Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μπααα... Το σπέρμα είναι που κάνει τη δουλειά από ότι ξέρω! 

Κι εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός: ότι οι προσταγλανδινες που έχει το σπέρμα βοηθούν στην εξάλειψη τραχήλου. Απλώς σκέφτηκα μήπως ο οργασμός δημιουργεί συσπάσεις γιατί όσο είχα αιμορραγία μου είχε πει να μην κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα το πωμα μάλλον φεύγει σιγά-σιγά αλλά ούτε ο δικός μου θα καθίσει... Ο οργασμός χωρίς διείσδυση και σπέρμα λες να κάνει δουλειά; 🤔

Κανει σύσπαση αλλά το σπέρμα μαλακώνει τον τραχηλο. Επίσης εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι ότι θα αργήσει ξανά να μας δωθει η ευκαιρία να κάνουμε κάτι χωρίς προφύλαξη γιατί λένε ότι μετά είσαι ακόμα πιο γόνιμη και δεν είναι στα άμεσα σχέδια μας 2ο παιδάκι. Οπότε ήταν ευκαιρία να το απολαύσουμε όσο μπορούμε. Εγώ να πω την αλήθεια αυτόν τον μήνα έχω αρκετή όρεξη. Όλα τα όνειρά μου είναι σοκινγκ.. 😂😂 Μόνο εγώ το έχω αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κανει σύσπαση αλλά το σπέρμα μαλακώνει τον τραχηλο. Επίσης εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι ότι θα αργήσει ξανά να μας δωθει η ευκαιρία να κάνουμε κάτι χωρίς προφύλαξη γιατί λένε ότι μετά είσαι ακόμα πιο γόνιμη και δεν είναι στα άμεσα σχέδια μας 2ο παιδάκι. Οπότε ήταν ευκαιρία να το απολαύσουμε όσο μπορούμε. Εγώ να πω την αλήθεια αυτόν τον μήνα έχω αρκετή όρεξη. Όλα τα όνειρά μου είναι σοκινγκ.. 😂😂 Μόνο εγώ το έχω αυτό; 

Όχι εγώ το έχω όλους τους μήνες 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Όχι εγώ το έχω όλους τους μήνες 🤭

Όλους τους μήνες δεν το είχα γιατί πέρα από την δουλειά που είχα και ένιωθα κομμάτια όταν γύριζα ήμουν και αγχωμένη.. Οπότε τώρα που είμαι πιο ήρεμη βλέπω μόνο τέτοια όνειρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@PanB κορίτσι μου τι κάνεις? Καλημέρα.

Να σε ρωτήσω στο πρώτο αν θυμάμαι καλά είχες πάει με προγραμματισμένη καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Με τα όνειρα το εχω εξ αρχης.. Και ουτε εμενα μου κάθεται ο αντρας μου φοβαται! Μετα την γεννα ύστερα από 4 βδομάδες επιτρέπεται δηλαδή μετα την επίσκεψη στον γιατρό.. Και σε μας το 2ο ειναι ενα μακρινο σχεδιο γιατι λεμε πρωτα να μπω στο δημόσιο μεσω προκηρυξης και ύστερα να κάνουμε 2ο..

Βέβαια ποτε δεν ξέρεις.. Αλλα και παλι προσοχή 🤣 

Νιώθω ότι η μικρη βαρυνε κ αλλο.. Και νιώθω τρομερα κουρασμενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Πήρα τις εξετάσεις μου από το προ εγχειρητικο που κάνουμε στο μητέρα. Καρδιολόγο έλεγχο οκ. Εξετάσεις αίματος πάλι ο αιματοκριτης χάλια. 🙄 Θα το συζητήσω κ με τον γιατρο μου. Μήπως και μου ζητήσει να χω καμία φιάλη αίμα..... 🤔🤔 Επίσης μου έκαναν για αντισώματα covid πλήρωσα κ 20 ευρώ γι αυτό. Κ δεν το χω περάσει. Αρνητικά βγήκαν. Οπότε όταν θα πάω για εισαγωγή θα μου κάνουν κ μοριακό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Πήρα τις εξετάσεις μου από το προ εγχειρητικο που κάνουμε στο μητέρα. Καρδιολόγο έλεγχο οκ. Εξετάσεις αίματος πάλι ο αιματοκριτης χάλια. 🙄 Θα το συζητήσω κ με τον γιατρο μου. Μήπως και μου ζητήσει να χω καμία φιάλη αίμα..... 🤔🤔 Επίσης μου έκαναν για αντισώματα covid πλήρωσα κ 20 ευρώ γι αυτό. Κ δεν το χω περάσει. Αρνητικά βγήκαν. Οπότε όταν θα πάω για εισαγωγή θα μου κάνουν κ μοριακό... 

Εμένα στο Ρέα δεν μου έχει πει ο γιατρός για προεγχειρητικες.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Πήρα τις εξετάσεις μου από το προ εγχειρητικο που κάνουμε στο μητέρα. Καρδιολόγο έλεγχο οκ. Εξετάσεις αίματος πάλι ο αιματοκριτης χάλια. 🙄 Θα το συζητήσω κ με τον γιατρο μου. Μήπως και μου ζητήσει να χω καμία φιάλη αίμα..... 🤔🤔 Επίσης μου έκαναν για αντισώματα covid πλήρωσα κ 20 ευρώ γι αυτό. Κ δεν το χω περάσει. Αρνητικά βγήκαν. Οπότε όταν θα πάω για εισαγωγή θα μου κάνουν κ μοριακό... 

Όταν λες χάλια, δλδ πόσο ήταν? Να σε ρωτήσω, το να πάρεις ενδοφλέβια σίδηρο δεν παίζει? Εμένα ο αιματολόγος αυτή την οδηγία θα δώσει για μετά τον τοκετό..

Το ότι στο Ιασώ δε ζητάνε καρδιολογικο έλεγχο να με προβληματίσει ρε κορίτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα στο Ρέα δεν μου έχει πει ο γιατρός για προεγχειρητικες.. 🙄

Αυτό λέω κι εγώ, ούτε στο Ιασώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα στο Ρέα δεν μου έχει πει ο γιατρός για προεγχειρητικες.. 🙄

Ίσως κάνουν μόνο στο μητέρα. Είναι στο πακέτο γεννας αυτές οι εξετάσεις..... Και καλά αυτά που πληρώνουμε στο τοκετο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όταν λες χάλια, δλδ πόσο ήταν? Να σε ρωτήσω, το να πάρεις ενδοφλέβια σίδηρο δεν παίζει? Εμένα ο αιματολόγος αυτή την οδηγία θα δώσει για μετά τον τοκετό..

Το ότι στο Ιασώ δε ζητάνε καρδιολογικο έλεγχο να με προβληματίσει ρε κορίτσια??

Σε κάποιους δεν ζητούν καρδιολόγικο...κ σε εμάς εδώ μόνο το μητερα το χει στο πακέτο γεννας... 28, 1 ο αιματοκριτης μου.... Κ θυμάμαι στον μικρό μου γέννησα με 35, θήλαζα, κ ένιωθα συνεχόμενους σεισμούς κ μηδέν αντοχες.... Κ σκέφτομαι τώρα τι θα γίνει..... Την Παρασκευή θα ρωτήσω τον γιατρο μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όταν λες χάλια, δλδ πόσο ήταν? Να σε ρωτήσω, το να πάρεις ενδοφλέβια σίδηρο δεν παίζει? Εμένα ο αιματολόγος αυτή την οδηγία θα δώσει για μετά τον τοκετό..

Το ότι στο Ιασώ δε ζητάνε καρδιολογικο έλεγχο να με προβληματίσει ρε κορίτσια??

Κοίτα μια φορά στο Ρέα που χρειάστηκε να κάνω μια επέμβαση με είδε πριν μπω καρδιολόγος.. Μου έκανε εξέταση δηλαδή. Οπότε ίσως σε βλέπουν εκείνη τη στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας: Έχω κάνα μήνα περίπου να πάρω σίδηρο και μου έφερε τώρα ο άντρας μου τις αιματολογικές και βλέπω αιματοκρίτη 38! 😯 Ενθουσιάστηκα και ήθελα να το μοιραστώ 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας: Έχω κάνα μήνα περίπου να πάρω σίδηρο και μου έφερε τώρα ο άντρας μου τις αιματολογικές και βλέπω αιματοκρίτη 38! 😯 Ενθουσιάστηκα και ήθελα να το μοιραστώ 🤩

Στο τέλος της κύησης έτσι γίνεται κανονικά..... Ανεβαίνει αυτοματα...μονο σε μένα έμεινε χάλια 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Στο τέλος της κύησης έτσι γίνεται κανονικά..... Ανεβαίνει αυτοματα...μονο σε μένα έμεινε χάλια 😂😂

Εσένα στα τρώει όλα η νταρντανα εκεί μέσα 🤰🏼😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εσένα στα τρώει όλα η νταρντανα εκεί μέσα 🤰🏼😆

Μάλλον. Θα με φάει ολόκληρη. 😅😅😄🤣🤣 Μου χε πιει το αίμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μάλλον. Θα με φάει ολόκληρη. 😅😅😄🤣🤣 Μου χε πιει το αίμα.. 

Μήπως έχεις κατακράτηση;; αν θυμάμαι καλά ο γιατρός στη δουλειά μου είχε πει ότι η κατακράτηση κάνει τον αιματοκρίτη να φαίνεται έτσι χαμηλός ενώ μπορεί να μην είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; ειμαι πρισμενη ολόκληρη και δεν μπορω να κουνηθω😂.. Που λετε μου εστειλαν μειλ με ημερομηνίες εμβολιασμού, εννοείται ότι δεν παω τωρα! 

Επίσης.. Εχθες που μιλαγαμε για νυχτικες και ρομπες μπηκα στο τρυπακι και δοκιμασα αυτα που αγορασα.. Τελικα δεν μου κανουν μου ειναι πιο κοντα απο οσο ηθελα, δεν υπολογισα την κοιλια φαίνεται 🤣 οπότε τωρα εκατσα να ψαχτω.. Εγω απο οτι φαίνεται θα παραγγείλω απο ενα κατάστημα που εχει τιμες βιοτεχνιας λεει.. Ειναι στις Σέρρες και εχει νορμαλ μεταφορικα! Θα παω όμως σπίτι να μετρηθω πρωτα κ ύστερα 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μήπως έχεις κατακράτηση;; αν θυμάμαι καλά ο γιατρός στη δουλειά μου είχε πει ότι η κατακράτηση κάνει τον αιματοκρίτη να φαίνεται έτσι χαμηλός ενώ μπορεί να μην είναι 

Η αιμοσφαιρινη είναι είναι στα επίπεδα του αιματοκρίτη.... Οπότε είναι σωστή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; ειμαι πρισμενη ολόκληρη και δεν μπορω να κουνηθω😂.. Που λετε μου εστειλαν μειλ με ημερομηνίες εμβολιασμού, εννοείται ότι δεν παω τωρα! 

Επίσης.. Εχθες που μιλαγαμε για νυχτικες και ρομπες μπηκα στο τρυπακι και δοκιμασα αυτα που αγορασα.. Τελικα δεν μου κανουν μου ειναι πιο κοντα απο οσο ηθελα, δεν υπολογισα την κοιλια φαίνεται 🤣 οπότε τωρα εκατσα να ψαχτω.. Εγω απο οτι φαίνεται θα παραγγείλω απο ενα κατάστημα που εχει τιμες βιοτεχνιας λεει.. Ειναι στις Σέρρες και εχει νορμαλ μεταφορικα! Θα παω όμως σπίτι να μετρηθω πρωτα κ ύστερα 🤣🤣 

Κ εγώ τα πήρα έξτρα λαρτζ τις πιτζάμες.... Ενω φοράω small medium 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ τα πήρα έξτρα λαρτζ τις πιτζάμες.... Ενω φοράω small medium 😂

Εγραφαν one size και οταν τις πηρα δεν ειχα πεταξει κοιλια και δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα! Οπότε τωρα.. Ρομπιτσα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2021 at 8:56 ΜΜ, ο/η Liiida είπε:

@Tweema εγώ έχω βάλει στο βαλιτσάκι μου κανονικά huge εσώρουχα, νοσοκομειακά εσώρουχα μίας χρήσης και πάνες ακράτειας. Δε θα βολευτώ λες? 

Επίσης, μεγάλη παραγωγή μους σοκολάτας ο μικρός σου, ε??? 🤣

Πιστεύω θα σε βολέψουν.. Από φίλες βλέπω όλες τις έχουν βολέψει οι πάνες ακράτειας κ όχι οι Σερβιέτες. 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα το πωμα μάλλον φεύγει σιγά-σιγά αλλά ούτε ο δικός μου θα καθίσει... Ο οργασμός χωρίς διείσδυση και σπέρμα λες να κάνει δουλειά; 🤔

Κάνει δουλειά από όσο ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 36+6 σήμερα και γέννησα καθώς η διαστολή προχώρησε σιγά σιγά. Δυστυχώς εγώ δεν θα το περιγράψω τόσο όμορφα όσο οι άλλες κοπέλες, αλλά αφού τέλος καλό, όλα καλά, δόξα τω Θεώ έχω να πω μόνο! Ο μικρός 3.150, φυσιολογικά γέννησα (ικέτευα για επισκληρίδιο αλλά τελικά δεν πρόλαβα να κάνω, γιατί βγήκε ο μικρούλης). Με το καλό και στα δικά σας εύχομαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...