Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σίγουρα θα το φορέσει το νο1, όσο και να βγει.. Εγώ αν θυμάμαι καλά είχα χρησιμοποιήσει 2 μηνιαία πακέτα νο1 και μετά άλλαξα σε 2..και είχα μεγάλο μωρό 😅

Ωραία αρα να παρω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Starrrπως εισαι;

Τι κάνετε οι υπόλοιπες ολες καλα; 

Καλημερααα και από μένα😃

Εγώ καλά, εδώ ακόμα στον αγώνα💪 Χθες που με είδαν στο μαιευτήριο, μου είπανε να το αφήσουμε 1 εβδομάδα ακριβώς. Δηλαδή την Πέμπτη ήταν κανονικά να γεννήσω, να με αφήσουν μέχρι την Πέμπτη που μας έρχεται μήπως ξεκινήσει από μόνος του ο τοκετός. Ραντεβού βέβαια έχω πάλι αύριο το πρωί ξανά για έλεγχο. Παλμοι, πίεση, βάρος μωρού, αμνιακό υγρό, όλα κανονικά, οπότε λένε έχω περιθώριο. Μου είπαν όμως να προσέχω να μην χάσω για πολλές ώρες κινήσεις του μωρού και αυτό με αγχωσε λίγο🙄 

Νιώθω κάποια σπρωξιματα έτσι προς τα κάτω και γενικά δεν μπορώ να περπατήσω ή να σηκωθώ εύκολα από καρέκλα νιώθω πολυ πόνο χαμηλά... Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει κάτι... Αχ τι να πω, όσο εύκολη μου βγήκε όλη η εγκυμοσύνη και ξέγνοιαστη, τόσο άγχος και αγωνία με περίμενε για το τέλος🤷‍♀️ 40+4 λοιπόν σήμερα και συνεχίζω😃😃😃

Ελπίζω οι υπόλοιπες να είστε καλά! 🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!! Δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ και σήμερα αργοσβηνω από τη ζέστη!!! Κατά τ'αλλα όλα μια χαρά! @Νίναα κουράγιο γλυκούλα λίγο σου έμεινε!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νίναακουράγιο και οσο μπορεις περπατα εστω στο τετράγωνο για να καταλαβει το μωρο οτι ηρθε η ωρα να βγει για να μην γινει προκληση κρίμα είναι! Νομίζω και οι αλλες κοπέλες που γεννησαν ελεγαν για τον πονο χαμηλα και την δυσκολία στο περπάτημα, λογικα είναι το μωρακι που κατεβαίνει! Εισαι έτοιμη απο ολα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και από μένα!!! Δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ και σήμερα αργοσβηνω από τη ζέστη!!! Κατά τ'αλλα όλα μια χαρά! @Νίναα κουράγιο γλυκούλα λίγο σου έμεινε!!! 😊

Δεν βολευοσουν; εγω σβηνω την τελευταία βδομάδα απο νωρίς και πεφτω σε λήθαργο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν βολευοσουν; εγω σβηνω την τελευταία βδομάδα απο νωρίς και πεφτω σε λήθαργο 

Πονούσε το στομάχι μου,δεν βολευομουν,ζεσταινομουν...λίγο από όλα!!! Σηκώθηκα και κοιμήθηκα στον καναπέ τελικά βλέποντας φιλαράκια για χιλιοστή φορά!!! 😁 Τυχερή είσαι άμα κοιμάσαι,τώρα περιμένω να φάω κ να πέσω να ξεραθω!😴😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Νίναακουράγιο και οσο μπορεις περπατα εστω στο τετράγωνο για να καταλαβει το μωρο οτι ηρθε η ωρα να βγει για να μην γινει προκληση κρίμα είναι! Νομίζω και οι αλλες κοπέλες που γεννησαν ελεγαν για τον πονο χαμηλα και την δυσκολία στο περπάτημα, λογικα είναι το μωρακι που κατεβαίνει! Εισαι έτοιμη απο ολα; 

Έτσι πιστεύω κι εγώ πως είναι το μωράκι που σπρώχνει! Ναι κορίτσι μου είμαι έτοιμη υπέρ του δέοντος από όλα... Εδώ και καιρό... Σκέψου τις τσάντες του μαιευτηριου τις πηγαινοφερνουμε με το αμάξι κάνα μηνα😂 Όπως επίσης κάθε βράδυ ρίχνω ένα συμμαζεματακι καλό σε περίπτωση που χρειαστεί να φύγουμε απρόοπτα γιατί θέλουμε να μείνει και ο άντρας μου στο δωμάτιο οπότε μην αφήσω κάνα πιάτο απλυτο πίσω😂 Εκείνος λέει πως να τα αφήσουμε όπως να ναι ένα βράδυ και να δεις τότε θα έρθει η μπεμπούλα.. Τι να πω ακόμα κι αυτό σκέφτομαι να δοκιμάσω😂😂

Από ζέστη πως την παλεύετε? Εμείς εδώ 35 βαθμούς Γερμανία, δεν παλεύεται και άπνοια φουλ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νίναα μου εσύ θα λες ότι την έζησες την εγκυμοσύνη κ με το παραπάνω!!! Καυτερά φαγητά έχεις φάει? Η @Tweema μας είχε πει κ ρόφημα κριταμο... δίκταμο..? Πώς το λένε αυτό το μαντζουνι τέλος πάντων??? 🤣🤣🤣 Σεξ μας είπες κάνεις...καμία άλλη ιδέα κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τρομερή ζεστή σήμερα !!!! Θα κλείσουμε μέσα μέχρι εδώ χαχαχχα!!!

Άρχισε κι εδώ η ζέστη 🌡 Πήγαμε για πρώτο μπάνιο χθες, ωραία ήταν, αλλά ψιλοζεσταινομαι φέτος και δεν το ευχαριστιέμαι τόσο όσο τις άλλες χρονιές 👙 Μάλλον θα δυσκολευτω κάπως τον Ιούλιο 😛

 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Νίναα μου εσύ θα λες ότι την έζησες την εγκυμοσύνη κ με το παραπάνω!!! Καυτερά φαγητά έχεις φάει? Η @Tweema μας είχε πει κ ρόφημα κριταμο... δίκταμο..? Πώς το λένε αυτό το μαντζουνι τέλος πάντων??? 🤣🤣🤣 Σεξ μας είπες κάνεις...καμία άλλη ιδέα κορίτσια???

Σκάλες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο 🤰🏼 Δεν το έχω επιχειρήσει και πιστεύω πως θα είναι η έσχατη λύση 🎈

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νίναα είπε:

Έτσι πιστεύω κι εγώ πως είναι το μωράκι που σπρώχνει! Ναι κορίτσι μου είμαι έτοιμη υπέρ του δέοντος από όλα... Εδώ και καιρό... Σκέψου τις τσάντες του μαιευτηριου τις πηγαινοφερνουμε με το αμάξι κάνα μηνα😂 Όπως επίσης κάθε βράδυ ρίχνω ένα συμμαζεματακι καλό σε περίπτωση που χρειαστεί να φύγουμε απρόοπτα γιατί θέλουμε να μείνει και ο άντρας μου στο δωμάτιο οπότε μην αφήσω κάνα πιάτο απλυτο πίσω😂 Εκείνος λέει πως να τα αφήσουμε όπως να ναι ένα βράδυ και να δεις τότε θα έρθει η μπεμπούλα.. Τι να πω ακόμα κι αυτό σκέφτομαι να δοκιμάσω😂😂

Από ζέστη πως την παλεύετε? Εμείς εδώ 35 βαθμούς Γερμανία, δεν παλεύεται και άπνοια φουλ... 

Χαλάρωσε και θα έρθει μόνη της πριν την Πέμπτη 🤱🏼 Εγώ πάντως το εκτιμώ που σας περιμένουν να γεννησετε και δεν τρώτε το νυστέρι για πλάκα 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

@Νίναα μου εσύ θα λες ότι την έζησες την εγκυμοσύνη κ με το παραπάνω!!! Καυτερά φαγητά έχεις φάει? Η @Tweema μας είχε πει κ ρόφημα κριταμο... δίκταμο..? Πώς το λένε αυτό το μαντζουνι τέλος πάντων??? 🤣🤣🤣 Σεξ μας είπες κάνεις...καμία άλλη ιδέα κορίτσια???

Και καυτερά και ανανά και σεξ, ολα😂 Αχ και πόσο σεξ να κάνεις πια με αυτή τη ζέστη και αυτή την κοιλιά. Και όπως πάω πχ από το δωμάτιο στην κουζίνα σταματώ λίγο στο διάδρομο κάνω και 10 καθίσματα😂 Αχ ναι το ξερω το δικταμο, στη Γερμανία πως θα το βρω.. Πάντως κάπου στη 37η εβδ νομίζω, το σώμα μου έκανε φοβερές συσπάσεις και ρυθμικες και κάπως τότε είχα "φοβηθεί" και είχα πει ωχ λες να ήρθε η ώρα από τώρα(οχι ότι ήταν και νωρίς)... Και μετά κάπως σταμάτησε πολύ απότομα όλο αυτό και "κοιμάται" μέχρι σήμερα... Οπότε τώρα πιστεύω ή θα με πιάσουν από τη μια στιγμη στην αλλη οι πόνοι ή όντως τελικά θα πάω για προκληση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Άρχισε κι εδώ η ζέστη 🌡 Πήγαμε για πρώτο μπάνιο χθες, ωραία ήταν, αλλά ψιλοζεσταινομαι φέτος και δεν το ευχαριστιέμαι τόσο όσο τις άλλες χρονιές 👙 Μάλλον θα δυσκολευτω κάπως τον Ιούλιο 😛

 

Σκάλες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο 🤰🏼 Δεν το έχω επιχειρήσει και πιστεύω πως θα είναι η έσχατη λύση 🎈

 

Χαλάρωσε και θα έρθει μόνη της πριν την Πέμπτη 🤱🏼 Εγώ πάντως το εκτιμώ που σας περιμένουν να γεννησετε και δεν τρώτε το νυστέρι για πλάκα 👍

Σε αυτό έχεις ένα δικιο... Δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Γενικά είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού εδώ, γι αυτό και σου καλύπτει η ασφάλεια τις μαίες για να προετοιμαστεις καταλληλα για φ.τ.. Εχω κι εγώ την ελπίδα μου ότι θα έρθει πριν την Πέμπτη🎈 Εμπιστοσύνη στα μωράκια μας🌺🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1μωρε κοιμαμαι.. Αλλα ειναι βραδια που λεω καλύτερα να καθομαι σαν κουκουβαγια.. Σε καθε στροφη και ξεφυσιγμα εγω😂 ή θα πεσω και δεν θα σηκωθώ μέχρι να πιαστω κ το πρωι ξυπναω λες και με βαραγαν... Ζεστη παρα πολυ.. Δεν ξερω πως θα την παλεψω.. @Νίναα παντα θετικη σκεψη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 τέλεια η θάλασσα μ αρέσει τόσο πολύ με ηρεμεί! Δεν έχω πάει βέβαια αλλά σήμερα ήταν για βουτιές.!!!

@Diana_caterina έτσι όπως το είπε λες κ με έχουν ξυλοφορτωσει χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Άρχισε η ζέστη, ναι.... 

Ξυπνάω το πρωί κ με ρωτάει ο άντρας μου αν κοιμήθηκα καλά κ αυτόματα του απαντάω ότι έχω να κοιμηθώ καλά κ ξέγνοιαστα από τον Οκτώβριο... 

@Νίναα κοντεύεις! Τίποτα δεν έμεινε 😉 από μέρα σε μέρα, από ώρα σε ώρα (καλυτερα) 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Lia5 τέλεια η θάλασσα μ αρέσει τόσο πολύ με ηρεμεί! Δεν έχω πάει βέβαια αλλά σήμερα ήταν για βουτιές.!!!

@Diana_caterina έτσι όπως το είπε λες κ με έχουν ξυλοφορτωσει χαχαχ!!

Νομίζω μπορείτε να με καταλάβετε! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ρε κορίτσια την τελευταία εβδομάδα πολύ αϋπνία.. Κοιμάμαι 2 μπορεί και 3 και μετά ξυπνάω 6 και κοιμάμαι πάλι 9 με 12. Χωρίς να ζορίζομαι με κοιλιά ζέστη κλπ απλά επειδή βασανίζεται το κεφάλι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Άρχισε η ζέστη, ναι.... 

Ξυπνάω το πρωί κ με ρωτάει ο άντρας μου αν κοιμήθηκα καλά κ αυτόματα του απαντάω ότι έχω να κοιμηθώ καλά κ ξέγνοιαστα από τον Οκτώβριο... 

@Νίναα κοντεύεις! Τίποτα δεν έμεινε 😉 από μέρα σε μέρα, από ώρα σε ώρα (καλυτερα) 😍

Αυτο που νομίζουν ότι κοιμομαστε καλα ή οτι θα μπορουμε να κανουμε αυτα που καναμε με ενα νεογέννητο ή οτι θα κοιμομαστε με το νεογέννητο με ξεπερνάει... Νομίζω ότι οι σακουλες και οι μαυροι κυκλοι στα ματια θα φαινονται απο 10μετρα.😂 Περιμένω πως και πως για την ημέρα που θα ξυπνησει για δουλειά και εγω δεν θα εχω κλεισει ματι και θα με δει στα χαλια μου να αλλαξει γνωμη😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ ρε κορίτσια την τελευταία εβδομάδα πολύ αϋπνία.. Κοιμάμαι 2 μπορεί και 3 και μετά ξυπνάω 6 και κοιμάμαι πάλι 9 με 12. Χωρίς να ζορίζομαι με κοιλιά ζέστη κλπ απλά επειδή βασανίζεται το κεφάλι μου.. 

Εγω το εκανα αυτο στην αρχη... Μια οι εφιαλτες μια οι σκεψεις.. Στις σκεψεις εκλεινα διακοπτη! Με το που με επιανα να υπεραναλυω και αλλα τετοια ελεγα στον εαυτό μου σταματά να σκέφτεσαι και πεσε κοιμησου, μην το κανεις αυτό στον εαυτο σου και αλλαζα πλευρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω το εκανα αυτο στην αρχη... Μια οι εφιαλτες μια οι σκεψεις.. Στις σκεψεις εκλεινα διακοπτη! Με το που με επιανα να υπεραναλυω και αλλα τετοια ελεγα στον εαυτό μου σταματά να σκέφτεσαι και πεσε κοιμησου, μην το κανεις αυτό στον εαυτο σου και αλλαζα πλευρο 

Όλα τα έχω κάνει... Και στην αρχή μέχρι την αυχενική ήμουν πάλι ανήσυχη. Μετά ηρεμισα και τώρα που πλησιάζω πάλι αγχώνομαι παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτο που νομίζουν ότι κοιμομαστε καλα ή οτι θα μπορουμε να κανουμε αυτα που καναμε με ενα νεογέννητο ή οτι θα κοιμομαστε με το νεογέννητο με ξεπερνάει... Νομίζω ότι οι σακουλες και οι μαυροι κυκλοι στα ματια θα φαινονται απο 10μετρα.😂 Περιμένω πως και πως για την ημέρα που θα ξυπνησει για δουλειά και εγω δεν θα εχω κλεισει ματι και θα με δει στα χαλια μου να αλλαξει γνωμη😂😂😂

Χαχαχα.... Αυτό ακριβώς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Όλα τα έχω κάνει... Και στην αρχή μέχρι την αυχενική ήμουν πάλι ανήσυχη. Μετά ηρεμισα και τώρα που πλησιάζω πάλι αγχώνομαι παλι

Έχεις αγωνία γι αυτό! Συν το άγχος εννοείται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@Starrrπως εισαι;

Τι κάνετε οι υπόλοιπες ολες καλα; 

Πρισμενη 🤣🤣κατά τα άλλα πολύ λίγα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...