Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Βρε κορίτσια εφόσον λένε αλάτι όχι πριν τον χρόνο,μέσα τα γιαούρτια έχουν. Επίσης η γιατρός μ είπε ότι κρι κρι και advance bio είναι κανονικό γιαούρτι και όχι επιδόρπιο γιαουρτιού! Επίσης @Clairy. Ρώτησα για τις γουλιες-αλλεργεια κ μου είπε ότι δεν νομίζει πως υπαρχει αλεργια αλλά αν τυχόν κάνει εμετό μόλις φάει γιαουρτακια τότε ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Nαι θα της στείλω για να ξέρω από 2-3 κ μετά να απόφασισω. 

Σε αυτό π ρώτησα μου αρέσει πολύ ο στολισμός. Πότε έκλεισες εσύ?

Για την πρώτη Κυριακή του Ιούνη λέω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια εφόσον λένε αλάτι όχι πριν τον χρόνο,μέσα τα γιαούρτια έχουν. Επίσης η γιατρός μ είπε ότι κρι κρι και advance bio είναι κανονικό γιαούρτι και όχι επιδόρπιο γιαουρτιού! Επίσης @Clairy. Ρώτησα για τις γουλιες-αλλεργεια κ μου είπε ότι δεν νομίζει πως υπαρχει αλεργια αλλά αν τυχόν κάνει εμετό μόλις φάει γιαουρτακια τότε ναι.

Ποια γιαούρτια έχουν καλέ; εγώ έδινα πρόβειο στο πήλινο, αυτό θα δώσω και στο μπέμπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια εφόσον λένε αλάτι όχι πριν τον χρόνο,μέσα τα γιαούρτια έχουν. Επίσης η γιατρός μ είπε ότι κρι κρι και advance bio είναι κανονικό γιαούρτι και όχι επιδόρπιο γιαουρτιού! Επίσης @Clairy. Ρώτησα για τις γουλιες-αλλεργεια κ μου είπε ότι δεν νομίζει πως υπαρχει αλεργια αλλά αν τυχόν κάνει εμετό μόλις φάει γιαουρτακια τότε ναι.

Ποια έχουν; αυτα τα 2 που ανεφερες ναι είναι κανονικά γιαουρτια. 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ποια γιαούρτια έχουν καλέ; εγώ έδινα πρόβειο στο πήλινο, αυτό θα δώσω και στο μπέμπη 

Κ εγω προβειο κ κατσικίσιο. Την μικρη έχω την υποψία οτι την πείραξε το πρόβειο, θα κάνω τσεκ, το κατσικίσιο το τσακιζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaπλουσιο το μενου! Μπράβο, μπραβο!!!!Κ εγώ πήρα το tidy, δε θυμάμαι αν το είχα αναφέρει. Να το βάλω από την 1η μέρα άραγε; 

@Love32 αντε καλή αρχή με τα φρουτάκια! Τα γιαουρτια που δεν έχουν ζάχαρη είναι απαίσια (κριτήριο για να ξέρεις αν έχουν 😛🤣). Ποτε θα κάνετε τη βάφτιση εσείς;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Tweemaπλουσιο το μενου! Μπράβο, μπραβο!!!!Κ εγώ πήρα το tidy, δε θυμάμαι αν το είχα αναφέρει. Να το βάλω από την 1η μέρα άραγε; 

@Love32 αντε καλή αρχή με τα φρουτάκια! Τα γιαουρτια που δεν έχουν ζάχαρη είναι απαίσια (κριτήριο για να ξέρεις αν έχουν 😛🤣). Ποτε θα κάνετε τη βάφτιση εσείς;

 

Ευχαριστούμε πολύ. Λέμε για Ιούλιο πρώτα ο Θεός! Δεν έχω βέβαια κλείσει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Tweema @PanB εγώ τώρα που διάβαζα το κρικρι γράφει αλάτι 0,12 η πχ αυτά τα κατσικισια 

Screenshot_2022-01-10-22-14-17-800_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-01-10-22-14-02-716_com.android.chrome.jpg

Έχω την εντύπωση ότι κάτω από 0,3 θεωρείται χαμηλή περιεκτικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Tweemaπλουσιο το μενου! Μπράβο, μπραβο!!!!Κ εγώ πήρα το tidy, δε θυμάμαι αν το είχα αναφέρει. Να το βάλω από την 1η μέρα άραγε; 

@Love32 αντε καλή αρχή με τα φρουτάκια! Τα γιαουρτια που δεν έχουν ζάχαρη είναι απαίσια (κριτήριο για να ξέρεις αν έχουν 😛🤣). Ποτε θα κάνετε τη βάφτιση εσείς;

 

Θα ελεγα να το βαλεις ναι... 

Χαχαχα τα αγαπάς πολυ τα γιαουρτια ε; κ εγω δεν τα θελω καθολου.. Δεν θα πω πως μου μυρίζουν..... 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ. Λέμε για Ιούλιο πρώτα ο Θεός! Δεν έχω βέβαια κλείσει κάτι.

Λαθος τα ταγκ... 

Βρε τα συστατικα κοιτάς οχι τα διατροφικα στοιχεια..  Δεν ξερω εαν θα το εξηγησω σωστα, αλλα το αλάτι που βλεπεις στον πινακα προκύπτει απο τα συστατικα που χρησιμοποιουνται για την παραγωγη του γιαουρτιου.. Πχ αν κανουμε αναλυση του γαλακτος θα προκυψει μια μικρη περιεκτικοτητα σε αλατι, πρωτεινες, λιπαρα κλπ... Με λιγα λογια δεν προσθετουν αλατι, διαφορετικά θα έπρεπε να αναγράφετε στα συστατικα.. 

Δεν κράτησα εισαγωγες ειναι αδυνατον για μενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

@Tweema α κατάλαβα λέω και εγώ 🤣🤣

Δεν το θεωρείς κ απαραίτητο δηλαδή?

Εαν δεν υπαρχει ιστορικο αλλεργιων στο οικογενειακό περιβαλλον οχι.. Στον γιο μ σαν πρωταρα κ εγω κρατουσα εισαγωγες περασμένες σε έγγραφο.. Κ τωρα λιγάκι το ηθελα γιατι φοβομουν ο αντρας μου ειναι αλλεργικος αλλα δεν το κατάφερα. Δεν προλαβαινω να φτιαχνω διαφορετικα φαγητα. Κ εκτος απο αυτο πιστευω οτι τα blwπαιδα χρειάζονται διαφορετικες τροφες συνεχεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Tweema εσύ δεν κράτησες εισαγωγές ε?

@nik_ol εσύ θα κρατήσεις?

Αχ, δεν ξέρω ακόμα. Σκέφτομαι να κρατήσω σίγουρα σε αλλεργιογόνα με την έννοια ότι δε θα δίνω δυο αλλεργιογόνα στην ίδια μέρα. Η παιδίατρος μου πρότεινε να κρατήσω σε όλα αλλά το θεωρώ υπερβολικό κ αρκετά χρονοβόρο. Διάβασα κιόλας ότι οι 2μερες κ οι 3μερες εισαγωγές που προτείνουν στην Ελλάδα είναι λίγο ανουσιες γι αυτό δεν ξέρω ακόμα. 

@Tweema τα σιχαίνομαι... Μόνο στο τζατζίκι τρώω γιαουρτι 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, δεν ξέρω ακόμα. Σκέφτομαι να κρατήσω σίγουρα σε αλλεργιογόνα με την έννοια ότι δε θα δίνω δυο αλλεργιογόνα στην ίδια μέρα. Η παιδίατρος μου πρότεινε να κρατήσω σε όλα αλλά το θεωρώ υπερβολικό κ αρκετά χρονοβόρο. Διάβασα κιόλας ότι οι 2μερες κ οι 3μερες εισαγωγές που προτείνουν στην Ελλάδα είναι λίγο ανουσιες γι αυτό δεν ξέρω ακόμα. 

@Tweema τα σιχαίνομαι... Μόνο στο τζατζίκι τρώω γιαουρτι 🤣🤣🤣🤣

Κ εγω το ιδιο.. 

Κ εγω αυτο ξερω... Θα το δεις κ εσυ, αν δειχνει ενδιαφέρον ο μικρός δεν βγαινουν οι εισαγωγες. Για αλλεργιογονα συμφωνω μαζι σου κ εγω  προσεχω οχι 2 την ιδια μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια εφόσον λένε αλάτι όχι πριν τον χρόνο,μέσα τα γιαούρτια έχουν. Επίσης η γιατρός μ είπε ότι κρι κρι και advance bio είναι κανονικό γιαούρτι και όχι επιδόρπιο γιαουρτιού! Επίσης @Clairy. Ρώτησα για τις γουλιες-αλλεργεια κ μου είπε ότι δεν νομίζει πως υπαρχει αλεργια αλλά αν τυχόν κάνει εμετό μόλις φάει γιαουρτακια τότε ναι.

Έχω μπερδευτεί πραγματικά.. Ξέρω ότι στην άμεσου τύπου ο εμετός είναι αλλεργία. Και στην έμμεσου η παλινδρομιση.. Να σου πω την αληθεια πέρα από την απόχη πλεον δεν ασχολούμαι άλλο γιατί όσο διάβαζα αγχωνομουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Θηλάζεις??? Και εμείς 7μηνων γίνεται σε 4μερες και ακόμα δεν αδιαθετησα! Ο γιατρός είχε πει πως από την εικόνα των ωοθηκών θα ερχόταν γύρω στο 5μηνο αλλά τον διεψευσα✌️ δεν μου λείπει καν

Κ μένα είχε υπολογίσει ότι θα μου έρθει Χριστούγεννα αλλά δεν ...όχι ότι μου λείπει κι εμένα , χορτάσαμε στη λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

εμάς είναι ακριβώς ίδιους μήνες τα μικρά. 05/08 γέννησα εγώ.. δε θυμάμαι αν το είχαμε ξανασυζητησει τώρα το πρόσεξα. 

Σε τι στάδια ανάπτυξης είστε εσείς; τι κάνετε;; νομίζω έχετε βγάλει κ δοντάκι ε;; 

Ναι το είπαμε κι άλλη φορά ότι είμαστε μαζί!😊

Εμένα έβγαλε τα δύο κάτω δόντια 3,5 μηνών.Και τώρα είναι έτοιμα κ τα πάνω είπε η γιατρός μας!!Αλλά δεν ξέρω πόσο θα κάνουν να βγουν! Γενικώς σε όλο το στομα είναι πρησμένα τα ούλα κ κάπως ανάγλυφα λες κ θα βγουν όλα αύριο!🤪έχει πολύ φαγούρα όλη μέρα χέρια κ ο,τι βρει στο στόμα.Καποια βράδια υπέφερε κ της έδωσα ντεπονακι...

Την βάζω κάτω σε κουβέρτα κ κάνει τούμπες από ανάσκελα μπρούμυτα,κάνει πίσω πίσω σέρνοντας  κ στρίβει κ το σώμα όταν θέλει να πιάσει κάτι...έχει τρελαθεί βνα χασκογελαει κ περιμένει να της κάνουμε χαζομαριτσες κ γελάει τσιριχτα!Από μένα περιμένει τραγούδι μιας κ της τραγουδάω συνέχεια κ έχει κ προτιμήσεις ,δεν της αρέσουν όλα!!🤪🤪

Τώρα που ειμαι στους γονείς μου κ είναι κ οι παππούδες μου εδώ κ ο αδερφός μου,της μιλάμε κ την παίζουμε όλοι κ έχει αφηνιασει!!Στον κάθε έναν συμπεριφέρεται διαφορετικά κ περιμένει διαφορετικά πράγματα αναλόγως πώς την έμαθε ο καθένας!!Για το μπάνιο τρελαίνεται , ακούει το νερό ,από το χολ τσιροκοπαει!!

Εσείς πώς είστε;;τι ωραία πράγματα κάνετε;😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι το είπαμε κι άλλη φορά ότι είμαστε μαζί!😊

Εμένα έβγαλε τα δύο κάτω δόντια 3,5 μηνών.Και τώρα είναι έτοιμα κ τα πάνω είπε η γιατρός μας!!Αλλά δεν ξέρω πόσο θα κάνουν να βγουν! Γενικώς σε όλο το στομα είναι πρησμένα τα ούλα κ κάπως ανάγλυφα λες κ θα βγουν όλα αύριο!🤪έχει πολύ φαγούρα όλη μέρα χέρια κ ο,τι βρει στο στόμα.Καποια βράδια υπέφερε κ της έδωσα ντεπονακι...

Την βάζω κάτω σε κουβέρτα κ κάνει τούμπες από ανάσκελα μπρούμυτα,κάνει πίσω πίσω σέρνοντας  κ στρίβει κ το σώμα όταν θέλει να πιάσει κάτι...έχει τρελαθεί βνα χασκογελαει κ περιμένει να της κάνουμε χαζομαριτσες κ γελάει τσιριχτα!Από μένα περιμένει τραγούδι μιας κ της τραγουδάω συνέχεια κ έχει κ προτιμήσεις ,δεν της αρέσουν όλα!!🤪🤪

Τώρα που ειμαι στους γονείς μου κ είναι κ οι παππούδες μου εδώ κ ο αδερφός μου,της μιλάμε κ την παίζουμε όλοι κ έχει αφηνιασει!!Στον κάθε έναν συμπεριφέρεται διαφορετικά κ περιμένει διαφορετικά πράγματα αναλόγως πώς την έμαθε ο καθένας!!Για το μπάνιο τρελαίνεται , ακούει το νερό ,από το χολ τσιροκοπαει!!

Εσείς πώς είστε;;τι ωραία πράγματα κάνετε;😊😊

από δοντακι εμείς τίποτα ακόμη,ούτε φαίνεται να σκαει κάτι άμεσα τουλάχιστον. η μικρή ολη μέρα είναι παιχνίδι και χαρά κοιμάται μια ώρα μέσα Στην ημέρα πλέον θέλει συνεχώς να κάθεται δεν της αρέσει ξαπλωμένη,κάνει συνεχώς κινήσεις μπροστά Όταν τη βαλω να ξαπλώσει οπουδήποτε. ακόμη δεν έχουμε γυρίσει μπρούμυτα κ ανασξελα,αλλά αν της βαλω παιχνίδι στο.πλάι γυρίζει όλο τον κορμό να τοτο πιάσει. από γέλιο άλλο τίποτα περιμένει διαρκώς παιχνίδια κ χαχομαριτσες απ.όλους.Αυτό που ανέφερες ότι ξέρει ο καθένας τι της κάνει και περιμένει πόσο ισχύει χαχαχα 

Ααα επίσης προσπαθούμε να κάνουμε το ελα με τ χερακι χαχαχαχ έχει πολύ πλάκα. ωστόσο αυτό π είχε από μωρό κ δεν έχει σταματήσει μέχρι τώρα είναι ότι χτυπάει συνεχώς τα πόδια της πάνω κάτω,για πολύ ένταση σου λέω δεν ξέρω γιατί έτσι . έχετε ξεκινήσει στέρεες εσείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σχετικά με θηλασμό και περίοδο κάτι άλλο να ρωτήσω,όπως ανέφερα θηλασα δύο μήνες ,με Την περίοδο είχα ενα θεματακι εμ τέλει πήρα ενα χαπάκι κ ήρθε αμέσως,ήταν θεμα ορμονών. παρ Όλα αυτά Ενώ έχω κανονικά περίοδο δε θηλαζω εδώ κ καιρό είναι λογικό να έχω ακομη γάλα αν πιέσω τ στηθος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

κορίτσια σχετικά με θηλασμό και περίοδο κάτι άλλο να ρωτήσω,όπως ανέφερα θηλασα δύο μήνες ,με Την περίοδο είχα ενα θεματακι εμ τέλει πήρα ενα χαπάκι κ ήρθε αμέσως,ήταν θεμα ορμονών. παρ Όλα αυτά Ενώ έχω κανονικά περίοδο δε θηλαζω εδώ κ καιρό είναι λογικό να έχω ακομη γάλα αν πιέσω τ στηθος;;

Λογικό ειναι, κάποιες έχουν και χρόνο μετα! Μην το πειράζεις για να μην ενεργοποιείς την παραγωγή.. Καλημέρα 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

κορίτσια σχετικά με θηλασμό και περίοδο κάτι άλλο να ρωτήσω,όπως ανέφερα θηλασα δύο μήνες ,με Την περίοδο είχα ενα θεματακι εμ τέλει πήρα ενα χαπάκι κ ήρθε αμέσως,ήταν θεμα ορμονών. παρ Όλα αυτά Ενώ έχω κανονικά περίοδο δε θηλαζω εδώ κ καιρό είναι λογικό να έχω ακομη γάλα αν πιέσω τ στηθος;;

Νομίζω πως ναι, αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει κάπου πως γάλα μένει για πολύ καιρό κ χρόνο μη σου πω αλλά για σίγουρα ας πει κάποια που ξέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...