Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εγώ είχα στο όριο την 1η τιμή μετά την γλυκόζη και λίγο παραπάνω την 2η τιμή, το σάκχαρο της νηστείας μου είναι πάρα πολύ καλό όπως και η γλυκοζηλιωμενη ήταν πολύ καλή δεν ξέρω ειλικρινά τι να περιμένω την Πέμπτη που έχω ραντεβού.... Σήμερα είμαι καλύτερα το έχω πάρει απόφαση

Ετσι! Μη στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι γιατί αυτά δεν βοηθούν!Τα λέω για να τα ακούω κ εγω ,μη νομιζεις,αλλά όσο μπορούμε τα αποβάλλουμε.Υπάρχουν λυσεις!Θα κάνεις τη διατροφή σου ,θα περπατας οσο στο επιτρεπει ο γιατρός,θα πίνεις μπόλικο νερό και Ολα θα πάνε καλά!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ερώτηση από άσχετη: Δε με είχε απασχολήσει ως τώρα η καμπύλη γιατί στις αιματολογικές το νηστείας μου είναι πάντα χαμηλό. Βλέπω όμως τώρα ότι λέτε πως επηρεάζεται από το καθισιο! Οπότε για να ξέρω σε ποια εβδομάδα κάνουμε καμπύλη; μπας και προλαβαίνω να κουνηθώ λίγο ως τότε 🤔

Γινεται από 24η -28η εβδομάδα, ιδανικά την 26η

Εκτός κ αν δει κάτι περίεργο ο γιατρός σου κ σου πει να την κάνεις νωρίτερα. Η΄αν έχεις ιστορικό στην οικογένεια επίσης.Εγω πχ είχα κ έκανα νωρίτερα κάποιες εξετασεις πριν την καμπύλη για να έχουμε το νου μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Μαριλου1 @chaotic κι εγώ στην 26η θα είμαι τη μεγάλη βδομάδα. Θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό άμα είναι καλύτερα να την κάνω στην 25η ή στην 27η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

@Μαριλου1 @chaotic κι εγώ στην 26η θα είμαι τη μεγάλη βδομάδα. Θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό άμα είναι καλύτερα να την κάνω στην 25η ή στην 27η!

Εγω τη β επιπέδου την εκανα 24+2 ρωτησε τον.... 🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εγω τη β επιπέδου την εκανα 24+2 ρωτησε τον.... 🤓

Τη Β επιπέδου κι εγώ την έκανα! Για την καμπύλη σακχάρου λέω 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Κορίτσια που έχετε ξηροδερμία  να σας πω κ εγώ γιατι είχα το ίδιο πρόβλημα σε συνδιασμο με κνησμό και πολλές νεές ελιες που έβγαλα σε λαιμό,στήθος κ κοιλια.

Εγω έβαζα ένα γνωστό λαδι για να μην κάνω ραγαδες το οποιο είναι κ ακριβο κατ εμε και όταν τέλειωσε έβαζα ανυγδαλέλαιο.Ο κνησμός τρομερός στη κοιλια, οι ελιες βγαίναν η μια πίσω απο την αλλη ,οπότε πήγα σε δερματολόγο γιατι ανησυχησα . Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό  να τραβάει το δέρμα κ να έχω φαγούρα αλλα κ ότι συμβάινει κατι σαν αλλεργικη αντίδραση με την εγκυμοσύνη κ το σώμα γι αυτο είναι κ έντονη (!!!) Επαθα ένα σόκ όταν το ακουσα αυτο . 

Τέλος πάντων ,μου έδωσε την κρεμα που είναι για σώμα κ πρόσωπο ,την cerave  ,όπου αν δεν παιρνουσε η φαγούρα θα πηγαίναμε σε συναινόηση με τον γυναικολογο για κατι δυνατό ,όσο επιτρέπει η εγκυμοσύνη.

Αλλά κορίτσια ΣΩΘΗΚΑ !Απο την πρώτη μέρα σταμάτησαν όλα !Ηρέμησε το δέρμα μου και δεν αφήνει καμία λιπαρότητα στο δέρμα.. Να φανταστείτε ότι ακόμα κ στο μπάνιο μέτα τη χρηση σαπουνιού ,η κοιλια μου είναι απιστευτα απαλή .

Εαν θέλετε δοκιμάστε. Εγω το αμυγδαλελαιο το άφησα στην άκρη  κ το κοιτάζω από μακριά..

Έχω κι εγώ έντονο θέμα με κνησμό στη κοιλιά ιδιατερα μετά το ντους... γίνεται κατακόκκινη η κοιλιά μου και με πεθαίνει στη φαγούρα μέχρι να βάλω κρέμα μπόλικη... αυτή η κρέμα cerave που λες κάνει να τη βάζουμε στη κοιλιά; Γιατί κάπου διάβασα ότι έχει parabens...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έχω κι εγώ έντονο θέμα με κνησμό στη κοιλιά ιδιατερα μετά το ντους... γίνεται κατακόκκινη η κοιλιά μου και με πεθαίνει στη φαγούρα μέχρι να βάλω κρέμα μπόλικη... αυτή η κρέμα cerave που λες κάνει να τη βάζουμε στη κοιλιά; Γιατί κάπου διάβασα ότι έχει parabens...

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γι αυτό μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου. Εμένα μου την έδωσε η δερματολόγος ενώ ήμουν έγκυος στο 5 μήνα. Παρόλα αυτά είχα μιλήσει κ με το γυναικολόγο μου και μου είχε πει γενικά να βάλω στη κοιλιά μου ότι θέλω και απόρησα και του είπα :ότι θέλω; ακόμα κ βαζελίνη; και μου είπε ότι ότι θες, δεν περναει τίποτα στο μωρό.  

Εάν στο επιτρέψει πάντως θα σωθείς.. Είχα τρομερό πρόβλημα κ εγώ και έντονη φαγουρα και από την πρώτη χρήση ηρέμησα. Δεν το πίστευα πραγματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γι αυτό μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου. Εμένα μου την έδωσε η δερματολόγος ενώ ήμουν έγκυος στο 5 μήνα. Παρόλα αυτά είχα μιλήσει κ με το γυναικολόγο μου και μου είχε πει γενικά να βάλω στη κοιλιά μου ότι θέλω και απόρησα και του είπα :ότι θέλω; ακόμα κ βαζελίνη; και μου είπε ότι ότι θες, δεν περναει τίποτα στο μωρό.  

Εάν στο επιτρέψει πάντως θα σωθείς.. Είχα τρομερό πρόβλημα κ εγώ και έντονη φαγουρα και από την πρώτη χρήση ηρέμησα. Δεν το πίστευα πραγματικά.

Κορίτσια μιας και μιλάτε για συστατικά που επιτρέπονται κλπ εγώ δεν έχω κάποια εμπειρία με φαγούρα αλλά στις αρχές της εγκυμοσύνης είχα πάθει ξηροδερμια ξαφνικά στο πρόσωπο και πήγα κατευθείαν στο φαρμακείο. Τότε μου είχε δώσει ο φαρμακοποιός μια κρέμα της cetaphil ενυδατική και μου είπε ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω και αργότερα όταν μεγαλώσει η κοιλιά μου και έχω φαγούρα. Αν και για τη φαγούρα δεν ξέρω αν κάνει δουλειά αλλά ενυδάτωση κάνει φουλ, με μια χρήση μόνο το δέρμα μου ηρεμει, σε όποιο σημείο!

Επίσης, ερώτηση κάπως σχετική για τα συστατικά κλπ. Για βάψιμο νύχια τι άποψη έχετε; Βασικά έχει ρωτήσει καμία τον γιατρό της; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια μιας και μιλάτε για συστατικά που επιτρέπονται κλπ εγώ δεν έχω κάποια εμπειρία με φαγούρα αλλά στις αρχές της εγκυμοσύνης είχα πάθει ξηροδερμια ξαφνικά στο πρόσωπο και πήγα κατευθείαν στο φαρμακείο. Τότε μου είχε δώσει ο φαρμακοποιός μια κρέμα της cetaphil ενυδατική και μου είπε ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω και αργότερα όταν μεγαλώσει η κοιλιά μου και έχω φαγούρα. Αν και για τη φαγούρα δεν ξέρω αν κάνει δουλειά αλλά ενυδάτωση κάνει φουλ, με μια χρήση μόνο το δέρμα μου ηρεμει, σε όποιο σημείο!

Επίσης, ερώτηση κάπως σχετική για τα συστατικά κλπ. Για βάψιμο νύχια τι άποψη έχετε; Βασικά έχει ρωτήσει καμία τον γιατρό της; 🤔

Εγω για να είμαι ειλικρινής δεν την γνωρίζω τη κρέμα που λες. Πάντως όσον αφορά τη cerave που χρησιμοποιώ εγώ, να συμπληρώσω γιατί το τσέκαρα άλλη μια τώρα για σιγουριά, είναι parabens free. 

Τώρα για βάψιμο δεν ρώτησα, δεν τα έβαψα καθόλου τα νύχια μου και μέσα στο σπίτι με την καραντίνα δε το σκέφτηκα και καθόλου να το κάνω. 

Απο όσο ξέρω από φίλες μου πάντως οι γιατροί τους το επέτρεψαν. 

Τώρα τι να σου πω, κάθε γιατρός έχει τη δική του θεωρία για τέτοια θέματα από ότι έχω καταλάβει.. Από συστατικά μέχρι κ το κάπνισμα.. Σε άλλες φίλες κ γνωστές πχ τους επέτρεπαν μέχρι 5 Τσιγάρα την ημέρα, 1 με 2 ποτά την εβδομάδα κ 2 καφέδες. Εμένα δεν επιτρέπει το κάπνισμα, παρόλο που δεν καπνίζω εγώ, αλκοόλ 1 ποτο την εβδομάδα και 1 καφέ μονο οχι διπλό. 

Από ότι κατάλαβες είναι θέμα γιατρού εν ολίγοις και εφόσον εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου καλύτερα να κάνεις ότι σου πει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Έχω κι εγώ έντονο θέμα με κνησμό στη κοιλιά ιδιατερα μετά το ντους... γίνεται κατακόκκινη η κοιλιά μου και με πεθαίνει στη φαγούρα μέχρι να βάλω κρέμα μπόλικη... αυτή η κρέμα cerave που λες κάνει να τη βάζουμε στη κοιλιά; Γιατί κάπου διάβασα ότι έχει parabens...

Από ότι διάβασα πάλι, η παλιά κρέμα είχε barabens. Η νέα ειναι free. 

Μπορείς να το δεις και με το φαρμακοποιό κ το γιατρό σου για να είσαι βέβαιη! 

IMG_20210414_010504.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια μιας και μιλάτε για συστατικά που επιτρέπονται κλπ εγώ δεν έχω κάποια εμπειρία με φαγούρα αλλά στις αρχές της εγκυμοσύνης είχα πάθει ξηροδερμια ξαφνικά στο πρόσωπο και πήγα κατευθείαν στο φαρμακείο. Τότε μου είχε δώσει ο φαρμακοποιός μια κρέμα της cetaphil ενυδατική και μου είπε ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω και αργότερα όταν μεγαλώσει η κοιλιά μου και έχω φαγούρα. Αν και για τη φαγούρα δεν ξέρω αν κάνει δουλειά αλλά ενυδάτωση κάνει φουλ, με μια χρήση μόνο το δέρμα μου ηρεμει, σε όποιο σημείο!

Επίσης, ερώτηση κάπως σχετική για τα συστατικά κλπ. Για βάψιμο νύχια τι άποψη έχετε; Βασικά έχει ρωτήσει καμία τον γιατρό της; 🤔

Καλημέρα! Εμενα η μαια μου ειπε να το αποφυγω τα τεχνικα.. Τυπου ημιμονιμο, τζελ και ακρυλικο.. Να μην ρισκαρω γιατι δεν ξέρουμε τι περιεχουν και αν επηρεάζουν 

Παιδια αντεξα 1 μηνα.. Μετα δεν.. Ειμαι συνέχεια μες στα νερα κ τα νυχια μου γίνονται σαν χαρτί.. Τωρα με την εγκυμοσύνη σκληρυναν λιγο αλλα εσπαγαν κ παλι.. Εγω πηγα κ εκανα ημιμονιμο τις προάλλες θα σταματησω στον 8ο να τα κανω που θα σταματησω και την δουλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!! Πώς είστε κορίτσια??? Εγώ από κρεμα βάζω βιολογική anne gedes, anaplasis λαδακι και prevenstria frezyderm! Νύχια,μαλλιά,λαιζερ με έχει αφήσει από την αρχή εγώ δεν έκανα τίποτα!! Μόνο το λαζερ δεν μπορώ π δεν κάνω κ ανάγκαστικα τα αγριεψα με το ξυράφι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημερααα!!! Πώς είστε κορίτσια??? Εγώ από κρεμα βάζω βιολογική anne gedes, anaplasis λαδακι και prevenstria frezyderm! Νύχια,μαλλιά,λαιζερ με έχει αφήσει από την αρχή εγώ δεν έκανα τίποτα!! Μόνο το λαζερ δεν μπορώ π δεν κάνω κ ανάγκαστικα τα αγριεψα με το ξυράφι!!

Καλημέρα! Της frezyderm την συγκεκριμένη παίρνω κ γω! 

Πανω που θα ρωταγα... Αποτριχωτικη κρεμα χρησιμοποιείται;επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γι αυτό μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου. Εμένα μου την έδωσε η δερματολόγος ενώ ήμουν έγκυος στο 5 μήνα. Παρόλα αυτά είχα μιλήσει κ με το γυναικολόγο μου και μου είχε πει γενικά να βάλω στη κοιλιά μου ότι θέλω και απόρησα και του είπα :ότι θέλω; ακόμα κ βαζελίνη; και μου είπε ότι ότι θες, δεν περναει τίποτα στο μωρό.  

Εάν στο επιτρέψει πάντως θα σωθείς.. Είχα τρομερό πρόβλημα κ εγώ και έντονη φαγουρα και από την πρώτη χρήση ηρέμησα. Δεν το πίστευα πραγματικά.

Χθες όταν μας την πρότεινες, έστειλα μήνυμα στην εταιρεία κ τους ρώτησα αν η κρέμα τους είναι κατάλληλη για εγκυμοσύνη και μου είπαν ναι αλλά πάντα να συμβουλευόμαστε κ τον γιατρό μας. Πάντως από συστατικά που κοίταξα δεν είδα κάτι κακό και σχόλια έχει πολύ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Της frezyderm την συγκεκριμένη παίρνω κ γω! 

Πανω που θα ρωταγα... Αποτριχωτικη κρεμα χρησιμοποιείται;επιτρέπεται; 

Εγώ χαλάουα κάνω, μου έχει πει ο γιατρός δεν επηρεάζει σε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ χαλάουα κάνω, μου έχει πει ο γιατρός δεν επηρεάζει σε κάτι. 

Εγωετσι και κανω χαλαουα θα με ακουσει ολη η εμφύλιος 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

🤔

Η πάνω παράθεση είναι λάθος. 

Εγώ κορίτσια μόνο τα μαλλιά έβαψα τώρα στον 7ο γιατί εκανα και έναν πολιτικό και δεν ήθελα να πάω με άσπρα μαλλιά 😂 πήρα του κορε μια φυτική βαφη από το φαρμακείο. Για νύχια δεν έχω ρωτήσει αλλά τα είχα σταματήσει από τις προσπάθειες που κάναμε  γιατί μου είχε πει δερματολογος ότι η λάμπα είναι ότι χειρότερο. Ομολογώ ότι μου έχουν λείψει αλλά δεν πρόκειται να τα βάψω μέχρι να γεννήσω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Η πάνω παράθεση είναι λάθος. 

Εγώ κορίτσια μόνο τα μαλλιά έβαψα τώρα στον 7ο γιατί εκανα και έναν πολιτικό και δεν ήθελα να πάω με άσπρα μαλλιά 😂 πήρα του κορε μια φυτική βαφη από το φαρμακείο. Για νύχια δεν έχω ρωτήσει αλλά τα είχα σταματήσει από τις προσπάθειες που κάναμε  γιατί μου είχε πει δερματολογος ότι η λάμπα είναι ότι χειρότερο. Ομολογώ ότι μου έχουν λείψει αλλά δεν πρόκειται να τα βάψω μέχρι να γεννήσω.. 

 

Να ζήσετε 👪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Η πάνω παράθεση είναι λάθος. 

Εγώ κορίτσια μόνο τα μαλλιά έβαψα τώρα στον 7ο γιατί εκανα και έναν πολιτικό και δεν ήθελα να πάω με άσπρα μαλλιά 😂 πήρα του κορε μια φυτική βαφη από το φαρμακείο. Για νύχια δεν έχω ρωτήσει αλλά τα είχα σταματήσει από τις προσπάθειες που κάναμε  γιατί μου είχε πει δερματολογος ότι η λάμπα είναι ότι χειρότερο. Ομολογώ ότι μου έχουν λείψει αλλά δεν πρόκειται να τα βάψω μέχρι να γεννήσω.. 

 

Να ζήσετε !!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα! Εγώ έκανα λέιζερ πριν την εγκυμοσύνη πόδια μπικίνι μασχάλες στήθος και τα σταμάτησα όλα. Ρώτησα τη γυναικολόγο και με ρώτησε αν πονάω κατά τη διάρκεια του λέιζερ, και αν ναι να μη το κάνω γιατί υπάρχει φόβος να μου ενεργοποιήσει συσπάσεις. Επίσης μου είπε όχι για το λέιζερ στο μπικίνι και το στήθος. Λέω να κάνω μια απόπειρα πριν γεννήσω να κάνω πόδια τουλάχιστον να γλιτώσω από τις τρίχες για καλοκαίρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Η πάνω παράθεση είναι λάθος. 

Εγώ κορίτσια μόνο τα μαλλιά έβαψα τώρα στον 7ο γιατί εκανα και έναν πολιτικό και δεν ήθελα να πάω με άσπρα μαλλιά 😂 πήρα του κορε μια φυτική βαφη από το φαρμακείο. Για νύχια δεν έχω ρωτήσει αλλά τα είχα σταματήσει από τις προσπάθειες που κάναμε  γιατί μου είχε πει δερματολογος ότι η λάμπα είναι ότι χειρότερο. Ομολογώ ότι μου έχουν λείψει αλλά δεν πρόκειται να τα βάψω μέχρι να γεννήσω.. 

 

Αχ τι ωραια να ζησετε και καλους (και αλλους) απογονους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα! Εγώ έκανα λέιζερ πριν την εγκυμοσύνη πόδια μπικίνι μασχάλες στήθος και τα σταμάτησα όλα. Ρώτησα τη γυναικολόγο και με ρώτησε αν πονάω κατά τη διάρκεια του λέιζερ, και αν ναι να μη το κάνω γιατί υπάρχει φόβος να μου ενεργοποιήσει συσπάσεις. Επίσης μου είπε όχι για το λέιζερ στο μπικίνι και το στήθος. Λέω να κάνω μια απόπειρα πριν γεννήσω να κάνω πόδια τουλάχιστον να γλιτώσω από τις τρίχες για καλοκαίρι.

Αυτό με τον πόνο δεν το σκέφτηκα καθόλου αλλά θα τον ξαναρωτησω τώρα που το λες. Αν και ευτυχώς δεν αισθάνθηκα κάποια σύσπαση την ώρα που πονούσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

Αυτό με τον πόνο δεν το σκέφτηκα καθόλου αλλά θα τον ξαναρωτησω τώρα που το λες. Αν και ευτυχώς δεν αισθάνθηκα κάποια σύσπαση την ώρα που πονούσα. 

Κοίτα μπορεί με εμένα να φοβάται λίγο περισσότερο γιατί είχα και πολλά προβλήματα στην αρχή. Για βαφή μου είπε φυτική μετά τον τρίτο, νύχια δεν ρώτησα τα σταμάτησα γενικά. Σκέφτομαι βέβαια ένα πεντικιούρ σιγά σιγά ρε κορίτσια γιατί άρχισα να μην φτάνω να τα κάνω μόνη μου 😂 να σας κάνω και ένα update για εξετάσεις, στην 34η σχεδόν 35η θα μου κάνει η ιδιώτης την πρώτη κορδέλα και μετά από μία βδομάδα κολπική καλλιέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κοίτα μπορεί με εμένα να φοβάται λίγο περισσότερο γιατί είχα και πολλά προβλήματα στην αρχή. Για βαφή μου είπε φυτική μετά τον τρίτο, νύχια δεν ρώτησα τα σταμάτησα γενικά. Σκέφτομαι βέβαια ένα πεντικιούρ σιγά σιγά ρε κορίτσια γιατί άρχισα να μην φτάνω να τα κάνω μόνη μου 😂 να σας κάνω και ένα update για εξετάσεις, στην 34η σχεδόν 35η θα μου κάνει η ιδιώτης την πρώτη κορδέλα και μετά από μία βδομάδα κολπική καλλιέργεια. 

Τι είναι η κορδέλα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τι είναι η κορδέλα;; 

Ο καρδιοτοκογραφος, βλέπεις την καρδιακή λειτουργία του μωρού και τις συσπάσεις της μήτρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...