Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Γενικά κορίτσια πως ειστε; πως νιώθετε; εγω τωρα ξεκιναω και φουσκωνω πιο πολυ. Τις τελευταίες μέρες ποναω χαμηλα αλλα απο οτι φαίνεται ειναι μυικο λογω οτι μεγαλωνει η μητρα! Ειχα φοβηθει η αλήθεια είναι γιατι τις προάλλες που με επιασε ειχα ζοριστει στις δουλειές του σπιτιού και το κατάλαβα οταν εκατσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι αυτο θελει ο άντρας μου αλλα θελει φοριαμο μεταλλικό και στα καταστήματα τυπου leroy και praktiker  ειναι πολυ ψευτο φτιαγμενα! Το θελει για τα εργαλεια και λογικα θα βγουν και παπούτσια εξω γιατί πρέπει να κανουμε χωρο για να παρκαρουμε το καροτσι🤣

Εμείς το καρότσι το έχουμε μόνιμα στο αμάξι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Γενικά κορίτσια πως ειστε; πως νιώθετε; εγω τωρα ξεκιναω και φουσκωνω πιο πολυ. Τις τελευταίες μέρες ποναω χαμηλα αλλα απο οτι φαίνεται ειναι μυικο λογω οτι μεγαλωνει η μητρα! Ειχα φοβηθει η αλήθεια είναι γιατι τις προάλλες που με επιασε ειχα ζοριστει στις δουλειές του σπιτιού και το κατάλαβα οταν εκατσα! 

Κι εγώ έχω μέρες που έχω πονάκια χαμηλά, ευτυχώς δεν χτυπάνε στη μέση. Όμως παρατηρώ πως μέρα με τη μέρα νιώθω πιο εύκολα κούραση και αν κάνω πράγματα τα πονάκια τσουπ έρχονται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γενικά κορίτσια πως ειστε; πως νιώθετε; εγω τωρα ξεκιναω και φουσκωνω πιο πολυ. Τις τελευταίες μέρες ποναω χαμηλα αλλα απο οτι φαίνεται ειναι μυικο λογω οτι μεγαλωνει η μητρα! Ειχα φοβηθει η αλήθεια είναι γιατι τις προάλλες που με επιασε ειχα ζοριστει στις δουλειές του σπιτιού και το κατάλαβα οταν εκατσα! 

Εγώ είμαι κομπλέ, νιώθω κάθε μέρα το μωρό πια 😁 Δευτέρα θα παω δουλειά μετά από 5 μήνες 😂 κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα τώρα αρχίζει κ φουσκώνει η κοιλίτσα κ νοιώθω κ το μωρό αρκετά.  Γενικά δε ζορίζομαι καθόλου με τις δουλειές του σπιτιού κ απο τη δουλειά μπηκα σε αναστολή γιατί δε γινόταν αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμείς το καρότσι το έχουμε μόνιμα στο αμάξι 😂 

Αυτό με το καρότσι δεν το είχα σκεφτεί... Κάπου θα βολευτεί κ αυτό αλλά μάλλον στο αμάξι θα καταλήξει 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμείς το καρότσι το έχουμε μόνιμα στο αμάξι 😂 

Εγω δεν οδηγαω και ο αντρας μου θα παίρνει αυτοκίνητο για την δουλειά οπότε σκέφτομαι ότι αν θελω να παω εγω καπου θα πρέπει να το κουβαλαω σε μαρσιπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω δεν οδηγαω και ο αντρας μου θα παίρνει αυτοκίνητο για την δουλειά οπότε σκέφτομαι ότι αν θελω να παω εγω καπου θα πρέπει να το κουβαλαω σε μαρσιπο.

Εγώ να σου πω το καρότσι δεν το βολεύτηκα ποτέ ιδιαίτερα.. Δεν το ήθελε.. Μαρσιπο χρησιμοποίησα πιο πολύ και γύρω στο χρόνο πήρα ποδήλατο με λαβή το οποίο έχουμε λιώσει.. Ακόμα με αυτό κυκλοφορούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κορίτσια σε γενικές γραμμές καλά είμαι. Όσο πιο πολύ νιώθω τη μικρή, τόσο καλύτερα 😂 Έχω αρχίσει τις τελευταίες μέρες να νιώθω κάποιες στιγμές αδυναμία κ ελαφριά ζαλάδα κ πρέπει να δω αν οφείλεται στο σίδηρο..Βέβαια έχω κ χαμηλή πίεση γενικά οπότε μπορεί να φταίει κι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Εγώ να σου πω το καρότσι δεν το βολεύτηκα ποτέ ιδιαίτερα.. Δεν το ήθελε.. Μαρσιπο χρησιμοποίησα πιο πολύ και γύρω στο χρόνο πήρα ποδήλατο με λαβή το οποίο έχουμε λιώσει.. Ακόμα με αυτό κυκλοφορούμε 

Δεν ξερω αληθεια πολλα δεν τα εχω σκεφτει και αν κατσω να τα σκεφτω θα με πιασει πανικος🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ κορίτσια σε γενικές γραμμές καλά είμαι. Όσο πιο πολύ νιώθω τη μικρή, τόσο καλύτερα 😂 Έχω αρχίσει τις τελευταίες μέρες να νιώθω κάποιες στιγμές αδυναμία κ ελαφριά ζαλάδα κ πρέπει να δω αν οφείλεται στο σίδηρο..Βέβαια έχω κ χαμηλή πίεση γενικά οπότε μπορεί να φταίει κι αυτό. 

Ειχες παντα χαμηλη πιεση; γιατι εμενα που με μετρησε η μαια ειχα ηψηλη αλλα στο σπιτι εχω χαμηλη παντα! Σιδηρο παιρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα τις τελευταίες μέρες με ενοχλεί το κεφάλι μου κάθε βράδυ αλλά θέλω να πιστευω ότι οφείλεται στον καιρό. Την Τρίτη που θα πάω για τη Β επιπέδου θα δουμε κ πίεση εκτός κ αν μέχρι τότε δεν αντέξω κ παω στο φαρμακείο να τη μετρήσω. 

Μαρσιπο ποιο έχετε εσείς οι παλιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ κορίτσια σε γενικές γραμμές καλά είμαι. Όσο πιο πολύ νιώθω τη μικρή, τόσο καλύτερα 😂 Έχω αρχίσει τις τελευταίες μέρες να νιώθω κάποιες στιγμές αδυναμία κ ελαφριά ζαλάδα κ πρέπει να δω αν οφείλεται στο σίδηρο..Βέβαια έχω κ χαμηλή πίεση γενικά οπότε μπορεί να φταίει κι αυτό. 

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα και μου αύξησε η γιατρός τη δόση του σιδήρου. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα. Τι αιματοκρίτη είχες τη τελευταία φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εγώ να σου πω το καρότσι δεν το βολεύτηκα ποτέ ιδιαίτερα.. Δεν το ήθελε.. Μαρσιπο χρησιμοποίησα πιο πολύ και γύρω στο χρόνο πήρα ποδήλατο με λαβή το οποίο έχουμε λιώσει.. Ακόμα με αυτό κυκλοφορούμε 

Ποιο μάρσιπο έχεις; Εγώ οδηγώ αλλά στο περπάτημα έχω πάντα τον σκύλο μαζί οπότε δε θα μπορώ να έχω και το καρότσι. Έχω δει αυτά τα ποδηλατάκι είναι τέλεια ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είχα πάρει μαρσιπο καθόλου δεν μπήκε. Δεν τον ήθελε καθόλου.. Καινούργιος είναι..... Καρότσι είχαμε κ εμείς στο αμάξι μόνιμα... Δεν πήγαινα κ κάπου ειδικά στις αρχές μόνη μου.... Αν ήθελα κάτι μόνη μου έλεγα στον άντρα μου να μου το κατεβάσει.... Γιατί είχαμε κ το αυγό που το χρησιμοποιούμε κ σα καθίσματακι αυτοκινήτου.... Οπότε τον ενημέρωνα από την προηγούμενη κ το βγάζαμε έξω από το σπίτι έτοιμο για την επόμενη βόλτα.... ❤️ Εγώ νιώθω σαν τον λύκο που έχει φάει 17 κατσικάκια.... Νιώθω πολύ βαρυα.... 25η-26η εβδομάδα νομίζω είμαι. Αυριο το πρωι στις 10 έχω γυναικολόγο.... Η μέση μου χάλια... Νιώθω σαν να βρίσκομαι τον 9ο μήνα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα και μου αύξησε η γιατρός τη δόση του σιδήρου. Τώρα είμαι πολύ καλύτερα. Τι αιματοκρίτη είχες τη τελευταία φορά;

Κ εγώ από 1 παίρνω τώρα 2 σίδηρο... Αιματοκρίτης 32 την τελευταία φορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εγώ έχω έρθει να κάνω την καμπύλη.. Έβαλα λεμονακι τελικά μέσα γιατί δεν βρήκα τη γλυκόζη από το φαρμακείο και ήταν τέλειο.  😂😂

Όσο για τα σουτιέν και εγώ έχω βολευτεί με τα πριτι μπρα που είχε πάρει η μάνα μου κάποια στιγμή και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω κι άλλα.. 

Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ έχω μέρες που έχω πονάκια χαμηλά, ευτυχώς δεν χτυπάνε στη μέση. Όμως παρατηρώ πως μέρα με τη μέρα νιώθω πιο εύκολα κούραση και αν κάνω πράγματα τα πονάκια τσουπ έρχονται.

 

Μια απο τα ιδια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερει καμια σχετικα με τις άδειες τι παίζει; ξερω για κυοφοριας- λοχίας που ειναι 119 ημερες αλλα για παράδειγμα η εγκυμονουσα μπορει να σταματησει νωρίτερα με κάποιο τρόπο; (εκτος απο την αναστολη) 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ποιο μάρσιπο έχεις; Εγώ οδηγώ αλλά στο περπάτημα έχω πάντα τον σκύλο μαζί οπότε δε θα μπορώ να έχω και το καρότσι. Έχω δει αυτά τα ποδηλατάκι είναι τέλεια ☺

Έχω αυτόν :

https://www.skroutz.gr/s/13572429/Chicco-Κλασικός-Μάρσιπος-Myamaki-Complete-Denim-Beige-79477-48.html?from=sku_color_variations

 

Κι εγώ με το σκυλο στο μαρσιπο την έβαζα κι έβγαινα.. Γενικά μας έχει βολέψει πάρα πολύ.. Και στα ταξίδια που κάναμε πριν την καραντίνα την βάζαμε στην πλάτη εναλλάξ και γυρνούσαμε όλη μέρα 😊 μπαίνει ακόμα έχω να σας πω, είναι μέχρι 15 κιλά 😂

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ξερει καμια σχετικα με τις άδειες τι παίζει; ξερω για κυοφοριας- λοχίας που ειναι 119 ημερες αλλα για παράδειγμα η εγκυμονουσα μπορει να σταματησει νωρίτερα με κάποιο τρόπο; (εκτος απο την αναστολη) 🤣

Μπορεί να σου γράψει ο γιατρός σου αναρρωτική και να πληρώνεσαι απ το ικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ξερει καμια σχετικα με τις άδειες τι παίζει; ξερω για κυοφοριας- λοχίας που ειναι 119 ημερες αλλα για παράδειγμα η εγκυμονουσα μπορει να σταματησει νωρίτερα με κάποιο τρόπο; (εκτος απο την αναστολη) 🤣

Μόνο με άδεια επαπειλουμενης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έχω αυτόν :

https://www.skroutz.gr/s/13572429/Chicco-Κλασικός-Μάρσιπος-Myamaki-Complete-Denim-Beige-79477-48.html?from=sku_color_variations

 

Κι εγώ με το σκυλο στο μαρσιπο την έβαζα κι έβγαινα.. Γενικά μας έχει βολέψει πάρα πολύ.. Και στα ταξίδια που κάναμε πριν την καραντίνα την βάζαμε στην πλάτη εναλλάξ και γυρνούσαμε όλη μέρα 😊 μπαίνει ακόμα έχω να σας πω, είναι μέχρι 15 κιλά 😂

Από ποια ηλικία το χρησιμοποιείται;

Βρε κορίτσια όταν δεν ξέρεις τίποτα, είναι τόσα πολλά αυτά που πρέπει να προσέξεις πριν αγοράσεις κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Από ποια ηλικία το χρησιμοποιείται;

Βρε κορίτσια όταν δεν ξέρεις τίποτα, είναι τόσα πολλά αυτά που πρέπει να προσέξεις πριν αγοράσεις κάτι. 

Από νεογέννητο! Έχει ένα έξτρα καλλυματακι από μέσα για να ακουμπάει όταν είναι πολύ μικρό, σαν μαξιλαρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με προβληματίζει αρκετά αυτο το κομμάτι γιατι δικαιούσαι και καποιες αποδοχες αν δεν κανω λαθος και ειμαι 2 ετη στην δουλειά αλλα φαίνονται 2 μερες απο τις 6 που δουλευω.. Δεν ξερω τι δικαιούμαι και δεν ξερω και που να απευθυνθώ για να μην με κοροιδεψουν γιατι στην ουσια παραπάνω απο τα μισα του μισθού μου τα παίρνω μαυρα! 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Με προβληματίζει αρκετά αυτο το κομμάτι γιατι δικαιούσαι και καποιες αποδοχες αν δεν κανω λαθος και ειμαι 2 ετη στην δουλειά αλλα φαίνονται 2 μερες απο τις 6 που δουλευω.. Δεν ξερω τι δικαιούμαι και δεν ξερω και που να απευθυνθώ για να μην με κοροιδεψουν γιατι στην ουσια παραπάνω απο τα μισα του μισθού μου τα παίρνω μαυρα! 🤷🏼‍♀️

Δυστυχώς πάνε βάσει αυτών που σε έχουν δηλωμένη τα επιδόματα κλπ.. Κι εγώ έτσι την έπαθα, πήρα πολύ λιγότερα απ όσα θα έπρεπε.. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, βγάζουν στο ΙΚΑ τα ποσα βάσει αυτών που φαίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...