Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και μένα στην αυχενικό γιος ήταν 😂😂

Καλή χρονιά μελλοντικές μανούλες!!!!!!!!! Καινουρια στο φόρουμ... Και μελλοντική μανούλα και εγώ!!!!! Αλλα είμαι λίγο ανήσυχη... Επιτρέψτε μου να σας μοιραστώ τις χοριακες μου να μου πείτε πως τις βλέπετε σύμφωνα και με τις δικές σας... 

27/12 252

30/12 1124

5/1 4780

 

Ακομη δεν έχω κάνει υπέρηχο. Την Παρασκευή με το καλό. 

Να αναφέρω πως έχω ενα ζουζούνι ήδη 12 μηνών... Και ήδη 2 αποβολές (Μάιο, Αύγουστο).... 

Αξίζει να ανησυχώ??? 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλή χρονιά μελλοντικές μανούλες!!!!!!!!! Καινουρια στο φόρουμ... Και μελλοντική μανούλα και εγώ!!!!! Αλλα είμαι λίγο ανήσυχη... Επιτρέψτε μου να σας μοιραστώ τις χοριακες μου να μου πείτε πως τις βλέπετε σύμφωνα και με τις δικές σας... 

27/12 252

30/12 1124

5/1 4780

 

Ακομη δεν έχω κάνει υπέρηχο. Την Παρασκευή με το καλό. 

Να αναφέρω πως έχω ενα ζουζούνι ήδη 12 μηνών... Και ήδη 2 αποβολές (Μάιο, Αύγουστο).... 

Αξίζει να ανησυχώ??? 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!!!!!!! 

Νομίζω ότι όταν η χοριακή πάει 1000 μετά δεν διπλασιαζεται ακριβώς. Φαίνονται καλές οι τιμές. Εμένα μετά τα 1300 δεν μου είπε να κάνω ξανά χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι και εγώ!! Θα το επιβεβαιώσουμε την Τρίτη που έχω ραντεβού.. ελπίζω να μην έχω έκπληξη.. χαχαχα!! Αγόρι να αλλάζει πρώτη φορά το ακούω @Σταυρι.. συνήθως τα κορίτσια αλλάζουν!! Να που όλη η εγκυμοσύνη είναι μια έκπληξη 🤪🤪

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω ότι όταν η χοριακή πάει 1000 μετά δεν διπλασιαζεται ακριβώς. Φαίνονται καλές οι τιμές. Εμένα μετά τα 1300 δεν μου είπε να κάνω ξανά χοριακή. 

Αχ μακάρι να είναι όλα καλά... Ο γιατρός δεν μου είπε να κάνω... Μόνη μου πήγα και έκανα ξανα.. Τι το ήθελα!!!!! 

🙏💜🙏💜🙏 Σ ευχαριστώ που μου απάντησες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα από Θεσ/νίκη να μου πει που πήγε κ έκανε αυχενική διαφάνεια; Μου έχει προτείνει ο γιατρός μου αλλά θέλω να ακούσω γνώμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα από Θεσ/νίκη να μου πει που πήγε κ έκανε αυχενική διαφάνεια; Μου έχει προτείνει ο γιατρός μου αλλά θέλω να ακούσω γνώμες.

Εγώ Παπαγεωργίου την είχα κάνει την προηγούμενη φορά. Αλλά τα Ραντεβού είναι λίγο θέμα. Αξίζει να προσπαθήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα από Θεσ/νίκη να μου πει που πήγε κ έκανε αυχενική διαφάνεια; Μου έχει προτείνει ο γιατρός μου αλλά θέλω να ακούσω γνώμες.

Καλησπέρα! Εγω την εκανα στο Ιακεντρο. Μου το προτεινε η γιατρος μου. Ειμαι πολυ ικανοποιημενη απο την εξυπηρετηση. Ο γιατρος μου εξηγουσε τα παντα. Στο τελος μου εδωσαν ολη την εξεταση σε στικακι κ στειλαν τα αποτελεσματα των εξετασεων σε email και σε μενα και στη γιατρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ κορίτσι το @lactaki 2 κορίτσια ας μας πουνε και τ αλλά κορίτσια.. ;;

Κορίτσια αν ψάχνεται για γαμπρό,  να εδω σε μας 🤣 ετσι μας ειπαν τουλαχιστον στον τελευταιο υπερηχο την 16 βδομαδα. Τωρα αν εχουμε εκπληξεις θα σας ενημερωσω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα από Θεσ/νίκη να μου πει που πήγε κ έκανε αυχενική διαφάνεια; Μου έχει προτείνει ο γιατρός μου αλλά θέλω να ακούσω γνώμες.

Στον Δαγκλή πήγα εγώ!! Είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ στην 1η εγκυμοσύνη, οπότε πήγα ξανά τώρα για αυχενική και έκλεισα για Φεβρουάριο τη β επιπέδου!! Είναι πολύ καλός, επεξηγηματικός και σου δίνει επιτόπου αποτελέσματα..dvd και φωτογραφίες από το μωράκι!! Ο γιατρός σου ποιον προτείνει;; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει με τον Παπαγεωργίου γιατί ερχόταν στο ιατρείο του γιατρού μου κ με βόλεψε αλλά δεν εξηγούσε πολλά οπότε δε συνέχισα με τη β επιπέδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Στον Δαγκλή πήγα εγώ!! Είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ στην 1η εγκυμοσύνη, οπότε πήγα ξανά τώρα για αυχενική και έκλεισα για Φεβρουάριο τη β επιπέδου!! Είναι πολύ καλός, επεξηγηματικός και σου δίνει επιτόπου αποτελέσματα..dvd και φωτογραφίες από το μωράκι!! Ο γιατρός σου ποιον προτείνει;; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει με τον Παπαγεωργίου γιατί ερχόταν στο ιατρείο του γιατρού μου κ με βόλεψε αλλά δεν εξηγούσε πολλά οπότε δε συνέχισα με τη β επιπέδου..

Μου είπε να πάω στον Καρύδα που είναι στην Μητροπόλεως.Αλλα έχω ακούσει διάφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Ας μας πούνε και τα κορίτσια της Αθήνας που την έκαναν την αυχενική :) :)

Εγω πήγα στον Παφιλη έμεινα ευχαριστημένη. Είχα παρα πολύ άγχος και με το που μπήκα μέσα είχε μια καταπληκτική μαία που μου μιλούσε και κάναμε και λίγο πλάκα και με χαλαρωσε πάρα πολύ. Εκείνος κατά τη διάρκεια εξηγούσε τα πάντα που έβλεπε. Φεύγοντας εκτός από τις πρώτες μετρήσεις μου έδωσε κάποιες φωτογραφίες και ένα φλασακι με βιντεακι από τον υπερηχο για αναμνηστικό υπερηχου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια 2 ερωτήσεις. 

1ο με τα όνειρα πως πάτε; κάθε μέρα μόνο όνειρα μέσα στο άγχος βλέπω. 

2ο που και που βλέπω βλεννη κίτρινη έχω κάνει καλλιέργεια και απλά δεν έχω καλή χλωρίδα βάζω κάτι υποθετα για να τη φτιάξω. Έχει καμία κάτι παρόμοιο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια 2 ερωτήσεις. 

1ο με τα όνειρα πως πάτε; κάθε μέρα μόνο όνειρα μέσα στο άγχος βλέπω. 

2ο που και που βλέπω βλεννη κίτρινη έχω κάνει καλλιέργεια και απλά δεν έχω καλή χλωρίδα βάζω κάτι υποθετα για να τη φτιάξω. Έχει καμία κάτι παρόμοιο;; 

Απο τη μερα π εμεινα εγκυος βλεπω συνεχεια ονειρα. Καποια οντως ειναι αγχωτικα αλλα τα περισσοτερα  τα βλεπω αστεια γτ μπλεκω ατομα της καθημερινοτητας μου σε ασχετους τοπους και ασχετες καταστασεις. 🤣

Κι εγω εχω κιτρινη βλεννη οπως ειπες κ εχω παθει κ 2 φορες ελαφριας μορφης κολπιτιδα. Μου εδωσε η γιατρος pevaryl υποθετα κ ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasso_Val είπε:

Απο τη μερα π εμεινα εγκυος βλεπω συνεχεια ονειρα. Καποια οντως ειναι αγχωτικα αλλα τα περισσοτερα  τα βλεπω αστεια γτ μπλεκω ατομα της καθημερινοτητας μου σε ασχετους τοπους και ασχετες καταστασεις. 🤣

Κι εγω εχω κιτρινη βλεννη οπως ειπες κ εχω παθει κ 2 φορες ελαφριας μορφης κολπιτιδα. Μου εδωσε η γιατρος pevaryl υποθετα κ ολα καλα.

Αυτό δεν είναι για μύκητες;; δεν έχω μύκητες.. Έκανα καλλιέργεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ βλέπω όνειρα κάθε βράδυ!!! Ότι μπορείς να φανταστείς!!!! Κ έχω επίσης κίτρινα υγρά όπως είπες όπως και πολύ κίτρινα ούρα διάβαζα ότι είναι φυσιολογικό! 

εγώ βρε κορίτσια ανχονομαι πολύ με το φαγητό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Κ εγώ παφιλη πήγα για αυχενική  θα συμφωνήσω με την @Clairy...

Όνειρα εγώ το έχω ξαναπεί γυρίζω ταινίες θρίλερ το βράδυ 😂 

Πολλη κορίτσι παίζει.. Κ μας κορίτσι μας έχουν πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ βλέπω όνειρα κάθε βράδυ!!! Ότι μπορείς να φανταστείς!!!! Κ έχω επίσης κίτρινα υγρά όπως είπες όπως και πολύ κίτρινα ούρα διάβαζα ότι είναι φυσιολογικό! 

εγώ βρε κορίτσια ανχονομαι πολύ με το φαγητό !!!

Αγχώνεσαι να μην πάρεις κιλά ή να μην κολλήσεις κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αγχώνεσαι να μην πάρεις κιλά ή να μην κολλήσεις κάτι; 

Να μην κολλήσω ! Σκέφτομαι συνέχεια δεν κάνει αυτό μήπως δεν κάνει ούτε αυτό. Πήρα τωρα κ τον προγγενιτικο κ έχω ανχοθει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Καλή χρονιά να έχουμε!! Καλώς ήρθαν κ οι καινούριες εγκυουλες!! Κ εμένα κοριτσάκι μας είπαν στην Αυχενική.. θα δουμε όμως..  αύριο έχω υπέρηχο. Κορίτσια δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ, μιας κ το ανέφερε μια κοπέλα για το φαγητό, έχω πάρει ήδη 3 κιλά κ είμαι στον 4ο.. Εγώ αγχωθεί πολυ σχετικά με τα κιλά αλλά αλήθεια δεν τρώω πολύ! Τρώω όπως έτρωγα πριν.. 3 φορές τη μέρα γενικά Όχι βλακείες με εξαίρεση τώρα τις γιορτές που εντάξει τα γλυκάκια μας τα φάγαμε. Αλλά τι να κάνω δηλαδή να κόψω το πρωινό το μεσημεριανό ή το φρούτο που τρώω για βράδυ? Άσε που περπατάω γύρω στα 5 χιλιόμετρα κάθε μέρα. Παίζει να είναι απλά πρήξιμο ή κατακρατησεις? Επίσης η κοιλιά μου φλατ ακόμα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Να μην κολλήσω ! Σκέφτομαι συνέχεια δεν κάνει αυτό μήπως δεν κάνει ούτε αυτό. Πήρα τωρα κ τον προγγενιτικο κ έχω ανχοθει πολύ.

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι γι'αυτό αρκεί να πλένεις καλά τα λαχανικά, να αποφεύγεις τα έτοιμα φαγητά απ'έξω που περιέχουν σαλάτες ή κρέατα κ γενικά να προσέχεις τα ωμά.. Εγώ πάντως επειδή τρελαίνομαι για μια συγκεκριμένη σαλάτα από ένα μαγαζί έχει τύχει κ έχω φάει κανα δυο φορές.. εμένα τα κιλά με αγχωνουν! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasso_Val είπε:

Απο τη μερα π εμεινα εγκυος βλεπω συνεχεια ονειρα. Καποια οντως ειναι αγχωτικα αλλα τα περισσοτερα  τα βλεπω αστεια γτ μπλεκω ατομα της καθημερινοτητας μου σε ασχετους τοπους και ασχετες καταστασεις. 🤣

Κι εγω εχω κιτρινη βλεννη οπως ειπες κ εχω παθει κ 2 φορες ελαφριας μορφης κολπιτιδα. Μου εδωσε η γιατρος pevaryl υποθετα κ ολα καλα.

Κορίτσια χθες είδα το χειρότερο όνειρο που έχω δει ποτέ! Πήγα λέει σε προγραμματισμένο ραντεβού στη γυναικολόγο κ το μωρό... καταλαβαίνετε.. Δε θέλω καν να το γράψω! Μπορείτε να φανταστείτε βέβαια πως ξύπνησα! Εν τω μεταξύ αύριο έχω υπέρηχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κορίτσια χθες είδα το χειρότερο όνειρο που έχω δει ποτέ! Πήγα λέει σε προγραμματισμένο ραντεβού στη γυναικολόγο κ το μωρό... καταλαβαίνετε.. Δε θέλω καν να το γράψω! Μπορείτε να φανταστείτε βέβαια πως ξύπνησα! Εν τω μεταξύ αύριο έχω υπέρηχο.. 

Να μην δίνεις σημασία βλακιες είναι αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Να μην κολλήσω ! Σκέφτομαι συνέχεια δεν κάνει αυτό μήπως δεν κάνει ούτε αυτό. Πήρα τωρα κ τον προγγενιτικο κ έχω ανχοθει πολύ.

Όλα καλά δεν είναι στον προγεννητικό;; ολες μας έχουμε αυτό το άγχος.. Εδώ έχω σταματήσει να τρώω μαρούλι και χόρτα από την φοβία μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...