Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θηλαζε πολύ συχνα.. Not προγραμμα. Για βραδυ τι ωρα α κοιμάται; 

Για βραδυ κατά τις 9:30 με 10 το πολυ. Κ ο δικος μου σπάνια θα κάτσει πολλη ώρα, συνήθως είναι στο 10λεπτο. Μόνο το βράδυ πριν τον βραδινό υπνο κάθεται αρκετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα σε νορμάλ συνθήκες δηλαδή όταν τηρώ εγώ το πρόγραμμα κ δεν είμαστε έξω κ τον βάζω για υπνο στο 2ωρο από τον τελευταίο υπνο θα κοιμηθεί μισή ώρα το πρωι κατά τις 11 κ μισή ώρα το απόγευμα κατά τις 7. Κ το μεσημέρι καμιά ώρα. 

Δεν ειστε υπναραδες και εσεις αλλα κατι κάνετε,εμεις μια ωρα το μεσημερι και αυτο ειναι ολο, εκτος και αν παμε καμια βολτα με το αυτοκινητο για να την παρει λιγο ο υπνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ξυπνάει το πρωί γύρω στις 7. Θα κοιμηθεί μισή ώρα γύρω στις 9:30 μετά κατά τις 12 που βγαίνουμε βόλτα πάλι κάνα μισάωρο, το μεσημέρι 14:30 με 17:30 με μικρά ξυπνήματα,την βάζω στήθος κ ξερενεται!!! Κ μετά για βράδυ κατά τις 8. Βέβαια εδώ κ πολύ καιρό πια το βράδυ ξυπνάει ανά δυωρο. Δεν κοιμάται δύσκολα μετά αλλά εγώ είμαι κομμάτια. 

Δυσκολο το βραδινο σας η αληθεια . Εμενα απαξ και ξυπνησει το  βραδυ θελει ενα διωρακι να ξανακοιμηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Δυσκολο το βραδινο σας η αληθεια . Εμενα απαξ και ξυπνησει το  βραδυ θελει ενα διωρακι να ξανακοιμηθει

Γιατί; μήπως ανοίγεις φώτα, φασαρία κτλ κ ξαγρυπναει; λέω εγώ τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γιατί; μήπως ανοίγεις φώτα, φασαρία κτλ κ ξαγρυπναει; λέω εγώ τώρα

ενα μικρό φωτακι έχω για να Την ταΐσω αλλά το έχω έτσι κ αλλιώς όλο τ ββράδυ.είναι σα να βγαίνει από το μουντ ύπνου και θέλουμε ώρα μέχρι να νυσταξει πάλι. Δηλαδή ξεκινάει φωνές παιχνίδι,ενω δεν της μιλάω καν σκέψου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

όχι,δεν τρομάζει αλλά φαίνεται πως αν υπάρξει ένας έντονος ήχος παρακολουθεί σα να αντιλαμβάνεται πως κάτι συνέβη. Α ,εσάς σας ξεκινάει από 6 και μετά ,μια χαρά. Πάντως σημερα τη φαγαμε ολη τη φρουτοκρεμα μας,τα παει πολυ καλα μερα με τη μερα.πηρα και ζυγαρια κουζινας για να εχω μια εικονα ποσο μου τρωει.

Αα , δεν ξέρω αν θα κλείσει τους 6..θα μας πει..😊 

Χαχα νομίζω εμένα θα κάνει κακό χαμό γιατί γενικώς είναι πολύ φαγανουλα!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Δυσκολο το βραδινο σας η αληθεια . Εμενα απαξ και ξυπνησει το  βραδυ θελει ενα διωρακι να ξανακοιμηθει

Μήπως σε μαρσιπο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

ενα μικρό φωτακι έχω για να Την ταΐσω αλλά το έχω έτσι κ αλλιώς όλο τ ββράδυ.είναι σα να βγαίνει από το μουντ ύπνου και θέλουμε ώρα μέχρι να νυσταξει πάλι. Δηλαδή ξεκινάει φωνές παιχνίδι,ενω δεν της μιλάω καν σκέψου. 

Με λευκούς ήχους ή μουσική νανουρισματος έχεις δοκιμάσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

ενα μικρό φωτακι έχω για να Την ταΐσω αλλά το έχω έτσι κ αλλιώς όλο τ ββράδυ.είναι σα να βγαίνει από το μουντ ύπνου και θέλουμε ώρα μέχρι να νυσταξει πάλι. Δηλαδή ξεκινάει φωνές παιχνίδι,ενω δεν της μιλάω καν σκέψου. 

Κ εμένα έτσι έκανε ξυπνούσε κ άντε μετά να ξανακοιμηθεί. Σιγά σιγά σταμάτησα να τον αλλάζω αν δεν είχε κάνει κακά κ δεν ήταν ντιγκα στα τσισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Αα , δεν ξέρω αν θα κλείσει τους 6..θα μας πει..😊 

Χαχα νομίζω εμένα θα κάνει κακό χαμό γιατί γενικώς είναι πολύ φαγανουλα!!🤪

Ναι,θυμάμαι κάτι ποσότητες που έχεις αναφέρει.Ούτε στα πιο τρέλα μας όνειρα χαχχ

ανώτατο 120 και αυτό όχι σε καθε γεύμα.οπότε κατάλαβες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasiliki 16αυτό το έχει κ μενα η πεπονιτσα.. Βέβαια δεν εχω δοκιμασει μαρσιπο βραδινές ώρες γιατί απλα δεν θελω. Πιστεύω ομως οτι θα γλαρωσει πολυ γρηγορα εαν τν βαλω.

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα έτσι έκανε ξυπνούσε κ άντε μετά να ξανακοιμηθεί. Σιγά σιγά σταμάτησα να τον αλλάζω αν δεν είχε κάνει κακά κ δεν ήταν ντιγκα στα τσισα.

Εγω δεν την αλλαζω τα τσισα συνήθως τα κάνει μαζεμενα το πρωι η κόμισσα.. Ομως εαν αηκωθει ο μπαμπας το βραδυ η μικρη κάνει πάρτι μαζι του κ αρχιζει κάνει τσισα κ την αλλαζει εκείνος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Μήπως σε μαρσιπο;

έχω δοκιμάσει και μέσα στην ημέρα για να κάνω δουλειές κάθεται το πολύ δεκα λεπτά κ κυρίως τεντώνεται Γιατί ζοριζεται.. Δεν ξέρω,με τον ύπνο έχω μεγάλη θέμα από τις πρώτες μέρες .

Δηλαδή αυτό π βλέπω σε αλλά μωρακια εκεί π πίνουν γάλα ή είναι ξαπλωμένα να τα παίρνει ο ύπνος δεν έχει συμβεί ποτέ σ εμάς.. Ούτε στα χέρια κοιμάται εύκολα. και όταν κοιμηθεί Έτσι είμαστε για ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα έτσι έκανε ξυπνούσε κ άντε μετά να ξανακοιμηθεί. Σιγά σιγά σταμάτησα να τον αλλάζω αν δεν είχε κάνει κακά κ δεν ήταν ντιγκα στα τσισα.

κακα το βράδυ δε μου κάνει ποτέ.αλλά και γεμάτη να είναι η πάνα δεν τολμώ,εκεί είναι π θα κοιμηθεί το πρωί πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@vasiliki 16αυτό το έχει κ μενα η πεπονιτσα.. Βέβαια δεν εχω δοκιμασει μαρσιπο βραδινές ώρες γιατί απλα δεν θελω. Πιστεύω ομως οτι θα γλαρωσει πολυ γρηγορα εαν τν βαλω.

Εγω δεν την αλλαζω τα τσισα συνήθως τα κάνει μαζεμενα το πρωι η κόμισσα.. Ομως εαν αηκωθει ο μπαμπας το βραδυ η μικρη κάνει πάρτι μαζι του κ αρχιζει κάνει τσισα κ την αλλαζει εκείνος. 

Εσύ όμως θηλαζεις οπότε κάπως θα αποκοιμηθεί σωστά;; εγώ για ώρες είμαι πάνω κάτω με καρότσι (Δυστυχώς ακόμη) ή στα χέρια. Γιατί πιστεύεις αυτό;; Δεν ξέρω,με τη δική σου τι εξηγηση δίνεις. 

γενικότερα με τον ύπνο της ζοριζομαι,το λουκουμι δεν κοιμάται καθόλουυυ. Την παίζω ,προσπαθώ να την κουραζω τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Clairy. Το αχλάδι-μηλο τι υφή σ είχε?

αν προσθέσεις ελάχιστο νερακι βγαίνει σε μορφή κρεμας κανονικά. το μήλο αφήνει συνήθως λίγα κομματάκια οπότε θέλει να τ αλεσεις καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Εσύ όμως θηλαζεις οπότε κάπως θα αποκοιμηθεί σωστά;; εγώ για ώρες είμαι πάνω κάτω με καρότσι (Δυστυχώς ακόμη) ή στα χέρια. Γιατί πιστεύεις αυτό;; Δεν ξέρω,με τη δική σου τι εξηγηση δίνεις. 

γενικότερα με τον ύπνο της ζοριζομαι,το λουκουμι δεν κοιμάται καθόλουυυ. Την παίζω ,προσπαθώ να την κουραζω τίποτα..

Πιστεύω οτι θα το βρειτε... 

Η δικη μ ετσι κ γινει υο βράδυ αυτο κρατιέται ξυπνια τουλάχιστον 1.5 ωρα... 3 βραδια αυτο κανει.. Κ οχι δεν νανουριζεται ουτε με θηλασμο ουτε με χερια αν ειναι η φαση αυτη. Κ της δικης μ ο υπνος ειναι χαλια μερα νυχτα αλλα δεν θα μείνει για παντα ετσι το έχω περασει οπότε προσπαθώ να σκεφτομαι θετικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Πιστεύω οτι θα το βρειτε... 

Η δικη μ ετσι κ γινει υο βράδυ αυτο κρατιέται ξυπνια τουλάχιστον 1.5 ωρα... 3 βραδια αυτο κανει.. Κ οχι δεν νανουριζεται ουτε με θηλασμο ουτε με χερια αν ειναι η φαση αυτη. Κ της δικης μ ο υπνος ειναι χαλια μερα νυχτα αλλα δεν θα μείνει για παντα ετσι το έχω περασει οπότε προσπαθώ να σκεφτομαι θετικα. 

ελπίζω,γιατί είμαι ολη μέρα μόνη με ενα μωρό π δεν.κοιμάται πάνω από μια ώρα και προσπαθώ να τα κάνω ολα Τότε .οπότε η κούραση δεν αντέχεται και πολύ. είναι φορές που τη βλέπω ότι νυσταζει.κάπως τρίβει ματακια ,για κάποιο ανεξήγητο λόγο Την πιάνει εκνευρισμος στριφογυρίζει τραβάει τις κουβέρτες της και στο τέλος δεν κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vasiliki 16 είπε:

ελπίζω,γιατί είμαι ολη μέρα μόνη με ενα μωρό π δεν.κοιμάται πάνω από μια ώρα και προσπαθώ να τα κάνω ολα Τότε .οπότε η κούραση δεν αντέχεται και πολύ. είναι φορές που τη βλέπω ότι νυσταζει.κάπως τρίβει ματακια ,για κάποιο ανεξήγητο λόγο Την πιάνει εκνευρισμος στριφογυρίζει τραβάει τις κουβέρτες της και στο τέλος δεν κοιμάται. 

εν τέλει πως Την ξανακοιμιζεις τ βράδυ εσύ;; @Tweema

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

ελπίζω,γιατί είμαι ολη μέρα μόνη με ενα μωρό π δεν.κοιμάται πάνω από μια ώρα και προσπαθώ να τα κάνω ολα Τότε .οπότε η κούραση δεν αντέχεται και πολύ. είναι φορές που τη βλέπω ότι νυσταζει.κάπως τρίβει ματακια ,για κάποιο ανεξήγητο λόγο Την πιάνει εκνευρισμος στριφογυρίζει τραβάει τις κουβέρτες της και στο τέλος δεν κοιμάται. 

Κ εγω μόνη ολη μερα απο τις 11.30 μεχρι κ τις 23.00 λειπει ο αντρας μου. Σημερα ελειπε απο τις 8.30...κ γενικά έχουμε τρεξιμο...

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

εν τέλει πως Την ξανακοιμιζεις τ βράδυ εσύ;; @Tweema

Αφου περάσει περιπου 1,5 ωρα κοιμάται ατο στήθος εκτος κ αν δεν θελει οποτε αγκαλιά.. Εχω μεγαλο πρόβλημα δεν θυμαμαι ποσο καιρο τωρα που σχεδόν ολος ο βραδινος υπνος της είναι στην αγκαλια μου.. Την τελευταία εβδ ξυπνάει την κραταω αγκαλια κοιμαται την αφήνω παω σαλονι κάνω διαφορα για τα γενεθλια του γιου μου για κανα μισαωρο κ παλι το ιδιο. Μεχρι που καταλήγω στο δωματιο κ κοιμάται πανω μου οχι εννοείται συνεχόμενα απλα κραταει συνήθως πανω απο μισαωρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Κ εγω μόνη ολη μερα απο τις 11.30 μεχρι κ τις 23.00 λειπει ο αντρας μου. Σημερα ελειπε απο τις 8.30...κ γενικά έχουμε τρεξιμο...

Αφου περάσει περιπου 1,5 ωρα κοιμάται ατο στήθος εκτος κ αν δεν θελει οποτε αγκαλιά.. Εχω μεγαλο πρόβλημα δεν θυμαμαι ποσο καιρο τωρα που σχεδόν ολος ο βραδινος υπνος της είναι στην αγκαλια μου.. Την τελευταία εβδ ξυπνάει την κραταω αγκαλια κοιμαται την αφήνω παω σαλονι κάνω διαφορα για τα γενεθλια του γιου μου για κανα μισαωρο κ παλι το ιδιο. Μεχρι που καταλήγω στο δωματιο κ κοιμάται πανω μου οχι εννοείται συνεχόμενα απλα κραταει συνήθως πανω απο μισαωρο. 

καταλαβαίνω,εσύ ειδικά και με δύο παιδιά Ακόμα πιο δύσκολο.μπράβο στη διάθεσή σου να ασχολείσαι και με Αλλά πράγματα. 

το θέμα είναι πως ούτε πάνω μου κοιμάται εύκολα,Την κρατάω για να την κοιμησω και είναι σα να τη ζοριζω γιατί νευριαζει και θέλει να σηκωθεί. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το μωρο γεννήθηκε για να τρωει!!! 

Σημερ 1η φορα εφαγε μισή μπανανα!!! Μισή ομελετα με παπρικα γλυκια κ αρακα με φασολακια, καροτο, πρασα, ανηθο, μαιντανο. Αλλα φαγητο εφαγε πολυ ποσοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

καταλαβαίνω,εσύ ειδικά και με δύο παιδιά Ακόμα πιο δύσκολο.μπράβο στη διάθεσή σου να ασχολείσαι και με Αλλά πράγματα. 

το θέμα είναι πως ούτε πάνω μου κοιμάται εύκολα,Την κρατάω για να την κοιμησω και είναι σα να τη ζοριζω γιατί νευριαζει και θέλει να σηκωθεί. 😕

Ειπα ολη η τρελα μαζεμενη εδω... Μιλουσα πριν με την αδερφή μ κ μου λεει δεν πιστεύω να μαγειρεψεις. Κ της λεω φυσικα κ θα μαγειρέψω. Μου λεει με τι χρόνο; εγω στην θεση σου θα εκανα catering.. Ελα ομως που εχω θεμα με τα έτοιμα.. Θα ζοριστω αλλα θα τα καταφερω. Πσκ θα παρει αδεια π αντρας μου θα λειψει μονο Παρασκευή απόγευμα που εχει μια δουλεια, οπότε κατι θα κανουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης @vasiliki 16 για να την κοιμησω αγκαλια πρέπει να την κάνω βολτα. Καροτσι δεν βαζω μεσα ατο σπίτι. Εξω κοιμάται στο καροτσι χωρίς στηθος κ με παρα πολυ ευκολια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...