Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

@Smurf88 είσαι ένας φωτεινός φάρος στο τούνελ του άγχους μου 🤣🤣🤣 Το έχω ξαναπεί νομίζω, την τύχη σου να έχουμε!!! Αντιπηκτικές κάνω κι εγώ αλλά θα τις κόψω λίγες μέρες αφότου μπω στο μήνα μου. Προληπτικά τις έκανα λόγω αποβολών, γι αυτό δεν αγχώνονται οι γιατροί μου. Εσύ είχες εύρημα θρομβοφιλιας?

Εγώ μπαίνω 36η αύριο, κάθομαι άλλη 1 βδομάδα στα αυγά μου κ στην 37η ξεκινάω δυναμικά περπάτημα κλπ 💪 Ας μας πει η γιατρός που θα μας δει σε λίγες μέρες ότι η μικρή είναι έτοιμη κ θα σας πω τί έχει να γίνει...😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Χαχαχαχαχ καλημέρα!! Γλεντι τρικούβερτο φαντάζομαι! Εγω νομίζω αν δεν βαλω τον γιατρό μας να πει μπροστά στον αντρα μου οτι σεξ ελεύθερα θα συνεχίσει να φοβαται🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς έχουμε να κάνουμε από τον 7ο...πλάκα θα έχει🤣🤣🤣 Μας το έχει ήδη πει για την 37η βδομάδα αλλά ούτε εγώ τον βλέπω να ψήνεται 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμείς έχουμε να κάνουμε από τον 7ο...πλάκα θα έχει🤣🤣🤣 Μας το έχει ήδη πει για την 37η βδομάδα αλλά ούτε εγώ τον βλέπω να ψήνεται 😝

Εμεις απο τον 5ο σταματησαμε φοβαται μηπως ενοχλείται το μωρο🤣 νταξει ισως να μην τους αρέσει κιολας η ιδεα να νιωθουν αβολα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδια λέτε να γέννησαν οι κοπέλες που έχουν πητ αρχες Ιούνη; δεν έχει εμφανιστεί καμία 🤔

Η μία κοπέλα έχει γεννήσει. Γράφει στο θέμα του Μαΐου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα κορίτσι μου εσυ; μετραω 31μερες ακόμα 🤣😝

Αχ άσε μου έρχεται να πάρω απλή την δική μ άδεια να τελειώνω!! Έρχομαι με τόσο ζόρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια....αυτές τις μέρες πέρα από τη φρικτή ζέστη δε νιώθω τίποτα άλλο!! Σαν να μην είμαι έγκυος..χθες ανέβηκα 3 ορόφους σκαλιά, σήμερα περπάτησα αλλά δε βλέπω φώς!! Ιδανικά θα ήθελα να κλείσω κ την 38 εβδομάδα την Παρασκευή κ μετά να βγεί..για να δούμε!! 

@Liiida κ εγώ δεν είχα κάτι το ιδιαίτερο..απλά επειδή έκανα τις αντιπηκτικές κ είχα το νου μου, 2 μέρες πριν γεννήσω ξυπνούσα με λίγους πόνους οπότε και δεν την έκανα! Την ημέρα που γέννησα, ήμουν στο γιατρό το πρωί κ μου είπε ότι η μικρή αντέχει σίγουρα άλλον ένα μήνα μέσα γιατί είχα πολύ ευνοϊκές συνθήκες... βέβαια είχα πονακια κ από το μεσημέρι είχα έναν μόνιμο ενοχλητικό πόνο περιόδου σε σημείο που με νευρίασε κιόλας! Απόγευμα έσπασαν τα νερά και μετά από 2,5 ώρες γέννησα! 

Τώρα όλο μου λένε ότι είμαι έτοιμη κ όλο δε γεννάω 😂😂 πιστεύω θα ξυπνήσω μια μέρα κ θα γίνουν όλα ξαφνικά!

Όσες είδατε τραχηλικό βύσμα, ήταν σαν κολλώδες υγρό; Βγάζω κατά διαστήματα ένα περίεργο πράγμα, χωρίς αίμα..η μαία μου είπε ότι μάλλον είναι λιμνάζοντα υγρά αλλά μου φαίνεται περίεργο!

Μάλλον μόνο εγώ έχω δει το πώμα.. Είναι όπως ο ζελες λιγάκι πιο γλοιώδες . Εμένα βγηκε όλο μαζί οπότε υποθέτω πως είναι λίγο διαφορετικό απο όταν βγει σταδιακα. Σε κοιτάζουν από κάτω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω απο τον 4ο και μετα εχω την αίσθηση ότι θα γεννησω νωρίτερα, όχι απαραίτητα προωρα αλλα πριν την πητ μου. Την γέννα φοβάμαι 😭🤣 μέχρι τώρα ήμουν κουλ αλλά τώρα οσο συζηταμε για συσπάσεις και για πόνους κλπ τοσο με αγχώνει η γέννα 

Κορίτσι μου εγώ στο 1ο δεν ήθελα να ακούω τίποτα για γέννα φοβόμουν πάρα πολύ όμως το μετάνιωσα.. Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δωσω να μάθεις το σώμα σου, να αναγνωρίσεις ότι σημάδια σου δείχνει. Υποθέτω θα κάνεις επισκληριδιο οπότε δεν θα αισθάνεσαι τους πονους κ οι εξωθησεις θα είναι καθοδηγουμενες..πρέπει να μάθεις τις συσπάσεις για να αναγνωρίζεις κ εσύ όταν θα έρθει η ώρα .η πητ είναι πιθανή μην το ξεχνάς αυτό! Μπορεί να γεννήσεις 2 εβδ μετά μπορεί 2 πριν. Μην σκεφτεσαι με την πητ. Το τέλειο είναι να γεννηθεί από 37+0  κ μετά γιατι είναι ασφαλές στο αναπνευστικό κομμάτι. Επίσης όσες λιγότερες παρεμβάσεις γλιτώσεις τόσο καλύτερα θα είναι να υπάρξει κάποιο "θέμα" κατά την διάρκεια του τοκετού για σένα κ το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είμαι πολύ καλά από χθες ούτε πόνους ούτε συσπάσεις. Με παίζει κανονικά η μικρούλα εμένα. Όπως φαίνεται βλέπω να την βγάζω κ αυτήν την εβδομαδα 😝

Βρε κορίτσια η Ελένη που είναι, χάθηκε ξαφνικά η κοπέλα. Η διαμάντω πρέπει να έχει γεννήσει γιατί κάτι διάβαζα στο άλλο θέμα του Μαΐου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ αύριο κλείνω την 33η εβδομάδα και μπαίνω 34η και ο τράχηλος είναι 34mm. Από εκεί που φοβόμουν για πρόωρο, τώρα θα λέμε αμαν να μικρύνει ο τράχηλος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Αχ άσε μου έρχεται να πάρω απλή την δική μ άδεια να τελειώνω!! Έρχομαι με τόσο ζόρι!!

Χαχαχα και εγω σκέφτομαι να φερω χαρτι γιατρου να βγω σε αδεια απο τωρα γιατι τα ποδια μου υποφερουν.. Αλλα σκέφτομαι οτι αν σταματησω είναι ενας μηνας μειον στα λεφτά που βαζουμε στην ακρη και οτι θα τρεχει σαν παλαβος ο αντρας μου να κανει και τα δικα μου🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είμαι πολύ καλά από χθες ούτε πόνους ούτε συσπάσεις. Με παίζει κανονικά η μικρούλα εμένα. Όπως φαίνεται βλέπω να την βγάζω κ αυτήν την εβδομαδα 😝

Βρε κορίτσια η Ελένη που είναι, χάθηκε ξαφνικά η κοπέλα. Η διαμάντω πρέπει να έχει γεννήσει γιατί κάτι διάβαζα στο άλλο θέμα του Μαΐου. 

Η ελενη έχει να γραψει απο το Πάσχα! Υπάρχει περίπτωση να γεννησε προωρα; δεν θελω να σκέφτομαι τα χειρότερα αλλα εχω μπει σε σκεψεις σταματησε να γραφει απο την μια στιγμή στην άλλη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Η ελενη έχει να γραψει απο το Πάσχα! Υπάρχει περίπτωση να γεννησε προωρα; δεν θελω να σκέφτομαι τα χειρότερα αλλα εχω μπει σε σκεψεις σταματησε να γραφει απο την μια στιγμή στην άλλη... 

Ναι έχει να γράψει αρκετό καιρό.. Κ εγώ έχω σκεφτεί διαφορά. Τι να πω..πιστευω κάποια στιγμή θα γράψει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα σε όλες!

@Smurf88 είσαι ένας φωτεινός φάρος στο τούνελ του άγχους μου 🤣🤣🤣 Το έχω ξαναπεί νομίζω, την τύχη σου να έχουμε!!! Αντιπηκτικές κάνω κι εγώ αλλά θα τις κόψω λίγες μέρες αφότου μπω στο μήνα μου. Προληπτικά τις έκανα λόγω αποβολών, γι αυτό δεν αγχώνονται οι γιατροί μου. Εσύ είχες εύρημα θρομβοφιλιας?

Εγώ μπαίνω 36η αύριο, κάθομαι άλλη 1 βδομάδα στα αυγά μου κ στην 37η ξεκινάω δυναμικά περπάτημα κλπ 💪 Ας μας πει η γιατρός που θα μας δει σε λίγες μέρες ότι η μικρή είναι έτοιμη κ θα σας πω τί έχει να γίνει...😂😂

Χαχαχαχαχα!! Πολύ γέλασα!! Στην πρώτη ήμουν στη γκρίζα ζώνη για θρομβοφιλια κύησης..τώρα όλα αρνητικά! Επαφές είχαμε να κάνουμε από τον 6ο κ εμείς.. μάλιστα εμένα δε με άφηνε τίποτα!!! Όταν μπήκα στο μήνα μου πήραμε το πράσινο φως αλλά όλες κ όλες 2 φορές κάναμε..

@Tweema μια φορά με είδε ο γιατρός από κάτω ίσα ίσα..κ προχθές που πήγα στην κλινική με είδε η μαία για να έχει εικόνα! Εγώ αυτό που βλέπω είναι σαν μυξα κάπως 🙄🙄 έχω βγάλει 2-3 φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Χαχαχαχαχα!! Πολύ γέλασα!! Στην πρώτη ήμουν στη γκρίζα ζώνη για θρομβοφιλια κύησης..τώρα όλα αρνητικά! Επαφές είχαμε να κάνουμε από τον 6ο κ εμείς.. μάλιστα εμένα δε με άφηνε τίποτα!!! Όταν μπήκα στο μήνα μου πήραμε το πράσινο φως αλλά όλες κ όλες 2 φορές κάναμε..

@Tweema μια φορά με είδε ο γιατρός από κάτω ίσα ίσα..κ προχθές που πήγα στην κλινική με είδε η μαία για να έχει εικόνα! Εγώ αυτό που βλέπω είναι σαν μυξα κάπως 🙄🙄 έχω βγάλει 2-3 φορές!

Εντάξει έχω αρχίσει κ κουραζομαι  διαβάζω κάτι πάω να απαντήσω κ ξεχνάω τι διάβασα κ πάλι από την αρχή. 

Μπας κ δεν στο είπε η μαία να μην σε αγχώσει;;; κλίνω ότι είναι το βύσμα. Καλλιέργεια είσαι οκ. Δε νομίζω ότι στέκει αυτό με τα λιμνάζοντα, μου φαίνεται λιγάκι αστείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εντάξει έχω αρχίσει κ κουραζομαι  διαβάζω κάτι πάω να απαντήσω κ ξεχνάω τι διάβασα κ πάλι από την αρχή. 

Μπας κ δεν στο είπε η μαία να μην σε αγχώσει;;; κλίνω ότι είναι το βύσμα. Καλλιέργεια είσαι οκ. Δε νομίζω ότι στέκει αυτό με τα λιμνάζοντα, μου φαίνεται λιγάκι αστείο. 

Θα ρωτήσω και τον γιατρό σήμερα να δω τι θα μου πει..ότι και να ναι δε με αγχωνει γιατί είμαι σε μέρες τοκετού, οπότε όλα καλά!! Οπότε θέλει ας εμφανιστεί..το μόνο που θέλω είναι να προλάβω να πάω στην κλινική 😂😂 γι αυτό πήγα προχθές, για να είμαι σίγουρη!! 

Από μνήμη άστα να πάνε... σήμερα προσπάθησα να τελειώσω όσες εκκρεμότητες είχα από τη δουλειά και πάλι νομίζω ότι κάτι ξέχασα..νομίζω ότι θα γεννάω αγκαλιά με τον υπολογιστή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Θα ρωτήσω και τον γιατρό σήμερα να δω τι θα μου πει..ότι και να ναι δε με αγχωνει γιατί είμαι σε μέρες τοκετού, οπότε όλα καλά!! Οπότε θέλει ας εμφανιστεί..το μόνο που θέλω είναι να προλάβω να πάω στην κλινική 😂😂 γι αυτό πήγα προχθές, για να είμαι σίγουρη!! 

Από μνήμη άστα να πάνε... σήμερα προσπάθησα να τελειώσω όσες εκκρεμότητες είχα από τη δουλειά και πάλι νομίζω ότι κάτι ξέχασα..νομίζω ότι θα γεννάω αγκαλιά με τον υπολογιστή!!

Ναι δες το κ με τον γιατρό. Θα περιμένουμε νεα. Εννοείται πλέον ας έρθουν οπότε θέλουν. Την μικρή σε ποια εβδ την γέννησες; 

Νομίζω πως ξεχνάμε γιατί έχουμε πολλά στο μυαλό μας. Εγώ τουλάχιστον αυτό αισθάνομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου ελπίζω όλες να είστε καλαα!!Εγω γέννησα προχθές 3100 ο μπέμπης!!Απλά κάναμε αναγκαστηκα καισαρικη επειδη πιεζοταν το μωρο κι έπεφταν οι παλμοί του!!Ειχα και λίγο αμνιακό.. 

 

Εύχομαι σε όλες ολόψυχα με έναν πόνο και υγιεστατα μωράκια 🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...