα πλυσιματα και οι αγορες του μωρου..τουλαχιστον βλεπω φως στο τουνελ με τον πολιτικο.. πιστευω την αλλη βδομαδα θα τα στειλω οποτε μετα θα χαλαρωσω με αυτο το ζητημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αχχχ κ εγώ το χω πάθει αλλά είχα ξυπνήσει κ πονουσα. Όντως...... Τώρα σήμερα έχει χτυπήματα προς τα κάτω τραβήγματα χαμός. Τσιμπιες στο κόλπο μέσα. 

λες να ειναι ανησυχο το μπεμπακι να ετοιμαζεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ αστα....εγω απο δουλειες εχω μονο το ψυγειο ! τα καθημερινα..και μετα τα πλυσιματα και οι αγορες του μωρου..τουλαχιστον βλεπω φως στο τουνελ με τον πολιτικο.. πιστευω την αλλη βδομαδα θα τα στειλω οποτε μετα θα χαλαρωσω με αυτο το ζητημα

Αυτό το ψυγείο βρε παιδί μ κάθε εβδομάδα θέλει είναι δυνατόν? Πολύ με εκνευριζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυτό το ψυγείο βρε παιδί μ κάθε εβδομάδα θέλει είναι δυνατόν? Πολύ με εκνευριζει!!!

χαχαχα αστα! να βαλεις καφε μεσα για να τραβαει μυρωδιες! 

εγω το κανω και απεξω ..τωρα ομως θελει μια καλη με ξυδακι κιολας και ησυχαζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

γενικα πως εισαι ;

Αχ τώρα πονάω πιο πολύ. Με χτυπαει προς τα κάνω. Κ τώρα που γράφω κάνει συσπαση. Τώρα δε κουνιέται φυσικά. Κάθε φορά που κάνει συσπαση σαν να πονάει η καρδιά μου. Σαν να μου κόβεται η ανάσα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αχ τώρα πονάω πιο πολύ. Με χτυπαει προς τα κάνω. Κ τώρα που γράφω κάνει συσπαση. Τώρα δε κουνιέται φυσικά. Κάθε φορά που κάνει συσπαση σαν να πονάει η καρδιά μου. Σαν να μου κόβεται η ανάσα.... 

ωχ παναγιτσα μου...δεν ξερω αν βοηθαει στην συσπαση ή αν μπορεις να κουνηθεις οταν εχεις συσπαση αλλα στις συσπασεις της γεννας κανει καλο το νερο..να μπεις στο ντους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αχ τώρα πονάω πιο πολύ. Με χτυπαει προς τα κάνω. Κ τώρα που γράφω κάνει συσπαση. Τώρα δε κουνιέται φυσικά. Κάθε φορά που κάνει συσπαση σαν να πονάει η καρδιά μου. Σαν να μου κόβεται η ανάσα.... 

Έτσι ένιωθες και στο 1ο;; Γιατρό πότε έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι ένιωθες και στο 1ο;; Γιατρό πότε έχεις; 

Την Παρασκευή έχω πάλι γιατρό. Απ όσο θυμάμαι στο πρώτο μόλις μπήκα στο 9ο ξαφνικά σταμάτησαν οι συσπάσεις.... Κ ξαφνικά εσπασαν τα νερα. Χωρίς πόνους χωρίς τίποτα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

χαχαχα αστα! να βαλεις καφε μεσα για να τραβαει μυρωδιες! 

εγω το κανω και απεξω ..τωρα ομως θελει μια καλη με ξυδακι κιολας και ησυχαζω 

Ναι σαπουνισμα όλα κ η κατάψυξη καλά έχω μέλλον ένα ένα τα δωμάτια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

@Νίναα τι γίνεται; 😁

Κορίτσια μου καλημέρα! 

Δεν ξέρω αυτη τη στιγμή που σας γράφω αν θέλω να γελάσω ή να κλάψω. Ξεκινήσαμε τη δεύτερη μέρα σήμερα με χάπια αλλά που στα τοποθετούν κολπικά(πιο ωραία αίσθηση δεν έχω αισθανθεί🥴) και από συσπάσεις ΤΙΠΟΤΑ ακομα🙄... Το μόνο θετικό είναι ότι είδα σήμερα το πρωί το τραχηλικο πώμα με πολύ λίγες σταγόνες αίμα. Ξέρω ότι αυτό δεν σημαίνει τίποτα αλλά τουλάχιστον αντέδρασε το σωμα μου κάπως🤷‍♀️ Αυτα από μένα, τι να πω, δεν το περίμενα τόσο χρονοβόρο😂 Μόλις έχω κάποιο νέο θα ξαναγράψω! 🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Liiida εσυ που βρισκεσαι;; εχουμε να ψαχνουμε και εσενα τωρα 😂

Εγώ γύρισα από το μαιευτήριο κ τα νέα μου είναι τα εξής: Η μαία υπολογίζει ότι έχω 4-5 μέρες ακόμα γτ η μικρή έχει κουμπωσει καλά, ο τράχηλος ήρθε κεντρικά κ έχει μαλακώσει κ έχει αρχίσει η διαστολή. Έχω αρχίσει να έχω κ κτ ενοχλήσεις τύπου περιόδου χαμηλά κ πίσω στη μέση. Άρα κορίτσια μέχρι τη Δευτέρα μπορεί να έχω εξελίξεις...Εξάλλου πητ την επόμενη Πέμπτη έχω οπότε λογικό!

@Νίναα γερμανικό σήριαλ δεν είχα παρακολουθήσει ποτέ, τώρα παρακολουθω εσένα 🤣 Δεν  για να κλαις, σε έχουν υπό παρακολούθηση άρα όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ γύρισα από το μαιευτήριο κ τα νέα μου είναι τα εξής: Η μαία υπολογίζει ότι έχω 4-5 μέρες ακόμα γτ η μικρή έχει κουμπωσει καλά, ο τράχηλος ήρθε κεντρικά κ έχει μαλακώσει κ έχει αρχίσει η διαστολή. Έχω αρχίσει να έχω κ κτ ενοχλήσεις τύπου περιόδου χαμηλά κ πίσω στη μέση. Άρα κορίτσια μέχρι τη Δευτέρα μπορεί να έχω εξελίξεις...Εξάλλου πητ την επόμενη Πέμπτη έχω οπότε λογικό!

@Νίναα γερμανικό σήριαλ δεν είχα παρακολουθήσει ποτέ, τώρα παρακολουθω εσένα 🤣 Δεν  για να κλαις, σε έχουν υπό παρακολούθηση άρα όλα καλά! 

Άντε σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε του Ιουλίου.. Θεέ μου αγχώθηκα πάλι 🤣🤣🤣

εντωμεταξύ κορίτσια δε με τρομάζει κάνενα πονος. Δε με νοιάζει δηλαδή πόσο θα  πονέσω κλπ. Αυτή η αναμονή μπορεί να με τρελάνει και ξέρω ότι μπορεί να ειναι και ένας ανασταλτικός παράγοντας... 

Αυτοί οι Γερμανοί είναι ωραίοι νομίζω. Έχει διαφορά από την πρόκληση που κάνουν σε εμάς. Μια και εξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ γύρισα από το μαιευτήριο κ τα νέα μου είναι τα εξής: Η μαία υπολογίζει ότι έχω 4-5 μέρες ακόμα γτ η μικρή έχει κουμπωσει καλά, ο τράχηλος ήρθε κεντρικά κ έχει μαλακώσει κ έχει αρχίσει η διαστολή. Έχω αρχίσει να έχω κ κτ ενοχλήσεις τύπου περιόδου χαμηλά κ πίσω στη μέση. Άρα κορίτσια μέχρι τη Δευτέρα μπορεί να έχω εξελίξεις...Εξάλλου πητ την επόμενη Πέμπτη έχω οπότε λογικό!

@Νίναα γερμανικό σήριαλ δεν είχα παρακολουθήσει ποτέ, τώρα παρακολουθω εσένα 🤣 Δεν  για να κλαις, σε έχουν υπό παρακολούθηση άρα όλα καλά! 

Με το καλό!!!  Κοντεύεις κ εσύ...πώς πέρασε ο καιρός κορίτσια 😀😀 @Νίναα περιμένουμε κ τα δικά σου νέα.. μπορείς να κινείσαι;;ανέβα όλα τα σκαλιά του νοσοκομείου κ να δεις για πότε θα γεννήσεις 😂😂 κ όσες βιάζεστε ανεβείτε σκάλες..3 μέρες πριν γεννήσω ανέβηκα κ κατέβηκα 3,5 ορόφους κ τσουπ... πετάχτηκε η μικρή!! @Starrr νομίζω ότι είσαι η επόμενη μαζί με τη @Liiida και ακολουθεί η  @Clairy. Στον δεύτερο τοκετό νομίζω ότι το μωρό εμπεδώνεται την ώρα του τοκετού..εμένα ήταν ψηλά όταν πήγα να γεννήσω κ κατέβηκε σε χρόνο ρεκόρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Άντε σιγά σιγά να ετοιμαζόμαστε του Ιουλίου.. Θεέ μου αγχώθηκα πάλι 🤣🤣🤣

εντωμεταξύ κορίτσια δε με τρομάζει κάνενα πονος. Δε με νοιάζει δηλαδή πόσο θα  πονέσω κλπ. Αυτή η αναμονή μπορεί να με τρελάνει και ξέρω ότι μπορεί να ειναι και ένας ανασταλτικός παράγοντας... 

Αυτοί οι Γερμανοί είναι ωραίοι νομίζω. Έχει διαφορά από την πρόκληση που κάνουν σε εμάς. Μια και εξω... 

Πάντως κορίτσια και εγώ που μπήκα για πρόκληση νωρίς κιόλας τους περίμενα δυνατούς τους πόνους και το μόνο που πήρα ήταν ενδοφλέβιο φάρμακο διαλυμένο μέσα σε ορο αλλά πραγματικά ήταν ίδιοι με τους δικούς μου πόνους αφού κάποια στιγμή σταμάτησε η ροή είχε βουλώσει η φλέβα μου και συνέχισα με τους δικούς μου πόνους καμία διαφορά δεν είδα το περίμενα πολύ πιο επίπονο... βέβαια εγώ δεν πήρα κολπικά υπόθετα και τέτοια γιατί ο τράχηλος μου ήταν έτοιμος... μην την φοβάστε τοοοοσο την πρόκληση! Μιλάω για την δική μου εμπειρία πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Με το καλό!!!  Κοντεύεις κ εσύ...πώς πέρασε ο καιρός κορίτσια 😀😀 @Νίναα περιμένουμε κ τα δικά σου νέα.. μπορείς να κινείσαι;;ανέβα όλα τα σκαλιά του νοσοκομείου κ να δεις για πότε θα γεννήσεις 😂😂 κ όσες βιάζεστε ανεβείτε σκάλες..3 μέρες πριν γεννήσω ανέβηκα κ κατέβηκα 3,5 ορόφους κ τσουπ... πετάχτηκε η μικρή!! @Starrr νομίζω ότι είσαι η επόμενη μαζί με τη @Liiida και ακολουθεί η  @Clairy. Στον δεύτερο τοκετό νομίζω ότι το μωρό εμπεδώνεται την ώρα του τοκετού..εμένα ήταν ψηλά όταν πήγα να γεννήσω κ κατέβηκε σε χρόνο ρεκόρ!!

Ανεβαίνω κατεβαίνω σκαλιά με αγκαλιά τον μικρό. Ότι μπορώ κάνω, 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ανεβαίνω κατεβαίνω σκαλιά με αγκαλιά τον μικρό. Ότι μπορώ κάνω, 🤣🤣

Χαχα...εσύ βάζεις κ βαθμό δυσκολίας 😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

μας εγραψε..πηγε για ελεγχο και την κρατησαν για να ξεκινησουν την διαδικασια της προκλησης γιατι ειναι χρονοβορα..θα μας ξαναγραψει ..

Ναι καλέ. Χθες τα έγραψε αυτά, είπα μήπως είχαμε καμία εξέλιξη 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ανεβαίνω κατεβαίνω σκαλιά με αγκαλιά τον μικρό. Ότι μπορώ κάνω, 🤣🤣

Και μόνο που το άκουσα λαχανιασα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι αρχίζω και αισθάνομαι!!😇 Πριν καμιά ώρα μου έβαλαν και το δεύτερο κολπικό υπόθετο για σημερα. Με εξέτασε ο γιατρός διαστολή 2... Έχω αρχίσει κι εγώ πονακια 3-4 την ώρα, μέτριας έντασης δλδ ακόμα αντέχονται... Ο γιατρός μου είπε με επιφύλαξη ότι μπορεί μέσα στο βράδυ να γεννήσω! Ελπίζω από ένα σημείο και μετά να πάει πιο γρήγορα, νερά δεν έχουν σπάσει ακόμα! Αυτά! 😃 Έχουμε δρόμο ακόμα αλλά νομίζω αυτή η αναμονή είναι χειρότερη και από τον πόνο... Βασικά αυτό θα μπορώ να το πω με σιγουριά στο τέλος🥰 Να είστε όλες καλά, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς💪😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια κάτι αρχίζω και αισθάνομαι!!😇 Πριν καμιά ώρα μου έβαλαν και το δεύτερο κολπικό υπόθετο για σημερα. Με εξέτασε ο γιατρός διαστολή 2... Έχω αρχίσει κι εγώ πονακια 3-4 την ώρα, μέτριας έντασης δλδ ακόμα αντέχονται... Ο γιατρός μου είπε με επιφύλαξη ότι μπορεί μέσα στο βράδυ να γεννήσω! Ελπίζω από ένα σημείο και μετά να πάει πιο γρήγορα, νερά δεν έχουν σπάσει ακόμα! Αυτά! 😃 Έχουμε δρόμο ακόμα αλλά νομίζω αυτή η αναμονή είναι χειρότερη και από τον πόνο... Βασικά αυτό θα μπορώ να το πω με σιγουριά στο τέλος🥰 Να είστε όλες καλά, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς💪😜

Με το καλο!!! Υπομονή και δύναμη πλησιάζεις λίγο έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...