Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Και εγώ έχω και άλλο παιδάκι, που όταν θα έρθει με το καλό ο καιρός να γεννησουμε αγχώνομαι από τώρα... Να δούμε... Σαν την @PanBσυγκοιμιση και θηλασμός...

Με τα ονόματα λοιπόν.... Το πρώτο κορίτσι το βάλαμε της πεθεράς, το δεύτερο, αγόρι ο σύζυγος θέλει του πατέρα του για να συνεχίσει το όνομα, δημοκρατικά πράγματα..  οι δικοί του το ίδιο περιμένουν. Δυστυχώς επειδή της μαμάς μου είναι ξένο δεν υπάρχει το ίδιο σε ελληνικό και στεναχωριέμαι γενικά που δίνω των άλλων και όχι της μητέρας μου. Του πατέρα μου με το καλό ο άντρας μου λέει θα το δώσουμε στο τρίτο, ο,τι φύλο και να είναι που είναι και στα δύο ωραίο, ενώ του πεθερού δεν μου αρέσει για κορίτσι η αλήθεια είναι.

Αυτό με τα ονόματα μια χαζομάρα και μισή πάντως είναι... Παράδοση και καλά.. παράδοση μιας γενιάς. Αφού οι παππούδες μας διάλεγε ο νονός, και η μάνα το μάθαινε μετά ,αφού ούτε στην εκκλησία δεν πήγαινε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Και εγώ έχω και άλλο παιδάκι, που όταν θα έρθει με το καλό ο καιρός να γεννησουμε αγχώνομαι από τώρα... Να δούμε... Σαν την @PanBσυγκοιμιση και θηλασμός...

Με τα ονόματα λοιπόν.... Το πρώτο κορίτσι το βάλαμε της πεθεράς, το δεύτερο, αγόρι ο σύζυγος θέλει του πατέρα του για να συνεχίσει το όνομα, δημοκρατικά πράγματα..  οι δικοί του το ίδιο περιμένουν. Δυστυχώς επειδή της μαμάς μου είναι ξένο δεν υπάρχει το ίδιο σε ελληνικό και στεναχωριέμαι γενικά που δίνω των άλλων και όχι της μητέρας μου. Του πατέρα μου με το καλό ο άντρας μου λέει θα το δώσουμε στο τρίτο, ο,τι φύλο και να είναι που είναι και στα δύο ωραίο, ενώ του πεθερού δεν μου αρέσει για κορίτσι η αλήθεια είναι.

Αυτό με τα ονόματα μια χαζομάρα και μισή πάντως είναι... Παράδοση και καλά.. παράδοση μιας γενιάς. Αφού οι παππούδες μας διάλεγε ο νονός, και η μάνα το μάθαινε μετά ,αφού ούτε στην εκκλησία δεν πήγαινε!!!

 

 

Δείχνει κανένα σημάδι από θηλασμού; έχεις δει μείωση στην παραγωγη σου; πόσους θηλασμούς κάνετε περίπου την ημέρα; βομβαρδισμός ερωτήσεων αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@PanB εγώ ψηφίζω πάλι τον Οδυσσέα από μόνη μου 😁 @Diana_caterina Ειρήνη ☮❤ Εμείς θα τον πούμε Σωτήρη σαν τον παππού που από τότε που μας βγήκε αγόρι μας τον φωνάζει έτσι απ την κοιλιά 😆

Ωραιο το Σωτήρης πολυ μαρεσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ωραιο το Σωτήρης πολυ μαρεσει 

Εγώ να σου πω στην αρχή δεν ξετρελάθηκα αλλά το έχω ακούσει τόσο πολύ που έχω συνηθίσει στην ιδέα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ να σου πω στην αρχή δεν ξετρελάθηκα αλλά το έχω ακούσει τόσο πολύ που έχω συνηθίσει στην ιδέα 😝

Σωτηράκης....ωραίο ακούγεται, πολύ γλυκούλι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Σωτηράκης....ωραίο ακούγεται, πολύ γλυκούλι 😊

Ειδικά τα υποκοριστικά τα απεχθάνομαι 😂 Ελπίζω να μη μου το φωνάζουν έτσι και γίνω η ξινή του σογιού 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Ειδικά τα υποκοριστικά τα απεχθάνομαι 😂 Ελπίζω να μη μου το φωνάζουν έτσι και γίνω η ξινή του σογιού 😁

Σκέψου ότι δεν είναι πολύ συνηθισμένο τουλάχιστον 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ να σου πω στην αρχή δεν ξετρελάθηκα αλλά το έχω ακούσει τόσο πολύ που έχω συνηθίσει στην ιδέα 😝

Δεν το πολυ ακους το σωτηρης και μετα το εισαι το ταιρι μου νομίζω καθε σωτηρης μας φανταζει κουκλακι! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σκέψου ότι δεν είναι πολύ συνηθισμένο τουλάχιστον 😂😂

Εντάξει καλό είναι απλά δε μου αρέσει να τα πειράζουν τα ονόματα τα θέλω όπως είναι 😁 Όχι ότι δε θα ήθελα να βγάλω του πατέρα μου αλλά ο άντρας μου είναι μοναχοπαίδι οπότε ο,τι και να ήταν θα το δεχόμουν. Έχω πήρα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τον ύπνο για να μην πέφτω από τη μια μεριά και μου ήρθε και ένα μαξιλάρι θηλασμού μαζί 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν το πολυ ακους το σωτηρης και μετα το εισαι το ταιρι μου νομίζω καθε σωτηρης μας φανταζει κουκλακι! 🤣

Εμενα μου ήρθε ο Σωτήρης κ η Αγλαΐα  απ την κόρη μου τη σοσιαλιστρια, δεν ξέρω τι πάει λάθος με μένα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με αγορές πως τα πάτε; 

Έχετε πάρει τπτ; 

Μέχρι στιγμής τίποτα! Εχουν κανει τα σογια εκστρατεία και μαζεύουν πράγματα και οτι δω οτι δεν έχω θα παω να τα παρω. Θελω τα μαγαζιά ανοιχτά για να ειμαι σιγουρη τι παίρνω. Εχω ηδη ομως λιστα και ξερω τι θα παρω και απο που! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Εμενα μου ήρθε ο Σωτήρης κ η Αγλαΐα  απ την κόρη μου τη σοσιαλιστρια, δεν ξέρω τι πάει λάθος με μένα 😂

Χχαχαχαχαχαχαχ εισαι φοβερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν το πολυ ακους το σωτηρης και μετα το εισαι το ταιρι μου νομίζω καθε σωτηρης μας φανταζει κουκλακι! 🤣

Εγώ 😂

c7041cde8e9c8ad3889db550f9e08172.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εντάξει καλό είναι απλά δε μου αρέσει να τα πειράζουν τα ονόματα τα θέλω όπως είναι 😁 Όχι ότι δε θα ήθελα να βγάλω του πατέρα μου αλλά ο άντρας μου είναι μοναχοπαίδι οπότε ο,τι και να ήταν θα το δεχόμουν. Έχω πήρα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τον ύπνο για να μην πέφτω από τη μια μεριά και μου ήρθε και ένα μαξιλάρι θηλασμού μαζί 🤩

Το μαξιλάρι θηλασμού θα σε βοηθήσει κ πριν γεννήσεις, όταν μεγαλώσει πολύ η κοιλιά βάζε το ανάμεσα στα πόδια για να κοιμάσαι πιο άνετα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Το μαξιλάρι θηλασμού θα σε βοηθήσει κ πριν γεννήσεις, όταν μεγαλώσει πολύ η κοιλιά βάζε το ανάμεσα στα πόδια για να κοιμάσαι πιο άνετα 😁

Ναι και το άλλο που πήρα γι αυτή τη δουλειά είναι γιατί ήδη βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια. Και είναι πολύ άνετο σου στηρίζει και την πλάτη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εντάξει καλό είναι απλά δε μου αρέσει να τα πειράζουν τα ονόματα τα θέλω όπως είναι 😁 Όχι ότι δε θα ήθελα να βγάλω του πατέρα μου αλλά ο άντρας μου είναι μοναχοπαίδι οπότε ο,τι και να ήταν θα το δεχόμουν. Έχω πήρα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τον ύπνο για να μην πέφτω από τη μια μεριά και μου ήρθε και ένα μαξιλάρι θηλασμού μαζί 🤩

Από πού τα πήρες; Κοιτάω κ εγώ αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB κάνουμε πολλές φορές μέσα στην ημέρα.... Σίγουρα για να κοιμηθεί μεσημέρι ,βράδυ στα ενδιάμεσα ξυπνήματα της. Το πρωί με το που ξυπνήσει και μέσα στην ημέρα αν και όσο ζητήσει. Δηλαδη τουλάχιστον 8... Άρα δεν το βλέπω σύντομο τον αποθηλασμο αν και να πω την αλήθεια πιστεύω θα τη βοηθήσει να συνεχίσει και μετά..θα δειξει βέβαια. Μείωση πρέπει να έχω. Εσείς πώς τα πάτε;

 

Από πράγματα δεν έχω πάρει κάτι ακόμη αλλά τα μεγάλα (καρότσι, πάρκο, λίκνο, αλαξιερα, μπανιέρα, κάθισμα αυτοκινήτου,μαρσιπο) οπότε έχουμε μόνο να παρουμε ρουχακια.στα καινούρια χρώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@PanB κάνουμε πολλές φορές μέσα στην ημέρα.... Σίγουρα για να κοιμηθεί μεσημέρι ,βράδυ στα ενδιάμεσα ξυπνήματα της. Το πρωί με το που ξυπνήσει και μέσα στην ημέρα αν και όσο ζητήσει. Δηλαδη τουλάχιστον 8... Άρα δεν το βλέπω σύντομο τον αποθηλασμο αν και να πω την αλήθεια πιστεύω θα τη βοηθήσει να συνεχίσει και μετά..θα δειξει βέβαια. Μείωση πρέπει να έχω. Εσείς πώς τα πάτε;

 

Από πράγματα δεν έχω πάρει κάτι ακόμη αλλά τα μεγάλα (καρότσι, πάρκο, λίκνο, αλαξιερα, μπανιέρα, κάθισμα αυτοκινήτου,μαρσιπο) οπότε έχουμε μόνο να παρουμε ρουχακια.στα καινούρια χρώματα...

Κι εμείς ακριβώς τα ίδια με το θηλασμό.. Λέμε να της πάρουμε κρεβάτι τώρα μπας και την κοιμιζω εκεί.. Δυσκολεύομαι λίγο στον ύπνο, απλώνεται σαν χταπόδι 😂 

Κι εγώ για ταντεμ το πάω.. Ποιος θα την έχει όταν γεννήσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Από πού τα πήρες; Κοιτάω κ εγώ αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω

Τώρα για τον ύπνο πήρα το Dreamgenii που με στηρίζει κι από τις δύο πλευρές και είναι πολύ σταθερό και έχει αποσπώμενο κάλυμμα για να πλένεται. Το συγκεκριμένο δεν είναι οικονομικό αλλά το βρήκα στο Marketplace μεταχειρισμένο. Η κοπέλα που το είχε μου έστειλε μαζί και το μαξιλάρι θηλασμού που είχα σκοπό να πάρω αργότερα και είναι επίσης πολύ σταθερό και με αποσπώμενο κάλυμμα. Και τα 2 μαζί σαν καινούργια με 30 € 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τώρα για τον ύπνο πήρα το Dreamgenii που με στηρίζει κι από τις δύο πλευρές και είναι πολύ σταθερό και έχει αποσπώμενο κάλυμμα για να πλένεται. Το συγκεκριμένο δεν είναι οικονομικό αλλά το βρήκα στο Marketplace μεταχειρισμένο. Η κοπέλα που το είχε μου έστειλε μαζί και το μαξιλάρι θηλασμού που είχα σκοπό να πάρω αργότερα και είναι επίσης πολύ σταθερό και με αποσπώμενο κάλυμμα. Και τα 2 μαζί σαν καινούργια με 30 € 🤩

Το εψαξα και όντως είναι ακριβουτσικο ωστόσο φαίνεται πολύ καλό! Και τα δύο 30€ τέλεια τιμή τα πήρες! Θα κοιτάξω κ εγώ στο marketplace! Ευχαριστώ! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Το εψαξα και όντως είναι ακριβουτσικο ωστόσο φαίνεται πολύ καλό! Και τα δύο 30€ τέλεια τιμή τα πήρες! Θα κοιτάξω κ εγώ στο marketplace! Ευχαριστώ! 😉

Εγώ εκεί πουλάω ο,τι δε χρειάζομαι και είδα ότι έχει απ όλα. Ειδικά ο,τι έχει να κάνει με μωρουδιακα και πράγματα που έχουν χρησιμοποιηθεί για λίγο καιρό συμφέρει πολύ γιατί τα βρίσκεις σαν καινούργια σε πολύ χαμηλή τιμή 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω τί έπαθα γτ εχω αγχωθεί κ θέλω γνώμες ή ακόμα καλύτερα εμπειρίες..Ζητω προκαταβολικά συγγνώμη για το περιγραφικό μέρος. Λπν, ήμουν 1 ώρα στην τουαλέτα κολλημενη λόγω δυσκοιλιότητας. Όταν τα κατάφερα με πολυ κόπο κ έκανα τη δουλειά μου, ξαφνικά αμέσως μετά μου έφυγε κ μια ποσότητα ούρων, τύπου 1-2 ουροσυλλεκτες. Μετά από αυτό τίποτα, ούτε υγρα στο σερβιετακι ούτε περίεργοι πόνοι κλπ. εχω αγχωθεί όμως μήπως από το σφίξιμο έσπασαν τα νερά..... Προφανώς πήρα τη γιατρό κ μου είπε όχι κ να μην ανησυχώ αλλά εγώ δεν μπορώ να ηρεμήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...