Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Θύμισε μου πού είσαι εσύ! Γτ στην Αθήνα τουλάχιστον μέχρι στιγμής μου φαίνεται ότι κάνει δροσιά!

Κρήτη... Σκαμε από την ζέστη... Με κλιματιστικό είμαι... 🙄😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κρήτη... Σκαμε από την ζέστη... Με κλιματιστικό είμαι... 🙄😎

Αααα πες μου έτσι....ναι οκ, εσείς πράγματι υποφέρετε...Λίγο έμεινε μόνο αυτό μπορώ να πω. Και για Αθήνα από αύριο λένε 40άρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι που είναι σαν τις βάσεις της καλαθουνας.

Αυτες τις φοβάμαι και εγω, εγω λεω για τις μπανιερες που εχουν μεσα την βαση για να είναι ξαπλωμενο το μωρο για να μην γλιστραει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτες τις φοβάμαι και εγω, εγω λεω για τις μπανιερες που εχουν μεσα την βαση για να είναι ξαπλωμενο το μωρο για να μην γλιστραει

Κ εγώ τις φοβάμαι.... Ειδικά στην αρχή εγώ τα κάνω μπάνιο στο χέρι μου. Νιώθω σιγουριά... Αργότερα που παχαίνουν κ δεν αντέχουν άλλο οι ώμοι μου. Το εβαζω στο μπανιέρα κι... Κ μέσα την βάση κ πάνω σφουγγαρι. Για να κάθεται στα μαλακά. Βέβαια το σφουγγαρι θέλει καλό στέγνωμα ναην μαζεύει μικρόβια.... Σφουγγάρι νομίζω είχα βάλει κάνα 2μηνο...μετα στεκόταν πιο καλά κ ένιωθα σίγουρη... Γενικά οπωσ νιώθει η καθεμία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Να ρωτήσω κατι χαζουτσικο; Πώς υπολογίζετε το μέγεθος;;εγώ πχ στα κανονικά μου φοράω 75d.Μεχρι στιγμής μεγάλωσε ελάχιστα όλως παραδόξως γιατι είμαι στην 34η εβδομάδα.Να πάρω L;;

Πήρα το large για δοκιμή γιατί έχω μεγάλο στήθος. Στα κανονικά δεν ξέρω ποιο νουμερο φοράω, πάντα δοκιμάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι που είναι σαν τις βάσεις της καλαθουνας.

Μου έκαναν δώρο μπανάκι που έχει κ βάση σαν αυτή που λες. Δεν ξέρω αν τη χρησιμοποιήσω αλλά μπορώ έτσι κ αλλιώς να βαζω το μπανάκι στη μπανιέρα. Δε με δεσμευει η βάση, δηλαδή αν δεν είναι σταθερή δε θα τη χρησιμοποιήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

@Νίνααψάξε μήπως βρεις δίκταμο. Κ πήγαινε για περπάτημα το βράδυ. Μια γνωστή στην Γερμανία την άφησαν μέχρι 41εβδ κ μετά υπέγραψε για να μην μπει με πρόκληση. Είχε όμως κανονίσει να γεννήσει σε σπίτι τοκετού. Τελικά γέννησε με αυτόματη έναρξη 42+2 την ίδια μέρα με μένα.

Κορίτσια υπομονή με την ζέστη να βγαινεται όταν αρχίζει κ πέφτει ο ήλιος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μπανακι πήρα ένα απλό από ορκεστρα και μέσα πήρα από τζάμπο αυτό το πλαστικό για να ξαπλώνει το μωρό και να μην γλυστραει. Θα βάζω μια πετσέτα πάνω εκεί για αρχή. Θα το έχω πάνω στην συρταριερα και πήρα 2 κανάτακια που θα τα έχω με νερό για να το ξεπλένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκα λιγο σήμερα δεν βρήκα ούτε νυχτικακι ούτε σουτιέν. Σκέφτομαι να μετρήθω και να παραγγείλω! Θα είναι πολύ άβολο να μην έχει κουμπάκια θηλασμού πχ κ να το κατεβάζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βγήκα λιγο σήμερα δεν βρήκα ούτε νυχτικακι ούτε σουτιέν. Σκέφτομαι να μετρήθω και να παραγγείλω! Θα είναι πολύ άβολο να μην έχει κουμπάκια θηλασμού πχ κ να το κατεβάζω?

Οχι καλε σιγα αρκει να εχει τιραντα για να σε διευκολύνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εντομεταξυ να ρωτήσω κάτι ακόμα; 😋😂 Γιαουρτακι τρώτε? Όσες τρώτε τι μάρκα κ πόσο της 100 λιπαρά 🥰

Το αποφευγω για συχνα γιατι εκανα εμετους αλλα 2 φορες που φαγα και ημουν εντάξει ειχα παρει total 2% μελι, φρουτα και φουντουκι και ηταν μουρλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Το αποφευγω για συχνα γιατι εκανα εμετους αλλα 2 φορες που φαγα και ημουν εντάξει ειχα παρει total 2% μελι, φρουτα και φουντουκι και ηταν μουρλια

Κάνεις ακόμα εμετούς? Τούρμπο το Γιαουρτακι 🤤🤤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κάνεις ακόμα εμετούς? Τούρμπο το Γιαουρτακι 🤤🤤

Χαχαχα οχι αφου περασα τον 3ο επιχειρησα να φαω αλλα δεν μπόρεσα και το αφησα αλλα μετα ξανα εφαγα στον 5ο - 6ο και ημουν οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 αν μπορεις να το κατεβάζεις κ να θηλάζεις μια χαρά θα σε βολέψει!! 

Γιαουρτι τρώω πλήρες γιατί μου είχε πει ο γιατρός όλα τα γαλακτοκομικά που καταναλωνω να μην είναι με χαμηλά λιπαρά (δεν ξέρω γιατί 😝, δε ρώτησα ποτέ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Εντομεταξυ να ρωτήσω κάτι ακόμα; 😋😂 Γιαουρτακι τρώτε? Όσες τρώτε τι μάρκα κ πόσο της 100 λιπαρά 🥰

Εγώ τρώω αυτό που έτρωγα πάντα: πρόβειο παραδοσιακό με πέτσα πλήρες 6%. Είναι από τοπικό παραγωγό που λέγεται Μητσιος, αλλά παντού θα έχει κάτι αντίστοιχο. Το τρώω με βρώμη και φρούτα εποχής, τώρα κυρίως με βερίκοκα, ροδάκινα και νεκταρινια 🍑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εντομεταξυ να ρωτήσω κάτι ακόμα; 😋😂 Γιαουρτακι τρώτε? Όσες τρώτε τι μάρκα κ πόσο της 100 λιπαρά 🥰

Κ εγώ τρώω που κ που πλήρες με πέτσα τοπικών παραγωγών. Καλύτερα να προτιμάς αυτά. Είχα διαβάσει κάποια στιγμή μια λίστα μεταλλαγμένων τροφίμων που βγάζει η Greenpeace με εταιρείες και η φάγε ήταν μέσα. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι, εγώ πάντως δεν ξαναεφαγα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτες τις φοβάμαι και εγω, εγω λεω για τις μπανιερες που εχουν μεσα την βαση για να είναι ξαπλωμενο το μωρο για να μην γλιστραει

Εμένα μπανιέρο μου έδωσαν αυτό με τη βάση που μπαίνει στη δικιά μας την μπανιέρα και πήρα από το ίντερνετ ένα καθισματάκι με δίχτυ το οποίο βγαίνει και πλένεται στο πλυντήριο. Νομίζω ότι θα βολέψει!

Είναι το παρακάτω δεν ξέρω πώς να βάλω το link!!!😊

"Cangaroo Βάση Μπανιέρας Delta Αντιολισθητική Πετσέτα "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω φάει καθόλου στην εγκυμοσύνη τώρα ήθελα να ξεκινήσω γιατί με την ζέστη το φαγητό δεν κατεβαίνει κ πολύ εύκολα ! Όλα τα γιαούρτια είναι παστεριωμένα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν έχω φάει καθόλου στην εγκυμοσύνη τώρα ήθελα να ξεκινήσω γιατί με την ζέστη το φαγητό δεν κατεβαίνει κ πολύ εύκολα ! Όλα τα γιαούρτια είναι παστεριωμένα.?

Ναι! Ο,τι υπάρχει στο σουπερ είναι παστεριωμένο. Φαντάζομαι φόβο έχουν αυτά από το χωριό πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Επίσης κορίτσια την κούνια την έχετε στήσει? Αν ναι την προφυλασετε με κάτι?

Την έστησα ναι τι εννοείς; από τι να την προφυλασσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Την έστησα ναι τι εννοείς; από τι να την προφυλασσω; 

Όπως έβαλες πχ στο καρότσι για να μην σκονιζονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Κανένα νέο @Νίναα ???

Κορίτσι μου μόλις μπήκα και ήμουν έτοιμη να γράψω! 

Λοιπόν εγώ ήρθα σήμερα για τον έλεγχο και έμεινα μέσα😬 Ενώ ήταν όλα οκ (το μωρό μια χαρά αλλά συσπάσεις μηδαμινές) μου είπε η γιατρός ότι ξέρεις κάτι μπορείς να μην περιμένεις μέχρι την Πέμπτη αλλά να ξεκινήσουμε από σήμερα τη διαδικασία πρόκλησης. Κορίτσια εδώ είναι ολόκληρη ιστορία δεν ξέρω αν είναι κι έτσι στην Ελλάδα.. Τελικά την πήρα την απόφαση γιατί είμαι της άποψης ότι έρχεται αυθόρμητα είναι καλύτερα και κάπως έχω βαρεθεί να περιμένω ενώ πραγματικά δεν βλέπω ανταπόκριση από το σώμα μου... Είμαι στον τοκογραφο συνδεδεμένη σχεδόν όλη μέρα και κάθε 4 ώρες παίρνω ένα χάπι. Σε λίγο θα πάρω το τρίτο χάπι για σήμερα και μετά θα πάω να ξαπλώσω. Αυτά τα χάπια είναι για να ξυπνάει λέει το σώμα σιγά σιγά... Βασικά νιώθω ότι δεν μου κάνουν τίποτα αλλά τεσπα! Αύριο το πρωί ξεκινά η δεύτερη φάση με κολπικά υποθετα. Γενικά λένε ότι μπορεί να κρατήσει μέχρι 3 μέρες όλο αυτό! Το καλό είναι ότι μένει και ο άντρας μου μαζί εδώ και έχω παρέα δεν ξέρω αλλιώς πως θα την πάλευα... 

Γενικά τίποτα ακόμα από πόνους! Το σώμα μου κοιμάται για τα καλά... Αυτά από εμένα, ελπίζω να είστε όλες καλά! Σορρυ για το σεντόνι😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...